О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2011 года № 87 "Об утверждении Правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 апреля 2020 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2020 года № 20417
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2011года № 87 "Об утверждении Правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6817, опубликован 30 апреля 2011 года в газете "Казахстанская правда" № 144-145 (26565-26566)) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инновационной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 13 апреля 2020 года № 198
Приложение
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 февраля 2011 года № 87
Правила применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и оказания государственных услуг "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"

"Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 87 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 198 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 сәуірде № 20417 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1."Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 87 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6817 болып тіркелген, 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 141-144 (26546) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 11) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 13 сәуірдегі
№ 198 бұйрығының
қосымшасы
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
Министрінің 2011 жылғы
23 ақпандағы № 87
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану және "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и оказания государственных услуг "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2005 года № 436 "Об утверждении Соглашения о введении международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств на территориях государств-участников Содружества Независимых Государств" (далее - Соглашение) и определяют порядок применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и порядок оказания государственный услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств".
2. Основные понятия используемые в Правилах:
1) водитель – лицо, управляющее транспортным средством;
2) международный сертификат взвешивания грузовых транспортных средств (сертификат) – документ, содержащий достоверные данные о весовых параметрах транспортного средства, выдаваемые компетентными органами государств, являющихся участниками Соглашения.
3) перевозчик (транспортный оператор) – лицо, непосредственно отвечающее за перевозку грузов либо использующее для этой перевозки третью сторону, в соответствии с договором перевозки.
Глава 2. Правила применения международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
3. Сертификат выдается по обращению перевозчика либо водителя (далее - услугополучатель) на стационарных постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Взвешивание грузовых транспортных средств производится на стационарном весовом оборудовании.
Поверка средств измерений стационарных постов транспортного контроля, которыми взвешиваются грузовые транспортные средства, осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обеспечении единства измерений".
5. Информация, содержащаяся в сертификате, признается в качестве достоверной и контрольное взвешивание транспортных средств не допускается, за исключением следующих случаев:
1) несоответствие весовых и (или) габаритных параметров, указанных в сертификате и сопроводительных документах (CMR, CARNET TIR);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану және "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 11) тармақшасына (бұдан әрі - Заң), "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумақтарында жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын енгізу туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 мамырдағы № 436 қаулысына (бұдан әрі - Келісім) және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану тәртібін айқындайды.
2. Қағидалар пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) жүргізуші - көлік құралын басқарушы тұлға;
2) жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификаты (сертификат) - келісімге қатысушы болып табылатын мемлекеттердің құзыретті органдары беретін көлік құралының салмақтық параметрлері туралы дәйекті деректерді қамтитын құжат;
3) тасымалдаушы (көлік операторы) - жүк тасымалына жауап беретін немесе тасымалдау шартына сәйкес осы тасымал үшін үшінші тарапты пайдаланатын тұлға.
2-тарау. Жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидалары
3. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралының жүріп өту жолында орналасқан Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көліктік бақылау посттында тасымалдаушының немесе жүргізушінің (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) өтінішіне сәйкес сертификат беріледі.
4. Жүк көлік құралдарын өлшеу стационарлық таразы жабдығымен жүргізіледі.
Жүк көлік құралдары өлшенетін стационарлы көліктік бақылау посттарының өлшеу құралдарын тексеру "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
5. Мынадай жағдайларды қоспағанда, сертификаттағы ақпаратты дәйекті ретінде танылады және көлік құралдарын қосымша өлшеуге жол берілмейді:
1) сертификатта және ілеспе құжаттарда (CMR CARNET TIR) көрсетілген салмақ және (немесе) габариттік өлшемдері сәйкес болмауы;

2) при дозагрузке, частичной разгрузке либо перегрузке груза на другое транспортное средство, а также при передаче груза под другой таможенный режим;
3) несоответствие данных, указанных в сертификате (графа 3), с фактическими данными контролируемого транспортного средства;
4) несоответствие особых весовых параметров транспортного средства данным, указанным в сертификате (графа 8).
6. Результаты контрольного взвешивания транспортного средства заносятся в графу 10 сертификата.
7. Сертификат изготавливается типографским способом и имеет систему защиты.
Бланки сертификата являются бланками строгой отчетности.
8. В случае превышения допустимых параметров транспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 342 "Об утверждении допустимых параметров автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11009), перевозчик либо водитель оплачивает сбор за проезд крупногабаритных и (или) тяжеловесных транспортных средств по ставкам, установленным налоговым законодательством.
9. Применение сертификата на территории Республики Казахстан не зависит от государства его выдачи, а также регистрации транспортного средства, осуществляющего международную грузовую перевозку TIR или по иной процедуре, исключающей несанкционированный доступ в грузовой отсек транспортного средства.
Глава 3. Правила оказания государственной услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"
10. Государственная услуга "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
11. Услугополучатель направляет услугодателю или через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал) заявление для получения сертификата (далее - заявления) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложен в стандарте государственной услуги (далее - Стандарт) согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Срок оказания государственной услуги с момента предоставления транспортного средства на взвешивание - 1 час.

2) жүкті қоса тиеу, жартылай түсіру немесе басқа көлік құралына қайта тиеу кезінде, сондай-ақ жүкті басқа кедендік тәртіпке беру кезінде;
3) сертификатта (3-баған) көрсетілген деректердің бақылаудағы көлік құралының нақты деректерімен сәйкес болмауы;
4) көлік құралының ерекше салмақ өлшемдерінің сертификатта (8-баған) көрсетілген деректермен сәйкес болмауы.
6. Көлік құралын бақылаулық өлшеудің нәтижесі сертификаттың 10-бағанына жазылады.
7. "Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының жол берілетін параметрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 342 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11009 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының рұқсат етілген өлшемдерінен асып кеткен жағдайда, тасымалдаушы немесе жүргізуші салық заңнамасында белгіленген мөлшерлемелер бойынша ірі габаритті және (немесе) ауыр салмақты көлік құралдары жүріп өткені үшін алым төлейді.
8. Қазақстан Республикасының аумағында сертификатты қолдану оны берген мемлекетке, сондай-ақ TIR немесе көлік құралының жүк бөлігіне рұқсат етілмеген кіруді болдырмайтын өзге де рәсім бойынша халықаралық жүк тасымалын жүзеге асыратын көлік құралының тіркелуіне байланысты емес.
3-тарау. "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары
9. "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушы сертификатты алу үшін өтінішті (бұдан әрі - өтініш) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушіге немесе www.elicense.kz, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жолдайды.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет стандартында (бұдан әрі-Стандарт) көрсетілген.

12. При обращении к услугодателю.
при поступлении заявления от услугополучателя, услугодатель осуществляет взвешивание транспортного средства.
13. По результатам взвешивания транспортного средства услугодателем оформляется сертификат и сотрудником осуществляется выдача нарочно услугодателю.
При оформлении сертификата услугополучателем заполняется графа 9 сертификата, подтверждающая правильность заполнения граф 1-8.
14. При подаче заявления через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса и направляется уведомления с указанием места и даты взвешивания транспортных средств либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 15 настоящих Правил.
15. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности данных (сведений), представленных услугополучателем для получения государственной услуги;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
16. Сведения документов, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
17. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере транспорта (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
19. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона "О государственных услугах" продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
20. В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам применения
на территории Республики
Казахстан международного
сертификата взвешивания
грузовых транспортных средств
форма
МЕЖДУНАРОДНЫЙ СЕРТИФИКАТ ВЗВЕШИВАНИЯ ТРАНСПОРТНОГО СРЕДСТВА (МСВТС)
Заполняется транспортным оператором/водителем транспортного средства до взвешивания транспортного средства

12. Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берілгеннен кейін көлік құралын өлшеу жүзеге асырылады.
13. Көлік құралын өлшеу нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті берушімен сертификат ресімделеді.
Сертификатты ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушымен 1-8-бағандарды дұрыс толтырылғанын растайтын сертификаттың 9-бағаны толтырылады.
14. Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" сұранымды қабылдау туралы мәртебесі және көлік құралын өлшеу орны мен күнін көрсете отырып, хабарлама немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолданады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі (көлік құралын өлшеу және сертификатты ресімдеу) - 1 сағат.
16. Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.
17. Сертификат типографиялық әдiспен жасалады және оның қорғану жүйесi болады.
Сертификат бланкiлерi қатаң есептегi бланкiлер болып табылады.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
18. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы стандарттың 10-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, порталға не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші көрсеткен сапасыз мемлекеттік көрсетілетін қызметті растайтын құжаттар шағымға қоса беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
19. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
Қазақстан Республикасының
аумағында жүк көлігі
құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын
қолдану қағидаларына
1-қосымша
нысан
KZ
000000 A
Аймақ коды;
Сертификат нөмірі
КӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫН ӨЛШЕУДІҢ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ СЕРТИФИКАТЫ (КҚӨХС)
Көлік операторы /көлік құралының жүргізушісі көлік құралын өлшенгенге дейін толтырады

1. Транспортный оператор (название и адрес организации, включая страну)
Тел. №
Факс №
Электронная почта
2. Договор перевозки №1
CARNET TIR № (если применимо)2
3. Сведения о грузовом транспортном средстве
3.1. Регистрационный номер
Тягача/грузового автомобиля
Полуприцепа/прицепа
3.2. Система подвески
Тягача/грузового автомобиля
☐ воздушная ☐ механическая
☐иная
Полуприцепа/прицепа
☐ воздушная
☐ механическая
☐ иная
Заполняется сотрудником уполномоченной станции взвешивания
4. Уполномоченная станция взвешивания (код, наименование и адрес, включая страну)
5. Взвешивание транспортного средства №3
_______. ______________. ____________
4.1. Класс точности оборудования для взвешивания4
[MISSING IMAGE: , ]
☐ Класс III или выше и/или ☐‹ 1 ☐1 ☐2
6. Дата выдачи (день, месяц, год)
7. Взвешивание грузовых транспортных средств (к настоящему сертификату должна быть приложена оригинальная официальная запись станции взвешивания)
7.1. Тип грузового транспортного средства 5 6
7.2. Измерение нагрузки на ось, в кг
Ведущая
Не ведущая
Одиночная
Сдвоенная
Строенная
Первая ось
Вторая ось
Третья ось
Четвертая ось
Пятая ось
Шестая ось7
7.3. Измерение полного веса транспортного средства (в кг)
Тягач/грузовой автомобиль (кг)
Полуприцеп/ прицеп (кг)
Полный вес транспортного средства (кг)
8. Особые весовые характеристики
8.1. Наполнение топливных баков, подсоединенных к двигателю, до:
☐ 1/4 ☐ 1/2 ☐ 3/4 ☐ 1/1
8.3. Количество запасных шин (штук)
8.2. Наполнение дополнительных топливных баков до:
☐ 1/4 ☐ 1/2 ☐ 3/4 ☐ 1/1
(включая топливо для устройства охлаждения)
8.4. Число человек на транспортном средстве во время взвешивания ________
8.5. Наличие подъемной оси
☐ Да ☐Нет
Настоящим заявляю, что вышеуказанные взвешивания были произведены нижеподписавшимся на уполномоченной станции взвешивания и являются точными
Подпись
Фамилия и личный код сотрудника станции взвешивания
Печать
____________________
1например: Накладная CMR №
2в соответствии с Конвенцией TIR 1975 года
3см. Примечание на стр. 2
4в соответствии с Рекомендацией МОЗМ
5 в соответствии с Международными соглашениями, указывающими максимально разрешенные габариты установленные для национальных и международных перевозок, а также максимально разрешенные значения веса для международных перевозок
6 код типа транспортного средства по схематическим рисункам, например A2 или A2S2
7 если число осей больше шести, указать это в параграфе "Примечания" на стр. 2
9. Заполняется транспортным оператором/водителем транспортного средства после взвешивания транспортного средства
Я заявляю, что:
(а) Измерения веса транспортного средства были проведены вышеуказанной станцией взвешивания

1. Көлік операторы (ұйымының атауы және мекенжайы, елді қоса алғанда)
Тел. №
Факс №
Электронды пошта
2. Тасымалдау шарты №1
CARNET TIR № (егер қолданылатын болса)2
3. Жүк автокөлік құралы туралы ақпарат
3.1. Тіркеу нөмірі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
3.2. Аспа жүйесі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
Уәкілетті өлшеу станциясының қызметкері толтырады
4. 4. Уәкілетті өлшеу станциясы
(код, атауы және мекенжайы, елді қоса алғанда)
5. Көлік құралын өлшеу №3
_______. ______________. ____________
4.1. Өлшеуге арналған жабдықтың дәлдік классы 4
☐ Класс III немесе жоғары және/немесе ☐ ‹ 1 ☐ 1 ☐ 2
6. Беру күні (күні, айы, жылы)
7. Жүк көлік құралдарын өлшеу
(осы сертификатқа өлшеу станциясының түпнұсқа ресми жазуы ұсынылуы қажет)
7.1. Жүк көлік құралының түрі 5 6
7.2. Осьтік жүктемені өлшеу, кг мен
Жетекші
Жетекші емес
Дара
Қосарланған
Үш білікті
Бірінші ось
Екінші ось
Үшінші ось
Төртінші ось
Бесінші ось
7.3. Көлік құралының жалпы
Салмағын өлшеу (кг)
Сүйрегіш/жүк автокөлігі (кг)
Жартылай тіркеменің/тіркеменің (кг)
Автокөлік құралының
Жалпы салмағы (кг)
8. . Ерекше таразы сипаттамасы
8.1. қозғалтқышқа қосылған, отын багін толтырғанға, дейін:
☐ 1/4 ☐ 1/2 ☐ 3/4 ☐ 1/1
8.3. Қосалқы шина саны (дана)
8.2. қосалқы отын багін толтырғанға дейін:
☐ 1/4 ☐ 1/2 ☐3/4 ☐ 1/1
(салқындату құрылғысына арналған отынды қоса алғанда)
8.4. Өлшеу кезінде автокөлік ішіндегі адамдар саны ________
8.5.Көтерілетін остін бары
☐ ия ☐ жоқ
Осымен мәлімдеймін, жоғарыда көрсетілген өлшеу төмендегі қол қойғандармен уәкілетті өлшеу станциясында өлшеніп және мүлтіксіз болып табылады
Қолы
Өлшеу станция қызметкерінің тегі және жеке коды
Мөр
____________________
1 мысалы: жүкқұжат CMR №
2 1975 жылғы TIR Конвенциясына сәйкес
3 2-парақтың қосымшасына қарау
4 МОЗМ ұсынысы бойынша
5 халықаралық келісімдерге сәйкес, ұлттық және халықаралық тасымалдар үшін бекітілген максималды рұқсат етілген габариттер көрсеткіштер, сонымен қатар халықаралық тасымалдауға арналған максималды рұқсат етілген салмақ
6 суреттік схема бойынша көлік құралының код типі, мысалы А2 немесе A2S2
7 егер осьтер саны алтыдан көп болса, 2 пар. "Қосымша" параграфта көрсету қажет.
9. уәкілетті өлшеу станциясының қызметкері/автокөлік құралының жүргізушісі көлік құралын өлшенгеннен кейін толтырады
Мен мәлімдеймін, мыналарды::
(а) Көлік құралының салмағын өлшеу жоғарыда көрсетілген өлшеу станциясында жүргізілді

(в) Информация в графах 1 - 8 внесена без ошибок
(с) После взвешивания на упомянутой станции взвешивания на грузовое транспортное средство не было помещено никакого дополнительного груза
Дата
Фамилия водителя/водителей грузового транспортного средства__________________,/______________________
Подпись
Замечания (если имеются)
10. Заполняется сотрудником станции взвешивания при исключительном (контрольном) случае взвешивания (3, 7, 8)8
Станция взвешивания___________________________________________________________ (код, наименование и адрес, включая страну)
Дата
Фамилия сотрудника станции взвешивания
Подпись
Печать
Причина и результат исключительного (контрольного) взвешивания
Кодовый номер взвешивания транспортного средства состоит из трех элементов данных, соединенных дефисами
(1) Код страны (в соответствии с Конвенцией ООН о дорожном движении 1968 года)
Армения
ARM
Молдова
MD
Азербайджан
AZ
Россия
RUS
Беларусь
BY
Таджикистан
TJ
Грузия
GE
Туркменистан
TM
Казахстан
KZ
Узбекистан
UZ
Киргизия
KS
Украина
UA
(2) Двузначный код, позволяющий идентифицировать национальную станцию взвешивания
(3) Пятизначный код (как минимум), позволяющий идентифицировать индивидуальное взвешивание
Например: MD - 01-23456 или RUS - 14 - 000510
Этот серийный номер должен соответствовать номеру, указанному в журналах на станции взвешивания.
При предъявлении настоящего сертификата, повторное взвешивание транспортного средства на погранпереходах стран СНГ не проводится.
8 Данная графа используется компетентными органами сторон для оценки деятельности станций взвешивания, а также действий транспортного оператора совершившего нарушение.
Приложение 2
к Правилам по оказанию
государственных услуг
"Выдача международного
сертификата взвешивания
грузовых транспортных
средств"
Форма
Заявление для получения международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
1. Транспортный оператор (название и адрес организации, включая страну)
Тел. №
Факс №
Электронная почта
2. Договор перевозки №1
CARNET TIR №
(если применимо)2
3. Сведения о грузовом транспортном средстве
3.1. Регистрационный номер
Тягача/грузового автомобиля
Полуприцепа/прицепа
3.2. Система подвески
Тягача/грузового автомобиля
☐ воздушная
☐ механическая
☐ иная
Полуприцепа/прицепа
☐ воздушная
☐ механическая
☐ иная
1 например: Накладная CMR №
2 в соответствии с Конвенцией TIR 1975 года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя __________________
__________________________________________________________________
(указать без сокращений)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подпись___________________ "_____" _____________ 20___года
Приложение 3
к Правилам по оказанию
государственных услуг
"Выдача международного
сертификата взвешивания
грузовых транспортных
средств"
Стандарт государственной услуги
"Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов осуществляется через:
услугодатель;
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
3
Срок оказания государственной услуги
1 (один) час.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Международный сертификат взвешивания грузовых транспортных средств либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

(в) 1-8 бағадағы мәлімет қатесіз
(с) Аталған өлшеу станциясында өлшенгеннен кейін жүк көлік құралына қосымша ешқандай жүк салынған жоқ
Күні
Жүргізуші тегі/жүк көлік құралының жүргізушілері
Күні
Ескертпе (егер болса)
10. Ерекше өлшеу жағдайында (бақылау кезінде) өлшеу станция қызметкерімен толтырылады (3, 7, 8)8
Өлшеу станциясы _______________________________________________________________ (код, атауы және мекен-жай, елді қоса)
Күні
Өлшеу станция қызметкерінің фамилиясы
Қолы
Ерекше өлшеу (бақылау кезінде) нәтижесі және себебі
Автокөлік құралын өлшеудің кодтың нөмірі үш элементті деректерден тұрады, дефиспен жалғанған
(1) Мемлекет коды (1968 жылғы БҰҰ жол қозғалыс Конвенциясына сәйкес)
Армения
ARM
Молдова
MD
Әзірбайжан
AZ
Ресей
RUS
Беларусь
BY
Тәжікістан
TJ
Грузия
GE
Түрікменстан
TM
Қазақстан
KZ
Өзбекстан
UZ
Қырғызстан
KS
Украина
UA
(2) Ұлттық өлшеу станциясын сәйкестендіретін қос мәнді код
(3) Жекеше өлшеуді сәйкестендіретін (ең аз болғанда), бестаңбалы код
мысалы: MD - 01-23456 немесе RUS - 14 - 000510
Бұл сериялық нөмір өлшеу станциясындағы журналда көрсетілген нөмірге сәйкес келу қажет
Осы сертификатты көрсеткен кезде, ТМД елдерінің шекара өтулерінде автокөлік құралдары қайта өлшенбейді.
________________________________________________________________________________
8 Осы баған екі жақтың құзыретті мекемелерімен өлшеу станцияларының жұмысына баға беру үшін, сонымен қатар көлік операторы іс-әрекеті кезінде қателік жіберген кезде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
аумағында жүк көлігі
құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын
қолдану қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын алу үшін өтініш
1. Көлiк операторының атауы (толық мекенжайы, елiн қоса алғанда)
Тел. №
Факс №
Электрондық пошта
2. Тасымалдау шартының №1
CARNET TIR № (егер қолданылса)2
3. Жүк автокөлік құралы туралы ақпарат
3.1. Тіркеу нөмірі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
3.2. Аспа жүйесі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
_________________________________
1 мысалы: жүкқұжат CMR №
2 1975 жылғы TIR Конвенциясына сәйкес
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болса) _________________________________
________________________________________________________________________________
(қысқартусыз көрсету)
Ақпараттық жүйеде бар, заңмен қорғалған құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы____________________ 20 ____ жылғы "____" _____________
Қазақстан Республикасының
аумағында жүк көлігі
құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын
қолдану қағидаларына
3-қосымша
"Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Көрсетілетін қызметті беруші немесе www.elicense.kz, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 (бір) сағат.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жеткізгіште.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификаты немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз тасығышта.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақысыз.
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя - круглосуточно, без выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству;
2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) услугодателю - заявление;
2) на портал:
заявление в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью услугополучателя.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности данных (сведений), представленных услугополучателем для получения государственной услуги;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги" Адрес Министерства: 010000, город Нур-Султан, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: miid@miid.gov.kz, телефон (8-7172) 98-33-11 либо на блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (страница "Блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Телефон единого контакт центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.

1) көрсетілетін қызметті берушінің - еңбек заңнамасына сәйкес демалыссыз және мереке күндерінсіз, тәулік бойы;
2) порталда - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге - өтініш;
2) порталда:
порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Министрліктің мекенжайы: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық пошта мекенжайы: miid@miid.gov.kz, (8-7172) 98-33-11 телефоны немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогына (www.miid.gov.kz мекенжайы бойынша Министрліктің интернет-ресурсының "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогы" парағы).
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.