О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 136. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2020 года № 20364
В соответствии с подпунктом 43) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 марта 2016 года № 13418, опубликован 21 мая 2016 года в газетах "Казахстанская правда" № 96 (28222), "Егемен Қазақстан" № 96 (28824) следующие изменения и дополнения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 43) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием размещается в организациях технического и профессионального, послесреднего образования независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности с учетом отраслевой в и региональной потребности кадрах.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) размещают государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 136 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 сәуірде № 20364 болып тіркелді
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 43) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2016 жылғы 9 наурызда № 13418 болып тіркелген, 2016 жылғы 21 мамырда "Егемен Қазақстан" № 96 (28824), "Казахстанская правда" № 96 (28222) газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 43) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
3-тармақ мындай редакцияда жазылсын:
"3. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы кадрларға салалық және өңірлік қажеттілікті ескере отырып, меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында орналастырылады.";
14-тармақ мындай редакцияда жазылсын:
"14. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - ЖАО) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының арасында еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.";
15-тармақ мындай редакцияда жазылсын:

"15. Для размещения государственного образовательного заказа создается Комиссия по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием (далее – Комиссия), состав которой утверждается МИО. Комиссия является постоянно действующим консультативно-совещательным органом.
Уполномоченный орган размещает государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием по специальностям на основании постановления, утвержденного Правительством Республики Казахстан на соответствующий период, в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, с учетом потребностей рынка труда.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. МИО устанавливают сроки проведения конкурса.
В состав комиссии по размещению государственного образовательного заказа входят представители отраслевых государственных органов, маслихатов и акиматов, Региональной палаты предпринимателей, общественных организаций. Председателем Комиссии является заместитель акима области, города республиканского значения, столицы, курирующий вопросы образования, или лицо, исполняющее его обязанности.
Состав Комиссии утверждается МИО.";
пункт 18 исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием, услугополучатели предоставляют услугодателю через Государственную корпорацию или через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) следующий пакет документов:
при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию:
1) заявление на имя председателя Комиссии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) сведения о показателе трудоустройства выпускников организации, реализующей образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, в разрезе специальностей за предыдущий год согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
при обращении через портал:
1) электронная копия заявления на имя председателя Комиссии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2)  электронная копия документа о показателе трудоустройства выпускников организации, реализующей образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, в разрезе специальностей за предыдущий год согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Стандарте согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
Для участия в конкурсе не допускаются организации высшего и (или) послевузовского образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, за исключением организаций высшего и (или) послевузовского образования в области культуры.";

"15. Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін құрамын ЖАО бекітетін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады. Комиссия тұрақты жұмыс істейтін консультативті-кеңесші орган болып табылады.
Уәкілетті орган тиісті кезеңге Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен қаулының негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын еңбек нарығының сұраныстарын ескере отырып, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында орналастырады.";
16-тармақ мындай редакцияда жазылсын:
"16. ЖАО конкурсты өткізу мерзімін анықтайды.
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына салалық мемлекеттік органдардың, мәслихаттар мен әкімдіктердің, Қазақстан Республикасы Өңірлік кәсіпкерлер палатасының, қоғамдық ұйымдардың өкілдері кіреді.
Комиссияның төрағасы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімінің білім мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары немесе оның міндетін атқарушы тұлға болып табылады.
Комиссия құрамын ЖАО бекітеді.";
18-тармақ алынып тасталсын;
19-тармақ мындай редакцияда жазылсын:
"19. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша конкурсқа қатысу үшін көрсетілетін қызметтерді алушылар көрсетілетін қызметті берушіге Мемлекеттік корпорацияға немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы келесі құжаттар топтамасын ұсынады:
көрсетілетін қызметтерді алушылар (не сенімхат бойынша оның өкіліне) Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасағанда:
1) Комиссия төрағасының атына жазылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткіштері туралы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер.";
порталға өтініш жасаған кезде:
1) Комиссия төрағасының атына жазылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштің электрондық көшірмесі;
2) мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткіштері туралы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес Cтандартта келтірілген.
Конкурсқа мәдениет саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын жоғары оқу орындары жіберілмейді.";

дополнить пунктами 19-1,19-2,19-3,19-4 и 19-5 следующего содержания:
"19-1. Работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю расписку о приеме пакета документов либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов отказывает в приеме документов и выдает расписку согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
В случае обращения через Государственная корпорация день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае подачи документов через Портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
19-2. Канцелярия услугодателя в день поступления осуществляет регистрацию заявления и направляет его на исполнение ответственному структурному подразделению. В случае поступления заявления после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
1) Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения проверяет полноту представленных документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) представления документов с истекшим сроком действия, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления на бумажном носителе или в случае подачи документов через Портал в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
2) При предоставлении услугополучателем полного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя направляет услугополучателю уведомление о принятии документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним образованием в организациях образования в произвольной форме.
Услугодатель обеспечивает доставку документов в филиал Государственной корпорации не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
19-3. Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

мынадай мазмұндағы 19-1, 19-2, 19-3, 19-4 және 19-5 тармақтармен толықтырылсын:
"19-1. Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдағаны туралы қолхат береді не көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш жасалған жағдайда қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Құжаттарды портал арқылы тапсырған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың қарастырылу мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетіледі.
19-2. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінішті түскен күні тіркейді және оны жауапты құрылымдық бөлімшеге орындау үшін жолдайды. Өтініш жұмыс уақытынан кейін, демалыс және мерекелік күндері түскен жағдайда Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
1) Жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкер қабылдаған сәттен бастап, 2 (екі) жұмыс күні барысында ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері өтінішті одан әрі қарастыру туралы қағаз жүзінде немесе құжаттарды портал арқылы ұсынған жағдайда қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында дәлелдi жауап жолдайды.
2) көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға білім беру ұйымдарында техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттардың қабылданғаны туралы хабарламаны еркін нысанда жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды мемлекеттік қызметті көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
19-3. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;

2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
19-4. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом
в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
19-5. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"20. При определении организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием Комиссия руководствуется следующими основными критериями, а также информацией, подтверждающей:
1) наличие лицензии на право ведения образовательной деятельности по образовательным программам технического и профессионального, послесреднего образования;
2) трудоустройство выпускников по заявленным специальностям, подтвержденные Межведомственным расчетным центром социальных выплат (ГЦВП) (за исключением новых специальностей), не ниже 50%, по запросу органов управления образованием;
3) потребности рынка труда, представленные местным органом по вопросам занятости населения, Региональной палатой предпринимателей и заинтересованными организациями.
21. Комиссия с учетом предложений Региональной палаты предпринимателей и заинтересованных организаций принимает решение:
– по определению организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ;
– о размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием.
Комиссия также рассматривает вопрос и принимает решение о размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования на конкурсной основе, предусматривающих подготовку специалистов среднего звена, для выпускников, освоивших образовательные программы технического и профессионального образования, предусматривающие подготовку квалифицированных рабочих кадров по соответствующей специальности.
Решение Комиссии принимается открытым голосованием большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляется протоколом заседания, который подписывается председателем Комиссии. При равенстве голосов состава Комиссии голос председателя Комиссии является решающим. Протокол также подписывается членами Комиссии.
При проведении заседания Комиссии осуществляется аудио-, видео-запись заседания.

2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
19-4. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
19-5. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының өтініші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.";
20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрлар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын анықтағанда Комиссия келесі шарттарды басшылыққа алады:
1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мамандықтар бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына берілетін лицензияның болуы;
2) білім беруді басқару органдарының сұранысы бойынша Әлеуметтік төлемдердің ведомствоаралық есептеу орталығы (МЗТО) растаған өтініш білдірген мамандықтар бойынша бітірушілердің 50%-дан кем емес (жаңа мамандықтарды қоспағанда) жұмысқа орналасуы;
3) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган, Өңірлік кәсіпкерлер палатасы және мүдделі органдар ұсынған еңбек нарығының қажеттілігі.
21. Комиссия Өңірлік кәсіпкерлер палаталары мен мүдделі ұйымдардың ұсыныстарын ескере отырып:
- конкурс шарттары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын анықтау бойынша;
- техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы шешім қабылдайды.
Комиссия сондай-ақ тиісті мамандық бойынша білікті жұмысшы кадрларды даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын меңгерген бітірушілер үшін конкурстық негізде орта буын мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру мәселесін қарайды және шешім қабылдайды.
Комиссия шешiмдерi отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерiнiң қарапайым көпшiлiгінің ашық дауыс беруі арқылы қабылданады және комиссия төрағасы қол қоятын отырыс хаттамасымен ресімделеді. Комиссия құрамының дауыстары тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Хаттамаға комиссия мүшелері қол қояды.
Комиссия отырысын өткізу кезінде отырыстың аудио (бейне) жазбасы жүзеге асырылады.

На основании решений Комиссии постановлением МИО до 20 мая календарного года утверждается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием согласно приложению 15 к настоящим Правилам и перечень организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ, согласно приложению 16 к настоящим Правилам.";
приложение 3 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
дополнить приложениями 14, 15, 16, 17 согласно приложениям 3, 4, 5, 6 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 397 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним образованием" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов РК под № 115037 опубликован в Эталонном контрольном банке НПА в электронном виде от 11 октября 2017 г.;
2) приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 593 "Об утверждении регламента государственной услуги "Прием документов на конкурс по размещению государственного заказа на подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним образованием" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов РК под №116890, опубликован в Эталонном контрольном банке НПА в электронном виде 25 декабря 2017 г.).
3. Департаменту технического и профессионального образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Оспанова Н.Ж.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

Комиссия шешімдерінің негізінде ЖАО-ның қаулысымен күнтізбелік жылдың 20 мамырына дейін осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы және осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурс шарттары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының тізбесі бекітіледі.";
осы Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес 14, 15, 16, 17-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Мыналардың:
1) "Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 397 бұйрығының (ҚР нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 115037 болып тіркелген, ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 11 қазанда жарияланған);
2) "Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 24 қарашадағы № 593 бұйрығының (ҚР нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 116890 болып тіркелген, ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 25 желтоқсанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Н.Ж. Оспанова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы бұйрықтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и
науки Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 9 апреля 2020 года № 136
Приложение 3 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку специалистов с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения высших учебных
заведений, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование
Форма заявления организации образования,
реализующей образовательные программы технического
и профессионального, послесреднего образования
(заполняется на бланке организации образования)
Председателю комиссии
Изучив требования к участникам конкурса и условия проведения конкурса,
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование организации образования) примет участие в конкурсе, проводимом
уполномоченным органом и МИО, по специальностям, квалификациям
__________________________________________________________________________
(код, наименование специальности, квалификации количество мест, язык обучения, на
базе 9/11 класса, ТиПО) в соответствии с лицензией на образовательную деятельность
№ от "___" ______ ______ г.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ____ листах.
Руководитель организации ___________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 9 апреля 2020 года № 136
Приложение 4 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку специалистов с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения высших учебных
заведений, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование
Сведения о показателе трудоустройства выпускников организации, реализующей образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
1
2
3
4
5
6
7
8
Код
Наименование специальности
Всего количество выпускников
Количество трудоустроенных выпускников
%
Количество выпускников по госзаказу
Количество трудоустроенных выпускников по госзаказу
%
Руководитель организации ___________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.
Приложение к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 9 апреля 2020 года № 136
Приложение 14 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку специалистов с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения высших учебных
заведений, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование
Стандарт государственной услуги "Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 9 сәуірі № 136
бұйрығына 1-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейiнгi
бiлiмi бар кадрларды даярлауға,
жоғары және (немесе) жоғары
оқу орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарының дайындық
бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге мемлекеттiк
бiлiм беру тапсырысын
орналастыру қағидаларына
3-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымы өтінішінің нысаны (білім беру ұйымының бланкісінде толтырылады)
Комиссия төрағасына
Конкурсқа қатысушыларға қойылатын талаптармен және конкурсты өткізу шарттарымен танысып
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
_______ ж. "___"______ №_________ білім беру қызметін жүргізу құқығына
берілетін лицензиясына сәйкес________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(мамандықтардың, біліктіліктің коды, атауы, орын саны, оқыту тілі, 9/11, ТжКБ базасында)
мамандықтары бойынша уәкілетті орган және ЖАО өткізетін конкурсқа қатысады.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар ___ бетте.
Ұйым басшысы ___________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болғанда)
Толтырылған күні
М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 9 сәуірі № 136
бұйрығына 2-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейiнгi
бiлiмi бар кадрларды даярлауға,
жоғары және (немесе) жоғары
оқу орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарының дайындық
бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге мемлекеттiк
бiлiм беру тапсырысын
орналастыру қағидаларына
4-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткіші туралы мәліметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
Коды
Мамандықтың атауы
Бітірушілердің саны
Жұмысқа орналасқандардың саны
%
Мемлекеттік тапсырыс бойынша бітірушілер саны
Жұмысқа орналасқан мемлекеттік тапсырыс бойынша бітірушілердің саны
%
Ұйым басшысы ____________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 9 сәуірі № 136
бұйрығына 3-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейiнгi
бiлiмi бар кадрларды даярлауға,
жоғары және (немесе) жоғары
оқу орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарының дайындық
бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге мемлекеттiк
бiлiм беру тапсырысын
орналастыру қағидаларына
14-қосымша
"Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік бiлiм беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) және "электрондық үкіметтің" www.​egov.​kz веб-порталы" (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем:
в Государственную корпорацию – 5 рабочих дней;
через портал – 3 рабочих дня.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги. Услугодатель обеспечивает доставку результата государственной услуги в Государственную корпорацию не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственной корпорации – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 20 минут.
4
Форма оказания
Бумажная/электронная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о принятии документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в произвольной форме либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9:00 до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов;
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно в соответствии с установленным графиком работы с 9:00 до 20:00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя – без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги а также контактные телефоны справочных служб услугодателя размещены:

1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап - 5 жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасағанда қабылдау күні қызмет көрсету мерзіміне кірмейді. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
2) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты- 20 минут;
Қызмет көрсету нысаны
Қағаз жүзінде/электрондық түрде
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Білім беру ұйымдарында техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттардың қабылданғаны туралы еркін нысандағы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және оны алу тәсілдері болған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
3) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы және анықтамалық қызметтік телефондары:

1) на интернет-ресурсе местных исполнительных органов в области образования;
2) на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
8
Перечень документов
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию предоставляет следующий пакет документов:
1) заявление на имя председателя Комиссии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) сведения о показателе трудоустройства выпускников организаций, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, в разрезе специальностей за предыдущий год;
при обращении через портал:
1) электронная копия заявления на имя председателя Комиссии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия документа о показателе трудоустройства выпускников организации, реализующей образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, в разрезе специальностей за предыдущий год.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдардың интернет-ресурсында;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.​gov4с.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Құжаттар тізбегі
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасағанда көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар топтамасы:
1) Комиссия төрағасының атына жазылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткіштері туралы мәліметтер.";
порталға өтініш жасаған кезде:
1) Комиссия төрағасының атына жазылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштің электрондық көшірмесі;
2) мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткіштері туралы құжаттың электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электронды нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 9 апреля 2020 года № 136
Приложение 15 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку специалистов с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения высших учебных
заведений, а также на
дошкольное воспитание и
обучение
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на _______ учебный год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование организации образования, реализующей образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Код
Наименование специальности
На базе 9 класса (к-во мест)
Язык обучения
На базе 11 класса (к-во мест)
Язык обучения
На базе образовательных программ технического и профессионального образования, предусматривающих подготовку квалифицированных рабочих кадров
Язык обучения
Приложение к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 9 апреля 2020 года № 136
Приложение 16 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку специалистов с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения высших учебных
заведений, а также на
дошкольное воспитание и
обучение
Перечень организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ
Наименование организации образования, реализующей образовательные программы ТиППО
Код специальности
Наименование специальности
На базе 9 класса
Язык обучения
На базе 11 класса
Язык обучения
Проектная мощность по специальности
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 9 апреля 2020 года № 136
Приложение 17 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку специалистов с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения высших учебных
заведений, а также на
дошкольное воспитание и
обучение
Расписка об отказе в приеме документов

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы алу мүмкіндігіне ие.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 9 сәуірі № 136
бұйрығына 4-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейiнгi
бiлiмi бар кадрларды даярлауға,
жоғары және (немесе) жоғары
оқу орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарының дайындық
бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге мемлекеттiк
бiлiм беру тапсырысын
орналастыру қағидаларына
15-қосымша
________ оқу жылына арналған техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгі білім беру бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымының атауы
Коды
Мамандық атауы
Оқыту тілі
9-сынып базасында (орын саны)
11-сынып базасында (орын саны)
Оқыту тілі
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларының базасында
Оқыту тілі
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 9 сәуірі № 136
бұйрығына 5-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейiнгi
бiлiмi бар кадрларды даярлауға,
жоғары және (немесе) жоғары
оқу орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарының дайындық
бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге мемлекеттiк
бiлiм беру тапсырысын
орналастыру қағидаларына
16-қосымша
Конкурс шарттары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының тізбесі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымының атауы
Коды
Мамандық атауы
9-сынып базасында (орын саны)
Оқыту тілі
11-сынып базасында (орын саны)
Оқыту тілі
Оқыту тілі
Мамандық бойынша жобалық қуаттылығы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 9 сәуірі № 136
бұйрығына 6-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейiнгi
бiлiмi бар кадрларды даярлауға,
жоғары және (немесе) жоғары
оқу орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарының дайындық
бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге мемлекеттiк
бiлiм беру тапсырысын
орналастыру қағидаларына
17-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013
года "О государственных услугах", Государственная корпорация (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги государственной услуги "Прием
документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним образованием" ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному
стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)_______________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой
стороны.
_________________________________________________ ___________________
(Ф.И.О (при его наличии) работника                         (подпись)
Государственной корпорации)
________________________________________________ _____________________
(Ф.И.О (при его наличии) услугодателя)                         (подпись)
Получил: ___________________________ ______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)                         (подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 2013 жылғы 15 сәуірдегі 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №______бөлімі (мекенжай көрсету керек) "Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік бiлiм беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге" Сіздің тізбеге сәйкес, құжаттар топтамасын толық ұсынбағандықтан мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге құжаттарыңызды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Ұсынылмаған құжаттардың атаулары:
1) _______________________________________;
2) _______________________________________;
Нақты қолхат 2 (екі) данада құрастырылған, әр тарапқа бір данадан
_________________________________________ ________________________
(қолы)
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Т.А.Ж. (бар болғанда)
_________________________________________ __________________________
(Қызмет берушінің Т.А.Ж. (бар болғанда)                  (қолы)
Алдым: ________________________________ ____________________________
(Қызметті алушының Т.А.Ж. (бар болғанда)            (қолы)
"___" _________ 20__ жыл.