О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 185. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2020 года № 20741.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12714, опубликован от 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего первого вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 26 мая 2020 года № 185
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года
№ 6-3/597
Правила субсидирования стоимости услуг
по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", а также в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – СХТП).

"Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 6-3/597 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 185 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 мамырда № 20741 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 6-3/597 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12714 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 26 мамырдағы
№ 185 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 6-3/597 бұйрығымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) әзірленді және ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге (бұдан әрі – АШТӨ) су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) лицевой счет – совокупность записей, содержащихся в электронном реестре заявок на субсидирование, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации предложений и заявок на субсидирование и учета операций по ним;
2) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, которое определяется управлением сельского хозяйства местного исполнительного органа областей /управлением по инвестициям и развитию предпринимательства города Нур-Султана/управлением предпринимательства и инвестиций города Алматы/управлением сельского хозяйства и ветеринарии города Шымкента (далее – Управление (услугодатель)) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках";
3) заявка – электронная заявка на получение СХТП субсидии на возмещение стоимости услуг по подаче воды;
4) услуги по подаче поливной воды – подача воды путем ее забора из водоисточника (река, родник, оросительная система, распределитель, водовыдел), транспортировки и распределения по водоводам (каналам, трубопроводам) и ее подача в точки выдела воды и лиманные поля СХТП;
5) вододатель – физическое или юридическое лицо, осуществляющее подачу воды СХТП и являющееся субъектом естественной монополии по оказанию услуг водохозяйственных систем;
6) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
7) субсидирование – финансирование конкретных получателей субсидии на безвозмездной и невозвратной основе, осуществляемое за счет бюджетных средств;
8) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
9) веб-портал информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
10) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке шот – тізілімде қамтылған, субсидиялауға арналған ұсыныстар мен өтінімдерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген тұлғаны сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы;
2) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыстардың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары/Нұр-Сұлтан қаласының Инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармалары/Алматы қаласының кәсіпкерлік және инвестиция басқармасы/Шымкент каласының ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы (бұдан әрі – Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші)) айқындайтын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділікті және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға;
3) өтінім – АШТӨ-нің су беру жөніндегі көрсететін қызметтер құнын өтеуге субсидиялар алуына арналған электрондық өтінімі;
4) суаратын су беру бойынша көрсетілетін қызметтер – су көздерінен (өзен, бұлақ, суландыру жүйесі, сутаратқыш, субөлгіш) су алу, сутартқыштар (каналдар, құбыр жолдар) арқылы тасымалдау мен бөлу жолымен су беру және су бөлу нүктелеріне және АШТӨ-лердің көлтабанды танаптарына су беру;
5) су беруші – АШТӨ-ге су беруді жүзеге асыратын және су шаруашылығы жүйелері қызметтерін көрсету бойынша табиғи монополия субъектісі болып табылатын жеке немесе заңды тұлға;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
7) субсидиялау – бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын, нақты субсидия алушыларды өтеусіз және қайтарымсыз негізде қаржыландыру;
8) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, субсидиялар алу өтінімін тіркеуге, сондай-ақ өтінімнің субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырушылық ретке келтірілген жиынтығы;
9) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
10) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе

11) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
12) электронная карта поля – информация о поле, расположенном на земельном участке сельскохозяйственного назначения, включающая координаты поворотных точек, информацию о севооборотах за последние два года, и данные со спутников дистанционного зондирования земли;
13) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Получателями субсидии являются СХТП, которые приобрели у вододателя услуги по подаче поливной воды и понесли затраты по их оплате.
4. Объемы поставленной воды СХТП (услугополучателям) определяются в точке выдела.
5. Размер выделяемых субсидии на 1 (один) кубический метр (далее – м3) поставленной воды устанавливается дифференцированно, в процентном отношении от тарифов, утвержденных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года "О естественных монополиях" (далее – Закон о естественных монополиях), для СХТП (услугополучателей) соответствующим территориальным департаментом Комитета по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно размерам субсидий на 1 (один) м3 приобретенной поливной воды, указанным в пункте 10 настоящих Правил.
Для получения субсидий СХТП (услугополучатели) оплачивают вододателю разницу между действующим тарифом и субсидируемой частью тарифа, а остальную разницу СХТП (услугополучатели) оплачивают вододателю после получения субсидий. При этом все условия оплаты субсидий прописываются в договоре между вододателем и СХТП (услугополучателями).
6. Управление (услугодатель) в срок до 10 января соответствующего года, предоставляет на одобрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) объемы бюджетных средств на субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы в случае его отсутствия – за подписью лица, исполняющего его обязанности. При этом в случае уменьшения объема субсидии Управление (услугодатель) направляет на одобрение в Министерство обоснование уменьшения объема субсидии.
Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом одобренные объемы субсидий не позднее 15 января соответствующего года.

11) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
12) танаптың электрондық картасы – ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінде орналасқан, бұрылыс нүктелерінің координаталарын, соңғы екі жылдағы ауыспалы егістер туралы ақпаратты және спутниктерден алынатын жерді қашықтықтан зондтау деректерін қамтитын танап туралы ақпарат;
13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
3. Субсидия алушылар су берушіден суаратын су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алған және оларға ақы төлеу бойынша шығын шеккен АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) болып табылады.
4. АШТӨ-ге (көрсетілетін қызметті алушыларға) жеткізілген су көлемі су бөлу нүктесінде анықталады.
5. Жеткізілген судың (1) бір текше метріне (бұдан әрі – м3) бөлінетін субсидиялар мөлшері Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Табиғи монополияларды реттеу комитетінің тиісті аумақтық департаменті АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) үшін "Табиғи монополиялар туралы" 2018 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Табиғи монополиялар туралы Заң) сәйкес бекіткен тарифтерге пайыздық қатынаста, осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген сатып алынған суаратын судың 1 бір м3 арналған субсидиялар мөлшеріне сәйкес сараланып белгіленеді.
АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) субсидия алу үшін су берушіге қолданыстағы тариф пен тарифтің субсидияланатын бөлігі арасындағы айырманы төлейді, ал қалған айырманы су берушіге АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) субсидия алғаннан кейін төлейді. Бұл ретте, субсидия төлеудің барлық талаптары су беруші мен АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) арасындағы шартта жазылады.
6. Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті жылдың 10 қаңтарына дейінгі мерзімінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға арналған бюджет қаражатының көлемін облыс, республикалық маңызы бар, қала, астана әкімінің қолы қойылған, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы тұлғаның қолы қойылған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) мақұлдауға ұсынады. Бұл ретте субсидиялар көлемі азайған жағдайда Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) субсидияның көлемін азайту негіздемесін Министрлікке мақұлдануға жолдайды.
Мақұлданған субсидия көлемін тиісті жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей Министрлік тиісті ілеспе хатпен қайтарады.

7. Управление (услугодатель) ежегодно в срок до 1 февраля размещает на веб-портале тарифы на подачу воды, утвержденные в соответствии с Законом о естественных монополиях, для СХТП (услугополучателей) соответствующим территориальным департаментом Комитета по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
8. Управление (услугодатель) в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию стоимости услуг по подаче воды СХТП (услугополучателям) (далее – План финансирования) размещает его на веб-портале.
Глава 2. Порядок выплаты субсидии
Параграф 1. Условия получения субсидии
9. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи СХТП (услугополучателям) посредством портала заявки на получение субсидий на услуги по подаче воды по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления субсидий, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления субсидий изложены в форме стандарта государственной услуги "Субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие портала и веб-портала осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
Управление (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
2) регистрации заявки в информационной системе субсидирования.
Наличие лицевого счета на веб-портале дает возможность СХТП (услугополучателелям) самостоятельно осуществить регистрацию заявки в информационной системе субсидирования, в этом случае подача заявки не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации;
3) наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования у СХТП (услугополучателей), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) подтверждение затрат на приобретение услуг по подаче поливной воды в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличие соответствующей электронной счет-фактуры вододателя);

7. Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын 1 ақпанға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Табиғи монополияларды реттеу комитетінің тиісті аумақтық департаментімен АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) үшін Табиғи монополиялар туралы Заңымен сәйкес бекітілген су беруге арналған тарифтерді веб-порталға орналастырады.
8. Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) АШТӨ-ге (көрсетілетін қызметті алушыларға) су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау жөніндегі ай сайынғы жеке қаржыландыру жоспарын (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекіткеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны веб-порталға орналастырады.
2-тарау. Субсидиялау төлеу тәртібі
1-параграф. Субсидиялар алу талаптары
9. Субсидиялар мынадай талаптар сақталған жағдайда төленеді:
1) АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы суаратын су беру бойынша көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға өтінім беруі.
Субсидияларды беру процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияларды беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын субсидиялар алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі "Ауыл шаурашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының нысанында 2-қосымшаға сәйкес баяндалған.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз едеті.
2) өтінімді субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеу.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) жеке шоты болған жағдайда, ол субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өтінімді тіркеуді өздігінен жүзеге асыра алады, бұл жағдайда өтінімді беру талап етілмейді және ол мұндай тіркелген сәттен бастап берілген болып саналады;
3) деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) жеке шотының болуы;
4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдау мен өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде суаратын су алу бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған шығындардың расталуы (су берушінің тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);

5) регистрации в информационной системе субсидирования электронных карт полей на всю площадь пашни земельных участков, принадлежащих СХТП (услугополучателям) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Параграф 2. Порядок расчета субсидий
10. Размер субсидии на 1 (один) м3 приобретенной поливной воды составляет 50 (пятьдесят) процентов (далее – %) от тарифа с налогом на добавленную стоимость (далее – НДС) для рисовых систем.
Для других СХТП (услугополучателей) субсидии на 1 (один) м3 поставленной воды устанавливается дифференцированно, в % отношении от тарифов, независимо от способов полива, подачи воды и составляет:
от 0,4 (ноль целых четыре десятых) до 2,0 (двух) тенге на м3
60%
от 2,01 (двух целых одной сотой) до 4,0 (четырех) тенге на м3
65%
от 4,01 (четырех целых одной сотой) до 9,0 (девяти) тенге на м3
70%

5) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде АШТӨ-ге (көрсетілетін қызметті алушыларға) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі жер учаскелерінің бүкіл егістік алаңына арналған танаптардың электрондық карталарының тіркелуі.
2-параграф. Субсидияларды есептеу тәртібі
10. Сатып алынған суаратын судың 1 (бір) м3 арналған субсидия мөлшері қосылған құн салығымен (бұдан әрі – ҚҚС) қоса күріш жүйелеріне арналған тарифтің 50 пайызын (бұдан әрі – %) құрайды.
Басқа АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) үшін жеткізілген судың 1 (бір) м3 арналған субсидиялар суару, су беру тәсілдеріне қарамастан, тарифтерге % қатынаста сараланып белгіленеді және мыналарды құрайды:
м3-іне 0,4 теңгеден (нөл бүтін оннан төрт) 2,0 (екі) теңгеге дейін
- 60 %
м3-іне 2,01 теңгеден (екі бүтін жүзден бір) 4,0 (төрт) теңгеге дейін
- 65 %
м3-іне 4,01 теңгеден (төрт бүтін жүзден бір) 9,0 (тоғыз) теңгеге дейін
- 70 %

от 9,01(девяти целых одной сотой) до 15,0 (пятнадцати) тенге на м3
75%
от 15,01 (пятнадцати целых одной сотой) до 20,0 (двадцати) тенге на м3
80%
свыше 20 (двадцати) тенге на м3
85%
Для расчета размера субсидий принимается разница между тарифом, утвержденным в соответствии с Законом о естественных монополиях территориальным департаментом Комитета по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан и минимальной (не субсидируемой) стоимостью услуги по подаче воды (0,40 (ноль целых сорок сотых) тенге на м3) – субсидируемая часть тарифа.

м3-іне 9,01 теңгеден (төрт бүтін жүзден бір)15,0 (он бес) теңгеге дейін
- 75 %
м3-іне 15,01 теңгеден (он бес бүтін жүзден бір) 20,0 (жиырма) теңгеге дейін
- 80 %
м3-іне 20 (жиырма) теңгеден жоғары
- 85 %
Субсидиялар мөлшерін есептеу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылар құқықтарын қорғау комитетінің тиісті аумақтық департаменті Табиғи монополиялар туралы Заңына сәйкес бекіткен тариф пен су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтің ең төменгі (субсидияланбайтын) құны (м3-іне 0,4 (нөл бүтін оннан төрт) теңге) арасындағы айырма (тарифтың субсидияланатын бөлігі) алынады.

Размер субсидии на 1 (один) м3 приобретенной поливной воды рассчитывается по следующей формуле:
S = (T-Smin)*на %, в соответствии с утвержденными размерами тарифов, где:
1) S – размер субсидий в тенге на м3 приобретенной поливной воды;
2) T – утвержденный тариф (с НДС) тенге на м3.
Если вододатель является плательщиком НДС и зарегистрирован в установленном законодательством порядке;
3) Smin – минимальная (не субсидируемая) стоимость услуги по подаче поливной воды (0,40 (ноль целых сорок сотых) тенге на м3).
Для рисовых систем без минимальной (не субсидируемой) стоимости.
11. Объем субсидируемой поливной воды не должен превышать лимита водопользования в разрезе бассейнов и областей (городов республиканского значения, столицы) в соответствии со статьей 82 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года.
Параграф 3. Порядок выплаты субсидий
12. Управление (услугодатель) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня введения в действие настоящих Правил размещает на интернет-ресурсе акимата области, города республиканского значения, столицы и в последующем не позднее 1 марта соответствующего года размещает объявление в средствах массовой информации, на интернет-ресурсе акимата области, города республиканского значения, столицы о периоде приема ежемесячных заявок на получение субсидий на услуги по подаче поливной воды.
13. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – "личный кабинет")
СХТП (услугополучателям) необходимо иметь ЭЦП, для самостоятельной регистрации в информационной системе субсидирования.
Управление (услугодатель) ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП.
14. Для регистрации в "личном кабинете" СХТП (услугополучатели) указываются:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), полное наименование, фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, электронный адрес);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня для получения субсидий.
При изменении вышеуказанных данных СХТП (услугополучатели) в течение 1 (одного) рабочего дня изменяют данные лицевого счета, внесенные в "личный кабинет".

Сатып алынған суаратын судың 1 (бір) м3 арналған субсидия мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
S = (T-Smin)*%, тарифтерді бекітілген ң мөлшерлеріне сәйкес,
мұнда:
S – сатып алынған суаратын судың м3 теңге субсидия мөлшері;
T – бекітілген тариф, (ҚҚС-ны қоса алғанда) м3 теңге;
Ескертпе: егер, су беруші ҚҚС төлеуші болып табылса және заңнамада белгіленген тәртіппен тіркелген болса.
Smin – су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтің ең төменгі (субсидияланбайтын) құны (м3-іне 0,4 (нөл бүтін оннан төрт) теңге);
Күріш жүйелері үшін субсидиялау көрсетілетін қызметтердің ең төменгі (субсидияланбайтын) құны есепке алынбай көзделеді.
11. Субсидияланатын суаратын судың көлемі 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 82-бабына сәйкес бассейндер мен облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) бөлінісіндегі су пайдалану лимитінен аспауы тиіс.
3-параграф. Субсидияларды төлеу тәртібі
12. Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде облыс, республикалық маңызы бар қала, астана қалалары әкімдігінің интернет-ресурсында және одан кейін тиісті жылдың 1 наурызынан кешіктірмей, бұқаралық ақпарат құралдарында, облыс әкімдігінің интернет-ресурсында суаратын су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға арналған ай сайынғы өтінімдерді қабылдау кезеңі туралы хабарландыру орналастырады.
13. Веб-портал арқылы тізілім деректеріне (бұдан әрі – "жеке кабинет") қолжетімділік беру үшін:
АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) ақпараттық жүйеде өздігінен тіркелуі үшін ЭЦҚ-сы болуы тиіс;
Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын көрсетілетін қызметтерді жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар өз қызметкерлерінің өзектендірілген тізімдерін жолдайды.
14. "жеке кабинетте" тіркелу үшін АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) мыналарды көрсетеді:
1) жеке тұлғалар мен дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), аты, әкесінің аты (бар болса), тегі;
2) заңды тұлғалар (оның ішінде шетелдік заңды тұлғалар) үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің БСН-сы – заңды тұлғада БСН болмаған жағдайда, толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
3) байланыс деректері (пошталық мекенжай, телефон, е-mail);
4) екінші деңгейлі банктегі субсидиялар алуға арналған банктік шоттың деректемелері.
АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) жоғарыда көрсетілген деректерін өзгерткен жағдайда 1 (бір) жұмыс күні ішінде жеке кабинетке енгізілген жеке шот деректерін өзгертеді.

15. Формирование и регистрация СХТП (услугополучателей) заявки производятся в "личном кабинете" в адрес Управления (услугодателя) по месту нахождения СХТП (услугополучателей) в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требованиям пункта 9 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП СХТП (услугополучателя) и становится доступной в "личном кабинете" Управления (услугодателя). На электронный адрес Управления (услугодателя), указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
16. Ответственный сотрудник Управления (услугодателя) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации СХТП (услугополучателя) заявки на веб-портале подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления, сформированного веб-порталом. Данное уведомление становится доступным в "личном кабинете" СХТП (услугополучателя).
17. Ответственный сотрудник Управления (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения заявки от СХТП (услугополучателя) проверяет на достоверность представленных данных в заявке.
18. Ответственный сотрудник Управления (услугодателя) формирует на веб-портале счета к оплате на выплату субсидии, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение 2 (двух) рабочих дней после подтверждения Управлением (услугодателем) принятия заявки согласно пункту 16 настоящих Правил.
Результатом оказания государственной услуги является уведомление о предоставлении субсидии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется на адрес электронной почты, указанный СХТП (услугополучателем) при регистрации в информационной системе субсидирования, а также в "личный кабинет" СХТП (услугополучателя) в информационной системе субсидирования.
Глава 3. Отчетность по субсидированию и оценка эффективности
19. Информация по субсидированию предоставляется Министерству в онлайн-режиме путем соответствующего доступа к информационной системе субсидирования через веб-портал.
20. Контроль и мониторинг на территории Республики Казахстан в отношении лиц, получивших субсидии стоимости услуг по подаче воды, проводится в рамках действующего законодательства Республики Казахстан.

15. АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімді қалыптастыруы мен тіркеуі "жеке кабинетте" АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) тұрғылықты жері бойынша Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) атына мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 9-тармағы талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесі тексеруі үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушы) ЭЦҚ-мен қол қою жолымен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеледі және Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) "жеке кабинетінде" қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына қарауға өтінім келіп түскен туралы электрондық хабарлама жолданады.
16. АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылар) веб-порталда өтінімін тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты қызметкері веб-порталда қалыптастырылған тиісті хабарламаға ЭЦҚ пайдалана отырып, қол қою жолымен оның қабылданғанын растауға міндетті. Бұл хабарлама АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) "жеке кабинетінде" қолжетімді болады.
17. Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) АШТӨ-ден (көрсетілетін қызметті алушылардан) жауапты қызметкері өтінімді алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған өтінімнің деректердің растығын тексереді.
18. Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты қызметкері осы Қағидалардың 16-тармағына сәйкес өтінімнің қабылданғанын растағаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде веб-порталда "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесінде жүктелетін, субсидиялар төлеуге арналған төлем тапсырмаларын қалыптастырады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидаларға 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия беру туралы хабарлама не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелген кезде АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушы) көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылардан) "жеке кабинетіне" жіберіледі.
3-тарау. Субсидиялау жөніндегі есептілік және тиімділікті бағалау
19. Субсидиялау жөніндегі ақпарат Министрлікке онлайн-режимде субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне тиісінше қол жеткізу жолымен веб-портал арқылы беріледі.
20. Қазақстан Республикасы аумағында су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер құны субсидияларын алған тұлғаларға қатысты бақылау мен мониториг Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнама аясында жүргізіледі.

Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
21. Жалоба на решение, действие (бездействие) Управления (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы (далее – местный исполнительный орган), уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
22. Жалоба СХТП (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
местным исполнительным органом, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) СХТП (услугополучателю), подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги заявитель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче воды
сельскохозяйственным
товаропроизводителям
Форма
В Управление сельского
хозяйства
__________ области/
управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султана
/управление
предпринимательства
и инвестиций города Алматы
/управление сельского хозяйства
и ветеринарии города
Шымкента от
Заявка
на получение субсидий на услуги по подаче воды
за _________ месяц 20__ года

4-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шығым облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган), агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
22. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушының) шығымы:
жергілікті атқарушы орган, уәкілетті орган – оны тіркеген күннен бастап 5(бес) жұмыс күні ішінде
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Жергілікті атқарушы органның уәкілетті рганның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын юағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда:
1) шығым бойынша қосымша зердеулеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу үшін;
2) қосымша ақпарат алу үшін 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушыға) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге
су беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Облыстың ауыл
аруашылығы басқармасына/
Нұр-Сұлтан қаласының
Инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасына/
Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестиция
басқармасына/
Шымкент каласының
ауыл шаруашылығы және
ветеринария басқармасына
20 __ жылғы ____________ айы үшін су беру бойынша көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға арналған өтінім

1. Сельскохозяйственный товаропроизводитель____________________
______________________________________________________________;
(наименование, фамилия, имя, отчество (при его наличии), контактный телефон)
2. Сведения о заявителе:
1) адрес заявителя _____________________________________________;
(индекс, город, район, область, улица, дом, телефон)
2) реквизиты заявителя _________________________________________
______________________________________________________________;
(для физических лиц – индивидуальный идентификационный номер, для юридических лиц – бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер первого руководителя)
3) уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица _______________________________.
3. Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок, принадлежащий заявителю на правах землепользования или частной собственности
____________________________________________________________.
кадастровый номер
4. Сведения об источнике орошения:
1) наименование источника_______________________________________;
(река, родник, оросительная система, распределитель, водовыдел)
2) тариф вододателя (в тенге) _____________________________________;
3) номер и дата договора с вододателем о представлении услуг по подаче воды
_______________________________________________________________.
5. Объем водопотребления поливной воды по видам возделываемых сельскохозяйственных культур:
1) засеваемая культура __________________________________________;
2) площадь посева, гектар _______________________________________;
3) объем водопотребления, тысяч кубических метров ________________;
4) способ полива _______________________________________________;
5) механизированный подъем воды для полива многолетних трав, выращиваемых в лиманах Атырауской, Актюбинской и Западно-Казахстанской областей, тысяч кубических метров _______.
6. Информация о наличии текущего счета:
1) реквизиты банковского счета в банке второго уровня для получения субсидий
_____________________________________________________________;
2) банковский идентификационный код (БИК) _____________________;
3) корреспондирующий счет (К/С)________________________________;
4) БИН_______________________________________________________;
5) Код бенефициара (Кбе) _______________________________________.
7. Первичные платежные документы на полученную поливную воду
________________________________________________________________.
(номер платежного документа)
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в _______ часов "__" _____20__года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята в______ часов "__" _____20__года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям
Стандарт государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявок физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" портал www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о предоставлении субсидии, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Уведомление направляется на адрес электронной почты, указанной услугополучателем при регистрации в информационной системе субсидирования.
Форма представления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы

1. Ауыл шаруашылығы тауарларын өндіруші _________________________
_____________________________________________________________________
(АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушылардың) атауы, аты және әкесінің аты
(бар болса), тегі, байланыс телефоны)
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
1) өтінім берушінің мекенжайы _____________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй, телефон)
2) өтінім берушінің деректемелері _______________________________|___
(жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін - бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН), бірінші
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
3) жеке тұлға үшін дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама
________________________________________________________________
3. Өтінім берушіге жер пайдалану немесе жеке меншік құқығында тиесілі жер
учаскесіне сәйкестендіруші және (немесе) құқық белгілеуші құжат
_______________________________________________________________
кадастрлық нөмірі
4. Суару көзі туралы мәлеметтер:
1) су көзінің атауы_______________________________________________
өзен, бұлақ, суландыру жүйесі, сутаратқыш, субөлгіш
2) су берушінің тарифі (теңгемен)__________________________________
3) су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсыну туралы су берушімен жасалған шарттың нөмірі және күні___________________________
5. Ауыл шаруашылығы дақылдарының өсірілетін түрлері бойынша суаратын суды тұтыну көлемі:
1) егілетін дақыл_____________________________________________
2) егіс алаңы, гектар___________________________________________
3) су тұтыну көлемі, мың текше метр_____________________________
4) суару тәсілі________________________________________________
5) Атырау, Ақтөбе, және Батыс Қазақстан облыстарының көлтабандарында өсірілетін көпжылдық шөптерді суару үшін су көтеру, мың текше метр
____________________________________________________________
6. Ағымдағы шотының бар-жоғы туралы ақпарат:
1) субсидиялар алуға арналған екінші деңгейлі банктегі банктік шоттың деректемелері
____________________________________________________________
2) банктік-сәйкестендіру коды (БСК)_____________________________
3) корреспонденттейтін шот (К/С)_______________________________
4) (БСН)_____________________________________________________
5) Бенефициар коды (Кбе)_____________________________________
7. Алынған суаратын суға алғашқы төлем құжаттары ______________
нөмірі
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Өтінім беруші 20 жылғы " " сағат 00:00-де қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ - ның қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтініш 20 жылғы " " сағат 00:00-де қабылдады.
ЭЦҚ - дан алынған деректер
ЭЦҚ - ның қойылған күні мен уақыты
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге
су беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
"Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру бойынша көрсетілген қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтініштерін қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4
Көрсету нысаны мемлекеттік қымет көрсетудің
Электрондық.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидия алуға арналған өтінімді қарау нәтижелері немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Хабарлама субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелген кезде көрсетілетін қызметті алушы көрсеткен электрондық пошта мекенжайына жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Кодексу.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, заявку на получение субсидии на услуги по подаче воды.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12714).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Единый контакт-центр справочных служб по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям
Форма
Уведомление о предоставлении субсидии
Уважаемый (-ая) ________________________________________________
(наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя)

1) Портал арқылы жүгінген кезде – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес өтінімдер қабылдау немесе мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) көрсетілетін қызметті беруші – дүйсенбіден бастап жұманы дейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында су беру жөніндегі қызметтерге субсидия алуға өтінімді ұсынады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 6-3/597 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12714 тіркелен) бекітілген Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары интернет-ресурста көрсетілген www.mоа.gov.kz Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге
су беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Субсидия беру туралы хабарлама
Құрметті _________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)

По Вашей заявке №________ от "__" _______ 20__ года уведомляем о перечислении на Ваш расчетный счет №__________ суммы субсидий в размере _________ тенге счетом к оплате от "__" ___________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям
Форма
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
Уважаемый (-ая) ________________________________________________
(наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя)
По Вашей заявке №__________ от "__" _________ 20___ года в предоставлении субсидий отказано по причине:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.

Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетілді және Сіздің №__________ есептік шотыңызға 20___ жылғы "__" __________ төлем тапсырмасымен _________ теңге мөлшерінде субсидия сомасы аударылғанын хабарлаймыз.
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге
су беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Құрметті __________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден
_______________________ _______________________________ себепті бас тартылды.