О внесении изменения и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357 "Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроки обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 216. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2020 года № 20681
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357 "Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроки обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15517, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 15 сентября 2017 года) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроки обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Подготовка призывников, военнообязанных на возмездной основе осуществляется на платной основе. "Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям" является государственной услугой (далее – государственная услуга) и оказывается Министерством обороны Республики Казахстан через МОВУ.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в стандарте оказания государственной услуги согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 216 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 21 мамырда № 20681 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15517 болып тіркелген, 2017 жылғы 15 қыркүйекте электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 4-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларында, сондай-ақ оқу мерзімдерінде:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді өтеулі негізде даярлау ақылы негізде жүзеге асырылады. "Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет болып табылады (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) және оны Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі ЖӘБО арқылы көрсетеді.
Қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұнын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету стандартында келтірілген.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Набор призывников, военнообязанных для обучения на возмездной основе осуществляется на добровольной основе.
Государственная услуга оказывается в двух этапах:
на первом этапе, рассмотрение заявления на оказание государственной услуги. Срок рассмотрения – 2 рабочих дня;
на втором этапе, с момента начала занятий в специализированных организациях срок обучения составляет – 42 (сорок два) рабочих дня.
МОВУ обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Перечень необходимых документов для оказания государственной услуги определены в пункте 8 приложения 2-1 к настоящим Правилам.
На первом этапе, прием заявления по форме согласно приложению 2-2 к настоящим Правилам, на оказание государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) в электронной форме, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) призывника, военнообязанного.
При подаче документов через портал к заявлению на оказание государственной услуги прикрепляются электронные копии документов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность (для идентификации) призывника или военнообязанного, о наличии либо отсутствии судимости, о последнем месте жительства или временной регистрации работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При полном пакете документов работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает призывнику, военнообязанному расписку о приеме документов и направляет пакет документов в МОВУ, в течение 1 (одного) рабочего дня.
В случае предоставления призывником, военнообязанным неполного пакета документов, отказывает в приеме документов и выдает расписку по форме согласно приложению 2-3 к настоящим Правилам.
При обращении на портал, призывником, военнообязанным выбирается филиал Государственной корпорации для получения результата оказания государственной услуги. В "личный кабинет" призывника, военнообязанного направляется уведомление о принятии заявления с указанием даты получения результата оказания государственной услуги, подписанного ЭЦП уполномоченного лица МОВУ.
Работник несекретного делопроизводства МОВУ при получении от курьера Государственной корпорации пакета документов, регистрирует документы и передает их на рассмотрение руководителя МОВУ.
Руководитель МОВУ передает пакет документов на исполнение в подразделение комплектования МОВУ.

"12. Өтеулі негізде оқыту үшін әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау ерікті негізде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет мынадай екі кезеңде көрсетіледі:
бірінші кезеңде, мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қарау. Қарау мерзімі - 2 жұмыс күні;
екінші кезеңде, мамандандырылған ұйымдарда сабақтар басталған сәттен бастап оқыту мерзімі 42 (қырық екі) жұмыс күнін құрайды.
ЖӘБО мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингісінің ақпараттық жүйесіне енгізуді "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар осы Қағидалардың 2-1-қосымшасының 8-тармағында белгіленген.
Бірінші кезеңде мемлекеттік қызмет көрсетуге осы Қағидаларға 2-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдау "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) және www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы құрылғысы арқылы (бұдан әрі - портал) әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық нысанда жүзеге асырылады.
Құжаттарды портал арқылы беру кезінде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішке құжаттардың электрондық көшірмелері тіркеледі.
Әскерге шақырылушының немесе әскери міндеттінің жеке басын куәландыратын (сәйкестендіру үшін) құжат туралы, соттылығының болуы не болмауы туралы, соңғы тұрғылықты жері немесе уақытша тіркелуі туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттар топтамасы толық болған кезде Мемлекеттік корпорация жұмыскері құжаттарды тіркейді және әскерге шақырылушыға, әскери міндеттіге құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын ЖӘБО жолдайды.
Әскерге шақырылушы, әскери міндетті құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 2-3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Порталға өтініш жасаған кезде әскерге шақырылушы, әскери міндетті мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін Мемлекеттік корпорация филиалын таңдайды. Әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің "жеке кабинетіне" ЖӘБО уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама жолданады.
ЖӘБО құпия емес іс жүргізудің жұмыскері Мемлекеттік корпорация шабарманынан құжаттар топтамасын алған кезде құжаттарды тіркейді және оларды ЖӘБО басшысының қарауына тапсырады.
ЖӘБО басшысы құжаттар топтамасын ЖӘБО жасақтау бөлімшесіне орындауға тапсырады.

Подразделение комплектования МОВУ в течение двух рабочих дней рассматривает полноту представленных материалов, по результатам рассмотрения готовит уведомление о зачислении на подготовку граждан по военно-техническим и другим военным специальностям по форме согласно приложению 2-4 к настоящим Правилам (далее – уведомление о зачислении на обучение), или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, на бумажном носителе либо направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале, в форме электронного документа подписанного ЭЦП руководителя МОВУ.
Работник несекретного делопроизводства МОВУ обеспечивает доставку результата государственной услуги в Государственную корпорацию, оказываемой через Государственную корпорацию, не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
Работник Государственной корпорации регистрирует и выдает призывнику, военнообязанному результат государственной услуги. Выдача готовых документов в Государственной корпорации призывнику, военнообязанному осуществляется, при предъявлении документа, удостоверяющего личность или нотариально заверенной доверенности.
При положительном решении о зачислении на обучение по военно-техническим и иным специальностям призывник, военнообязанный прибывает в установленный срок по адресу указанному в уведомлении о зачислении на обучение.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Итоговые оценки по дисциплинам, не выносимым на выпускной экзамен, выставляются преподавателями на основе оценок текущего контроля успеваемости.
Призывникам, военнообязанным обучившимся на возмездной основе, успешно сдавшим выпускные экзамены, специализированной организацией выдается сертификат о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва по форме утвержденного приказом Министра обороны Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 350 "Об утверждении Правил подготовки по военно-техническим и иным специальностям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15861).
По завершению обучения призывником, военнообязанным и получения им сертификата о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва, уведомление о зачислении на обучение подлежит возврату в Государственную корпорацию через МОВУ для закрытия государственной услуги в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения.";
дополнить главой 6 следующего содержания:
"Глава 6. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг

ЖӘБО жасақтау бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде ұсынылған материалдардың толықтығын қарайды, қарау нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 2-4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлауға қабылдау туралы хабарлама (бұдан әрі - оқуға қабылдау туралы хабарлама) дайындайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағазда береді не порталда ЖӘБО басшысының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
ЖӘБО құпия емес іс жүргізудің жұмыскері Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері әскерге шақырылушыға, әскери міндеттіге мемлекеттік қызметтің нәтижесін тіркейді және береді.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды әскерге шақырылушыға, әскери міндеттіге беру жеке басын куәландыратын құжатты немесе нотариат растаған сенімхатты ұсынған кезде жүзеге асырылады.
Әскери-техникалық және басқа да мамандықтар бойынша оқуға қабылдау туралы оң шешім болған кезде әскерге шақырылушы, әскери міндетті оқуға қабылданғаны туралы хабарламада көрсетілген мекенжай бойынша белгіленген мерзімде келеді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Оқытушылар бітіру емтиханына шығарылмайтын пәндер бойынша қорытынды бағаларды үлгерімді ағымдағы бақылау бағалары негізінде қояды.
Өтеулі негізде оқыған, бітіру емтихандарын табысты тапсырған әскерге шақырылушыларға, әскери міндеттілерге мамандандырылған ұйым
"Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 350 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15861 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтағаны туралы сертификат береді.
Әскерге шақырылушы, әскери міндетті оқуды аяқтағаннан және ол әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтағаны туралы сертификат алғаннан кейін оқуға қабылданғаны туралы хабарлама халыққа қызмет көрсету орталықтарының интеграцияланған ақпараттық жүйесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті жабу үшін ЖӘБО арқылы Мемлекеттік корпорацияға қайтарылуға тиіс.";
мынадай мазмұндағы 6-тараумен толықтырылсын:
"6-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

65. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба призывника, военнообязанного, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действие (бездействия) работников Государственной корпорации при оказании услуг через Государственную корпорацию подается на имя руководителя Государственной корпорации либо в уполномоченный орган в сфере информатизации.
66. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги призывник, военнообязанный обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.".
Дополнить приложениями 2-1, 2-2, 2-3 и 2-4 согласно приложению 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра обороны Республики Казахстан, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 216

65. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік корпорация арқылы қызметтер көрсету кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына не ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
66. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда әскерге шақырылушы, әскери міндетті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.".
Осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 2-1, 2-2, 2-3 және 2-4-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрі кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық лауызымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі Н. Ермекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 216 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған
ұйымдарында әскери-
техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша әскерге
шақырылушыларды, әскери
міндеттілерді жинау, оларды
жіберу және өтеусіз және өтеулі
негіздерде оқыту, оқу-тәрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзімдеріне

Приложение 2-1 к Правилам
набора призывников,
военнообязанных, их
направления и обучения на
безвозмездной и возмездной основах,
организации учебно-воспитательного процесса,
а также сроки обучения по
военно-техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях Министерства
обороны Республики Казахстан
Стандарт государственной услуги "Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям"
1
Наименование услугодателя
Министерство обороны Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz и абонентское устройство сотовой связи.
3
Срок оказания государственной услуги
1) на первом этапе – с момента сдачи пакета документов – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов через Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут;
4) во втором этапе – 42 (сорок два) рабочих дня, с момента начала занятий указанного в уведомлении о зачислении на обучение.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
1) на первом этапе – уведомление о зачислении на подготовку граждан по военно-техническим и другим военным специальностям или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
2) на втором этапе – выдача сертификата о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронное/бумажное
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает МОВУ для дальнейшего хранения. При обращении призывника, военнообязанного по истечению одного месяца, по запросу Государственной корпорации МОВУ в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи призывнику, военнообязанному.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
За оказание государственной услуги взимается оплата за обучение, которая в соответствии с калькуляцией стоимости подготовки обучаемого по программе военнообученного резерва составляет 263 318 тенге.
Оплата за обучение осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
7
График работы

2-1-қосымша
"Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік корпорация, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы және ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) бірінші кезеңде - құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - 2 (екі) жұмыс күні;
2) Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
4) екінші кезеңде - оқуға қабылдау туралы хабарламада көрсетілген сабақтар басталған сәттен бастап 42 (қырық екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағазда.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) бірінші кезеңде - азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлауға қабылдау туралы хабарлама немесе осы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) екінші кезеңде - әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтағаны туралы сертификат беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағазда.
Мемлекеттік корпарация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін одан әрі сақтау үшін ЖӘБО-ға береді. Әскерге шақырылушы, әскери міндетті бір ай өткеннен кейін өтініш жасаған кезде ЖӘБО Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды әскерге шақырылушыға, әскери міндеттіге беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
6
Мемлекетік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін төлем оқу үшін алынады, ол білім алушыны әскери оқытылған резерв бағдарламасы бойынша даярлау құнының калькуляциясына сәйкес 263 318 теңгені құрайды.
Оқу үшін төлем қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі

1) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту постоянной регистрации призывника, военнообязанного, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении призывника, военнообязанного после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz;
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении призывника, военнообязанного (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) в Государственную корпорацию:
заявление на оказание государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
личный учетно-воинский документ (удостоверение о приписке, военный билет, временное удостоверение (взамен военного билета));
карта медицинского освидетельствования о категории годности к воинской службе;
на портал:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью призывника, военнообязанного или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера призывника, военнообязанного, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия удостоверения о приписке к призывному участку прикрепляется к заявлению на оказание государственной услуги призывником, военнообязанным;
электронная копия карты медицинского освидетельствования о категории годности к воинской службе прикрепляется к заявлению на оказание государственной услуги призывником, военнообязанным.
Сведения о документе, удостоверяющем личность (для идентификации) призывника, военнообязанного, о наличии либо отсутствии судимости, о последнем месте жительства или временной регистрации МОВУ или работник Государственной корпорации получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
МОВУ отказывает в предоставлении государственной услуги по следующим основаниям:

1) ЖӘБО-да - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат
9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің тұрақты тіркелу орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
3) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес әскерге шақырылушы, әскери міндетті жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында;
2) Мемлекеттік корпорацияда: www.gov4c.kz;
3) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Әскерге шақырылушы, әскери міндетті (не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
жеке әскери-есептік құжат (тіркеу туралы куәлік, әскери билет, уақытша куәлік (әскери билеттің орнына);
әскери қызметке жарамдылық санаты туралы медициналық куәландыру картасы;
порталға:
ұялы байланыс операторы ұсынған әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәліктің электрондық көшірмесін әскерге шақырылушы, әскери міндетті мемлекеттік қызмет көрсету өтінішіне тіркейді;
әскери қызметке жарамдылық санаты туралы медициналық куәландыру картасының электрондық көшірмесін әскерге шақырылушы, әскери міндетті мемлекеттік қызмет көрсету өтінішіне тіркейді.
Әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің жеке басын куәландыратын (сәйкестендіру үшін) құжат туралы, соттылығының болуы не болмауы туралы, соңғы тұрғылықты жері немесе уақытша тіркелген жері туралы мәліметтерді ЖӘБО немесе Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
ЖӘБО мынадай негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тартады:

1) установление недостоверности документов, представленных призывником, военнообязанным для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие призывника, военнообязанного и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным в статьи 12 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и настоящих Правил.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Обучение призывников, военнообязанных осуществляется на возмездной основе – в период с 1 февраля по 20 декабря.
По завершению обучения и получения призывником, военнообязанным сертификата о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва, уведомление о зачислении на обучение подлежит возврату в Государственную корпорацию через МОВУ для закрытия государственной услуги в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения.
Призывник, военнообязанный имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы МОВУ, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 216
Приложение 2-2 к Правилам
набора призывников,
военнообязанных, их
направления и обучения на
безвозмездной и возмездной основах,
организации учебно-воспитательного процесса,
а также сроки обучения по
военно-техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях Министерства
обороны Республики Казахстан
Форма
Начальнику ________________
___________________________
от ________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
проживающего по адресу:
___________________________
телефон ___________________
Заявление
Прошу зачислить меня кандидатом для поступления в филиал Республиканского государственного казенного предприятия "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан".
Прилагаю документы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Дата _________________
Подпись ______________
Приложение 3 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 216

1) әскерге шақырылушы, әскери міндетті мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін анықтау;
2) әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабында және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді оқыту өтеулі негізде - 1 ақпан мен 20 желтоқсан кезеңінде жүзеге асырылады.
Әскерге шақырылушы, әскери міндетті оқуды аяқтағаннан және әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтағаны туралы сертификатты алғаннан кейін оқуға қабылдау туралы хабарлама халыққа қызмет көрсету орталықтарының интеграцияланған ақпараттық жүйесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті жабу үшін ЖӘБО арқылы Мемлекеттік корпорацияға қайтарылуға тиіс.
Әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің қашықтықтан қолжетімділік режимінде ЖӘБО-ның анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 216 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған
ұйымдарында әскери-
техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша әскерге
шақырылушыларды, әскери
міндеттілерді жинау, оларды
жіберу және өтеусіз және өтеулі
негіздерде оқыту, оқу-тәрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзімдеріне
2-2-қосымша
Нысан
__________________________
_________________ бастығына
__________________________
мекенжайы бойынша тұратын
__________________________
тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болған кезде)
телефоны _________________
Өтініш
Мені "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі"
республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының филиалына түсу үшін кандидат ретінде
қабылдауыңызды сұраймын.
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Күні __________________
Қолы _________________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 216 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған
ұйымдарында әскери-
техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша әскерге
шақырылушыларды, әскери
міндеттілерді жинау, оларды
жіберу және өтеусіз және өтеулі
негіздерде оқыту, оқу-тәрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзімдеріне

Приложение 2-3 к Правилам
набора призывников,
военнообязанных, их
направления и обучения на
безвозмездной и возмездной основах,
организации учебно-воспитательного процесса,
а также сроки обучения по
военно-техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях Министерства
обороны Республики Казахстан
Форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
________________________
(адрес призывника,
военнообязанного)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №____ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
___________________________________________________________ _____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
работника Государственной корпорации)
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________
Телефон ________________
Получил:
___________________________________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) призывника, военнообязанного (подпись)
"___"____________20__года
Приложение 4 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 216
Приложение 2-4 к Правилам
набора призывников,
военнообязанных, их
направления и обучения на
безвозмездной и возмездной основах,
организации учебно-воспитательного процесса,
а также сроки обучения по
военно-техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях Министерства
обороны Республики Казахстан
Форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) призывника,
военнообязанного
_______________________
(адрес призывника,
военнообязанного)
Уведомление о зачислении на подготовку граждан
по военно-техническим и другим военным специальностям
В соответствии с решением начальника _____________________________
_______________________________________________________________
Вы зачислены на обучение в (указать наименование местного органа военного управления)
_____________________________________________________________________
(указать наименование специализированного организации Министерства обороны РК)
находящийся по адресу ___________________________________________
для прохождения обучения по программе подготовки военнообученного резерва на возмездной основе.

2-3-қосымша
Нысан
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болған кезде)
____________________________
(әскерге шақырылушының,
әскери міндеттінің мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №____ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын стандартқа сәйкес көрсету)
құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
____________________________________________________ ____________
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің тегі, аты, әкесінің аты (қолы) (ол бар болған кезде)
Орындаушы: тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) _______________
Телефоны _________________
Алдым:
____________________________________________________ ____________
әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің тегі, аты, әкесінің аты (қолы) (ол бар болған кезде)
20__жылғы "___"____________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 216 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған
ұйымдарында әскери-
техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша әскерге
шақырылушыларды, әскери
міндеттілерді жинау, оларды
жіберу және өтеусіз және өтеулі
негіздерде оқыту, оқу-тәрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзімдеріне
2-4-қосымша
Нысан
Әскерге шақырылушының,
әскери міндеттінің тегі, аты,
әкесінің аты
(ол бар болған кезде)
____________________________
____________________________
(әскерге шақырылушының,
әскери міндеттінің мекенжайы)
Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлауға қабылдау туралы хабарлама
__________________________________________________________________________
(жергілікті әскери басқару органының атауы көрсетілсін)
бастығының шешіміне сәйкес Сіз ақылы негізде әскери оқытылған резервті даярлау
бағдарламасы бойынша оқудан өту үшін _____________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан
__________________________________________________________________________
(ҚР Қорғаныс министрлігі мамандандырылған ұйымының атауы көрсетілсін)
оқуға қабылдандыңыз.

На основании статьи 12 Закона Республики Казахстан 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих" Вам:
1) необходимо оплатить стоимость оказания государственной услуги, которая составляет двести шестьдесят три тысячи триста восемнадцать тенге, по реквизиту: РГКП "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан", адрес:
г. Нур-Султан, ул. Ауэзова 2, РНН: 620200012088, ИИК: KZ886010111000166464 в АО "Народный банк Казахстана", БИК: НSВККZKX, БИН: 000840000345, КБЕ: 16, КНП: 861.
Оплата осуществляется в наличной и безналичной форме;
2) явиться на сборы к "___" часам "___" ___________ 20___года по адресу ________________________________________________________________.
3) сдать данное уведомление с квитанцией об оплате за обучение в
________________________________________ "____" ________ 20___года (указать наименование местного органа военного управления)
по адресу _______________________________________________________.
Занятия будут проводиться с "___" __________ 20 __ года по "___" __________ 20 __ года, по адресу
________________________________________________________________
________________________________________________________________.
Начальник местного органа военного управления
______________________________________________ области
_________________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Уведомление составлено в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________
Телефон ___________________
Получил:
_________________________________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) призывника, военнообязанного) (подпись)
"___"____________20__года.
Сертификат о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва _____ №_____________ выдан "____" ____________ 20___года, директор филиала
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(указать наименование специализированного организации Министерства обороны РК)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
(директора филиала)                               (подпись)
Место печати
Приложение 5 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 216
Перечень некоторых приказов Министра обороны Республики Казахстан подлежащих признанию утратившими силу
1) подпункт 9) пункта 1 приказа Министра обороны Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 113 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15393, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 11 августа 2017 года);

"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы негізінде Сіз:
1) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" РМҚК, мекенжайы: Нұр-Сұлтан қаласы, Әуезов көшесі, 2, СТТН: 620200012088, ЖСК: "Қазақстан Халық банкі" АҚ KZ886010111000166464, БСК: НSВККZKX, БСН: 000840000345, КБЕ: 16, КНП: 861. деректемелері бойынша екі жүз алпыс үш мың үш жүз он сегіз теңгені құрайтын мемлекеттік қызмет көрсету құнын төлеуіңіз қажет.
Төлем қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады;
2) ________________________________________________________________________
мекенжайы бойынша 20__жылғы "___"__________ сағат "___" жиынға келу қажет;
3) оқуға төленгені туралы түбіртекпен бірге осы хабарламаны 20__жылғы "___"__________
__________________________________________________________________________
(жергілікті әскери басқару органының атауы көрсетілсін)
мекенжайы бойынша тапсыру қажет.
Сабақтар 20__жылғы "___"__________ бастап 20__жылғы "___"_________ дейін
__________________________________ мекенжайы бойынша өткізіледі.
________________________________________ облысы
жергілікті әскери басқару органының бастығы
_______________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары)
Хабарлама әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Орындаушы: тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) ____________
Телефоны ___________
Алдым:
____________________________________________________ ______________________
(әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің тегі, аты, әкесінің аты (қолы) (ол бар болған кезде)
20__жылғы "___"____________
№ _________________ әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша
оқуды аяқтағаны туралы сертификат 20__ жылғы "___"__________ берілді,
__________________________________________________________________________
(ҚР Қорғаныс министрлігі мамандандырылған ұйымының атауы көрсетілсін)
филиалының директоры
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) _____________________________________
(филиал директоры) (қолы)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 216 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің күші жойылды деп тануға жататын кейбір бұйрықтарының тізімі
1) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 113 бұйрығы 1-тармағының 9) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15393 болып тіркелген, 2017 жылғы 11 тамызда электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);

2) подпункт 9) пункта 1 приказа Министра обороны Республики Казахстан от 11 сентября 2017 года № 515 "Об утверждении регламентов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15792, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 24 октября 2017 года);
3) абзац двенадцатый пункта 1 приказа Министра обороны Республики Казахстан от 11 июня 2019 года № 442 "О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 113 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18846, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 24 июня 2019 года).

2) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 11 қыркүйектегі № 515 бұйрығы 1-тармағының 9) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15792 болып тіркелген, 2017 жылғы 24 қазанда электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
3) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 113 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 442 бұйрығы 1-тармағының он екінші абзацы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18846 болып тіркелген, 2019 жылғы 24 маусымда электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).