О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 января 2015 года № 9 "Об утверждении форм актовых книг государственной регистрации актов гражданского состояния и форм свидетельств, выдаваемых на основании записей в этих книгах"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2020 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2020 года № 20516
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан 12 января 2015 года № 9 "Об утверждении форм актовых книг государственной регистрации актов гражданского состояния и форм свидетельств, выдаваемых на основании записей в этих книгах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10173, опубликован 24 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") (далее - приказ) следующие изменения и дополнения:
подпункты 2), 5), 9), 12) пункта 1 исключить;
форму актовой книги государственной регистрации актов гражданского состояния, составленной на основании актовой записи о рождении, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму актовой книги государственной регистрации актов гражданского состояния, составленной на основании актовой записи о расторжении брака (супружества), утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму свидетельства о рождении, выдаваемого на основании записи в актовой книге государственной регистрации актов гражданского состояния, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму свидетельства о заключении брака (супружества), выдаваемого на основании записи в актовой книге государственной регистрации актов гражданского состояния, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму свидетельства о расторжении брака (супружества), выдаваемого на основании записи в актовой книге государственной регистрации актов гражданского состояния, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
форму свидетельства о перемене имени, отчества, фамилии, выдаваемого на основании записи в актовой книге государственной регистрации актов гражданского состояния, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
форму свидетельства о смерти, выдаваемого на основании записи в актовой книге государственной регистрации актов гражданского состояния, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.

"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітаптарының нысандарын және осы кітаптардағы жазбалардың негізінде берілетін куәліктердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 9 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 28 сәуірдегі № 21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 сәуірде № 20516 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітаптарының нысандарын және осы кітаптардағы жазбалардың негізінде берілетін куәліктердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 9 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10173 болып тіркелді, 2015 жылғы 24 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды) (бұдан әрі - бұйрық) мынадай өзгерістер мен толықтыраулар енгізілсін:
1-тармақтың 2), 5), 9), 12) тармақшалары алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген туу туралы актілік жазбаның негізінде жасалатын азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітабының нысаны осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы актілік жазбаның негізінде жасалатын азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітабының нысаны осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітабындағы жазбаның негізінде берілетін туу туралы куәліктің нысаны осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітабындағы жазбаның негізінде берілетін неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің нысаны осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітабындағы жазбаның негізінде берілетін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің нысаны осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітабындағы жазбаның негізінде берілетін атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы куәліктің нысаны осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітабындағы жазбаның негізінде берілетін қайтыс болу туралы куәліктің нысаны осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан М. Бекетаев
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2020 года № 21
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
форма
Актовая книга, составленная на основании
государственной регистрации актовой записи о рождении
№ ________ "__" ______20______ года
Индивидуальный идентификационный номер _________________________________
Сведения о ребенке 1. Фамилия ________ 2. Имя ____ 3. Отчество (по желанию) _________
4. Пол __________ 5. Дата рождения "__" _____________ 20 _____ года 6.
Место рождения: Республика _____________________________________________________
область _________________________ город (селение) ________________________________
район _________________________________________________________________________
7. Количество родившихся детей: _________________________________________________
8. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка
______________________________________________________________________________
9. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка
______________________________________________________________________________
Сведения об отце Сведения о матери
10. Фамилия ______________________________________ ____________________________
11. Имя __________________________ ____________________________________________
12. Отчество (при его наличии) ___ _______________________________________________
13. Дата рождения "__" ______ ___ г. "__" ____________ ________ г.
14. Возраст: _____________________ _____________________________________________
15. Постоянное место жительства: Республика _____________________________________
Республика ________________________________ область ___________________________
область ___________________________________ город (селение) _____________________
город (селение) _____________________________ район _____________________________
район ____________________________________ улица ______________________________
улица ____________________________________ дом ________________________________
дом ______________________________________ квартира ___________________________
квартира _____________________________________________________________________

2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Әділет министрі М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 28 сәуірдегі № 21
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
______ жылғы "__" ___________                                          № ________
Туу туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу негізінде жасалған акт кітабы
Жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________________
Бала туралы мәліметтер
1. Тегі __________________________________________________________________________
2. Аты __________________________________________________________________________
3. Әкесінің аты (қалауы бойынша)___________________________________________________
4. Жынысы ______________________________________________________________________
5. Туған күні "__" _______________ 20 ___________ жыл
6. Туған жері: Республика__________________________________________________________
облысы_________________________________________________________________________
қаласы (елді мекені)_______________________________________________________________
ауданы__________________________________________________________________________
7. Туылған бала саны: _____________________________________________________________
8. Баланың тірі немесе өлі туғандағы туралы белгі _____________________________________
9. Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер ____________________________
Әкесі туралы мәліметтер                        Анасы туралы мәліметтер
10. Тегі ________________________ _________________________________________________
11. Аты _________________________ ________________________________________________
12. Әкесінің аты (бар болса) ____ ___________________________________________________
13. Туған күні "__" _________ ж. "__" ____________ ______ ж.
14. Жасы: ______________________ _________________________________________________
15. Тұрақты тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер

16. Юридический адрес: Республика ______________________________________________
Республика ________________________________ область ___________________________
область ___________________________________ город (селение) _____________________
город (селение) _____________________________ район ____________________________
район ___________________________________ улица _______________________________
улица ____________________________________ дом ________________________________
дом _____________________________________ квартира ____________________________
квартира __________________________________
17. Гражданство __________________ ____________________________________________
18. Источник дохода или место работы ___________________________________________
19. Образование __________________ ____________________________________________
20. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
________________________________ _____________________________________________
21. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
а) запись акта о государственной регистрации заключения брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____г. ________________;
б) совместное заявление родителей от "___" __________ 20 _________ г.
___________________ ____________________ (подпись матери) (подпись отца)
в) заявление отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей; признания
матери безвестно отсутствующей, признания матери недееспособной, лишения либо
ограничения матери в родительских правах, невозможности установления места жительства
матери __________________;
г) решение суда об установлении отцовства, а также установлении факта признания
отцовства и факта отцовства № ___ ___________ района (города) ___________ области (края)
республики __________________ от "___" ___________ 20 ________ г.;
д) запись акта о государственной регистрации расторжении брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____г. ________________
е) решение суда о расторжении брака (супружества) № ____________ ___________ района
(города) ___________ области (края) республики ____________ от "___" ______ 20 ____ г.
ж) запись акта о государственной регистрации смерти отца: № ___ "___" ______ ___г. ____;
з) заявление матери и ее подпись___________________________________________________.
22. Сведения о заявителе: _________________________________________________________
23. Серия и номер свидетельства о рождении: ______________________ № _______________
24. Для отметок _________________________________________________________________
М.П. Должностное лицо регистрирующего органа
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан

16. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
17. Азаматтығы __________________ ________________________________________________
18. Табыс көзі немесе жұмыс орны __________________________________________________
________________________________________________________________________________
19. Білімі ______________________ _________________________________________________
20. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_____________________________ __________________________________________________
21. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
а) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазба:
№ ___ _________ ж. "___" __________________________
б) ата-анасының 20___ж. "___" _________ бірлесіп берген өтініші
_________________________            ___________________________
(анасының қолы)                        (әкесінің қолы)
в) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған, анасы хабар-ошарсыз кетті деп
танылған, анасы әрекетке қабілетсіз деп танылған, анасы ата-ана құқықтарынан айырылған не
оның ата-ана құқықтары шектелген, анасының тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған
жағдайларда әкесінің өтініші
_______________________________________________________________________________;
г) әке болуды анықтау туралы, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін
анықтау туралы _________ республикасы ______________ облысы
(өлкесі)____________ауданы (қаласы) ______________ сотының 20_____ ж. "___" №
_________ шешімі; д) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы акт жазба: № ___ _________
ж. "___" __________________________
е) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы _________ республикасы ______________ облысы
(өлкесі) ____________ ауданы (қаласы) сотының 20_____ ж. "___" __________ № ____________ шешімі;
ж) әкесінің қайтыс болуы туралы акт жазбасы: № ___ _______ ж. "___" _______;
з) анасының өтініші және оның қолы ________________________________________________;
22. Өтініш беруші туралы мәліметтер: _______________________________________________
23. Туу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
____________________________________________ № _________________________________
24. Белгілер үшін _________________________________________________________________
М.О.                                    Тіркеуші органының лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің

от 28 апреля 2020 года № 21
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
форма
Актовая книга, составленная на основании государственной регистрации
актовой записи о расторжении брака (супружества)
№ ________ "__" ______________ г.
Сведения о расторгающих брак Он Она
1. Фамилия до расторжения брака (супружества) ___________________________________
2. Фамилия после расторжения брака (супружества) ________________________________
3. Имя __________________________ _____________________________________________
4. Отчество (при его наличии) ______ _____________________________________________
5. Дата рождения "__" ________ ___ г. "__" _________________ ___ г.
Место рождения: Республика _________________ Республика ________________________
область ________________ область _________________ город (селение) ________________
город (селение) _____________ район __________________ район _____________________
6. Возраст _______________________ _____________________________________________
7. Гражданство __________________ ______________________________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
________________________________ _____________________________________________
9. Место жительства: Республика _________________ Республика _____________________
область __________________________ область _____________________________________
город (селение) ____________ город (селение) _____________ район __________________
район _____________ улица ____________________ улица ___________________________
дом _________ дом ___________ квартира ___________ квартира _____________________
10. Юридический адрес: Республика _____________________________________________
Республика _______________________ область ____________________________________
область __________________________ город (селение) ______________________________
город (селение) ____________________ район _____________________________________
район ___________________________ улица _______________________________________
улица _______ дом _______ дом ______ квартира __________ квартира ________________
11. Образование _____________________ _________________________________________
12.Источник дохода или место работы ____________________________________________
13. Сведения о количестве браков (супружеств) каждого из бывших супругов
______________________________ _______________________________________________
14. Дата составления, номер записи акта о заключении брака (супружества) "_" __ __ г. № _

2020 жылғы 28 сәуірдегі № 21
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
______ жылғы "__" ___________                                          № ________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу негізінде жасалған акт кітабы
Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы
1. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға дейінгі тегі _________ _________
2. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға кейінгі тегі _________ _________
3. Аты _______________________ _____________________ _______________________
________________________
4. Әкесінің аты (бар болса) _______________ ______________________
5. Туған күні "__" _________ ж. "___" ___________ ж.
Туған жері:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
6. Жасы _______________________ _____________________________
7. Азаматтығы ________________ ______________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ____________________________
9. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
10. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
11 Білімі _______________________ _______________________________
12.Табыс көзі немесе жұмыс орны ___________________________ _______________________
13. Бұрынғы ерлі-зайыптылардың әрқайсысының неке (ерлі-зайыптылық) саны туралы
мәліметтер __________________ ________________________
14. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акті жазбасының жасалған күні, нөмірі _________ ж
______________ "____" № __________________

15. Наименование регистрирующего органа, в котором производилась государственная
регистрация заключения брака (супружества) ______________________________________
16. Документ, являющийся основанием для расторжения брака (супружества):
а) совместное заявление супругов "__" ___ _____ г. № _____;
б) заявление одного из супругов в установленном порядке, имеющего право на расторжение
брака (супружества) "__" ___ _____ г. № _____;
в) вступившее в законную силу решение суда ______________ района (города) ________
области (края, республики) от "__" _______ _____ г. о признании супруга безвестно
отсутствующим;
г) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ______________
области (края, республики) от "__" __________ ________ г. о признании супруга
недееспособным или ограниченно дееспособным;
д) приговор суда _______________ района (города) __________ области (края, республики)
от "__" __________ ________ г. об осуждении супруга за совершение преступления к
лишению свободы на срок не менее трех лет.
17. Дата прекращения брака (супружества) "__" __________ ________ г.
18. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, расторгнувших брак
(супружество): № ____ № ______ дата выдачи "___" ____ г. "___" ____________ г.
кем выдан __________ __________________
19. Сведения об оплате государственной пошлины: _____________________
20. Сведения о заявителе: ___________________________________________
21. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества): ______ № ___________
__________ № ___________
22. Для отметок __________________________________________________________________
М.П. Должностное лицо регистрирующего органа
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2020 года № 21
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
форма
Свидетельство о рождении
Гражданин (ка) ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родился (лась)___________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения: Республика
________________________________________________________________________ область
__________________________________________________________________________ город
(селение) _______________________________________________________________________
район _______________________________________________________________ о чем в
книге регистрации актов о рождении произведена запись _______ числа ________ месяца
20 _________ года за № ______
Присвоен индивидуальный идентификационный номер ________________________________
Родители:
Отец:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
________________________________________________________________________________
Гражданство ____________________________________________________________________
Мать: __________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_______________________________________________________________________________
Гражданство ___________________________________________________________________
Место государственной регистрации (наименование регистрирующего органа)
_______________________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о рождении: ________ числа ________ месяца 20 _________ года.
Наименование регистрирующего органа, выдавшего документ ______________
М.П. Должностное лицо регистрирующего органа
Приложение 4 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2020 года № 21
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
форма
Свидетельство о заключении брака (супружества)
Гражданин
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившийся ____________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения: Республика ______________________________________________________
область _________________________________________________________________________
город (селение) __________________________________________________________________
район __________________________________________________________________________
Гражданство ____________________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________ и гражданка
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившаяся _____________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения: Республика ______________________________________________________
область _________________________________________________________________________
город (селение) __________________________________________________________________
район __________________________________________________________________________
Гражданство ____________________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
________________________________________________________________________________
заключили брак (супружество), о чем в книге регистрации актов о заключении брака
(супружества) _______ числа _____ месяца 20 _____ года произведена запись за № ________
После заключения брака (супружества) присвоены фамилии:
супругу ________________________________________________________________________
супруге ________________________________________________________________________
Место государственной регистрации заключения брака (супружества) (наименование
регистрирующего органа): ________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о заключении брака (супружества): ______________ числа
_____________ месяца 20 _____________ года Серия и номер выданного свидетельства
о заключении брак(супружества) ___________________________________________________
Наименование регистрирующего органа, выдавшего документ __________________________
М.П. Должностное лицо регистрирующего органа
Приложение 5 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2020 года № 21
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
форма
Свидетельство о расторжении брака (супружества)
Брак (супружество) между гражданином
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения: Республика _____________________________________________________
область ________________________________________________________________________
город (селение) _________________________________________________________________
район _________________________________________________________________________
Гражданство ___________________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________________ и
гражданка _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения: Республика _____________________________________________________
область ________________________________________________________________________
город (селение) _________________________________________________________________
район _________________________________________________________________________
Гражданство ___________________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_______________________________________________________________________________
расторгнут, о чем в книге регистрации актов о расторжении брака (супружества):
______________ числа _____________ месяца 20 _____________ года произведена запись
№ _______________________
Сведения о документе, являющемся основанием государственной регистрации расторжения
брака (супружества): ____________________________________________________________
Дата прекращения брака (супружества): "___" ___________ ______ г.
После расторжения брака (супружества) присвоены фамилии:
Ему __________________________________________________________________________
Ей ___________________________________________________________________________
Свидетельство выдано гражданину (ке)
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование регистрирующего органа, который осуществил государственную регистрацию
расторжения брака (супружества)__________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о расторжении брака (супружества): ______________ числа
_____________ месяца 20 _____________ года Серия и номер свидетельства о расторжении
брака (супружества) _____________________________________________________________
Наименование регистрирующего органа, выдавшего документ:
_______________________________________________________________________________
М.П. Должностное лицо регистрирующего органа
Приложение 6 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2020 года № 21
Приложение 13
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
форма
Свидетельство о перемене имени, отчества, фамилии
Гражданин (ка)
_______________________________________________________________________________
(имя, отчество (при его наличии), фамилия до государственной регистрации
перемены имени, отчества, фамилии)
Родившийся (аяся) ______________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения: Республика _____________________________________________________
область _______________________________________________________________________
город (селение) ________________________________________________________________
район _________________________________________________________________________
произвел (а) перемену имени, отчества (при его наличии), фамилии на:
_______________________________________________________________________________
(имя, отчество (при его наличии), фамилия после государственной регистрации перемены
имени, отчества, фамилии) о чем в книге регистрации актов о перемене имени, отчества,
фамилии ______________ числа _____________ месяца 20 _____________ года произведена
запись за № _____________________________________________________
Наименование регистрирующего органа, произведшего государственную регистрацию
перемены имени, отчества, фамилии:
______________________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о перемене имени, отчества, фамилии: ______________ числа
_____________ месяца 20 _____________ года Серия и номер выданного свидетельства
о перемене фамилии, имени, отчества _____________________________________________
Наименование регистрирующего органа, выдавшего документ________________________
М.П. Должностное лицо регистрирующего органа
Приложение 7 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2020 года № 21
Приложение 14
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
форма
Свидетельство о смерти
Гражданин (ка)
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родившийся (аяся) ____________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения: Республика ___________________________________________________
область ______________________________________________________________________
город (селение) _______________________________________________________________
район _______________________________________________________________________
Возраст умершего ____________________________________________________________
Дата смерти: ____________ числа __________ месяца 20 ___________ года
Место смерти:
Республика __________________________________________________________________
область _____________________________________________________________________
город (селение) ______________________________________________________________
район _______________________________________________________________________
о чем в книге регистрации актов о смерти ____________ числа ____________ месяца
20 ___________ года произведена запись за № _________________________________
Наименование регистрирующего органа, который осуществил государственную регистрацию
смерти______________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о смерти: ____________ числа ____________ месяца
20 ___________ года Серия и номер свидетельства о смерти ________________________
Наименование регистрирующего органа, выдавшего документ:
____________________________________________________________________________
М.П. Должностное лицо регистрирующего органа

15. Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші органның
атауы ___________________________________________
16. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға негіз болып табылатын құжат:
а) ерлі-зайыптылардың бірлесіп берген _______ ж. "__" _______ № ________________ өтініші;
б) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға құқығы бар ерлі-зайыптылардың бірінің белгіленген
тәртіппен берген _______ ж. "__" _______ № __________ өтініші;
в) _________ облысы (өлкесі, республикасы) _______________ ауданы
(қаласы)_____________ сотының заңды күшіне енген ____ ж. "__" _______ __________
жұбайын хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы шешімі;
г) _________ облысы (өлкесі, республикасы)__________ ауданы (қаласы)___________
сотының заңды күшіне енген ____ ж. "__" _______ _____________ жұбайын әрекетке
қабілетсіз немесе қабілеті шектеулі деп тану туралы сот шешімі;
д) ______________ облысы (өлкесі, республикасы)______________ ауданы (қаласы) сотының
____ ж. "__" _______ қылмыс жасағаны үшін жұбайының кемінде үш жыл мерзімге бас
бостандығынан айыруға сотталғандығы туралы сот үкімі.
17. Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні _____ ж. "__" _____
18. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған адамдардың жеке басын куәландыратын
құжаттарының деректемелері:
№ _________________________ № _____________________________
берілген күні ____ ж. "__" _____ _______ ж. "__" _______
берген мекеме ___________________ _____________________________
19. Мемлекеттік баждың төленгені туралы мәліметтер
20. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ______________________________
21. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
№ __________________________ № ______________________________
22. Белгілер үшін _________________________________________________
М.О.                        Тіркеуші органының лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 28 сәуірдегі № 21
бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
8-қосымша
нысан
Туу туралы куәлік
Азамат(ша) ______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________________ Республикасы
_________________________________________________________________________ облысы
______________________________________________________________ қаласы (елді мекені)
_____________________________________________________________ ауданы бұл жөнінде
туу туралы актілерді тіркеу кітабында
20___жылғы___күні_____айы № ________________
жазу жазылды № ______________________ жеке сәйкестендіру нөмірі берілді.
Ата-анасы:
Әкесі: __________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________________________________________________________________
Азаматтығы _____________________________________________________________________
Анасы: _________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Азаматтығы _____________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның атауы) ___________________________________
Туу туралы куәліктің берілген күні: _________________________________________________
20 ___ жылғы _________күні _________ айы
Құжатты берген тіркеуші органның атауы ___________________________________________.
М.О.                                    Тіркеуші органының лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 28 сәуірдегі № 21
бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәлік
Азамат _________________________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________________ Республикасы
_________________________________________________________________________ облысы
______________________________________________________________ қаласы (елді мекені)
_________________________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы _____________________________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
және азаматша ___________________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________________ Республикасы
_________________________________________________________________________ облысы
______________________________________________________________ қаласы (елді мекені)
_________________________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы _____________________________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________________________________________________________________
20 ____ жылғы _______ айының ___________ күні некесін қиған (ерлі-зайыпты болды), бұл
жөнінде неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы актілерді тіркеу кітабында 20 ____ жылғы
_______ айының ___________ күні № _____ жазу жазылды Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты
болғаннан) кейін мына тектер берілді:
еріне ___________________________________________________________________________
зайыбына _______________________________________________________________________
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның атауы):
________________________________________________________________________________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің берілген күні: 20 _____ жылғы ____________
айының __________ күні Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы
берілген куәліктің сериясы мен нөмірі________________________________________________
Құжатты берген тіркеуші органның атауы ___________________________________________.
М.О.                                    Тіркеуші органының лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 28 сәуірдегі № 21
бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
11-қосымша
Нысан
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәлік
Азамат _________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ___________________ Республикасы
___________________ облысы
___________________ қаласы (елді мекені)
___________________ ауданы
Азаматтығы _____________________________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________________________________________________________________
және азаматша ___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________________ туған
(туған күні)
Туған жері: ___________________ Республикасы
___________________ облысы
___________________ қаласы (елді мекені)
___________________ ауданы
Азаматтығы _____________________________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________________________________________________________________
арасындағы неке бұзылды, бұл жөнінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы актілерді
тіркеу кітабында 20 ___жылғы _______ айының __________ күні № ______ жазу жазылды
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге негіз болған құжат туралы
мәліметтер: _____________________________________________________________________
Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні: _____ ж. "___" _______
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні: _____ ж. "___" _______
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаннан кейін мына тектер берілді:
еріне ___________________________________________________________________________
зайыбына _______________________________________________________________________
Куәлік азамат (азаматша) ___________________________________________________ берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған тіркеуші органның
атауы___________________________________________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің берілген күні:
20 ____ жылғы _______________ айының ________ күні
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның атауы:
________________________________________________________________________________
М.О.                              Тіркеуші органының лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 28 сәуірдегі № 21
бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы куәлік
Азамат (ша) _____________________________________________________________________
(атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру мемлекеттік тіркелгенге дейінгі аты,
әкесінің аты (бар болса) тегі
_______________________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
___________________ Республикасы
___________________ облысы
___________________ қаласы (елді мекені)
___________________ ауданы
атын, әкесінің атын (бар болса), тегін былай өзгертті:
________________________________________________________________________________
(атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру мемлекеттік тіркелгеннен кейінгі аты,
әкесінің аты (бар болса), тегі)
бұл жөнінде атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы актілерді
тіркеу кітабында 20 __________ жылғы _______ айының ________________ күні
№ _________________________________________________________________ жазу жазылды
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші органның
атауы:__________________________________________________________________________
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы куәліктің берілген күні
20 __________ жылғы ______________________ айының ________________ күні
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы куәліктің сериясы мен
нөмірі__________________________________________________________________________
Құжатты берген тіркеуші органның атауы:____________________________________________
М.О.                                          Тіркеуші органының лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 28 сәуірдегі № 21
бұйрығына 7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
14-қосымша
Нысан
Қайтыс болу туралы куәлік
Азамат (ша) _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________________ Республикасы
_________________________________________________________________________ облысы
______________________________________________________________ қаласы (елді мекені)
_________________________________________________________________________ ауданы
Қайтыс болған адамның жасы ______________________________________________________
Қайтыс болған күні: ___________ жылғы ________________________ айының ______күні
Қайтыс болған жері: __________________________________________________ Республикасы
_________________________________________________________________________ облысы
__________________________________________________________қаласы (елді мекені)
_____________________________________________________________________ауданы
бұл жөнінде қайтыс болу туралы актілерді тіркеу кітабында 20__________ жылғы __________
айының ______________ күні № _____________ жазу жазылды
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның атауы:______________________
Қайтыс болу туралы куәліктің берілген күні: 20 ______ жылы ________ күні _________ айы
Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі______________________________________
Құжатты берген тіркеуші органның атауы:____________________________________________
М.О.                                          Тіркеуші органының лауазымды адамы