О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 2 августа 2011 года № 390 "Об утверждении Альбома форм бухгалтерской документации для государственных учреждений"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2020 года № 647. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2020 года № 20915
В соответствии с пунктом 4 статьи 116 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 2 августа 2011 года № 390 "Об утверждении Альбома форм бухгалтерской документации для государственных учреждений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7126, опубликован 5 июня 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 169-170 (26988-26989) следующие изменения:
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 23, 45, 46, 50, 54, 55 и 56 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 к настоящему приказу;
приложение 57 к указанному приказу исключить;
приложения 58, 60, 61, 64, 71, 76, 87, 94, 97, 101 и 104 изложить в новой редакции согласно приложениям 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 и 26 к настоящему приказу;
приложение 116 к указанному приказу исключить;
приложения 125, 126, 127, 128 и 129 изложить в новой редакции согласно приложениям 27, 28, 29, 30 и 31 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра финансов Р. Бекетаев
Приложение 1 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ОС-1
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного
учреждения передающей
стороны____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Утверждаю:
Руководитель государственного
учреждения принимающей
стороны ____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Акт приемки-передачи (перемещения) основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости
Номер документа
Дата составления
Организация (государственное учреждение) сдатчик
Организация (государственное учреждение) получатель
1
2
3
4
Инвентарный номер
Заводской номер
Дебет
Кредит
Наименование основного средства, инвестиционной недвижимости
Себестоимость (первоначальная стоимость) тенге
Шифр нормы амортизации или срок полезного использования
Норма амортизации, %
Счет/субсчет
Код аналитического учета
Счет/субсчет
Код аналитического учета
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Комиссия в составе передающей стороны:
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Комиссия в составе принимающей стороны:
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании распоряжения (приказа) № _____ от "____" _______ года
произведен осмотр ____________________________
название объекта, принимаемого (передаваемого) в эксплуатацию от_______
______________________________________________________________________
момент приемки-передачи (перемещения) объект находится в __________
____________________________________________________________________
местонахождение объекта
Сумма накопленной амортизации, тенге
Балансовая стоимость тенге
Номер паспорта
Год выпуска (постройки)
Дата ввода в эксплуатацию (месяц, год)
15
16
17
18
19
Источник приобретения (финансирования) ______________________
Краткая характеристика объекта _______________________________
Оборотная сторона формы № ОС-1
Сведения о наличии драгоценных материалов (металлов, камней)
Приспособления и принадлежности
Содержание драгоценных материалов (металлов, камней)
Наименование
Количество
Номенклатурный номер
Единица измерения
Количество
Масса
На единицу
Всего
На единицу
Всего
20
21
22
23
24
25
26
27
Объект техническим условиям соответствует (не соответствует) __________
__________________________________________________________________
указать, что именно не соответствует__________________________________
Доделка требуется (не требуется) _____________________________________
Результаты испытания объекта _______________________________________
Заключение комиссии _______________________________________________
___________________________________________________________________
Приложение _______________________________________________________
__________________________________________________________________
Члены комиссии передающей стороны: ________________________________
___________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии принимающей стороны: _______________________________
____________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Объект сдал __________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Объект принял: ________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Отметка бухгалтерской службы передающей стороны________________________
Главный бухгалтер передающей стороны___________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________
Отметка бухгалтерской службы принимающей стороны_______________________
_______________________________________________________________________
Главный бухгалтер принимающей стороны
_______________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Акт по форме № ОС-1 применяется для оформления приемки-передачи (перемещения) основных средств по счетам 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2350 "Транспортные средства", 2360 "Машины и оборудование", 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь", 2380 "Прочие основные средства", 2411 "Незавершенное строительство" и инвестиционной недвижимости по счету 2510 "Инвестиционная недвижимость", а также долгосрочных активов по договорам концессии. Акт по форме № ОС-1 составляется в двух экземплярах передающей стороной на каждый отдельный объект (предмет, комплект).
Один экземпляр остается у передающей стороны, второй экземпляр предназначен для принимающей стороны. Для однотипных и имеющих одинаковую стоимость машин, аппаратуры, приборов, хозяйственного инвентаря и оборудования допускается составление общего Акта по форме № ОС-1 на приемку нескольких объектов (предметов).
Для приемки объектов (предметов) основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости распоряжением (приказом) руководителя государственного учреждения создается комиссия.
Акт по форме № ОС-1 после его оформления передается в бухгалтерскую службу. К акту прилагается техническая документация, относящаяся к данному объекту (предмету). На основании этих документов бухгалтерская служба присваивает объекту инвентарный номер и производит соответствующие записи в регистрах учета.
Допускается оформление приемки отдельных предметов непосредственно на основании первичных документов (счетов-фактур и других первичных документов).
Материально-ответственные лица делают на первичных документах о поступлении, кроме расписки в принятии объектов (предметов) на ответственное хранение, отметку о записи их в инвентарный список долгосрочных активов (по месту их нахождения и эксплуатации) по форме № ДА-13 с указанием инвентарного номера.
Акт по форме № ОС-1 утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, передающей и принимающей стороны.
Приложение 2 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № БА-1
__________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения передающей
стороны___________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения принимающей
стороны ____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Акт № _____ приемки-передачи (перемещения) биологических активов (животных)
Дата составления
Товарно-транспортная накладная
Материально-ответственное лицо государственного учреждения
Организация (государственное учреждение) сдатчик
Организация (государственное учреждение) получатель
номер документа
Дата
1
2
3
4
5
6
Наименование биологических активов (животных)
Инвентарный номер
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Норма амортизации, %
Сумма накопленной амортизации, тенге
Возрастная группа биологического актива
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Количество голов, штук
Масса, килограмм
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
Дата ввода в эксплуатацию
Счет/субсчет
Счет/субсчет
13
14
15
16
17
18
19
Комиссия в составе передающей стороны: _________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Комиссия в составе принимающей стороны: _______________________________
______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании приказа (распоряжения) от "____" _______________ года
№ ______________
В момент приемки-передачи (перемещения) объект находится в
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
местонахождение объекта
Оборотная сторона формы № БА-1
Внутреннее перемещение
Краткая индивидуальная характеристика
Накладная
Куда
Животных
Дата
Номер
Порода (породность)
Кличка
Масть, приметы
Прочее
Примечание
Члены комиссии передающей стороны: __________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии принимающей стороны: _________________________________
_____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Принял: _____________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Сдал ________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Отметка бухгалтерской службы передающей стороны_________________________
Главный бухгалтер ______________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Отметка бухгалтерской службы принимающей стороны _______________________
Главный бухгалтер ______________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:

"Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарының альбомын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 2 тамыздағы № 390 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 1 шiлдедегi № 647 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 1 шiлдеде № 20915 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 116-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарының альбомын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 2 тамыздағы № 390 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеудiң тiзiлiмiнде № 7126 болып тіркелген, 2012 жылғы 5 маусымдағы № 292-297 (27371) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 23, 45, 46, 50, 54, 55 және 56-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13,14 және 15-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 57-қосымша алынып тасталсын;
58, 60, 61, 64, 71, 76, 87, 94, 97, 101 және 104-қосымшалары осы бұйрыққа 16, 17, 18, 19, 20, 21, 21, 23, 24, 25 және 26-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 116-қосымша алынып тасталсын;
125, 126, 127, 128 және 129-қосымшалары осы бұйрыққа 27, 28, 29, 30 және 31-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а. Р. Бекетаев
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
1-қосымша
№ НҚ-1 нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Тапсырушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Бекітемін:
Қабылдаушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________ жылы "____" __________
Мөр орны
Негізгі құралдар және аяқталмаған құрылыс пен инвестициялық жылыжымайтын мүлікті қабылдау-тапсыру (өткізу) актісі
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
Тапсырушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Алушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
1
2
3
4
Түгендеу нөмір
Шығарылған нөмірі
Дебет
Кредит
Негізгі құрал, инвестициялық жылыжымайтын мүліктің атауы
Өзіндік құны (бастапқы құны), теңге
Амортизациялау нормасының шартты белгісі және/немесе пайдалы пайдаланудың мерзімі
Амортизациялау нормасы, %
Есеп/қосалқы есеп
Талдамалық есепке алу коды
Есеп/қосалқы есеп
Талдамалық есепке алу коды
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссиясы:___________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия: _________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) "______" __________________________
жылы № _______________ өкімнің
(бұйрықтың) негізінде
________________________________________________________________
_________________________________________________________ тексеру жүргізілді
_______________________________________________________________
____________________________________________________________
пайдалануға қабылданатын (тапсырылатын) объектінің атауы
____________________________________________________________________
тапсыру (өткізу) сәтінде объекті _______________________________________
объектінің орнында болады _____________________________________
Жиналған амортизация сомасы, теңге
Баланстық құны, теңге
Паспорттың нөмірі
Шығарылған (салынған) жылы
Пайдалануға енгізілген күні (айы, жылы)
15
16
17
18
19
Сатып алу (қаржылыандыру) көзі ________________________________
Объектіге қысқаша сипаттама ___________________________________
№ НҚ -1 нысанның келесі беті
Бағалы материалдардың болуы туралы мәліметтер (металлдар, тастар)
Аспаптар мен керек жарақтар
Бағалы материалды ұстау (металлдар, тастар)
Атауы
Саны
Номенклатуралық нөмірі
Өлшем бірлігі
Саны
Масса
Бірлікке
Барлығы
Бірлікке
Барлығы
20
21
22
23
24
25
26
27
Объект техникалық жағдайға сәйкес келеді (сәйкес келмейді) __________
не сәйкес келмейтінін көрсету керек________________________________
Аяқтау қажет (қажет емес) ________________________________________
Объектіні сынау нәтижесі_________________________________________
Комиссияның қорытындысы ______________________________________
____________________________________________________________________
Қосымша ________________________________________________________________
______________________________________________________________
Тапсырушы тараптың комиссия мүшелері __________________________
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың комиссия мүшелері: ________________________
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Объектіні қабылдаған ____________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________жылы
Тапсыратын тараптың бас бухгалтері _______________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________жылы
Тапсырушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі__________________
_____________________________________________________________________
Тапсырушы тараптың бас бухгалтері______________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі ___________________________
Қабылдаушы тараптың бас бухгалтері_____________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
№ НҚ -1 нысаны бойынша акт 2310 "Жер", 2320 "Ғимараттар", 2330 "Құрылыстар", 2340 "Беріліс қондырғылары", 2350 "Көлік құралдары", 2360 "Машиналар және жабдықтар", 2370 "Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммалы", 2380 "Өзге негізгі құралдар", 2411 "Аяқталмаған құрылыс" шоттары бойынша негізгі құралдарды және 2510 "Инвестициялық жылыжымайтын мүлік" шоты бойынша инвестициялық жылыжымайтын мүлікті, сондай-ақ концессия шарттары бойынша ұзақ мерзімді активтерді қабылдап алу-беруді (тасымалдауды) ресімдеу үшін қолданылады. № НҚ -1 нысаны бойынша акт әрбір жеке объектіге (зат, жинақ) екі данада тапсырушы тарап жасалады. Бір дана тапсырушы тарапта қалады, екінші дана қабылдаушы тарапқа арналады. Біртекті және құны бірдей машиналар, аппаратура, аспаптар, шаруашылық мүкәммал және жабдық үшін бірнеше объектілерді (заттарды) қабылдауға жалпы № НҚ -1 нысаны бойынша жалпы акті жасауға жол беріледі.
Негізгі құралдар, аяқталмаған құрылыс және инвестициялық жылыжымайтын мүлік объектілерін (заттарын) қабылдау үшін мемлекеттік мекеме басшысының өкімімен (бұйрығымен) комиссия құрылады.
№ НҚ -1 нысаны бойынша акті ресімделгеннен кейін бухгалтерлік қызметке беріледі. Актіге осы объектіге (затқа) қатысты техникалық құжаттама қоса беріледі. Осы құжаттардың негізінде бухгалтерлік қызмет объектіге түгендеу нөмірін береді және есептеу тіркеулерінде тиісті жазбалар жүргізеді.
Жеке заттарды қабылдауды тікелей бастапқы құжаттар (шот-фактуралар мен басқа да бастапқы құжаттар) негізінде ресімдеуге жол беріледі.
Материалдық жауапты адамдар түсуі туралы алғашқы құжаттарда объектілерді (заттарды) жауапты сақтауға қабылдау қолхатынан басқа, оларды түгендеу нөмірін көрсете отырып, № ҰMA-13 нысаны бойынша ұзақ мерзімді активтерді түгендеу тізіміне олардың жазылғаны туралы (олардың орналасқан жері мен пайдаланылуы бойынша) белгі жасауы тиіс.
№ НҚ -1 нысаны бойынша актіні мемлекеттік мекеменің тапсырушы тараптың және қабылдаушы тараптың басшысы немесе олар уәкілеттік берген тұлға бекітеді.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
2-қосымша
№ БА-1 нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Тапсырушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Бекітемін:
Қабылдаушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
№ _____ биологиялық активтерді (жануарларды) қабылдау-тапсыру (өткізу) актісі
Жасалған күні
Тауарлық-көліктік жүкқұжат
Мемлекеттік мекеменің материалдық-жауапты адамы
Тапсырушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Алушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Құжаттың номері
Күні
1
2
3
4
5
6
Биологиялық активтердің (жануарлар) атауы
Түгендеу нөмірі
Әділ құны (өз құны), теңге
Амортизациялау нормасы, %
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Биологиялық активтің жас тобы
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Мал басының саны, дана
Массасы, кг
Бірлікке баға, теңге
Сома, теңге
Дебет
Кредит
Пайдалануға енгізген күні
Есеп/ қосалқы есеп
Есеп/қосалқы есеп
13
14
15
16
17
18
19
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссия:
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия:
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" _________________________ жылы № ________
бұйрығының (өкімінің) негізінде
Қабылдау-тапсыру (өткізу) сәтінде объект (орын) ___________ объектінің тұрған жері
№ БА-1 нысанның келесі беті
Ішкі өткізу
Қысқаша жеке сипаттама
Жүкқұжат
Қайда
Жануар
Күні
Тұқымы (асыл тұқымдылық)
Лақап аты
Түсі, белгісі
Өзге
Ескертпе
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссия:__________________________
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия:
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" __________________жылы
Тапсырған___________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса
"____" ______________________жылы
Қабылдаған__________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________жылы
Тапсырушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі
________________________________________________________
Тапсырушы тараптың бас бухгалтері__________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
Қабылдаушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі
___________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қабылдаушы тараптың бас бухгалтері
____________________________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе:

При оформлении приемки-передачи (перемещении) биологических активов (животных) по счету 2610 "Животные" Акт по форме № БА-1 составляется в двух экземплярах передающей стороной. Один экземпляр остается у передающей стороны, второй экземпляр предназначен для принимающей стороны.
Для приемки приемки-передачи (перемещении) биологических активов (животных) приказом (распоряжением) руководителя государственного учреждения создается комиссия. Составление общего Акта по форме № БА-1, оформляющего приемку-передачу нескольких биологических активов (животных), допускается лишь при учете, если эти объекты однотипны, имеют одинаковую стоимость и приняты в одном календарном месяце.
Акт по форме № БА-1 после его оформления с приложенной документацией, относящейся к данным биологическим активам, передается в бухгалтерию.
При безвозмездной передаче биологических активов (животных) Акт по форме № БА-1 составляется в двух экземплярах.
Акт по форме № БА-1 утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, передающей и принимающей стороны.
Приложение 3 приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № БА-1А
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
передающей стороны____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
принимающей стороны ____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Акт № _____ приемки-передачи (перемещения) биологических активов (растений)
Дата составления
Товарно-транспортная накладная
Материально- ответственное лицо государственного учреждения
Организация (государственное учреждение) Сдатчик
Организация (государственное учреждение) получатель
№ документа
Дата
1
2
3
4
5
6
Наименование биологических активов (растений)
Сорт, катего рия, возраст
Номер
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Норма амортизации, %
Сумма накопленной амортизации, тенге
Количество
Номенклатурный
Инвентарный
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Масса
Качество % (влажность, поврежденность)
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
брутто
тара
нетто
зараженность
примеси
счет/субсчет
счет/субсчет
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Оборотная сторона формы № БА-1А
Внутреннее перемещение
Краткая индивидуальная характеристика
Накладная
Куда
Многолетних насаждений
Дата
Породы
деревьев
количество, штук
кустов___
площадь
га__
участок (полоса), №______
Прочее
Примечание
Комиссия в составе передающей стороны: ________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Комиссия в составе принимающей стороны: ______________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании приказа (распоряжения) от "____" ______________ года
№ ______________
В момент приемки-передачи (перемещения) объект находится
в________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
местонахождение объекта
Сдал ___________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Принял: ________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Отметка бухгалтерской службы передающей стороны_______________________
Главный бухгалтер передающей стороны __________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Отметка бухгалтерской службы принимающей стороны ____________________
______________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер принимающей стороны _______________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
В инвентарной карточке (книге) учета биологических активов (растений) о принятии/выбытии отмечено _________________________
Примечание:

Биологиялық активтерді (жануарларды) қабылдап алу-тапсыруды (өткізуді) 2610 "Жануарлар" шоты бойынша ресімдеу кезінде № БА-1 нысаны бойынша актіні екі данада тапсырушы тарап жасайды. Бір дана тапсырушы тарапта қалады, екінші дана қабылдаушы тарапқа арналған.
Биологиялық активтерді (жануарларды) қабылдау тапсыру (орналастыру) актісі мемлекеттік мекеме басшысының бұйрығымен (өкімімен) құрылады. Бірнеше биологиялық активтерді (жануарларды) қабылдап алу-тапсыруды ресімдейтін жалпы № БА-1 нысаны бойынша актіні жасауға тек, егер осы объектілер біртектес, құны бірдей және бір күнтізбелік айда қабылданды деп есептелген кезде ғана жол беріледі.
№ БА-1 нысаны бойынша акті ресімделгеннен кейін осы биологиялық активтерге қатысты құжаттаманы қоса бере отырып, бухгалтерияға беріледі.
Биологиялық активтерді (жануарларды) ақысыз берген кезінде № БА-1 нысаны бойынша акті екі данада жасалады.
№ БА-1 нысаны бойынша актіні мемлекеттік мекеменің тапсырушы тараптың және қабылдаушы тараптың басшысы немесе олар уәкілеттік берген тұлға бекітеді.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
3-қосымша
№ БА-1А нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Тапсырушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Бекітемін:
Қабылдаушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
№ _____ биологиялық активтерді (өсімдіктерді) қабылдау-тапсыру (өткізу) актісі
Жасаған күні
Товарлық-көліктік жүкқұжат
Мемлекеттік мекеменің материалдық- жауапты тұлғасы
Тапсырушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Алушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Құжаттың нөмірі
Күні
1
2
3
4
5
6
Биологиялық активтердің (өсімдіктердің) атауы
Сұрып, санат, жасы
Нөмірі
Адал құны (өзіндік құны), теңгемен
Амортизациялау нормасы, %
Жиналған амортизациялау сомасы, теңге
Саны
Номенклатуралық
Түгендеу
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Масса
Сапасы % (ылғалдылығы, бүліну деңгейі)
Бірлік үшін баға, теңге
Сома, теңге
Дебет
Кредит
брутто
ыдыс
нетто
бүлінуі
қоспа
есеп/қосалқы есеп
есеп/қосалқы есеп
15
16
17
18
19
20
21
22
23
№ БА-1А нысанның сырт жағы
Ішкі өткізу
Қысқаша жеке сипаттама
Жүкқұжат
Қайда
Көпжылғы өсімдік
Күні
Тұқым
Ағаштар
Саны, дана
бұта
Алаң
га
учаске (алқап), №
Басқа да
Ескерту
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссия:
___________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия: ___________________________
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" _____________________жылы № ____________________ бұйрығының (өкімінің) негізінде
________ жылы "____" __________
Қабылдау-тапсыру сәтінде объект (орынды) ________________________
объектінің орналасқан жері _______________________________________________
Тапсырған ________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________ жылы "____" __________
Қабылдаған _______________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Тапсырушы тараптың бухгалтерлік қызметінің белгісі: ___________________________
Тапсырушы тараптың бас бухгалтері _________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың бухгалтерлік қызметінің белгісі:
__________________________________________________________________________
Қабылдаушы тараптың бас бухгалтері _________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Биологиялық активтерді (өсімдіктерді) қабылдау немесе шығару туралы есепке алуды түгендеу карточкасында (кітабында) белгіленді
__________________________________________________________________________
Бас бухгалтер ___________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:

При оформлении приемки-передачи (перемещении) биологических активов (растений) по счету 2620 "Многолетние насаждения" Акт по форме № БА-1А составляется в двух экземплярах передающей стороной. Один экземпляр остается у передающей стороны, второй экземпляр предназначен для принимающей стороны.
Для приемки приемки-передачи (перемещении) биологических активов (растений), распоряжением (приказом) руководителя государственного учреждения создается комиссия. Составление общего Акта по форме № БА-1А, оформляющего приемку-передачу нескольких биологических активов (растений), допускается лишь при учете, если эти объекты однотипны, имеют одинаковую стоимость и приняты в одном календарном месяце.
Акт по форме № БА-1А после его оформления с приложенной документацией, относящейся к данным биологическим активам, передается в бухгалтерию.
При безвозмездной передаче биологических активов (растений) Акт по форме № БА-1А составляется в двух экземплярах
Акт по форме № БА-1А утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, передающей и принимающей стороны.
Приложение 4 приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № НОС-1
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
передающей стороны____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения принимающей стороны ____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Акт приемки-передачи нематериальных активов
Дата состав ления, № документа
Код вида операции
Дебет
Кредит
Организация (государственное учреждение) сдатчик
Организация (государственное учреждение) получатель
счет/субсчет
Код аналитического учета
счет/ субсчет
Код аналитического учета
1
2
3
4
5
6
7
8
Вид нематериальных активов ________________________________________
__________________________________________________________________
Краткая характеристика _____________________________________________
__________________________________________________________________
Дата приобретения
Способы оценки нематериальных активов (по соглашению, безвозмездно переданные, за плату)
Себестоимость (первоначальная стоимость), тенге
Срок полезного использования
Норма амортизации, %
Сумма накопленной амортизации, тенге
Балансовая стоимость, тенге
9
10
11
12
13
14
15
Комиссия в составе передающей стороны:
_____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Комиссия в составе принимающей стороны:
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Основание передачи: __________________________________________________
На основании приказа от "____" __________ года № _______
Члены комиссии передающей стороны: ___________________________________
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии принимающей стороны: _________________________________
___________________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Нематериальные активы принял: _________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Нематериальные активы сдал _____________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "____" ______________________ года
Отметка бухгалтерской службы передающей стороны_________________________
_____________________________________________________________________________
Главный бухгалтер передающей стороны ____________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Отметка бухгалтерской службы принимающей стороны_______________________
______________________________________________________________________________
Главный бухгалтер принимающей стороны __________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:

Биологиялық активтерді (өсімдіктерді) қабылдап алу-тапсыруды (өткізуді) 2620 "Көп жылғы екпелер" шоты бойынша ресімдеу кезінде № БА-1А нысаны бойынша акті екі данада тапсурушы тарап жасайды. Бір дана тапсырушы тарапта қалады, екінші дана қабылдаушы тарапқа арналған.
Бірнеше биологиялық активтерді (өсімдіктерді) қабылдап алу-тапсыруды ресімдейтін жалпы № БА-1А нысаны бойынша актіні жасауға тек, егер осы объектілер біртектес, құны бірдей және бір күнтізбелік айда қабылданды деп есептелген кезде ғана жол беріледі.
№ БА-1А нысаны бойынша акті ресімделгеннен кейін осы биологиялық активтерге қатысты құжаттаманы қоса бере отырып, бухгалтерияға беріледі.
Биологиялық активтерді (өсімдіктерді) ақысыз берген кезде № БА-1А нысаны бойынша акті екі данада жасалады.
№ БА-1А нысаны бойынша актіні мемлекеттік мекеменің тапсырушы тараптың және қабылдаушы тараптың басшысы немесе олар уәкілеттік берген тұлға бекітеді
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
4-қосымша
№ МЕА-1 нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Тапсырушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Бекітемін:
Қабылдаушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Материалдық емес активтерді қабылдау-тапсыру актісі
Жасаған күні және құжаттың нөмірі
Операция түрінің коды
Дебет
Кредит
Тапсырушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Алушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
есеп/қосалқы есеп
талдамалық есепке алу коды
есеп/қосалқы есеп
талдамалық есепке алу коды
1
2
3
4
5
6
7
8
Материалдық емес активтердің түрі _____________________________________
____________________________________________________________________
Қысқаша сипаттама ___________________________________________________
Сатып алған күні
Материалдық емес активтерді бағалау тәсілі (келісім бойынша, өтеусіз берілген, ақшаға)
Өзіндік құны (бастапқы құны), теңге
Пайдалы пайдалану мерзімі
Амортизациялау нормасы, %
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Баланстық құны, теңге
9
10
11
12
13
14
15
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссия: ____________________________
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия: _______________________________
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тапсыру негізі:
"____" ________________жылы № ______ бұйрығының негізінде
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тапсырушы тараптың комиссия мүшелері __________________________
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың комиссия мүшелері: ________________________
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Материалдық емес активтерді қабылдаған ______________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________жылы
Материалдық емес активтерді тапсырған __________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________ жылы
Тапсырушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі______________________
_________________________________________________________________________
Тапсырушы тараптың бас бухгалтері__________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың бухгалтерлік қызметінің белгісі
_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қабылдаушы тараптың бас бухгалтері_______________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:

Применяется для оформления приемки-передачи объекта нематериальных активов по счету 2710 "Нематериальные активы" и приемки-передачи (перемещения) долгосрочных активов по договорам концессии. В Акте по форме № НОС-1 указывается точное наименование вида нематериальных активов, дата его передачи государственному учреждению, характеристика объекта, его себестоимость (первоначальная стоимость), норма амортизации и другие данные, необходимые для приемки-передачи нематериальных активов.
При оформлении приемки нематериальных объектов Акт по форме № НОС-1 составляется в одном экземпляре на каждый объект нематериальных активов. Допускается составление общего Акта по форме № НОС-1, оформляющего приемку нескольких однотипных нематериальных активов. Акт по форме № НОС-1 после его оформления с приложенной документацией, описывающей сам объект нематериальных активов, порядок его использования, а также документы, подтверждающие те или иные имущественные права государственного учреждения, относящиеся к данному объекту, передается в бухгалтерскую службу, подписывается главным бухгалтером или лицом, им уполномоченным.
При передаче (продаже, безвозмездной передаче) нематериальных активов другому государственному учреждению Акт по форме № НОС-1 составляется в двух экземплярах передающей стороной на каждый отдельный объект (предмет, комплект). Один экземпляр остается у передающей стороны, второй экземпляр предназначен для принимающей стороны.
Акт по форме № НОС-1 утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, передающей и принимающей стороны.
Приложение 5 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ОС-3
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Согласовано
Руководитель вышестоящего государственного органа/уполномоченный орган соответствующей отрасли
_________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________ года
Место печати
Код государственного учреждения
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения __________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" ______________года
Место печати
Акт на списание основных средств, инвестиционной недвижимости
Номер документа
Дата составления
Отдел, подразделение
Номер
Дебет
Кредит
Инвентарный
Заводской
Счет/субсчет
Код аналитичес кого учета
Счет/субсчет
Код аналитического учета
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Себестоимость (первоначальная стоимость), тенге
Наименование основного средства или инвестиционной недвижимости
Единица измерения
Количество
Сумма накопленной амортизации, тенге
Балансовая стоимость, тенге
8
9
10
11
12
13
Комиссия, назначенная (приказом, распоряжением) _______________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________________ года № ______________ на основании
_________________________________________________________________
произвела осмотр _________________________________________________
_________________________________________________________________
наименование объекта
и установила его подлежащим списанию на основании следующего:

2710 "Материалдық емес активтер" шоты бойынша материалдық емес активтердің объектілерін қабылдап алу-тапсыруды және концессия шарттары бойынша ұзақ мерзімді активтерді қабылдап алу-беруді (орнын ауыстыруды) ресімдеу үшін қолданылады. № МЕА-1 нысаны бойынша актіде материалдық емес активтер түрінің нақты атауы, оны мемлекеттік мекемеге беру күні, объектінің сипаттамасы, оның өзіндік құны (бастапқы құны), амортизация нормасы және материалдық емес активтерді қабылдап алу-беру үшін қажетті басқа да деректер көрсетіледі.
Материалдық емес объектілерді қабылдауды ресімдеу кезінде № МЕА-1 нысаны бойынша акт материалдық емес активтердің әрбір объектісіне бір данада жасалады. Бірнеше біртекті материалдық емес активтерді қабылдауды ресімдейтін № МЕА-1 нысаны бойынша жалпы акті жасауға жол беріледі. № МЕА-1 нысаны бойынша акт ресімделгеннен кейін материалдық емес активтердің объектісін, оны пайдалану тәртібін сипаттайтын құжаттаманы, сондай-ақ осы объектіге қатысты мемлекеттік мекеменің осы немесе өзге мүліктік құқығын растайтын құжатты қоса бере отырып, бухгалтерлік қызметке беріледі. Материалдық емес активтерді өзге мемлекеттік мекемеге берген (сатқан, ақысыз берген) кезде № МЕА-1 нысаны бойынша акт материалдық емес активтерді тапсырушы және қабылдаушы мемлекеттік мекеме үшін екі данада жасалады. Бір данасы тапсырушы тарапта қалады, екінші данасы қабылдаушы тарапқа арналған.
№ МЕА-1 нысаны бойынша акт мемлекеттік мекеменің тапсырушы тараптың және қабылдаушы тараптың басшысы немесе олар уәкілеттік берген тұлға бекітеді.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
5-қосымша
№ НҚ-3 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Келісілді:
Жоғары тұрған мемлекеттік
органның/тиісті саланың
уәкілетті органының басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Мемлекеттік мекеменің коды
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Негізгі құралдар, инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығару актісі
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
Бөлім, бөлімше
Нөмірі
Дебет
Кредит
Түгендеу
Зауыттық
Есеп/ қосалқы есеп
Талдамалық есепке алудың коды
Есеп/ қосалқы есеп
Талдамалық есепке алудың коды
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Өзіндік құны (бастапқы құны), теңге
Негізгі құралдың немесе инвестициялық жылыжымайтын мүліктің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Баланстық құны, теңге
8
9
10
11
12
13
Тағайындалған комиссия (бұйрықпен, өкіммен): № ________
________ жылы "____"______________
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" _______________________жылы
№ ______________ негізінде __________________________
___________________________________________________ тексеру жүргізді
объектінің атауы және мынадай негізде есептен шығаруға жататынын белгіледі:

1. Год изготовления (постройки) ____________________________ год
2. Поступил в государственное учреждение ___________________ год
3. Введен в эксплуатацию ___________________________________ год
4. Количество ремонтов _________ на сумму _______________ тенге
5. Количество драгоценных металлов __________________________________
6. Техническое состояние и причины списания ___________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Заключение комиссии ______________________________________________
Приложение: перечень прилагаемых документов _________________________
____________________________________________________________________
Председатель комиссии: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: _____________________________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Материально-ответственное лицо _______________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Оборотная сторона формы ОС-3
Расчет результатов от списания объектов
Затраты на списание
Поступило от списания
Наименование документа, дата, номер
Специфика расходов
Сумма, тенге
Наименование документа, дата, номер
Вид ценностей
Корреспонди рующий счет
Количество
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Результаты от списания ____________________________________
В инвентарной карточке учета основного средства, инвестиционной
недвижимости отмечено ___________________________________
Главный бухгалтер _______________________________________
___________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" __________________________ года
Примечание:
Акт по форме № ОС-3 применяется в государственных учреждениях для оформления списания отдельных объектов основных средств по счетам 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2360 "Машины и оборудование", 2380 "Прочие основные средства", 2411 "Незавершенное строительство" и инвестиционной недвижимости по счету 2510 "Инвестиционная недвижимость".
В Акте по форме № ОС-3 на списание указываются данные, характеризующие объекты: год изготовления или постройки (окончания строительства) объекта, дата его поступления в государственное учреждение или время ввода в эксплуатацию, себестоимость (первоначальная стоимость) объекта, сумма накопленной амортизации по данным бухгалтерского учета, количество проведенных капитальных ремонтов и другие данные характеризующие объект.
Подробно освещаются причины выбытия объекта основных средств, незавершенного строительства или инвестиционной недвижимости, дается техническая характеристика основных частей, деталей, узлов, конструктивных элементов.
Акт по форме № ОС-3 на списание основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости составляется комиссией в двух экземплярах и утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Один экземпляр Акта по форме № ОС-3 передается в бухгалтерскую службу для отражения в учете списания основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости, второй экземпляр остается у материально-ответственного лица и служит основанием для сдачи на склад годных узлов и деталей, лома, утиля полученных от ликвидации основных средств и инвестиционной недвижимости. Разборка и демонтаж основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости до утверждения Актов по форме № ОС-3 на списание не допускается.
Гриф "Согласовано" заполняется в случае согласования актов на списание основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости государственного учреждения с вышестоящим государственным органом/уполномоченным органом соответствующей отрасли.
Приложение 6 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ОС-4
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Согласовано
Руководитель вышестоящего государственного органа/ уполномоченный орган соответствующей отрасли
_________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"__" _________ года
Место печати
Код государственного
учреждения
Руководитель государственного учреждения ______________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _____________года
Место печати
Акт на списание автотранспортных средств
Номер документа
Дата составления
Подразделение
Дебет
Кредит
Себестоимость (первоначальная стоимость), тенге
счет/ субсчет
код аналитического учета
счет/ субсчет
код аналитического учета
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Номер
Наименование автотраспортного средства
Единица измерения
Количество
Шифр нормы амортизации/ или срок полезного использования
Сумма накопленной амортизации, тенге
Балансовая стоимость, тенге
Инвентарный
Заводской
7
8
9
10
11
12
13
14
Комиссия, назначенная (приказом, распоряжением) № ____________________
От "____" ______ года
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
произвела осмотр (автомобиля, прицепа, полуприцепа),
модель _____________________________________________________________
тип ________________________________________________________________
марка ______________________________________________________________
Грузоподъемность ___________________________________________________
двигатель № ________________________________________________________
шасси № ___________________________________________________________
государственный знак ________________________________________________
вместимость ________________________________________________________
технический паспорт № ______________________________________________
масса объекта по паспорту ____________________________________________
количество драгоценных металлов _____________________________________
принадлежащего_____________________________________________________
наименование государственного учреждения_____________________________
Адрес государственного учреждения ___________________________________
В результате осмотра ____________________________________________ автомобиля, прицепа, полуприцепа, марка его агрегатов, узлов и механизмов, и ознакомления с документами (паспорт, формуляр) комиссия установила:

1. Дайындалған жылы (салынған) ___________________________жылы
2. "____" ___________ жылы мемлекеттік мекемеге түсті
3. "____" ___________ жылы пайдалануға енгізілді
4. Жөндеулер саны ___________________________ сомасына __________ теңге
5. Бағалы металдардың саны __________________________________
6. Техникалық жай күйі мен есептен шығару себебі _______________
7. Комиссияның қорытындысы ________________________________
Қосымша: берілген құжаттардың тізбесі _________________________
Комиссия төрағасы:___________________________________________
__________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері:_________________________________________________
___________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Материалдық-жауапты тұлға _____________________________________
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
№ НК-3 нысанның сырт жағы
Объектілерді есептен шығарудан нәтижелердің есебі
Есептен шығаруға кеткен шығындар
Есептен шығарудан түсті
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Шығыстардың ерекшелігі
Сома, теңге
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Құндылықтардың түрі
Корреспондецияланатын есеп
Саны
Сома, теңге
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Есептен шығарудың нәтижелері ___________________________
Негізгі құралды, инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есепке алу түгендеу карточкасында белгіленді _____________________________________
Бас бухгалтер ___________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ___________________жылы
Ескерту:
№ НҚ-3 нысаны бойынша акт 2310 "Жер", 2320 "Ғимараттар", 2330 "Құрылыстар", 2340 "Беріліс қондырғылары", 2360 "Машиналар және жабдықтар", 2380 "Өзге негізгі құралдар", 2411 "Аяқталмаған құрылыс" шоттары бойынша негізгі құралдардың жекелеген объектілерін және 2510 "Инвестициялық жылыжымайтын мүлік" шоты бойынша инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығаруды ресімдеу үшін қолданылады.
№ НҚ-3 нысаны бойынша актіде есептен шығаруға объектілерді сипаттайтын мынадай деректер көрсетіледі: объектіні дайындау немесе салу (құрылысын аяқтау) жылы, оның мемлекеттік мекемеге түскен жылы немесе пайдалануға енгізілген уақыты, объектінің өзіндік құны (алғашқы құны), бухгалтерлік есептің деректері бойынша жинақталған амортизация сомасы, жүргізілген күрделі жөндеулер саны және объектіні сипаттайтын басқа да деректер. Негізгі құралдар, аяқталмаған құрылыс немесе инвестициялық жылыжымайтын мүлік объектісін істен шығарудың себептері егжей-тегжейлі көрсетіледі, негізгі бөліктердің, бөлшектердің, тораптардың, конструктивтік элементтердің техникалық сипаттамасы беріледі.
Негізгі құралдарды, аяқталмаған құрылысты және инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығаруға арналған № НҚ-3 нысаны бойынша актіні комиссия екі данада жасайды және мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекітеді. № НҚ-3 нысаны бойынша актінің бір данасы негізгі құралдарды, аяқталмаған құрылысты және инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығару есебінде көрсету үшін бухгалтерлік қызметке беріледі, екінші данасы материалдық-жауапты адамда қалады және негізгі құралдар мен инвестициялық жылыжымайтын мүлікті жоюдан алынған жарамды тораптар мен бөлшектерді, сынықты, ескі-құсқы мен өзге қосалқы бөлшектерді қоймаға тапсыру үшін негіз болады. № НҚ-3 нысаны бойынша есептен шығаруға арналған актіні бекітуге дейін негізгі құралдарды, аяқталмаған құрылысты және инвестициялық жылыжымайтын мүлікті бөлшектеуге және бұзуға жол берілмейді.
"Келісілді" деген гриф мемлекеттік мекеме негізгі құралдарды, аяқталмаған құрылысты және инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығаруға арналған актілерді жоғары тұрған мемлекеттік органмен/тиісті саладағы уәкілетті органмен келіскен жағдайда толтырылады.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
6-қосымша
№ АК-4 нысаны
_________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Келісілді:
Жоғары тұрған мемлекеттік органның
/тиісті саланың
уәкілетті органының басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Мемлекеттік мекеменің коды
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Авто көлік құралдарын есептен шығаруға арналған акті
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
Бөлім, бөлімше
Дебет
Кредит
Өзіндік құны (бастапқы құны), теңге
Есеп/қосалқы есеп
Талдамалық есепке алудың коды
Есеп/қосалқы есеп
Талдамалық есепке алудың коды
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Нөмірі
Автокөлік құралының атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Амортизациялау нормаларының шартты белгісі/немесе пайдалы пайдалану мерзімі
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Баланстық құны, теңге
Түгендеу
Зауыттық
7
8
9
10
11
12
13
14
Тағайындалған комиссия (бұйрықпен, өкіммен)
№ ________ ________ жылы "____" __________
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
тексеру жүргізді (автомобиль, тіркеме, жартылай тіркеме),
модель _________________________________________________________
марка___________________________________________________________
түрі ____________________________________________________________
Жүк көтергіш ___________________________________________________
қозғалтқыш № __________________________________________________
шасси № _________________________________________________________
мемлекеттік белгі ________________________________________________
сыйымдылық _____________________________________________________
техникалық паспорттың № ________________________________________
паспорты бойынша объектінің массасы бағалы металдардың саны
______________________________________________________________
__________________________________________________________ тиесілі
Мемлекеттік мекеменің атауы___________________________________
Мемлекеттік мекеменің мекенжайы ______________________________
тексеру нәтижесінде ___________________________________________
автомобиль, тіркеме, жартылай тіркеме, марка
оның агрегаттары, тораптары мен тетіктері және құжаттармен танысу (паспорт,
формуляр) комиссия белгіледі:

Акт по форме № 443 составляется в двух экземплярах по счету 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь". Первый экземпляр передается в бухгалтерскую службу, а второй остается у материально-ответственного лица.
Списание пришедших в ветхость и негодность инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря производится с учетом сроков службы, на основании утвержденного руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, Акта по форме № 443.
Гриф "Согласовано" заполняется в случае согласования Актов по форме № 443 на списание инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря государственного учреждения с органом государственного управления.
Приложение 10 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 45 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 410
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю: Руководитель государственного учреждения _______________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" ______________года
Ведомость выдачи материалов на нужды государственного учреждения за ___________________________ года
Дата выдачи
Код
Наименование
материалов
Цена
Количество
Сумма, тенге
На какую цель выданы материалы
Кому выданы материалы
Подпись получателя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Материалы выданы _________ ______________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер ________ ________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Ведомость по форме № 410 применяется для оформления выдачи со склада (кладовой) материалов для учебных и других целей по субсчету 1312 "Материалы для учебных, научных исследований и других целей", хозяйственных материалов по субсчету 1316 "Хозяйственные материалы и канцелярские принадлежности" и других материалов по субсчетам 1311 "Строительные материалы", 1313 "Медикаменты и перевязочные средства", 1314 "Продукты питания", 1315 "Топливо, ГСМ", 1318 "Запасные части" и 1319 "Прочие материалы" в течение месяца. При этом записи в ведомости по форме № 410 производятся не в хронологическом порядке, а для каждого вида материалов оставляется определенное количество строк, чтобы в конце месяца по каждому виду материалов можно было получить общий итог.
Ведомость по форме №410 утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, и служит основанием для списания материалов в расход.

№ 443 нысан бойынша акт 2370 "Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммал" шоты бойынша екі данада жасалады. Бірінші дана бухгалтерлік қызметке беріледі, ал екіншісі материалдық-жауапты тұлғада қалады.
Ескі және жарамсыз құралдарды, өндірістік және шаруашылық мүкәммалды есептен шығару мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекіткен № 443-нысан бойынша есептен шығаруға арналған акті негізінде жұмыс істеу мерзімін ескере отырып жүргізіледі.
"Келісілді" грифі мемлекеттік мекеменің өндірістік және шаруашылық мүкәммалды есептен шығаруға арналған актісі № 443-нысан бойынша мемлекеттік басқару органымен келісілген жағдайда толтырылады.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
45-қосымша
№ 410 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мемлекеттік мекеменің қажетіне арналған
материалдарды беру ведомосі
___________________________ жылы
Берілген күні
Коды
Материалдардың атауы
Бағасы
Саны
Сомасы, теңге
Матералдар қандай мақсатқа берілді
Материалдар кімге берілді
Алушының қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Материалдар берілді ____________ _____________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер _____________ ____________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
№ 410-нысан бойынша ведомосі 1312 "Оқу, ғылыми зертеулер және өзге мақсаттар үшін материалдар" қосалқы шоты бойынша оқу және басқа мақсаттарға арналған материалдарды, 1316 "Шаруашылық материалдар мен кеңселік керек-жарақтар" қосалқы шоты бойынша шаруашылық материалдарын, 1311 "Құрылыс материалдары", 1313 "Медикаменттер мен орау құралдары", 1314 "Тамақ өнімдері", 1315 "Отын, ЖЖМ", 1318 "Қосалқы бөлшектер" және 1319 "Өзге материалдар" қосалқы шоттары бойынша өзге материалдарды қоймадан (сақтау орнынан) берудi ресiмдеу үшiн қолданылады. Бұл ретте, ведомосіндағы жазбалар хронологиялық тәртіппен жүргiзiледi, ал материалдардың әр түрi үшiн ай аяғында материалдардың әр түрi бойынша жалпы қорытындысын шығару үшiн белгiлi бiр мөлшердегi жолдарды қалдыру қажет.
№ 410-нысан бойынша ведомосі мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекітеді және материалдарды шығысқа есептен шығару үшiн негiз болады.

Если государственное учреждение обслуживается централизованной бухгалтерией, то итоги Ведомости по форме № 410 заносятся в Накопительную ведомость по форме № 396.
Приложение 11 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 46 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 411
_________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 12 за ___________________года Свод накопительных ведомостей по приходу продуктов питания
№ п/п
Материально- ответственное лицо
Код государственного учреждения
Кредит субсчета 1314
Дебет счетов/субсчетов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение ____на листах
Исполнитель ______ _________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер __________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Мемориальный ордер 12 применяется в тех случаях, когда по учету продуктов питания по субсчету 1314 "Продукты питания" составляется несколько накопительных ведомостей.
В Своде по форме № 411 мемориальный ордер 12 в соответствующей корреспонденции записываются итоги из ежемесячных ведомостей расхода продуктов питания (форма № 399), составленных по каждому обслуживаемому государственному учреждению. Кроме того, в ней записываются и другие расходные документы на продукты питания (акты на недостачу продуктов, возврат поставщику и другие расходные документы). В конце месяца подсчитываются итоги по кредиту субсчета 1314 "Продукты питания" и дебету соответствующих счетов/субсчетов.
В конце месяца Накопительная ведомость по форме № 411 мемориальный ордер 12 подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, после чего данные переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 12 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 50 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 434-з
___________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Подразделение _______________________
Утверждаю: Руководитель государственного учреждения_______________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" ______________года
Накладная на внутреннее перемещение запасов
Номер документа
Наименование документа
Код государственного учреждения
Принял
Отправил
Специ фика расходов
Корреспонди рующий счет
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Наименование запасов
Единица измерения
Номенклатурный номер
Количество
Цена
Сумма, тенге
8
9
10
11
12
13
Всего отпущено ______________ наименований на сумму ___________
__________________________________________________________ тенге
прописью
Отпуск разрешил: _____________________________________________
должность, подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер _____________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Сдал (выдал) __________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Принял (получил)______________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Накладная по форме № 434-з применяется для оформления приема или выдачи запасов на склад (кладовую) или со склада (кладовой), внутреннего перемещения по субсчетам счета 1310 "Материалы" и счетам 1320 "Незавершенное производство", 1330 "Готовая продукция", 1340 "Товары", 1350 "Запасы в пути". Форма № 434-з выписывается в двух экземплярах.
В бухгалтерскую службу Накладные по форме № 434-з передаются на основании реестра оформленного распиской получателя.
Накладная по форме № 434-з утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 13 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 54 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 49
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Расчетно-платежная ведомость № ____ за __________________________ года
№ п/п
Табельный номер
Фамилия, имя отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Начислено
Пособие по временной нетрудоспособности
Всего начислено
дни болезни
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Удержано и зачтено
Долг за работником
Сумма к выдаче
Справочно
аванс за первую половину месяца
обязательные пенсионные взносы
индивидуальный подоходный налог
по исполнительным документам
прочие удержания
Всего удержано
Сумма начисленного социального налога за минусом начисленных социальных отчислений
Сумма начисленных социальных отчислений
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
В кассу для оплаты в срок и так далее до конца (линовка через 16 пунктов)
с "__" _______ по "__" ________ года
Печатать с оборотом без верхней титульной части в сумме
__________________________________________________________________
Ведомость составил ________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель ______________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Ведомость проверил:
Главный бухгалтер __________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Расчетно-платежная ведомость применяется для начисления заработной платы за месяц и выплаты причитающейся рабочим и служащим заработной платы (окончательного расчета) за вторую половину месяца по счету 3240 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами". В Расчетно-платежной ведомости по форме № 49 записываются табельные номера, фамилии и инициалы работников, суммы начисленной заработной платы и пособий, выданного аванса, удержанных налогов и других сумм, подлежащих начислению и удержанию. Начисление заработной платы производится на основании данных первичных документов по учету фактически отработанного времени и других первичных документов. Одновременно производится расчет всех удержаний из заработной платы и определяется сумма, подлежащая к выдаче.
В централизованных бухгалтериях Расчетно-платежные ведомости по форме № 49 составляются на каждый отдел, подразделение и подписываются руководителем государственного учреждения, главным бухгалтером и бухгалтером ответственным за составление расчетно-платежной ведомости. На Расчетно-платежной ведомости по форме № 49 стоят подписи: "Ведомость составил", "Ведомость проверил".
Приложение 14 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 55 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 389
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
_______________________
Подразделение
Расходный кассовый ордер №
К платежной ведомости № __________
в кассу для оплаты в срок
с ____________ по ________________ года
в сумме __________________________
Число
Месяц
Год
Корреспондирующий счет/субсчет
Код аналитического учета
Сумма, тенге
Специфика расходов
Руководитель___________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер______________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _______________ года
Платежная ведомость № ______ за ________________________ года
Количество листов _______
По настоящей платежной ведомости
выплачено тенге ____________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
и депонировано _____________________________________________________
___________________________________________________________________
Проверил бухгалтер __________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
вторая, третья и четвертая страницы формы № 389
№ п/п
Табельный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Сумма, тенге
Расписка в получении
Примечание
1
2
3
4
5
6
и так далее линовка через 16 пунктов
Ведомость составил _____________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Ведомость проверил _____________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
В тех случаях, когда разовые расчеты по заработной плате при уходе в отпуск или увольнении не совпадают с составлением общего расчета заработной платы, данные выплаты производятся по Платежной ведомости по форме № 389 по счету 3240 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами". Платежная ведомость по форме № 389 производят выплату аванса в тех государственных учреждениях, где учет заработной платы ведется вручную. При заполнении Платежной ведомости по форме № 389 после последней записи делается итоговая строка для подсчета общей суммы по ведомости. Итоговые строки могут быть введены также в конце каждой страницы. При необходимости в графе "Примечание" указывается номер предъявленного документа.
Приложение 15 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 56 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 405
__________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 5 за ______ __________ года Свод расчетных ведомостей по заработной плате и стипендиям
Дебет счета/субсчета
Кредит счета/субсчета
Сумма, тенге
Начислены заработная плата, отпускные за отчетный период и пособия на оздоровление

Егер мемлекеттік мекемеге орталықтандырылған бухгалтерия қызмет көрсетсе, онда жұмыспен қамтудың №410 нысаны бойынша ведомосін қорытындысы № 396-нысан бойынша жиынтық ведомосіна енгiзiледi.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
46-қосымша
№ 411 нысаны
_________________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
12 мемориалдық ордер
____________________ жылы
Азық-түлік шығыстары бойынша жинақтау ведомостерінің жиыны
р/н №
Материалдық-жауапты адам
Мемлекеттік мекеменің коды
1314 субесебінің кредиті
Шоттардың/субшоттардың дебеті
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қосымша _________ парақта
Орындаушы _________ _____________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер _______ _____________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
12 мемориалдық ордер 1314 "Тамақ өнімдері" субшоты бойынша тамақ өнімдерінің есебі бойынша бірнеше жинақтаушы ведомость жасалғанда қолданылады.
№ 411 нысанның 12 мемориалдық ордерде тиісті хат-хабарында әрбір қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекеме бойынша жасалатын тамақ өнімдері шығыстарының айлық ведомостволарының (№ 399-нысан) қорытындысы жазылады. Одан басқа онда тамақ өнімдері үшін басқа шығыс құжаттары жазылады (тамақ өнімдерінің кем шығуына арналған актілер, базаға қайтаруға және басқа шығуы құжаттар). Ай аяғында № 1314 "Тамақ өнімдері" субшот кредиті тиісті шоттардың дебеті бойынша қорытындылары есептеледі.
Айдың аяғында № 411 нысан бойынша 12-мемориалдық ордерге жиынтық ведомосі орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды, одан кейін деректер № 308-нысан бойынша "Бас журнал" кітабына көшіріледі.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
50-қосымша
№ 434-Қ нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
Бөлімше_______________________________
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Қорларды ішке орналастырудың жүкқұжаты
Құжаттың нөмірі
Құжаттың атауы
Мемлекеттік мекеменің коды
Алушы
Жөнелтуші
Шығыстар ерекшелігі
Корреспонденцияланатын шот
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Қорлардың атауы
Өлшем бірлігі
Номенклатуралық нөмірі
Саны
Бағасы
Сомасы, теңге
8
9
10
11
12
13
Барлық жөнелтілген атаулар _______________ сомасы _________ теңге
Жөнелтуге рұқсат берген ________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер _______________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Тапсырды (берді)__________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдады (алды) ____________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
№ 434-Қ нысан бойынша жүкқұжат 1310 "Материалдар" шотының қосалқы шоты және 1320 "Аяқталмаған өндіріс", 1330 "Дайын өнім", 1340 "Тауарлар", 1350 "Жолдағы қор" шоттары бойынша қорды қоймаға (қоймашық) немесе қоймадан (қоймашық) қабылдау немесе алуды, ішкі көшірілуін ресімдеу үшін қолданылады. № 434-Қ нысаны екі данада жасалады. Бухгалтерлік қызметке № 434-Қ нысаны бойынша жүкқұжат ілеспе құжат алушының қолхатымен ресімделген тізілім негізінде беріледі.
№ 434-Қ нысан бойынша жүкқұжатын мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекітеді.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
54-қосымша
№ 49 нысаны
____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Есептеу төлеу ведомості №______
________________________________жылы
р/н №
Табель нөмірі
Тегі, есімі, әкесінің аты
Атқаратын лауазымы
Аударылды
Уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша жәрдемақы
Барлық аударылғаны
ауырған үндері
сома
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Ұсталды және есептелді
Қызметкердің қарызы
Берілетін сома
Анықтама
айдың бірінші жартысына аванс
міндетті зейнетақылық жарна
жеке табыс салығы
орындаушылық құжат бойынша
басқа да ұстаулар
Барлық ұсталғаны
Аударылған әлеуметтік аударымдарды есептемегенде аударылған әлеуметтік салық сомасы
Аударылған әлеуметтік аударымдардың сомасы
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Жоғары титулдық бөлімсіз келесі параққа басып шығару
Мерзімінде төлеу үшін кассаға
"____" ________ бастап "____" _______ жылы сомасы
_________________________________________________
Ведомость құрған _________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Басшы___________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ведомость тексерген: Бас бухгалтер_____________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
Есептеу төлеу ведомості 3240 "Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұғалардың алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты бойынша бір айлық жалақыны есептеу және айдың екінші жартысы (түпкілікті есептесу) үшін жұмысшылар мен қызметшілерге тиесілі жалақыны төлеу үшін қолданылады. Есептеу төлеу ведомостінде қызметкерлердің табельдік нөмірі мен аты-жөні, есептелген жалақы мен жәрдемақының, берілген аванстың, ұсталған салықтар мен басқа төлемдердің сомалары көрсетіледі. Жалақыны есептеу жұмыс атқарылған уақыттың есебі жөніндегі бастапқы құжаттардың деректері негізінде жүргізіледі. Сонымен бірге жалақыдан алынатын барлық алымдардың есебі жүргізіледі және берілуге тиісті сома анықталады.
Орталықтандырылған бухгалтерияларды есептеу төлеу ведомостары әрбір қызмет көрсетілетін әрбір бөлімшелер үшін бөлек жасалады және тиісті мемлекеттік мекеменің басшысы, бас бухгалтер және есептеу төлеу ведомостін жасауға жауапты бухгалтер қол қояды. Ведомоста "жасалды", "тексерілді" деген қол қойылады.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
55-қосымша
№ 389 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
_______________________________)______
бөлімше
Есептік ведомомстқа №__________________
уақытында төлеу үшін кассаға
____________ бастап __________________ жылы
сомасы _______________________________
Шығыс кассалық ордер №
Саны
Айы
Жылы
Корреспонденцияланатын есеп/субесеп
Талдамалық есепке алу коды
Сома, теңге
Шығыстар ерекшелігі
Басшы____________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер____________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"___" _______________ жылы
Төлем ведомості № ______
______________________________жылы
Парақтар саны______
Осы төлем ведомості бойынша төленді
_______________________________________________теңге
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
депозитке салынды___________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексерген бухгалтер________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
№ 389 нысанның бірінші, екінші, үшінші-парақтары
р/н №
Табель нөмірі
Тегі, есімі, әкесінің аты
(бар болса)
Сома, теңге
Алған кездегі қолхат
Ескерту
1
2
3
4
5
6
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Ведомость құрған ______________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ведомость тексерген____________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
3240 "Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұғалардың алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты бойынша демалысқа шыққан немесе босатылған кезде жалақы жөніндегі бір реткі есептесулер жалпы есептесуге сай келмейтін жағдайларда, есептесу аралық төлемдер № 389-нысандағы төлеу ведомосты бойынша жүргізіледі. Төлем ведомості бойынша жалақы есебі қолдан жүргізілетін мемлекеттік мекемелерде аванс төлеу жүргізіледі. Төлеу ведомосын толтырған кезде соңғы жазбадан кейін ведомость бойынша жалпы сома үшін жиынтық жол жасау керек. Жиынтық жолдар сондай-ақ әрбір беттің аяғында болуы мүмкін. Қажет болған жағдайда "Ескертпе" бағанында тапсырылған құжаттың нөмірі көрсетіледі.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
56-қосымша
№ 405 нысан
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
5 мемориалдық ордер _______________ жыл
Жалақы мен шәкіртақы бойынша есептеу ведомостарының жиынтығы
Шоттың/қосалқы шоттың дебеті
Шоттың/қосалқы шоттың кредиті
Сома, теңге
Есепті кезеңге жалақы, демалыс ақысы және сауықтыруға арналған жәрдемақы аударылды

В государственных учреждениях, в которых начисление заработной платы производится в нескольких расчетно-платежных ведомостях, а также в централизованных бухгалтериях по итогам этих ведомостей составляется свод расчетных ведомостей, являющийся мемориальным ордером по заработной плате, который ведется по счетам 3230 "Краткосрочная кредиторская задолженность стипендиатам" и 3240 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами". На основании Свода по форме № 405 в мемориальном ордере 5 производится удержание индивидуального подоходного налога по субсчету 3121 "Краткосрочная кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу", взносов на обязательное социальное медицинское страхование по субсчету 3152 "Краткосрочная кредиторская задолженность по взносам на обязательное социальное медицинское страхование", исчисление социального налога по субсчету 3122 "Краткосрочная кредиторская задолженность по социальному налогу", начисление обязательных социальных отчислений по субсчету 3141 "Краткосрочная кредиторская задолженность по обязательным социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования", отчислений на обязательное социальное медицинское страхование по субсчету 3151 "Краткосрочная кредиторская задолженность по отчислениям на обязательное социальное медицинское страхование", удержание обязательных пенсионных взносов по субсчету 3142 "Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", начисление социального пособия по временной нетрудоспособности по субсчету 3244 "Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по социальному пособию по временной нетрудоспособности" и другие удержания и начисления. В конце месяца подсчитываются итоги, которые записываются в соответствующей корреспонденции в книгу по форме № 308 "Журнал-главная" и регистры аналитического учета.
Приложение 16 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 58 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 417
___________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Карточка-справка (Лицевой счет) за _____ _______ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________
Год и месяц рождения ________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер _____________________________
Департамент, управление _____________________________________________
Должность _________________________________________________________
Категория, разряд ___________________________________________________
Воинское (специальное) звание ________________________________________
№ п/п
Месяц
Количество отработанных дней
Начислено
Итого начислено
должностной оклад
отпускные
пособие для оздоровления
больничный лист
надбавки
доплаты
дни
сумма
дни
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение
Удержано
Итого удержано
Перечислено
обязательные пенсионные взносы
подоходный налог
по исполнительным листам
взносы на обязательное социальное медицинское страхование
прочие
на текущий счет
социальный налог
социальные отчисления
отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
оборотная сторона формы № 417
Информация по отпуску
Дата и номер приказа
Вид отпуска
За какой период
Количество дней отпуска
Дата ухода
Дата начала отпуска
Дата окончания отпуска
Примечание
основного
дополнительного
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:

Жалақы мен шәкіртақы бойынша есептеу ведомостарының жиынтығы бірнеше есептесу-төлеу ведомостары жазылатын мемлекеттік мекемелерде, сондай-ақ орталық бухгалтерияларда бұл ведомостардың қорытындысы бойынша жиынтық есептесу ведомостары жасалады, мұның өзі жалақы жөніндегі мемориалдық ордер болып табылады, ол 3230 "Стипендианттарға қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" және 3240 "Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұғалардың алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоттары бойынша жүргізіледі. № 405 нысан бойынша жиынтық негізінде 5 мемориалдық ордерде 3121 "Жеке табыс салығы бойынша қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша жеке табыс салығын ұстап қалу, 3152 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарды ұстап қалу, 3122 "Әлеуметтік салық бойынша қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша әлеуметтік салықты есептеу, 3141 "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша, 3151 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға есептеуі ұстап қалу, 3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша міндетті зейнетақы жарналарын, 3244 "Уақытша жұмысқа жарамсыздық жөніндегі әлеуметтік жәрдемақы бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" қосалқы бойынша уақытша жұмысқа жарамсыздық жөніндегі әлеуметтік жәрдемақыны есептеу және өзге де ұстап қалулар мен есептеулер жүргізіледі. Айдың аяғында қорытындылар шығарылды, олар № 308 "Бас журнал" нысаны бойынша кітапқа және талдамалы есеп тізілімдемесіне тиісті корреспонденцияда жазылады.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
58-қосымша
№ 417 нысан
_________________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
______________ жылға карточка анықтама (Дербес шот)
Тегі, есімі, әкесінің аты (бар болса)________________________________
Туған жылы мен айы____________________________________________
Жеке сәкестендіру нөмірі ________________________________________
Департамент, басқарма __________________________________________
Лауазымы _____________________________________________________
Санат, дәреже___________________________________________________
Әскери (арнайы) атақ_____________________________________________
р/н №
Айы
Жұмыс істеген күндер саны
Есептелді
Есептелгеннің барлығы
лауазымдық жалақысы
демалыс
сауықтыру үшін жәрдемақы
жарамсыздық парағы
ұстемеақы
қосымша төлем
күндері
сома
күндері
сома
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Барлығы
жалғасы
Ұсталды
Ұсталған-ның барлығы
Аударылды
міндетті зейнетақы жарналар
жеке табыс салығы
орындаушылық құжаттар бойынша
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар
өзгелер
ағымдағы шотқа
әлеуметтік салық шығару
әлеуметтік аударылым
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударылым
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
№ 417-нысанның сырт жағы
Демалыс бойынша ақпарат
Бұйрық шығарылған күні мен нөмірі
Демалыс түрі
Қай кезеңге
Демалыс күндерінің саны
Кеткен күні
Демалыстың басталған күні
Демалыстын аяқталған күні
Ескерту
негізгі
қосымша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескерту:

Для получения полной информации об удержанных и перечисленных пенсионных взносах физического лица (работника государственного учреждения) ведется Карточка учета по форме № 451 по субсчету 3142 "Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан". Карточка учета по форме № 451 ведется ежемесячно, в конце отчетного года подсчитываются итоги по всем графам, и выводится сальдо на конец отчетного периода. В новом году производится открытие новой Карточки учета по форме № 451.
Приложение 20 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 71 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № КО-4
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
КАССОВАЯ КНИГА на _______ года
Касса за "___" _______________ года Лист _______
Номер документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспондирующего счета/субсчета
Приход
Расход
Номер документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспондирующего счета/ субсчета
Приход
Ра
сх
од
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
Остаток на начало дня....................
х
Перенос
Итого за день...........
Остаток на конец дня...........
в том числе на заработную плату.......
Кассир __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Записи в кассовой книге проверил _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
документы в количестве __________________________________________________
прописью
приходных и ___________ расходных______________________________________
получил_______________________________________________________________
прописью
Бухгалтер _______________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Касса за "____" _________ года
Лист _______
оборотная сторона
Номер документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспондирующего счета/субсчета
Приход
Расход
Номер документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспон- дирующего счета/ субсчета
Приход
Расход
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
Остаток на начало дня....................
х
Перенос
Итого за день...........
Остаток на конец дня...........
в том числе на заработную плату.......
Кассир ______________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Записи в кассовой книге проверил и
документы в количестве ____________________________________________________
прописью
приходных и ___________ расходных получил
прописью
Бухгалтер ________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и так далее до конца книги
Печатать на последней странице в правом нижнем углу
В этой книге пронумеровано и прошнуровано ___________ страниц
Место печати
Подпись _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ___________________ года
Примечание:
Поступление и выдачу наличных денег государственные учреждения учитывают в Кассовой книге по счетам 1010 "Денежные средства в кассе" и 1020 "Текущий счет государственного учреждения". Каждое государственное учреждение ведет только одну Кассовую книгу, которая пронумерована, прошнурована и опечатана печатью. Количество листов в Кассовой книге заверяется подписями руководителя, главного бухгалтера или лица, возглавляющего подразделение, обеспечивающее бухгалтерский учет данного государственного учреждения. Записи в Кассовой книге ведутся в двух экземплярах через копировальную бумагу шариковой ручкой. Первые экземпляры листов остаются в Кассовой книге, вторые экземпляры листов являются отрывными и служат отчетом кассира. Первые и вторые экземпляры листов нумеруются одинаковыми номерами. Подчистки и неоговоренные исправления в Кассовой книге не допускаются. Исправление ошибок в Кассовой книге оговаривается надписью "Исправлено" и подтверждается подписями кассира и главного бухгалтера государственного учреждения или лица, его заменяющего, с указанием даты исправления.
Ежедневно в конце рабочего дня, кассир подсчитывает итоги операций за день, выводит остаток наличных денег в кассе на следующее число и передает в бухгалтерскую службу в качестве отчета второй отрывной лист (копию записей в Кассовой книге за день) с приходными и расходными кассовыми документами под расписку в Кассовой книге.
В Кассовой книге Альбома форм, при отсутствии ежедневного оборота денежных средств в кассе государственного учреждения, вписывается следующая дата движения денежных средств.
Приложение 21 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 76 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 381
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 3 за _________________________ года
Накопительная ведомость по учету денежных средств на Контрольный счет наличности платных услуг, Контрольный счет наличности спонсорской, благотворительной помощи, Контрольный счет наличности временного размещения денежных средств, Контрольный счет наличности местного самоуправления, Контрольный счет наличности целевого финансирования, на счете в иностранной валюте и специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам
Остаток на начало месяца __________
№ п/п
Дата выписки органов казначейства или отчета кассира
в дебет счета/субсчета
с кредита счетов/субсчетов
итого
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
Оборотная сторона формы № 381
№ п/п
Дата выписки органов казначейства или отчета кассира
в кредит счета/субсчета
с дебета счетов/субсчетов
итого
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Остаток на конец месяца __________________
Исполнитель ___________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер _______________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение на ________ листах
Примечание:
Операции по движению денежных средств на других счетах государственных учреждений оформляются мемориальным ордером 3 накопительная ведомость по учету денежных средств на Контрольный счет наличности спонсорской и благотворительной помощи по субсчету 1041 "КСН спонсорской и благотворительной помощи", КСН платных услуг по субсчету 1042 "КСН платных услуг", КСН временного размещения денег по субсчету 1043 "КСН временного размещения денег", КСН местного самоуправления по субсчету 1044 "КСН местного самоуправления", КСН целевого финансирования по субсчету 1045 "КСН целевого финансирования", на счете в иностранной валюте по счету 1050 "Счет в иностранной валюте", специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта по грантам по субсчету 1061 "Специальный счет связанного гранта", где учитываются финансовые операции по поступлению и расходованию средств по связанным грантам", по внешним займам по субсчету 1062 "Специальный счет внешнего займа", где учитываются финансовые операции по поступлению и расходованию средств по внешним займам (заемным средствам) и по прочим денежным средствам по субсчетам счета 1070 "Прочие денежные средства". Записи операций в мемориальный ордер 3 производятся на основании форм 5-15 "Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения", 5-20 "Выписка с контрольного счета наличности", 5-33 "Отчет об остатках на контрольных счетах наличности платных услуг", 4-20 "Сводный отчет по расходам" выданных территориальными органами казначейства и приложенных к ним документов.
Приложение 22 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 87 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 386
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 8 за ___________________года
Накопительная ведомость по расчетам с подотчетными лицами
№ п/п
Номер авансового отчета
Код государственного учреждения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подотчетного лица
Остаток на начало месяца по счетов/субсчетов 1260, 1261, 1262, 1263 (3248, 3249)
Выдано в подочет и возвращено перерасхода дебет счетов/субсчетов 1260,1261, 1262, 1263 (3248,3249)
Дата возникновения задолженности
Дебет
Кредит
Дата

Жеке тұлғаның (мемлекеттік мекеме қызметкерінің) ұсталған және аударылған зейнетақы жарналары туралы толық ақпарат алу үшін 3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шоты жөніндегі № 451 нысан бойынша карточка жүргізіледі. № 451 нысан бойынша карточка ай сайын жүргізіледі, есепті жылдың соңында барлық бағандар бойынша жиыны есептеледі және есепті жылдың соңына сальдо шығарылады. Жаңа жылы № 451 нысан бойынша жаңа карточканы ашу жүргізіледі.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
71-қосымша
КО-4 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
_______ жылға арналған кассалық кітап
"____" _________________ жылы касса ________парақ
Құжаттың нөмірі
Кімнен алынды немесе кімге берілді
Корреспонденцияланатын есептің/субесептің нөмірі
Кіріс
Шығыс
Құжаттың нөмірі
Кімнен алынды немесе кімге
Корреспонденцияланатын есептің/субесептің нөмірі
Кіріс
Шығыс
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
тасымал
Бір күндік қорытынды.................
Күннің соңына қалдық..................
оның ішінде жалақыға..................
оның ішінде жалақыға..................
Касир_________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Кассалық кітаптағы жазбаны тексеріп,
__________ кіріс және _____________ шығыстар құжаттарын алды
жазбаша жазбаша
Бухгалтер _______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы осылай кітаптың соңына дейін
"____" _________________ жылы касса парақтың сырт жағы
Құжаттың нөмірі
Кімнен алынды немесе кімге берілді
Корреспонденцияланатын есептің/субесептің нөмірі
Кіріс
Шығыс
Құжаттың нөмірі
Кімнен алынды немесе кімге
Корреспонденцияланатын есептің/субесептің нөмірі
Кіріс
Шығыс
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
Күннің басына қалдық ………………………………
Тасымал
х
х
Бір күндік қорытынды........................
Күннің соңына қалдық........................
оның ішінде жалақыға........................
Кассир ____________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Кассалық кітаптағы жазбаны тексеріп,
__________________ кіріс және ___________________ шығыстар құжаттарын алды
жазбаша
Бухгалтер_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
осылай кітаптың соңына дейін
Оң төменгі бұрышта соңғы парақта басып шығару
Осы кітапта нөмірленді және тігілді
_____________бет
Мөр орны
Қолы_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ___________________ жылы
Ескерту:
Қолма-қол ақшаның түсуі мен берілуін мемлекеттік мекемелері 1010 "Кассадағы акшалай қаражат" шоты бойынша касса кітабында есепке алады. Әрбір мемлекеттік мекемесі нөмірленген, тігілген және сүргіштік немесе мастикалық мөрмен бекітілген тек бір ғана касса кітабын жүргізеді. Касса кітабындағы парақтар саны басшысының, бас бухгалтердің немесе осы мемлекеттік мекемесінде бухгалтерлік есепті қамтамасыз ететін саланы басқаратын тұлғаның қолдарымен куәландырылады. Касса кітабындағы жазулар көшірме қағаз арқылы шарикті қаламмен немесе сиямен 2 данада жүргізіледі. Парақтардың екінші даналары жыртылмалы болуға тиісті және ол кассирдің есебі міндетін атқарады. Парақтардың бірінші даналары касса кітабында қалады.
Парақтардың бірінші және екінші даналары бірдей нөмірлермен нөмірленеді. Касса кітабына тазарту жүргізуге, келісілмеген түзетулер енгізуге ұрықсат етілмейді. Кітаптағы қателерді түзету "Түзетілді" деген жазумен ескертіледі, түзетілген күні көрсетіле отырып, мемлекеттік мекемесі кассирінің, бас бухгалтерінің немесе оны алмастыратын тұлғаның қолдарымен куәландыруға тиісті.
Күн сайын жұмыс күнінің аяғында кассир сол күнгі операциялардың қорытындысын шығарады, кассадағы нақты қалдық ақшаны келесі күнге аударады және екінші жыртылмалы парақты (касса кітабындағы күн ішіндегі жазбалардың көшірмесін) кассалық кіріс және шығыс құжаттарын қоса касса кітабына енгізе отырып бухгалтерлік қызметке есеп ретінде өткізеді.
Нысандар альбомының кассаның кітабында, мемлекеттік мекеменің кассасында күнделікті ақша қаражатының айналымы болмаған кезде, ақша қаражаты қозғалысының келесі күніне жазылады.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
76-қосымша
№ 381 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
3 мемориалдық ордер
_______________________жылы
Ақылы қызметтер Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, демеушілік, қайырымдылық көмек Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, ақшалай қаражатты уақытша орналастыру Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, жергілікті өзін-өзі басқару Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, нысаналы қаржыландыру Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның шетел валютасындағы шоттарында және арнайы шоттарындағы ақшалай қаражатты есепке алудың жинақтау ведомості
Айдың басына қалдық __________
р/н №
Қазынашылық органдардың көшірмесінің немесе кассир есебінің күні
шоттың/қосалқы шоттың дебетіне
шоттың/қосалқы шоттың кредитінен
жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Барлығы
№ 381 нысанның сыртқы жағы
р/н №
Қазынашылық органдардың көшірмесінің немесе кассир есебінің күні
шоттың/қосалқы шоттың кредитіне
шоттың/қосалқы шоттың дебетінен
жиыны
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Барлығы
Айдың аяғына қалдық ___________________________
Орындаушы _____________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қосымша ________ парақ
Бас бухгалтер _________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
Мемлекеттік мекемелердің өзге шоттарында ақшалай қаражаттың қозғалысы бойынша операциялар 1041 "Демеушілік және қайырымдылық көмек ҚБШ" қосалқы шоты бойынша демеушілік және қайырымдылық көмек ҚБШ, 1042 "Ақылы төлемдер ҚБШ" қосалқы шоты бойынша ақылы төлемдер ҚБШ, 1043 "Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ" қосалқы шоты бойынша ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ, 1044 "Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ", 1045 "Нысаналы қаржылыандыру ҚБШ", 1050 "Шетел валютасындағы шот" қосалқы шоты бойынша шетел валютасындағы шотта, 1061 "Байланысты гранттың арнайы шоты", мұнда қосалқы шоты бойынша гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттарында, 1062 "Сыртқы қарыздың арнайы шоты", мұнда сыртқы қарыздар (қарыз қаражаты) бойынша қаражаттың түсуі мен жұмсалуы жөніндегі қаржылық операциялар есепке алынады қосалқы шоты бойынша сыртқы қарыздар бойынша және 1070 "Өзге ақшалай қаражат" қосалқы шоты бойынша өзге ақшалай қаражат бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттарында ақшалай қаражатты есептеу бойынша жинақтаушы ведомость 3-мемориалдық ордермен ресімделеді.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
87-қосымша
№ 386 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
8 мемориалдық ордер
________ жылы "____" __________
Есеп беретін тұлғалармен есеп айырысу бойынша жинақтау ведомосі
р/с №
Аванстық есептің нөмірі
Мемлекеттік мекеменің коды
Есеп беретін тұлғаның аты-жөні
1260, 1261, 1262, 1263 (3248, 3249) қосалқы шоттардың бойынша айдың басындағы қалдық
Есепке берілді және 1260, 1261, 1262, 1263 (3248, 3249) қосалқы шоттардың дебетінің артық шығысына қайтарылды
Берешектің туындаған күні
Дебет
Кредит
Күні

Мемориальный ордер 22 подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, после чего данные переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 26 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 104 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 274
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер № _____ за _________________ года
Основание (ссылка на документы или содержание записи)
По дебету счета/ субсчета
По кредиту счета/ субсчета
Сумма
Оборотная сторона формы № 274
Основание (ссылка на документы или содержание записи)
По дебету счета/ субсчета
По кредиту счета/ субсчета
Сумма
Исполнитель _____________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер ________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение на ________ листах
Примечание:
По операциям "Сторно" в государственных учреждениях, где объем операций не требует составления накопительных ведомостей, а также по другим счетам/субсчетам, для которых не предусмотрены отдельные мемориальные ордера, принятые к учету документы оформляются мемориальными ордерами по форме № 274, с присвоением соответствующего постоянного номера начиная с 28.
Отдельные мемориальные ордера по форме № 274 составляются по мере совершения операций, но не позднее следующего дня (по получении первичного документа), как на основании отдельных документов, так и на основании группы однородных документов. Корреспонденция счетов/субсчетов в мемориальном ордере записывается в зависимости от характера операций по дебету одного счета/субсчета и кредиту другого счета/субсчета или дебету одного счета/субсчета и кредиту нескольких счетов/субсчетов, или, наоборот, по кредиту одного счета/субсчета и дебету нескольких счетов/субсчетов. Итоги за месяц переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 27 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 125 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 408-ДЗ-в
___________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 23 за ____________ месяц _____ года
Накопительная ведомость по дебиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет
№ п/п
Дата
Наименование документа, номер документа
Код бюджетной классификации
Счет
Остаток на начало месяца по субсчетам
Дебет счетов/субсчетов 1292, 1293, 1294, 1295
Дебет
Кредит
Кредит счетов/субсчетов
Итого
6081, 6082

22 мемориалдық ордерге орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды, одан кейін деректер № 308-нысан бойынша "Бас журнал" кітабына көшіріледі.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
104-қосымша
№ 274 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ ______ мемориалдық ордер ___________________ жылы
Негіз (құжатқа сілтеме немесе жазбаны ұстау)
Шоттың/субшоттың дебеті бойынша
Шоттың/субшоттың кредиті бойынша
Сома
№ 274 нысанның сырт жағы
Негіз (құжатқа сілтеме немесе жазбаны ұстау)
Шоттың/субшоттың дебеті бойынша
Шоттың/субшоттың кредиті бойынша
Сома
Орындаушы ______________________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер __________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қосымша _________ парақ
Ескерту:
Жинақтаушы ведомостарды жасау талап етілмейтін мемлекеттік мекемелерде "Түзетпе" операциялары бойынша, сондай-ақ жеке мемориалдық ордерлер көзделмеген өзге шоттар/субшоттар бойынша есепке алынған құжаттар 28-ден бастап тиісті тұрақты нөмір беріліп, № 274-нысанды мемориалдық ордерлермен рәсімделеді.
№ 274-нысанды бөлек мемориалдық бөлек құжаттың негізінде де, бір текті құжаттар тобының негізінде де операциялардың жасалуына қарай, бірақ келесі күннен кешіктірмей (бастапқы құжаттың алынуы бойынша), жасалады. Субшоттардың деректері Мемориалдық ордерде бір субшоттың дебеті және басқа субшоттың кредиті немесе бір субшоттың дебеті және бірнеше субшоттың кредиті бойынша, немесе, керісінше, бір субшоттың кредиті және бірнеше субшоттардың дебеті бойынша операциялардың сипатына байланысты жазылады.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
125-қосымша
№ 408-ДБ-в нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
______ жылы ________________ айы үшін
23-мемориалдық ордер
Бюджетке дебиторлық берешектер есептесу
төлемшінің жинастыру түсім бойынша ведомосі
р/с №
Күні
Құжаттың атауы, құжаттың нөмірі
Бюджеттік сыныптама коды
Есеп
Айдың басына 1292, 1293, 1294, 1295 қосалқы шоттары бойынша қалдық
1292, 1293, 1294, 1295 Шоттар/ қосалқы шоттар дебеті
Дебет
Кредит
Шоттар/қосалқы шоттар кредиті
Жиыны
6081,
6082,

Накопительная ведомость по дебиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет по форме № 408-ДЗ-в применяется для учета дебиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет и составляется по субсчетам 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства".
В графе "Дебет счетов/субсчетов": по субсчету 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет" и в кредит счетов/субсчетов по субсчету 6081 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет" производятся записи по признанию доходов от налоговых поступлений в бюджет на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
По субсчету 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет" в кредит субсчета 6082 "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет" производятся записи по признанию доходов от неналоговых поступлений в бюджет на основании форм отчетов по поступлениям, полученных из подсистемы Аналитический центр (далее – АЦ) интегрированной автоматизированной информационной системы (далее – ИАИС) "е-Минфин" АЦ Компонент "Формирование отчетности и статистики по государственным финансам, анализ исполнения бюджетов, подготовка аналитических материалов".
В графе "Дебет счетов/субсчетов": по субсчетам 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет, 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет",
1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" и в кредит счета 5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" производятся записи по доначислению дебиторской задолженности за предыдущие отчетные периоды.

№ 408-ДБ-в нысаны бойынша жинақтау ведомосі бюджетке түсетін түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша дебиторлық берешекті есепке алу үшін қолданылады және 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден түскен түсімдер бойынша есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" қосалқы шоттары бойынша жасалады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағанында: 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша және 6081 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер" қосалқы шоты бойынша шоттар/қосалқы шоттар кредитінде салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есеп негізінде бюджетке түсетін салықтық түсімдерден түсетін кірістерді (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) тану бойынша кірістер танылған жазбалар жүргізіледі;
1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша 6082 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер" қосалқы шотының кредитінде "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - ИААЖ) талдау орталығының кіші жүйесі "Мемлекеттік қаржы бойынша есептілікті және статистиканы қалыптастыру, бюджеттердің атқарылуын талдау, талдамалық материалдарды дайындау" Талдау орталығы (бұдан әрі - ТО) құрауышынан алынған түсімдер тану бойынша жазба жүргізіледі.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағанында: 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" қосалқы шоттары бойынша және 5240 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылыдардың қаржылық нәтижесі" шотының кредитінде бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы есепті кезеңдер үшін дебиторлық берешекті толық есептеу бойынша жазбалар жүргізіледі.

В графе "Кредит счетов/субсчетов": 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" в "Дебет счетов/субсчетов":
1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов" учитываются поступления налоговых, неналоговых поступлений, поступления от реализации основного капитала и финансовых активов государства в республиканский и местный бюджеты; 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим";
6081 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет", 6082 "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет учитывается сторнировочная запись по исчисленным суммам по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет на основании бухгалтерской справки, составленной на основании дополнительно представленных расчетов по текущим поступлениям;
5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" учитывается исправительная запись по неправильно начисленным суммам налоговых и неналоговых поступлений в бюджет за предыдущие отчетные периоды, согласно бухгалтерской справке, составленной на основании дополнительно представленных расчетов.
В конце месяца итоги по графе 12 "Кредит счетов/субсчетов" и итоги по графе 17 "Дебет счетов/субсчетов" после оформления мемориального ордера 23 переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 23 по форме № 408-ДЗ-в подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 28 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 126 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 408-КЗ-в
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 24 за ____________ месяц _____ года
Накопительная ведомость по кредиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет
№ п/п
Дата
Номер доку мента, наименование документа
Код бюджетной классификации
Счет
Остаток на начало месяца по субсчетам

"Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағанында: 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден түскен түсімдер бойынша есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", "Шоттар/қосалқы шоттар дебетінде":
1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қоры ҚБШ" республикалық және жергілікті бюджетке түсетін салықтық түсімдер, салықтық емес түсімдер, негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден түскен түсімдер есепке алынады.
6081 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер", 6082 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер" ағымдағы түсімдер бойынша қосымша ұсынылған есеп айырысулар негізінде жасалған бухгалтерлік анықтама негізінде бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша есептелген сомалар бойынша түзетпеу жазбасы есепке алынады;
5240 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылыдардың қаржылық нәтижесі" қосымша ұсынылған есеп айырысу негізінде жасалған бухгалтерлік анықтамаға сәйкес алдағы есепті кезең үшін бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдердің дұрыс есептелген сомасы бойынша түзету жазбасы ескеріледі.
Айдың соңында 12 "Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағаны бойынша жиыны мен 17 "Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағаны бойынша жиыны мемориалдық ордер ресімделгеннен кейін "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. № 408-ДБ-в нысаны бойынша мемориалдық ордерге орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
126-қосымша
№ 408-KБ-в нысаны
_________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
______ жылы ________________ айы үшін 24-мемориалдық ордер
Бюджетке түсетін түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша
кредиторлық берешек жөніндегі жинақтау ведомосі
р/с №
Күні
Құжаттың нөмірі
Құжаттың атауы
Бюджеттік сипаттама коды
Шоты
Айдың басына қосалқы шоттар бойынша қалдық

Накопительная ведомость по кредиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет по форме № 408-КЗ-в составляется по субсчетам 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС".
В графе "Дебет счетов/субсчетов": 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС,
3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" и в "Кредит счетов/субсчетов": 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" зачет дебиторской задолженности налогоплательщика по одному виду и кредиторской задолженности по другому виду налоговых и неналоговых поступлений в бюджет на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
По дебету субсчетов 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС, 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" и кредиту субсчета 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" учитывается возврат из бюджета излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений на основании платежных поручений налоговых органов на основании форм отчетов по поступлениям, полученных из подсистемы Аналитический центр (далее – АЦ) интегрированной автоматизированной информационной системы (далее – ИАИС) "е-Минфин" АЦ Компонент "Формирование отчетности и статистики по государственным финансам, анализ исполнения бюджетов, подготовка аналитических материалов".

№ 408-KБ-в нысаны бойынша жинақтау ведомосі 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС қайтару жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" қосалқы шоттары бойынша жасалады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағанында: 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" және "Шоттар/қосалқы шоттар кредитінде": 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" 1294 "Негізгі капиталды өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есебі (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) негізінде салық төлеушінің дебиторлық берешегін бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдердің бір түрі бойынша және кредиторлық берешегін басқа түрі бойынша есепке жатқызу.
3281 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" қосалқы шотының дебеті және 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қоры" қосалқы шотының кредиті бойынша "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - ИААЖ) талдау орталығы кіші жүйесі "Мемлекеттік қаржы бойынша есептілікті және статистиканы қалыптастыру, бюджеттердің атқарылуын талдау, талдамалық материалдарды дайындау" Талдау орталығы (бұдан әрі - ТО) компонентінен алынған түсімдер бойынша есептер нысандары негізінде салық органдарының төлем тапсырмалары негізінде артық (қате) төленген түсім сомаларын бюджеттен қайтару есепке алынады.

По дебету субсчета 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС" и кредиту субсчета 1046 "КСН республиканского бюджета" учитывается возврат НДС дипломатическим и приравненным к ним представительствам, аккредитованным в Республике Казахстан, по платежным поручениям и распоряжению налогового органа.
В графе "Кредит счетов/субсчетов" 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет" и в "Дебет счетов/субсчетов" по счету 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" отражается сторнировочная запись на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
В графе "Кредит счетов/субсчетов" 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" и в "Дебет счетов/субсчетов" по счету 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" отражается начисление кредиторской задолженности по налогу на добавленную стоимость за текущий отчетный период на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
В графе "Кредит счетов/субсчетов" 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" и в "Дебет счетов/субсчетов" 5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" учитывается восстановление кредиторской задолженности по расчетам с налогоплательщиками по налогам, пене, штрафам и неналоговым поступлениям) прошлых периодов.
В конце месяца итоги по графе 11 "Кредит счетов/субсчетов" и итоги по графе 15 "Дебет счетов/субсчетов" после оформления мемориального ордера переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 24 по форме № 408-КЗ-в подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 29 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 127 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 381-в
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 25 за период _________________ года
Накопительная ведомость по движению средств на контрольных счетах наличности республиканского, местного бюджета
№ п/п
Дата
Наименование и номер документа
Код бюджетной классификации
Остаток на начало месяца

3283 "ҚҚС қайтару бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шотының дебеті және 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ" қосалқы шотының кредиті бойынша салық органының төлем тапсырмалары мен өкімдері бойынша Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерге ҚҚС қайтару есепке алынады.
"Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағанында 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" және 7260 "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша шығыстар" шоты бойынша "шоттар/қосалқы шоттар дебетінде" салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есебі (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) негізінде түзетпеу жазбасы көрсетіледі.
Салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есебі (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) негізінде ағымдағы есепті кезең үшін "Шоттар/ қосалқы шоттар кредиті" бағанында: 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС қайтару бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" және 7260 "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша шығыстар" шоты бойынша "Шоттар/ қосалқы шоттар дебетінде" ҚҚС бойынша кредиторлық берешекті есептеу көрсетіледі.
"Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағанында 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" және 5240 "Бюджетке түсімдер бойынша алдыңғы жылыдардың қаржылық нәтижесі" "Шоттар/қосалқы шоттар дебетінде" өткен кезеңдер бойынша салықтар, өсімпұлдар, айыппұлдар мен салықтық емес түсімдер бойынша салық төлеушілермен есеп айырысулар бойынша кредиторлық берешекті қалпына келтіру есепке алынады.
Айдың соңында 11 "Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағаны бойынша жиыны мен 15 "Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағаны бойынша жиыны мемориалдық ордер рәсімделгеннен кейін "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. № 408-КБ-в нысаны бойынша орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
127-қосымша
№ 381-в-нысаны
___________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
_____ жылы _________________ кезең үшін
25-мемориалдық ордер
Республикалық, жергілікті бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы
Қаражат қозғалысы бойынша жинақтау ведомосі
р/с №
Күні
Құжаттың нөмірі және атауы
Бюджеттік сипаттама коды
Айдың басына қалдық
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
Барлығы
кестенің жалғасы

В Накопительной ведомости по движению средств на Контрольных счетах наличности республиканского, местного бюджета ведется учет по зачислению поступлений в республиканский и местный бюджеты. Накопительная ведомость по форме № 381-в заполняется по субсчетам 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим".
В графе "с дебета счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" и "в кредит счетов/субсчетов": 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с налогоплательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 1293 учитываются налоговые поступления по платежным поручениям налогоплательщиков на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
В графе "с дебета счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" и "в кредит счетов/субсчетов" 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с налогоплательщиками по налоговым поступлениям в бюджет",
1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала и финансовых активов государства", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" учитываются неналоговые поступления, поступления в соответствующий бюджет от реализации основного капитала и финансовых активов государства на основании форм отчетов по поступлениям, полученных из подсистемы Аналитический центр (далее – АЦ) интегрированной автоматизированной информационной системы (далее – ИАИС) "е-Минфин" АЦ Компонент "Формирование отчетности и статистики по государственным финансам, анализ исполнения бюджетов, подготовка аналитических материалов".
В графе "с дебета счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" и "в кредит счетов/субсчетов" субсчет 6085 "Поступления трансфертов в бюджет" учитываются зачисления в соответствующий бюджет поступления трансфертов (возврат и бюджетное изъятие).

Республикалық, жергілікті бюджеттің Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы қаражат қозғалысы бойынша жинақтау ведомосінде республикалық және жергілікті бюджеттерге түсімдерді есепке жатқызу бойынша есеп жүргізіледі. № 381-в нысаны бойынша жинақтау ведомосі 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ", қосалқы шоттары бойынша толтырылады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" және "шоттар/қосалқы шоттар кредитіне": 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есебі (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) негізінде салық төлеушілердің төлем тапсырмалары бойынша салықтық түсімдер есепке алынады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" және "шоттар/қосалқы шоттар кредитіне" 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі-ИААЖ) талдау орталығының кіші жүйесінен "Мемлекеттік қаржы бойынша есептілікті және статистиканы қалыптастыру, бюджеттердің атқарылуын талдау, талдамалық материалдарды дайындау" Талдау орталығы (бұдан әрі - ТО) компонентінен алынған түсімдер бойынша есептер нысандары негізінде салықтық емес түсімдер, негізгі капитал мен мемлекеттің қаржылық активтерін өткізуден түскен тиісті бюджетке түсетін түсімдер есепке алынады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" және 6085 "Трансферттердің бюджетке түсуі" қосалқы шотының "шот/қосалқы шоттар кредитіне" тиісті бюджетке трансферттер (қайтару және бюджеттік алып қоюлар) түсімдерінің есепке алынуы ескеріледі.

В графе "с кредита счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" "в дебет счетов/субсчетов" 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" учитывается возврат из бюджета излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений на основании заключения налоговых органов или бухгалтерской справки, составленной на основании дополнительно представленных расчетов.
В графе "с кредита счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" в "дебет счетов/субсчетов" 7470 "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" отражается проведение расходов из КСН соответствующего бюджета.
В конце месяца итоги по графе 14 "с дебета счетов/субсчетов" и итоги по графе 26 "с кредита счетов/субсчетов" после оформления мемориального ордера 25 переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 25 по форме № 381-в подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 30 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 128 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 409-д
________________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 26 за ____________ месяц _____ года
Накопительная ведомость начисления доходов от поступлений в бюджет
№ п/п
Дата
Наименование и номер документа
Код бюджетной классификации
Остаток на начало месяца

"Шот/қосалқы шоттарының кредитінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" "шоттар/қосалқы шоттар дебетіне" 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС қайтару бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" бюджеттен артық (қате) төленген түсімдер сомаларын қайтару салық органдарының қорытындылары немесе қосымша ұсынылған есеп айырысу негізінде жасалған бухгалтерлік анықтама негізінде есепке алынады.
"Шот/қосалқы шоттар кредитінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" "шоттар/қосалқы шоттар дебеті" 7470 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар" тиісті бюджеттің ҚБШ-сынан шығыстардың жүргізілуі көрсетіледі.
Айдың соңында "шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" 14-баған бойынша қорытынды мен "шот/қосалқы шоттар кредитінен" 26-баған бойынша қорытынды мемориалдық ордер рәсімделгеннен кейін "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. 381-в- нысаны бойынша мемориалдық ордеріне орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
128-қосымша
№ 409-д-нысаны
__________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
______ жылы ________________ айы үшін 26-мемориалдық ордер
Бюджетке түсімдерден түсетін кірістерді есептеудің жинақтау ведомосі
р/с №
Күні
Құжаттың атауы және нөмірі
Бюджеттік сипаттама коды
Айдың басына қалдық

В графе "с дебета счетов/субсчетов" 6081 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет", 6082 "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет", 6085 "Поступления трансфертов в бюджет" и "в кредит счетов/субсчетов" 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" – осуществляется закрытие счетов доходов по налоговым и неналоговым поступлениям на финансовый результат отчетного года.
В графе "с кредита счетов/субсчетов": 6081 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет", 6082 "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет", 6085 "Поступления трансфертов в бюджет" и "в дебет счетов/субсчетов": 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям", 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" учитывается начисление дебиторской задолженности за текущий отчетный период.
В мемориальном ордере по форме № 409-д на основании соответствующих документов по поступлениям в бюджет группируются по видам поступлений и в конце месяца итоги по графе 8 "с дебета счетов/субсчетов" и итоги по графе 13 "с кредита счетов/субсчетов" переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 26 по форме № 409-д подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 31 к приказу
и.о. Министра финансов
от 1 июля 2020 года № 647
Приложение 129 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 458-в
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 27 за ____________ месяц _____ года
Накопительная ведомость начисления расходов по уменьшению поступлений в бюджет
№ п/п
Дата
Наименование и номер документа
Код бюджетной классификации
с дебета счета 7260
с кредита счета 7260
в кредит счетов/субсчетов
в дебет счетов/субсчетов

"Шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" бағанында 6081 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер", 6082 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер", 6085 "Бюджетке трансферттердің түсуі" және "шоттар/қосалқы шоттар кредитіне" 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" – есепті жылдың қаржылық нәтижесіне салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша кірістер шоттарын жабу жүзеге асырылады.
"Шоттар-қосалқы шоттар кредитінен" бағанында: 6081 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер", 6082 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер", 6085 "Бюджетке трансферттердің түсуі" және "шоттар/қосалқы шоттар дебетіне" бағанында: 1292 "Салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" ағымдағы есепті кезең үшін дебиторлық берешек есепке алынады.
№ 409-д нысаны бойынша мемориалдық ордерде бюджетке түсімдер бойынша тиісті құжаттардың негізінде түсімдердің түрлері бойынша топталады және айдың соңында "шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" 8-баған бойынша жиыны және "шоттар/қосалқы шоттар кредитінен" 13-бағаны бойынша жиыны "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. № 409-д нысаны бойынша мемориалдық ордеріне орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.
Министрдің м.а.
2020 жылғы 1 шілдесі
№ 647 бұйрығына
31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
129-қосымша
№ 458-д-нысаны
____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
______ жылы ________________ айы үшін
27-мемориалдық ордер
Бюджетке түсетін түсімдердің азаюы бойынша шығыстарды есептеудің жинақтау ведомосі
р/с №
Күні
Құжаттың атауы және нөмірі
Бюджеттік сипаттама коды
7260 шот дебетінен
7260 шот кредитінен
шоттар/қосалқы шоттар кредитіне
шоттар/қосалқы шоттар дебетіне

В графе "с дебета счета" 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" "в кредит счетов/субсчетов" 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" осуществляется начисление кредиторской задолженности по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет, кредиторская задолженность по оплате НДС.
В графе "с кредита счета" 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" "в дебет счетов/субсчетов" 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" осуществляется списание заключительными оборотами начисленных расходов по уменьшению поступлений в бюджет.
В конце месяца итоги по графе 11 "с дебета счета" и итоги по графе 14 "с кредита счета" переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 27 по форме 458-в подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.

"Шот дебетінен" бағанында 7260 "Бюджетке түсетін түсімдердің азаюы бойынша шығыстар" "шоттар/қосалқы шоттар кредитіне" 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС қайтару бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" - салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша кредиторлық берешекті, ҚҚС төлеу бойынша кредиторлық берешекті есептеу жүзеге асырылады.
"Шот кредитінен" бағанында 7260 "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша шығыстар" "шоттар/ қосалқы шоттар дебетіне" 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" – бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша есептелген шығыстарды қорытынды айналымдармен есептен шығару жүзеге асырылады.
Айдың соңында "шот дебетінен" 11-бағаны бойынша қорытынды мен "шот кредитінен" 14-баған бойынша қорытынды "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. № 458-д нысаны бойынша мемориалдық ордеріне орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.