Об утверждении перечня отдельных категорий населения, подлежащих экстренной и плановой стоматологической помощи
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-106/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2020 года № 21254
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 200 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень отдельных категорий населения, подлежащих экстренной и плановой стоматологической помощи согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;

"Халықтың шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын жекелеген санаттарының тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-106/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 қыркүйекте № 21254 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 200-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес халықтың шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын жекелеген санаттарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Шоранова М.Е.

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау Бірінші Вице-министрі М.Е. Шорановқа жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 сентября 2020 года
№ ҚР ДСМ-106/2020
Перечень отдельных категорий населения, подлежащих экстренной и плановой стоматологической помощи
Категории населения, подлежащие экстренной стоматологической помощи
1.
Дети до 18 лет
2.
Беременные женщины
3.
Ветераны Великой отечественной войны
4.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Халықтың шұғыл және
жоспарлы стоматологиялық
көмек алуға жататын жекелеген
санаттарының тізбесіне қосымша
Халықтың шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын жекелеген санаттарының тізбесі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.11.2022 № ҚР ДСМ-146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Шұғыл стоматологиялық көмек алуға жататын халықтың санаттары
1.
18 жасқа дейінгі балалар
2.
Жүкті әйелдер
3.
Ұлы Отан соғысының ардагерлері
4.

Инвалиды 1, 2, 3 группы
5.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа"
6.
Получатели адресной социальной помощи
7.
Пенсионеры по возрасту
8.
Больные инфекционными, социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
9
Неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком-инвалидом
10
Неработающие лица, осуществляющие уход за инвалидом первой группы с детства
Категории населения, подлежащие плановой стоматологической помощи
1.
Дети до 18 лет
2.
Беременные женщины

1, 2, 3-топтағы мүгедектігі бар адамдар
5.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналар
6.
Атаулы әлеуметтік көмекті алушылар
7.
Жасы бойынша зейнеткерлер
8.
Инфекциялық, әлеуметтік мәні бар аурулармен және айналасындағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын науқастар
9
Мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар
10
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар
Жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын халықтың санаттары
1.
18 жасқа дейінгі балалар
2.
Жүкті әйелдер