О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 378. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2020 года № 20367. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 121 "Аппарат акима города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 003 "Капитальные расходы государственного органа":
бюджетную подпрограмму 034 "За счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов" исключить;
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
по администратору бюджетных программ 694 "Управление Делами Президента Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и бюджетной подпрограммы 100 "Обеспечение деятельности Главы государства, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" изложить в следующей редакции:
"001 Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления делами Президента Республики Казахстан
100 Обеспечение осуществления государственных функций и полномочий Управления делами Президента Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Финансовая деятельность":
по администратору бюджетных программ 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 378 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 сәуірде № 20367 болып тіркелді. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
121 "Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
003 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
034 "Облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен" бюджеттік кіші бағдарламасын алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
694 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
100 "Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 "Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының, Премьер Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
100 Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету";
2 "Қаржылық қызмет" функционалдық кіші тобында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 205 с бюджетными подпрограммами 004 и 016 следующего содержания:
"205 Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
004 За счет внешних займов
016 За счет софинансирования из республиканского бюджета";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":
по администратору бюджетных программ 208 "Министерство обороны Республики Казахстан":
дополнить бюджетными программами 107 и 108 следующего содержания:
"107 Ремонт объектов обороны в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
108 Строительство и (или) реконструкция объектов обороны в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
по бюджетной программе 076 "Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности":
дополнить бюджетной подпрограммой 126 следующего содержания:
"126 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения";
по администратору бюджетных программ 271 "Управление строительства области":
по бюджетной программе 053 "Строительство объектов общественного порядка и безопасности":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности":
по администратору бюджетных программ 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 066 следующего содержания:
"066 Целевые трансферты на развитие бюджетам городов республиканского значения, столицы для строительства крематориев с кладбищами";
дополнить администраторами бюджетных программ 314 и 373 с бюджетной программой 099 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"314 Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
099 Строительство крематориев с кладбищами
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
373 Управление строительства города республиканского значения, столицы
099 Строительство крематориев с кладбищами
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
по бюджетной программе 203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием":
дополнить бюджетной подпрограммой 112 следующего содержания:
"112 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов";
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 072 следующего содержания:
"072 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов";
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 006 "Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства":
дополнить бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"102 Строительство, реконструкция объектов образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 004 және 016 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 205 бюджеттік бағдарламаласымен толықтырылсын:
"205 Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық жарақтандыру
004 Сыртқы қарыздар есебінен
016 Республикалық бюджеттен бiрлесiп қаржыландыру есебiнен";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
1 "Әскери мұқтаждар" функционалдық кіші тобында:
208 "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 107 және 108 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"107 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде қорғаныс объектілерін жөндеу
108 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде қорғаныс объектілерін салу және (немесе) реконструкциялау";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:
201 "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
076 "Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 126 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"126 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне төтенше жағдай кезеңінде қоғамдық тәртіпті сақтауды күшейтілген режимде қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
271 "Облыстың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
053 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
9 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
221 "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 066 бюджеттік бағдарламаласымен толықтырылсын:
"066 Зираттар бар крематорийлер салу үшін республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 099 бюджеттік бағдарламасымен 314 және 373 бюджеттік бағдарламалар әкімшілермен толықтырылсын:
"314 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
099 Зираттар бар крематорийлер салу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
373 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
099 Зираттар бар крематорийлер салу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 112 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"112 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 072 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"072 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджет қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"102 Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын білім беру объектілерін салу, реконструкциялау";
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 107, 108 и 110 следующего содержания:
"107 Ремонт объектов образования в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
108 Строительство и (или) реконструкция объектов образования в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
110 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и (или) реконструкцию объектов образования в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 053 "Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения":
наименование бюджетной подпрограммы 113 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения" изложить в следующей редакции:
"113 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения, а также на создание быстровозводимых комплексов для размещения инфекционных больниц";
дополнить бюджетными программами 074, 108 и 110 следующего содержания:
"074 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
108 Строительство и (или) реконструкция объектов здравоохранения в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
110 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и (или) реконструкцию объектов здравоохранения в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 107 следующего содержания:

мынадай мазмұндағы 107, 108 және 110 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"107 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде білім беру объектілерін жөндеу
108 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде білім беру объектілерін салу және (немесе) реконструкциялау
110 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде білім беру объектілерін салу және (немесе) реконструкциялауға нысаналы даму трансферттері";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
053 "Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
113 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттерi" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"113 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге, сондай-ақ инфекциялық ауруханаларды орналастыру үшін тез салынатын кешендер құруға берілетін нысаналы даму трансферттерi";
мынадай мазмұндағы 074, 108 және 110 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"074 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
108 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салу және (немесе) реконструкциялау
110 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салу және (немесе) реконструкциялауға нысаналы даму трансферттері";
9 "Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 107 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:

"107 Ремонт объектов здравоохранения в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":
по администратору бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 082 следующего содержания:
"082 Целевое перечисление в АО "Фонд проблемных кредитов" на оказание социальной поддержки физических лиц по погашению образовавшейся задолженности по потребительским кредитам";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
дополнить бюджетными программами 081, 107, 108, 110 и 112 следующего содержания:
"081 Реализация мероприятий Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
107 Ремонт объектов социально-трудовой сферы в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
108 Строительство и (или) реконструкция объектов социально-трудовой сферы в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
110 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и (или) реконструкцию объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
112 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы";
дополнить администратором бюджетных программ 457 с бюджетной программой 088 и с бюджетными подпрограммами 015 и 034 следующего содержания:
"457 Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
088 Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
015 За счет средств местного бюджета
034 За счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 009 следующего содержания:
"009 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения и столицы на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан";
по бюджетной программе 228 "Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер":
дополнить бюджетной подпрограммой 103 следующего содержания:
"103 Целевые трансферты на развитие бюджету города Нур-Султан на пополнение уставного капитала уполномоченной организации для завершения проблемных объектов жилищного строительства";

"107 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін жөндеу";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:
213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 082 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"082 Тұтынушылық кредиттер бойынша қалыптасқан берешекті өтеу жөнінде жеке тұлғаларға әлеуметтік қолдау көрсетуге "Проблемалық кредиттер қоры" АҚ-ға нысаналы аударым";
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 081, 107, 108, 110 және 112 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"081 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шараларын іске асыру
107 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыру
108 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде әлеуметтік-еңбек саласы нысандарын жөндеу
110 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін, инженерлік-көлік инфрақұрылымын, әлеуметтік-мәдени объектілерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
112 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін, инженерлік-көлік инфрақұрылымын, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
мынадай мазмұндағы 015 және 034 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 088 бюджеттік бағдарламасымен 457 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"457 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
088 Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
034 Облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"009 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
228 "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"103 Нұр-Сұлтан қаласының бюджетіне тұрғын үй құрылысының проблемалық объектілерін аяқтау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын толықтыруға берілетін нысаналы даму трансферттері";

по администраторам бюджетных программ 316 "Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы", 343 "Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы" и 383 "Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы" дополнить бюджетной программой 085 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
дополнить бюджетной программой 085 следующего содержания:
"085 Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администраторам бюджетных программ 457 "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)" и 478 "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)":
по бюджетной программе 024 "Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек":
дополнить бюджетной подпрограммой 034 следующего содержания:
"034 За счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 487 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)":
по бюджетной программе 015 "Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов":
дополнить бюджетной подпрограммой 034 следующего содержания:
"034 За счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
дополнить бюджетными программами 022, 107, 108, 110 и 113 следующего содержания:
"022 Проведение оцифровки Национального архивного фонда Республики Казахстан
107 Ремонт объектов культуры и спорта в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
108 Строительство и (или) реконструкция объектов культуры и спорта в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
110 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и (или) реконструкцию объектов культуры и спорта в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы

316 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы", 343 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы" және 383 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша мындай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 085 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын :
мынадай мазмұндағы 085 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"085 Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
457 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" және 478 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
024 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 034 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"034 Облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
487 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
015 "Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 034 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"034 Облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 022, 107, 108, 110 және 113 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"022 Қазақстан Республикасының Ұлттық архив қорын цифрлаудан өткізу
107 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде мәдениет және спорт объектілерін жөндеу
108 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде мәдениет және спорт объектілерін салу және (немесе) реконструкциялау
110 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде мәдениет және спорт объектілерін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері

113 Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 107 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
107 Ремонт объектов топливно-энергетического комплекса и недропользования в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
по бюджетной программе 249 "Создание условий для развития животноводства и производства, реализации продукции животноводства":
дополнить бюджетной подпрограммой 110 следующего содержания:
"110 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства";
по бюджетной программе 250 "Повышение доступности финансовых услуг":
дополнить бюджетной подпрограммой 103 следующего содержания:
"103 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса";
в наименование бюджетной подпрограммы 105 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по бюджетной программе 255 "Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства":

113 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін қалпына келтіру, салу";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 107 бюджеттік бағдарламасы бар 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
107 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану объектілерін жөндеу";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
249 "Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, өткізуге жағдай жасау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 110 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"110 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің сапасы мен өнімділігін арттыруды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
250 "Қаржылық көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"103 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
105 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"105 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша проценттік мөлшерлемені субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
255 "Өсімдік шаруашылығы өнiмiн өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдай жасау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить бюджетными подпрограммами 112, 114 и 115 следующего содержания:
"112 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование развития семеноводства
114 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование производства приоритетных культур
115 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)";
в наименование бюджетной подпрограммы 113 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 207 "Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 108 следующего содержания:
108 Строительство и (или) реконструкция объектов водного хозяйства по Дорожной карте занятости на 2020-2021 годы";
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":
по администратору бюджетных программ 254 "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области":
по бюджетной программе 008 "Мероприятия по охране окружающей среды" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Промышленность":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
дополнить бюджетными программами 010 и 012 следующего содержания:
"010 Субсидирование ставки купонного вознаграждения по облигациям перевозчика
012 Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Банк развития Казахстана" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 223 "Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 011 "Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных и пилотируемых космических аппаратов" изложить в следующей редакции:
"011 Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов";
наименование бюджетной программы 012 "Увеличение уставного капитала АО "Республиканский центр космической связи" для создания и ввода в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R" изложить в следующей редакции:
"012 Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 1 "Регулирование экономической деятельности":

мынадай мазмұндағы 112, 114 және 115 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"112 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне басым дақылдар өндіруді субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
115 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер";
113 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіруге шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"113 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
2 "Су шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
207 "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 108 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"108 Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде су шаруашылығы нысандарын салу және (немесе) реконструкциялау";
5 "Қоршаған ортаны қорғау" функционалдық кіші тобында:
254 "Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
008 "Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
1 "Өнеркәсiп" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 010 және 012 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"010 Тасымалдаушының облигациялары бойынша купондық сыйақаны субсидиялау
012 Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
223 "Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
011 "Ұшқышсыз және ұшатын ғарыштық аппараттарды жіберу үшін орта кластағы жаңа буын ғарыштық мақсаттағы зымыран базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран комплексін құру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"011 Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін заманауи орта санатты ғарыш зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру";
012 "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру үшін "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"012 "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалану";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 243 с бюджетной программой 103 следующего содержания:
"243 Министерство национальной экономики Республики Казахстан
103 Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для последующего увеличения уставного капитала АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на поддержку малого и среднего бизнеса";
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 087 "Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025" изложить в следующей редакции:
"087 Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов";
по бюджетной программе 087 "Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов":
дополнить бюджетной подпрограммой 110 следующего содержания:
"110 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование ставки вознаграждения и на гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 211 "Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
"065 Целевое перечисление в АО "Национальная компания "QazExpoCongress";
по администратору бюджетных программ 223 "Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 006 с бюджетными подпрограммами 004 и 016 следующего содержания:
"006 Стимулирование продуктивных инноваций
004 За счет внешних займов
016 За счет софинансирования из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 203 следующего содержания:
"203 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса";
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 014 следующего содержания:
"014 Увеличение уставного капитала АО "Казтехнологии" с последующим увеличением уставного капитала ТОО "Steel Manufacturing" для реализации проекта "Казахстанский патронный завод".

мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік бағдарламасы бар 243 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"243 Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
103 Шағын және орта бизнесті қолдауға "Даму" Кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ жарғылық капиталын кейіннен ұлғайту үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту";
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
087 ""Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"087 "Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру";
087 "Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 110 кіші бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"110 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
211 "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"065 "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым";
223 "Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 004 және 016 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 006 бюджеттік бағдарламаласымен толықтырылсын:
"006 Өнімді инновацияларды ынталандыру
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
016 Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 203 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"203 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"014 "Казақстан патрон зауыты" жобасын іске асыру үшін "Steel Manufacturing" ЖШС-нің жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Қазтехнологиялар" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту".

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министр финансов
А. Смаилов

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары -
Қаржы министрі
А. Смаилов