Об утверждении списка ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2020 год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2020 года № 295. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2020 года № 20964.
В целях реализации Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак" и определении направлений расходования международной стипендии "Болашак", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2020 год, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 13 июля 2020 года № 295
Список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2020 год
Наименование высшего учебного заведения, зарубежной организации Местонахождение Адрес в Интернете
1. Ведущие зарубежные высшие учебные заведения для академического обучения по всем специальностям
1.
Австралийский национальный университет
(Australian National University)
Австралийский Союз
(Австралия)
http://www.anu.edu.au/
2.
Университет Аделаиды
(University of Adelaide)
Австралийский Союз
(Австралия)
https://www.adelaide.edu.au/
3.
Университет Западной Австралии
(University of Western Australia)
Австралийский Союз
(Австралия)
https://www.uwa.edu.au/
4.
Университет Квинсленда
(University of Queensland)
Австралийский Союз
(Австралия)
www.uq.edu.au
5.
Университет Мельбурна
(University of Melbourne)
Австралийский Союз
(Австралия)
www.unimelb.edu.au
6.
Университет Монаша
(Monash University)
Австралийский Союз
(Австралия)
https://www.monash.edu/
7.
Университет Нового Южного Уэльса
(University of New South Wales)
Австралийский Союз
(Австралия)
www.unsw.edu.au
8.
Университет Сиднея
(University of Sydney)
Австралийский Союз
(Австралия)
www.usyd.edu.au
9.
Институт Вейцмана
(Weizmann Institute of Science)
Государство Израиль
https://weizmann.ac.il/pages/
10.
Болонский университет
(University of Bologna)
Итальянская Республика
https://www.unibo.it/en
11.
Миланский государственный университет
(University of Milan)
Итальянская Республика
www.unimi.it/ENG/
12.
Падуанский университет
(University of Padua)
Итальянская Республика
https://www.unipd.it/en/
13.
Римский университет Сапиенца
(Sapienza University of Rome)
Итальянская Республика
https://www.uniroma1.it/en/pagina-strutturale/home
14.
Монреальский университет
(University of Montreal)
Канада
https://www.umontreal.ca/en/
15.
Университет Альберты
(University of Alberta)
Канада
https://www.ualberta.ca
16.
Университет Британской Колумбии
(University of British Columbia)
Канада
https://www.ubc.ca/
17.
Университет Макгилла
(McGill University)
Канада
https://www.mcgill.ca/
18.
Университет Макмастера
(McMaster University)
Канада
https://www.mcmaster.ca/
19.
Университет Торонто
(University of Toronto)
Канада
www.utoronto.ca
20.
Гонконгский университет науки и технологии
(Hong Kong University of Science and Technology)
Китайская Народная Республика
http://www.ust.hk/
21.
Китайский университет Гонконга
(Chinese University of Hong Kong)
Китайская Народная Республика
https://www.cuhk.edu.hk/english/index.html
22.
Научно-технический университет Китая (University of Science and Technology of China)
Китайская Народная Республика
https://en.ustc.edu.cn/
23.
Пекинский университет
(Peking University)
Китайская Народная Республика
http://english.pku.edu.cn/
24.
Университет Гонконга
(University of Hong Kong)
Китайская Народная Республика
https://www.hku.hk/
25.
Университет Цинхуа
(Tsinghua University)
Китайская Народная Республика
https://www.tsinghua.edu.cn/en/
26.
Чжэцзянский университет
(Zhejiang University)
Китайская Народная Республика
https://www.zju.edu.cn/
27.
Шанхайский университет Джао Тонг
(Shanghai Jiao Tong University)
Китайская Народная Республика
http://en.sjtu.edu.cn/
28.
Гентский университет
(Ghent University)
Королевство Бельгия
https://www.ugent.be/en
29.
ЛҰвенский католический университет
(KU Leuven)
Королевство Бельгия
https://www.kuleuven.be/english/
30.
Лувенский католический университет
(Université catholique de Louvain)
Королевство Бельгия
https://uclouvain.be/fr/index.html
31.
Датский технический университет
(Technical University of Denmark)
Королевство Дания
https://www.dtu.dk/english
32.
Копенгагенский университет
(University of Copenhagen)
Королевство Дания
www.ku.dk
33.
Орхусский университет
(Aarhus University)
Королевство Дания
https://international.au.dk/
34.
Барселонский университет
(University of Barcelona)
Королевство Испания
https://www.ub.edu/web/ub/en
35.
Амстердамский свободный университет
(VU University Amsterdam)
Королевство Нидерланды
https://www.vu.nl/en
36.
Амстердамский университет
(University of Amsterdam)
Королевство Нидерланды
https://www.uva.nl/
37.
Вагенингенский университет
(Wageningen University and Research Center)
Королевство Нидерланды
https://www.wur.nl/en.htm
38.
Гронингенский университет
(University of Groningen)
Королевство Нидерланды
https://www.rug.nl/?lang=en
39.
Делфтский технический университет
(Delft University of Technology)
Королевство Нидерланды
https://www.tudelft.nl/en/
40.
Лейденский университет
(Leiden University)
Королевство Нидерланды
https://www.universiteitleiden.nl/en
41.
Роттердамский университет Эразма
(Erasmus University Rotterdam)
Королевство Нидерланды
https://www.eur.nl/en
42.
Университет Неймегена имени святого Радбода
(Radboud University Nijmegen)
Королевство Нидерланды
https://www.ru.nl/english/
43.
Утрехтский университет
(Utrecht University)
Королевство Нидерланды
https://www.uu.nl/en
44.
Университет Осло
(University of Oslo)
Королевство Норвегия
https://www.uio.no/english/
45.
ГҰтеборгский университет
(University of Gothenburg)
Королевство Швеция
https://www.gu.se/english
46.
Каролинский институт
(Karolinska Institutet)
Королевство Швеция
https://ki.se/start
47.
Лундский университет
(Lund University)
Королевство Швеция
https://www.lu.se/
48.
Стокгольмский университет
(Stockholm University)
Королевство Швеция
https://www.su.se/english/
49.
Уппсальский университет
(Uppsala University)
Королевство Швеция
https://www.uu.se/en
50.
Университет Окленда
(University of Auckland)
Новая Зеландия
https://www.auckland.ac.nz/en.html
51.
Сеульский национальный университет
(Seoul National University)
Республика Корея
www.useoul.edu/
52.
Университет Сонгюнгван
(Sungkyunkwan University)
Республика Корея
https://www.skku.edu/eng/index.do
53.
Наньянский технологический университет
(Nanyang Technological University)
Республика Сингапур
https://www.ntu.edu.sg
54.
Национальный университет Сингапура
(National University of Singapore)
Республика Сингапур
nus.edu.sg/
55.
Московский государственный университет имени М.В.Ломоносова
(Lomonosov Moscow State University)
Российская Федерация
https://www.msu.ru/
56.
Бирмингемский университет
(University of Birmingham)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.birmingham.ac.uk/
57.
Бристольский университет
(University of Bristol)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.bristol.ac.uk/
58.
Имперский колледж Лондона
(Imperial College London)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.imperial.ac.uk/
59.
Кембриджский университет
(University of Cambridge)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.cam.ac.uk
60.
Королевский колледж Лондона
(King’s College London)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.kcl.ac.uk/
61.
Ливерпульский университет
(University of Liverpool)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.liverpool.ac.uk/
62.
Лондонская школа гигиены и тропической медицины
(London School of Hygiene & Tropical Medicine)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.lshtm.ac.uk/
63.
Лондонская школа экономики и политических наук
(London School of Economics and Political Science)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.lse.ac.uk/
64.
Лондонский университет королевы Марии
(Queen Mary, University of London)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.qmul.ac.uk/
65.
Манчестерский университет
(University of Manchester)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.manchester.ac.uk
66.
Ноттингемский университет
(University of Nottingham)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.nottingham.ac.uk
67.
Оксфордский университет
(University of Oxford)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.ox.ac.uk
68.
Саутгемптонский университет
(University of Southampton)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.southampton.ac.uk/
69.
Университет Глазго
(University of Glasgow)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.gla.ac.uk
70.
Университет Шеффилда
(University of Sheffield)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.sheffield.ac.uk/
71.
Университетский колледж Лондона
(University College London)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.ucl.ac.uk/
72.
Уорикский университет
(University of Warwick)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.warwick.ac.uk
73.
Эдинбургский университет
(University of Edinburgh)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.ed.ac.uk
74.
Бостонский университет
(Boston University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.bu.edu/
75.
Вашингтонский университет
(University of Washington)
Соединенные Штаты Америки
www.washington.edu
76.
Висконсинский университет в Мадисоне
(University of Wisconsin - Madison)
Соединенные Штаты Америки
www.wisc.edu
77.
Гарвардский университет
(Harvard University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.harvard.edu/
78.
Иллинойсский университет в Урбане-Шампейне
(University of Illinois at Urbana-Champaign)
Соединенные Штаты Америки
www.illinois.edu
79.
Йельский университет
(Yale University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.yale.edu/
80.
Калифорнийский технологический институт
(California Institute of Technology)
Соединенные Штаты Америки
http://www.caltech.edu/
81.
Калифорнийский университет в Беркли
(University of California, Berkeley)
Соединенные Штаты Америки
https://www.berkeley.edu/
82.
Калифорнийский университет в Де́йвисе
(University of California, Davis)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucdavis.edu/
83.
Калифорнийский университет в Ирвайне
(University of California, Irvine)
Соединенные Штаты Америки
https://uci.edu/
84.
Калифорнийский университет в Лос-Анджелесе
(University of California, Los Angeles)
Соединенные Штаты Америки
www.ucla.edu/
85.
Калифорнийский университет в Сан-Диего
(University of California, San Diego)
Соединенные Штаты Америки
https://ucsd.edu/
86.
Калифорнийский университет в Санта-Барбаре
(University of California, Santa Barbara)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucsb.edu/
87.
Калифорнийский университет в Сан-Франциско
(University of California, San Francisco)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucsf.edu/
88.
Колорадский университет в Боулдере
(University of Colorado at Boulder)
Соединенные Штаты Америки
https://www.colorado.edu/
89.
Колумбийский университет
(Columbia University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.columbia.edu/
90.
Корнеллский университет
(Cornell University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.cornell.edu/
91.
Массачусетский технологический институт
(Massachusetts Institute of Technology)
Соединенные Штаты Америки
www.mit.edu/
92.
Мичиганский университет
(University of Michigan, Ann Arbor)
Соединенные Штаты Америки
https://umich.edu/
93.
Мэрилендский университет в Колледж-Парке
(University of Maryland, College Park)
Соединенные Штаты Америки
www.umd.edu
94.
Нью-Йоркский университет
(New York University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.nyu.edu/
95.
Пенсильванский университет
(University of Pennsylvania)
Соединенные Штаты Америки
https://www.upenn.edu/
96.
Питтсбургский университет
(University of Pittsburgh)
Соединенные Штаты Америки
https://www.pitt.edu/
97.
Принстонский университет
(Princeton University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.princeton.edu/
98.
Рокфеллеровский университет
(Rockefeller University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.rockefeller.edu/
99.
Северо-Западный университет
(Northwestern University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.northwestern.edu/

"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 13 шiлдедегi № 295 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 шiлдеде № 20964 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысымен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағыттарын айқындау қағидаларын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2020 жылға "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Халықаралық ынтымақтастық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 13 шілдедегі
№ 295 бұйрығына
қосымша
2020 жылға арналған "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші оқу орындары, шетелдік ұйымдар тізімі
Жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың атауы Орналасқан жері Интернеттегі мекенжайы
1. Академиялық оқу үшін барлық мамандықтар бойынша шетелдік жетекші жоғары оқу орындары
1.
Аустралия ұлттық университеті
(Australian National University)
Аустралия одағы
(Аустралия)
http:// www. anu. edu. au/
2.
Аделаид университеті
(University of Adelaide)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. ade laid e. edu. au/
3.
Батыс Аустралия Университеті
(University of Western Australia)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. uwa. edu. au/
4.
Квинсленд университеті
(University of Queensland)
Аустралия одағы
(Аустралия)
www. uq. edu. au
5.
Мельбурн университеті
(University of Melbourne)
Аустралия одағы
(Аустралия)
www. unimelb. edu. au
6.
Монаш университеті
(Monash University)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. monash. edu/
7.
Жаңа Оңтүстік Уэльс университеті (University of New South Wales)
Аустралия одағы
(Аустралия)
www. unsw. edu. au
8.
Сидней университеті
(University of Sydney)
Аустралия одағы
(Аустралия)
www. usyd. edu. au
9.
Вейцман институты
(Weizmann Institute of Science)
Израиль Мемлекеті
https:// wei zman n. ac. il/ pages/
10.
Болон университеті
(University of Bologna)
Италия Республикасы
https:// www. unibo. it/ en
11.
Милан мемлекеттік университеті
(University of Milan)
Италия Республикасы
www. unimi. it/ ENG/
12.
Падуан университеті
(University of Padua)
Италия Республикасы
https:// www. unipd. it/ en/
13.
Сапиенц Рим университеті (Sapienza University of Rome)
Италия Республикасы
https:// www. uni roma 1. it/ en/ pagina- str uttu rale/ home
14.
Монреал университеті
(University of Montreal)
Канада
https:// www. umo ntre al. ca/ en/
15.
Альберт университеті
(University of Alberta)
Канада
https:// www. ual bert a. ca
16.
Британиялық Колумбия университеті
(University of British Columbia)
Канада
https:// www. ubc. ca/
17.
Макгилл университеті (McGill University)
Канада
https:// www. mcgill. ca/
18.
Макмастер университеті
(McMaster University)
Канада
https:// www. mcm aste r. ca/
19.
Торонто университеті
(University of Toronto)
Канада
www. uto ront o. ca
20.
Гонконг ғылым және технология университеті
(Hong Kong University of Science and Technology)
Қытай Халық Республикасы
http:// www. ust. hk/
21.
Гонконг Қытай университеті
(Chinese University of Hong Kong)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. cuhk. edu. hk/ english/ index. html
22.
Қытай ғылым және технология университеті
(University of Science and Technology of China)
Қытай Халық Республикасы
https:// en. ustc. edu. cn/
23.
Бейжің университеті
(Peking University)
Қытай Халық Республикасы
http:// english. pku. edu. cn/
24.
Гонконг университеті
(University of Hong Kong)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. hku. hk/
25.
Чинхуа университеті
(Tsinghua University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. tsi nghu a. edu. cn/ en/
26.
Чжэцзян университеті
(Zhejiang University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. zju. edu. cn/
27.
Шанхай Джао Тонг университеті
(Shanghai Jiao Tong University)
Қытай Халық Республикасы
http:// en. sjtu. edu. cn/
28.
Гент университеті
(Ghent University)
Бельгия Корольдігі
https:// www. ugent. be/ en
29.
ЛҰвен католиктік университеті
(KU Leuven)
Бельгия Корольдігі
https:// www. kul euve n. be/ english/
30.
Лувен католиктік университеті
(Université catholique de Louvain)
Бельгия Корольдігі
https:// ucl ouva in. be/ fr/ index. html
31.
Дат техникалық университеті
(Technical University of Denmark)
Дания Корольдігі
https:// www. dtu. dk/ english
32.
Копенгаген университеті
(University of Copenhagen)
Дания Корольдігі
www. ku. dk
33.
Орхус университеті
(Aarhus University)
Дания Корольдігі
https:// int erna tion al. au. dk/
34.
Барселона университеті
(University of Barcelona)
Испания Корольдігі
https:// www. ub. edu/ web/ ub/ en
35.
Амстердам еркін университеті
(VU University Amsterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. vu. nl/ en
36.
Амстердам университеті
(University of Amsterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uva. nl/
37.
Вагенинген университеті
(Wageningen University and Research Center)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. wur. nl/ en. htm
38.
Гронинген университеті
(University of Groningen)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. rug. nl/? lang=en
39.
Делфт техникалық университеті
(Delft University of Technology)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. tudelft. nl/ en/
40.
Лейден университеті
(Leiden University)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uni vers itei tlei den. nl/ en
41.
Эразм Роттердам университеті
(Erasmus University Rotterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. eur. nl/ en
42.
Қасиетті Радбод атындағы Неймеген университеті
(Radboud University Nijmegen)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. ru. nl/ english/
43.
Утрехт университеті
(Utrecht University)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uu. nl/ en
44.
Осло университеті
(University of Oslo)
Норвегия Корольдігі
https:// www. uio. no/ english/
45.
ГҰтеборг университеті
(University of Gothenburg)
Швеция Корольдігі
https:// www. gu. se/ english
46.
Каролин институты
(Karolinska Institutet)
Швеция Корольдігі
https:// ki. se/ start
47.
Лунд университеті
(Lund University)
Швеция Корольдігі
https:// www. lu. se/
48.
Стокгольм университеті
(Stockholm University)
Швеция Корольдігі
https:// www. su. se/ english/
49.
Уппсала университеті
(Uppsala University)
Швеция Корольдігі
https:// www. uu. se/ en
50.
Окленд университеті
(University of Auckland)
Жаңа Зеландия
https:// www. auc klan d. ac. nz/ en. html
51.
Сеул ұлттық университеті
(Seoul National University)
Корея Республикасы
www. useoul. edu/
52.
Сонгюнгван университеті
(Sungkyunkwan University)
Корея Республикасы
https:// www. skku. edu/ eng/ index. do
53.
Наньян технологиялық университеті
(Nanyang Technological University)
Сингапур Республикасы
https:// www. ntu. edu. sg
54.
Сингапур ұлттық университеті
(National University of Singapore)
Сингапур Республикасы
nus. edu. sg/
55.
М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті
(Lomonosov Moscow State University)
Ресей Федерациясы
https:// www. msu. ru/
56.
Бирмингем университеті
(University of Birmingham)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. bir ming ham. ac. uk/
57.
Бристол университеті
(University of Bristol)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. bristol. ac. uk/
58.
Лондон империялық колледжі
(Imperial College London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. imp eria l. ac. uk/
59.
Кембридж университеті
(University of Cambridge)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. cam. ac. uk
60.
Лондон Корольдік колледжі
(King’s College London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. kcl. ac. uk/
61.
Ливерпуль университеті
(University of Liverpool)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. liv erpo ol. ac. uk/
62.
Лондон гигиена және тропикалық медицина мектебі
(London School of Hygiene & Tropical Medicine)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. lshtm. ac. uk/
63.
Лондон экономика және саяси ғылымдар мектебі
(London School of Economics and Political Science)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. lse. ac. uk/
64.
Лондондағы Queen Mary университеті
(Queen Mary, University of London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. qmul. ac. uk/
65.
Манчестер университеті
(University of Manchester)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. man ches ter. ac. uk
66.
Ноттингем университеті
(University of Nottingham)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. not ting ham. ac. uk
67.
Оксфорд университеті
(University of Oxford)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. ox. ac. uk
68.
Саутгемптон университеті
(University of Southampton)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. sou tham pton. ac. uk/
69.
Глазго университеті
(University of Glasgow)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. gla. ac. uk
70.
Шеффилд университеті
(University of Sheffield)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. she ffie ld. ac. uk/
71.
Лондон университеттік колледжі (University College London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. ucl. ac. uk/
72.
Уоррик университеті
(University of Warwick)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. warwick. ac. uk
73.
Эдинбург университеті
(University of Edinburgh)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. ed. ac. uk
74.
Бостон университеті
(Boston University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. bu. edu/
75.
Вашингтон университеті
(University of Washington)
Америка Құрама Штаттары
www. was hing ton. edu
76.
Мадисондегі Висконсин университеті
(University of Wisconsin - Madison)
Америка Құрама Штаттары
www. wisc. edu
77.
Гарвард университеті
(Harvard University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. harvard. edu/
78.
Урбана-Шампейндегі Иллинойс университеті
(University of Illinois at Urbana-Champaign)
Америка Құрама Штаттары
www. ill inoi s. edu
79.
Йель университеті
(Yale University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. yale. edu/
80.
Калифорния технология институты
(California Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
http:// www. caltech. edu/
81.
Берклидегі Калифорния университеті
(University of California, Berkeley)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ber kele y. edu/
82.
Де́йвистегі Калифорния университеті
(University of California, Davis)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucdavis. edu/
83.
Ирвайндегі Калифорния университеті
(University of California, Irvine)
Америка Құрама Штаттары
https:// uci. edu/
84.
Лос-Анджелестегі Калифорния университеті
(University of California, Los Angeles)
Америка Құрама Штаттары
www. ucla. edu/
85.
Сан-Диегодағы Калифорния университеті
(University of California, San Diego)
Америка Құрама Штаттары
https:// ucsd. edu/
86.
Санта-Барбарадағы Калифорния университеті
(University of California, Santa Barbara)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucsb. edu/
87.
Сан-Францискодағы Калифорния университеті
(University of California, San Francisco)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucsf. edu/
88.
Боулдердегі Колорадо университеті
(University of Colorado at Boulder)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. col orad o. edu/
89.
Колумбия университеті
(Columbia University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. col umbi a. edu/
90.
Корнелл университеті
(Cornell University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. cornell. edu/
91.
Массачусетс технологиялық институты
(Massachusetts Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
www. mit. edu/
92.
Мичиган университеті
(University of Michigan, Ann Arbor)
Америка Құрама Штаттары
https:// umich. edu/
93.
Колледж-Парктегі Мэриленд университеті
(University of Maryland, College Park)
Америка Құрама Штаттары
www. umd. edu
94.
Нью-Йорк университеті
(New York University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nyu. edu/
95.
Пенсильвания университеті
(University of Pennsylvania)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. upenn. edu/
96.
Питтсбург университеті
(University of Pittsburgh)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. pitt. edu/
97.
Принстон университеті
(Princeton University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. pri ncet on. edu/
98.
Рокфеллер университеті
(Rockefeller University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. roc kefe ller. edu/
99.
Солтүстік Батыс университеті
(Northwestern University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nor thwe ster n. edu/

100.
Стэнфордский университет
(Stanford University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.stanford.edu/
101.
Техасский университет в Остине
(University of Texas at Austin)
Соединенные Штаты Америки
www.utexas.edu
102.
Технологический институт Джорджии
(Georgia Institute of Technology)
Соединенные Штаты Америки
https://www.gatech.edu/
103.
Университет Брауна
(Brown University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.brown.edu/
104.
Университет Вандербильта
(Vanderbilt University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.vanderbilt.edu/
105.
Университет Вашингтона в Сент-Луисе
(Washington University in St. Louis)
Соединенные Штаты Америки
https://wustl.edu/
106.
Университет Джонса Хопкинса
(Johns Hopkins University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.jhu.edu/
107.
Университет Дьюка
(Duke University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.duke.edu/
108.
Университет Карнеги-Меллона
(Carnegie Mellon University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.cmu.edu/
109.
Университет Миннесоты
(University of Minnesota, Twin Cities)
Соединенные Штаты Америки
https://twin-cities.umn.edu/
110.
Университет Пердью
(Purdue University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.purdue.edu/
111.
Университет Райса
(Rice University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.rice.edu/
112.
Университет Северной Каролины в Чапел-Хилл
(University of North Carolina at Chapel Hill)
Соединенные Штаты Америки
www.unc.edu
113.
Университет Чикаго
(University of Chicago)
Соединенные Штаты Америки
www.uchicago.edu
114.
Университет штата Огайо
(Ohio State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.osu.edu/
115.
Университет штата Пенсильвания
(Pennsylvania State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.psu.edu/
116.
Университет Эмори
(Emory University)
Соединенные Штаты Америки
http://www.emory.edu/home/index.html
117.
Университет Южной Калифорнии
(University of Southern California)
Соединенные Штаты Америки
https://www.usc.edu/
118.
Берлинский университет имени Гумбольдта
(Humboldt-Universität zu Berlin)
Федеративная Республика Германия
https://www.hu-berlin.de/en/
119.
Боннский университет
(University of Bonn)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-bonn.de/
120.
Гамбургский университет
(Universität Hamburg)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-hamburg.de/en.html
121.
Гейдельбергский университет
(Heidelberg University)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-heidelberg.de/en
122.
Мюнхенский технический университет
(Technical University of Munich)
Федеративная Республика Германия
https://www.tum.de/en/
123.
Мюнхенский университет имени Людвига и Максимилиана
(Ludwig-Maximilians-Universität München)
Федеративная Республика Германия
https://www.en.uni-muenchen.de/

100.
Стэнфорд университеті
(Stanford University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. sta nfor d. edu/
101.
Остиндегі Техас университеті
(University of Texas at Austin)
Америка Құрама Штаттары
www. utexas. edu
102.
Джорджия технологиялық институты (Georgia Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. gatech. edu/
103.
Браун университеті
(Brown University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. brown. edu/
104.
Вандербильт университеті
(Vanderbilt University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. van derb ilt. edu/
105.
Сент-Луистегі Вашингтон университеті
(Washington University in St. Louis)
Америка Құрама Штаттары
https:// wustl. edu/
106.
Джонс Хопкинс университеті
(Johns Hopkins University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. jhu. edu/
107.
Дьюк университеті
(Duke University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. duke. edu/
108.
Карнеги-Меллон университеті
(Carnegie Mellon University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. cmu. edu/
109.
Миннесота университеті
(University of Minnesota, Twin Cities)
Америка Құрама Штаттары
https:// twin- cities. umn. edu/
110.
Пердью университеті
(Purdue University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. purdue. edu/
111.
Райс университеті
(Rice University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. rice. edu/
112.
Чапел-Хиллдегі Солтүстік Каролина университеті
(University of North Carolina at Chapel Hill)
Америка Құрама Штаттары
www. unc. edu
113.
Чикаго университеті
(University of Chicago)
Америка Құрама Штаттары
www. uch icag o. edu
114.
Огайо штаты университеті
(Ohio State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. osu. edu/
115.
Пенсильвания штаты университеті
(Pennsylvania State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. psu. edu/
116.
Эмори университеті
(Emory University)
Америка Құрама Штаттары
http:// www. emory. edu/ home/ index. html
117.
Оңтүстік Калифорния университеті
(University of Southern California)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. usc. edu/
118.
Гумбольдт атындағы Берлин университеті
(Humboldt-Universität zu Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. hu- berlin. de/ en/
119.
Бонн университеті
(University of Bonn)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- bonn. de/
120.
Гамбург университеті
(Universität Hamburg)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- hamburg. de/ en. html
121.
Гейдельберг университеті
(Heidelberg University)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- hei delb erg. de/ en
122.
Мюнхен техникалық университеті
(Technical University of Munich)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. tum. de/ en/
123.
Людвиг және Максимилиан атындағы Мюнхен университеті
(Ludwig-Maximilians-Universität München)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. en. uni-muenchen.de/

124.
Свободный университет Берлина
(Freie Universität Berlin)
Федеративная Республика Германия
https://www.fu-berlin.de/en/index.html
125.
Университет Хельсинки
(University of Helsinki)
Финляндская Республика
https://www.helsinki.fi/en
126.
Парижский исследовательский университет PSL
(Université PSL)
Французская Республика
https://www.psl.eu/en
127.
Политехническая школа
(Ecole Polytechnique)
Французская Республика
https://www.polytechnique.edu/
128.
Университет Гренобль Альпы
(Communaute Universite Grenoble Alpes)
Французская Республика
https://www.univ-grenoble-alpes.fr/en
129.
Университет Париж-Сакле
(Université Paris-Sud)
Французская Республика
http://www.u-psud.fr/
130.
Университет Сорбонны
(Sorbonne University)
Французская Республика
www.sorbonne-universite.fr/en
131.
Базельский университет
(University of Basel)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unibas.ch/de
132.
Бернский университет
(University of Bern)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unibe.ch/index_eng.html
133.
Университет Женевы
(University of Geneva)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unige.ch/en/university/presentation/
134.
Федеральная политехническая школа Лозанны
(EPFL - Ecole Polytechnique Federale de Lausanne)
Швейцарская Конфедерация
https://www.epfl.ch/en/
135.
Цюрихский университет
(University of Zurich)
Швейцарская Конфедерация
https://www.uzh.ch/en.html
136.
Швейцарская высшая техническая школа Цюриха
(ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology)
Швейцарская Конфедерация
https://ethz.ch/en.html
137.
Киотский университет
(Kyoto University)
Государство Япония
https://www.kyoto-u.ac.jp/en/
138.
Токийский университет
(University of Tokyo)
Государство Япония
www.u-tokyo.ac.jp
2. Зарубежные организации для прохождения языковых курсов обладателями международной стипендии "Болашак"
1
Институт непрерывного образования и обучение английскому языку носителей других языков при университете Квинсленда
(Institute of Continuing & TESOL Education, University of Queensland)
Австралийский Союз
(Австралия)
https://icte.uq.edu.au/study/uq-pathways-and-support/academic-communication-skills-acs
2
Колледж Монаш при университете Монаша
(Monash College, Monash University)
Австралийский Союз
(Австралия)
https://www.monashcollege.edu.au/courses/english/introductory-academic-program
3
Университет Нового Южного Уэльса
(University of New South Wales)
Австралийский Союз
(Австралия)
https://student.unsw.edu.au/ready
4
Хоторн-Мельбурн
(Hawthorn-Melbourne)
Австралийский Союз
(Австралия)
1) http://www.hawthornenglish.edu.au/english-language-courses/umelbp/
2) http://www.hawthornenglish.edu.au/english-language-courses/iap/
5
Центр преподавания английского языка при университете Сиднея
(Center for English Teaching, University of Sydney)
Австралийский Союз
(Австралия)
http://sydney.edu.au/cet/graduate-academic-skills.html
6
Школа итальянского язык Scuola Leonardo da Vinci
(Scuola Leonardo da Vinci)
Итальянская Республика
https://www.scuolaleonardo.com/acknowledgements-and-collaborations.html
7
Школа итальянского языка Dilit International House
(Dilit International House)
Итальянская Республика
https://www.dilit.it
8
Университет Альберты
(University of Alberta)
Канада
www.ualberta.ca
9
Университет Британской Колумбии
(University of British Columbia)
Канада
www.ubc.ca
10
Университет Торонто
(University of Toronto)
Канада
www.utoronto.ca
11
Языковая школа при университете KU Leuven
(KU Leuven Language Institue)
Королевство Бельгия
https://ilt.kuleuven.be/english/
12
Языковая школа Studioskolen
(Studioskolen)
Королевство Дания
https://www.studieskolen.dk/en
13
Языковая школа Ail Madrid
(Ail madrid)
Королевство Испания
https://www.ailmadrid.com/en/about-ail/our-school
14
Языковая школа International House Valencia
(International House Valencia)
Королевство Испания
https://www.espanole.es/2013-03-07-08-24-57
15
Академический языковой центр при Лейденском Университете
(Academic Language Centre, Leiden University)
Королевство Нидерланды
www.hum.leiden.edu/languagecentre/
16
Школа UvA Talen, при Университете Амстердама
(UvA Talen, University of Amsterdam)
Королевство Нидерланды
https://www.uvatalen.nl/en/about-uva-talen
17
Языковой и учебный центр при Роттемдамском Университете Эразма
(Language and Training Center, Erasmus University of Rotterdam)
Королевство Нидерланды
https://www.eur.nl/en/education/language-training-centre
18
Языковой центр при Университете Гронинген
(Language Center, University of Groningen)
Королевство Нидерланды
https://www.rug.nl/language-centre/about-us/
19
Языковая школа Lingu
(Lingu)
Королевство Норвегия
https://lingu.no/engelskkurs
20
Учебные обьединение для взрослых (Folkuniversitetet)
Королевство Швеция
https://www.uu.se/en/about-uu/join-us/language-courses/
21
Центр обучения корейскому языку при Сеульском национальном университете
(Korean Language Education Center, Seoul National University)
Республика Корея
https://lei.snu.ac.kr/mobile/en/klec/main/main.jsp https://lei.snu.ac.kr/mobile/en/klec/regular/regular.jsp
22
Языковой центр при Корейском институте передовых технологий
(KAIST Language Center, Korea Advanced Institute of Science and Technology)
Республика Корея
https://lang.kaist.ac.kr/pages/view/lang_03
23
Бирмингемский университет
(University of Birmingham)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.birmingham.ac.uk/
24
Бристольский университет
(University of Bristol)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.bristol.ac.uk/
25
Имперский колледж Лондона
(Imperial College London)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.imperial.ac.uk/
26
Кембриджский университет
(University of Cambridge)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.cam.ac.uk
27
Королевский колледж Лондона
(King’s College London)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.kcl.ac.uk/
28
Ливерпульский университет
(University of Liverpool)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.liverpool.ac.uk/
29
Лондонская школа гигиены и тропической медицины
(London School of Hygiene & Tropical Medicine)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.lshtm.ac.uk/
30
Лондонская школа экономики и политических наук
(London School of Economics and Political Science)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.lse.ac.uk/
31
Лондонский университет королевы Марии
(Queen Mary, University of London)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.qmul.ac.uk/
32
Манчестерский университет
(University of Manchester)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.manchester.ac.uk
33
Ноттингемский университет
(University of Nottingham)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.nottingham.ac.uk
34
Оксфордский университет
(University of Oxford)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.ox.ac.uk
35
Саутгемптонский университет
(University of Southampton)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.southampton.ac.uk/
36
Университет Глазго
(University of Glasgow)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.gla.ac.uk
37
Университет Шеффилда
(University of Sheffield)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.sheffield.ac.uk/
38
Университетский колледж Лондона
(University College London)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.ucl.ac.uk/
39
Уорикский университет (University of Warwick)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.warwick.ac.uk
40
Эдинбургский университет (University of Edinburgh)
СоединҰнное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.ed.ac.uk
41
Иллинойсский университет в Урбане-Шампейне (University of Illinois at Urbana-Champaign)
Соединенные Штаты Америки
www.iei.illinois.edu
42
Калифорнийский университет в Беркли (University of California, Berkeley)
Соединенные Штаты Америки
www.extension.berkeley.edu
43
Калифорнийский университет в Лос-Анджелесе (University of California, Los Angeles)
Соединенные Штаты Америки
www.uclaextension.edu
44
Калифорнийский университет в Сан-Диего (University of California, San Diego)
Соединенные Штаты Америки
www.extension.ucsd.edu
45
Колорадский университет в Боулдере
(University of Colorado at Boulder)
Соединенные Штаты Америки
www.colorado.edu/center/iec
46
Колумбийский университет
(Columbia University)
Соединенные Штаты Америки
www.sps.columbia.edu
47
Питтсбургский университет
(University of Pittsburgh)
Соединенные Штаты Америки
www.eli.pitt.edu
48
Техасский университет в Остине
(University of Texas at Austin)
Соединенные Штаты Америки
www.global.utexas.edu
49
Технологический институт Джорджии
(Georgia Institute of Technology)
Соединенные Штаты Америки
www.esl.gatech.edu
50
Университет Миннесоты
(University of Minnesota, Twin Cities)
Соединенные Штаты Америки
www.ccaps.umn.edu
51
Университет Пенсильвании
(University of Pennsylvania)
Соединенные Штаты Америки
www.elp.upenn.edu
52
Академия языков F+U
(F+U Academy of Language Heidelberg)
Федеративная Республика Германия
http://www.fuu-heidelberg-languages.eu/german_courses_in_heidelberg/
53
Гете-Институт
(Goethe-Institut)
Федеративная Республика Германия
www.goethe.de
54
Языковая школа "SPEAK+write" в Марбурге (SPEAK+write Marburg)
Федеративная Республика Германия
www.speak-marburg.de
55
Языковая школа InterDaf при Университете Лейпцига
(InterDaf, University of Leipzig )
Федеративная Республика Германия
https://www.interdaf.uni-leipzig.de/intensive-language-courses.html
56
Языковой Центр при Университете Хельсинки
(Language Centre, University of Helsinki)
Финляндская республика
www.helsinki.fi/university
57
Французский Альянс
(Alliance Française)
Французская Республика
www.alliancefr.org
58
Французский Альянс в Бордо-Аквитании (Alliance Française Bordeaux Aquitaine)
Французская Республика
www.alliance-bordeaux.org
59
Языковая школа CAVILAM при Французском Альянсе (CAVILAM Vichy Alliance Française)
Французская Республика
www.cavilam.com
60
Языковая школа Онз в Тулузе
(Langue Onze Toulouse)
Французская Республика
www.langueonze.com
61
Международное школа языков в Цюрихе
(Languages Studies International Zurich)
Швейцарская Конфедерация
http://www.lsizh.ch/en
62
Языковая школа Academia Languages
(Academia Language School)
Швейцарская Конфедерация
https://www.academia-basel.ch/bs/en/language-courses/english.html
63
Образовательный центр японского языка и культуры при Киотском Университете
(Education Center for Japanese Language and Culture, Kyoto University)
Государство Япония
https://www.z.k.kyoto-u.ac.jp/introduction/education-center-for-japanese/japanese-language-classes
64
Центр по изучению японского языка при Токийском Университете
(Center for Japanese Language Education, University of Tokyo)
Государство Япония
http://www.nkc.u-tokyo.ac.jp/course_info/index_e.html
Приложение:
Материалы претендентов рассматриваются Рабочим органом в индивидуальном порядке, в случае отсутствия специализированного зарубежного высшего учебного заведения, осуществляющего подготовку по медицинским специальностям или специальностям в области искусства.

124.
Берлин еркін университеті
(Freie Universität Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. fu- berlin. de/ en/ index. html
125.
Хельсинк университеті
(University of Helsinki)
Финляндия Республикасы
https:// www. hel sink i. fi/ en
126.
PSL Париж Зерттеу университеті
(Université PSL)
Франция Республикасы
https:// www. psl. eu/ en
127.
Политехникалық мектеп
(Ecole Polytechnique)
Французская Республика
https:// www. pol ytec hniq ue. edu/
128.
Гренобль Альпі университеті
(Communaute Universite Grenoble Alpes)
Франция Республикасы
http:// www. u- psud. fr/
129.
Париж-Сакле университеті
(Université Paris-Sud)
Франция Республикасы
http:// www. u- psud. fr/
130.
Сорбонна университеті
(Sorbonne University)
Франция Республикасы
www. sor bonn e- uni vers ite. fr/ en
131.
Базель университеті
(University of Basel)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unibas. ch/ de
132.
Берн университеті
(University of Bern)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unibe. ch/ index_ eng. html
133.
Женева университеті
(University of Geneva)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unige. ch/ en/ uni vers ity/ pre sent atio n/
134.
Лозанна федералдық политехникалық мектебі
(EPFL - Ecole Polytechnique Federale de Lausanne)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. epfl. ch/ en/
135.
Цюрих университеті
(University of Zurich)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. uzh. ch/ en. html
136.
Швейцариялық Цюрих жоғарғы техникалық мектебі
(ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology)
Швейцария Конфедерациясы
https:// ethz. ch/ en. html
137.
Киото университеті
(Kyoto University)
Жапония мемлекеті
https:// www. kyoto- u. ac. jp/ en/
138.
Токио университеті
(University of Tokyo)
Жапония мемлекеті
www. u- tokyo. ac. jp
2. "Болашақ" халықаралық стипендиясы иегерлерінің тілдік курстардан өтуі үшін шетелдік ұйымдар
1
Квинсленд университеті жанындағы үздіксіз білім беру және басқа тілді адамдарға ағылшын тілін үйрету институты
(Institute of Continuing & TESOL Education, University of Queensland)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// icte. uq. edu. au/ study/ uq- pat hway s- and- support/ aca demi c- com muni cati on- skills- acs
2
Монаш колледжі
(Monash College, Monash University)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. mon ashc olle ge. edu. au/ courses/ english/ int rodu ctor y- aca demi c- program
3
Жаңа Оңтүстік Уэльс университеті
(University of New South Wales)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// student. unsw. edu. au/ ready
4
Хоторн-Мельбурн
(Hawthorn-Melbourne)
Аустралия одағы
(Аустралия)
1)http:// www. haw thor neng lish. edu. au/ english- lan guag e- courses/ umelbp/
2)http:// www. haw thor neng lish. edu. au/ english- lan guag e- courses/ iap/
5
Сидней университеті жанындағы ағылшын тілін оқыту орталығы
(Center for English Teaching, University of Sydney)
Аустралия одағы
(Аустралия)
http:// sydney. edu. au/ cet/ gra duat e- aca demi c- skills. html
6
Scuola Leonardo da Vinci итальян тіл мектебі
(Scuola Leonardo da Vinci)
Италия Республикасы
https:// www. scu olal eona rdo. com/ ack nowl edge ment s- and- col labo rati ons. html
7
Dilit International House итальян тіл мектебі
(Dilit International House)
Италия Республикасы
https:// www. dilit. it
8
Альберт университеті
(University of Alberta)
Канада
www. ual bert a. ca
9
Британиялық Колумбия университеті (University of British Columbia)
Канада
www. ubc. ca
10
Торонто университеті
(University of Toronto)
Канада
www. uto ront o. ca
11
KU Leuven университеті жанындағы тіл мектебі
(KU Leuven Language Institue)
Бельгия Корольдігі
https:// ilt. kul euve n. be/ english/
12
Studioskolen тіл мектебі
(Studioskolen)
Дания Корольдігі
https:// www. stu dies kole n. dk/ en
13
Ail Madrid тіл мектебі
(Ail madrid)
Испания Корольдігі
https:// www. ail madr id. com/ en/ about- ail/ our- school
14
International House Valencia тіл мектебі
(International House Valencia)
Испания Корольдігі
https:// www. esp anol e. es/
15
Лейден Университеті жанындағы академиялық тіл орталығы
(Academic Language Centre, Leiden University)
Нидерланд Корольдігі
www. hum. leiden. edu/ lan guag ecen tre/
16
Амстердам Университеті жанындағы UvA Talen мектебі
(UvA Talen, University of Amsterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uva tale n. nl/ en/ about- uva- talen
17
Эразма Роттемдам Университеті жанындағы тіл және оқу орталығы
(Language and Training Center, Erasmus University of Rotterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. eur. nl/ en/ edu cati on/ lan guag e- tra inin g- centre
18
Гронинген университеті жанындағы тіл орталығы
(Language Center, University of Groningen)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. rug. nl/ lan guag e- centre/ about- us/
19
Lingu тіл мектебі
(Lingu)
Норвегия Корольдігі
https:// lingu. no/ eng elsk kurs
20
Ересектерге арналған оқу бірлестігі
(Folkuniversitetet)
Швеция Корольдігі
https:// www. uu. se/ en/ about- uu/ join- us/ lan guag e- courses/
21
Сеул ұлттық университеті жанындағы корей тілін оқыту орталығы
(Korean Language Education Center, Seoul National University)
Корея Республикасы
https:// lei. snu. ac. kr/ mobile/ en/ klec/ main/ main. jsp https:// lei. snu. ac. kr/ mobile/ en/ klec/ regular/ regular. jsp
22
Корея алдыңғы қатарлы технологиялар институты жанындағы тіл орталығы
(KAIST Language Center, Korea Advanced Institute of Science and Technology)
Корея Республикасы
https:// lang. kaist. ac. kr/ pages/ view/ lang_ 03
23
Бирмингем университеті
(University of Birmingham)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. bir ming ham. ac. uk/
24
Бристол университеті
(University of Bristol)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. bristol. ac. uk/
25
Лондон империялық колледжі
(Imperial College London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. imp eria l. ac. uk/
26
Кембридж университеті
(University of Cambridge)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. cam. ac. uk
27
Лондон Корольдік колледжі
(King’s College London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. kcl. ac. uk/
28
Ливерпул университеті
(University of Liverpool)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. liv erpo ol. ac. uk/
29
Лондон гигиена және тропикалық медицина мектебі
(London School of Hygiene & Tropical Medicine)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. lshtm. ac. uk/
30
Лондон экономика және саяси ғылымдар мектебі
(London School of Economics and Political Science)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. lse. ac. uk/
31
Лондондағы Queen Mary университеті
(Queen Mary, University of London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. qmul. ac. uk/
32
Манчестер университеті
(University of Manchester)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. man ches ter. ac. uk
33
Ноттингем университеті
(University of Nottingham)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. not ting ham. ac. uk
34
Оксфорд университеті
(University of Oxford)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. ox. ac. uk
35
Саутгемптон университеті
(University of Southampton)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. sou tham pton. ac. uk/
36
Глазго университеті
(University of Glasgow)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. gla. ac. uk
37
Шеффилд университеті
(University of Sheffield)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. she ffie ld. ac. uk/
38
Лондон Университеттік колледжі (University College London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. ucl. ac. uk/
39
Уорик университеті
(University of Warwick)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. warwick. ac. uk
40
Эдинбург университеті
(University of Edinburgh)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. ed. ac. uk
41
Урбан-Шампейндегі Иллинойс университеті
(University of Illinois at Urbana-Champaign)
Америка Құрама Штаттары
www. iei. ill inoi s. edu
42
Берклидегі Калифорния университеті
(University of California, Berkeley )
Америка Құрама Штаттары
www. ext ensi on. ber kele y. edu
43
Лос-Анджелестегі Калифорния университеті
(University of California, Los Angeles)
Америка Құрама Штаттары
www. ucl aext ensi on. edu
44
Сан-Диегодағы Калифорния университеті
(University of California, San Diego)
Америка Құрама Штаттары
www. ext ensi on. ucsd. edu
45
Боулдердегі Колорадо университеті
(University of Colorado at Boulder)
Америка Құрама Штаттары
www. col orad o. edu/ center/ iec
46
Колумбия университеті
(Columbia University)
Америка Құрама Штаттары
www. sps. col umbi a. edu
47
Питтсбург университеті
(University of Pittsburgh)
Америка Құрама Штаттары
www. eli. pitt. edu
48
Остиндегі Техас университеті
(University of Texas at Austin)
Америка Құрама Штаттары
www. global. utexas. edu
49
Джорджия технологиялық институты
(Georgia Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
www. esl. gatech. edu
50
Миннесота университеті
(University of Minnesota, Twin Cities)
Америка Құрама Штаттары
www. ccaps. umn. edu
51
Пенсильвания университеті
(University of Pennsylvania)
Америка Құрама Штаттары
www. elp. upenn. edu
52
F+U тілдер академиясы
(F+U Academy of Language Heidelberg)
Германия Федеративтік Республикасы
http:// www. fuu- hei delb erg- lan guag es. eu/ german_ courses_ in_ hei delb erg/
53
Гете-Институт
(Goethe-Institut)
Германия Федеративтік Республикасы
www. goethe. de
54
Марбургтегі "SPEAK+write" тіл мектебі
(SPEAK+write Marburg)
Германия Федеративтік Республикасы
www. speak- marburg. de
55
Лейпциг университеті жанындағы InterDaf тіл мектебі (InterDaf, University of Leipzig)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. int erda f. uni-leipzig.de/intensive-language-courses.html
56
Хельсинки университеті жанындағы тіл орталығы
(Language Centre, University of Helsinki)
Финляндия Республикасы
www. hel sink i. fi/ uni vers ity
57
Француз Альянсы
(Alliance Française)
Франция Республикасы
www. all ianc efr. org
58
Бордо-Аквитаниядағы Француз Альянсы
(Alliance Française Bordeaux Aquitaine)
Франция Республикасы
www. all ianc e- bor deau x. org
59
Француз Альянс жанындағы тіл мектебі
(CAVILAM Vichy Alliance Française)
Франция Республикасы
www. cavilam. com
60
Тулуздегі Онз тіл мектебі
(Langue Onze Toulouse)
Франция Республикасы
www. lan gueo nze. com
61
Цюрихтегі халықаралық тіл мектебі (Languages Studies International Zurich)
Швейцария Конфедерациясы
http:// www. lsizh. ch/ en
62
Academia Languages тіл мектебі (Academia Language School)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. aca demi a- basel. ch/ bs/ en/ lan guag e- courses/ english. html
63
Киото университеті жанындағы жапон тілі мен мәдениетінің білім орталығы (Education Center for Japanese Language and Culture, Kyoto University)
Жапония мемлекеті
https://www.z. k. kyoto- u. ac. jp/ int rodu ctio n/ edu cati on- center- for- jap anes e/ jap anes e- lan guag e- classes
64
Токио Университеті жанындағы жапон тілін үйрету орталығы
(Center for Japanese Language Education, University of Tokyo)
Жапония мемлекеті
http:// www. nkc.u-tokyo.ac. jp/ course_ info/ index_ e. html
Ескертулер:
Медициналық мамандықтар немесе өнер саласындағы мамандықтар бойынша дайындық жүргізетін шетелдік мамандандырылған жоғары оқу орны жоқ болған жағдайда, Жұмыс органы үміткерлердің материалдарын жеке тәртіпте қарастырады.