О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 106 "Об утверждении перечня видов физкультурно-спортивных организаций и правил их деятельности, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 128. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2020 года № 20646
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и подпунктом 47) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 106 "Об утверждении перечня видов физкультурно-спортивных организаций и правил их деятельности, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10012, опубликован 26 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах деятельности детско-юношеских спортивных школ, спортивных школ для инвалидов, в которых осуществляется учебно–тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила деятельности детско-юношеских спортивных школ, спортивных школ для инвалидов, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса (далее – Правила) определяют порядок деятельности детско-юношеских спортивных школ, спортивных школ для инвалидов (далее – спортивные школы), а также, в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон), определяют порядок оказания государственной услуги "Прием документов в детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для инвалидов" (далее – государственная услуга).";
пункты 9-1, 10 и 10-1 изложить в следующей редакции:
"9-1. В спортивную школу зачисляются учащиеся общеобразовательных школ и других учебных заведений при условии их соответствия:

"Спорт резерві мен жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары түрлерінің тізбесін және олардың қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 106 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 14 мамырдағы № 128 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 мамырда № 20646 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 47) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Спорт резерві мен жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары түрлерінің тізбесін және олардың қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 106 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10012 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Спорт резервін және жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, мүгедектерге арналған спорт мектептері қызметінің қағидаларында:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Спорт резервін және жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, мүгедектерге арналған спорт мектептері қызметінің қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, мүгедектерге арналған спорт мектептері (бұдан әрі - спорт мектептері) қызметінің тәртібін айқындайды, сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес "Балалар-жасөспірімдер спорт мектептеріне, мүгедектерге арналған спорт мектептеріне құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін айқындайды.";
9-1, 10 және 10-1-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"9-1. Спорт мектебіне мына талаптарға сәйкес келетін жалпы білім беретін мектептердің және басқа да оқу орындарының оқушылары қабылданады:

1) спортивному нормативу по выбранному виду спорта;
2) возрасту учащихся для зачисления в группы начальной подготовки по видам спорта, указанному в приложении 1 к настоящим Правилам.
10. Прием документов в группы начальной подготовки первого года обучения по видам спорта проводится в течение учебного года через канцелярию детско-юношеских спортивных школ, спортивных школ для инвалидов (далее – услугодатель) на основании заявления физического лица (далее – услугополучатель) в произвольной форме.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10-1. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя):
1) заявление от родителей или законных представителей поступающего в произвольной форме;
2) свидетельство о рождении поступающего с наличием индивидуального идентификационного номера (для идентификации);
3) документ, удостоверяющий личность родителя или законного представителя (для идентификации);
4) медицинская справка, выданная участковым врачом, с указанием допуска к занятиям по выбранному виду спорта;
5) медицинская документация по форме № 088/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697) (справка медико-санитарной экспертизы по месту жительства предоставляется инвалидами).";
дополнить пунктами 10-2, 10-3, 10-4 и 10-5 следующего содержания:
"10-2. При приеме документов услугодатель изучает пакет документов на полноту и достоверность, соответствие поступающего требованиям пунктов 9-1 и 10-1 настоящих Правил.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник канцелярии услугодателя отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
10-3. В случае полноты представленных документов услугодатель на копии заявления ставит отметку о принятии с указанием даты и фамилии, при несоответствии выдает расписку об отказе в оказании государственной услуги.

1) таңдаған спорт түрі бойынша спорттық норматив;
2) осы Қағидалардың 1-қосымшасында көрсетілген спорт түрлері бойынша алғашқы даярлау топтарына қабылдау үшін балалардың жасы.
10. Спорт түрлері бойынша бірінші оқу жылының бастапқы даярлау топтарына құжаттарды қабылдау оқу жылы ішінде балалар-жасөспірімдер спорт мектептерінің, мүгедектерге арналған спорт мектептерінің (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) кеңсесі арқылы жеке тұлғаның (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) өтінішіне сәйкес еркін нысанда жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
10-1. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе уәкілетті өкіл) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) оқуға түсушінің ата-анасынан немесе заңды өкілдерінен еркін нысандағы өтініш;
2) оқуға түсушінің жеке сәйкестендіру нөмірі бар туу туралы куәлігі (сәйкестендіру үшін);
3) ата-анасының немесе заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
4) таңдаған спорт түрі бойынша сабақтарға жіберілгені туралы учаскелік дәрігер берген медициналық анықтама;
5) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген 088/е нысандағы медициналық құжаттама (тұрғылықты жері бойынша медициналық-санитарлық сараптамасының анықтамасын мүгедектер ұсынады).";
мынадай мазмұндағы 10-2, 10-3, 10-4 және 10-5-тармақтармен толықтырылсын:
"10-2. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын осы Қағидалардың 9-1 және 10-1-тармақтарының талаптарына сәйкес толықтығын және дұрыстығын, оқуға түсушінің сәйкестігін зерделейді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінімді қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бас тарту туралы қолхат береді.
10-3. Ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтініштің көшірмесіне күні мен тегін көрсете отырып, қабылданғаны туралы белгі қояды, сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қолхат береді.

10-4. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений требованиям, предусмотренным пунктами 9-1, 10-1 и 11 настоящих Правил.
10-5. Услугодатель, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона, обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. На каждого учащегося заводится личная карточка спортсмена согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Спортивные достижения спортивной школы учитываются в карте спортивной школы согласно приложению 5 к настоящим Правилам.";
часть вторую пункта 27 изложить в следующей редакции:
"Для оказания помощи в учебно-тренировочном процессе привлекается дополнительный тренер-преподаватель. В видах спорта, включенных в первую группу, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, привлекаются тренеры-преподаватели по смежным видам спорта, по общефизической подготовке, а также тренер-судоводитель, тренер-консультант, тренер-сервисмен, тренер-смазчик, тренер-техник, тренер-врач, тренер-механик, тренер-оружейник, ветеринарный врач, зоотехник, кузнец, конюх, шорник, коновод, тренер-массажист, инструктор-берейтор (пятиборье), хореограф, аккомпаниатор, психолог, сервисмен-заточник коньков, сервисмен-смазчик лыж.";
часть первую и вторую пункта 31 изложить в следующей редакции:
"31. Режим учебно-тренировочной работы и наполняемость групп определены согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Режим учебно-тренировочной работы и наполняемость групп среди инвалидов определены согласно приложению 7 к настоящим Правилам.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. На каждого тренера-преподавателя заводится личная карточка тренера-преподавателя согласно приложению 8 к настоящим Правилам.";
дополнить главой 7 следующего содержания:
"Глава 7. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги
44. Жалоба на решения, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя.

10-4. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың 9-1, 10-1 және 11-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келмеуі.
10-5. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
18-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Әр оқушыға осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес спортшының жеке карточкасы ашылады.";
22-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Спорт мектебінің спорттық жетістіктері осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес спорт мектебінің картасында көрсетіледі.";
27-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Оқу-жаттығу процесінде көмек көрсету үшін қосымша жаттықтырушы-оқытушы тартылады. Осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес бірінші топқа енгізілген спорт түрлерінде аралас спорт түрлерi бойынша, жалпы дене шынықтыру дайындығы бойынша жаттықтырушы-оқытушылар, сонымен қатар, жаттықтырушы-кеме жүргізуші, жаттықтырушы-кеңесші, жаттықтырушы-сервисмен, жаттықтырушы-майлаушы, жаттықтырушы-техник, жаттықтырушы-дәрігер, жаттықтырушы-механик, жаттықтырушы-қару-жарақ жасақтаушы, мал дәрігері, зоотехник, ұста, ат бағушы, әбзелші, жылқышы, жаттықтырушы-массажшы, нұсқаушы-берейтор (бессайыс), хореограф, аккомпониатор, психолог, сервисмен-конькиді қайраушы, сервисмен-шаңғы майлаушы тартылады.";
31-тармағының бірінші және екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Оқу-жаттығу жұмысының тәртібі және топтардың толықтырылуы осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес айқындалған.
Мүгедектер арасындағы оқу-жаттығу жұмысының тәртібі және топтардың толықтырылуы осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес айқындалған.";
36-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Әр жаттықтырушы-оқытушыға осы Қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес жаттықтырушы-оқытушының жеке карточкасы ашылады.";
мынадай мазмұндағы 7-тараумен толықтырылсын:
"7-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
44. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.

45. Жалоба подается в письменном виде по почте, через канцелярию услугодателя.
46. При принятии жалобы услугополучателем указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии) либо название юридического лица, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
47. Жалоба услугополучателя, поступившая на имя руководителя услугодателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
48. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться в вышестоящие органы либо в суд в установленном законодательством порядке Республики Казахстан.
49. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.";
правый верхний угол приложения 1 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 4 к Правилам
деятельности детско-юношеских
спортивных школ, спортивных
школ для инвалидов, в которых
осуществляется учебно-
тренировочный процесс по
подготовке спортивного резерва
и спортсменов высокого
класса";
правый верхний угол приложения 1-1 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 к Правилам
деятельности детско-юношеских
спортивных школ, спортивных
школ для инвалидов, в которых
осуществляется учебно-
тренировочный процесс по
подготовке спортивного резерва
и спортсменов высокого
класса";
дополнить приложениями 2 и 3 к Правилам согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения 2 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 5 к Правилам
деятельности детско-юношеских
спортивных школ, спортивных
школ для инвалидов, в которых
осуществляется учебно-
тренировочный процесс по
подготовке спортивного резерва
и спортсменов высокого
класса";
правый верхний угол приложения 3 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 6 к Правилам
деятельности детско-юношеских
спортивных школ, спортивных
школ для инвалидов, в которых
осуществляется учебно-
тренировочный процесс по
подготовке спортивного резерва
и спортсменов высокого
класса";
правый верхний угол приложения 3-1 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 7к Правилам
деятельности детско-юношеских
спортивных школ, спортивных
школ для инвалидов, в которых
осуществляется учебно-
тренировочный процесс по
подготовке спортивного резерва
и спортсменов высокого
класса";
правый верхний угол приложения 4 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 8 к Правилам
деятельности детско-юношеских
спортивных школ, спортивных
школ для инвалидов, в которых
осуществляется учебно-
тренировочный процесс по
подготовке спортивного резерва
и спортсменов высокого
класса".

45. Шағым жазбаша түрде пошта арқылы, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы беріледі.
46. Шағымды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
47. Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
48. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жоғары тұрған органдарға немесе сотқа жүгінуге құқылы.
49. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.";
Қағидалардың 1-қосымшасының жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Спорт резервін және жоғары
дәрежелі спортшыларды даярлау
жөніндегі оқу-жаттығу процесі
жүзеге асырылатын балалар-
жасөспірімдер спорт мектептері,
мүгедектерге арналған спорт
мектептері қызметінің
қағидаларына 4-қосымша";
Қағидалардың 1-1-қосымшасының жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Спорт резервін және жоғары
дәрежелі спортшыларды даярлау
жөніндегі оқу-жаттығу процесі
жүзеге асырылатын балалар-
жасөспірімдер спорт мектептері,
мүгедектерге арналған спорт
мектептері қызметінің
қағидаларына 1-қосымша";
осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес Қағидалардың 2 және 3-қосымшаларымен толықтырылсын.
Қағидалардың 2-қосымшасының жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Спорт резервін және жоғары
дәрежелі спортшыларды даярлау
жөніндегі оқу-жаттығу процесі
жүзеге асырылатын балалар-
жасөспірімдер спорт мектептері,
мүгедектерге арналған спорт
мектептері қызметінің
қағидаларына 5-қосымша";
Қағидалардың 3-қосымшасының жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Спорт резервін және жоғары
дәрежелі спортшыларды даярлау
жөніндегі оқу-жаттығу процесі
жүзеге асырылатын балалар-
жасөспірімдер спорт мектептері,
мүгедектерге арналған спорт
мектептері қызметінің
қағидаларына 6-қосымша";
Қағидалардың 3-1-қосымшасының жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Спорт резервін және жоғары
дәрежелі спортшыларды даярлау
жөніндегі оқу-жаттығу процесі
жүзеге асырылатын балалар-
жасөспірімдер спорт мектептері,
мүгедектерге арналған спорт
мектептері қызметінің
қағидаларына 7-қосымша";
Қағидалардың 4-қосымшасының жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Спорт резервін және жоғары
дәрежелі спортшыларды даярлау
жөніндегі оқу-жаттығу процесі
жүзеге асырылатын балалар-
жасөспірімдер спорт мектептері,
мүгедектерге арналған спорт
мектептері қызметінің
қағидаларына 8-қосымша";

2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 14 мая 2020 года № 128
Приложение 2 к Правилам
деятельности детско-юношеских
спортивных школ, спортивных
школ для инвалидов, в которых
осуществляется учебно-
тренировочный процесс по
подготовке спортивного резерва
и спортсменов высокого класса
Стандарт государственной услуги "Прием документов в детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для инвалидов"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается детско-юношескими спортивными школами, спортивными школами для инвалидов (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи документов услугодателю – в течение 30 (тридцати) минут.
4.
Форма оказания государственной услуги
Бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Копия заявления с отметкой о принятии с указанием даты и фамилии сотрудника канцелярии услугодателя, мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Физическим лицам бесплатно.
7.
График работы услугодателя
Услугодатель: с понедельника по пятницу, с 09.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 14 мамырдағы
№ 128 бұйрығына
1-қосымша
Спорт резервін және жоғары
дәрежелі спортшыларды даярлау
жөніндегі оқу-жаттығу процесі
жүзеге асырылатын балалар-
жасөспірімдер спорт мектептері,
мүгедектерге арналған спорт
мектептері қызметінің
қағидаларына
2-қосымша
"Балалар-жасөспірімдер спорт мектептеріне, мүгедектерге арналған спорт мектептеріне құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, мүгедектерге арналған спорт мектептері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 30 (отыз) минут ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің тегі мен күні көрсетілген қабылдау туралы белгісі бар өтініштің көшірмесі, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Жеке тұлғаларға тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.

При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные, праздничные дни согласно Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются на следующий рабочий день.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет – ресурсе Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан: www.gov.kz/memleket/entities/sport в разделе "Услуги".
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление от родителей или законных представителей поступающего в произвольной форме;
2) свидетельство о рождении поступающего с наличием индивидуального идентификационного номера (для идентификации);
3) документ, удостоверяющий личность родителя или законного представителя (для идентификации);
4) медицинская справка, выданная участковым врачом, с указанием допуска к занятиям по выбранному виду спорта;
5) медицинская документация по форме № 088/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697) (справка медико-санитарной экспертизы по месту жительства предоставляется инвалидами).
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений требованиям, предусмотренных пунктами 9-1, 10-1 и 11 настоящих Правил.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Прием документов в группы начальной подготовки первого года обучения по видам спорта проводится в течение учебного года.
Услугополучатель получает информацию о порядке оказания государственной услуги по телефонам, которые указаны на интернет – ресурсе услугодателя либо по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 14 мая 2020 года № 128
Приложение 3 к Правилам
деятельности детско-юношеских
спортивных школ, спортивных
школ для инвалидов, в которых
осуществляется учебно-
тренировочный процесс по
подготовке спортивного резерва
и спортсменов высокого класса
Форма
____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
____________________________
либо наименование
____________________________
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в оказании государственной услуги

Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс, мереке күндері Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес жүгінген кезде өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің интернет-ресурсында: www.gov.kz/memleket/entities/sport "Қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) оқуға түсушінің ата-анасынан немесе заңды өкілдерінен еркін нысандағы өтініш;
2) оқуға түсушінің жеке сәйкестендіру нөмірі бар туу туралы куәлігі (сәйкестендіру үшін);
3) ата-анасының немесе заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
4) таңдаған спорт түрі бойынша сабақтарға жіберілгені туралы учаскелік дәрігер берген медициналық анықтама;
5) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген 088/е нысандағы медициналық құжаттама (тұрғылықты жері бойынша медициналық-санитарлық сараптамасының анықтамасын мүгедектер ұсынады).
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың 9-1, 10-1 және 11-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Спорт түрлері бойынша бірінші оқу жылының бастапқы даярлау топтарына құжаттарды қабылдау оқу жылы ішінде жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің интернет- ресурсында көрсетілген телефондар арқылы немесе Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 14 мамырдағы
№ 128 бұйрығына
2-қосымша
Спорт резервін және жоғары
дәрежелі спортшыларды даярлау
жөніндегі оқу-жаттығу процесі
жүзеге асырылатын балалар-
жасөспірімдер спорт мектептері,
мүгедектерге арналған спорт
мектептері қызметінің
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
(Көрсетілетін қызметті
алушының
____________________________
тегi аты, әкесінің аты (болған
жағдайда)
____________________________
не ұйымның атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 1, подпунктами 1) и 2) пункта 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" детско-юношеская спортивная школа, спортивная школа для инвалидов:
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование и юридический адрес)
отказывает в оказании государственной услуги "Прием документов в детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для инвалидов" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечня документов, предусмотренного пунктом 10-1 Правил деятельности детско-юношеских спортивных школ, спортивных школ для инвалидов, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса, утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 106 "Об утверждении перечня видов физкультурно-спортивных организаций и правил их деятельности, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10012, опубликован 26 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), а именно наименование отсутствующих и (или) с истекшим сроком действия документов:
1)_____________________________________________________________;
2)_____________________________________________________________;
3)_____________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Исполнитель:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Телефон ______________
Получил: _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) услугополучателя) (подпись)
"___" _________ 20____ год

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 1-тармағын, 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларын басшылыққа ала отырып, балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, мүгедектерге арналған спорт мектептері:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(атауы және заңды мекен-жайы)
"Спорт резерві мен жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары түрлерінің тізбесін және олардың қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 106 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10012 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 қаңтарда жарияланған) бекітілген Спорт резервін және жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын балалар-жасөспірімдер спорт мектептерінің, мүгедектерге арналған спорт мектептері қызметінің қағидаларының 10-1-тармағында көзделген құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты "Балалар-жасөспірімдер спорт мектептеріне, мүгедектерге арналған спорт мектептеріне құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады, атап айтқанда жоқ және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттардың атауы:
1)___________________________________________________________ ;
2)___________________________________________________________ ;
3)___________________________________________________________ .
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Орындаушы:_________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Телефоны ____________________
Алдым:___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,                  (қолы)
әкесінің аты (болған жағдайда)
20__ жылғы"___"_________