О внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546 "Об утверждении Правил перевозок грузов автомобильным транспортом"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 215. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2020 года № 20467
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546 "Об утверждении Правил перевозок грузов автомобильным транспортом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12463, опубликованный 20 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-9) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах перевозок грузов автомобильным транспортом, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
главы 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила перевозок грузов автомобильным транспортом (далее – Правила), разработанные в соответствии с подпунктом 23-9) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", определяют порядок перевозок грузов автомобильным транспортом и оказания государственной услуги "Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок", которые включают в себя:
1) срок доставки грузов;
2) порядок организации и осуществления автомобильных перевозок грузов;
3) порядок применения товарно-транспортной накладной;
4) требования к пунктам погрузки и разгрузки грузов;
5) порядок приема грузов к автомобильной перевозке, а также обработки, хранения и выдачи грузов в пункте назначения;
6) порядок реализации скоропортящихся грузов;
7) порядок перевозки грузов с объявленной ценностью;
8) порядок маркировки грузов;
9) порядок пломбирования грузов;
10) порядок составления актов;
11) порядок изменения и расторжения договоров перевозки грузов;

"Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 215 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 сәуірде № 20467 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12463 болып тіркелген, 2016 жылғы 20 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлiгi туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-9) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау және "Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 23-9) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген, автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау тәртібін айқындайды, ол мыналарды:
1) жүктi жеткiзу мерзiмiн;
2) жүктi автомобильмен тасымалдауды ұйымдастыру және жүзеге асыру тәртiбiн;
3) тауар-көлiк жүкқұжатын қолдану тәртiбiн;
4) жүк тиеу және түсiру пункттерiне қойылатын талаптарды;
5) жүктердi автомобильмен тасымалдауға қабылдау, сондай-ақ жүктi межелi пунктiнде өңдеу, сақтау және беру тәртiбiн;
6) тез бүлiнетiн жүктi өткiзу тәртiбiн;
7) құндылығы жарияланған жүктерді тасымалдау тәртiбiн;
8) жүктi таңбалау тәртiбiн;
9) жүктi пломбалау тәртiбiн;
10) актiлер жасау тәртiбiн;
11) жүктi тасымалдау шарттарын өзгерту және бұзу тәртiбiн;

12) порядок удержания грузов;
13) порядок перевозки отдельных видов грузов;
14) порядок освидетельствования автотранспортных средств, перевозящих скоропортящиеся грузы в международном сообщении;
15) требования к автотранспортным средствам, перевозящим скоропортящиеся грузы.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Срок доставки грузов";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок организации и осуществления автомобильных перевозок грузов";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок применения товарно-транспортной накладной";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Требования к пунктам погрузки и разгрузки грузов";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Порядок приема грузов к автомобильной перевозке, а также обработки, хранения и выдачи грузов в пункте назначения";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Порядок реализации скоропортящихся грузов";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Порядок перевозки грузов с объявленной ценностью";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Порядок маркировки грузов";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Порядок пломбирования грузов";
заголовок главы 11 изложить в следующей редакции:
"Глава 11. Порядок составления актов";
заголовок главы 12 изложить в следующей редакции:
"Глава 12. Порядок изменения и расторжения договоров перевозки груза";
заголовок главы 13 изложить в следующей редакции:
"Глава 13. Порядок удержания грузов";
заголовок главы 14 изложить в следующей редакции:
"Глава 14. Порядок перевозки отдельных видов грузов";
заголовок главы 15 изложить в следующей редакции:
"Глава 15. Порядок освидетельствования автотранспортных средств, перевозящих скоропортящиеся грузы в международном сообщении";
пункты 385, 386, 387, 388, 389 и 389-1 изложить в следующей редакции:
"385. Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок (далее - свидетельство) оформляется уполномоченным органом и выдается заявителю на основании положительных данных протоколов испытаний, выдаваемых испытательными станциями или экспертными организациями (экспертами).
Для получения свидетельства, заявитель представляет в канцелярию уполномоченного органа или направляет посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал) следующие документы:

12) жүктi ұстап қалу тәртiбiн;
13) жүктiң жекелеген түрлерiн тасымалдау тәртібін;
14) халықаралық қатынаста тез бұзылатын жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдарын куәландыру тәртібін;
15) тез бұзылатын жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдарына қойылатын талаптарды қамтиды.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Жүктерді жеткізу мерзімі";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Жүктердi автомобильмен тасымалдауды ұйымдастыру және жүзеге асыру тәртiбi";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Тауар-көліктік жүкқұжаттамасының қолдану тәртібі";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Жүктерді тиеу және түсіру пункттеріне қойылатын талаптар";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Жүктерді автомобильмен тасымалдауға қабылдау, сондай-ақ қабылдау пунктінде жүктерді өңдеу, сақтау және беру тәртібі";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Тез бүлінетін жүктерді өткізу тәртібі";
8-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Жарияланған құны бар жүктерді тасымалдау тәртібі";
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Жүктерді таңбалау тәртібі";
10-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Жүктерді пломбалау тәртібі";
11-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-тарау. Актілерді жасау тәртібі";
12-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-тарау. Жүкті тасымалдау шарттарын өзгерту және бұзу тәртібі";
13-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-тарау. Жүктерді ұстап қалу тәртібі";
14-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-тарау. Жүктердің жеке түрлерін тасымалдау тәртібі";
15-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-тарау. "Халықаралық" қатынаста тез бүлінетін жүктерді тасымалдайтын автокөліктік құралдарын куәландыру тәртібі";
385, 386, 387, 388, 389 және 389-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"385. Сынақ станциялары немесе сараптамалық ұйымдар (сарапшылар) беретін сынақ хаттамаларының оң деректері негізінде уәкілетті орган Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге берілген Куәлікті ресімдейді және өтініш берушіге сынақ станциялары немесе сараптамалық ұйымдар (сарапшылар) беретін сынақ хаттамаларының оң деректері негізінде береді.
Куәлікті алу үшін, өтініш беруші уәкілетті органның кеңсесіне немесе www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы келесі құжаттарды жолдайды:

1) в канцелярию услугодателя:
заявка по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
оригинал протокола испытания или оригинал протокола экспертной проверки;
2) на портал:
заявка в форме электронного документа согласно приложению 16 к настоящим Правилам, подписанное ЭЦП услугополучателя;
электронная копия протокола испытания или электронная копия протокола экспертной проверки.
При направлении документов посредством портала, они удостоверяются электронной цифровой подписью заявителя.
В случае замены Свидетельства, выданного компетентными органами зарубежных стран на Свидетельство Республики Казахстан заявителю необходимо предоставить в уполномоченный орган заявку согласно приложению 16 к настоящим Правилам и заменяемое Свидетельство, на основании которого заполняется Свидетельство Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок", предусмотренный в приложении 1-1 к настоящим Правилам.
При сдаче заявителем всех вышеперечисленных в настоящем пункте электронных копии документов посредством портала, в "личный кабинет" заявителя направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
386. В день поступления документов и сведений, указанных в пункте 385 настоящих Правил, работник канцелярии уполномоченного органа осуществляет их регистрацию и направляет руководителю уполномоченного органа, которым назначается ответственный исполнитель.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи результата государственной услуги составляет 5 (пять) рабочих дней.
Ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет их полноту. В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия уполномоченный орган дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Подписанный руководителем уполномоченного органа письменный мотивированный отказ направляется через канцелярию уполномоченного органа или портал в форме бумажного или электронного документа заверенного электронной цифровой подписью руководителя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о регистрации транспортного средства услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:
осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
сынақ хаттамасының түпнұсқасы немесе сараптамалық тексеру хаттамасының түпнұсқасы.
2) порталға:
осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысаны бойынша өтінім;
сынақ хаттамасының электрондық көшірмесі немесе сараптамалық тексеру хаттамасының электрондық көшірмесі.
Портал арқылы құжаттарды жіберген кезде, өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Шет елдердің құзыретті органдары берген Куәлікті Қазақстан Республикасының Куәлігіне ауыстырған кезде өтініш беруші уәкілетті органға Қазақстан Республикасының Куәлігі осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес өтінімін және ауыстырылатын Куәлікті және ауыстырылатын куәліктің деректері негізінде Қазақстан Республикасының Куәлігі толтырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызметті көрсету процесінің сипаттамаларын нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзгеде мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі "Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының нысанында 1-1-қосымшаға сәйкес жазылған.
Портал арқылы осы тармақта көрсетілген барлық құжаттарды өтініш беруші берген кезде өтініш берушінің "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу уақыты мен күнін көрсетумен сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
386. Осы Қағидалардың 385-тармағында көрсетілген мәліметтер мен құжаттар түскен күні уәкілетті органның кеңсе қызметкері олардың тіркелуін жүзеге асырады және онымен жауапты қызметкер тағайындалатын уәкілетті органның басшысына жолдайды.
Құжаттарды қарау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда уәкілетті орган өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
Уәкілетті органның басшысы қол қойған жазбаша дәлелді бас тарту уәкілетті органның кеңсесі немесе портал арқылы басшының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған қағаз немесе электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, көлік құралын тіркеу туралы куәлік туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

387. В случае предоставления заявителем полного пакета документов, ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение 3 (трех) рабочих дней рассматривает документы и оформляет свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 388 настоящих Правил.
Результат оказания государственной услуги направляется через канцелярию уполномоченного органа или портал в форме бумажного или электронного документа заверенного электронной цифровой подписью руководителя.
388. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленных настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Заявители, получившие Свидетельство, могут устанавливать на транспортном средстве табличку-свидетельство о соответствии транспортного средства требованиям СПС. Форма, описание и место расположения таблички-свидетельства, должны соответствовать требованиям СПС.
Свидетельства, выданные компетентными органами зарубежных стран, являющихся Договаривающимися сторонами СПС, являются временными и в течение трех месяцев после государственной регистрации транспортного средства в Республике Казахстан должны быть заменены на Свидетельство, выданное уполномоченным органом.
Перечень необходимых документов при замене Свидетельства установлен в пункте 385 настоящих Правил.
На транспортных средствах, используемых в международных автомобильных перевозках скоропортящихся грузов и соответствующих требованиям СПС, получивших Свидетельство, выданное уполномоченным органом, наносятся опознавательные буквенные обозначения и надписи в соответствии с требованиями СПС.
389. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

387. Өтініш беруші құжаттардың толық пакетін ұсынған жағдайда уәкілетті органның жауапты орындаушысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды және куәлікті немесе осы Қағидалардың 388-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі уәкілетті органның кеңсесі немесе портал арқылы басшының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған қағаз немесе электрондық құжат нысанында жіберіледі.
388. Белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың белгіленген талаптарына сай келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылған көрсетілетін қызметті алушы соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.
Куәлік алған өтініш берушілер көлік құралының ТБТҚ талаптарына сәйкестігі туралы тақтайша-куәлікті көлік құралына орната алады. Тақтайша-куәліктің нысаны, жазылуы және орналасқан орны ТБТҚ талаптарына сәйкес болуы тиіс.
ТБТҚ Уағдаласушы тараптар болып табылатын шет елдердің құзыретті органдары берген куәліктер уақытша болып табылады және Қазақстан Республикасында көлік құралын мемлекеттік тіркегеннен кейін үш айдың ішінде уәкілетті орган берген Куәлікпен ауыстырылуы тиіс.
Куәлікті ауыстыру кезінде қажетті құжаттар тізбесі осы Қағидалардың 385-тармағында белгіленген.
Тез бүлінетін жүктердің халықаралық автомобиль тасымалдарында пайдаланылатын және ТБТҚ талаптарына сәйкес келетін, уәкілетті орган берген Куәлікті алған көлік құралдарына ТБТҚ талаптарына сәйкес танудың әріптік белгілері мен жазулары түсіріледі.
389. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.

389-1. Жалоба на решение, действий (бездействия) сотрудников структурных подразделений услугодателя может быть подана на имя руководителя услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
дополнить приложением 1-1 в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 16 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 сентября 2017 года № 651 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16015, опубликован 27 ноября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
2) приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 54 "Об утверждении регламента государственной услуги "Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16370, опубликован 16 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
3. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развитию Республики Казахстан.

389-1. Көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметі берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарастырылуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүгіне алады.";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда 1-1-қосымшамен толықтырылсын;
16-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Мыналардың:
1) "Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 27 қыркүйектегі № 651 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16015 болып тіркелген, 2017 жылғы 27 қарашада Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған);
2) "Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 54 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16370 болып тіркелген, 2018 жылғы 16 ақпанда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 215
Приложение 1-1 к Правилам
перевозок грузов
автомобильным транспортом
Стандарт государственной услуги "Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок"
1.
Наименование услугодателя
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2.
Способы предоставления государственной услуги
1) канцелярия услугодателя,
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elincense.kz
3.
Срок оказания государственной услуги
5 рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная и (или) бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
При обращении за получением государственной услуги через портал направляется уведомление с указанием места и дата получения результата в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы услугодателя
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 18.00 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 215 бұйрығына
1-қосымша
Автомобиль көлігімен жүктерді
тасымалдау қағидаларына
1-1-қосымша
"Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elincense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық және (немесе) қағаз түрде.
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына осы қосымшаның 10-тармағымен көзделген жағдайда және негіз бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" нәтижені алу үшін және орнын көрсете отырып хабарлама жіберіледі.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен көрсетіледі;

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) к услугодателю:
заявка по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
оригинал протокола испытания или оригинал протокола экспертной проверки;
2) на портал:
заявка в форме электронного документа согласно приложению 16 к настоящим Правилам, подписанное ЭЦП услугополучателя;
электронная копия протокола испытания или электронная копия протокола экспертной проверки.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленных настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания госудрственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Проверить подлинность результата оказания государственной услуги можно на портале www.egov.kz.

2) порталдың – тәулік бойы жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс күндері және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мереке күндері жүгінген жағдайда өтініштерді қабылдау мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.mid.gov.kz ("Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде) Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
сынақ хаттамасының түпнұсқасы немесе сараптамалық тексеру хаттамасының түпнұсқасы.
2) порталға:
осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысаны бойынша өтінім;
сынақ хаттамасының электрондық көшірмесі немесе сараптамалық тексеру хаттамасының электрондық көшірмесі.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың белгіленген талаптарына сай келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылған көрсетілетін қызметті алушы соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі болады.
Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дұрыстығын www.egov.kz порталда тексеруге болады.

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 75-47-65. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 215
Приложение 16 к Правилам
перевозок грузов
автомобильным транспортом
Форма
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от _________________________
З                               ЗАЯВКА
на оформление и выдачу Свидетельства, выдаваемого в соответствии с
Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых
продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих
перевозок (СПС), о соответствии транспортного средства требованиям СПС
1._______________________________________________________________
(наименование заявителя)
в лице__________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. руководителя)
просит выдать свидетельство о соответствии транспортного средства требованиям "Соглашения о международных перевозках скоропортящихся
пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных
для этих перевозок (СПС)"
на___________________________________________________________________
(грузовой автомобиль, прицеп, полуприцеп, контейнер и так далее, регистрационный знак, серия и номер свидетельства о регистрации транспортного средства)
принадлежащий____________________________________________________
(кому)
или эксплуатируемый________________________________________________
(кем)
Представленный____________________________________________________
(кем)
2. Реквизиты заявителя:
2.1. Юридический адрес: (адрес местожительства индивидуального предпринимателя)
___________________________________________________________________
Телефон/факс:
_____________________________________________________________________
Руководитель организации
_____________________________________________________________________
(подпись) Ф.И.О. (при наличии)

Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-47-65, Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 215 бұйрығына
2-қосымша
Автомобиль көлігімен жүктерді
тасымалдау қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрлігі
____________________________
____________________________
Тез бүлінетін тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалға пайдаланылатын арнаулы көлік құралдары туралы келісімге (ТБТҚ) сәйкес берілетін, көлік құралдарының ТБТҚ талаптарына сәйкестігі туралы куәлікті ресімдеуге және беруге ӨТІНІМ
1. _______________________________________________________________
(өтінім берушінің атауы)
атынан____________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә., лауазымы) көлік құралының "Тез бүлінетін тамақ өнімдерін
халықаралық тасымалдау және осы тасымалға пайдаланылатын арнаулы көлік
құралдары туралы келісімнің (ТБТҚ)" талаптарына сәйкестігі туралы куәлікті
____________________________________________________________________
тиесілі немесе (кімге)
____________________________________________________________________
пайдаланатын (кім)
____________________________________________________________________
ұсынған (кім)
____________________________________________________________________
(жүк автомобилі, тіркеме, жартылай тіркеме, контейнер және тағы сол сияқты,
тіркеу белгісі, серия және көлік құралын тіркеу туралы куәлік нөмірі) беруді өтінеді.
2. Өтінім берушінің деректемелері:
2.1. Заңды мекенжайы: (жеке кәсіпкердің тұрғылықты мекенжайы)
____________________________________________________________________
Телефоны/факс
____________________________________________________________________
Ұйым басшысы
____________________________________________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)