О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 сентября 2020 года № 418. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2020 года № 21305
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2018 года № 17650, опубликован 2 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
В Типовых правилах приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего образования, утвержденных указанном приказом:
абзац первый пункта 16 изложить в следующей редакции:
"16. Прием заявлений от поступающих для сдачи творческого экзамена осуществляется в ОВПО с 20 июня по 7 июля календарного года.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. По результатам специальных экзаменов по областям образования "Педагогические науки" и "Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)" поступающему выдается выписка из ведомости допуска для предъявления в ОВПО независимо от места сдачи творческого экзамена.";
абзац первый пункта 34 изложить в следующей редакции:
"34. Лица, имеющие среднее, техническое и профессиональное или послесреднее образование, за исключением поступающих по родственным направлениям подготовки кадров высшего образования, предусматривающие сокращенные сроки обучения, не набравшие пороговый балл, установленный в пункте 4 настоящих Типовых правил (по результатам ЕНТ), с результатами ЕНТ с несоответствующими комбинациями профильных предметов, с аннулированными результатами ЕНТ зачисляются в ОВПО по очной форме обучения на платной основе.";
абзац второй пункта 35 изложить в следующей редакции:
"Обладатели образовательного гранта по группам творческих образовательных программ высшего образования зачисляются в ОВПО, независимо от места сдачи творческого экзамена.";
В Приложении 3:
в строке 8:
в разделе "при обращении к услугодателю" подпункт 5) изложить в следующей редакции:

"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақтан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 28 қыркүйектегі № 418 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 қыркүйекте № 21305 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 31 қазанда № 17650 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 2 қарашада жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларында:
16-тармақтың 1-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Шығармашылық емтихан тапсыру үшін түсушілерден өтініштерді қабылдау ЖЖОКБҰ-да күнтізбелік жылдың 20 маусымынан 7 шілдесіне дейін жүзеге асырылады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. "Педагогикалық ғылымдар" және "Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)" білім беру салалары бойынша арнайы емтихандардың нәтижелері бойынша түсушіге шығармашылық емтихан тапсыру орнына қарамастан ЖЖОКБҰ-ға ұсыну үшін рұқсат беру ведомосінен үзінді беріледі.";
34-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Қысқартылған оқыту мерзімдерін көздейтін жоғары білімді кадрларды даярлаудың ұқсас бағыттары бойынша түсушілерді қоспағанда, осы Үлгілік қағидалардың 4-тармағында белгіленген шекті балл алмаған (ҰБТ нәтижесі бойынша), бейінді пәндер комбинациясы сәйкес келмейтін ҰБТ нәтижелері бар, ҰБТ нәтижелері жойылған орта, техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білімі бар тұлғалар ЖЖОКБҰ-ға күндізгі оқу бөліміне ақылы негізде қабылданады.";
35-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары білім берудің шығармашылық білім беру бағдарламаларының топтары бойынша білім беру грантының иегерлері шығармашылық емтихан тапсыру орнына қарамастан ЖЖОКБҰ-ға қабылданады.";
3-қосымшада:
8-жолда:
"көрсетілетін қызметті алушы ЖЖОКБҰ-ға өтініш жасаған кезде" деген бөлімдегі 5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"5) медицинскую справку по форме утвержденную согласно подпункта 31) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения Республики Казахстан
В случаях осуществления ограничительных мероприятий, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории предоставляют непосредственно в организации образования медицинскую справку по мере снятия данных мероприятий.";
в разделе "при обращении через портал" подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) медицинскую справку по форме утвержденную согласно подпункта 31) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения Республики Казахстан".
В случаях осуществления ограничительных мероприятий, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории предоставляют непосредственно в организации образования медицинскую справку по мере снятия данных мероприятий.";
в Типовых правилах приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы послевузовского образования:
пункт 5 дополнить абзацами следующего содержания:
"Документы на иностранном языке предоставляются с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский или русский язык.
Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, проходят процедуру нострификации в установленном законодательством порядке Республики Казахстан после зачисления лиц в течение 1 (первого) академического периода обучения.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"Прием заявлений поступающих в магистратуру в ОВПО проводится приемными комиссиями ОВПО и (или) через информационную систему с 15 июня по 19 июля календарного года.
Вступительный экзамен по арабскому языку и творческие экзамены для поступающих в магистратуру проводятся в ОВПО с 20 по 28 июля календарного года.
Прием заявлений поступающих в резидентуру организаций образования в области здравоохранения, а также ОВПО проводится приемными комиссиями ОВПО с 3 по 25 июля календарного года. Вступительные экзамены проводятся с 17 по 22 августа календарного года.
Прием заявлений в докторантуру ОВПО с 3 июля до 10 августа календарного года. Вступительные экзамены по группам образовательных программ в докторантуру проводятся с 17 до 22 августа календарного года.
Зачисление в докторантуру – до 28 августа календарного года.
Зачисление в магистратуру – до 11 сентября календарного года.";
первый абзац пункта 10 изложить в следующей редакции:

"5) Қазақстан Республикасының Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша медициналық анықтама;
Белгілі бір аумақта шектеу іс-шаралары жүзеге асырылған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда осы іс-шаралардың алынуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына медициналық анықтама ұсынады.";
"көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш жасаған кезде" деген бөлімдегі 4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Қазақстан Республикасының Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша медициналық анықтама;
Белгілі бір аумақта шектеу іс-шаралары жүзеге асырылған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда осы іс-шаралардың алынуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына медициналық анықтама ұсынады.";
Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларында:
5-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Шет тіліндегі құжаттар мемлекеттік немесе орыс тіліндегі нотариалды куәландырылған аудармасымен бірге беріледі.
Шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттар адамдар оқуға қабылданғаннан кейін оқудың 1 (бірінші) академиялық кезеңі ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен нострификациялау рәсімінен өтеді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. ЖЖОКБҰ магистратурасына түсушілердің өтініштерін қабылдауды ЖЖОКБҰ қабылдау комиссиялары және (немесе) ақпараттық жүйе арқылы күнтізбелік жылдың 15 маусымы мен 19 шілдесі аралығында жүргізіледі.
Магистратураға түсушілерге арналған араб тілінен түсу емтиханы және шығармашылық емтихандар ЖЖОКБҰ-да күнтізбелік жылдың 20 - 28 шілде аралығында өткізіледі.
Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының, сондай-ақ ЖЖОКБҰ резидентурасына түсушілердің өтініштерін қабылдауды ЖЖОКБҰ қабылдау комиссиялары күнтізбелік жылдың 3 - 25 шілдесі аралығында жүргізеді. Қабылдау емтихандары күнтізбелік жылдың 17 - 22 тамызы аралығында өткізіледі.
ЖЖОКБҰ докторантурасына өтініштерді қабылдау күнтізбелік жылдың 3 шілдесінен бастап 10 тамызына дейін жүргізіледі. Докторантураға білім беру бағдарламаларының тобы бойынша түсу емтихандары күнтізбелік жылдың 17 тамызынан 22-не дейін өткізіледі.
Докторантураға қабылдау күнтізбелік жылдың 28 тамызына дейін жүргізіледі.
Магистратураға қабылдау күнтізбелік жылдың 11 қыркүйегіне дейін жүргізіледі.";
10-тармақтың 1-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Лица, поступающие в магистратуру или резидентуру в период с 25 августа по 11 сентября календарного года предоставляют услугодателю (через приемную комиссию ОВПО) (далее – услугодатель) или через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление в высшие учебные заведения для обучения по образовательным программам послевузовского образования" (далее – Стандарт государственной услуги), согласно приложению 1-1 к настоящим Типовым правилам.";
абзац седьмой пункта 10 изложить в следующей редакции:
"В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугодателю направляется уведомления о приеме документов для зачисления в ОВПО после получения уведомления услугополучатель представляет услугодателю оригиналы документов в срок до 11 сентября календарного года.";
в пункте 14 строку:
"CEFR (Common European Framework of Reference – СиИэФаР (Коммон Юуропиан Фреймуорк Ов Рефэрэнс), пороговый балл – В2;" исключить;
в пункте 19 строку:
"CEFR (Common European Framework of Reference – СиИэФаР (Коммон Юуропиан Фреймуорк Ов Рефэрэнс), пороговый балл – В2;" исключить;
абзац первый пункта 35 изложить в следующей редакции:
"35. Для участия в конкурсе по государственному образовательному заказу за счет средств местного бюджета поступающие подают в ОВПО до 9 сентября календарного года:
в Приложении 1-1:
строку 3 изложить в следующей редакции:
"С момента сдачи пакета документов услугодателю для услугополучателей, поступающих по образовательным программам послевузовского образования:
на магистратуру – с 8 по 11 сентября календарного года;
на докторантуру – с 22 по 28 августа календарного года.
Зачисление в ОВПО на магистратуру осуществляется до 11 сентября календарного года.
Зачисление в ОВПО на докторантуру осуществляется до 28 августа календарного года.
абзац первый строки 5 изложить в следующей редакции:
"Результатом оказания государственной услуги является выдача расписки о приеме документов и приказ о зачислении в ОВПО, прошедших конкурсный отбор по итогам вступительных экзаменов до 28 августа для докторантуры, до 11 сентября календарного года для магистратуры.";
в строке 8:
в пункте 1 подпункт 6) изложить в следующей редакции:
" 6) медицинскую справку по форме утвержденную согласно подпункта 31) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения Республики Казахстан".
В случаях осуществления ограничительных мероприятий, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории предоставляют непосредственно в организации образования медицинскую справку по мере снятия данных мероприятий.";
в подпункте 7) строку:
"Common European Framework of Reference (CEFR, пороговый балл – В2)" исключить;

"10. Магистратураға немесе резидентураға түсуші адамдар күнтізбелік жылдың 25 тамызы мен 11 қыркүйегі аралығында көрсетілетін қызметті берушіге (ЖЖОКБҰ-ның қабылдау комиссиясы арқылы) немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Үлгілік қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары оқу орындарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын тапсырады.";
10-тармақтың жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызмет берушіге құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда ЖЖОКБҰ-ға қабылдау үшін құжаттарды қабылдау туралы хабарлама жіберіледі. Хабарламаны алғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың түпнұсқаларын күнтізбелік жылдың 11 қыркүйегіне дейінгі мерзімде ұсынады.";
14-тармақта:
"CEFR (Common European Framework of Reference – СиИэФаР (Коммон Юуропиан Фреймуорк Ов Рефэрэнс), шекті балл – В2" деген жол алынып тасталсын;
19-тармақта:
"CEFR (Common European Framework of Reference - СиИэФаР (Коммон Юуропиан Фреймуорк Ов Рефэрэнс), шекті балл – В2" деген жол алынып тасталсын;
35-тармақтың 1-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша конкурсқа қатысу үшін түсушілер ЖЖОКБҰ-ға күнтізбелік жылдың 9 қыркүйегіне дейін:";
1-1-қосымшада:
3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша түсетін көрсетілетін қызметті алушылар үшін көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
магистратураға – күнтізбелік жылдың 8 - 11 қыркүйегі аралығында;
докторантураға – күнтізбелік жылдың 22 - 28 тамызы аралығында.
ЖЖОКБҰ-да магистратураға қабылдау күнтізбелік жылдың 11 қыркүйегіне дейін жүзеге асырылады.
ЖЖОКБҰ-да докторантураға қабылдау күнтізбелік жылдың 28 тамызына дейін жүзеге асырылады.";
5-жолдың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру және докторантура үшін күнтізбелік жылдың 28 тамызына дейін, магистратура үшін күнтізбелік жылдың 11 қыркүйегіне дейін қабылдау емтихандарының қорытындысы бойынша конкурстық іріктеуден өткендерге ЖЖОКБҰ-ға қабылдау туралы бұйрық шығару болып табылады.";
8-жолда:
1-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасының Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша медициналық анықтама;
Белгілі бір аумақта шектеу іс-шаралары жүзеге асырылған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда осы іс-шаралардың алынуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына медициналық анықтама ұсынады.";
7) тармақшада:
"CEFR (Common European Framework of Reference - СиИэФаР (Коммон Юуропиан Фреймуорк Ов Рефэрэнс), шекті балл – В2" деген жол алынып тасталсын;

в разделе "при обращении через портал" в подпункте 4) строку "Common European Framework of Reference (CEFR, пороговый балл – В2)" исключить;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) медицинскую справку по форме утвержденную согласно подпункта 31) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения Республики Казахстан".
В случаях осуществления ограничительных мероприятий, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории предоставляют непосредственно в организации образования медицинскую справку по мере снятия данных мероприятий.";
в подпункте 4) пункта 2 строку:
"Common European Framework of Reference (CEFR, пороговый балл – В2)" исключить;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) медицинскую справку по форме утвержденную согласно подпункта 31) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения Республики Казахстан".
В случаях осуществления ограничительных мероприятий, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории предоставляют непосредственно в организации образования медицинскую справку по мере снятия данных мероприятий.";
В разделе "при обращении через портал" в подпункте 4) строку:
"Common European Framework of Reference (CEFR, пороговый балл – В2)" исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
" 6) медицинскую справку по форме утвержденную согласно подпункта 31) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения Республики Казахстан".
В случаях осуществления ограничительных мероприятий, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории предоставляют непосредственно в организации образования медицинскую справку по мере снятия данных мероприятий.".
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;

"портал арқылы өтініш жасаған кезде" деген бөлімдегі 4) тармақшадағы "CEFR (Common European Framework of Reference - СиИэФаР (Коммон Юуропиан Фреймуорк Ов Рефэрэнс), шекті балл – В2" деген жол алынып тасталсын;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Қазақстан Республикасының Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша медициналық анықтама;
Белгілі бір аумақта шектеу іс-шаралары жүзеге асырылған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда осы іс-шаралардың алынуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына медициналық анықтама ұсынады.";
2-тармақтың 4) тармақшасында:
"CEFR (Common European Framework of Reference - СиИэФаР (Коммон Юуропиан Фреймуорк Ов Рефэрэнс), шекті балл – В2" деген жол алынып тасталсын;
5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Қазақстан Республикасының Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша медициналық анықтама;
Белгілі бір аумақта шектеу іс-шаралары жүзеге асырылған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда осы іс-шаралардың алынуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына медициналық анықтама ұсынады.";
"портал арқылы өтініш жасаған кезде" деген бөлімдегі 4) тармақшада:
"CEFR (Common European Framework of Reference - СиИэФаР (Коммон Юуропиан Фреймуорк Ов Рефэрэнс), шекті балл – В2" деген жол алынып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасының Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша медициналық анықтама;
Белгілі бір аумақта шектеу іс-шаралары жүзеге асырылған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда осы іс-шаралардың алынуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына медициналық анықтама ұсынады.".
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Дауленова М.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и
науки Республики Казахстан
А. Аймагамбетов

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Респуликасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі М.М. Дәуленовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов