О признании утратившими силу некоторых приказов Министра культуры и спорта Республики Казахстан в сфере охраны и использования объектов историко-культурного наследия
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 апреля 2020 года № 90. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2020 года № 20405
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан в сфере охраны и использования объектов историко-культурного наследия согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение двух рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Приложение к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 апреля 2020 года № 90
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра культуры и спорта Республики Казахстан в сфере охраны и использования объектов историко-культурного наследия
1. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 157 "Об утверждении Правил охраны и содержания памятников истории и культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10163, опубликован 3 мая 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 376 "Об утверждении Правил передачи в государственные музеи Республики Казахстан после научной фиксации и обработки материалов и находок, полученных физическими и юридическими лицами Республики Казахстан и других государств в результате археологических исследований на территории Казахстана" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12578, опубликован 31 декабря 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет").

Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 15 сәуірдегі № 90 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 сәуірде № 20405 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде оның Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2020 жылғы 15 сәуірдегі
№ 90 бұйрығына
қосымша
Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау және күтіп-ұстау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 157 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10163 болып тіркелген, 2016 жылғы 3 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Қазақстан аумағындағы археологиялық зерттеулер нәтижесінде Қазақстан Республикасының және басқа да мемлекеттердің жеке және заңды тұлғалары алған материалдар мен олжалар ғылыми тіркелгеннен және өңделгеннен кейін Қазақстан Республикасының мемлекеттік музейлеріне беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 376 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12578 болып тіркелген, 2015 жылғы 31 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

3. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 183 "О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 157 "Об утверждении Правил охраны и содержания памятников истории и культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14023, опубликован 11 августа 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет").

3. "Тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау және күтіп-ұстау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 157 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 183 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14023 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).