О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 15 "Об определении государственных органов, их подведомственных организаций и органов местного самоуправления, а также иных субъектов информатизации, использующих единую транспортную среду государственных органов для взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 215/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2020 года № 20758
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 15 "Об определении государственных органов, их подведомственных организаций и органов местного самоуправления, а также иных субъектов информатизации, использующих единую транспортную среду государственных органов для взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13102, опубликован 26 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Перечень государственных органов, их подведомственных организаций и органов местного самоуправления, а также иных субъектов информатизации, использующих единую транспортную среду государственных органов для взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной политики и инфраструктуры в области связи Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта приказа.

"Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын жергілікті (Интернетке қолжетімділігі бар жергілікті желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік желілердің өзара іс-қимыл жасауы үшін пайдаланатын мемлекеттік органдарды, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарын және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарын, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру субъектілерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 15 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 215/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 мамырда № 20758 болып тіркелді.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын жергілікті (Интернетке қолжетімділігі бар жергілікті желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік желілердің өзара іс-қимыл жасауы үшін пайдаланатын мемлекеттік органдарды, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарын және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарын, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру субъектілерін айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13102 болып тіркелген, 2016 жылғы 26 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 15 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын жергілікті (Интернетке қолжетімділігі бар жергілікті желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік желілердің өзара іс-қимыл жасауы үшін пайдаланатын мемлекеттік органдарды, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарын және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарын, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру субъектілерінің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Байланыс саласындағы мемлекеттік саясат және инфрақұрылым департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне бұйрықтың осы тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
Приложение к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 26 мая 2020 года № 215/НҚ
Утвержден
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 15
Перечень государственных органов, их подведомственных организаций и органов местного самоуправления, а также иных субъектов информатизации, использующих единую транспортную среду государственных органов для взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей*
1.
Администрация Президента Республики Казахстан
2.
Канцелярия Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
3.
Сенат Парламента Республики Казахстан
4.
Мажилис Парламента Республики Казахстан
5.
Конституционный Совет Республики Казахстан
6.
Верховный Суд Республики Казахстан
7.
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
8.
Управление Делами Президента Республики Казахстан
9.
Служба государственной охраны Республики Казахстан (выделенная сеть)
10.
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
11.
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
12.
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
13.
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
14.
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
15.
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка(выделенная сеть)
16.
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
17.
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
18.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
19.
Министерство юстиции Республики Казахстан
20.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
21.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
22.
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
23.
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
24.
Министерство финансов Республики Казахстан
25.
Министерство обороны Республики Казахстан
26.
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
27.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
28.
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
29.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
30.
Министерство энергетики Республики Казахстан
31.
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
32.
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
33.
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
34.
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
35.
Национальный Банк Республики Казахстан (выделенная сеть)
36.
Национальный центр по правам человека
37.
Аппараты акимов областей, городов республиканского и районного значения, села, поселков и сельских округов
38.
Аппараты маслихатов областей, городов республиканского и районного значения, села, поселков и сельских округов
39.
Акционерное общество "Казахтелеком"
40.
Акционерное общество "Транстелеком"
Примечание: *включая ведомства, территориальные органы, организации и государственные учреждения, находящиеся в ведении государственных и местных исполнительных, центральных исполнительных и государственных избирательных органов; местные и другие суды, учреждаемые законодательством Республики Казахстан; субъекты квазигосударственного сектора и юридические лица, оказывающие государственные услуги согласно законодательству Республики Казахстан; иные субъекты информатизации, чьи системы требуют интеграции с электронными информационными ресурсами и информационными системами государственных органов по согласованию с уполномоченным органом.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жумагалиев
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 26 мамырдағы
№ 215/НҚ Бұйрыққа
қосымша/
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 15 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын жергілікті (Интернетке қолжетімділігі бар жергілікті желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік желілердің өзара іс-қимыл жасауы үшін пайдаланатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарының, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру субъектілерінің тізбесі*
1.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
2.
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Кеңсесі
3.
Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты
4.
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі
5.
Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі
6.
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
7.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
8.
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы
9.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (бөлінген желі)
10.
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
11.
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
12.
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
13.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
14.
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
15.
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бөлінген желі)
16.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
17.
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыйбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
18.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
19.
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
20.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
21.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
22.
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
23.
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлiгi
24.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
25.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
26.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
27.
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
28.
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
29.
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
30.
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
31.
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
32.
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
33.
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
34.
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
35.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бөлінген желі)
36.
Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық
37.
Облыстар, республикалық және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер және ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
38.
Облыстар, республикалық және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер және ауылдық округтер мәслихаттарының аппараттары
39.
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы
40.
"Транстелеком" акционерлік қоғамы
Ескертпе: * мемлекеттік және жергілікті атқарушы, орталық атқарушы және мемлекеттік сайлау органдарының қарамағындағы ведомстволарды, аумақтық органдарды, ұйымдар мен мемлекеттік мекемелерді; Қазақстан Республикасының заңнамасымен құрылатын жергілікті және басқа да соттарды; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін квазимемлекеттік сектор субъектілерін және заңды тұлғаларды қоса алғанда; уәкілетті органның келісімі бойынша мемлекеттік органдардың электрондық ақпараттық ресурстарымен және ақпараттық жүйелерімен интеграциялануды қажет ететін басқа да ақпараттандыру субъектілері.