О внесении изменений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 52 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля и надзора"
Совместный приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 сентября 2020 года № 496 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 сентября 2020 года № 70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2020 года № 21336. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 763 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 130.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.12.2022 № 763 и Министра национальной экономики РК от 19.12.2022 № 130 (вводится в действие с 01.01.2023).
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 52 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля и надзора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17665, опубликован 5 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
приложение к настоящим Критериям изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
приложения 2 и 4 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции, согласно приложениям 2 и 3 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдар қызметінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 52 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 26 қыркүйектегі № 496 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 28 қыркүйектегі № 70 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 қыркүйекте № 21336 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 763 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 130 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.12.2022 № 763 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.12.2022 № 130 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдар қызметінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 52 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17665 болып тіркелген, 2018 жылғы 5 қарашада Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы Өлшемшарттарға қосымша осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 2 және 4-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________
Р. Даленов
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
__________
Б. Атамкулов
Приложение 1
к совместному приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 26 сентября 2020 года № 496
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 сентября 2020 года № 70
Приложение к Критериям
оценки степени риска в области
архитектуры, градостроительства и
строительства за деятельностью
местных исполнительных органов
по делам архитектуры,
градостроительства, строительства и
государственного архитектурно-
строительного контроля и надзора
Субъективные критерии оценки cтепени риска в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно строительного контроля и надзора
№ п/п
Критерии
Степень нарушения
Органы архитектуры и градостроительства

2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі
__________Р. Даленов
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
__________Б. Атамкулов
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 26 қыркүйегі № 496
және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 28 қыркүйегі № 70
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Сәулет, қала құрылысы,
құрылыс және мемлекеттік
сәулет-құрылыс бақылау мен
қадағалау істері жөніндегі
жергілікті атқарушы органдар
қызметінің сәулет, қала
құрылысы және құрылыс
саласындағы тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
қосымша
Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау мен қадағалау істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдар қызметінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
Р/с
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі
Сәулет және қала құрылысы органдары

1. Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля и надзора, в том числе посредством автоматизированных информационных систем.
1
Не предоставление информации о намечаемых к строительству объектов и комплексов (сведения о заказчике, подрядчике, авторском и техническом надзорах, наличие заключения экспертизы, решения о предоставлении соответствующего права на землю) к 5 числу месяца
грубое
2
Не предоставление информации о строящихся объектах и комплексах (сведения о заказчике, подрядчике, авторском и техническом надзорах, наличие заключения экспертизы, решения о предоставлении соответствующего права на землю) к 5 числу ежеквартально
грубое

1. Бақылау және қадағалау субъект ұсынатын, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы ұсынылатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу қорытындылары.
1
Салынуы белгіленген объектілер мен кешендер туралы ақпаратты (тапсырыс беруші, мердігер, авторлық және техникалық қадағалау, сараптама қорытындысының, жерге тиісті құқық беру туралы шешімнің болуы туралы мәліметтерді) әрбір айдың 5-күніне ұсынбау
өрескел
2
Салынып жатқан объектілер мен кешендер туралы ақпаратты (тапсырыс беруші, мердігер, авторлық және техникалық қадағалау, сараптама қорытындысының, жерге тиісті құқық беру туралы шешімнің болуы туралы мәліметтерді) тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне ұсынбау
өрескел

2. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора за субъектами контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства).
3
Ведение учета актов приемки объектов в эксплуатацию, а также объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
грубое
4
Наличие проектов генерального плана городов республиканского значения, столицы, городов областного значения и сельских населенных пунктов республики
грубое
5
Наличие проектов детальных планировок городов республиканского значения, столицы, городов областного значения и сельских населенных пунктов республики
грубое
6
Соблюдение деление территорий на функциональные зоны
грубое
7
Соблюдение красных линий
грубое
8
Соблюдение желтых линий
грубое
9
Соблюдение линии регулирования застройки
грубое
10
Соблюдение к концепции единого архитектурного стиля предусматриваемые для столицы, городов республиканского и областного значения
грубое
11
Соблюдение градостроительных требований при подготовке решений местных исполнительных органов о предоставлении заявителю соответствующего права на землю
грубое
12
Соблюдение градостроительных требований при подготовке решений местных исполнительных органов на проведение реконструкции, перепланировки, переоборудования помещений (отдельных частей) существующих зданий (сооружений)
грубое
13
Соблюдение требований согласования эскиза (эскизного проекта) на строительство
значительное
14
Ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов
значительное
15
Соблюдение срока рассмотрения заявления на проектирование технически и (или) технологически несложных объектов: на выдачу архитектурно-планировочного задания и технических условий не более 6 (шести) рабочих дней, за исключением случаев мотивированного отказа, когда срок не превышает 5 (пяти) рабочих дней со дня подачи заявления
значительное
16
Соблюдение срока рассмотрения заявления на проектирование технически и (или) технологически сложных объектов: на выдачу архитектурно-планировочного задания и технических условий не более 15 (пятнадцати) рабочих дней, за исключением случаев мотивированного отказа, когда срок не превышает 5 (пяти) рабочих дней со дня подачи заявления
значительное
17
Выдача архитектурно-планировочного задания
грубое
18
Исполнение ранее выданных предписаний органу архитектуры и градостроительства
грубое
19
Предоставление в базу данных государственного градостроительного кадастра информации о генеральных планах населенных пунктов, планах зонирования территории, планах детальных планировок, проектах планировок промышленных зон, проектах застройки, проектах благоустройства и озеленения, других планировочных проектов
значительное
20
Предоставление в базу данных государственного градостроительного кадастра информации о красных линиях и линиях регулирования застройки
значительное
21
Предоставление в базу данных государственного градостроительного кадастра информации о согласованных эскизных проектах
значительное

2. Бұрынғы бақылау және қадағалау субъектісіне бару арқылы тексерудің/профилактикалық бақылау мен қадағалаудың нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз) заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді).
3
Объектілерді пайдалануға қабылдау актілерін, сондай-ақ пайдалануға берілетін объектілерді (кешендерді) есепке алуды жүргізу
өрескел
4
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар қалалардың және республиканың селолық елді мекендерінің бас жоспарлау жобаларының болуы
өрескел
5
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар қалалардың және республиканың селолық елді мекендерінің егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларының болуы
өрескел
6
Аумақтарды функционалдық аймақтарға бөлуін ұстану
өрескел
7
Қызыл сызықтардың сақтауы
өрескел
8
Сары сызықтардың сақтауы
өрескел
9
Құрылыс салуды реттеу сызықтарының сақтауы
өрескел
10
Астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшін көзделген бірыңғай сәулеттік стиль тұжырымдамасының сақталуы
өрескел
11
Жергілікті атқарушы органдардың шешімін дайындау кезінде өтініш берушіге жерге тиісті құқық беру туралы қала құрылысы талаптарының сақталуы
өрескел
12
Жергілікті атқарушы органдардың шешімін дайындау кезінде өтініш берушіге үй-жайларына (жекелеген бөліктеріне) реконструкциялау, қайта жоспарлау, қайта жабдықтау жүргізуге туралы қала құрылысы талаптарының сақталуы
өрескел
13
Құрылысқа арналған эскизді (эскиздік жобаны) келісу талаптарының сақталуы
елеулі
14
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіпте, салынып жатқан (салынуы көзделген) объектілер мен кешендерге мониторинг жүргізілуі
елеулі
15
Сәулет-жоспарлау тапсырманы және техникалық шарттарды беруге өтінішті берген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын дәлелді бас тарту жағдайларын қоспағанда, 6 (алты) жұмыс күнінен аспайтын техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді жобалауға берілген өтініштерді қарау мерзімін сақтау
елеулі
16
Сәулет-жоспарлау тапсырманы және техникалық шарттарды беруге өтінішті берген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын дәлелді бас тарту жағдайларын қоспағанда, 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайтын техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі жобалар бойынша өтініштерді қарау мерзімін сақтау
елеулі
17
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру
өрескел
18
Сәулет және қала құрылысы органына бұрын берілген нұсқамаларды орындау
өрескел
19
Елді мекендердің бас жоспарлары, аумақты аймақтарға бөлу жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарлары, өнеркәсіптік аймақтарды жоспарлау жобалары, құрылыс салу жобалары, абаттандыру және көгалдандыру жобалары, басқа да жоспарлау жобалары туралы ақпаратты мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына ұсыну
елеулі
20
Қызыл сызықтары және құрылыс салуды реттеу сызықтары туралы ақпаратты мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына ұсыну
елеулі
21
Келісілген эскиздік жобалар туралы ақпаратты мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына ұсыну
елеулі

3. Наличие подтвержденных жалоб и обращений.
22
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица
грубое
4. Результаты анализа официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации.
23
Наличие официальных сообщений в средствах массовой информации о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
Органы государственного архитектурно-строительного контроля и надзора

3. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы.
22
Жеке немесе заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
өрескел
4. Мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын талдау нәтижелері.
23
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми хабарлардың болуы
өрескел
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдары

2. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора за субъектами контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства).
3
Ведение мониторинга и анализа по представленным отчетам лиц, осуществляющих технический и авторский надзоры
значительное
4
Проведение работ по консервации объекта, в том числе обследованию и наблюдению за состоянием законсервированных объектов более 6 месяцев
грубое
5
Соблюдение на объектах, где орган строительства является заказчиком, требований государственных нормативов в части наличия соответствующего права на земельный участок
грубое
6
Соблюдение на объектах, где орган строительства является заказчиком, требований государственных нормативов в части наличия архитектурно-планировочного задания на проектирование намеченного объекта по установленной форме в соответствии с требованиями действующих нормативных документов
грубое
7
Соблюдение на объектах, где орган строительства является заказчиком, требований государственных нормативов в части соблюдения требований технических регламентов
значительное
8
Обеспечение населенных пунктов оптимальными условиями и средствами доступа для инвалидов и других маломобильных групп к рабочим местам, местам общего пользования, объектам (сооружениям, коммуникациям) социальной, рекреационной, инженерной и транспортной инфраструктуры в соответствии с типом поселения и условиями данной местности
грубое
9
Наличие технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения на объектах, где орган строительства является заказчиком
значительное
10
Соблюдение на объектах, где орган строительства является заказчиком, требований государственных нормативов в части наличия отчета об инженерно-геологических изысканиях, если договором не предусмотрено выполнение инженерных изысканий
значительное
11
Наличие разрешения соответствующих организаций деятельности на производство работ в зоне воздушных линий электропередач и линий связи, в полосе отвода железных дорог, в местах прохождения подземных коммуникаций, в зонах подработки земельных участков горными работами, расположенных на строительной площадке
значительное
12
Наличие разрешения соответствующих организаций деятельности на временное пользование в период строительства в городах и других населенных пунктах электроэнергией, газом, водой, паром от существующих источников в соответствии с проектом организации строительства в случае отсутствия у заказчика на строительство собственных объектов газо -, водо - , паро - и энергоснабжения
значительное
13
Наличие разрешения соответствующих организаций деятельности на вырубку леса и пересадку деревьев
грубое
14
Наличие соответствующего права на земельный участок для целей строительства, эксплуатации
грубое
15
Наличие утвержденной (переутвержденной) проектной (проектно-сметной) документации
грубое
16
Наличие заключения экспертизы проектов
грубое
17
Наличие талона о приеме уведомления о начале производства строительно-монтажных работ
значительное
18
Предоставление в базу данных государственного градостроительного кадастра информации о решений о строительстве, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции, реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строек (объектов), проведении комплекса работ по постутилизации объектов городского значения
значительное
19
Предоставление в базу данных государственного градостроительного кадастра информации о заключений экспертизы проектов, включая государственные и межгосударственные
значительное
20
Соответствие лицензии на право осуществления выполняемых видов работ, в том числе категорийности лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
21
Наличие аттестованных экспертов осуществляющих технический надзор и их несоответствие по уровням ответственности объекта
грубое
22
Наличие аттестованных экспертов осуществляющих авторский надзор и их несоответствие по уровням ответственности объекта
грубое
23
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
грубое
24
Осуществление приемочного контроля на объекте
грубое
25
Своевременное и надлежащее оформление исполнительной документации
незначительное
26
Наличие контроля исполнения подрядчиком указаний авторского и технического надзора
значительное
27
Обеспечение исполнения предписаний органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора
значительное
28
Соблюдение гарантийного срока, предложенного подрядчиком в процессе проведения конкурса в соответствии со сроком указанным в договоре
значительное
29
Осуществление приостановления производства работ при осуществлении их с отступлением от проектной (проектно-сметной) документации и нормативных требований, а также от условий заключенного договора строительного подряда
грубое
30
Наличие согласований и подтверждающих документов при внесении изменений в утвержденную проектную документацию
грубое
31
Соблюдение порядка приемки (ввода) объектов в эксплуатацию: приемка и ввод в эксплуатацию построенного объекта при его полной готовности в соответствии с утвержденным проектом и наличии декларации о соответствии, заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ утвержденному проекту; установление и доку-ментальное подтверждение готовности законченного строительством объекта; подписание акта приемки объекта в эксплуатацию осуществляется после окончательного осмотра объекта и соблюдения требований; приемка объекта в эксплуатацию после устранения подрядчиком (генеральным подрядчиком) нарушений утвержденных проектных решений и государственных (межгосударственных) нормативов при наличии отрицательных заключений; направление информации в государственные органы для принятия мер при получении заключения авторского и (или) технического надзора о непригодности объекта к эксплуатации или некачественном выполнении строительно-монтажных работ; направление акта приемки объекта в эксплуатацию в акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" в течение одного дня после утверждения
грубое
32
Соблюдение участниками приемки объекта в эксплуатацию установленного и документального подтверждения готовности законченного строительством объекта
грубое
33
Соблюдение участниками приемки объекта в эксплуатацию обязанностей в части оценки соответствия выполненных строительно-монтажных работ и смонтированного технологического, инженерного или иного оборудования утвержденной в установленном порядке проектной (проектно-сметной) документации, нормативным требованиям (условиям, ограничениям)
значительное
34
Осуществление заказчиком приемки объекта в эксплуатацию после получения от подрядчика (генерального подрядчика) письменного извещения о готовности объекта к приемке в эксплуатацию
значительное
35
Наличие у заказчика запроса со дня получения извещения от подрядчика (генерального подрядчика) о готовности объекта подрядчику (генеральному подрядчику) и лицами, осуществляющим технический и авторский надзоры, декларацию о соответствии, заключения о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту
значительное
36
Соблюдение подрядчиком (генеральный подрядчик) и лицами, осуществляющих технический и авторский надзор требования о представлении в течение трех рабочих дней со дня получения запроса от заказчика декларации о соответствии, заключения о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту либо отрицательных заключений
значительное
37
Проведение проверки исполнительной технической документации на предмет наличия и комплектности, осмотр и принятие объекта в эксплуатацию по соответствующему акту на основании декларации о соответствии, заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту совместно с подрядчиком (генеральным подрядчиком), лицами, осуществляющими технический и авторский надзоры
значительное
38
Наличие устранения выявленных нарушений утвержденных проектных решений и государственных (межгосударственных) нормативов, а также при наличии отрицательных заключений принятие объекта в эксплуатацию после устранения подрядчиком (генеральным подрядчиком) нарушений в установленном законодательном порядке
значительное
39
Соблюдение форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии, акта приемки объекта в эксплуатацию
значительное
40
Исполнение ранее выданных предписаний органу строительства
грубое

2. Бұрынғы бақылау және қадағалау субъектісіне бару арқылы тексерудің/профилактикалық бақылау мен қадағалаудың нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді).
3
Техникалық және авторлық қадағалауды жүзеге асыратын тұлғалар ұсынған есептер бойынша мониторинг пен талдау жүргізу
елеулі
4
Объектіні консервациялау, оның ішінде консервацияланған объектілерінің жай-күйін зерттеп қарау мен бақылау бойынша жұмыс жүргізу
өрескел
5
Құрылыс органы тапсырыс беруші болып табылатын объектілерде жер учаскесіне тиісті құқықтың болуы туралы талаптарының сақталуы
өрескел
6
Құрылыс органы тапсырыс беруші болып табылатын объектілерде қолданыстағы нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес белгіленген нысан бойынша салынуы белгіленген объектіні жобалауға арналған сәулет-жоспарлау тапсырмасының болуы туралы талаптарының сақталуы
өрескел
7
Құрылыс органы тапсырыс беруші болып табылатын объектілерде техникалық регламенттердің талаптарын сақтау туралы талаптарының сақталуы
елеулі
8
Құрылыс органы тапсырыс беруші болып табылатын объектілерде елдi мекендердің қоныстану үлгiсiне және сол жердiң жағдайына сәйкес мүгедектер мен iс-қимылы шектеулi басқа да топтардың жұмыс орындарына, жалпыға ортақ пайдаланылатын орындарға, әлеуметтiк, рекреациялық, инженерлiк және көлiк инфрақұрылымы объектiлерiне (ғимараттарға, коммуникацияларға) кіруі үшін оңтайлы жағдайлармен және құралдармен қамтамасыз етiлуі туралы талаптарының сақталуы
өрескел
9
Құрылыс органы тапсырыс беруші болып табылатын объектілерде инженерлік және коммуникациялық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған техникалық шарттың болуы
елеулі
10
Құрылыс органы тапсырыс беруші болып табылатын объектілерде, егер шартта инженерлік іздестірулердің орындалуы көзделмесе, инженерлік-геологиялық іздестірулер туралы есептің болуы туралы талаптарының сақталуы
елеулі
11
Тиісті ұйымдардың электр берудің әуе желілері және байланыс желілері аймағында, темір жол бөлінген белдеуде, құрылыс алаңында орналасқан жерасты коммуникацияларының өтетін орындарында, жер учаскелерінде жерасты қазба жұмыстарын жүргізу аймақтарында жұмыс жүргізуге рұқсатының болуы
елеулі
12
Тиісті ұйымдардың егер тапсырыс берушінің құрылысы үшін жеке газбен, сумен, бумен және энергиямен жабдықтау объектілері болмаған жағдайда, құрылысты ұйымдастыру жобасына сәйкес қалаларда және басқа елді мекендерде құрылыс салу кезеңі ішінде бұрыннан бар көздерден электр энергиясын, газды, суды, буды уақытша пайдалануға рұқсатының болуы
елеулі
13
Тиісті ұйымдардың ормандарды кесуге және ағаштарды отырғызуға рұқсатының болуы
өрескел
14
Құрылыс, пайдалануға қабылдау мақсаты үшін жер учаскесіне сәйкес құқықтың болуы
өрескел
15
Бекітілген (қайта бекітілген) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының болуы
өрескел
16
Жобаларға сараптаманың оң қорытындысының болмауы
өрескел
17
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының жүргізіле бастағаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талонның болуы
елеулі
18
Құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу, кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру және көгалдандыру, құрылыстарды (объектілерді) консервациялау, қалалық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер туралы ақпаратты мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына ұсыну
елеулі
19
Мемлекеттік және мемлекетаралық жобаларды қоса алғанда, жобалар сараптамасының қорытындылары туралы ақпаратты мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына ұсыну
елеулі
20
Орындалатын жұмыс түрлерін жүзеге асыру құқықтарына берілетін лицензияның, оның ішінде лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі санатының сәйкес келуі
өрескел
21
Техникалық қадағалауды жүзеге асыратын аттестатталған сарапшылардың болмауы және олардың объектінің жауапкершілік деңгейі бойынша сәйкес келуі
өрескел
22
Авторлық қадағалауды жүзеге асыратын аттестатталған сарапшылардың болмауы және олардың объектінің жауапкершілік деқгейіне сәйкес келуі
өрескел
23
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге сәйкес келуі, соның ішінде тіреу және қоршау конструкцияларының беріктігін, тұрақтылығын, сенімділігін және ғимараттың (имараттың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету бойынша
өрескел
24
Объектіде қабылдау бақылауының жүзеге асырылуы
өрескел
25
Атқарушылық құжаттаманы уақытылы және дұрыс ресімдеу
елеулісіз
26
Мердігердің авторлық және техникалық қадағалау нұсқауларының орындалуын қамтамасыз етуі
елеулі
27
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдары нұсқамаларының орындалуын қамтамасыз етуі
елеулі
28
Мердігер шартта көрсетілген мерзімге сәйкес конкурс өткізу процесінде ұсынған кепілдік мерзімін сақтау
елеулі
29
Жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамадан және нормативтік талаптардан, сондай-ақ жасалған құрылыстың мердігерлік шартының талаптарынан ауытқумен, құрылыс жұмыстарын жүргізген кезде оны тоқтату бойынша тиісті шаралар қабылдау
өрескел
30
Бекітілген жобалау құжаттамасына өзгерістер енгізу кезде келісулер мен растайтын құжаттардың болуы
өрескел
31
Объектіні пайдалануға қабылдау (іске қосу) кезіңде қабылдау тәртібін сақтау: салынған объектiнi пайдалануға қабылдау мен берудi бекiтiлген жобаға сәйкес ол толық әзiр болған және сәйкестiк туралы декларация, құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың бекiтiлген жобаға сәйкестiгi туралы қорытындылардың болуы; құрылысы аяқталған объектiнiң дайындығын анықтау және құжаттамалық растау; объектіні пайдалануға қабылдау актісіне қол қою объектіні түпкілікті тексеріп-қараудан кейін жүзеге асырылады; бекiтiлген жобалық шешiмдерде және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерде мердiгер (бас мердiгер) бұзушылықтарды жойғаннан кейiн объектi пайдалануға қабылданады; объектіні пайдалануға қабылдауға жарамсыздығы немесе құрылыс-монтаждық жұмыстарының сапасыз орындалуы туралы авторлық және (немесе) техникалық қадағалаудың қорытындысын алу кезінде шаралар қолдану үшін ақпаратты мемлекеттік органдарға жіберу; объектіні пайдалануға қабылдау актісі бекітілгеннен кейін бір күн ішінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" акционерлік қоғамына жіберу
өрескел
32
Объектіні пайдалануға қабылдауға қатысушылардың құрылысы аяқталған объектiнiң дайындығын анықтау және құжаттамалық растау міндеттемелерді сақтауы
елеулі
33
Объектіні пайдалануға қабылдауға қатысушылардың орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстарының және монтаждалған технологиялық, инженерлiк немесе өзге де жабдықтың белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына, нормативтiк талаптарға (шарттарға, шектеулерге) сәйкестiгiн бағалау міндеттемелерді сақтауы
елеулі
34
Мердiгерден (бас мердiгерден) объектiнiң пайдалануға қабылдауға дайындығы туралы жазбаша хабарлама алғаннан кейiн тапсырыс берушi объектiнi пайдалануға қабылдауды жүзеге асыруы
елеулі
35
Мердiгерден (бас мердiгерден) объектiнiң дайындығы туралы хабарлама алған күннен бастап тапсырыс берушi мердiгерден (бас мердiгерден) және техникалық және авторлық қадағалауларды жүзеге асыратын тұлғалардан сәйкестiк туралы декларацияны, құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестiгi туралы қорытындыларды сұратуының болуы
елеулі
36
Мердiгер (бас мердiгер) мен техникалық және авторлық қадағалауларды жүзеге асыратын тұлғалар тапсырыс берушiден сұратуды алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде сәйкестiк туралы декларацияны, құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестiгi туралы қорытындыларды не терiс қорытындыларды ұсынуы туралы талаптарды сақтау
елеулі
37
Тапсырыс берушi сәйкестiк туралы декларацияның, құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестiгi туралы қорытындылардың негiзiнде мердiгермен (бас мердiгермен), техникалық және авторлық қадағалауларды жүзеге асыратын тұлғалармен бiрлесiп, атқарушылық техникалық құжаттаманың бар-жоғы және жинақталымы тұрғысынан тексеруді жүргізу
елеулі
38
Бекiтiлген жобалық шешiмдердi және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтердi бұзушылықтар анықталғанда, сондай-ақ терiс қорытындылар болған кезде мердiгер (бас мердiгер) бұзушылықтарды жойғаннан кейiн заңмен белгіленген тәртіпте объектiнi пайдалануға қабылдаудың болуы
елеулі
39
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысандарын сақтау
елеулі
40
Құрылыс органына бұрын берілген нұсқаманы орындау
өрескел