О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 408 "Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 295. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2020 года № 21261. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 мая 2022 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 24.05.2022 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 408 "Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17583, опубликован 26 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии,
геологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2020 года № 295
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан −
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 октября 2018 года № 408
Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)

"Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 408 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 295 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 қыркүйекте № 21261 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 24 мамырдағы № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 24.05.2022 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 408 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17583 болып тіркелген, 2018 жылғы 26 қазанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 23 қыркүйегі
№ 295 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 4 қазандағы
№ 408 бұйрығымен
бекітілген
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства) (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства) за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год, а также порядок оказания государственной услуги "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)".
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) аквакультура – искусственное воспроизводство и культивирование рыбных ресурсов и других водных животных;
2) корм для рыб – все виды сбалансированных полнорационных комбикормов для рыб отечественного или иностранного производства;
3) рыбоводство – направление аквакультуры по искусственному воспроизводству и культивированию рыб в целях предпринимательской деятельности;
4) справка о происхождении вылова – установленный в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 304 "Об утверждении формы справки о происхождении вылова" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14117) документ, подтверждающий происхождение рыбных ресурсов и других водных животных, добытых на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках или выращенных в рыбоводных хозяйствах;
5) лицевой счет – совокупность записей, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок на субсидирование и учета операций по ним;
6) товаропроизводитель – физическое или юридическое лицо, занимающееся аквакультурой (рыбоводством) (далее – товаропроизводитель (услугополучатель));
7) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение в качестве владельца, которое определяется структурным подразделением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующим функции в области сельского хозяйства и рыбного хозяйства (далее – местным исполнительный орган (услугодатель)), в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат есебінен және шегінде акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау тәртібін, сондай-ақ "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) акваөсіру – балық ресурстарының және басқа да су жануарларының өсімін жасанды жолмен молайту және өсіру;
2) балық азығы – балықтарға арналған отандық немесе шетелдік өндірістің теңгерімделген толық рационды құрамажемінің барлық түрі;
3) балық өсіру шаруашылығы – акваөсірудің кәсіпкерлік қызмет мақсатында балықтардың өсімін жасанды жолмен молайту және өсіру жөніндегі бағыты;
4) балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама – "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 304 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14117 болып тіркелген) сәйкес белгілеген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде ауланған балық ресурстары мен басқа да су жануарларының шығу тегін растайтын құжат;
5) жеке шот – субсидиялауға арналған өтінімдерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген адамды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалардың жиынтығы;
6) тауар өндіруші (бұдан әрі – тауар өндіруші (көрсетілетін қызметті алушы)) – акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығымен) айналысатын жеке немесе заңды тұлға;
7) көрсетілетін қызметті жеткізуші – Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне иесі ретінде қолжетімділікті және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға, оны облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы және балық шаруашылығы саласындағы функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші)) айқындайды;

8) заявка на субсидирование – электронная заявка на получение субсидий за приобретенные корма для рыб, подписанная электронной цифровой подписью товаропроизводителя (услугополучателя);
9) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование, а также о заемщиках, кредиторах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
10) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
11) веб-портал информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
12) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
13) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Субсидии предназначаются товаропроизводителям (услугополучателям) для снижения себестоимости продукции аквакультуры (рыбоводства) путем возмещения 30 (тридцати) процентов (далее – %) расходов на приобретение кормов, используемых при выращивании осетровых, лососевых и карповых видов рыб и их гибридов.
4. Предложения по объемам субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства) (далее – предложения по объемам субсидирования) составляются в двух экземплярах и предоставляются сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае его отсутствия – лицом, исполняющим его обязанности, на одобрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство), не позднее 20 января соответствующего года.
При предоставлении на одобрение Министерству предложения по объемам субсидирования прилагаются документы, обосновывающие расчеты по объемам, подлежащих субсидированию видов кормов, с учетом нормы расхода кормов.

8) субсидия алуға арналған өтінім – тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған, сатып алынған балық азығына арналған субсидиялар алуға арналған электрондық өтiнiмі;
9) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – субсидиялауға арналған өтінімдер, сондай-ақ қарыз алушылар, кредиторлар туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
10) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкіметтің" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, субсидиялауға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін, ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырып, ретке келтірілген жиынтығы;
11) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне кіруге мүнкіндік беретін интернет-ресурс;
12) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
13) электронды цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электронды цифрлық символдар жиынтығы.
3. Субсидиялар бекіре, албырт балық және тұқы тұқымдас балық түрлері мен олардың будандарын өсіру кезінде пайдаланылатын азықты сатып алуға жұмсалатын шығындардың 30 (отыз)пайызын (бұдан әрі – %) өтеу жолымен акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өзіндік құнын төмендету үшін тауар өндірушілерге (көрсетілетін қызметті алушыларға) арналады.
4. Акваөсірудің (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау көлемдері бойынша ұсыныстар (бұдан әрі - субсидиялау көлемдері бойынша ұсыныстар) екі данада жасалады және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімі, ол болмаған жағдайда олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қойған ілеспе хатпен тиісті жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) мақұлдауға ұсынылады.
Субсидиялау көлемдері бойынша ұсыныстар Министрлікке мақұлдауға ұсынылған кезде азық шығынының нормалары ескеріле отырып, субсидиялауға жататын азық түрлерінің көлемдері бойынша есептемені негіздейтін құжаттар қоса беріледі.

В случае положительного решения, Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр предложения по объемам субсидирования, не позднее 30 января соответствующего года. В случае отрицательного решения, Министерство письмом с мотивированным обоснованием направляет на доработку оба экземпляра предложения по объемам субсидирования, не позднее 30 января соответствующего года.
Доработанные предложения по объемам субсидирования в двух экземплярах предоставляются на повторное одобрение в Министерство, не позднее 5 февраля соответствующего года.
Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр одобренного предложения по объемам субсидирования, не позднее 10 февраля соответствующего года.
После одобрения Министерством, объемы субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства) утверждаются постановлением акимата области, города республиканского значения, столицы.
5. Местный исполнительный орган (услугодатель) в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения индивидуального плана финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений на субсидии (далее – План финансирования) размещает его на веб-портале.
Глава 2. Условия получения субсидий
6. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи товаропроизводителем (услугополучателем) посредством веб-портала "электронного правительства" заявки на субсидирование по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления субсидий, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления субсидий изложен в стандарте государственной услуги "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации";
2) регистрации заявки на субсидирование в информационной системе субсидирования;
3) наличии в информационной системе субсидирования лицевого счета у товаропроизводителя (услугополучателя), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) подтверждении приобретения кормов товаропроизводителем (услогополучателем) в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличии соответствующей электронной счет-фактуры поставщика кормов);

Оң шешім қабылданған жағдайда, Министрлік субсидиялау көлемдері бойынша ұсыныстың бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей қайтарады. Теріс шешім қабылданған жағдайда Министрлік субсидиялау көлемдері бойынша ұсыныстың екі данасын уәжді негіздемесі бар хатпен тиісті жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей пысықтауға жібереді.
Субсидиялау көлемдері бойынша пысықталған ұсыныстар екі данада Министрлікке тиісті жылдың 5 ақпанынан кешіктірмей қайта мақұлдауға беріледі.
Министрлік мақұлданған субсидиялау көлемдері бойынша ұсыныстың бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың 10 ақпанынан кешіктірмей қайтарады.
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау көлемдері Министрлікпен мақұлданғаннан кейін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдігінің қаулысымен бекітіледі.
5. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялауға арналған мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландырудың жеке жоспары (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекітілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны веб-порталға субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне орналастырады.
2-тарау. Субсидиялар алу шарттары
6. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) тауар өндіруші (көрсетілетін қызметті алушы) субсидия алуға арналған өтінімді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiмді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық форматта беруі.
Субсидияларды алу процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияларды беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын субсидиялар алуға қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
2) өтiнiмнің субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелуі;
3) тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) азық сатып алуының расталуы (азық жеткізушінің тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);

5) подтверждении объема производства товаропроизводителя (услугополучателя) рыбной продукции в четвертом квартале предыдущего года и (или) в текущем году в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур;
6) подтверждении сведений о происхождении рыб, выращенных в искусственных условиях, в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС "ГБД "Е-лицензирование"), в соответствии с пунктом 1-3 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон);
7) подтверждении сведений по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и ИС "ГБД "Е-лицензирование", при субсидировании кормов для осетровых и их гибридов в соответствии с пунктами 3 и 3-1 статьи 19 Закона.
Глава 3. Порядок расчета субсидий
7. Сумма причитающейся субсидии на корма для рыб рассчитывается по следующей формуле:
где:
– общая масса израсходованных кормов для выращивания рыб, килограмм;
Vр – объем произведенной продукции аквакультуры (рыбоводства), подтвержденный в соответствии с подпунктом 5) пункта 6 настоящих Правил, килограмм;
Nрк – норма расхода кормов на производство одного килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства), указанная в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил;
∑ – общая сумма средств, израсходованных на корма для рыб, тенге;
Ск – стоимость корма для рыб за один килограмм, тенге;
Сс – сумма субсидий, тенге.
В стоимости корма для рыб не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
8. Норма расхода кормов на производство одного килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства) не превышает для: лососевых и их гибридов 1,2 (одну целых две десятых) килограмма, осетровых и их гибридов 1,5 (полтора) килограмма, карповых и их гибридов 4,0 (четыре) килограмма.
При фактических затратах на производство одного килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства) ниже указанных норм, субсидии рассчитываются исходя из фактического расхода кормов.
9. Сумма выделяемых субсидий на один килограмм корма для рыб не превышает для:
1) лососевых и их гибридов 270 (двести семьдесят) тенге;

5) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алдыңғы жылдың төртінші тоқсанындағы және/немесе ағымдағы жылғы балық өніміне тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) өндіріс көлемінің расталуы;
6) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ ) өзара іс-қимылы нәтижесінде "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 26-бабы 1-3-тармағына сәйкес жасанды жағдайларда өсірілген балықтардың қайдан ауланғаны туралы мәліметтердің расталуы;
7) бекіре балықтары мен олардың будандары үшін азықты субсидиялау кезінде Заңның 19-бабы 3 және 3-1-тармақтарына сәйкес Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлардың қолдан өсірілгені туралы мәліметтердің субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ өзара іс-қимылы нәтижесінде расталуы.
3-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
7. Балық азығына арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1)
= Vр * Nрк
2) ∑=
*Ск
3) Сс=( ∑*30)/100,
мұнда:
– балық өсіру үшін жұмсалған азықтың жалпы массасы, килограмм;
Vp – осы Қағидалардың 6-тармағы 5) тармақшасына сәйкес расталған, өндірілген акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің көлемі, килограммен;
Nрк – осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің бір килограмын өндіруге жұмсалатын азық шығысының нормасы;
∑ – балық азығына жұмсалған қаражаттың жалпы соммасы, теңге;
Ск – бір килограмм балық азығының құны, теңге;
Сс – субсидиялар сомасы, теңге.
Балық азығының құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.
8. 1 (бір) килограмм акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімін өндіруге жұмсалатын азық шығысының нормасы: албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 1,2 (бір бүтін оннан екі) килограмнан, бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 1,5 (бір жарым) килограмнан, тұқы тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 4,0 (төрт) килограмнан аспайды.
1 (бір) килограмм акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімін өндіруге жұмсалған нақты шығындар көрсетілген нормалардан төмен болған жағдайда субсидиялар нақты азық шығысы бойынша есептеледі.
9. Бір килограмм балық азығына бөлінетін субсидиялар сомасы:
1) албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 270 (екі жүз жетпіс) теңгеден;

2) осетровых и их гибридов 285 (двести восемьдесят пять) тенге;
3) карповых и их гибридов 105 (сто пять) тенге.
Глава 4. Порядок выплаты субсидий
10. Прием заявок на субсидирование осуществляется по месту нахождения (юридическому адресу) товаропроизводителя (услугополучателя) с 1 марта до 1 декабря соответствующего года.
11. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – личный кабинет) местный исполнительный орган (услугодатель) до 10 февраля соответствующего года направляет поставщику услуг актуализированные списки сотрудников, обладающих ЭЦП.
12. Для получения доступа в личный кабинет товаропроизводителю (услугополучателю) необходимо иметь ЭЦП для самостоятельной регистрации в информационной системе субсидирования.
13. При регистрации на веб-портале для открытия личного кабинета товаропроизводителем (услугополучателем) указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН); фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, в форме совместного предпринимательства: бизнес-идентификационный номер; полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня.
При изменении указанных данных, товаропроизводитель (услугополучатель) в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в личный кабинет.
14. Формирование и регистрация заявки на субсидирование производится в личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка на субсидирование с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований в соответствии с подпунктами 4), 5), 6) и 7) пункта 6 настоящих Правил;
2) заявка на субсидирование регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП товаропроизводителя (услугополучателя) и становится доступной в личном кабинете местного исполнительного органа (услугодателя). На электронный адрес местного исполнительного органа (услугодателя), указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки на субсидирование.
В случае выявления товаропроизводителем (услугополучателем) несоответствия данных в зарегистрированной заявке на субсидирование до формирования местным исполнительным органом (услугодателем) счетов к оплате, товаропроизводитель (услугополучатель) имеет возможность отозвать заявку на субсидирование с указанием причины отзыва.

2) бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 285 (екі жүз сексен бес) теңгеден;
3) тұқы тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 105 (жүз бес) теңгеден аспайды.
4-тарау. Субсидиялар төлеу тәртібі
10. Субсидиялауға өтінімдерді қабылдау тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) орналасқан жері (заңды мекенжайы) бойынша тиісті жылдың 1 наурызынан бастап 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
11. Тізілім деректеріне веб-портал арқылы қолжетімділікті ұсыну (бұдан әрі – жеке кабинет) үшін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті жылдың 10 ақпанына дейін қызметтерді жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар қызметкерлердің өзектендірілген тізімін жолдайды.
12. Жеке кабинетке қолжетімділікті ұсыну үшін тауарөндірушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне дербес тіркелу үшін ЭЦҚ-сы болуы тиіс.
13. Веб-порталда тіркелу кезінде жеке кабинет ашу үшін тауар өндіруші (көрсетілетін қызметті алушы) мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН); аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар және бірлескен кәсіпкелік нысанындағы жеке кәсіпкерлер үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі; толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктегі банк шотының деректемелері.
Көрсетілген деректер өзгерген жағдайда тауар өндіруші (көрсетілетін қызметті алушы) бір жұмыс күні ішінде жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
14. Жеке кабинетте өтінімді қалыптастыру және тіркеу мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) өтінім оған осы Қағидалардың 6-тармағы 4), 5), 6) және 7) тармақшаларының талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен тексеру үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып қалыптастырылады;
2) өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде оған тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті беруші) электрондық мекенжайына өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Тауар өндіруші (көрсетілетін қызметті алушы) жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) төлем тапсырмаларын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректердің сәйкессіздігін анықтаса, тауар өндірушінің (көрсетілген қызмет алушының) қайтарып алу себебін көрсете отырып, субсидиялау өтінімін қайтарып алуға мүмкіндігі бар.

15. Ответственный исполнитель местного исполнительного органа (услугодателя) в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в "личном кабинете" товаропроизводителя (услугополучателя).
16. Ответственный исполнитель местного исполнительного органа (услугодателя) в соответствии с Планом финансирования формирует в информационной системе субсидирования счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение одного рабочего дня после подтверждения местным исполнительным органом (услугодателем) принятия заявки на субсидирование согласно пункту 15 настоящих Правил.
Результатом оказания государственной услуги является уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется в форме электронного документа в личный кабинет товаропроизводителя (услугополучателя) в информационной системе субсидирования.
По заявкам на субсидирование, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности с момента подачи заявки на субсидирование.
17. Отказ в предоставлении субсидий принимается по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных товаропроизводителем (услугополучателем) для получения субсидий, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие товаропроизводителя (услугополучателя) и (или) представленных данных и сведений, необходимых для получения субсидий, требованиям, установленным настоящими Правилами.
18. Местный исполнительный орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
19. Жалоба на решение, действие (бездействие) местного исполнительного органа (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя местного исполнительного органа (услугодателя), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.

15. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы өтінім тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-ны пайдаланып қол қою арқылы оның қабылданғанын тиісті хабарлама арқылы растайды. Бұл хабарлама тауа өндірушінің (көрсетілген қызметті алушы) "жеке кабинетінде" қол жетімді болады.
16. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес субсидиялауға өтінім қабылдауды растағаннан кейін бір жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы Қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын қалыптастырады.
Осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидияны аудару туралы хабарлама, не осы Қағидалардың 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) жеке кабинетіне жіберіледі.
Субсидиялардың көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын субсидиялауға арналған өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу субсидиялауға өтінім берілген сәттен бастап кезектілік тәртібімен келесі айда жүзеге асырылады.
17. Субсидиялар беруден бас тарту мынадай негіздер бойынша қабылданады:
1) субсидия алу үшін тауар өндіруші (көрсетілетін қызметті алушы) ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) және (немесе) осы Қағидаларда белгіленген субсидияларды алу үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
18. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне субсидияларды алу сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
5-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
19. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші), мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.

20. Жалоба товаропроизводителя (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
местным исполнительным органом (услугодателем) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
21. Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом (услугодателем), уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) товаропроизводителю (услугополучателю), подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, товаропроизводитель (услугополучатель) обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона о государственных услугах.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Форма
Заявка на субсидирование
В ________________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные корма для __________ видов рыб в
объеме __________ килограммов ____________, в размере
__________________________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе. для юридического лица: наименование
________________________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________ адрес
___________________________________________________________ номер телефона (факса)
________________________________________________________________________________
для физического лица: фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
_________________________________________ документ, удостоверяющий личность: номер
_____________________________________________________________________ кем выдано
_____________________________________________________________________ дата выдачи
___________________________________________________________________________ адрес
___________________________________________________________ номер телефона (факса)
________________________________________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для
физического лица:
местонахождение ________________________________________________ дата уведомления
________________________________________________________________________________

20. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) шағымы:
жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
21. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің), мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу үшін 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген тауар өндірушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4 бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігі мен
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Субсидия алуға арналған өтінім (кімге)_____________________________________________________ (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
(кімнен)________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған мынадай балық түрлеріне:__________________________________
______________________ килограмм көлемінде сатып алынған азық үшiн
________________________теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
(сомасы санмен және жазбаша)
1. Өтінім беруші туралы мәлімет.
заңды тұлға үшін:
атауы __________________________________________________________;
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)____________________;
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________________________;
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _____________________________;
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ______________________________________________________________;
кім берді ____________________________________________________________;
берілген күні ________________________________________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ______________________________________________________;
хабардар етілген күн _________________________________________________;

2. Сведения текущего счета физического или юридического лица в банке второго
уровня:
ИИН/БИН _______________________________________________________ код бенефициара
(далее – Кбе)
_________________________________________________________________ реквизиты банка
______________________________________________________________ наименование банка
________________________________________________ банковский идентификационный код
___________________________________________ индивидуальный идентификационный код
_____________________________________________ БИН
_______________________________________________________________ Кбе
________________________________________________________________________________
3. Сведения из справки о происхождении вылова: номер и дата выдачи
_______________________________________________________________________ виды рыб
________________________________________________________________________________
объем выращенных рыб ___________________________________________________________
4. Подтверждение регистрации в административном органе о деятельности по
искусственному разведению осетровых видов рыб, виды которых включены в приложения I
и (или) II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения: номер и дата выдачи
______________________________________________________________ номер уведомлений
________________________________________________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі жеке немесе заңды тұлғаның ағымдағы шотының мәліметтері:
ЖСН/БСН __________________________________________________________;
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе)______________________________________;
банктің деректері_____________________________________________________;
банктің атауы________________________________________________________;
банк бизнес-сәйкестендіру номері_______________________________________;
жеке сәйкестендіру коды_____________________________________________;
БСН _______________________________________________________________;
Кбе ________________________________________________________________;
3. Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтамадан мәліметтер:
нөмірі және берілген күні _____________________________________________;
балықтың түрі _______________________________________________________;
өсірілген балықтың көлемі ____________________________________________;
4. Түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы конвенцияның І және (немесе) ІІ қосымшаларына
енгізілген балықтардың бекіре тұқымдас түрлерін қолдан өсіру жөніндегі қызмет
туралы әкімшілік органда тіркелуді растау:
нөмірі және берілген күні ______________________________________________;
хабарлама нөмірі _____________________________________________________;

8. Расчет причитающихся субсидий:
№п/п
Вид субсидируемой рыбы
Объем произведенной продукции, килограмм
Наименование и вид кормов
Стоимость одного килограмма корма, тенге
Норма расхода кормов на производство одного килограмма
Всего расход на приобретение кормов, тенге
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку
и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению "__" _________ 20 ___ года в _____ часов
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная.
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон);
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса услугодателей размещены на:

8. Тиесілі субсидияларды есептеу:
Субсидияла-натын балық түрі
Өндірілген өнім көлемі, килограмм
Азық атауы және түрі
1 (бір) килограмм азықтың құны, теңге
1 (бір) килограмм азық өндіруге арналған шығыс нормасы
Азық сатып алуға жұмсалған барлық шығыс, теңге
Бюджеттік субсидиялар-дың тиесілі сомасы, теңге
1
2
3
4
5
7
8
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші қол қойып, 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігі мен
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
"Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігі мен өнім сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидияны аудару туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске және Заңға сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:

1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов государственных органов https://beta.egov.kz;
3) на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) посредством портала представляет заявку на субсидирование в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения субсидий, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для получения субсидий, требованиям, установленным Правилами субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 408 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17583).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 701 998, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Условия получения услуги третьими лицами:
Электронный запрос третьими лицами, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Форма
Уведомление о перечислении субсидии
Уважаемый (-ая) __________________________________________________________
(товаропроизводитель)
По Вашей заявке № ________ от "__" _______ 20 ___ года оказана государственная
услуга и уведомляем о перечислении на Ваш расчетный счет № __________ суммы субсидии
в размере _________ тенге счетом к оплате от "__" ___________ 20 ___ года.
Приложение 4
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Форма
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
Уважаемый (-ая) ___________________________________________________________
(товаропроизводитель)
По Вашей заявке № __________ от "__" _________ 20 ___ года в предоставлении
государственной услуги отказано по причине:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________.

1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) https://beta.egov.kz мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында субсидиялауға өтінімді ұсынады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) субсидияларды алуға қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 408 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 19 қазанда № 17583 тіркелген) бекітілген Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 701 998, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары:
Порталдағы "жеке кабинеттен" ұсынылған мәліметтер сұратылып отырған тұлғаның келісімі болған жағдайда, сондай-ақ порталдағы хабарламаға жауап ретінде бір реттік парольді беру жолымен немесе қысқа мәтіндік хабарламаны жіберу жолымен субъектінің порталда тіркелген ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігі мен
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Субсидияны аудару туралы хабарлама
Құрметті _________________________________________________________________
(тауар өндіруші)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетілгенін және Сіздің №__________ есептік шотыңызға 20___ жылғы "__" __________ төлем шотымен _________ теңге мөлшерінде субсидия сомасы аударылғанын хабарлаймыз.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігі мен
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Құрметті _________________________________________________________________
(тауар өндіруші)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден _______________________ __________________________________________ себепті бас тартылды.