О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 61 "Об утверждении Правил обучения в форме экстерната"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 225. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2020 года № 20777
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 61 "Об утверждении Правил обучения в форме экстерната" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13110, опубликован 24 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил обучения в форме экстерната и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила обучения в форме экстерната и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования.";
в Правилах обучения в форме экстерната, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила обучения в форме экстерната и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила обучения в форме экстерната и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 46-10) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" (далее - Закон), со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок обучения в форме экстерната и оказания государственной услуги выдачи разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Прием заявлений и выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования осуществляется согласно стандарту государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования", утвержденному согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – стандарт).".
пункт 11 исключить.
дополнить главой 3 следующего содержания:

"Экстернат нысанында оқыту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 61 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 225 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 мамырда № 20777 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Экстернат нысанында оқыту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 61 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13110 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 24 ақпанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Экстернат нысанында оқыту және "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берілген Экстернат нысанында оқыту және "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Экстернат нысанында оқыту қағидаларында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Экстернат нысанында оқыту және "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Экстернат нысанында оқыту және "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 46-10) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес әзірленді және экстернат нысанында оқыту мен негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібін айқындайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға өтініштерді қабылдау және оған рұқсат беру осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес бекітілген "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес ресімделеді.
11-тармақ алынып тасталынсын.
мынадай мазмұндағы 3-тараумен толықтырылсын:

"Глава 3. Порядок оказания государственной услуги выдачи разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
20. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Для получения разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования физическое лицо (далее – услугополучатель) представляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, (далее - портал) документы, указанные в пункте 8 приложения 1 к Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены согласно приложению 1 к Правилам.
21. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и направляет на рассмотрение услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года прием запроса и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
22. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов услугодатель в указанные сроки направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления согласно приложению 2 к Правилам.
23. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугодатель направляет запрос в соответствующую организацию образования и получает ответ о сведениях в отношении услугополучателя – в течение 6 рабочих дней.
После получения сведений от соответствующей организации образования в течение 2 (двух) рабочих дней услугодателем рассматривается содержание представленных документов, готовится и согласовывается с руководителем приказ о выдаче разрешения на экстернатное обучение.
24. Результат оказания государственной услуги направляется на портал и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
25. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных услугах"."
дополнить главой 4 следующего содержания:

"3-тарау. Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
20. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырылады.
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, оның ішінде процестің сипаттамасы, нысаны, мазмұны және ұсыну нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де ақпараттар Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген.
21. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны көрсетілетін қызметті берушіге қарауға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
22. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші аталған мерзімде көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап жолдайды.
23. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды толық ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші тиісті білім беру ұйымына сұрату жібереді және көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәліметтер туралы жауап алады - 6 жұмыс күні ішінде.
Тиісті білім беру ұйымынан мәліметтерді алғаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың мазмұнын қарайды, экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы бұйрықты дайындайды және басшымен келіседі.
24. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі порталға жолданады және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электронды цифрлы қолы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында сақталады.
25. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.".
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:

"Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц в процессе оказания государственной услуги
26. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
27. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающих государственные услуги услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
28. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
29. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
дополнить приложениями 1, 2, 3 и 4 согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Комитету дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Приложение к приказу 1
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 225
Приложение 1 к Правилам
обучения в форме экстерната и
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
обучение в форме экстерната в
организациях основного среднего,
общего среднего образования"
Стандарт оказания государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент, районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания - 10 рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги

"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
26. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
27. Көрсетілетін қызметті тікелей берушінің мекен жайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2) тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
28. Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
29. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.";
осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 1, 2, 3 және 4 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 225 бұйрығына
қосымша 1
Экстернат нысанында оқыту
және "Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқуға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 1-қосымша
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі- 10 жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі

Выписка из приказа о разрешении на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в случаях и по основаниям, предусмотренным в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в соответствии с установленным графиком работы, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного запроса, подписанного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) электронное заключение врачебно-консультационной комиссии, форма 035-1/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" - для обучающихся, не имеющих возможность посещать организации образования по состоянию здоровья;
3) электронные табеля успеваемости – для обучающихся, имеющих оценки "4" и "5" по всем изученным предметам на протяжении всего периода обучения;
4) электронная справка о временном проживании за рубежом родителей услугополучателя или лиц, их заменяющих, в случае выезда обучающегося с родителями или лиц их заменяющих за рубеж;
5) электронный документ на имя услугополучателя, подтверждающий его обучение за рубежом, в случае выезда обучающегося за рубеж без сопровождения родителей или лиц их заменяющих.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру туралы бұйрықтың көшірмесі болып табылады немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайлар негізінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден жұмаға дейін 13.00-ден 14.30-дейінгі түскі үзіліспен белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес;
2) портал - жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болған техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінде жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) порталда www.egov.kz.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық сұрату нысанындағы өтініші;
2) денсаулығына байланысты білім беру ұйымдарына бара алмайтын білім алушылар үшін - "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) 035-1/у нысанында дәрігерлік-консультативтік комиссияның электронды қорытындысы;
3) барлық білім алу кезеңі аралығында оқытылған пәндер бойынша "4" және "5" деген бағалар алған білім алушыларға - электронды үлгерім табелі;
4) білім алушы ата-анасымен немесе оларды алмастыратын адамдармен бірге шетелге көшкен жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ата-анасының немесе оларды алмастыратын адамдардың уақытша шетелде тұратындығы туралы электронды анықтамасы;
5) білім алушы шетелге ата-анасының немесе оларды алмастыратын адамдардың жетегінсіз шығатын болса, көрсетілетін қызметті алушының шетелде оқитындығын растайтын электронды құжаты.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) представление услугополучателем неполного пакета документов;
2) установление недостоверности документов услугополучателя.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, Единого контакт-центра.
Контактные телефоны справочных служб размещены на интернет-ресурсе www.edu.gov.kz в разделе "Государственные услуги", Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение к приказу 2
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 225
Приложение 2 к Правилам
обучения в форме экстерната и
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
обучение в форме экстерната в
организациях основного среднего,
общего среднего образования"
Форма
Уведомление об отказе в рассмотрении заявления
Уведомляется
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
________________________________________________________________________________
в том, что при рассмотрении заявления о выдаче разрешения на обучение в форме экстерната
выявлено отсутствие и/или недостоверность следующего
_______________________________________________________________________________ ,
(указать основание)
обязательность которого определена пунктом 9 Стандарта, в связи с чем в рассмотрении
заявления о выдаче разрешения на обучение в форме экстерната отказано.
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование и адрес организации, взявшей на себя ответственность за отказ в рассмотрении заявления)
Регистрационный номер и дата решения об отказе рассмотрении заявления о выдаче
разрешения на обучение в форме экстерната:
№ ________________________ от "____" ______________________ 20 __ г.
________________________ _______________________________________________________
(должность)                               (инициалы, фамилия)
Электронная цифровая подпись ответственного лица
Приложение к приказу 3
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 225
Приложение 3 к Правилам
обучения в форме экстерната и
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
обучение в форме экстерната в
организациях основного среднего,
общего среднего образования"
Форма
Выписка из приказа о разрешении на обучение в форме экстерната в
организациях основного среднего, общего среднего образования
Уникальный номер:___________
Дата и время получения:___________
________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
ВЫПИСКА
из приказа о разрешении на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
Гражданин (-ка): ______________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) услугополучателя, индивидуальный идентификационный номер)
Дата обращения:_____________________
Выписка из приказа о разрешении на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования на основании приказа №___________ от __________ _____ года.
________________________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. (при его наличии) ответственного лица)
Электронная цифровая подпись ответственного лица
Приложение к приказу 4
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 225
Приложение 4 к Правилам
обучения в форме экстерната и
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
обучение в форме экстерната в
организациях основного среднего,
общего среднего образования"
Форма
Кому: Руководителю
____________________________
Наименование местного
исполнительного органа
от: __________________________
____________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
полностью индивидуальный
идентификационный номер
Форма
Заявление на обучение в форме экстерната
Прошу выдать разрешение на обучение в форме экстерната в
________________________________________________________________________________
(указать наименование организации образования, класс обучения)
в соответствии с подпунктом 24-4) пункта 2 статьи 6 (подпунктом 25-7) пункта 3 или
подпунктом 21-3) пункта 4 статьи 6) Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года

1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар пакетін толық ұсынбауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарының дұрыс еместігі анықталғанда.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметі, Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.edu.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде, 8-800-080-7777, 1414 бірыңғай байланыс орталығында орналастырылған.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 225 бұйрығына
қосымша 2
Экстернат нысанында оқыту
және "Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқуға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлама Хабарландырылады
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы өтінішті қарау кезінде міндеттілігі
9-баппен айқындалған мынадай құжаттардың:
_______________________________________________________________________________,
(негіздемесін көрсету)
жоқтығы және/немесе жалғандығы анықталды, осыған байланысты экстернат нысанында
оқуға рұқсат беру туралы өтінішті қараудан бас тартылды.
________________________________________________________________________________
(өтінішті қараудан бас тарту үшін жауапкершілікті өзіне алған ұйымның атауы мен
мекенжайы)
Экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы өтінішті қараудан бас тарту
туралы шешімнің тіркеу нөмірі және күні:
№ _____________________ "____" _____________________ 20 __ж.
_____________________ _________________________________
(лауазымы)                  (инициалдары, фамилиясы)
Жауапты тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 225 бұйрығына
қосымша 3
Экстернат нысанында оқыту
және "Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқуға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру туралы бұйрықтан үзінді
Дербес нөмір: _______
Алған уақыты мен күні: _____________________
________________________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру туралы бұйрықтан
ҮЗІНДІ
Азамат (-ша): ________________________________________________ (көрсетілетін қызметті
алушының Т.А.Ә. (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өтініш берген күні: _______________________
_______ жылғы __ _______ бұйрықтың негізінде негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру туралы бұйрықтан үзінді.
________________________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның Т.А.Ә.(бар болса), лауазымы)
Жауапты тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 225 бұйрығына
қосымша 4
Экстернат нысанында оқыту
және "Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқуға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 4-қосымша
Кімге:______________________
басшысы
Жергілікті атқарушы органның
атауы
Кімнен: _____________________
____________________________
Т.А.Ә. (бар болса) және толық
жеке сәйкестендіру нөмірі/
Нысан
Экстернат нысанында оқытуға рұқсат беруге өтініш
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының
2-тармағы 24-4) тармақшасына (6-бап, 3-тармақ, 25-7) тармақшасына немесе 6-бап, 4-тармақ,
21-3) тармақшасына), сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы

"Об образовании", а также с пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля
2013 года "О государственных услугах" на ученика:
_______________________________________________________________ ________________
Ф. И. О. (при его наличии) ученика,                         дата рождения
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан
от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите" тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" ____________ 20__года
Электронная цифровая подпись услугополучателя
Приложение к приказу 5
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 225
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства образования и науки Республики Казахстан
1) подпункт 2) пункта 1 приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 179 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере среднего образования, оказываемых местными исполнительными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11057, опубликован 22 мая 2015 года в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет");
2) приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года № 658 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 179 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере среднего образования, оказываемых местными исполнительными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12816, опубликован 18 января 2016 года Информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет");
3) подпункт 1) пункта 1 приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 68 "О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 179 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере среднего образования, оказываемых местными исполнительными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13346, опубликован 1 апреля 2016 года Информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет");
4) абзацы сороковой, сорок первый, сорок второй, сорок третий, сорок четвертый, сорок пятый, сорок шестой, сорок седьмой, сорок восьмой, сорок девятый, пятидесятый, пятьдесят первый, пятьдесят второй, пятьдесят третий, пятьдесят четвертый, пятьдесят пятый, пятьдесят шестой, пятьдесят седьмой, пятьдесят восьмой, пятьдесят девятый, шестидесятый, шестьдесят первый приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 января 2018 года № 28 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 179 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере среднего образования, оказываемых местными исполнительными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16749, опубликован 20 апреля 2018 года в Информационной системе "Эталонный контрольный банк НПА Республики Казахстан" в электронном виде).

15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағына сәйкес
________________________________________________________________________________
оқушының Т.А.Ә. (бар болса), туған күні
________________________________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауын, сыныбын көрсету)
білім беру ұйымында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беруді сұраймын.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан
Республикасының Заңымен қорғалатын ақпараттық жүйелердегі құпия мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
"_____" ____________ 20___ ж.
Мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 225 бұйрығына
қосымша 5
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Орта білім беру саласында жергілікті атқарушы органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 179 бұйрығының 1-тармағының 2) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11057 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 мамырда Қазақстан Республикасы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Орта білім беру саласында жергілікті атқарушы органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 179 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 658 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12816 болып тіркелген, 2016 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
3) "Орта білім беру саласында жергілікті атқарушы органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 179 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 68 бұйрығының 1-тармағының 1) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13346 болып тіркелген, 2016 жылғы 1 сәуірде Қазақстан Республикасы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
4) "Орта білім беру саласында жергілікті атқарушы органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 179 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 25 қаңтардағы № 28 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13346 болып тіркелген, 2018 жылғы 20 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) қырқыншы, қырық бірінші, қырық екінші, қырық үшінші, қырық төртінші, қырық бесінші, қырық алтыншы, қырық жетінші, қырық сегізінші, қырық тоғызыншы, елуінші, елу бірінші, елу екінші, елу үшінші, елу төртінші, елу бесінші, елу алтыншы, елу жетінші, елу сегізінші, елу тоғызыншы, алпысыншы, алпыс бірінші абзацтары.