Об утверждении Правил оказания медицинской реабилитации
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 октября 2020 года № ҚР ДСМ-116/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 октября 2020 года № 21381.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 5.
В соответствии с пунктом 6 статьи 125 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Правила оказания медицинской реабилитации согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту медико-социальной помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Гиниат А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 октября 2020 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-116/2020
Правила оказания медицинской реабилитации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания медицинской реабилитации (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 125 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее - Кодекс) и определяют порядок оказания медицинской реабилитации в медицинских организациях первичного, вторичного и третичного уровнях, оказывающих амбулаторную, стационарзамещающую и стационарную помощь вне зависимости от формы собственности, а также на дому и в санаторно-курортных организациях.

Медициналық оңалту көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 7 қазандағы № ҚР ДСМ-116/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 9 қазанда № 21381 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 125-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Медициналық оңалту көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық-әлеуметтік көмек департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет минстрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиниятқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 1 қазаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 7 қазаны
№ ҚР ДСМ-116/2020 бұйрығына
1-қосымша
Медициналық оңалтуды көрсету қағидалар
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Медициналық оңалтуды көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 125-бабының 6-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Кодекс) әзірленді және меншік нысанына қарамастан амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық көмек көрсететін бастапқы, қайталама және үшінші деңгейдегі медициналық ұйымдарда, сондай-ақ үйде және санаторийлік-курорттық ұйымдарда оңалту көрсету тәртібін айқындайды.

2. Правила определяют порядок оказания медицинской помощи по медицинской реабилитации лицам с врожденными заболеваниями, после острых состояний, хирургических вмешательств, травм, а также их последствий при лечении основного заболевания.
3. Медицинская реабилитация оказывается:
1) в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) при лечении основного заболевания (первый этап медицинской реабилитации), а также больным туберкулезом;
2) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) по перечню заболеваний по кодам Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра (второй и третий этапы медицинской реабилитации);
3) на платной основе за счет собственных средств граждан, средств добровольного медицинского страхования, средств работодателей и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Термины и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) дистанционные медицинские услуги – предоставление медицинских услуг в целях диагностики, лечения, медицинской реабилитации и профилактики заболеваний и травм, проведения исследований и оценок посредством цифровых технологий, обеспечивающее дистанционное взаимодействие медицинских работников между собой, с физическими лицами и (или) их законными представителями, идентификацию указанных лиц, а также документирование совершаемых ими действий;
2) медицинская реабилитация – комплекс медицинских услуг, направленных на сохранение, частичное или полное восстановление нарушенных и (или) утраченных функций организма пациента;
3) мультидисциплинарная группа – группа различных специалистов, формируемая в зависимости от характера и степени жизнедеятельности, нарушения функций и структур организма пациента, тяжести его клинического состояния;
4) реабилитационный потенциал – клинически обоснованная вероятность перспективы частичного или полного восстановления нарушенных и (или) утраченных функций организма пациента в определенный отрезок времени;
5) санаторно-курортные организации – организации, предоставляющие санаторно-курортные услуги по оздоровлению и восстановлению здоровья человека, с применением медицинских и иных услуг, природных лечебных факторов, расположенные на курортах или в лечебно-оздоровительных местностях: санаторий (для взрослых, взрослых и детей, детей), студенческий санаторий-профилакторий, детский реабилитационно-оздоровительный центр.

2. Қағидалар туа біткен аурулармен ауыратын адамдарға, жіті жағдайлардан, хирургиялық араласулардан және жарақаттардан кейін, сондай-ақ негізгі ауруды емдеу кезінде олардың салдарын медициналық оңалту бойынша медициналық көмек көрсету тәртібін айқындайды.
3. Медициналық оңалту:
1) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде негізгі ауруларды емдеу кезінде (медициналық оңалтудың бірінші кезеңі), сондай-ақ туберкулезбен ауыратын науқастарға;
2) 10-қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар және проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесінің кодтары бойынша аурулардың тізбесі бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) (медициналық оңалтудың екінші және үшінші кезеңдері);
3) ақылы негізінде азаматтардың өз қаражаты, ерікті медициналық сақтандыру қаражаты, жұмыс берушілердің қаражаты және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы қағидаларда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) қашықтықтан медициналық қызмет көрсету – медицина қызметкерлерінің бір-бірімен, жеке тұлғалармен және (немесе) олардың заңды өкілдерімен қашықтықтан өзара іс-қимылын, көрсетілген адамдарды сәйкестендіруді, сондай-ақ олар жасайтын іс-әрекеттерді құжаттандыруды қамтамасыз ететін аурулар мен жарақаттарды диагностикалау, емдеу, медициналық оңалту және олардың профилактикасы, цифрлық технологиялар арқылы зерттеулер мен бағалау жүргізу мақсатында медициналық қызметтер көрсету;
2) медициналық оңалту – пациент организмінің функцияларын сақтауға, бұзылған және (немесе) жоғалтқан функцияларын ішінара немесе толық қалпына келтіруге бағытталған медициналық көрсетілетін қызметтер кешені;
3) мультидисциплинарлық топ – тыныс-тіршілігінің сипаты мен дәрежесіне, пациент ағзасының функциялары мен құрылымдарының бұзылуына, оның клиникалық жай-күйінің ауырлығына қарай қалыптастырылатын әртүрлі мамандар тобы;
4) оңалту әлеуеті – белгілі бір уақыт аралығында пациенттің организмінің бұзылған және (немесе) жойылған функцияларын ішінара немесе толықтай қалпына келтірудің клиникалық тұрғыдан негізделген мүмкіндігі;
5) санаторийлік-курорттық ұйымдар – медициналық және өзге де көрсетілетін қызметтерді, курорттарда немесе емдеу-сауықтыру орындарында орналасқан табиғи емдік факторларды қолдана отырып, адамның денсаулығын сауықтыру және қалпына келтіру жөніндегі санаторийлік-курорттық қызметтерді көрсететін ұйымдар: санаторий (ересектерге, ересектер мен балаларға, балаларға арналған), студенттік санаторий-профилакторий, балалардың оңалту-сауықтыру орталығы.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания медицинской реабилитации
5. Медицинская реабилитация осуществляется согласно стандартам организации оказания медицинской помощи и клиническим протоколам диагностики и лечения по профилям заболеваний.
6. Медицинская реабилитация оказывается:
1) в амбулаторных условиях, не предусматривающих круглосуточного медицинского наблюдения и лечения;
2) в стационарных условиях, предусматривающих круглосуточное медицинское наблюдение, лечение, уход, а также предоставление койко-места с питанием;
3) в стационарозамещающих условиях, не требующих круглосуточного медицинского наблюдения и лечения и предусматривающих медицинское наблюдение и лечение в дневное время с предоставлением койко-места;
4) на дому: при вызове медицинского работника, мобильной бригады, активном патронаже медицинскими работниками, организации лечения на дому (стационар на дому), в том числе с использованием дистанционных медицинских услуг;
5) в санаторно-курортных организациях.
7. Плановая госпитализация пациента в стационар для оказания медицинской реабилитации осуществляется через портал Бюро госпитализации согласно подпункту 82) статьи 7 Кодекса.
8. При госпитализации пациента в стационар оформляется медицинская карта по форме, утвержденной в соответствии с подпунктом 31) статьи 7 Кодекса, в электронном формате.
9. Медицинская реабилитация осуществляется при лечении основного заболевания, а также после острых состояний, хирургических вмешательств и травм, при хронических заболеваниях и (или) состояниях пациентам с ограничением жизнедеятельности, нарушением функций и структур с учетом реабилитационного потенциала.
10. Уровень оказания медицинской реабилитации определяется в зависимости от нозологии, степени тяжести состояния пациента и нарушений БСФ на основе критериев МКФ с участием специалистов МДГ согласно ШРМ в соответствии с приложениями 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 и 11 к настоящим Правилам.
11. Медицинская реабилитация проводится в медицинских организациях следующего уровня:
1) первичный уровень – медицинские организации первичной медико-санитарной помощи, имеющие в своей структуре кабинет/отделение реабилитации, дневной стационар и оказывающие медицинскую реабилитацию пациентам, состояние которых оценивается от 1 до 2-х баллов по ШРМ;
2) вторичный уровень – медицинские организации, имеющие в своей структуре специализированные отделения и (или) центры, осуществляющие медицинскую реабилитацию в амбулаторных, стационарозамещающих и стационарных условиях, оказывающие медицинскую реабилитацию пациентам, состояние которых оценивается от 2-х до 4-х баллов по ШРМ;

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Медициналық оңалту тәртібі
5. Медициналық оңалту медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандарттарына және диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Медициналық оңалту:
1) тәулік бойы медициналық бақылау мен емдеуді көздемейтін амбулаториялық жағдайларда;
2) тәулік бойы медициналық бақылауды, емдеуді, күтімді, сондай-ақ тамақтанатын төсек-орын беруді көздейтін стационарлық жағдайларда;
3) тәулік бойы медициналық бақылау мен емдеуді талап етпейтін және төсек-орын бере отырып, күндізгі уақытта медициналық бақылау мен емдеуді көздейтін стационарды алмастыратын жағдайларда;
4) үйде: медицина қызметкерін, ұтқыр бригаданы шақыру, медицина қызметкерлерінің белсенді патронажы, үйде емдеуді ұйымдастыру кезінде (үйдегі стационар), оның ішінде қашықтықтан медициналық қызметтерді пайдалана отырып;
5) санаторийлік-курорттық ұйымдарда көрсетіледі.
7. Медициналық оңалту көрсету үшін пациентті стационарға жоспарлы емдеуге жатқызу Кодекстің 7-бабының 82) тармақшасына сәйкес Емдеуге жатқызу бюросы порталы арқылы жүзеге асырылады.
8. Пациентті стационарға жатқызу кезінде Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша электрондық форматта медициналық карта ресімделеді.
9. Медициналық оңалту ересектер мен балаларға жіті аурулар мен жағдайлар, жарақаттар, хирургиялық араласулар кезінде, тіршілік әрекеті шектелген емделушілерге, оңалту әлеуетін ескере отырып, аурулар және (немесе) функциялары мен құрылымдарының бұзылулары бар жағдайлар кезінде, әлеуметтік мәні бар аурулар мен жекелеген нозологиялық нысандар кезінде жүзеге асырылады.
10. Медициналық оңалтуды көрсету деңгейі нозологияға, пациент жағдайының ауырлық дәрежесіне және осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес ОБШ бойынша МДТ мамандарының қатысуымен ҚХЖ немесе ҚХЖ-БЖ өлшемдері негізінде БӘФ бұзылыстарының қалыптастыру тәртібіне сәйкес айқындалады.
11. Медициналық оңалту мынадай деңгейдегі медициналық ұйымдарда жүргізіледі:
1) өзінің құрылымында ОБШ бойынша жай - күйі 1-ден 2 балға дейін бағаланатын оңалту кабинеті/бөлімшесі, медициналық оңалту көрсететін күндізгі стационары бар медициналық-санитариялық алғашқы көмек медициналық ұйымы;
2) екінші деңгей - өз құрылымында амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда медициналық оңалтуды жүзеге асыратын мамандандырылған бөлімшелері және (немесе) орталықтары бар мамандандырылған медициналық ұйымдар, оның ішінде бастапқы деңгейде медициналық көмек көрсететін мамандардың жолдамасы бойынша пациенттің жай-күйі ШРМ бойынша 2-ден 4 балға дейін бағаланады;

3) третичный уровень – специализированные медицинские организации, имеющие в своей структуре отделения и (или) центры, оказывающие медицинскую реабилитацию, в том числе с применением высокотехнологичных услуг, в амбулаторных, стационарозамещающих и стационарных условиях, пациентам, состояние которых оценивается от 2-х до 4-ти баллов по ШРМ.
12. Медицинская реабилитация проводится пациентам в зависимости от показаний и противопоказаний к проведению услуг, оценки состояния пациента согласно МКФ, ограничений жизнедеятельности и здоровья, уровня реабилитационного потенциала, периода течения заболевания или состояния.
13. Медицинская реабилитация включает три этапа:
1) первый этап – медицинская реабилитация в остром, подостром периодах заболевания, а также при оперативных вмешательствах и травмах проводится в структурных подразделениях стационаров (отделения реанимации и интенсивной терапии или специализированное профильное отделение), оказывающих специализированную, в том числе высокотехнологичную медицинскую помощь, после консультации врача реабилитолога для профилактики осложнений и ускорения функционального восстановления в рамках лечения основного заболевания согласно клиническим протоколам.
На первом этапе проведение мероприятий осуществляется врачом реабилитологом и (или) профильным специалистом, прошедшим обучение по вопросам медицинской реабилитации. Медицинская реабилитация основного заболевания проводится после стабилизации жизненно-важных функций.
При завершении курса лечения основного заболевания и первого этапа медицинской реабилитации профильный специалист совместно с врачом реабилитологом определяет потенциал пациента и формирует впервые установленный реабилитационный диагноз, маршрут пациента по шкале реабилитационной маршрутизации (далее – ШРМ) и направление пациента на последующие этапы (второй или третий) реабилитации с оформлением выписного эпикриза.
При отсутствии у пациентов показаний к госпитализации и необходимости проведения первого этапа реабилитации в стационарных условиях, пациент после оказания медицинской помощи и завершения лечения основного заболевания, направляется на второй или третий этап реабилитации.
При отсутствии профильных специалистов и (или) врачей реабилитологов в медицинской организации, оказывающих реабилитационную помощь, определение ШРМ и разработка индивидуального плана реабилитации обеспечивается путем телемедицины с участием МДГ или профильных специалистов, специализированных реабилитационных медицинских организаций;

3) үшінші деңгей – өз құрылымында медициналық оңалту бойынша мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық, амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда, оның ішінде медициналық оңалтуды жүзеге асыратын бастапқы және қайталама деңгейдегі мамандардың жолдамасы бойынша бөлімшелері және (немесе) орталықтары бар мамандандырылған медициналық ұйымдар, пациенттің жай-күйі ОБШ бойынша 2-ден 4 балға дейін бағаланады.
12. Медициналық оңалту пациенттерге көрсетілетін қызметтерді жүргізуге көрсетілімдер мен қарсы көрсетілімдерге, ҚХЖ сәйкес пациенттің жай-күйін бағалауға, тіршілік-тынысы мен денсаулығының шектеулеріне, оңалту әлеуетінің деңгейіне, ауру ағымының кезеңіне немесе жай-күйіне байланысты жүргізіледі.
13. Медициналық оңалту үш кезеңді қамтиды:
1) бірінші кезең – аурудың жіті, жітілеу кезеңдерінде, сондай-ақ, операциялық араласулар және жарақаттар кезінде медициналық оңалту реабилитолог дәрігердің консультациясынан кейін асқынулардың профилактикасы және функционалдық қалпына келтіруді жеделдету үшін клиникалық хаттамаларға сәйкес негізгі ауруды емдеу шеңберінде мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсететін стационарлардың құрылымдық бөлімшелерінде (реанимация және қарқынды терапия бөлімшесінде немесе мамандандырылған бейінді бөлімшеде) жүргізіледі.
Бірінші кезеңде іс-шараларды өткізуді медициналық оңалту мәселелері бойынша оқудан өткен реабилитолог дәрігер және (немесе) бейінді маман жүзеге асырады. Негізгі ауруды медициналық оңалту өмірлік маңызды функциялар тұрақтанғаннан кейін жүргізіледі.
Негізгі ауруды емдеу курсы және медициналық оңалтудың бірінші кезеңі аяқталған кезде бейінді маман реабилитолог дәрігермен бірлесіп пациенттің әлеуетін айқындайды және алғаш рет белгіленген оңалту диагнозын, оңалту бағдарының шкаласы (бұдан әрі – ОБШ) бойынша пациенттің бағытын қалыптастырады және шығару эпикризін рәсімдей отырып, пациентті оңалтудың келесі кезеңдеріне (екінші немесе үшінші) жіберуді қалыптастырады.
Пациенттерде емдеуге жатқызуға көрсетілімдер болмаған және стационарлық жағдайларда оңалтудың бірінші кезеңін жүргізу қажет болған кезде, пациент медициналық көмек көрсетілгеннен және негізгі ауруды емдеу аяқталғаннан кейін оңалтудың екінші немесе үшінші кезеңіне жіберіледі.
Оңалту көмегін көрсететін медициналық ұйымдарда бейінді мамандар және (немесе) оңалтушы дәрігерлер болмаған жағдайда, ОБШ-ны айқындау және оңалтудың жеке жоспарын әзірлеу МДТ немесе бейінді мамандардың, мамандандырылған оңалту медициналық ұйымдарының қатысуымен телемедицина арқылы қамтамасыз етіледі;

2) второй этап – медицинская реабилитация проводится в специализированных отделениях или на реабилитационных койках республиканских организаций здравоохранения, специализированных реабилитационных центрах, многопрофильных стационарах.
Второй этап проводится в течении 9 месяцев от начала заболевания с длительностью лечения (оперативных вмешательств) в зависимости от нозологии, степени тяжести состояния пациента, нарушений биосоциальной функции (далее – БСФ) на основе критериев международной классификации функционирования, ограничений жизнедеятельности и здоровья (далее – МКФ) с участием специалистов мультидисциплинарной группы (далее – МДГ).
Длительность одного курса лечения и кратность второго этапа определяется по заключению врача реабилитолога или МДГ по ШРМ, критериям МКФ, по степени тяжести состояния пациента.
При проведении нескольких курсов медицинской реабилитации в течение второго этапа, каждый курс считать новым случаем. Длительность интервала между курсами второго этапа составляет не менее 30 дней.
При переводе пациента после первого этапа из профильного отделения в реабилитационное отделение в пределах одной медицинской организации, из одной медицинской организации в другую для проведения второго этапа медицинской реабилитации считать его новым случаем реабилитации.
При отсутствии у пациентов показаний к проведению второго этапа реабилитации в специализированных отделениях или на реабилитационных койках, организациях здравоохранения, специализированных реабилитационных центрах, многопрофильных стационарах, пациент по завершению лечения основного заболевания направляется на третий этап реабилитации.
При создании направления на второй этап медицинской реабилитации в информационной системе используется двойное кодирование: в качестве основного диагноза указывается код основного диагноза или операции; уточняющего диагноза – код из перечня XXI класса (Z) согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
3) третий этап проводится после завершения лечения основного заболевания, при врожденных заболеваниях и при сохранении БСФ после оценки критериев МКФ. Пациент получает третий этап медицинской реабилитации согласно ШРМ в соответствии с приложениями 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 11-1, 11-2, 11-3, 11-4, 11-5, 11-6, 11-7 и 11-8 к настоящим Правилам.
Медицинская реабилитация третьего этапа проводится в амбулаторно-поликлинических организациях, дневных стационарах, круглосуточных стационарах, реабилитационных центрах, санаторно-курортных организациях, стационарах на дому, в том числе посредством дистанционной медицинской услуги.
При создании направления на третий этап медицинской реабилитации в информационной системе используется двойное кодирование: Основной диагноз: код реабилитации (Z) согласно профилю заболевания и уточняющий диагноз: код заболевания.
Медицинская реабилитация третьего этапа при сохранении реабилитационного потенциала проводится по кратности и длительности индивидуально.

2) екінші кезең – медициналық оңалту мамандандырылған бөлімшелерде немесе республикалық денсаулық сақтау ұйымдарынының оңалту төсектерінде, мамандандырылған оңалту орталықтарында, көп бейінді стационарларда жүргізіледі.
Екінші кезең мультидисциплинарлық топ (бұдан әрі – МДТ) мамандарының қатысуымен өмір сүру мен денсаулықтың қызмет етуінің, шектеулерінің халықаралық сыныптамасы (бұдан әрі – ҚХС) өлшемшарттарының негізінде нозология, пациент жағдайының ауырлық дәрежесіне, биоәлеуметтік функциялардың (бұдан әрі – БӘФ) бұзылуына байланысты емдеу ұзақтығымен аурудың басталуынан (операциялық араласудан) кейін 9 айдың ішінде өткізіледі.
Бір емдеу курсының ұзақтығы және екінші кезеңнің еселігі реабилитолог дәрігердің немесе ОБШ бойынша МДТ қорытындысы, ҚХС өлшемшарттары бойынша, пациент жағдайының ауырлық дәрежесі бойынша анықталады.
Екінші кезеңнің ішінде медициналық оңалтудың бірнеше курстарын өткізген кезде әрбір курс жаңа жағдай деп есептеледі. Екінші кезеңнің курстары арасындағы интервалдың ұзақтығы 30 күннен аспайды.
Медициналық оңалтудың екінші кезеңін жүргізу үшін пациентті бір медициналық ұйым шегінде бейінді бөлімшеден оңалту бөлімшесіне ауыстыру кезінде оны оңалтудың жаңа жағдайы деп есептеледі.
Пациенттерде мамандандырылған бөлімшелерде немесе оңалту төсектерінде, денсаулық сақтау ұйымдарында, мамандандырылған оңалту орталықтарында, көп бейінді стационарларда оңалтудың екінші кезеңін өткізуге көрсетілімдер болмаған кезде, пациент негізгі ауруды емдеу аяқталғаннан кейін оңалтудың үшінші кезеңіне жіберіледі.
Медициналық оңалтудың екінші кезеңіне жолдама жасау кезінде ақпараттық жүйеде қос кодтау пайдаланылады: негізгі диагноз ретінде негізгі диагноздың немесе операцияның коды көрсетіледі; диагнозды нақтылайтын – осы Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес XXI класс (Z) тізбесінен код.
3) үшінші кезең негізгі ауруды емдеу аяқталғаннан кейін туа біткен аурулар кезінде және ҚХС өлшемшарттарын бағалағаннан кейін БӘФ сақталған кезде жүргізіледі. Пациент ОБШ-ға сәйкес осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 11-1, 11-2, 11-3, 11-4, 11-5, 11-6, 11-7 және 11-8-қосымшаларға сәйкес медициналық оңалтудың үшінші кезеңін алады.
Үшінші кезеңдегі медициналық оңалту амбулаториялық-емханалық ұйымдарда, күндізгі стационарларда, санаторийлік-курорттық ұйымдарда, үйдегі стационарларда, оның ішінде қашықтықтан медициналық қызмет көрсету арқылы жүргізіледі.
Медициналық оңалтудың үшінші кезеңіне жолдама жасау кезіндегі ақпараттық жүйеде қос кодтау пайдаланылады: негізгі диагноз: аурудың бейініне сәйкес оңалту коды (Z) және диагнозды нақтылайтын: ауру коды.
Оңалту әлеуетін сақтау кезінде үшінші кезеңдегі медициналық оңалту жиілігі мен ұзақтығы бойынша жеке жүргізіледі.

Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. На втором и третьем этапах врач-реабилитолог или МДГ на каждого пациента в начале и по окончании реабилитационных мероприятий заносит в медицинскую карту и информационную систему реабилитационный диагноз согласно ШРМ в соответствии с приложениями 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 и 11 к настоящим Правилам, уровня оказания реабилитации (амбулаторный, выездная форма, с использованием дистанционных медицинских услуг, дневной стационар, стационар на дому, круглосуточный стационар).
Врач ПМСП направляет пациента на дальнейшее проведение реабилитационных мероприятий, в том числе с использованием дистанционных медицинских услуг на основании заключения врача-реабилитолога или МДГ, где указана дата следующей явки, ШРМ и место проведения.
Длительность курса медицинской реабилитации, перечень и объем услуг определяется на основании заключения врача- реабилитолога или МДГ с учетом базового лечения основного заболевания с оформлением медицинской части индивидуальной программы реабилитации пациента.
При выписке пациента оценивается эффективность проведенных реаблитационных мероприятий, в медицинской карте указывается реабилитационный диагноз с оценкой ШРМ и критериев МКФ, состояние пациента при выписке: с улучшением, без изменения, с ухудшением.
Индивидуальная программа пациента медицинской реабилитации прекращается в случае:
ухудшения состояния пациента;
развития осложнений основного и/или сопутствующих заболеваний;
по инициативе пациента.
Данный этап оформляется как законченный случай с занесением в информационную систему с оценкой ШРМ и критериев МКФ.
При первичном обращении пациента в ПМСП, нуждающегося в медицинской реабилитации, врач ПМСП направляет пациента на консультацию к врачу-реабилитологу или МДГ для формирования первичного реабилитационного диагноза на основании критериев МКФ, с определением маршрута пациента по ШРМ с направлением на этапы реабилитации (второй или третий) и оформлением медицинской части индивидуального плана реабилитации, в том числе с использованием дистанционных медицинских услуг.
15. В стационаре и ПМСП проводится заседание МДГ по решению врача-реабилитолога, в случае отсутствия профильных специалистов и/или врачей реабилитологов в медицинской организации, с целью определения ШРМ и разработки индивидуального плана реабилитации, обеспечивается возможность проведения МДГ со специализированной реабилитационной медицинской организацией, имеющей в своем штате соответствующего профильного специалиста при помощи дистанционных медицинских услуг.
По итогам заседания МДГ составляется общее заключение в медицинской карте пациента и вводятся данные в информационную систему.
По заключению МДГ пациенту, имеющему выраженное нарушение функций, полностью зависимому от посторонней помощи в осуществлении самообслуживания, перемещения и общения и не имеющего перспективы восстановления функций и (или) жизнедеятельности (реабилитационный потенциал исчерпан), помощь оказывается в медицинских организациях, осуществляющих оказание паллиативной помощи и на дому.
По заключению МДГ пациенту, не имеющему перспективы восстановления функций и (или) жизнедеятельности (по ШРМ) реабилитационные мероприятия не проводятся.
На первом этапе МДГ не создается, а перевод пациента на следующий этап проводится на основании консультации врача-реабилитолога и специалиста по профильному заболеванию.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Екінші және үшінші кезеңдерде реабилитолог дәрігер немесе МДТ оңалту іс-шараларының басында және соңында әрбір пациентке осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес медициналық картаға және ақпараттық жүйеге оңалту диагнозын, оңалту көрсету деңгейін (қашықтықтан медициналық қызметтерді пайдалана отырып, амбулаториялық, көшпелі нысан, күндізгі стационар, үйдегі стационар, тәулік бойы стационар) енгізеді.
МСАК дәрігері пациентті оңалту іс-шараларын одан әрі жүргізуге, оның ішінде оңалтушы дәрігердің немесе МДТ қорытындысының негізінде қашықтықтан медициналық қызметтерді пайдалана отырып жібереді, онда келесі келу күні, ОБШ және өткізу орны көрсетілген.
Медициналық оңалтудың емдеу курсының ұзақтығы, қызметтердің тізбесі мен көлемі пациентті оңалтудың жеке бағдарламасының медициналық бөлігін ресімдей, негізгі ауруды базалық емдеуді ескере отырып, реабилитолог дәрігердің немесе МДТ қорытындысының негізінде айқындалады.
Пациентті шығару кезінде жүргізілген оңалту іс-шараларындың тиімділігі бағаланады, медициналық картада ОБШ және ҚХЖ өлшемшарттарғын бағалай отырып оңалту диагнозы, шығару кезіндегі пациенттің жағдайы: жақсаруымен, өзгеріссіз, нашарлауымен көрсетіледі.
Медициналық оңалту пациенттің жеке бағдарламасы:
пациенттің жағдайының нашарлауы;
негізгі және/немесе қосалқы аурулардың асқынуларының дамуы кезінде;
пациенттің бастамасы бойынша тоқтатылады.
Бұл кезең ақпараттық жүйеге ОБШ бағасы мен ҚХЖ өлшемшарттарын енгізе отырып, аяқталған жағдай ретінде ресімделеді.
Медициналық оңалтуды қажет ететін пациент МСАК-қа алғаш жүгінген кезде МСАК дәрігері оңалту кезеңдеріне (екінші немесе үшінші) жібере және оңалтудың жеке жоспарының медициналық бөлігін ресімдей, оның ішінде қашықтықтан медициналық қызметтерді пайдалана, ОБШ бойынша пациенттің бағытын айқындай отырып, ҚХЖ өлшемшарттарының негізінде бастапқы оңалту диагнозын қалыптастыру үшін пациентті оңалтушы дәрігерге немесе МДТ-ға консультацияға жібереді.
15. Стационарда және МСАК-та ОБШ-ны айқындау және оңалтудың жеке жоспарын әзірлеу мақсатында бейінді мамандар және/немесе медициналық ұйымдарда оңалтушы дәрігерлер болмаған жағдайда оңалтушы дәрігердің шешімі бойынша МДТ отырысы өткізіледі, өз штатында қашықтықтан медициналық қызметтердің көмегімен тиісті бейінді маманы бар мамандандырылған оңалту медициналық ұйымымен МДТ өткізу мүмкіндігі қамтамасыз етіледі.
МДТ отырысының қорытындысы бойынша пациенттің медициналық картасына жалпы қорытынды жасалады және деректер ақпараттық жүйеге енгізіледі.
МДТ қорытындысы бойынша функцияларының айқын бұзылуы бар өзіне-өзі қызмет көрсетуді, орын ауыстыруды және қарым-қатынасты жүзеге асыруда бөгде адамның көмегіне толық тәуелді және функцияларды және (немесе) тыныс-тіршілікті қалпына келтіру перспективасы жоқ (оңалту әлеуеті таусылған) пациентке көмек паллиативтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын медициналық ұйымдарда және үйде көрсетіледі.
МДТ қорытындысы бойынша функцияларды және (немесе) тіршілік әрекетін (ОБШ бойынша) қалпына келтіру келешегі жоқ пациентке оңалту іс-шаралары жүргізілмейді.
Бірінші кезеңде МДТ құрылмайды, ал пациентті келесі кезеңге ауыстыру реабилитолог дәрігердің және бейінді ауру жөніндегі маманның консультациясы негізінде жүргізіледі.

16. Показатель ШРМ оценивается при поступлении в круглосуточный или дневной стационар, или при обращении в организацию первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) по максимально выраженному критерию МКФ.
Принцип оценки нарушений функций основывается на анатомо-физиологическом признаке.
Каждый из критериев МКФ имеет свое значение от 0 до 4 для характеристики выраженности имеющихся нарушений, которые отражаются в ШРМ в баллах.
Пациенты со степенью нарушения по критериям МКФ:
0 баллов исключаются из группы нуждающихся в медицинской реабилитации и при наличии медицинских показаний получают лечение или динамическое наблюдение по основному заболеванию согласно клиническим протоколам;
1 балл – минуя второй этап медицинской реабилитации получают медицинскую реабилитацию в условиях профилактория, санатория, отделения или кабинета реабилитации медицинских организаций, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь, а также в амбулаторных условиях с использованием дистанционных медицинских услуг по направлению врача ПМСП согласно заключения врача-реабилитолога или МДГ;
2, 3, 4 балла – в условиях многопрофильного стационара, специализированного реабилитационного центра, дневного стационара (специализированный реабилитационный центр, санаторий, специализированный санаторий), профилактория, отделения или кабинетов реабилитаций медицинских организаций, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь, а также в амбулаторных условиях с использованием выездных форм, дистанционных медицинских услуг по направлению врача ПМСП согласно заключения врача реабилитолога или МДГ.
Пациенту, у которого по решению МДГ реабилитационный потенциал отсутствует, показатель ШРМ выставляется 5 баллов. Пациент направляется для оказания паллиативной помощи.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. ШРМ используется для маршрутизации пациента на всех этапах медицинской реабилитации.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Для детей первого года жизни медицинская реабилитация осуществляется в соответствии с клиническими протоколами диагностики и лечения с оценкой каждые три месяца нервно-психического развития на уровнях ПМСП или кабинетах - катамнеза врачами педиатрами или неонатологами.
Детей, длительно находящихся на искусственной вентиляции легких, после последствий перенесенных воспалительных болезней центральной нервной системы, а также отдельных состояний, возникающих в перинатальном периоде после стабилизации жизненно-важных функций, достижения нормального обязательного нутритивного статуса, осмотра профильных специалистов и их согласования переводят из стационара/родильного дома на второй этап медицинской реабилитации для проведения реабилитационных мероприятий.
Перевод из стационара/родильного дома в реабилитационное или профильное отделение, в том числе и для реабилитационной помощи, считается новым случаем.

16. ОБШ бойынша көрсеткіш тәулік бойы немесе күндізгі стационарға түскен кезде немесе барынша айқын ҚХС өлшемшарты бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) ұйымына жүгінген кезде бағаланады.
Функциялардың бұзылуын бағалау принципі анатомиялық-физиологиялық белгілерге негізделеді.
ҚХС өлшемшарттарының әрқайсысы ОБШ-да балмен көрсетілетін бұзушылықтардың айқындылығын сипаттау үшін 0-ден 4-ке дейін өзінің мәні бар.
ҚХС өлшемшаттары бойынша бұзылу дәрежесі бар пациенттер:
0 балл медициналық оңалтуға мұқтаждар тобынан шығарылады және медициналық көрсетілімдер болған жағдайда клиникалық хаттамаларға сәйкес негізгі ауру бойынша емдеу немесе динамикалық бақылау алады;
1 балл – медициналық оңалтудың екінші кезеңін айналып өтпей амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың профилакторийі, санаторийі, бөлімшесі немесе оңалту кабинеті жағдайында, сондай-ақ реабилитолог дәрігердің немесе МДТ қорытындысына сәйкес МСАК дәрігерінің жолдамасы бойынша қашықтықтан медициналық қызметтерді пайдалана отырып амбулаториялық жағдайда медициналық оңалтуды алады;
2, 3, 4 балл – көп бейінді стационар, мамандандырылған оңалту орталығы, күндізгі стационар (мамандандырылған оңалту орталығы, санаторий, мамандандырылған санаторий), профилакторий, амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың оңалту бөлімшелерінің немесе кабинеттерінің жағдайларында, сондай-ақ көшпелі нысандарды, реабилитолог дәрігердің немесе МДТ қорытындысына сәйкес МСАК дәрігерінің жолдамасы бойынша қашықтықтан медициналық қызметтерді пайдалана отырып амбулаториялық жағдайларда алады.
МДТ шешімі бойынша оңалту әлеуеті жоқ пациентке ОБШ көрсеткіші 5 балл қойылады. Науқас паллиативтік көмек көрсету үшін жіберіледі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. ОБШ медициналық оңалтудың барлық кезеңдерінде пациенттің бағдарын сипаттау үшін пайдаланылады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Бір жастағы балалар үшін медициналық оңалту МСАК деңгейінде немесе катамнез кабинеттерінде педиатрлар немесе неонатологтар дәрігерлер әрбір үш ай сайын нерв-психикалық дамуының бағалай отырып, диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Өкпенің жасанды желдеткішінде ұзақ уақыт болған балалар орталық нерв жүйесінің қабыну ауруларының зардаптарынан кейін, сондай-ақ өмірлік маңызды функциялар тұрақтанғаннан, қалыпты міндетті нутритивтік мәртебеге қол жеткізгеннен кейін перинаталдық кезеңде туындайтын жекелеген жай-күйлерден кейін, бейінді мамандарды қарап-тексеруден және оларды келісуден кейін оңалту іс-шараларын жүргізу үшін стационардан немесе перзентханадан медициналық оңалтудың екінші кезеңіне ауыстырылады.
Стационардан/перзентханадан оңалту немесе бейінді бөлімшеге, оның ішінде оңалту көмегі үшін ауыстыру жаңа жағдай болып саналады.

19. Медицинская реабилитация после перенесенной коронавирусной инфекции, осуществляется в специализированных отделениях или на реабилитационных койках, амбулаторно-поликлинических организациях, дневных стационарах, круглосуточных стационарах, реабилитационных центрах, санаторно-курортных организациях, стационарах на дому, в том числе в условиях оказания дистанционных медицинских услуг.
Пациентам, перенесшим коронавирусную инфекцию медицинская реабилитация проводится в зависимости от оценки состояния пациента согласно МКФ, уровня реабилитационного потенциала, течения болезни согласно настоящих Правил и клинических протоколов диагностики и лечения по медицинской реабилитации.
Пациенты, перенесшие коронавирусную инфекцию при уровне сатурации ниже 95 %, поражении легких выше 50%, поражении легких 25% с сопутствующими заболеваниями, одышкой по шкале Борга превышающая норму, наличии кислородной поддержки, в анамнезе лечение в отделении реанимации и интенсивной терапии направляются на второй этап медицинской реабилитации.
Пациенты, перенесшие коронавирусную инфекцию при уровне сатурации ниже 95 %, поражении легких выше 50%, поражении легких 25% с сопутствующими заболеваниями, одышкой по шкале Борга превышающая норму, без кислородной поддержки, в анамнезе лечение в отделении реанимации и интенсивной терапии направляются на третий этап медицинской реабилитации.
20. В случаях приезда гражданина Казахстана из другой страны после проведенного лечения основного заболевания и требующего дальнейшей реабилитации, копия выписки из медицинской карты предоставляется пациентом в организацию ПМСП по месту жительства (фактического пребывания) пациента. Врач ПМСП направляет пациента на медицинскую реабилитацию на основании рекомендации врача-реабилитолога или МДГ с определением ШРМ в соответствии с критериями МКФ.
21. Общими противопоказаниями для проведения медицинской реабилитации по основному заболеванию являются:
1) часто повторяющиеся или обильные кровотечения различного происхождения;
2) фебрильная лихорадка или субфебрильная лихорадка неизвестного происхождения;
3) острые инфекционные заболевания;
4) острый остеомиелит;
5) острый тромбоз глубоких вен;
6) осложненные нарушения ритма сердца, сердечной недостаточности
7) активная стадия всех форм туберкулеза;
8) злокачественные новообразования (IV клиническая группа);
9) недостаточность функции дыхания III степени и более;
10) различные гнойные (легочные) заболевания, при значительной интоксикации;
11) заболевания в стадии декомпенсации, а именно, некорректируемые метаболические болезни (сахарный диабет, микседема, тиреотоксикоз и другие), функциональная недостаточность печени, поджелудочной железы III степени;

19. Бастап өткерген коронавирустық инфекциясынан кейін медициналық оңалту мамандандырылған бөлімшелерде немесе оңалту төсектерінде, амбулаториялық-емханалық ұйымдарда, күндізгі стационарларда, тәулік бойы стационарларда, оңалту орталықтарында, санаторийлік-курорттық ұйымдарда, үйдегі стационарларда, оның ішінде қашықтықтан медициналық қызмет көрсету жағдайында жүзеге асырылады.
Коронавирустық инфекциясын бастап өткерген пациенттерге медициналық оңалту ҚХЖ сәйкес пациенттің жағдайын бағалауға, оңалту әлеуетінің деңгейіне, осы Қағидаларға сәйкес аурудың ағымына және медициналық оңалту бойынша диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына байланысты жүзеге асырылады.
Коронавирустық инфекциясын сатурация деңгейі 95% - дан төмен, өкпенің зақымдануы 50% - дан жоғары, өкпенің зақымдануы 25% қатар жүретін аурулары бар, Борг шкаласы бойынша ентігу нормадан жоғары, оттегі қолдауы бар науқастар, анамнезде реанимация және қарқынды терапия бөлімінде емдеу медициналық оңалтудың екінші кезеңіне жіберіледі.
Коронавирустық инфекциясын сатурация деңгейі 95% - дан төмен, өкпенің зақымдануы 50% - дан жоғары, өкпенің зақымдануы 25% қатар жүретін аурулармен, Борг шкаласы бойынша ентігу нормадан жоғары, оттегі қолдауынсыз, анамнезінде емделетін науқастар реанимация және қарқынды терапия бөлімінде медициналық оңалтудың үшінші кезеңіне жіберіледі.
20. Қазақстан азаматы негізгі ауруға ем жүргізілгеннен кейін басқа елден келген және одан әрі оңалтуды талап ететін жағдайларда пациент медициналық картадан үзіндінің көшірмесін пациенттің тұрғылықты (нақты болған) жері бойынша МСАК ұйымына ұсынады. МСАК дәрігері пациентті ХКҚ өлшемшаттарына сәйкес ОБШ айқындай отырып, реабилитолог-дәрігердің немесе МДТ ұсынымы негізінде медициналық оңалтуға жібереді.
21. Негізгі ауру бойынша медициналық оңалтуды жүргізу үшін:
1) әртүрлі текті жиі қайталанатын немесе мол қан кетулер;
2) шығу тегі белгісіз фебрилді қызба немесе субфебрилді қызба;
3) жіті инфекциялық аурулар;
4) жіті остеомиелит;
5) терең көктамырлардың жіті тромбозы;
6) жүрек ырғағының, жүрек функцияся жеткіліксіздігінің асқынған бұзылуы;
7) туберкулездің барлық нысандарының белсенді сатысы;
8) қатерлі ісіктер (IV клиникалық топ);
9) тыныс алу функциясының ІІІ және одан жоғары жеткіліксіздігі;
10) елеулі улану кезінде әртүрлі іріңді (өкпе) аурулар;
11) декомпенсация сатысындағы аурулар, атап айтқанда, түзетілмейтін метаболикалық аурулар (қант диабеті, микседема, тиреотоксикоз және басқалар), бауырдың, ұйқы безінің ІІІ дәрежелі функциялық жеткіліксіздігі;

12) эпилепсия в приступный период
13) психические заболевания с десоциализацией личности, с расстройством эмоций и поведения;
14) гнойные болезни кожи, заразные болезни кожи (чесотка, грибковые заболевания и другие);
15) анемия 2-3 степени
16) дистрофия 3 степени
22. Медицинская реабилитация взрослых и детей больных туберкулезом осуществляется по кодам МКБ – 10 согласно стандарту в области здравоохранения, утвержденному в соответствии с подпунктом 32) пункта 1 статьи 7 Кодекса.
При формировании диагноза для лиц, перенесших туберкулез, используется двойное кодирование с указанием кода основного диагноза по коду XXI класса МКБ – 10 и уточняющего диагноза по кодам МКБ – 10.
23. Медицинская реабилитация взрослых и детей больных наркологическими и психическими заболеваниями осуществляется по кодам МКБ – 10 согласно стандарту в области здравоохранения, утвержденному в соответствии с подпунктом 32) пункта 1 статьи 7 Кодекса.
24. Медицинская реабилитация на всех этапах осуществляется согласно перечню диагнозов по кодам МКБ – 10 и перечню операций (манипуляций) по кодам МКБ – 9 с указанием уточняющего диагноза по коду XXI класса МКБ – 10 согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
25. Дистанционные медицинские услуги по медицинской реабилитации являются вариантом телемедицины, предусматривающим использование информационно-коммуникационных связей для обмена информацией о здоровье и предоставления услуг здравоохранения независимо от географических, временных, социальных и культурных барьеров.
При осуществлении дистанционной реабилитации необходимым требованием является соблюдение и обеспечение сохранности, конфиденциальности персональных медицинских данных (сбор, обработка, хранение, защита).
Медицинская реабилитация с использованием дистанционных медицинских услуг и информационных технологий, а также мобильными бригадами в выездной форме оказывается нуждающимся в продолжении или длительном проведении мероприятий по медицинской реабилитации, пациентам, имеющим реабилитационный потенциал, но не способным самостоятельно передвигаться, а также по социальным и эпидемиологическим показаниям.
Приложение 1
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов с заболеваниями опорно-двигательного аппарата и периферической нервной системы и туберкулезным поражением опорно-двигательного аппарата
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах

12) талма кезеңдегі эпилепсия;
13) эмоция мен мінез-құлықтың бұзылуымен, жеке басын десоциациялаумен психологиялық аурулар;
14) терінің іріңді аурулары, терінің инфекцияның аурулары (қышыма, микоз аурулары және басқалар);
15) 2 -3 - дәрежелі анемия;
16) 3 - дәрежелі дистрофия жалпы қарсы көрсетілімдер болып табылады.
22. Туберкулезбен ауыратын ересектер мен балаларды медициналық оңалту Кодекстің 7 – бабы 1-тармағының 32) тармақшасына сәйкес бекітілген денсаулық сақтау саласындағы стандартқа сәйкес АХЖ-10 кодтары бойынша жүзеге асырылады.
Туберкулезді бастан өткерген адамдар үшін диагнозды қалыптастыру кезінде АХЖ – 10 XXI класының коды бойынша негізгі диагноздың коды және АХЖ-10 кодтары бойынша диагнозды нақтылайтын кодты көрсете отырып, қос кодтау пайдаланылады.
23. Наркологиялық және психикалық аурулармен ауыратын ересектер мен балаларды медициналық оңалту Кодекстің 7 – бабы 1-тармағының 32) тармақшасына сәйкес бекітілген денсаулық сақтау саласындағы стандартқа сәйкес АХЖ-10 кодтары бойынша жүзеге асырылады.
24. Медициналық оңалту барлық кезеңдерде осы Қағидаларға 11 – қосымшаға сәйкес АХЖ – 10 кодтары бойынша диагноздардың тізбесіне және АХЖ – 9 кодтары бойынша операциялардың (манипуляциялардың) тізбесіне сәйкес АХЖ-10 XXI сыныбының коды бойынша нақтыланатын диагнозды көрсете отырып жүзеге асырылады.
25. Медициналық оңалту жөніндегі қашықтықтан медициналық қызметтер географиялық, уақытша, Әлеуметтік және мәдени кедергілерге қарамастан денсаулық туралы ақпарат алмасу және денсаулық сақтау қызметтерін ұсыну үшін ақпараттық-коммуникациялық байланыстарды пайдалануды көздейтін телемедицинаның нұсқасы болып табылады.
Қашықтықтан оңалтуды жүзеге асыру кезінде дербес медициналық деректердің (жинау, өңдеу, сақтау, қорғау) сақталуын, құпиялылығын сақтау және қамтамасыз ету қажетті талап болып табылады.
Қашықтықтан медициналық қызметтер мен ақпараттық технологияларды, сондай-ақ көшпелі нысандағы мобилдік бригадаларды пайдалана отырып медициналық оңалту, оңалту әлеуеті бар, бірақ өздігінен қозғала алмайтын, сондай-ақ әлеуметтік және эпидемиологиялық көрсетілімдері бойынша медициналық оңалту медициналық оңалту жөніндегі іс-шараларды жалғастыруды немесе ұзақ жүргізуді қажет ететіндерге көрсетіледі.
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
1-қосымша
Тірек-қимыл аппараты және перифериялық нерв жүйесі және тірек-қимыл аппаратының туберкулезбен зақымдануы аурулары бар пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен

b280.0
Ощущение боли
Отсутствие болевого синдрома
Очень высокий потенциал
0
b280.1
Ощущение боли
Имеются незначительные болевые ощущения при физической нагрузке
Высокий потенциал
1
b280.2
Ощущение боли
Умеренно выраженный болевой синдром во время ходьбы, незначительно выраженный болевой синдром в покое (1-3 балла по ВАШ боли).
Средний потенциал
2
b280.3
Ощущение боли
Умеренно выраженный болевой синдром в покое (4-6 баллов по ВАШ боли)
Потенциал ниже среднего
3
b280.4
Ощущение боли
Выраженный болевой синдром в покое (7-8 баллов по ВАШ боли), усиливающийся при движении.
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности, может вернуться к прежнему образу жизни (работа, обучение), поддерживать прежний уровень активности и социальной жизни
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Может справляться со своими делами без посторонней помощи; не способен выполнять ту активность, которая была до заболевания (управление транспортным средством, чтение, письмо, танцы, работа и другие).
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Незначительное ограничение возможностей самообслуживания, самостоятельно одевается, раздевается, ходит в туалет, ест и выполняет другие виды повседневной активности.
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение возможностей передвижения, нуждается в дополнительных средствах опоры – ходунки или самостоятельно передвигается в коляске. Перемещение ограничено пределами стационарного отделения. Не может ходить по лестнице
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резко выраженное ограничение возможностей самообслуживания и при выполнении всех повседневных задач: одевание, раздевание, туалет.
Низкий потенциал
4
Приложение 2
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов с заболеваниями сердечно-сосудистой системы
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах
b410.0
Функции сердца
Пациент может выполнять физическую нагрузку выше обычной без слабости, сердцебиения, одышки.
Очень высокий потенциал
0
b410.1
Функции сердца
Обычная физическая нагрузка не вызывает выраженного утомления, слабости, одышки или сердцебиения. Стенокардия развивается при значительном, ускоренном или особо длительном напряжении (усилии). ТШМ ходьбы >425 метров.
Высокий потенциал
1

b280.0
Ауырсыну сезімі
Ауырсыну синдромының болмауы
Өте жоғары әлеует
0
b280.1
Ауырсыну сезімі
Физикалық жүктеме кезінде шамалы ауырсыну сезімдері бар
Жоғары әлеует
1
b280.2
Ауырсыну сезімі
Жүргенде орташа айқын ауырсыну синдромы, тыныштықта елеусіз айқын білінетін ауырсыну синдромы (ауырсынудың КАШ бойынша 1-3 балл).
Орташа әлеует
2
b280.3
Ауырсыну сезімі
Тыныштықта орташа айқын ауырсыну синдромы (ауырсынудың КАШ бойынша 4-6 балл)
Ортадан төмен әлеует
3
b280.4
Ауырсыну сезімі
Қозғалыс кезінде күшейетін тыныштықта айқын ауырсыну синдромы (ауырсынудың КАШ бойынша 7-8 балл).
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы бұрынғы өмір салтына (жұмыс, оқыту) қайта оралуы, бұрынғы белсенділік пен әлеуметтік өмір деңгейін қолдауы мүмкін
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Өз істерін бөгде адамдардың көмегінсіз орындай алады; ауруға дейін болған белсенділікті (көлік құралын басқару, оқу, жазу, би, жұмыс және тағы басқа) орындай алмайды.)
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің аздап шектелуі, өз бетінше киініп, шешініп, дәретханаға барады, жейді және күнделікті белсенділіктің басқа да түрлерін орындайды.
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Жүріп-тұру мүмкіндіктерінің айқын шектелуі қосымша тірек-жүру құралдарын қажет етеді немесе өз бетінше арбамен қозғалады. Ауыстыру стационарлық бөлімшеден тыс шектелген. Баспалдақпен жүре алмайды
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің күрт айқын шектелуі және күнделікті барлық міндеттерді орындау кезінде: киіну, шешіну, дәретхана
Төмен әлеует
4
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
2-қосымша
Жүрек-қантамыр жүйесі аурулары бар пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен
b410.0
Жүрек қызметі
Пациент дене жүктемесін әлсіздігінсіз, жүрек қағуынсыз, ентігусіз әдеттегі артық орындай алады.
Өте жоғары әлеует
0
b410.1
Жүрек қызметі
Қалыпты дене жүктемесі айқын шаршау, әлсіздік, ентігу немесе жүрек соғуын туғызбайды. Стенокардия елеулі, жылдамдатылған немесе аса ұзақ кернеу (күш) кезінде дамиды. АМ жүру тесті > 425 метр.
Жоғары әлеует
1

b410.2
Функции сердца
В покое какие-либо патологические симптомы отсутствуют, обычная физическая нагрузка вызывает слабость, утомляемость, сердцебиение, одышку, стенокардия развивается при ходьбе на расстояние > 500 метров по ровной местности, при подъеме на > 1 пролет обычных ступенек, в нормальном темпе, при обычных условиях ТШМ = 301-425 метров.
Средний потенциал
2
b410.3
Функции сердца
Стенокардия возникает при ходьбе от 100 до 500 метров по ровной местности, при подъеме на 1 пролет обычных ступенек, в нормальном темпе, при обычных условиях. ТШМ = 150-300 метров.
Потенциал ниже среднего
3
b410.4
Функции сердца
Больной комфортно чувствует себя только в состоянии покоя, малейшие физические нагрузки приводят к появлению слабости, сердцебиения, одышки, болям в сердце ТШМ < 150 метров.
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности, может вернуться к прежнему образу жизни (работа, обучение), поддерживать прежний уровень активности и социальной жизни
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Может справляться со своими делами без посторонней помощи; не способен выполнять ту активность, которая была до заболевания (управление транспортным средством, чтение, письмо, танцы, работа и другие)
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Незначительное ограничение возможностей самообслуживания, самостоятельно одевается, раздевается, ходит в туалет, ест и выполняет другие виды повседневной активности.
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение возможностей передвижения, нуждается в дополнительных средствах опоры-ходунки или самостоятельно передвигается в коляске. Перемещение ограничено пределами стационарного отделения. Не может ходить по лестнице.
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резко выраженное ограничение возможностей самообслуживания и при выполнении всех повседневных задач: одевание, раздевание, туалет.
Низкий потенциал
4
Приложение 3
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов с поражением центральной нервной системы и туберкулезным поражением центральной нервной системы
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах

b410.2
Жүрек қызметі
Тыныштықта қандай да бір патологиялық симптомдар жоқ, қалыпты физикалық жүктеме әлсіздік, шаршау, жүрек қағу, ентігу, стенокардия тегіс жерде >500 м қашықтыққа жүргенде, қалыпты жағдайда, қалыпты қарқында > 1 қалыпты сатының аралығына көтергенде дамиды. АМ жүру тесті = 301-425 метр.
Орташа әлеует
2
b410.3
Жүрек қызметі
Стенокардия тегіс жерде 100-ден 500 м-ге дейін жүргенде, әдеттегі сатылардың 1 аралығына көтергенде, қалыпты қарқынмен, әдеттегі жағдайларда жүргенде пайда болады. АМ жүру тесті = 150-300 метр.
Ортадан төмен әлеует
3
b410.4
Жүрек қызметі
Науқас тек тыныштық жағдайында ғана өзін жайлы сезінеді, дене жүктемелері әлсіздік, жүрек қағу, ентігу, жүректе ауырсыну пайда болады. АМ жүру тесті <150 метр.
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы бұрынғы өмір салтына (жұмыс, оқыту) қайта оралуы, бұрынғы белсенділік пен әлеуметтік өмір деңгейін қолдауы мүмкін
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Өз істерін бөгде адамдардың көмегінсіз орындай алады; ауруға дейін болған белсенділікті (көлік құралын басқару, оқу, жазу, би, жұмыс және тағы басқа) орындай алмайды.
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің шамалы шектелуі, өз бетінше киініп, шешініп, дәретханаға барады, жейді және күнделікті белсенділіктің басқа да түрлерін орындайды.
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Жүріп-тұру мүмкіндіктерінің айқын шектелуі қосымша тірек-жүру құралдарын қажет етеді немесе өз бетінше арбамен қозғалады. Ауыстыру стационарлық бөлімшеден тыс шектелген. Баспалдақпен жүре алмайды
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің күрт айқын шектелуі және күнделікті барлық міндеттерді орындау кезінде: киіну, шешіну, дәретханаға бару шектелуі.
Төмен әлеует
4
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
3-қосымша
Орталық нерв жүйесінің зақымдануымен және орталық нерв жүйесінің туберкулезбен зақымдануы бар пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен

b110.0
Функции центральной нервной системы
Отсутствие значимых нарушений в деятельности нервной системы
Очень высокий потенциал
0
b110.1
Функции центральной нервной системы
Незначительные нарушения в деятельности нервной системы (неврологическом статусе)
Высокий потенциал
1
b110.2
Функции центральной нервной системы
Умеренные нарушения в деятельности нервной системы
Средний потенциал
2
b110.3
Функции центральной нервной системы
Выраженные нарушения в деятельности нервной системы.
Потенциал ниже среднего
3
b110.4
Функции центральной нервной системы
Резко выраженные нарушения неврологического статуса.
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности, может вернуться к прежнему образу жизни (работа, обучение), поддерживать прежний уровень активности и социальной жизни
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Может справляться со своими делами без посторонней помощи; не способен выполнять ту активность, которая была до заболевания (управление транспортным средством, чтение, письмо, танцы, работа и другие).
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Незначительное ограничение возможностей самообслуживания, самостоятельно одевается, раздевается, ходит в туалет, ест и выполняет другие виды повседневной активности.
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение возможностей передвижения, нуждается в дополнительных средствах опоры – ходунки или самостоятельно передвигается в коляске. Перемещение ограничено пределами стационарного отделения. Не может ходить по лестнице.
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резко выраженное ограничение возможностей самообслуживания и при выполнении всех повседневных задач: одевание, раздевание, туалет.
Низкий потенциал
4
Приложение 4
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ детей, перенесших заболевания в перинатальном периоде
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах
b110.0
Функции центральной нервной системы
Отсутствие значимых нарушений в деятельности нервной системы (отсутствие непроизвольных сокращений больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, отсутствие нарушений функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений, отсутствие нарушений, связанных с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемые при пассивном движении, другие).
Очень высокий потенциал
0

b110.0
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесінің қызметінде елеулі бұзылулардың болмауы
Өте жоғары әлеует
0
b110.1
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі елеусіз бұзылулар (неврологиялық статуста)
Жоғары әлеует
1
b110.2
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі орташа бұзылулар
Орташа әлеует
2
b110.3
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі айқын бұзылулар
Ортадан төмен әлеует
3
b110.4
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Неврологиялық мәртебенің айқын білінетін бұзылуы
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы бұрынғы өмір салтына (жұмыс, оқыту) қайта оралуы, бұрынғы белсенділік пен әлеуметтік өмір деңгейін қолдауы мүмкін
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Өз істерін бөгде адамдардың көмегінсіз орындай алады; ауруға дейін болған белсенділікті (көлік құралын басқару, оқу, жазу, би, жұмыс және тағы басқа) орындай алмайды.
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің шамалы шектелуі, өз бетінше киініп, шешініп, дәретханаға барады, жейді және күнделікті белсенділіктің басқа да түрлерін орындайды.
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Жүріп-тұру мүмкіндіктерінің айқын шектелуі қосымша тірек-жүру құралдарын қажет етеді немесе өз бетінше арбамен қозғалады. Ауыстыру стационарлық бөлімшеден тыс шектелген. Баспалдақпен жүре алмайды
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің күрт айқын шектелуі және күнделікті барлық міндеттерді орындау кезінде: киіну, шешіну, дәретханаға баруы шектелуі
Төмен әлеует
4
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
4-қосымша
Перинаталдық кезеңде ауруды бастан өткерген балалардың ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен
b110.0
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесінің қызметінде елеулі бұзылулардың болмауы (дене қалпынан, тепе-теңдіктен және қауіп төндіретін ынталандырулардан туындаған үлкен бұлшықеттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқартылуының болмауы, ерікті қозғалысты бақылау мен үйлестірумен байланысты функцияның бұзылуының болмауы, пассивті қозғалыс кезінде көрсетілетін тыныштықтағы және кедергідегі бұлшықеттердің кернеуіне байланысты бұзылулардың болмауы және тағы басқа).
Өте жоғары әлеует
0

b110.1
Функции центральной нервной системы
Незначительные нарушения в деятельности нервной системы (наличие непроизвольные сокращения больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, незначительные нарушения функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений незначительные нарушения, связанные с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемые при пассивном движении и другие)
Высокий потенциал
1
b110.2
Функции центральной нервной системы
Умеренные нарушения в деятельности нервной системы (непроизвольные сокращения больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, нарушения функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений (незначительные нарушения, связанные с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемым при пассивном движении)
Средний потенциал
2
b110.3
Функции центральной нервной системы
Выраженные нарушения в деятельности нервной системы (непроизвольные сокращения больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, нарушения функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений, выраженные нарушения, связанные с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемым при пассивном движении, другие)
Потенциал ниже среднего
3
b110.4
Функции центральной нервной системы
Резко выраженные нарушения неврологического статуса (непроизвольные сокращения больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, нарушения функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений, резко выраженные нарушения, связанные с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемым при пассивном движении и другие)
Низкий потенциал
4
d299.0
Психофизическое развитие
Психофизическое развитие соответствует возрасту
Очень высокий потенциал
0
d299.1
Психофизическое развитие
Незначительные отклонения психофизического развития
Высокий потенциал
1
d299.2
Психофизическое развитие
Умеренные отклонения психофизического развития
Средний потенциал
2
d299.3
Психофизическое развитие
Выраженные отклонения психофизического развития
Потенциал ниже среднего
3
d299.4
Психофизическое развитие
Резко выраженные отклонения психофизического развития
Низкий потенциал
4
Приложение 5
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов после оперативного лечения с пороками развития и заболеваниями сердечно-сосудистой системы
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах

b110.1
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесінің қызметіндегі елеусіз бұзылулар (дене қалпынан, тепе-теңдіктен және қауіпті стимулдардан туындаған үлкен бұлшық еттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқартылуы, ерікті қозғалыстарды бақылау мен үйлестірумен байланысты функцияның елеусіз бұзылуы, пассивті қозғалыста және тағы басқа көрсетілетін бұлшықеттердің тыныштықтағы кернеуіне және кедергіге байланысты елеусіз бұзылулар)
Жоғары әлеует
1
b110.2
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі орташа бұзылулар (дене қалпынан, тепе-теңдіктен және қауіпті стимулдардан туындаған үлкен бұлшықеттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқартылуы, ерікті қозғалыстарды бақылау мен үйлестірумен байланысты функцияның бұзылуы, баяу қозғалыста көрсетілетін бұлшықеттердің тыныштықтағы кернеуіне және кедергіге байланысты болмашы бұзылулар)
Орташа әлеует
2
b110.3
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі айқын бұзылулар (үлкен бұлшықеттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқартылуы, дене қалпынан, тепе-теңдіктен және қауіп төндіретін ынталандырулардан туындаған, ерікті қозғалыстарды бақылау мен үйлестірумен байланысты функциялардың бұзылуы, пассивті қозғалыста көрсетілетін тыныштықтағы бұлшық еттердің кернеуіне және кедергіге байланысты айқын бұзылулар, тағы басқа)
Ортадан төмен әлеует
3
b110.4
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Неврологиялық мәртебенің айқын білінетін бұзылуы (үлкен бұлшықеттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқаруы, тепе-теңдік және қауіп төндіретін ынталандырулар, ерікті қозғалыстарды бақылау мен үйлестірумен байланысты функцияның бұзылуы, баяу қозғалыста көрсетілетін тыныштықтағы және кедергіге байланысты кенеттен айқын білінетін бұзылулар және тағы басқа)
Төмен әлеует
4
d299.0
Психофизикалық даму
Психофизикалық даму жасына сәйкес келеді
Өте жоғары әлеует
0
d299.1
Психофизикалық даму
Психофизикалық дамудың шамалы ауытқулары
Жоғары әлеует
1
d299.2
Психофизикалық даму
Психофизикалық дамудың орташа ауытқулары
Орташа әлеует
2
d299.3
Психофизикалық даму
Психофизикалық дамудың айқын ауытқулары
Ортадан төмен әлеует
3
d299.4
Психофизикалық даму
Психофизикалық дамудың айқын білінетін ауытқулары
Төмен әлеует
4
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
5-қосымша
Даму ақауларымен және жүрек-қантамыр жүйесінің ауруларымен операциялық емдеуден кейін пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен

b410.0
Функции сердечно-сосудистой системы
Отсутствие значимых нарушений (отсутствие нарушений ритма, тахикардии, одышки, артериальной гипертензии)
Очень высокий потенциал
0
b410.1
Функции сердечно-сосудистой системы
Незначительные нарушения
Высокий потенциал
1
b410.2
Функции сердечно-сосудистой системы
Умеренные нарушения
Средний потенциал
2
b410.3
Функции сердечно-сосудистой системы
Выраженные нарушения
Потенциал ниже среднего
3
b410.4
Функции сердечно-сосудистой системы
Резко выраженные нарушения
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности может поддерживать прежний уровень активности
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Незначительные нарушения жизнедеятельности и повседневной активности
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Умеренные ограничения активности
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение активности и возможностей передвижения
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резкое снижение активности
Низкий потенциал
4
Приложение 6
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов после оперативного лечения с пороками и заболеваниями желудочно-кишечного тракта и туберкулезным поражением желудочно-кишечного тракта
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах
b515.0
Функции пищеварения
Отсутствие значимых нарушений
Очень высокий потенциал
0
b515.1
Функции пищеварения
Незначительные нарушения
Высокий потенциал
1
b515.2
Функции пищеварения
Умеренные нарушения
Средний потенциал
2
b515.3
Функции пищеварения
Выраженные нарушения
Потенциал ниже среднего
3
b515.4
Функции пищеварения
Резко выраженные нарушения
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности может поддерживать прежний уровень активности
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Незначительные нарушения жизнедеятельности и повседневной активности
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Умеренные ограничения активности
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение активности и возможностей передвижения
Потенциал ниже среднего
3

b410.0
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Елеулі бұзылулардың болмауы (ырғақтың, тахикардияның, ентігу, артериялық гипертензияның болмауы)
Өте жоғары әлеует
0
b410.1
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Елеусіз бұзушылықтар
Жоғары әлеует
1
b410.2
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Орташа бұзушылықтар
Орташа әлеует
2
b410.3
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Айқын бұзушылықтар
Ортадан төмен әлеует
3
b410.4
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Айқын білінетін бұзушылықтар
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы, белсенділіктің бұрынғы деңгейін қолдай алады
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Тыныс-тіршілігінің және күнделікті белсенділіктің елеусіз бұзушылықтар
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Белсенділіктің орташа шектеулері
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Қозғалыс белсенділігі мен мүмкіндіктерінің айқын шектелуі
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Белсенділіктің күрт төмендеуі
Төмен әлеует
4
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
6-қосымша
Асқазан-ішек жолдарының ақаулары мен ауруларымен және асқазан-ішек туберкулезін операциялық емдеуден кейінгі пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен
b515.0
Ас қорыту функциялары
Маңызды бұзушылықтардың болмауы
Өте жоғары әлеует
0
b515.1
Ас қорыту функциялары
Елеусіз бұзушылықтар
Жоғары әлеует
1
b515.2
Ас қорыту функциялары
Орташа бұзушылықтар
Орташа әлеует
2
b515.3
Ас қорыту функциялары
Айқын бұзушылықтар
Ортадан төмен әлеует
3
b515.4
Ас қорыту функциялары
Айқын білінетін бұзушылықтар
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы, белсенділіктің бұрынғы деңгейін қолдай алады
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің және күнделікті белсенділіктің елеусіз бұзушылықтар
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Белсенділіктің орташа шектеулері
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Қозғалыс белсенділігі мен мүмкіндіктерінің айқын шектелуі
Ортадан төмен әлеует
3

b280.2
Ощущение боли
Умеренно выраженный болевой синдром во время ходьбы, незначительно выраженный болевой синдром в покое (1-3 балла по ВАШ боли).
Средний потенциал
2
b280.3
Ощущение боли
Умеренно выраженный болевой синдром в покое (4-6 баллов по ВАШ боли).
Потенциал ниже среднего
3
b280.4
Ощущение боли
Выраженный болевой синдром в покое (7-8 баллов по ВАШ боли), усиливающийся при движении.
Низкий потенциал
4
b515.0
Функции пищеварения
Отсутствие значимых нарушений
Очень высокий потенциал
0
b515.1
Функции пищеварения
Незначительные нарушения
Высокий потенциал
1
b515.2
Функции пищеварения
Умеренные нарушения
Средний потенциал
2
b515.3
Функции пищеварения
Выраженные нарушения
Потенциал ниже среднего
3
b515.4
Функции пищеварения
Резко выраженные нарушения
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности, может вернуться к прежнему образу жизни (работа, обучение), поддерживать прежний уровень активности и социальной жизни
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Может справляться со своими делами без посторонней помощи; не способен выполнять ту активность, которая была до заболевания (управление транспортным средством, чтение, письмо, танцы, работа и другие).
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Незначительное ограничение возможностей самообслуживания, самостоятельно одевается, раздевается, ходит в туалет, ест и выполняет другие виды повседневной активности.
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение возможностей передвижения, нуждается в дополнительных средствах опоры – ходунки или самостоятельно передвигается в коляске. Перемещение ограничено пределами стационарного отделения. Не может ходить по лестнице
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резко выраженное ограничение возможностей самообслуживания и при выполнении всех повседневных задач: одевание, раздевание, туалет.
Низкий потенциал
4
Список сокращенных аббревиатур:
1
ТШМ ходьбы
Тест шестиминутной ходьбы
2
БСФ
Биосоциальная функция
3
ВАШ
Визуальная аналоговая шкала
4
МКФ
Международная классификация функционирования, ограничений жизнедеятельности и здоровья
5
ШРМ
Шкала реабилитационной маршрутизации
Приложение 12
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Перечень диагнозов по кодам МКБ - 10 и операций (манипуляций) по кодам МКБ - 9 с указанием уточняющего диагноза по коду XXI класса МКБ - 10 медицинской реабилитации II - Ш этапов в рамках ГОБМП и в системе ОСМС
Сноска. Приложение 12 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код МКБ -10
Наименование МКБ -10 заболевания
Код МКБ -9
Наименование МКБ -9 операции
№ КЗГ II этапа
Медицинская реабилитация II этапа после острых состояний и оперативных вмешательств (Взрослые и дети)
Медицинская реабилитация III этапа после острых состояний и оперативных вмешательств (Взрослые и дети)
Медицинская реабилитация ІІІ этапа с постковидным синдромом
Медицинская реабилитация III этапа детей с хроническими заболеваниями
Код основного диагноза
Код уточняющего диагноза
Код основного диагноза
Код уточняющего диагноза
Код основного диагноза
Код уточняющего диагноза
Код основного диагноза
Код уточняющего диагноза

b280.2
Ауырсыну сезімі
Жүргенде орташа айқын ауырсыну синдромы, тыныштықта елеусіз айқын білінетін ауырсыну синдромы (ауырсынудың КАШ бойынша 1-3 балл)
Орташа әлеует
2
b280.3
Ауырсыну сезімі
Тыныштықта орташа айқын ауырсыну синдромы (ауырсынудың КАШ бойынша 4-6 балл)
Ортадан төмен әлеует
3
b280.4
Ауырсыну сезімі
Қозғалыс кезінде күшейетін тыныштықта айқын ауырсыну синдромы (ауырсынудың КАШ бойынша 7-8 балл).
Төмен әлеует
4
b515.0
Ас қорыту функциялары
Маңызды бұзушылықтардың болмауы
Өте жоғары әлеует
0
b515.1
Ас қорыту функциялары
Елеусіз бұзушылықтар
Жоғары әлеует
1
b515.2
Ас қорыту функциялары
Орташа бұзушылықтар
Орташа әлеует
2
b515.3
Ас қорыту функциялары
Айқын бұзушылықтар
Ортадан төмен әлеует
3
b515.4
Ас қорыту функциялары
Айқын білінетін бұзушылықтар
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы бұрынғы өмір салтына (жұмыс, оқыту) қайта оралуы, бұрынғы белсенділік пен әлеуметтік өмір деңгейін қолдауы мүмкін
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Өз істерін бөгде адамдардың көмегінсіз орындай алады; ауруға дейін болған белсенділікті (көлік құралын басқару, оқу, жазу, би, жұмыс және тағы басқа) орындай алмайды.)
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің аздап шектелуі, өз бетінше киініп, шешініп, дәретханаға барады, жейді және күнделікті белсенділіктің басқа да түрлерін орындайды.
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Жүріп-тұру мүмкіндіктерінің айқын шектелуі қосымша тірек-жүру құралдарын қажет етеді немесе өз бетінше арбамен қозғалады. Ауыстыру стационарлық бөлімшеден тыс шектелген. Баспалдақпен жүре алмайды
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің күрт айқын шектелуі және күнделікті барлық міндеттерді орындау кезінде: киіну, шешіну, дәретханаға бару шектелуі
Төмен әлеует
4
Қысқартылған сөздердің тізімі:
1
АМ жүру тесті
Алты минуттық жүру тесті
2
БӘФ
Биоәлеуметтік функциялар
3
КАШ
Көрнекі аналогтық шкаласы
4
ҚХС
Өмір сүру мен денсаулықтың қызмет етуінің, шектеулерінің халықаралық сыныптамасы
5
ОБШ
Оңалту бағдарының шкаласы
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларына
12-қосымша
ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық оңалтудың II - III кезеңінің АХЖ-10 ХХІ класының коды бойынша нақтылаушы диагнозды көрсете отырып, АХЖ-10 коды бойынша диагноздардың және АХЖ-9 коды бойынша операциялардың (манипуляциялар) тізбесі
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.08.2022 № ҚР ДСМ-91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
АХЖ - 10 коды
АХЖ - 10 аурулардың атауы
АХЖ - 9 коды
АХЖ - 9 операциялардың атауы
ІІ кезеңнің КШТ №
Жедел жағдайлар мен операциялық араласулардан кейінгі II кезеңдегі медициналық оңалту (ересектер мен балалар)
Жедел жағдайлар мен операциялық араласулардан кейінгі ІІІ кезеңдегі медициналық оңалту (ересектер мен балалар)
Ковидтен кейінгі синдромы бар медициналық оңалтудың ІІІ кезеңі
Созылмалы аурулары бар балалардың III кезеңдегі медициналық оңалту
Негізгі диагноздың коды
Нақтылайтын диагноздың коды
Негізгі диагноздың коды
Нақтылайтын диагноздың коды
Негізгі диагноздың коды
Нақтылайтын диагноздың коды
Негізгі диагноздың коды
Нақтылайтын диагноздың коды
1.

33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
18.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
19.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
33.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на легком
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
20.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
21.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
22.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
23.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
24.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.51
Декортикация легкого
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
25.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
26.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.60
Скарификация плевры
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
27.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.601
Плевродез
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
28.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.72
Закрытие торакостомы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
29.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
30.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
31.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
32.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
33.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
34.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
35.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
36.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
37.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
38.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
39.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
40.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
41.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
42.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
43.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
44.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
45.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
46.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
47.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
48.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
49.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
50.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.10
Рассечение легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
51.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
52.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.34
Торакопластика
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
53.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.39
Другие виды хирургического коллапса легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
54.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
55.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
56.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на легком
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
57.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
58.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
59.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
60.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
61.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.51
Декортикация легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
62.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
63.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.72
Закрытие торакостомы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
64.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
65.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
66.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
67.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
68.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
69.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
70.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
71.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
72.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
73.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
74.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
75.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
76.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
77.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
78.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
79.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
80.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
81.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
82.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
83.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
84.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
85.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.10
Рассечение легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
86.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
87.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.34
Торакопластика
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
88.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.39
Другие виды хирургического коллапса легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
89.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
90.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
91.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на легком
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
92.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
93.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
94.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
95.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
96.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.51
Декортикация легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
97.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
98.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.72
Закрытие торакостомы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
99.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2

33.4301
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
19.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.48
Торакопластика
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
20.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.49
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
21.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.06
Экстраплевральды пневмолиз және миниторакотомды қол жетімділігі бар өкпе булласын бейнеторакоскопиялық тігу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
22.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.29
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
23.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.30
Жеңілдегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
24.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.40
Плевра қуысының торакоскопиялық дренажы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
25.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.51
Ортадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
26.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.59
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
27.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.60
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
28.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.601
Өкпе декортикациясы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
29.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.72
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
30.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.73
Плевраның скарификациясы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
31.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.79
Плевродез
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
32.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.00
Торакостоманы жабу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
33.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.29
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
34.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.59
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
35.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.62
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
36.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.90
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
37.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
38.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
31.30
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
39.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.00
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
40.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.20
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
41.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.29
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
42.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.291
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
43.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.30
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
44.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.304
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
45.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.36
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
46.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.40
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
47.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
48.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.50
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
49.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.60
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
50.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.90
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
51.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.10
Толық пневмонэктомия
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
52.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.28
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
53.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.34
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
54.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.39
Өкпені кесу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
55.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.4301
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
56.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.48
Торакопластика
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
57.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.49
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
58.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.06
Экстраплевральды пневмолиз және миниторакотомды қол жетімділігі бар өкпе булласын бейнеторакоскопиялық тігу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
59.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.29
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
60.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.30
Жеңілдегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
61.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
62.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
63.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
64.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.72
Торакостоманы жабу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
65.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
66.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
67.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.00
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
68.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.29
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
69.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.59
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
70.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.62
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
71.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.90
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
72.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
73.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
74.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
75.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
76.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
77.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
78.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
79.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
80.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
81.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
82.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
83.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
84.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
85.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
86.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.10
Өкпені кесу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
87.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
88.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.34
Торакопластика
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
89.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.39
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
90.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.4301
Экстраплевральды пневмолиз және миниторакотомды қол жетімділігі бар өкпе булласын бейнеторакоскопиялық тігу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
91.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.48
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
92.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.49
Жеңілдегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
93.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.06
Плевра қуысының торакоскопиялық дренажы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
94.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.29
Ортадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
95.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
96.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
97.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
98.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
99.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.72
Торакостоманы жабу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2

107.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
108.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
109.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
110.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
111.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
112.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
113.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
114.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
115.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
116.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
117.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
118.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
119.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
120.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
33.10
Рассечение легкого
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
121.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
122.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
33.34
Торакопластика
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
123.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
33.39
Другие виды хирургического коллапса легкого
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
124.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
125.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3

107.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
108.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
109.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
110.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.20
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
111.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.29
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
112.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.291
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
113.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.30
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
114.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.304
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
115.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.36
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
116.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.40
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
117.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.41
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
118.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.50
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
119.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.60
Толық пневмонэктомия
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
120.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
32.90
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
121.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
33.10
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
122.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
33.28
Өкпені кесу
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
123.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
33.34
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
124.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
33.39
Торакопластика
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
125.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
33.4301
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3

142.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
143.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
144.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
145.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
146.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
147.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
148.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
149.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
150.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
151.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
152.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
33.10
Рассечение легкого
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
153.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
154.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
155.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
156.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4

142.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
143.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
31.30
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
144.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.00
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
145.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.20
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
146.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.29
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
147.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.291
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
148.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.30
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
149.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.304
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
150.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.36
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
151.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
152.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
153.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
33.10
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
154.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
33.28
Өкпені кесу
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
155.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
33.48
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
156.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
34.29
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4

163.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
164.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
165.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
166.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
167.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
168.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
169.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
170.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
171.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
172.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
173.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
174.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
175.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
176.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
177.
A15.5
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5

163.
A15.4
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4
164.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
31.30
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
165.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
32.00
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
166.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
32.20
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
167.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
32.29
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
168.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
32.291
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
169.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
32.30
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
170.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
32.60
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
171.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
32.90
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
172.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
33.48
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
173.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
34.29
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
174.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
34.30
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
175.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
34.40
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
176.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
40.00
Ортадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
177.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
40.29
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5

181.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
182.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
183.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
184.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
185.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
186.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
187.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
188.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
189.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
190.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
191.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.51
Декортикация легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
192.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
193.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.72
Закрытие торакостомы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
194.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
195.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
196.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6

181.
A15.5
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A15.5
182.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
31.30
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
183.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
32.30
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
184.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
32.304
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
185.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
32.40
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
186.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
32.41
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
187.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
33.28
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
188.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.06
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
189.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.29
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
190.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.30
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
191.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
192.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
193.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
194.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.72
Торакостоманы жабу
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
195.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
196.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6

197.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
198.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
199.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
200.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
201.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
202.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
203.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
204.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
205.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
206.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
207.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
208.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
209.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
210.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
33.10
Рассечение легкого
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
211.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7

197.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
198.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
199.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
200.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
201.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
202.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
203.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
204.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
205.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
206.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
207.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
208.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
209.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
210.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
211.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
33.10
Өкпені кесу
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7

232.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
233.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
234.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
235.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
236.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
237.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
238.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
239.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
240.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
241.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
242.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
243.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
244.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
245.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
33.10
Рассечение легкого
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
246.
A15.8
Туберкулез других органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8

232.
A15.7
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7
233.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
234.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
235.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.20
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
236.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.29
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
237.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.291
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
238.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.30
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
239.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.304
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
240.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.36
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
241.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.40
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
242.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.41
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
243.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.50
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
244.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.60
Толық пневмонэктомия
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
245.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
32.90
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
246.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
33.10
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8

267.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
268.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
269.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
270.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
271.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
272.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
273.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
274.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
275.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
276.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
277.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
278.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
279.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
280.
A15.9
Туберкулез органов дыхания неут.локализ.. подтв. бактериолог. и гистологич.
33.10
Рассечение легкого
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9

267.
A15.8
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
34
A15.8
Z86.1
Z86.1
A15.8
268.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
269.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
270.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
271.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
272.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
273.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
274.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
275.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
276.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
277.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
278.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
279.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
280.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9

302.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
303.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
304.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
305.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
306.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
307.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
308.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
309.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
310.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.40
Лобэктомия легкого
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
311.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
312.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
313.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
314.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
315.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
316.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
33.10
Рассечение легкого
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
317.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0

302.
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық расталған оқшаулануы анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
34
A15.9
Z86.1
Z86.1
A15.9
303.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
304.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
305.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
306.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
307.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
308.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
309.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
310.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
311.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
312.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
313.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
314.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
315.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
316.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
317.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
33.10
Өкпені кесу
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0

342.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
343.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
344.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
345.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
346.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
347.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
348.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
349.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
350.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.40
Лобэктомия легкого
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
351.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
352.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
353.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
354.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
355.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
356.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
33.10
Рассечение легкого
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
357.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
358.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
33.34
Торакопластика
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1

342.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
343.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
344.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
345.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
346.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
347.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
348.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
349.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
350.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
351.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
352.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
353.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
354.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
355.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
356.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
357.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
33.10
Өкпені кесу
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
358.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1

379.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
380.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
381.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
382.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
383.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
384.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
385.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
386.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
387.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.40
Лобэктомия легкого
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
388.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
389.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
390.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
391.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
392.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
393.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
33.10
Рассечение легкого
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
394.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
395.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
33.34
Торакопластика
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2

379.
A16.1
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеулерсіз өкпе туберкулезі
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1
380.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
381.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
382.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
383.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
384.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
385.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
386.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
387.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
388.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
389.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
390.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
391.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
392.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
393.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
394.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
33.10
Өкпені кесу
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
395.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2

416.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
417.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
418.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
419.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
420.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
421.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
422.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
423.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
424.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
425.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
426.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
427.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
33.10
Рассечение легкого
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
428.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
429.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3

416.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
417.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
418.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
419.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
420.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
421.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
422.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
423.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
424.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
425.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
426.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
427.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
428.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
33.10
Өкпені кесу
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
429.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3

438.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
439.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
440.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
441.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
442.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
443.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
444.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
445.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
446.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
447.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
448.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
449.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
450.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4

438.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
439.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
440.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
441.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
442.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
443.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
444.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
445.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
446.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
447.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
448.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
33.48
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
449.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
450.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4

456.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
457.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
458.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
459.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
32.40
Лобэктомия легкого
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
460.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
461.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
462.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
33.99
Другие манипуляции на легком
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
463.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.04
Дренирование плевральной полости
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
464.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
465.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
466.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
467.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.51
Декортикация легкого
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
468.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
469.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.60
Скарификация плевры
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
470.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.601
Плевродез
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
471.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.72
Закрытие торакостомы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
472.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
473.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5

456.
A16.4
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеңірдектің және бронхтардың көмейінің туберкулезі.
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4
457.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
458.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
459.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
460.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
461.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
462.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
463.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
33.99
Жеңіл басқа манипуляциялар
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
464.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.04
Плевра қуысын дренаждау
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
465.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.06
Плевра қуысының торакоскопиялық дренажы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
466.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
467.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
468.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
469.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
470.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.60
Плевраның скарификациясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
471.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.601
Плевродез
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
472.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.72
Торакостоманы жабу
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
473.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5

512.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
513.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
514.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
515.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
516.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
517.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
518.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
519.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
520.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.40
Лобэктомия легкого
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
521.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
522.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
523.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
524.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
525.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8

512.
A16.7
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз тыныс алу органдарының бастапқы туберкулезі
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
513.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
514.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
515.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
516.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
517.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
518.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
519.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
520.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
521.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
522.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
523.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
524.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
525.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8

549.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
550.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
551.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
552.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
553.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
554.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
555.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
556.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
557.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.40
Лобэктомия легкого
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
558.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
559.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
560.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
561.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
562.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9

549.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
550.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
551.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.00
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
552.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.20
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
553.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.29
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
554.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.291
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
555.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.30
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
556.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.304
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
557.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.36
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
558.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.40
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
559.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.41
Өкпе лобэктомиясы
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
560.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.50
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
561.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.60
Толық пневмонэктомия
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
562.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
32.90
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9

586.
A17.0
Туберкулезный менингит
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
34
A17.0†
Z86.1
Z86.1
A17.0
587.
A17.0
Туберкулезный менингит
34
A17.0†
Z86.1
Z86.1
A17.0
588.
A17.1
Менингеальная туберкулема
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
34
A17.1†
Z86.1
Z86.1
A17.1
589.
A17.1
Менингеальная туберкулема
34
A17.1†
Z86.1
Z86.1
A17.1
590.
A17.8
Туберкулез нервной системы других локализаций
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
34
A17.8†
Z86.1
Z86.1
A17.8

586.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
587.
A17.0
Туберкулез менингиті
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
34
A17.0†
Z86.1
Z86.1
A17.0
588.
A17.0
Туберкулез менингиті
34
A17.0†
Z86.1
Z86.1
A17.0
589.
A17.1
Менингеалды туберкулез
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
34
A17.1†
Z86.1
Z86.1
A17.1
590.
A17.1
Менингеалды туберкулез
34
A17.1†
Z86.1
Z86.1
A17.1

670.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
40.21
Иссечение глубокого шейного лимфатического узла
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
671.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
40.41
Футлярно-фасциальное иссечение шейных лимфатических узлов, одностороннее
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
672.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
673.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
674.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.19
Другие диагностические манипуляции на тонкой кишке
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
675.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.33
Локальное иссечение пораженного участка или ткани тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
676.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.62
Другие виды частичной резекции тонкой кишки
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
677.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.63
Тотальная резекция тонкой кишки
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
678.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.70
Частичная резекция толстой кишки
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
679.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.73
Правая гемиколэктомия
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
680.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
46.20
Илеостомия, не уточненная иначе
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
681.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
46.73
Ушивание разрыва тонкой кишки, кроме двенадцатиперстной
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
682.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
54.01
Дренирование абсцессов брюшной полости
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
683.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
54.40
Иссечение или деструкция ткани брюшины
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
684.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
54.50
Лапаротомия, устранение непроходимости (резекция, стома или анастомоз), висцеролиз
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
685.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
65.14
Другие лапароскопические диагностические процедуры на яичниках
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
686.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3

670.
A18.2
Туберкулездік шеткі лимфаденопатия
Жұмсақ тіндердің абсцессін ашу және дренаждау
34
A18.2
Z86.1
Z86.1
A18.2
671.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
40.21
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
672.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
40.41
Терең мойын лимфа түйінін кесу
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
673.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
40.59
Мойын лимфа түйіндерін Футлярно-фасциалды кесу, бір жақты
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
674.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
40.90
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
675.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.19
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
676.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.33
Аш ішектің басқа диагностикалық манипуляциялары
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
677.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.62
Он екі жүзді қоспағанда, зақымданған учаскені немесе аш ішек тінін жергілікті кесу
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
678.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.63
Ішектің жартылай резекциясының басқа түрлері
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
679.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.70
Аш ішектің тотальды резекциясы
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
680.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.73
Тоқ ішектің ішінара резекциясы
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
681.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
46.20
Оң гемиколэктомия
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
682.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
46.73
Өзгеше анықталмаған Илеостомия
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
683.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
54.01
Он екі елі ішектен басқа, аш ішектің үзілуін тігу
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
684.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
54.40
Құрсақ қуысының абсцестерін дренаждау
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
685.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
54.50
Ішперде тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
686.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
65.14
Лапаротомия, өтпеушілікті жою( резекция, стома немесе анастомоз), висцеролиз
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3

687.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
54.30
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани брюшной стенки или пупка
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
688.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
83.39
Иссечение пораженного участка другой мягкой ткани (кроме кисти)
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
689.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
85.20
Иссечение или деструкция ткани молочной железы, не уточненная иначе
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
690.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
86.09
Другое иссечение кожи и подкожных тканей
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
691.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
86.11
Биопсия кожи и подкожных тканей
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
692.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
86.20
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани кожи и подкожной основы
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
693.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
86.222
Вскрытие и дренирование абсцесса мягких тканей
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4

687.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
Аналық бездегі басқа лапароскопиялық диагностикалық процедуралар
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
688.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
54.30
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
689.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
83.39
Құрсақ қабырғасының немесе Кіндігінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
690.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
85.20
Басқа жұмсақ матаның зақымданған бөлігін кесу (қылқаламнан басқа))
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
691.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
86.09
Тері және тері асты тіндерін басқа кесу
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
692.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
86.11
Тері және тері асты тіндерінің биопсиясы
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
693.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
86.20
Зақымдалған учаскені немесе тері тінін және тері асты негізін кесу немесе деструкциялау
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4

694.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
695.
A18.5
Туберкулез глаза
34
A15.5
Z86.1
Z86.1
A18.5
696.
A18.6
Туберкулез уха
34
A18.6
Z86.1
Z86.1
A18.6
697.
A18.7
Туберкулез надпочечников
34
A18.6
Z86.1
Z86.1
A18.7
698.
A18.8
Туберкулез других уточненных органов
34.28
Другие диагностические манипуляции на грудной стенке, плевре и диафрагме
34
A18.8†
Z86.1
Z86.1
A18.8
699.
A18.8
Туберкулез других уточненных органов
34
A18.8†
Z86.1
Z86.1
A18.8

694.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
86.222
Жұмсақ тіндердің абсцессін ашу және дренаждау
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
695.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
696.
A18.5
Көз туберкулезі
34
A18.5
Z86.1
Z86.1
A18.5
697.
A18.6
Құлақ туберкулезі
34
A18.6
Z86.1
Z86.1
A18.6
698.
A18.7
Бүйрек үсті безінің туберкулезі
34
A18.7
Z86.1
Z86.1
A18.7
699.
A18.8
Басқа нақтыланған органдардың туберкулезі
34.28
Кеуде қабырғасындағы, плеврдегі және диафрагмадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A18.8†
Z86.1
Z86.1
A18.8

700.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
701.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
31.99
Другие манипуляции на трахее
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
702.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
703.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
704.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
705.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
706.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
707.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
708.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
709.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.40
Лобэктомия легкого
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
710.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
711.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
712.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
713.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
714.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
715.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
33.10
Рассечение легкого
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
716.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
717.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
33.34
Торакопластика
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
718.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
33.39
Другие виды хирургического коллапса легкого
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
719.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0

700.
A18.8
Басқа нақтыланған органдардың туберкулезі
34
A18.8†
Z86.1
Z86.1
A18.8
701.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
702.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
31.99
Трахеядағы басқа манипуляциялар
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
703.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
704.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
705.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
706.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
707.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
708.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
709.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
710.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
711.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
712.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
713.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
714.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
715.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
716.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
33.10
Өкпені кесу
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
717.
A19.0
Острый милиарный туберкулез одной уточненной локализации
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
718.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
33.34
Торакопластика
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
719.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
33.39
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0

743.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
744.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
31.99
Другие манипуляции на трахее
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
745.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
746.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
747.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
748.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
749.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
750.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
751.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
752.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.40
Лобэктомия легкого
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
753.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
754.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
755.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
756.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
757.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
758.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
33.10
Рассечение легкого
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
759.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
760.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
33.34
Торакопластика
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
761.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
33.39
Другие виды хирургического коллапса легкого
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
762.
A19.1
Острый милиарный туберкулез множественной локализации
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1

743.
A19.0
Анықталған бір жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
34
A19.0
Z86.1
Z86.1
A19.0
744.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
745.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
31.99
Трахеядағы басқа манипуляциялар
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
746.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
747.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
748.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
749.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
750.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
751.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
752.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
753.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
754.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
755.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
756.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
757.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
758.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
759.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
33.10
Өкпені кесу
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
760.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
761.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
33.34
Торакопластика
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
762.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
33.39
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1

785.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
786.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
31.99
Другие манипуляции на трахее
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
787.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
788.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
789.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
790.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
791.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
792.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
793.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
794.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.40
Лобэктомия легкого
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
795.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
796.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
797.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
798.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
799.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
800.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.10
Рассечение легкого
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
801.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
802.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.34
Торакопластика
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
803.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.39
Другие виды хирургического коллапса легкого
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
804.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2

785.
A19.1
Көптеген жерде орналасқан жіті милиарлы туберкулез
34
A19.1
Z86.1
Z86.1
A19.1
786.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
787.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
31.99
Трахеядағы басқа манипуляциялар
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
788.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
789.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
790.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
791.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
792.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
793.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
794.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
795.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
796.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
797.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
798.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
799.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
800.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
801.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
33.10
Өкпені кесу
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
802.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
803.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
33.34
Торакопластика
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
804.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
33.39
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2

851.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
852.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
853.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
854.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
34.51
Декортикация легкого
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
855.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
856.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
34.72
Закрытие торакостомы
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
857.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
858.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
859.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
860.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
861.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
862.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
863.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
864.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
81.00
Спондиллодез позвонков
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
865.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
81.09
Спондилодез позвоночника, любого отдела и любым методом
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
866.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8

851.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34.28
Кеуде қабырғасындағы, плеврдегі және диафрагмадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
852.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34.29
Ортадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
853.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
854.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
855.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
856.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
857.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34.72
Торакостоманы жабу
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
858.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
859.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
860.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
40.00
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
861.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
40.29
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
862.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
40.59
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
863.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
40.62
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
864.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
40.90
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
865.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
81.00
Омыртқа спондиллодезі
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
866.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
81.09
Омыртқаның спондилодезі, кез келген бөлім және кез келген әдіспен
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8

867.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
868.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
31.99
Другие манипуляции на трахее
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
869.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
870.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
871.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
872.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
873.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
874.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
875.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
876.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.40
Лобэктомия легкого
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
877.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
878.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
879.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
880.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
881.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.00
Другие операции на легких и бронхах
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
882.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.10
Рассечение легкого
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
883.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
884.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.34
Торакопластика
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
885.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.39
Другие виды хирургического коллапса легкого
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
886.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
887.
A19.9
Милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9

867.
A19.8
Милиарлық туберкулездің басқа түрлері
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8
868.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
869.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
31.99
Трахеядағы басқа манипуляциялар
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
870.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
871.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
872.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
873.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
874.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
875.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
876.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
877.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
878.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
879.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
880.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
881.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
882.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
883.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
33.10
Өкпені кесу
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
884.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
885.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
33.34
Торакопластика
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
886.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
33.39
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9
887.
A19.9
Анықталмаған милиарлы туберкулез
33.4301
Экстраплевральды пневмолиз және миниторакотомды қол жетімділігі бар өкпе булласын бейнеторакоскопиялық тігу
34
A19.9
Z86.1
Z86.1
A19.9

Z50.8
Z85.8
C79.5
1606.
C79.5
Вторичное злокачественное новообразование костей и костного мозга
84.65
Имплантация протеза межпозвонкового диска на пояснично-крестцовом уровне
244
84.65
Z50.8
Z85.8
C79.5
1607.
C79.5
Вторичное злокачественное новообразование костей и костного мозга
Z85.8
C79.5
1608.
C81.0
Болезнь Ходжкина. Лимфоидное преобладание
Z85.7
C81.0
1609.
C81.1
Болезнь Ходжкина. Нодулярный склероз
Z85.7
C81.1
1610.
C81.2
Болезнь Ходжкина. Смешанноклеточный вариант
Z85.7
C81.2
1611.
C81.3
Болезнь Ходжкина. Лимфоидное истощение
Z85.7
C81.3
1612.
C81.4
Классическая лимфома Ходжкина богатая лимфоцитами
Z85.7
C81.4
1613.
C81.7
Другие формы болезни Ходжкина
Z85.7
C81.7
1614.
C81.9
Болезнь Ходжкина неуточненная
Z85.7
C81.9
1615.
C82.0
Мелкоклеточная (фолликулярная) неходжкинская лимфома с расщепленными ядрами
Z85.7
C82.0
1616.
C82.1
Смешанная мелкоклеточная с расщепленными ядрами и крупноклеточная неходжкинская лимфома фолликулярная
Z85.7
C82.1
1617.
C82.2
Крупноклеточная (фолликулярная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C82.2
1618.
C82.3
Фолликулярная лимфома IIIa степени
Z85.7
C82.3
1619.
C82.4
Фолликулярная лимфома IIIb степени
Z85.7
C82.4
1620.
C82.5
Диффузная центрофолликулярная лимфома
Z85.7
C82.5
1621.
C82.6
Кожная центрофолликулярная лимфома
Z85.7
C82.6
1622.
C82.7
Другие типы фолликулярной неходжкинской лимфомы
Z85.7
C82.7
1623.
C82.9
Фолликулярная неходжкинская лимфома неуточненная
Z85.7
C82.9
1624.
C83.0
Мелкоклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.0
1625.
C83.1
Мелкоклеточная с расщепленными ядрами (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.1
1626.
C83.2
Смешанная мелко- и крупноклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.8
C83.2
1627.
C83.3
Крупноклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.3
1628.
C83.4
Иммунобластная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.8
C83.4
1629.
C83.5
Лимфобластная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.5
1630.
C83.6
Недифференцированная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.6
1631.
C83.7
Опухоль Беркитта
Z85.7
C83.7
1632.
C83.8
Другие типы диффузных неходжкинских лимфом
Z85.7
C83.8
1633.
C83.9
Диффузная неходжкинская лимфома неуточненная
Z85.7
C83.9
1634.
C84.0
Грибовидный микоз
Z85.7
C84.0
1635.
C84.1
Болезнь Сезари
Z85.7
C84.1
1636.
C84.2
Лимфома T-зоны
Z85.8
C84.2
1637.
C84.3
Лимфоэпителиоидная лимфома
Z85.7
C84.3
1638.
C84.4
Периферическая T-клеточная лимфома
Z85.7
C84.4
1639.
C84.5
Другие и неуточненные T-клеточные лимфомы
Z85.7
C84.5
1640.
C84.6
Анапластическая крупноклеточная лимфома. ALK-позитивная
Z85.7
C84.6
1641.
C84.7
Анапластическая крупноклеточная лимфома. ALK-негативная
Z85.7
C84.7
1642.
C84.8
Кожная T-клеточная лимфома неуточненная
Z85.7
C84.8
1643.
C84.9
Зрелая T/NK-клеточная лимфома неуточненная

Z50.8
Z85.8
C79.5
1606.
C79.5
Сүйек пен сүйек кемігінің қайталама қатерлі ісігі
84.63
Кеуде деңгейінде омыртқааралық диск протезін имплантациялау
244
84.63
Z50.8
Z85.8
C79.5
1607.
C79.5
Сүйек пен сүйек кемігінің қайталама қатерлі ісігі
84.65
Омыртқа аралық диск протезін бел-сегізкөз деңгейінде имплантациялау
244
84.65
Z50.8
Z85.8
C79.5
1608.
C79.5
Сүйек пен сүйек кемігінің қайталама қатерлі ісігі
Z85.8
C79.5
1609.
C81.0
Ходжкин Ауруы. Лимфоидты басым
Z85.7
C81.0
1610.
C81.1
Ходжкин Ауруы. Нодулярлық склероз
Z85.7
C81.1
1611.
C81.2
Ходжкин Ауруы. Аралас жасушалық нұсқа
Z85.7
C81.2
1612.
C81.3
Ходжкин Ауруы. Лимфоидты сарқылу
Z85.7
C81.3
1613.
C81.4
Ходжкиннің классикалық лимфомасы лимфоциттерге бай
Z85.7
C81.4
1614.
C81.7
Ходжкин ауруының басқа түрлері
Z85.7
C81.7
1615.
C81.9
Ходжкин ауруы анықталмаған
Z85.7
C81.9
1616.
C82.0
Ыдыратылған ядросы бар ұсақ жасушалы (фолликулярлы) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C82.0
1617.
C82.1
Ыдыратылған ядросы бар аралас ұсақ жасушалы және фолликулярлы ходжкиндік емес ірі жасушалы лимфома
Z85.7
C82.1
1618.
C82.2
Ірі жасушалы (фолликулярлы) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C82.2
1619.
C82.3
IIIA дәрежесі фолликулярлы лимфома
Z85.7
C82.3
1620.
C82.4
IIIB дәрежелі фолликулярлы лимфома
Z85.7
C82.4
1621.
C82.5
Диффузды центрофолликулярлы лимфома
Z85.7
C82.5
1622.
C82.6
Тері центрофолликулярлы лимфома
Z85.7
C82.6
1623.
C82.7
Фолликулярлық емес ходжкиндік лимфоманың басқа түрлері
Z85.7
C82.7
1624.
C82.9
Фолликулярлы емес ходжкиндік лимфомасы анықталмаған
Z85.7
C82.9
1625.
C83.0
Ұсақ жасушалы (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.0
1626.
C83.1
Ыдыратылған ядросы бар ұсақ жасушалы (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.1
1627.
C83.2
Аралас ұсақ және ірі жасушалы (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.8
C83.2
1628.
C83.3
Ірі жасушалы (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.3
1629.
C83.4
Иммунобластты (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.8
C83.4
1630.
C83.5
Лимфобласт (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.5
1631.
C83.6
Дифференцияланбаған (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.6
1632.
C83.7
Бүркіт Ісігі
Z85.7
C83.7
1633.
C83.8
Диффузды емес Ходжкин лимфінің басқа түрлері
Z85.7
C83.8
1634.
C83.9
Анықталмаған диффузды ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.9
1635.
C84.0
Саңырауқұлақ тәрізді микоз
Z85.7
C84.0
1636.
C84.1
Сезари Ауруы
Z85.7
C84.1
1637.
C84.2
Лимфома T-аймақ
Z85.8
C84.2
1638.
C84.3
Лимфоэпителиоидты лимфома
Z85.7
C84.3
1639.
C84.4
Перифериялық T-жасушалық лимфома
Z85.7
C84.4
1640.
C84.5
Басқа және анықталмаған T-жасушалық лимфомалар
Z85.7
C84.5
1641.
C84.6
Анапластикалық ірі жасушалы лимфома. ALK-оң
Z85.7
C84.6
1642.
C84.7
Анапластикалық ірі жасушалы лимфома. ALK-теріс
Z85.7
C84.7
1643.
C84.8
Тері T-анықталмаған жасушалық лимфома

Z86.0
D42.9
1947.
D43.0
Доброкачественное новообразование головного мозга над мозговым наметом
Z86.0
D43.0
1948.
D43.1
Доброкачественное новообразование головного мозга под мозговым наметом
Z86.0
D43.1
1949.
D43.2
Доброкачественное новообразование головного мозга неуточненное
Z86.0
D43.2
1950.
D43.3
Доброкачественное новообразование черепных нервов
Z86.0
D43.3
1951.
D43.4
Новообразование неопределенного и неизвестного характера спинного мозга
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D43.4
1952.
D43.4
Доброкачественное новообразование спинного мозга
Z86.0
D43.4
1953.
D43.7
Новообразование неопределенного или неизвестного характера других отделов центральной нервной системы
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D43.7
1954.
D43.7
Доброкачественное новообразование других отделов центральной нервной системы
Z86.0
D43.7
1955.
D43.9
Доброкачественное новообразование центральной нервной системы неуточненного отдела
Z86.0
D43.9
1956.
D44.3
Доброкачественное новообразование гипофиза
Z86.0
D44.3
1957.
D44.5
Шишковидной железы
Z86.0
D44.5
1958.
D47.0
Гистиоцитарные и тучноклеточные опухоли неопределенного или неизвестного характера
Z86.0
D47.0
1959.
D47.1
Хроническая миелопролиферативная болезнь
Z86.0
D47.1
1960.
D47.2
Моноклональная гаммапатия
Z86.0
D47.2
1961.
D47.3
Эссенциальная (геморрагическая) тромбоцитемия
Z86.0
D47.3
1962.
D47.4
Остеомиелофиброз
Z86.0
D47.4
1963.
D47.5
Хроническая эозинофильная лейкемия (гиперэозинофильный синдром)
Z86.0
D47.5
1964.
D47.7
Другие уточненные новообразования неопределенного или неизвестного характера лимфоидной. кроветворной и родственных им тканей
Z86.0
D47.7
1965.
D47.9
Новообразование неопределенного или неизвестного характера лимфоидной. кроветворной и родственных им тканей неуточненное
Z86.0
D47.9
1966.
D53.9
Анемия. связанная с питанием. неуточненная
Z92.5
D53.9
1967.
D55.0
Анемия вследствие недостаточности глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы [Г-6-ФД]
Z86.0
D55.0
1968.
D55.1
Анемия вследствие других нарушений глутатионового обмена
Z86.0
D55.1
1969.
D55.2
Анемия вследствие нарушений гликолитических ферментов
Z86.0
D55.2
1970.
D55.3
Анемия вследствие нарушений метаболизма нуклеотидов
Z86.0
D55.3
1971.
D55.8
Другие анемии вследствие ферментных нарушений
Z86.0
D55.8
1972.
D55.9
Анемия вследствие ферментного нарушения неуточненная
Z86.0
D55.9
1973.
D56.0
Альфа-талассемия
Z86.0
D56.0
1974.
D56.1
Бета-талассемия
Z86.0
D56.1
1975.
D56.2
Дельта-бета-талассемия
Z86.0
D56.2
1976.
D56.3
Носительство признака талассемии
Z86.0
D56.3
1977.
D56.4
Наследственное персистирование фетального гемоглобина [НПФГ]

Z86.0
D42.1
1947.
D42.9
Анықталмаған ми қабығының қатерсіз ісігі
Z86.0
D42.9
1948.
D43.0
Ми наметі үстіндегі мидың қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.0
1949.
D43.1
Ми наметі астындағы мидың қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.1
1950.
D43.2
Анықталмаған мидың қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.2
1951.
D43.3
Бас сүйек нервтерінің қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.3
1952.
D43.4
Жұлынның белгісіз және белгісіз сипатының ісігі
03.4
Жұлынның немесе жұлын қабығының зақымдалған бөлігін кесу немесе бұзу
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D43.4
1953.
D43.4
Жұлынның қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.4
1954.
D43.7
Орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің белгісіз немесе белгісіз сипаттағы ісіктері
03.4
Жұлынның немесе жұлын қабығының зақымдалған бөлігін кесу немесе бұзу
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D43.7
1955.
D43.7
Орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.7
1956.
D43.9
Анықталмаған бөлімнің орталық нерв жүйесінің қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.9
1957.
D44.3
Гипофиздің қатерсіз ісігі
Z86.0
D44.3
1958.
D44.5
Шишковидной безі
Z86.0
D44.5
1959.
D47.0
Белгісіз немесе белгісіз сипаттағы гистиоцитарлы және құс жасушалы ісіктер
Z86.0
D47.0
1960.
D47.1
Созылмалы миелопролиферативті ауру
Z86.0
D47.1
1961.
D47.2
Моноклоналды гаммапатия
Z86.0
D47.2
1962.
D47.3
Эссенциальді (геморрагиялық) тромбоцитемия
Z86.0
D47.3
1963.
D47.4
Остеомиелофиброз
Z86.0
D47.4
1964.
D47.5
Созылмалы эозинофильді лейкемия (гиперэозинофильді синдром)
Z86.0
D47.5
1965.
D47.7
Лимфоидты белгісіз немесе белгісіз сипаттағы басқа анықталған ісіктер. қан өндіру және оларға ұқсас маталар
Z86.0
D47.7
1966.
D47.9
Лимфоидтың белгісіз немесе белгісіз сипатының ісігі. қан өндіру және оларға ұқсас маталар анықталмаған
Z86.0
D47.9
1967.
D53.9
Анемия. тамақтануға байланысты. анықталмаған
Z92.5
D53.9
1968.
D55.0
Глюкозо-6-фосфатдегидрогеназа жеткіліксіздігі салдарынан Анемия [Г-6-ФД]
Z86.0
D55.0
1969.
D55.1
Глутатион алмасуының басқа бұзылулары салдарынан Анемия
Z86.0
D55.1
1970.
D55.2
Гликолитикалық ферменттердің бұзылуы салдарынан Анемия
Z86.0
D55.2
1971.
D55.3
Нуклеотидтер метаболизмінің бұзылуы салдарынан Анемия
Z86.0
D55.3
1972.
D55.8
Ферменттік бұзылулар салдарынан басқа да анемиялар
Z86.0
D55.8
1973.
D55.9
Ферменттік бұзылудың салдарынан анықталмаған Анемия
Z86.0
D55.9
1974.
D56.0
Альфа-талассемия
Z86.0
D56.0
1975.
D56.1
Бета-талассемия
Z86.0
D56.1
1976.
D56.2
Талассемия Дельта-бета-талассемия
Z86.0
D56.2
1977.
D56.3
Талассемия белгісі

D68.9
Нарушение свертываемости крови неуточненное
83.755
Перемещение или трансплантация сухожилия при гемофилии
209
83.755
Z54.0
2023.
D68.9
Нарушение свертываемости неуточненное
Z86.0
D68.9
2024.
D76.0
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса. не классифицированный в других рубриках
Z86.0
D76.0
2025.
D76.1
Гемофагоцитарный лимфогистиоцитоз
Z86.0
D76.1
2026.
D76.2
Гемофагоцитарный синдром, связанный с инфекцией (при необходимости идентифицировать инфекционный возбудитель или болезнь используют дополнительный код)
Z86.0
D76.2
2027.
D76.3
Другие гистиоцитозные синдромы
Z86.0
D76.3
2028.
D77
Другие нарушения крови и кроветворных органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
Z85.7
D77
2029.
D80.0
Наследственная гипогаммаглобулинемия
Z85.7
D80.0
2030.
D80.1
Несемейная гипогаммаглобулинемия
Z85.7
D80.1
2031.
D80.2
Избирательный дефицит иммуноглобулина A [IgA]
Z85.7
D80.2
2032.
D80.3
Избирательный дефицит подклассов иммуноглобулина G [IgG]
Z85.7
D80.3
2033.
D80.4
Избирательный дефицит иммуноглобулина M [IgM]
Z86.0
D80.4
2034.
D80.5
Иммунодефицит с повышенным содержанием иммуноглобулина M [IgM]
Z86.0
D80.5
2035.
D80.7
Преходящая гипогаммаглобулинемия детей
Z86.0
D80.7
2036.
D80.9
Иммунодефицит с преимущественным дефектом антител неуточненный
Z86.0
D80.9
2037.
D81.0
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с ретикулярным дисгенезом
Z86.0
D81.0
2038.
D81.1
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с низким содержанием T- и B-клеток
Z86.0
D81.1
2039.
D81.2
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с низким или нормальным содержанием B-клеток
Z86.0
D81.2
2040.
D81.3
Дефицит аденозиндезаминазы
Z92.5
D81.3
2041.
D81.4
Синдром Незелофа
Z86.0
D81.4
2042.
D81.5
Дефицит пуриннуклеозидфосфорилазы
Z86.2
D81.5
2043.
D81.6
Дефицит молекул класса I главного комплекса гистосовместимости
Z86.2
D81.6
2044.
D81.7
Дефицит молекул класса II главного комплекса гистосовместимости
Z86.2
D81.7
2045.
D81.8
Другие комбинированные иммунодефициты
Z86.0
D81.8
2046.
D81.9
Комбинированный иммунодефицит неуточненный
Z86.0
D81.9
2047.
D82.1
Синдром Ди Георга
Z86.2
D82.1
2048.
D83.0
Общий вариабельный иммунодефицит с преобладающими отклонениями в количестве и функциональной активности B-клеток
Z86.2
D83.0
2049.
D83.1
Общий вариабельный иммунодефицит с преобладанием нарушений иммунорегуляторных T-клеток
Z86.3
D83.1
2050.
D83.2
Общий вариабельный иммунодефицит с аутоантителами к B- или T-клеткам
Z86.4
D83.2
2051.
D83.8
Другие общие вариабельные иммунодефициты
Z86.0
D83.8
2052.
D83.9
Общий вариабельный иммунодефицит неуточненный
Z86.0
D83.9
2053.
D84.8
Другие уточненные иммунодефицитные нарушения
Z86.0
D84.8
2054.
E11.0
Инсулиннезависимый сахарный диабет с комой
Z86.3
E11.0

D68.9
Анықталмаған қан ұюының бұзылуы
81.526
Гемофилия кезінде жамбас буынын ішінара ауыстыру
209
81.526
Z54.0
2023.
D68.9
Анықталмаған қан ұюының бұзылуы
83.755
Гемофилия кезінде сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау
209
83.755
Z54.0
2024.
D68.9
Анықталмаған ұюдың бұзылуы
Z86.0
D68.9
2025.
D76.0
Лангерганс жасушаларынан Гистиоцитоз. басқа айдарларда жіктелмеген
Z86.0
D76.0
2026.
D76.1
Гемофагоцитарлы лимфогистиоцитоз
Z86.0
D76.1
2027.
D76.2
Инфекциямен байланысты гемофагоцитарлық синдром (қажет болған жағдайда инфекциялық қоздырғышты немесе ауруды сәйкестендіру үшін қосымша код қолданылады)
Z86.0
D76.2
2028.
D76.3
Басқа гистиоцитозды синдромдар
Z86.0
D76.3
2029.
D77
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қан мен қан шығару органдарының басқа да бұзылулары
Z85.7
D77*
2030.
D80.0
Тұқым қуалайтын гипогаммаглобулинемия
Z85.7
D80.0
2031.
D80.1
Желсіз гипогаммаглобулинемия
Z85.7
D80.1
2032.
D80.2
Иммуноглобулин a [IgA]
Z85.7
D80.2
2033.
D80.3
Иммуноглобулиннің G ішкі сыныптарының сайлау тапшылығы [IgG]
Z85.7
D80.3
2034.
D80.4
Иммуноглобулин M [IgM]
Z86.0
D80.4
2035.
D80.5
Құрамында жоғары иммуноглобулин бар иммунитет тапшылығы M [IgM]
Z86.0
D80.5
2036.
D80.7
Балалардың өтпелі гипогаммаглобулинемиясы
Z86.0
D80.7
2037.
D80.9
Анықталмаған антиденелердің басым ақауы бар иммун тапшылығы
Z86.0
D80.9
2038.
D81.0
Ретикулярлы дисгенезі бар ауыр аралас иммунитет тапшылығы
Z86.0
D81.0
2039.
D81.1
T-және B-жасушалары төмен ауыр аралас иммунитет тапшылығы
Z86.0
D81.1
2040.
D81.2
Төмен немесе қалыпты B-жасушалары бар ауыр аралас иммунитет тапшылығы
Z86.0
D81.2
2041.
D81.3
Аденозиндезаминаза тапшылығы
Z92.5
D81.3
2042.
D81.4
Незелофа Синдромы
Z86.0
D81.4
2043.
D81.5
Пуриннуклеозидфосфорилазаның тапшылығы
Z86.2
D81.5
2044.
D81.6
Гистосмастықтың бас кешенінің I класты молекулаларының тапшылығы
Z86.2
D81.6
2045.
D81.7
Гистосмастықтың бас кешенінің II класты молекулаларының тапшылығы
Z86.2
D81.7
2046.
D81.8
Басқа құрама иммундық тапшылық
Z86.0
D81.8
2047.
D81.9
Анықталмаған біріктірілген иммунитет тапшылығы
Z86.0
D81.9
2048.
D82.1
Ди Георг Синдромы
Z86.2
D82.1
2049.
D83.0
B-жасушалардың саны мен функционалдық белсенділігі басым ауытқулары бар жалпы вариабельді иммунитет тапшылығы
Z86.2
D83.0
2050.
D83.1
Жалпы вариабельный иммунодефицит басымдығымен бұзушылықтарды иммунорегуляторных T-жасушалар
Z86.3
D83.1
2051.
D83.2
B - немесе T-жасушаларына аутоантиденелері бар жалпы вариабельді иммунитет тапшылығы
Z86.4
D83.2
2052.
D83.8
Басқа жалпы вариабельді иммун тапшылығы
Z86.0
D83.8
2053.
D83.9
Жалпы вариабельді иммун тапшылығы анықталмаған
Z86.0
D83.9
2054.
D84.8
Басқа анықталған иммундық тапшылық бұзылулар
Z86.0
D84.8

2055.
E11.1
Инсулиннезависимый сахарный диабет с кетоацидозом
Z86.3
E11.1
2056.
E11.2
Инсулиннезависимый сахарный диабет с поражением почек
Z86.3
E11.2
2057.
E11.3
Инсулиннезависимый сахарный диабет с поражением глаз
Z86.3
E11.3
2058.
E11.4
Инсулиннезависимый сахарный диабет с неврологическими осложнениями
Z86.3
E11.4
2059.
E11.5
Инсулиннезависимый сахарный диабет с нарушениями периферич. кровообращения
Z86.3
E11.5
2060.
E11.6
Инсулиннезависимый сахарный диабет с другими уточненными осложнениями
Z86.3
E11.6
2061.
E11.7
Инсулиннезависимый сахарный диабет с множественными осложнениями
Z86.3
E11.7
2062.
E11.9
Инсулиннезависимый сахарный диабет без осложнений
Z86.3
E11.9
2063.
E44.0
Умеренная белково-энергетическая недостаточность
Z91.8
E44.0
2064.
E44.1
Легкая белково-энергетическая недостаточность
Z91.8
E44.1
2065.
F06.3
Органические расстройства настроения [аффективные]
Z86.5
F06.3
2066.
F06.4
Органическое тревожное расстройство
Z86.5
F06.4
2067.
F06.5
Органическое диссоциативное расстройство
Z86.5
F06.5
2068.
F06.8
Другие уточненные психические расстройства. обусловленные повреждением и дисфункцией головного мозга или соматической болезнью
Z86.5
F06.8
2069.
F07.1
Постэнцефалитный синдром
Z86.5
F07.1
2070.
F07.2
Постконтузионный синдром
Z86.5
F07.2
2071.
F07.8
Другие органические расстройства личности и поведения. обусловленные болезнью. травмой и дисфункцией головного мозга
Z86.5
F07.8
2072.
F32.0
Депрессивный эпизод легкой степени
Z91.8
F32.0
2073.
F40.1
Социальные фобии
Z86.5
F40.1
2074.
F41.2
Смешанное тревожное и депрессивное расстройство
Z91.8
F41.2
2075.
F43.2
Расстройство приспособительных реакций
Z91.8
F43.2
2076.
F45.0
Соматизированное расстройство
Z91.8
F45.0
2077.
F45.1
Недифференцированное соматоформное расстройство
Z91.8
F45.1
2078.
F45.2
Ипохондрическое расстройство
Z91.8
F45.2
2079.
F45.3
Соматоформная дисфункция вегетативной нервной системы
Z91.8
F45.3
2080.
F45.4
Устойчивое соматоформное болевое расстройство
Z91.8
F45.4
2081.
F45.8
Другие соматоформные расстройства
Z91.8
F45.8
2082.
F80.0
Специфическое расстройство речевой артикуляции
Z86.5
F80.0
2083.
F80.1
Расстройство экспрессивной речи
Z86.5
F80.1
2084.
F80.2
Расстройство рецептивной речи
Z86.5
F80.2
2085.
F80.3
Приобретенная афазия с эпилепсией [синдром Ландау-Клефнера]
Z86.5
F80.3
2086.
F80.8
Другие расстройства развития речи и языка
Z86.5
F80.8
2087.
F80.9
Расстройства развития речи и языка неуточнҰнные
Z86.5
F80.9
2088.
F83
Смешанные специфические расстройства психологического развития
Z86.5
F83
2089.
F84.0
Детский аутизм
Z86.5
F84.0
2090.
F84.1
Атипичный аутизм
Z86.5
F84.1
2091.
F84.2
Синдром ретта
Z86.5
F84.2
2092.
F84.3
Другое дезинтегративное расстройство детского возраста

2055.
E11.0*
Комасы бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.0
2056.
E11.1*
Кетоацидозы бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.1
2057.
E11.2*
Бүйрек зақымдалуымен инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.2
2058.
E11.3*
Көз зақымдалуымен инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.3
2059.
E11.4*
Неврологиялық асқынулары бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.4
2060.
E11.5*
Периферич бұзылулары бар инсулинге тәуелді қант диабеті. қан айналымы
Z86.3
E11.5
2061.
E11.6*
Басқа анықталған асқынулары бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.6
2062.
E11.7*
Көптеген асқынулары бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.7
2063.
E11.9*
Инсулинге тәуелді қант диабеті асқынусыз
Z86.3
E11.9
2064.
E44.0
Қалыпты белок-энергетикалық жетіспеушілігі
Z91.8
E44.0
2065.
E44.1
Жеңіл белок-энергетикалық жетіспеушілігі
Z91.8
E44.1
2066.
F06.3*
Көңіл-күйдің органикалық бұзылуы [аффективті]
Z86.5
F06.3*
2067.
F06.4*
Органикалық үрейлі бұзылулар
Z86.5
F06.4*
2068.
F06.5*
Органикалық диссоциативті бұзылулар
Z86.5
F06.5*
2069.
F06.8*
Басқа анықталған психикалық бұзылулар. бас миының зақымдануымен және дисфункциясымен немесе соматикалық аурумен байланысты
Z86.5
F06.8*
2070.
F07.1*
Постэнцефалит синдромы
Z86.5
F07.1*
2071.
F07.2*
Постконтузиялық синдром
Z86.5
F07.2*
2072.
F07.8*
Тұлғаның және мінез-құлықтың басқа да органикалық бұзылуы. негізделген жүйке ауруына шалдыққан. ми жарақатымен және дисфункциясымен
Z86.5
F07.8*
2073.
F32.0
Депрессивті эпизодтың жеңіл түрі
Z91.8
F32.0
2074.
F40.1
Әлеуметтік фобиялар
Z86.5
F40.1
2075.
F41.2
Мазасыз және депрессивті аралас бұзылулар
Z91.8
F41.2
2076.
F43.2
Реакция беретін бұзылулар
Z91.8
F43.2
2077.
F45.0
Соматикалық бұзылулар
Z91.8
F45.0
2078.
F45.1
Дифференцияланбаған соматоформды бұзылулар
Z91.8
F45.1
2079.
F45.2
Ипохондриялық бұзылулар
Z91.8
F45.2
2080.
F45.3
Вегетативті нерв жүйесінің соматоформды дисфункциясы
Z91.8
F45.3
2081.
F45.4
Тұрақты соматоформды ауырсыну бұзылулары
Z91.8
F45.4
2082.
F45.8
Басқа соматоформды бұзылулар
Z91.8
F45.8
2083.
F80.0*
Сөйлеу артикуляциясының спецификалық бұзылуы
Z86.5
F80.0*
2084.
F80.1*
Жедел сөйлеудің бұзылуы
Z86.5
F80.1*
2085.
F80.2
Рецептивті сөйлеудің бұзылуы
Z86.5
F80.2*
2086.
F80.8*
Тіл мен тіл дамуының басқа да бұзылулары
Z86.5
F80.8*
2087.
F80.9*
Тіл және тіл дамуының анықталмаған бұзылулары
Z86.5
F80.9*
2088.
F83*
Психологиялық дамудың аралас спецификалық бұзылулары
Z86.5
F83*
2089.
F84.0*
Балалар аутизмі
Z86.5
F84.0*
2090.
F84.1*
Атиптік аутизм
Z86.5
F84.1*
2091.
F84.2*
Ретт синдромы
Z86.5
F84.2*
2092.
F84.3
Бала жасындағы басқа дезинтегративті бұзылулар

244
04.74
Z50.8
2149.
G51.0
Паралич белла
Z86.6
G51.0
2150.
G51.1
Воспаление узла коленца
Z86.6
G51.1
2151.
G51.2
Синдром россолимо-мелькерссона-розенталя
Z86.6
G51.2
2152.
G51.3
Клонический гемифациальный спазм
Z86.6
G51.3
2153.
G51.4
Лицевая миокимия
Z86.6
G51.4
2154.
G51.8
Другие поражения лицевого нерва
04.71
Подъязычно-лицевой анастомоз
244
04.71
Z50.8
2155.
G51.8
Другие поражения лицевого нерва
04.74
Другие виды анастомоза черепного или периферического нерва
244
04.74
Z50.8
2156.
G51.8
Другие поражения лицевого нерва
Z86.6
G51.8
2157.
G54.0
Поражения плечевого сплетения
Z86.6
G54.0
2158.
G54.1
Поражения пояснично-крестцового сплетения
Z86.6
G54.1
2159.
G54.2
Поражения шейных корешков. не классифицированные в других рубриках
Z86.6
G54.2
2160.
G54.3
Поражения грудных корешков. не классифицированные в других рубриках
Z86.6
G54.3
2161.
G54.4
Поражения пояснично-крестцовых корешков. не классифицированные в других рубриках
Z86.6
G54.4
2162.
G54.5
Невралгическая амиотрофия
Z86.6
G54.5
2163.
G54.6
Синдром фантома конечности с болью
Z86.6
G54.6
2164.
G54.7
Синдром фантома конечности без боли
Z86.6
G54.7
2165.
G54.8
Другие поражения нервных корешков и сплетений
Z86.6
G54.8
2166.
G56.0
Синдром запястного канала
Z86.6
G56.0
2167.
G56.1
Другие поражения срединного нерва
Z86.6
G56.1
2168.
G56.2
Поражение локтевого нерва
Z86.6
G56.2
2169.
G56.3
Поражение лучевого нерва
Z86.6
G56.3
2170.
G56.4
Каузалгия
Z86.6
G56.4
2171.
G56.8
Другие мононевропатии верхней конечности
Z86.6
G56.8
2172.
G57.0
Поражение седалищного нерва
Z86.6
G57.0
2173.
G57.1
Мералгия парестетическая
Z86.6
G57.1
2174.
G57.2
Поражение бедренного нерва
Z86.6
G57.2
2175.
G57.3
Поражение бокового подколенного (малоберцового) нерва
Z86.6
G57.3
2176.
G57.4
Поражение срединного подколенного (большеберцового) нерва
Z86.6
G57.4
2177.
G57.5
Синдром предплюсневого канала
Z86.6
G57.5
2178.
G57.6
Поражение подошвенного нерва
Z86.6
G57.6
2179.
G57.8
Другие мононевралгии нижней конечности
Z86.6
G57.8
2180.
G60.0
Наследственная моторная и сенсорная невропатия
Z86.6
G60.0
2181.
G60.1
Болезнь рефсума
Z86.6
G60.1
2182.
G60.2
Невропатия в сочетании с наследственной атаксией
Z86.6
G60.2
2183.
G60.3
Идиопатическая прогрессирующая невропатия
Z86.6
G60.3
2184.
G60.8
Другие наследственные и идиопатические невропатии

244
03.7993
Z50.8
Z50.8
G20
2149.
G45.1
Ұйқы артериясының синдромы)
38.02
Бас пен мойынның басқа тамырларын емдеу (ұйқы артериясы және оның тармақтары, қабық вена) (эмболэктомия, тромбэктомия)
244
38.02
Z50.8
2150.
G45.1
Ұйқы артериясының синдромы)
44.04
Фармакорезистентті эпилепсия кезінде кезбе нервінің стимуляциясы
244
44.04
Z50.8
2151.
G51.0
Белла Сал Ауруы
04.71
Тіл асты-бет анастомозы
244
04.71
Z50.8
2152.
G51.0
Белла Сал Ауруы
04.74
Бас сүйек немесе перифериялық нерв анастомозының басқа түрлері
244
04.74
Z50.8
2153.
G51.0
Белла сал ауруы
Z86.6
G93.0
Z86.6
G51.0
2154.
G51.1
Тізе түйінінің қабынуы
Z86.6
G93.0
Z86.6
G51.1
2155.
G51.2
Россолимо-мелькерсон-Розенталь синдромы
Z86.6
G51.2
2156.
G51.3
Клоникалық гемифациальды спазм
Z86.6
G51.3
2157.
G51.4
Бет миокимиясы
Z86.6
G51.4
2158.
G51.8
Бет нервінің басқа зақымданулары
04.71
Тіл асты-бет анастомозы
244
01.53
Z50.8
Z86.6
G93.0
2159.
G51.8
Бет нервінің басқа зақымданулары
04.74
Бас сүйек немесе перифериялық нерв анастомозының басқа түрлері
244
01.59
Z50.8
Z86.6
G93.0
2160.
G51.8
Бет нервінің басқа зақымданулары
244
01.591
Z50.8
Z86.6
G93.0
Z86.6
G51.8
2161.
G54.0
Иық өрімінің зақымдануы
244
02.05
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.0
2162.
G54.1
Бел-құйымшақ өрімінің зақымдануы
244
02.20
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.1
2163.
G54.2
Мойын түбіршектерінің зақымдануы. басқа айдарларда жіктелмеген
244
02.39
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.2
2164.
G54.3
Кеуде түбіршектерінің зақымдануы. басқа айдарларда жіктелмеген
244
02.391
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.3
2165.
G54.4
Бел-сегізкөз түбіршектерінің зақымдануы. басқа айдарларда жіктелмеген
244
03.799
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.4
2166.
G54.5
Невралгиялық амиотрофия
244
03.7992
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.5
2167.
G54.6
Ауыруы бар аяқ-қол Фантом синдромы
244
07.65
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.6
2168.
G54.7
Ауырсыну жоқ аяқ-қол Фантом синдромы
Z86.6
G54.7
2169.
G54.8
Нерв түбіршектерінің және өрімдердің басқа зақымданулары
Z86.6
G54.8
2170.
G56.0
Білек арнасының синдромы
Z86.6
G56.0
2171.
G56.1
Ортаңғы нервтің басқа зақымданулары
Z86.6
G56.1
2172.
G56.2
Шынтақ нервінің зақымдануы
Z86.6
G56.2
2173.
G56.3
Сәуле нервісінің зақымдануы
Z86.6
G56.3
2174.
G56.4
Каузалгия
Z86.6
G56.4
2175.
G56.8
Қолдың басқа мононевропатиялары
Z86.6
G56.8
2176.
G57.0
Ойпаттық нервтің зақымдануы
Z86.6
G57.0
2177.
G57.1
Парестетикалық Мералгия
Z86.6
G57.1
2178.
G57.2
Жамбас нервінің зақымдануы
Z86.6
G57.2
2179.
G57.3
Бүйірлік тізе асты (аз ұшалы) нервтің зақымдануы
Z86.6
G57.3
2180.
G57.4
Орта тізе асты (үлкен Герц) нервінің зақымдануы
Z86.6
G57.4
2181.
G57.5
Білезік алдындағы арна синдромы
Z86.6
G57.5
2182.
G57.6
Табан нервінің зақымдануы
Z86.6
G57.6
2183.
G57.8
Аяқтың басқа мононевралгиясы
Z86.6
G57.8
2184.
G60.0
Тұқым қуалайтын моторлы және сенсорлы невропатия

Z86.6
G60.8
2185.
G61.0
Синдром Гийена-Барре
Z91.8
G61.0
Z86.6
G61.0
2186.
G61.1
Сывороточная невропатия
Z86.6
G61.1
2187.
G61.8
Другие воспалительные полиневропатии
Z91.8
G61.8
Z86.6
G61.8
2188.
G61.9
Воспалительная полиневропатия неуточненная
Z86.6
G61.9
2189.
G62.0
Лекарственная полиневропатия
Z86.6
G62.0
2190.
G62.1
Алкогольная полиневропатия
Z86.5
G62.1
2191.
G62.2
Полиневропатия. обусловленная другими токсичными веществами
Z86.6
G62.2
2192.
G62.8
Другие уточненные полиневропатии
Z86.6
G62.8
2193.
G62.9
Полиневропатия неуточненная
Z86.6
G62.9
2194.
G71.0
Мышечная дистрофия
Z86.6
G71.0
2195.
G71.1
Миотонические расстройства
Z86.6
G71.1
2196.
G71.2
Врожденные миопатии
Z86.6
G71.2
2197.
G71.3
Митохондриальная миопатия. не классифицированная в других рубриках
Z86.6
G71.3
2198.
G71.8
Другие первичные поражения мышц
Z86.6
G71.8
2199.
G80.0
Спастический церебральный паралич
03.101
Селективная дорсальная ризотомия при спастическом синдроме
Z50.8
G80.0
Z86.6
G80.0
2200.
G80.1
Спастическая диплегия
Z86.6
G80.1
2201.
G80.2
Спастический церебральный паралич, гемиплегия
Z86.6
G80.2
2202.
G80.3
Дискинетический церебральный паралич
Z86.6
G80.3
2203.
G80.4
Атаксический церебральный паралич
Z86.6
G80.4
2204.
G80.8
Другой вид церебрального паралича
Z86.5
G80.8
2205.
G80.9
Церебральный паралич неуточненный
Z86.6
G80.9
2206.
G81.0
Вялая гемиплегия
Z86.6
G81.0
2207.
G81.1
Спастическая гемиплегия
Z86.6
G81.1
2208.
G81.9
Гемиплегия неуточненная
Z86.6
G81.9
2209.
G82.0
Вялая параплегия
Z86.6
G82.0
2210.
G82.1
Спастическая параплегия
Z86.6
G82.1
2211.
G82.2
Параплегия неуточненная
Z86.6
G82.2
2212.
G82.3
Вялая тетраплегия
Z86.6
G82.3
2213.
G82.4
Спастическая тетраплегия
Z86.6
G82.4
2214.
G82.5
Тетраплегия неуточненная
Z86.6
G82.5
2215.
G83.0
Диплегия верхних конечностей
Z86.6
G83.0
2216.
G83.1
Моноплегия нижней конечности
Z86.6
G83.1
2217.
G83.2
Моноплегия верхней конечности
Z86.6
G83.2
2218.
G83.3
Моноплегия неуточненная
Z86.6
G83.3

Z86.6
G60.0
2185.
G60.1
Рефсум ауруы
Z86.6
G60.1
2186.
G60.2
Тұқым қуалайтын атаксимен ұштасқан Невропатия
Z86.6
G60.2
2187.
G60.3
Идиопатиялық үдемелі невропатия
Z86.6
G60.3
2188.
G60.8
Басқа тұқым қуалайтын және идиопатиялық невропатиялар
Z86.6
G60.8
2189.
G61.0
Гийен-Барре cиндромы
Z91.8
G61.0
Z86.6
G61.0
2190.
G61.1
Сарысулық невропатия
Z86.6
G61.1
2191.
G61.8
Полиневропатияның басқа қабыну
Z91.8
G61.8
Z86.6
G61.8
2192.
G61.9
Анықталмаған қабыну полиневропатиясы
Z86.6
G61.9
2193.
G62.0
Дәрілік полиневропатия
Z86.6
G62.0
2194.
G62.1
Алкогольді полиневропатия
Z86.5
G62.1
2195.
G62.2
Полиневропатия. басқа улы заттармен байланысты
Z86.6
G62.2
2196.
G62.8
Басқа анықталған полиневропатиялар
Z86.6
G62.8
2197.
G62.9
Анықталмаған Полиневропатия
Z86.6
G62.9
2198.
G71.0
Бұлшық ет дистрофиясы
Z86.6
G71.0
2199.
G71.1
Миотониялық бұзылулар
Z86.6
G71.1
2200.
G71.2
Туа біткен миопатиялар
Z86.6
G71.2
2201.
G71.3
Митохондриялық миопатия. басқа айдарларда жіктелмеген
Z86.6
G71.3
2202.
G71.8
Бұлшықеттердің басқа да бастапқы зақымданулары
Z86.6
G71.8
2203.
G80.0
Спастикалық церебральды сал ауруы
Z86.6
G80.0
2204.
G80.1
Құрметті гүлшара әбдіхалықова
Z86.6
G80.1
2205.
G80.2
Спастикалық церебральды сал ауруы, гемиплегия
Z86.6
G80.2
2206.
G80.3
Дискинетикалық церебральды паралич
Z86.6
G80.3
2207.
G80.4
Атаксиялық церебральды сал ауруы
Z86.6
G80.4
2208.
G80.8*
Церебральды салдың басқа түрі
Z86.5
G80.8
2209.
G80.9
Анықталмаған церебральды сал ауруы
Z86.6
G80.9
2210.
G81.0*
Әлсіз гемиплегия
Z86.6
G81.0
2211.
G81.1*
Мөлшерінен артық емес
Z86.6
G81.1
2212.
G81.9*
Анықталмаған Гемиплегия
Z86.6
G81.9
2213.
G82.0
Әлсіз параплегия
Z86.6
G82.0
2214.
G82.1
Спастикалық параплегия
Z86.6
G82.1
2215.
G82.2
Анықталмаған Параплегия
Z86.6
G82.2
2216.
G82.3
Тәтті тетраплегия
Z86.6
G82.3
2217.
G82.4
Спастикалық тетраплегия
Z86.6
G82.4
2218.
G82.5
Анықталмаған Тетраплегия
Z86.6
G82.5

Z87.7
Q03.8
3634.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
03.09
Другие виды обследования и декомпрессии структур позвоночного канала
244
03.09
Z50.8
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3635.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
03.799
Операции с нейрохирургической навигацией
244
03.799
Z50.8
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3636.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
03.7992
Операции с применением рамочно стереотаксической системы
244
03.7992
Z50.8
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3637.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q03.8
3638.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
Z87.7
Q03.8
3639.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.20
Вентрикулостомия
244
02.20
Z50.8
Z50.8
Q03.9

Z87.7
Q03.8
3634.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
02.41
Вентрикулярлы шунтты шаю және зерттеу, вентрикулярлы шунттың шетін зерттеу. Вентрикулоперитонеалдық шунтты бағдарламалау
Z87.7
Q03.8
3635.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
02.42
Вентрикулярлы шунтты ауыстыру
Z87.7
Q03.8
3636.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
02.43
Вентрикулярлы шунтты алып тастау
Z87.7
Q03.8
3637.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
02.99
Бас сүйекте, бас миында және ми қабықтарында басқа да манипуляциялар
Z87.7
Q03.8
3638.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
03.09
Омыртқа каналы құрылымдарын тексерудің басқа түрлері және декомпрессиялар
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3639.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
03.799
Нейрохирургиялық навигациямен операциялар
Z50.8
Q03.8

Z87.7
Q03.9
3640.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.24
Вентрикулостомия цистерны, субарахнаидального пространства
Z87.7
Q03.9
3641.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.31
Вентрикулярный шунт со структурами головы и шеи
Z87.7
Q03.9
3642.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.32
Вентрикулярный шунт в систему кровообращения, вентрикулоперитоностомия
Z87.7
Q03.9
3643.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.33
Вентрикулярный шунт в полость грудной клетки
Z87.7
Q03.9
3644.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.34
Вентрикулярный шунт в брюшную полость и ее органы

Z87.7
Q03.8
3640.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
03.7992
Рамалық стереотаксикалық жүйені қолданумен операциялар
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3641.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
Z50.8
Q03.9
Z87.7
Q03.8
3642.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
Z87.7
Q03.8
3643.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.20
Вентрикулостомия
Z87.7
Q03.9
3644.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.24
Цистернаның, субарахнаидальды кеңістіктің вентрикулостомиясы

Z87.7
Q03.9
3645.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.35
Вентрикулярный шунт в мочевую систему
Z87.7
Q03.9
3646.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.39
Другие манипуляции по дренированию желудочка
244
02.39
Z50.8
Z50.8
Q03.9
Z87.7
Q03.9
3647.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.391
Вентрикулостомия дна 3-го желудочка (эндоскопическая)
244
02.391
Z50.8
Z50.8
Q03.9
Z87.7
Q03.9
3648.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.41
Промывание и исследование вентрикулярного шунта, исследование вентрикулярного конца вентрикулоперитонеального шунта. Репрограммирование вентрикулоперитонеального шунта
Z87.7
Q03.9
3649.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.42
Замена вентрикулярного шунта
Z87.7
Q03.9

Z87.7
Q03.9
3645.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.31
Бас пен мойын құрылымы бар вентрикулярлы шунт
Z87.7
Q03.9
3646.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.32
Қанайналым жүйесіндегі вентрикулярлы шунт, вентрикулоперитоностомия
Z87.7
Q03.9
3647.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.33
Кеуде қуысындағы вентрикулярлы шунт
Z87.7
Q03.9
3648.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.34
Құрсақ қуысына және оның мүшелеріне вентрикулярлы шунт
Z87.7
Q03.9
3649.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.35
Зәр жүйесіне вентрикулярлы шунт
Z87.7
Q03.9

Z87.7
Q04.0
3656.
Q04.0
Врожденная аномалия мозолистого тела
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q04.0
3657.
Q04.0
Врожденная аномалия мозолистого тела
Z87.7
Q04.0
3658.
Q04.1
Аринэнцефалия
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q04.1
3659.
Q04.2
Голопрозэнцефалия
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q04.2
3660.
Q04.2
Голопрозэнцефалия
Z87.7
Q04.2
3661.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.18
Другие диагностические процедуры на головном мозге и его оболочках
Z87.7
Q04.3

Z87.7
Q03.9
3656.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q03.9
3657.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
Z87.7
Q03.9
3658.
Q04.0
Мидың туа біткен аномалиясы
03.51
Менингоцелейді жедел жою
Z87.7
Q04.0*
3659.
Q04.0
Мидың туа біткен аномалиясы
03.52
Миеломенингоцелены жедел жою
Z87.7
Q04.0*
3660.
Q04.0
Мидың туа біткен аномалиясы
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q04.0*
3661.
Q04.0
Мидың туа біткен аномалиясы
Z87.7
Q04.0

3692.
Q04.5
Мегалэнцефалия
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q04.5
3693.
Q04.5
Мегалэнцефалия
Z87.7
Q04.5
3694.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.01
Пункция цистерны
Z87.7
Q04.6
3695.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.02
Вентрикулопункция через предварительно имплантированный катетер. Пункция трубки вентрикулярного шунта
Z87.7
Q04.6
3696.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.09
Другие краниальные пункции: аспирация из субарахноидального пространства, субдурального пространства

3692.
Q04.5
Мегалэнцефалия
02.41
Вентрикулярлы шунтты шаю және зерттеу, вентрикулярлы шунттың шетін зерттеу. Вентрикулоперитонеалдық шунтты бағдарламалау
Z87.7
Q04.5*
3693.
Q04.5
Мегалэнцефалия
02.42
Вентрикулярлы шунтты ауыстыру
Z87.7
Q04.5*
3694.
Q04.5
Мегалэнцефалия
02.43
Вентрикулярлы шунтты алып тастау
Z87.7
Q04.5*
3695.
Q04.5
Мегалэнцефалия
02.99
Бас сүйекте, бас миында және ми қабықтарында басқа да манипуляциялар
Z87.7
Q04.5*
3696.
Q04.5
Мегалэнцефалия
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар

Z87.7
Q04.6
3697.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.26
Имплантация катетера в краниальную полость или ткань
Z87.7
Q04.6
3698.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.31
Рассечение мозговых оболочек
244
01.31
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3699.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.32
Лоботомия и пересечение проводящих путей
Z87.7
Q04.6
3700.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.51
Иссечение пораженного участка или ткани мозговых оболочек
244
01.51
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3701.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
244
01.53
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3702.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.59
Прочие виды иссечения или деструкции поврежденного участка или ткани головного мозга
244
01.59
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3703.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.591
Иссечение поврежденной ткани головного мозга с применением интраоперационного нейромониторинга
244
01.591
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3704.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.03
Формирование черепного костного трансплантата
Z87.7
Q04.6
3705.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.04
Костный трансплантат в череп
Z87.7
Q04.6
3706.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.05
Установка черепной пластинки
244
02.05
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3707.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.06
Другие виды остеопластики черепа
Z87.7
Q04.6
3708.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.07
Удаление черепной пластинки
Z87.7
Q04.6
3709.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.20
Вентрикулостомия
244
02.20
Z50.8
Z50.8
Q04.6

Z87.7
Q04.5*
3697.
Q04.5
Мегалэнцефалия
Z87.7
Q04.5
3698.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.01
Цистерна пункциясы
Z87.7
Q04.6*
3699.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.02
Алдын ала имплантталған катетер арқылы Вентрикулопункция. Вентрикулярлы шунт түтігін пункциялау
Z87.7
Q04.6*
3700.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.09
Басқа краниальді пункциялар: субарахноидальды кеңістіктен, субдуральды кеңістіктен аспирация
Z87.7
Q04.6*
3701.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.26
Катетерді краниальды қуысқа немесе матаға имплантациялау
Z87.7
Q04.6*
3702.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.31
Ми қабығын емдеу
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3703.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.32
Лоботомия және өткізгіш жолдардың қиылысуы
Z87.7
Q04.6*
3704.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.51
Зақымданған жерді немесе ми қабығының тіндерін кесу
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3705.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.53
Эпилепсия кезінде ми лобэктомиясы
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3706.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.59
Зақымдалған учаскені немесе бас миының тіндерін кесудің немесе деструкцияның өзге де түрлері
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3707.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.591
Интраоперациялық нейромониторинг қолданумен мидың зақымдалған тіндерін кесу
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3708.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
02.03
Бас сүйек трансплантатын қалыптастыру
Z87.7
Q04.6*
3709.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
02.04
Бас сүйекке сүйек трансплантаты

Z87.7
Q05.0
3770.
Q05.0
Spina bifida в шейном отделе с гидроцефалией
02.33
Вентрикулярный шунт в полость грудной клетки
Z87.7
Q05.0
3771.
Q05.0
Spina bifida в шейном отделе с гидроцефалией
02.34
Вентрикулярный шунт в брюшную полость и ее органы
Z87.7
Q05.0
3772.
Q05.0
Spina bifida в шейном отделе с гидроцефалией
02.35
Вентрикулярный шунт в мочевую систему
Z87.7
Q05.0
3773.
Q05.0
Spina bifida в шейном отделе с гидроцефалией
02.39
Другие манипуляции по дренированию желудочка
244
02.39
Z50.8
Z50.8
Q05.0
Z87.7

Z87.7
Q04.8
3770.
Q05.0
Гидроцефалиямен мойын бөлімінде Spina bifida
02.20
Вентрикулостомия
244
02.20
Z50.8
Z50.8
Q05.0
Z87.7
Q05.0*
3771.
Q05.0
Гидроцефалиямен мойын бөлімінде Spina bifida
02.24
Цистернаның, субарахнаидальды кеңістіктің вентрикулостомиясы
Z87.7
Q05.0*
3772.
Q05.0
Гидроцефалиямен мойын бөлімінде Spina bifida
02.31
Бас пен мойын құрылымы бар вентрикулярлы шунт
Z87.7
Q05.0*
3773.
Q05.0
Гидроцефалиямен мойын бөлімінде Spina bifida
02.32
Қанайналым жүйесіндегі вентрикулярлы шунт, вентрикулоперитоностомия
Z87.7

3874.
Q05.4
Spina bifida с гидроцефалией неуточненная
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
244
03.4
Z50.8
Z50.8
Q05.4
Z87.7
Q05.4
3875.
Q05.4
Spina bifida с гидроцефалией неуточненная
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q05.4
3876.
Q05.4
Spina bifida с гидроцефалией неуточненная
Z87.7
Q05.4
3877.
Q05.5
Spina bifida в шейном отделе без гидроцефалии
03.32
Биопсия спинного мозга и его оболочек
Z87.7
Q05.5
3878.
Q05.5
Spina bifida в шейном отделе без гидроцефалии

3874.
Q05.3
Spina bifida гидроцефалия киелі бөлімінде
03.97
Жұлын қабығының шунтын тексеру
Z87.7
Q05.3*
3875.
Q05.3
Spina bifida гидроцефалия киелі бөлімінде
03.98
Жұлынның шунтын алып тастау
Z87.7
Q05.3*
3876.
Q05.3
Spina bifida гидроцефалия киелі бөлімінде
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q05.3*
3877.
Q05.3
Spina bifida гидроцефалия киелі бөлімінде
Z87.7
Q05.3
3878.
Q05.4
Spina bifida гидроцефалия анықталмаған

Z87.7
Q33.0
4424.
Q33.0
Врожденная киста легкого
32.90
Другие виды иссечения легкого
Z87.7
Q33.0
4425.
Q33.0
Врожденная киста легкого
33.00
Другие операции на легких и бронхах
Z87.7
Q33.0
4426.
Q33.0
Врожденная киста легкого
33.10
Рассечение легкого
Z87.7
Q33.0
4427.
Q33.0
Врожденная киста легкого
33.28
Открытая биопсия легкого
Z87.7
Q33.0
4428.
Q33.0
Врожденная киста легкого
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q33.0
4429.
Q33.0
Врожденная киста легкого
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
Z87.7

Z87.7
Q33.0
4424.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
Z87.7
Q33.0
4425.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
32.36
Өкпе сегментінің торакотомиясы
Z87.7
Q33.0
4426.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
32.40
Өкпе лобэктомиясы
Z87.7
Q33.0
4427.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Z87.7
Q33.0
4428.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
Z87.7
Q33.0
4429.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
33.00
Өкпеге және бронхқа басқа операциялар
Z87.7

4441.
Q33.1
Врожденная добавочная доля легкого
32.90
Другие виды иссечения легкого
Z87.7
Q33.1
4442.
Q33.1
Добавочная доля легкого
Z87.7
Q33.1
4443.
Q33.2
Врожденная секвестрация легкого
32.30
Резекция сегмента легкого
Z87.7
Q33.2
4444.
Q33.2
Врожденная секвестрация легкого
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
Z87.7
Q33.2
4445.
Q33.2
Врожденная секвестрация легкого
32.40
Лобэктомия легкого
Z87.7
Q33.2
4446.
Q33.2
Врожденная секвестрация легкого
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
Z87.7
Q33.2
4447.
Q33.2
Врожденная секвестрация легкого
32.90
Другие виды иссечения легкого
Z87.7
Q33.2
4448.
Q33.2
Секвестрация легкого
Z87.7
Q33.2

4441.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
34.51
Өкпе декортикациясы
Z87.7
Q33.0
4442.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
Z87.7
Q33.0
4443.
Q33.1
Өкпенің туа біткен қосымша үлесі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
Z87.7
Q33.1
4444.
Q33.1
Өкпенің туа біткен қосымша үлесі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Z87.7
Q33.1
4445.
Q33.1
Өкпенің туа біткен қосымша үлесі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
Z87.7
Q33.1
4446.
Q33.1
Өкпенің қосымша үлесі
Z87.7
Q33.1
4447.
Q33.2
Өкпенің туа біткен секвестрациясы
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
Z87.7
Q33.2
4448.
Q33.2
Өкпенің туа біткен секвестрациясы
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
Z87.7
Q33.2

Q33.6
4468.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
33.22
Санационная фибробронхоскопия
Z87.7
Q33.6
4469.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
33.98
Другие манипуляции на бронхе
Z87.7
Q33.6
4470.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
33.99
Другие манипуляции на легком
Z87.7
Q33.6
4471.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
34.04
Дренирование плевральной полости
Z87.7
Q33.6
4472.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
Z87.7
Q33.6

Q33.6
4468.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
32.40
Өкпе лобэктомиясы
Z87.7
Q33.6
4469.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Z87.7
Q33.6
4470.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
32.50
Толық пневмонэктомия
Z87.7
Q33.6
4471.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
Z87.7
Q33.6
4472.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
33.22
Санациялық фибробронхоскопия
Z87.7
Q33.6

4473.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
39.7900
Рентгеноэндоваскулярная эмболизация (+электрокоагуляция)
Z87.7
Q33.6
4474.
Q33.6
Гипоплазия и дисплазия легкого
Z87.7
Q33.6
4475.
Q33.8
Другие врожденные аномалии легкого
32.30
Резекция сегмента легкого
Z87.7
Q33.8
4476.
Q33.8
Другие врожденные аномалии легкого
32.40
Лобэктомия легкого
Z87.7
Q33.8
4477.
Q33.8
Другие врожденные аномалии легкого
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
Z87.7
Q33.8

4473.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
33.98
Бронхқа басқа манипуляциялар
Z87.7
Q33.6
4474.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
33.99
Жеңіл басқа манипуляциялар
Z87.7
Q33.6
4475.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
34.04
Плевра қуысын дренаждау
Z87.7
Q33.6
4476.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q33.6
4477.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
39.7900
Рентгеноэндоваскулярлық эмболизация (+электрокоагуляция)
Z87.7
Q33.6

4485.
Q34.0
Аномалия плевры
Z87.7
Q34.0
4486.
Q34.1
Врожденная киста средостения
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
Z87.7
Q34.1
4487.
Q34.1
Врожденная киста средостения
34.10
Рассечение средостения
Z87.7
Q34.1
4488.
Q34.1
Врожденная киста средостения
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
Z87.7
Q34.1
4489.
Q34.1
Врожденная киста средостения
34.3010
Удаление опухоли средостения с шунтированием сосудов
Z87.7
Q34.1
4490.
Q34.1
Врожденная киста средостения
34.311
Торакоскопическое удаление опухоли заднего средостения (невриномы, липомы)
Z87.7
Q34.1

4485.
Q33.8
Өкпенің басқа да туа біткен ауытқулары
34.99
Кеуде қуысындағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q33.8
4486.
Q33.8
Өкпенің басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q33.8
4487.
Q33.9
Анықталмаған өкпенің туа біткен ауытқулары
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
Z87.7
Q33.9
4488.
Q33.9
Анықталмаған өкпенің туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q33.9
4489.
Q34.0
Плевра аномалиясы
Z87.7
Q34.0
4490.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Z87.7
Q34.1

4491.
Q34.1
Врожденная киста средостения
34.99
Другие манипуляции на грудной клетке
Z87.7
Q34.1
4492.
Q34.1
Врожденная киста средостения
Z87.7
Q34.1
4493.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
32.30
Резекция сегмента легкого
Z87.7
Q34.8
4494.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
Z87.7
Q34.8
4495.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
33.20
Торакоскопическая биопсия органов грудной клетки
Z87.7
Q34.8
4496.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
34.311
Торакоскопическое удаление опухоли заднего средостения (невриномы, липомы)
Z87.7
Q34.8
4497.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
Z87.7
Q34.8
4498.
Q34.9
Врожденная аномалия органов дыхания неуточненная
Z87.7
Q34.9

4491.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.10
Рассечение көкірек
Z87.7
Q34.1
4492.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q34.1
4493.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.3010
Тамырларды шунтирлеу арқылы сүйек ісігін алып тастау
Z87.7
Q34.1
4494.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.311
Артқы қуысының ісігін торакоскопиялық алып тастау (невринома, липомалар)
Z87.7
Q34.1
4495.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.99
Кеуде қуысындағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q34.1
4496.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
Z87.7
Q34.1
4497.
Q34.8
Тыныс алу мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
Z87.7
Q34.8
4498.
Q34.8
Тыныс алу мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Z87.7
Q34.8

4504.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
27.54
Устранение заячьей губы
Z87.7
Q35.1
4505.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.1
4506.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q35.1
4507.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q35.1
4508.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
Z87.7
Q35.1
4509.
Q35.2
Расщелина мягкого неба двусторонняя
Z87.7
Q35.2

4504.
Q35.0
Екі жақты қатты аспан жармасы
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q35.0
4505.
Q35.0
Екі жақты қатты аспан жармасы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.0
4506.
Q35.0
Екі жақты қатты аспан жармасы
Z87.7
Q35.0
4507.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
25.99
Тілдегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q35.1
4508.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
27.54
Ерінді жою
Z87.7
Q35.1
4509.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q35.1

4510.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
25.50
Восстановительные и пластические операции на языке
Z87.7
Q35.3
4511.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.54
Устранение заячьей губы
Z87.7
Q35.3
4512.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.55
Полнослойный кожный трансплантат (пластика) губы и рта
Z87.7
Q35.3
4513.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.3
4514.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба

4510.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.1
4511.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
27.69
Аспандағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q35.1
4512.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
Z87.7
Q35.1
4513.
Q35.2
Екі жақты жұмсақ аспанның жармасы
Z87.7
Q35.2
4514.
Q35.3
Жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
25.50
Тілдегі қалпына келтіру және пластикалық операциялар

Q35.5
4542.
Q35.6
Срединная расщелина неба
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.6
4543.
Q35.6
Срединная расщелина неба
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q35.6
4544.
Q35.6
Срединная расщелина неба
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q35.6
4545.
Q35.6
Срединная расщелина неба
27.99
Другие манипуляции в полости рта
Z87.7
Q35.6
4546.
Q35.6
Срединная расщелина неба
29.4
Пластические операции на глотке
Z87.7
Q35.6

Q35.5
4542.
Q35.5
Қатты және жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
29.4
Жұтқыншаққа пластикалық операциялар
Z87.7
Q35.5
4543.
Q35.5
Қатты және жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
86.72
Кесінді Аяқта жылжыту
Z87.7
Q35.5
4544.
Q35.5
Қатты және жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q35.5
4545.
Q35.5
Қатты және жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
Z87.7
Q35.5
4546.
Q35.6
Көктің орта жармасы
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q35.6

Q35.7
4553.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
27.56
Другие виды кожного трансплантата губы и рта
Z87.7
Q35.8
4554.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.8
4555.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q35.8
4556.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q35.8
4557.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
Z87.7
Q35.8
4558.
Q35.9
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная односторонняя
27.56
Другие виды кожного трансплантата губы и рта
Z87.7
Q35.9
4559.
Q35.9
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная односторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.9

Q35.7
4553.
Q35.7
Тіл жарығы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.7
4554.
Q35.7
Тіл жарығы
27.69
Аспандағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q35.7
4555.
Q35.7
Тіл жарығы
27.99
Ауыз қуысындағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q35.7
4556.
Q35.7
Тіл жарығы
Z87.7
Q35.7
4557.
Q35.8
Аспан жарығы [Қасқыр пастасы] анықталмаған екі жақты
27.56
Ерін мен ауыздың тері трансплантатының басқа түрлері
Z87.7
Q35.8
4558.
Q35.8
Аспан жарығы [Қасқыр пастасы] анықталмаған екі жақты
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q35.8
4559.
Q35.8
Аспан жарығы [Қасқыр пастасы] анықталмаған екі жақты
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.8

Q37.0
4602.
Q37.0
Расщелина твердого неба и губы двусторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q37.0
4603.
Q37.0
Расщелина твердого неба и губы двусторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q37.0
4604.
Q37.0
Расщелина твердого неба и губы двусторонняя
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q37.0
4605.
Q37.0
Расщелина твердого неба и губы двусторонняя
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z87.7
Q37.0
4606.
Q37.0
Расщелина твердого неба и губы двусторонняя
Z87.7

Q37.0
4602.
Q37.0
Екі жақты қатты Аспан мен ерін жармасы
25.99
Тілдегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q37.0
4603.
Q37.0
Екі жақты қатты Аспан мен ерін жармасы
27.53
Ауыз аймағындағы жыланкөзді жабу
Z87.7
Q37.0
4604.
Q37.0
Екі жақты қатты Аспан мен ерін жармасы
27.54
Ерінді жою
Z87.7
Q37.0
4605.
Q37.0
Екі жақты қатты Аспан мен ерін жармасы
27.55
Толық қабатты тері трансплантаты (пластика) ерін мен ауыз
Z87.7
Q37.0
4606.
Q37.0
Екі жақты қатты Аспан мен ерін жармасы
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7

Q37.0
4607.
Q37.1
Расщелина твердого неба и губы односторонняя
24.20
Гингивопластика
Z87.7
Q37.1
4608.
Q37.1
Расщелина твердого неба и губы односторонняя
24.50
Альвеолопластика
Z87.7
Q37.1
4609.
Q37.1
Расщелина твердого неба и губы односторонняя
25.99
Другие манипуляции на языке
Z87.7
Q37.1
4610.
Q37.1
Расщелина твердого неба и губы односторонняя
27.53
Закрытие свища в области рта
Z87.7
Q37.1
4611.
Q37.1
Расщелина твердого неба и губы односторонняя
27.54
Устранение заячьей губы
Z87.7

Q37.0
4607.
Q37.0
Екі жақты қатты Аспан мен ерін жармасы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q37.0
4608.
Q37.0
Екі жақты қатты Аспан мен ерін жармасы
27.69
Аспандағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q37.0
4609.
Q37.0
Екі жақты қатты Аспан мен ерін жармасы
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q37.0
4610.
Q37.0
Екі жақты қатты Аспан мен ерін жармасы
Z87.7
Q37.0
4611.
Q37.1
Қатты Аспан мен еріннің бір жақты жармасы
24.20
Гингивопластика
Z87.7

Q37.2
4627.
Q37.3
Расщелина мягкого неба и губы односторонняя
24.50
Альвеолопластика
Z87.7
Q37.3
4628.
Q37.3
Расщелина мягкого неба и губы односторонняя
27.53
Закрытие свища в области рта
Z87.7
Q37.3
4629.
Q37.3
Расщелина мягкого неба и губы односторонняя
27.54
Устранение заячьей губы
Z87.7
Q37.3
4630.
Q37.3
Расщелина мягкого неба и губы односторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q37.3
4631.
Q37.3
Расщелина мягкого неба и губы односторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q37.3

Q37.2
4627.
Q37.2
Екі жақты жұмсақ Аспан мен ерін шатыры
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q37.2
4628.
Q37.2
Екі жақты жұмсақ Аспан мен ерін шатыры
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q37.2
4629.
Q37.2
Екі жақты жұмсақ Аспан мен ерін шатыры
29.4
Жұтқыншаққа пластикалық операциялар
Z87.7
Q37.2
4630.
Q37.2
Екі жақты жұмсақ Аспан мен ерін шатыры
Z87.7
Q37.2
4631.
Q37.3
Жұмсақ Аспан мен ерін шатыры бір жақты
24.50
Альвеолопластика
Z87.7
Q37.3

4675.
Q37.8
Двусторонняя расщелина неба и губы неуточненная
Z87.7
Q37.8
4676.
Q37.9
Односторонняя расщелина неба и губы неуточненная
24.50
Альвеолопластика
Z87.7
Q37.9
4677.
Q37.9
Односторонняя расщелина неба и губы неуточненная
27.54
Устранение заячьей губы
Z87.7
Q37.9
4678.
Q37.9
Односторонняя расщелина неба и губы неуточненная
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q37.9
4679.
Q37.9
Односторонняя расщелина неба и губы неуточненная
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q37.9

4675.
Q37.5
Қатты Аспан мен еріннің бір жақты жармасы
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q37.5
4676.
Q37.5
Қатты Аспан мен еріннің бір жақты жармасы
Z87.7
Q37.5
4677.
Q37.8
Екі жақты Аспан мен ерін шатыры анықталмаған
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q37.8
4678.
Q37.8
Екі жақты Аспан мен ерін шатыры анықталмаған
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q37.8
4679.
Q37.8
Екі жақты Аспан мен ерін шатыры анықталмаған
Z87.7
Q37.8

4680.
Q37.9
Односторонняя расщелина неба и губы неуточненная
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z87.7
Q37.9
4681.
Q37.9
Односторонняя расщелина неба и губы неуточненная
Z87.7
Q37.9
4682.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.10
Эзофагостомия, не уточненная иначе
Z87.7
Q39.0
4683.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.11
Цервикальная эзофагостомия
Z87.7
Q39.0
4684.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.41
Частичная эзофагоэктомия
Z87.7
Q39.0

4680.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
24.50
Альвеолопластика
Z87.7
Q37.9
4681.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
27.54
Ерінді жою
Z87.7
Q37.9
4682.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q37.9
4683.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q37.9
4684.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q37.9

4685.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.59
Другие виды интраторакального анастомоза пищевода
Z87.7
Q39.0
4686.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.84
Устранение свища пищевода, не уточненная иначе
Z87.7
Q39.0
4687.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.85
Устранение стриктуры пищевода
Z87.7
Q39.0
4688.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.90
Другие манипуляции на пищеводе
Z87.7
Q39.0
4689.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
Z87.7
Q39.0
4690.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
34.02
Диагностическая торакотомия
Z87.7
Q39.1

4685.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
Z87.7
Q37.9
4686.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.10
Басқаша анықталмаған Эзофагостомия
Z87.7
Q39.0
4687.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.11
Цервикальды эзофаготомия
Z87.7
Q39.0
4688.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.41
Ішінара эзофагэктомия
Z87.7
Q39.0
4689.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.59
Өңеш интраторакальды анастомозының басқа түрлері
Z87.7
Q39.0
4690.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.84
Басқаша анықталмаған өңеш жыланкөзін жою
Z87.7
Q39.0

4691.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.01
Рассечение диафрагмы пищевода
Z87.7
Q39.1
4692.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.09
Другие виды рассечения пищевода
Z87.7
Q39.1
4693.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.10
Эзофагостомия, не уточненная иначе
Z87.7
Q39.1
4694.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.11
Цервикальная эзофагостомия
Z87.7
Q39.1
4695.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.12
Экстериоризация кармана пищевода
Z87.7
Q39.1
4696.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.19
Другие виды наружного вскрытия пищевода

4691.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.85
Өңеш стриктурасын жою
Z87.7
Q39.0
4692.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.90
Өңештегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q39.0
4693.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
Z87.7
Q39.0
4694.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
34.02
Диагностикалық торакотомия
Z87.7
Q39.1
4695.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.01
Өңеш диафрагмасының таралуы
Z87.7
Q39.1
4696.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.09
Өңештің басқа түрлері

Z87.7
Q39.1
4697.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.21
Оперативная эзофагоскопия с рассечением
Z87.7
Q39.1
4698.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.31
Локальное иссечение пищеводного дивертикула
Z87.7
Q39.1
4699.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.32
Локальное иссечение других пораженных участков или тканей пищевода
Z87.7
Q39.1
4700.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.39
Другие виды деструкции пораженного участка или ткани пищевода
Z87.7
Q39.1

Z87.7
Q39.1
4697.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.10
Басқаша анықталмаған Эзофагостомия
Z87.7
Q39.1
4698.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.11
Цервикальды эзофаготомия
Z87.7
Q39.1
4699.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.12
Өңеш қалтасының экстериоризациясы
Z87.7
Q39.1
4700.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.19
Өңешті сыртқа ашудың басқа түрлері
Z87.7
Q39.1

Q39.1
4714.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.64
Другая антестернальная эзофагоэнтеростомия
Z87.7
Q39.1
4715.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.65
Антестернальный анастомоз пищевода с интерпозицией ободочной кишки
Z87.7
Q39.1
4716.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.66
Другая антестернальная эзофагоколостомия
Z87.7
Q39.1
4717.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.68
Антестернальный анастомоз пищевода с другой интерпретацией
Z87.7

Q39.1
4714.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.59
Өңеш интраторакальды анастомозының басқа түрлері
Z87.7
Q39.1
4715.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.61
Антестерналды эзофагостомия
Z87.7
Q39.1
4716.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.62
Антестерналды эзофагогастростомия
Z87.7
Q39.1
4717.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.63
Аш ішектің интерпозициясы бар өңештің антестерналды анастомозы
Z87.7

Q39.1
4718.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.69
Другой антестернальный анастомоз пищевода
Z87.7
Q39.1
4719.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.70
Эзофагомиотомия
Z87.7
Q39.1
4720.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.83
Закрытие эзофагостомы
Z87.7
Q39.1
4721.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.84
Устранение свища пищевода, не уточненная иначе
Z87.7

Q39.1
4718.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.64
Басқа антестерналды эзофагоэнтеростомия
Z87.7
Q39.1
4719.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.65
Тоқ ішектің интерпозициясы бар өңештің антестерналды анастомозы
Z87.7
Q39.1
4720.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.66
Басқа антестерналды эзофагоколостомия
Z87.7
Q39.1
4721.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.68
Басқа интерпретациясы бар өңештің антестерналды анастомозы
Z87.7

4740.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
54.93
Создание кожно-брюшинного свища
Z87.7
Q39.1
4741.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
54.95
Рассечение брюшины
Z87.7
Q39.1
4742.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
Z87.7
Q39.1
4743.
Q39.2
Врожденный трахеально-пищеводный свищ без атрезии
31.7910
Восстановительные (реконструктивно-пластические) операции на трахее
Z87.7
Q39.2

4740.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
44.69
Асқазанға басқа қалпына келтіру
операциялары
Z87.7
Q39.1
4741.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
44.91
Асқазанның варикозды кеңейтілген көктамырларын таңу
Z87.7
Q39.1
4742.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
44.92
Асқазандағы интраоперациялық манипуляция
Z87.7
Q39.1
4743.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q39.1

Z87.7
Q39.3
4759.
Q39.3
Врожденные стеноз и стриктура пищевода
44.48
Лапароскопическая гастроэнтеростомия
Z87.7
Q39.3
4760.
Q39.3
Врожденные стеноз и стриктура пищевода
44.66
Другие операции по созданию желудочно-пищеводного сфинктера
Z87.7
Q39.3
4761.
Q39.3
Врожденные стеноз и стриктура пищевода
Z87.7
Q39.3
4762.
Q39.4
Пищеводная перепонка
Z87.7
Q39.4
4763.
Q39.5
Врожденное расширение пищевода
Z87.7
Q39.5
4764.
Q39.6
Дивертикул пищевода
42.85
Устранение стриктуры пищевода
Z87.7
Q39.6
4765.
Q39.6
Дивертикул пищевода
Z87.7
Q39.6
4766.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
42.31
Локальное иссечение пищеводного дивертикула
Z87.7
Q39.8

Z87.7
Q39.3
4759.
Q39.3
Туа біткен стеноз және өңеш стриктурасы
42.87
Өңешке трансплантаттың басқа түрлері
Z87.7
Q39.3
4760.
Q39.3
Туа біткен стеноз және өңеш стриктурасы
42.89
Өңешті қалпына келтіру бойынша басқа да операциялар
Z87.7
Q39.3
4761.
Q39.3
Туа біткен стеноз және өңеш стриктурасы
42.90
Өңештегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q39.3
4762.
Q39.3
Туа біткен стеноз және өңеш стриктурасы
44.39
Гастроэнтеростомияның басқа түрлері
Z87.7
Q39.3
4763.
Q39.3
Туа біткен стеноз және өңеш стриктурасы
44.48
Лапароскопиялық гастроэнтеростомия
Z87.7
Q39.3
4764.
Q39.3
Туа біткен стеноз және өңеш стриктурасы
44.66
Асқазан-өңеш сфинктерін жасау бойынша басқа да операциялар
Z87.7
Q39.3
4765.
Q39.3
Туа біткен стеноз және өңеш стриктурасы
Z87.7
Q39.3
4766.
Q39.4
Пищеводная перепонка
Z87.7
Q39.4

4767.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
42.32
Локальное иссечение других пораженных участков или тканей пищевода
Z87.7
Q39.8
4768.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
42.39
Другие виды деструкции пораженного участка или ткани пищевода
Z87.7
Q39.8
4769.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
42.42
Полная эзофагоэктомия
Z87.7
Q39.8
4770.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
44.66
Другие операции по созданию желудочно-пищеводного сфинктера
Z87.7
Q39.8
4771.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
Z87.7
Q39.8
4772.
Q39.9
Врожденная аномалия пищевода неуточненная
Z87.7
Q39.9

4767.
Q39.5
Өңештің туа біткен кеңеюі
Z87.7
Q39.5
4768.
Q39.6
Өңеш дивертикулі
42.85
Өңеш стриктурасын жою
Z87.7
Q39.6
4769.
Q39.6
Өңеш дивертикулі
Z87.7
Q39.6
4770.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
42.31
Өңеш дивертикулын жергілікті кесу
Z87.7
Q39.8
4771.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
42.32
Өңештің басқа зақымданған бөліктерін немесе тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q39.8
4772.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
42.39
Зақымданған бөлікті немесе өңеш тіндерін деструкцияның басқа түрлері
Z87.7
Q39.8

4773.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
43.00
Гастротомия
Z87.7
Q40.0
4774.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
43.30
Пилоромиотомия
Z87.7
Q40.0
4775.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
43.31
Лапароскопическая пилоромиотомия
Z87.7
Q40.0
4776.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
43.42
Локальное иссечение другого пораженного участка или ткани желудка
Z87.7
Q40.0
4777.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
44.21
Дилатация привратника желудка путем рассечения
Z87.7
Q40.0
4778.

4773.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
42.42
Толық эзофагэктомия
Z87.7
Q39.8
4774.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
44.66
Асқазан-өңеш сфинктерін жасау бойынша басқа да операциялар
Z87.7
Q39.8
4775.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q39.8
4776.
Q39.9
Анықталмаған өңештің туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q39.9
4777.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
43.00
Гастротомия
Z87.7
Q40.0
4778.

Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
44.29
Другие виды пилоропластики
Z87.7
Q40.0
4779.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
44.69
Другие восстановительные операции на желудке
Z87.7
Q40.0
4780.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
44.99
Прочие манипуляции на желудке
Z87.7
Q40.0
4781.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q40.0
4782.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
54.21
Лапароскопия
Z87.7
Q40.0

Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
43.30
Пилоромиотомия
Z87.7
Q40.0
4779.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
43.31
Лапароскопиялық пилоромиотомия
Z87.7
Q40.0
4780.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
43.42
Басқа зақымданған бөлікті немесе асқазан тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q40.0
4781.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
44.21
Кесу жолымен асқазанның қақпашысын дилатациялау
Z87.7
Q40.0
4782.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
44.29
Пилоропластиканың басқа түрлері
Z87.7
Q40.0

4783.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
Z87.7
Q40.0
4784.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
34.84
Другие виды восстановительных операций на диафрагме
Z87.7
Q40.1
4785.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
34.89
Другие манипуляции на диафрагме
Z87.7
Q40.1
4786.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
44.65
Эзофагогастропластика
Z87.7
Q40.1
4787.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
44.66
Другие операции по созданию желудочно-пищеводного сфинктера
Z87.7
Q40.1

4783.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
44.69
Асқазанға басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q40.0
4784.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
44.99
Асқазандағы басқа да манипуляциялар
Z87.7
Q40.0
4785.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q40.0
4786.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
54.21
Лапароскопия
Z87.7
Q40.0
4787.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
Z87.7
Q40.0

4788.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
53.71
Лапароскопическая фундопликация
Z87.7
Q40.1
4789.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
53.81
Устранение грыжи диафрагмы торакальный доступ, пликация диафрагмы
Z87.7
Q40.1
4790.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
Z87.7
Q40.1
4791.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
43.00
Гастротомия
Z87.7
Q40.2
4792.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
43.42
Локальное иссечение другого пораженного участка или ткани желудка
Z87.7
Q40.2
4793.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
44.29
Другие виды пилоропластики
Z87.7
Q40.2
4794.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
44.69
Другие восстановительные операции на желудке
Z87.7
Q40.2
4795.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
Z87.7
Q40.2

4788.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
34.84
Диафрагмадағы қалпына келтіру операцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q40.1
4789.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
34.89
Диафрагмадағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q40.1
4790.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
44.65
Эзофагогастропластика
Z87.7
Q40.1
4791.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
44.66
Асқазан-өңеш сфинктерін жасау бойынша басқа да операциялар
Z87.7
Q40.1
4792.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
53.71
Лапароскопиялық фундопликация
Z87.7
Q40.1
4793.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
53.81
Диафрагма жарығын жою торакальды қол жеткізу, диафрагма плитасы
Z87.7
Q40.1
4794.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
Z87.7
Q40.1
4795.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
43.00
Гастротомия
Z87.7
Q40.2

4796.
Q40.3
Порок развития желудка неуточненный
44.39
Другие виды гастроэнтеростомии
Z87.7
Q40.3
4797.
Q40.3
Порок развития желудка неуточненный
Z87.7
Q40.3
4798.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
45.32
Другие виды деструкции пораженного участка двенадцатиперстной кишки
Z87.7
Q40.8
4799.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
46.79
Другие восстановительные операции на кишечнике
Z87.7
Q40.8
4800.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q40.8
4801.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
54.19
Прочая лапаротомия
Z87.7
Q40.8
4802.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
54.30
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани брюшной стенки или пупка
Z87.7
Q40.8
4803.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
Z87.7
Q40.8

4796.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
43.42
Басқа зақымданған бөлікті немесе асқазан тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q40.2
4797.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
44.29
Пилоропластиканың басқа түрлері
Z87.7
Q40.2
4798.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
44.69
Асқазанға басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q40.2
4799.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
Z87.7
Q40.2
4800.
Q40.3
Анықталмаған асқазанның даму ақауы
44.39
Гастроэнтеростомияның басқа түрлері
Z87.7
Q40.3
4801.
Q40.3
Анықталмаған асқазанның даму ақауы
Z87.7
Q40.3
4802.
Q40.8
Ас қорыту жолының жоғарғы бөлігінің дамуының басқа да нақтыланған кемістіктері
45.32
Он екі елі ішектің зақымданған бөлігінің деструкциясының басқа түрлері
Z87.7
Q40.8
4803.
Q40.8
Ас қорыту жолының жоғарғы бөлігінің дамуының басқа да нақтыланған кемістіктері
46.79
Ішекке басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q40.8

Q41.1
4834.
Q41.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз тощей кишки
45.93
Резекция участка тонкого кишечника, инвагинационный илеоасцедоанастомоз 'конец в бок'
Z87.7
Q41.1
4835.
Q41.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз тощей кишки
46.11
Временная колостомия
Z87.7
Q41.1
4836.
Q41.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз тощей кишки
46.94
Ревизия анастомоза толстой кишки
Z87.7
Q41.1
4837.
Q41.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз тощей кишки
54.50
Лапаротомия, устранение непроходимости (резекция, стома или анастомоз), висцеролиз
Z87.7
Q41.1

Q41.1
4834.
Q41.1
Туа біткен болмауы. ішектің атрезиясы және стенозы
45.63
Аш ішектің тотальды резекциясы
Z87.7
Q41.1
4835.
Q41.1
Туа біткен болмауы. ішектің атрезиясы және стенозы
45.70
Тоқ ішектің ішінара резекциясы
Z87.7
Q41.1
4836.
Q41.1
Туа біткен болмауы. ішектің атрезиясы және стенозы
45.90
Басқаша анықталмаған ішек анастомозы
Z87.7
Q41.1
4837.
Q41.1
Туа біткен болмауы. ішектің атрезиясы және стенозы
45.91
Тонкокишечная анастомоз
Z87.7
Q41.1

Q41.8
4861.
Q41.8
Врожденные отсутствие атрезия и стеноз других уточненных частей тонкого кишечника
46.11
Временная колостомия
Z87.7
Q41.8
4862.
Q41.8
Врожденные отсутствие атрезия и стеноз других уточненных частей тонкого кишечника
46.51
Закрытие стомы тонкой кишки
Z87.7
Q41.8
4863.
Q41.8
Врожденные отсутствие атрезия и стеноз других уточненных частей тонкого кишечника
54.50
Лапаротомия, устранение непроходимости (резекция, стома или анастомоз), висцеролиз
Z87.7
Q41.8

Q41.8
4861.
Q41.8
Туа біткен атрезия және жіңішке ішектің басқа нақтыланған бөліктерінің стенозы
45.62
Ішектің жартылай резекциясының басқа түрлері
Z87.7
Q41.8
4862.
Q41.8
Туа біткен атрезия және жіңішке ішектің басқа нақтыланған бөліктерінің стенозы
45.63
Аш ішектің тотальды резекциясы
Z87.7
Q41.8
4863.
Q41.8
Туа біткен атрезия және жіңішке ішектің басқа нақтыланған бөліктерінің стенозы
45.91
Аш ішектің анастомозы
Z87.7
Q41.8

Q42.0
4891.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
49.00
Иссечение и рассечение перианальной ткани
Z87.7
Q42.0
4892.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
49.02
Другие виды рассечения перианальной ткани
Z87.7
Q42.0
4893.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
49.11
Рассечение анального свища
Z87.7
Q42.0
4894.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
49.12
Иссечение анального свища
Z87.7

Q42.0
4891.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
48.82
Параректалды матаны кесу
Z87.7
Q42.0
4892.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
48.91
Тік ішек стриктурасын емдеу
Z87.7
Q42.0
4893.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
48.92
Аноректальды миэктомия
Z87.7
Q42.0
4894.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
48.99
Тік ішектің және параректальды тіннің өзге де манипуляциялары
Z87.7

Q42.2
4937.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
46.52
Закрытие стомы толстой кишки
Z87.7
Q42.2
4938.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.00
Проктотомия
Z87.7
Q42.2
4939.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.10
Проктостомия
Z87.7
Q42.2
4940.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.29
Другие диагностические манипуляции на прямой кишке, ректосигмоидном отделе ободочной кишки и параректальной ткани
Z87.7

Q42.2
4937.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
46.04
Дене бетіне шығарылған тоқ ішектің сегментін резекциялау
Z87.7
Q42.2
4938.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
46.10
Басқаша анықталмаған Колостомия
Z87.7
Q42.2
4939.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
46.11
Уақытша колостомия
Z87.7
Q42.2
4940.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
46.13
Тұрақты колостомия
Z87.7

Q42.2
4941.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.30
Локальное иссечение или деструкция пораженного участка или ткани прямой кишки
Z87.7
Q42.2
4942.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.49
Другая низводящая резекция прямой кишки
Z87.7
Q42.2
4943.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.62
Передняя резекция прямой кишки
Z87.7
Q42.2
4944.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.72
Закрытие проктостомы
Z87.7

Q42.2
4941.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
46.52
Тоқ ішек стомасын жабу
Z87.7
Q42.2
4942.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
48.00
Проктотомия
Z87.7
Q42.2
4943.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
48.10
Проктостомия
Z87.7
Q42.2
4944.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
48.29
Тік ішекте, тоқ ішектің және параректальды тіннің ректосигмоидтік бөлімінде басқа диагностикалық манипуляциялар
Z87.7

Q42.8
5004.
Q42.8
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других частей толстого кишечника
45.94
Толстокишечный анастомоз
Z87.7
Q42.8
5005.
Q42.8
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других частей толстого кишечника
46.11
Временная колостомия
Z87.7
Q42.8
5006.
Q42.8
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других частей толстого кишечника
46.13
Постоянная колостомия
Z87.7
Q42.8
5007.
Q42.8
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других частей толстого кишечника
46.52
Закрытие стомы толстой кишки
Z87.7
Q42.8

Q42.8
5004.
Q42.8
Туа біткен болмауы. тоқ ішектің басқа бөліктерінің атрезиясы және стенозы
45.73
Оң гемиколэктомия
Z87.7
Q42.8
5005.
Q42.8
Туа біткен болмауы. тоқ ішектің басқа бөліктерінің атрезиясы және стенозы
45.74
Көлденең-тоқ ішектің резекциясы
Z87.7
Q42.8
5006.
Q42.8
Туа біткен болмауы. тоқ ішектің басқа бөліктерінің атрезиясы және стенозы
45.75
Сол жақ гемиколэктомия
Z87.7
Q42.8
5007.
Q42.8
Туа біткен болмауы. тоқ ішектің басқа бөліктерінің атрезиясы және стенозы
45.93
Аш ішектің бөлігін резекциялау, инвагинациялық илеоасцендоанастомоз 'бүйіріндегі соңы'
Z87.7
Q42.8

5019.
Q42.9
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз толстого кишечника неуточненной части
45.94
Толстокишечный анастомоз
Z87.7
Q42.9
5020.
Q42.9
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз толстого кишечника неуточненной части
Z87.7
Q42.9
5021.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
42.8901
Лапароскопическая дивертикулэктомия пищевода
Z87.7
Q43.0
5022.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.02
Другие виды рассечения тонкой кишки
Z87.7
Q43.0
5023.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.30
Локальное иссечение тонкой кишки
Z87.7
Q43.0

5019.
Q42.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
45.72
Тифлэктомия
Z87.7
Q42.9
5020.
Q42.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
45.73
Оң гемиколэктомия
Z87.7
Q42.9
5021.
Q42.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
45.74
Көлденең-тоқ ішектің резекциясы
Z87.7
Q42.9
5022.
Q42.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
45.75
Сол жақ гемиколэктомия
Z87.7
Q42.9
5023.
Q42.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
45.94
Жуан-Ішекті анастомоз
Z87.7
Q42.9

5024.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.33
Локальное иссечение пораженного участка или ткани тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7
Q43.0
5025.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.34
Другие виды деструкции пораженного участка тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7
Q43.0
5026.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.40
Локальное иссечение толстой кишки
Z87.7
Q43.0
5027.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.62
Другие виды частичной резекции тонкой кишки
Z87.7
Q43.0
5028.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.70
Частичная резекция толстой кишки

5024.
Q42.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
Z87.7
Q42.9
5025.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
42.8901
Өңештің лапароскопиялық дивертикулэктомиясы
Z87.7
Q43.0
5026.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
45.02
Аш ішектің басқа түрлері
Z87.7
Q43.0
5027.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
45.30
Аш Ішекті жергілікті кесу
Z87.7
Q43.0
5028.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
45.33
Он екі жүзді қоспағанда, зақымданған учаскені немесе аш ішек тінін жергілікті кесу

Z87.7
Q43.0
5029.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.71
Множественная сегментарная резекция толстой кишки
Z87.7
Q43.0
5030.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.72
Тифлэктомия
Z87.7
Q43.0
5031.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.73
Правая гемиколэктомия
Z87.7
Q43.0
5032.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.74
Резекция поперечно-ободочной кишки
Z87.7
Q43.0
5033.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.75
Левая гемиколэктомия
Z87.7
Q43.0
5034.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
45.79
Другая частичная резекция толстой кишки
Z87.7

Z87.7
Q43.0
5029.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
45.34
Он екі елі Ішекті қоспағанда, аш ішектің зақымданған бөлігінің деструкциясының басқа түрлері
Z87.7
Q43.0
5030.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
45.40
Тоқ ішекті жергілікті кесу
Z87.7
Q43.0
5031.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
45.62
Ішектің жартылай резекциясының басқа түрлері
Z87.7
Q43.0
5032.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
45.70
Тоқ ішектің ішінара резекциясы
Z87.7
Q43.0
5033.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
45.71
Тоқ ішектің көптеген сегменттік резекциясы
Z87.7
Q43.0
5034.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
45.72
Тифлэктомия
Z87.7

Q43.0
5047.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
54.21
Лапароскопия
Z87.7
Q43.0
5048.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
17.31
Лапароскопическая полисегментарная резекция толстого кишечника
Z87.7
Q43.1
5049.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
17.39
Другое лапароскопическое иссечение толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5050.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.01
Рассечение двенадцатиперстной кишки
Z87.7
Q43.1
5051.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.33
Локальное иссечение пораженного участка или ткани тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7
Q43.1
5052.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.40
Локальное иссечение толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5053.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.41
Иссечение пораженного участка или ткани толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5054.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.70
Частичная резекция толстой кишки
Z87.7

Q43.0
5047.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
46.94
Тоқ ішектің анастомозын тексеру
Z87.7
Q43.0
5048.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
47.00
Аппендэктомия
Z87.7
Q43.0
5049.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q43.0
5050.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
54.19
Өзге лапаротомия
Z87.7
Q43.0
5051.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
54.21
Лапароскопия
Z87.7
Q43.0
5052.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
17.31
Тоқ ішектің лапароскопиялық полисегментарлық резекциясы
Z87.7
Q43.1
5053.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
17.39
Тоқ ішектің басқа лапароскопиялық кесілуі
Z87.7
Q43.1
5054.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
45.01
Он екі елі Ішекті емдеу
Z87.7

Q43.1
5073.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.21
Временная илеостомия
Z87.7
Q43.1
5074.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.22
Удерживающая илеостомия
Z87.7
Q43.1
5075.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.23
Другие виды постоянной илеостомии
Z87.7
Q43.1
5076.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.40
Ревизия кишечной стомы, не уточненная иначе
Z87.7
Q43.1
5077.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.41
Ревизия стомы тонкой кишки
Z87.7
Q43.1
5078.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.42
Устранение грыжи в окружности колостомы
Z87.7
Q43.1
5079.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.43
Другая ревизия стомы толстой кишки
Z87.7

Q43.1
5073.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.10
Басқаша анықталмаған Колостомия
Z87.7
Q43.1
5074.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.11
Уақытша колостомия
Z87.7
Q43.1
5075.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.13
Тұрақты колостомия
Z87.7
Q43.1
5076.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.20
Өзгеше анықталмаған Илеостомия
Z87.7
Q43.1
5077.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.21
Уақытша илеостомия
Z87.7
Q43.1
5078.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.22
Ұстағыш илеостомия
Z87.7
Q43.1
5079.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.23
Тұрақты илеостомияның басқа түрлері
Z87.7

Q43.1
5080.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.50
Закрытие стомы кишечника, не уточненное иначе
Z87.7
Q43.1
5081.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.51
Закрытие стомы тонкой кишки
Z87.7
Q43.1
5082.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.52
Закрытие стомы толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5083.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.63
Фиксация толстой кишки к брюшной полости
Z87.7
Q43.1
5084.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.94
Ревизия анастомоза толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5085.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.25
Открытая биопсия прямой кишки
Z87.7

Q43.1
5080.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.40
Басқаша анықталмаған ішек стомасын тексеру
Z87.7
Q43.1
5081.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.41
Аш ішек стомасын тексеру
Z87.7
Q43.1
5082.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.42
Колостоманың шеңберіндегі жарықты жою
Z87.7
Q43.1
5083.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.43
Тоқ ішек стомасының басқа ревизиясы
Z87.7
Q43.1
5084.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.50
Әйтпесе анықталмаған ішек стомасын жабу
Z87.7
Q43.1
5085.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.51
Аш ішектің стомасын жабу
Z87.7

Q43.1
5091.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.52
Открытая брюшно-промежностная резекция прямой кишки
Z87.7
Q43.1
5092.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.59
Другие брюшно-промежностные резекции прямой кишки
Z87.7
Q43.1
5093.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.60
Другие виды резекции прямой кишки
Z87.7
Q43.1
5094.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.61
Транссакральная ректосигмоидэктомия
Z87.7
Q43.1
5095.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.65
Резекция прямой кишки Дюгамеля (брюшно-промежностная низводящая)
Z87.7

Q43.1
5091.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.30
Жергілікті кесу немесе зақымданған учаскені немесе тік ішек тінін деструкциялау
Z87.7
Q43.1
5092.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.49
Тік ішектің басқа төмен резекциясы
Z87.7
Q43.1
5093.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.50
Тік ішектің іш-аралық резекциясы
Z87.7
Q43.1
5094.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.51
Тік ішектің лапароскопиялық құрсақ-аралық резекциясы
Z87.7
Q43.1
5095.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.52
Тік ішектің ашық құрсақ-аралық резекциясы
Z87.7

Q43.1
5096.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.69
Прочие виды резекции прямой кишки
Z87.7
Q43.1
5097.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.791
Трансанальная эндоректальная низводящая проктопластика
Z87.7
Q43.1
5098.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.792
Заднесагитальная и переднесагитальная аноректопластика
Z87.7
Q43.1
5099.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.81
Рассечение периректальной ткани
Z87.7
Q43.1
5100.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.91
Рассечение стриктуры прямой кишки
Z87.7

Q43.1
5096.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.59
Тік ішектің іш-аралық резекциясының басқа да
Z87.7
Q43.1
5097.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.60
Тік ішек резекциясының басқа түрлері
Z87.7
Q43.1
5098.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.61
Транссакральды ректосигмоидэктомия
Z87.7
Q43.1
5099.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.65
Дюгамель тік ішектің резекциясы (іш-аралық төмен ағатын)
Z87.7
Q43.1
5100.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.69
Тік ішек резекциясының басқа түрлері
Z87.7

Q43.3
5123.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.62
Другие виды частичной резекции тонкой кишки
Z87.7
Q43.3
5124.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.70
Частичная резекция толстой кишки
Z87.7
Q43.3
5125.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.71
Множественная сегментарная резекция толстой кишки
Z87.7
Q43.3
5126.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.72
Тифлэктомия
Z87.7
Q43.3
5127.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.73
Правая гемиколэктомия
Z87.7
Q43.3
5128.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.74
Резекция поперечно-ободочной кишки
Z87.7

Q43.3
5123.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.32
Он екі елі ішектің зақымданған бөлігінің деструкциясының басқа түрлері
Z87.7
Q43.3
5124.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.33
Он екі жүзді қоспағанда, зақымданған учаскені немесе аш ішек тінін жергілікті кесу
Z87.7
Q43.3
5125.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.34
Он екі елі Ішекті қоспағанда, аш ішектің зақымданған бөлігінің деструкциясының басқа түрлері
Z87.7
Q43.3
5126.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.51
Аш ішектің сегментін бөлу
Z87.7
Q43.3
5127.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.62
Ішектің жартылай резекциясының басқа түрлері
Z87.7
Q43.3
5128.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.70
Тоқ ішектің ішінара резекциясы
Z87.7

Q43.6
5170.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
45.94
Толстокишечный анастомоз
Z87.7
Q43.6
5171.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
46.11
Временная колостомия
Z87.7
Q43.6
5172.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
46.52
Закрытие стомы толстой кишки
Z87.7
Q43.6
5173.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
48.30
Локальное иссечение или деструкция пораженного участка или ткани прямой кишки
Z87.7
Q43.6
5174.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
48.73
Закрытие другого свища прямой кишки
Z87.7

Q43.6
5170.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.72
Тифлэктомия
Z87.7
Q43.6
5171.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.73
Оң гемиколэктомия
Z87.7
Q43.6
5172.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.74
Көлденең-тоқ ішектің резекциясы
Z87.7
Q43.6
5173.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.75
Сол жақ гемиколэктомия
Z87.7
Q43.6
5174.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.94
Жуан-Ішекті анастомоз
Z87.7

Q43.7
5200.
Q43.7
Сохранившаяся клоака
57.39
Другие диагностические манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q43.7
5201.
Q43.7
Сохранившаяся клоака
58.10
Меатомия уретры
Z87.7
Q43.7
5202.
Q43.7
Сохранившаяся клоака
70.79
Прочие восстановительные операции на влагалище
Z87.7
Q43.7
5203.
Q43.7
Сохранившаяся клоака
70.91
Другие манипуляции на влагалище
Z87.7
Q43.7
5204.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
17.31
Лапароскопическая полисегментарная резекция толстого кишечника
Z87.7
Q43.8
5205.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
17.36
Лапароскопическая сигмоидэктомия
Z87.7
Q43.8

Q43.7
5200.
Q43.7
Сақталған клоак
48.50
Тік ішектің іш-аралық резекциясы
Z87.7
Q43.7
5201.
Q43.7
Сақталған клоак
48.792
Артқыагиталды және перенесагиталды аноректопластика
Z87.7
Q43.7
5202.
Q43.7
Сақталған клоак
49.93
Артқы өту жолының басқа түрлері
Z87.7
Q43.7
5203.
Q43.7
Сақталған клоак
49.99
Анустағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q43.7
5204.
Q43.7
Сақталған клоак
57.39
Қуықтағы басқа диагностикалық манипуляциялар
Z87.7
Q43.7
5205.
Q43.7
Сақталған клоак
58.10
Уретра меатомиясы
Z87.7
Q43.7

5206.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
17.39
Другое лапароскопическое иссечение толстой кишки
Z87.7
Q43.8
5207.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.30
Локальное иссечение тонкой кишки
Z87.7
Q43.8
5208.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.31
Другие виды (кроме эндоскопического) локального иссечения пораженного участка двенадцатиперстной кишки
Z87.7
Q43.8
5209.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.32
Другие виды деструкции пораженного участка двенадцатиперстной кишки
Z87.7
Q43.8
5210.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.33
Локальное иссечение пораженного участка или ткани тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7
Q43.8
5211.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.331
Устранение источника непроходимости
Z87.7
Q43.8
5212.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.34
Другие виды деструкции пораженного участка тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7

5206.
Q43.7
Сақталған клоак
70.79
Қынапқа басқа да қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q43.7
5207.
Q43.7
Сақталған клоак
70.91
Қынаптағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q43.7
5208.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
17.31
Тоқ ішектің лапароскопиялық полисегментарлық резекциясы
Z87.7
Q43.8
5209.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
17.36
Лапароскопиялық сигмоидэктомия
Z87.7
Q43.8
5210.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
17.39
Тоқ ішектің басқа лапароскопиялық кесілуі
Z87.7
Q43.8
5211.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
45.30
Аш Ішекті жергілікті кесу
Z87.7
Q43.8
5212.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
45.31
Он екі елі ішектің зақымданған бөлігінің жергілікті (эндоскопиялық) кесудің басқа түрлері (эндоскопиялық)
Z87.7

Q44.6
5307.
Q44.6
Кистозная болезнь печени
50.40
Полное удаление печени
Z87.7
Q44.6
5308.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.20
Резекция поврежденных тканей печени
Z87.7
Q44.7
5309.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.22
Частичная резекция печени
Z87.7
Q44.7
5310.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.59
Другая трансплантация печени
Z87.7
Q44.7
5311.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.69
Другое восстановление печени
Z87.7
Q44.7

Q44.6
5307.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.23
Бауыр немесе тіннің зақымдануының ашық абляциясы
Z87.7
Q44.6
5308.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.29
Бауырдың зақымдалған бөлігін деструкциялаудың басқа әдістері
Z87.7
Q44.6
5309.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.291
Бауыр абсцессін дренаждау
Z87.7
Q44.6
5310.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.30
Бауыр лобэктомиясы
Z87.7
Q44.6
5311.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.40
Бауырдың толық жойылуы
Z87.7
Q44.6

5312.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.90
Другие операции на печени
Z87.7
Q44.7
5313.
Q45.0
Агенезия. аплазия и гипоплазия поджелудочной железы
Z87.7
Q45.0
5314.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
44.31
Высокий обходной анастомоз
Z87.7
Q45.1
5315.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
44.41
Ушивание язвы желудка
Z87.7
Q45.1
5316.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
45.90
Кишечный анастомоз, не уточненный иначе
Z87.7
Q45.1

5312.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.20
Зақымдалған бауыр тіндерін резекциялау
Z87.7
Q44.7
5313.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.22
Бауырдың ішінара резекциясы
Z87.7
Q44.7
5314.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.59
Бауырдың басқа трансплантациясы
Z87.7
Q44.7
5315.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.69
Басқа бауыр қалпына келтіру
Z87.7
Q44.7
5316.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.90
Бауырға басқа операциялар
Z87.7
Q44.7

5317.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
45.91
Тонкокишечный анастомоз
Z87.7
Q45.1
5318.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
52.95
Другие восстановительные манипуляции на поджелудочной железе
Z87.7
Q45.1
5319.
Q45.2
Врожденная киста поджелудочной железы
52.00
Операции на поджелудочной железе
Z87.7
Q45.2
5320.
Q45.2
Врожденная киста поджелудочной железы
52.402
Панкреатикоцистогастростомия
Z87.7
Q45.2
5321.
Q45.3
Другие врожденные аномалии поджелудочной железы и протока поджелудочной железы
Z87.7
Q45.3
5322.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.51
Закрытие стомы тонкой кишки
Z87.7
Q45.8
5323.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.60
Фиксация кишечника, не уточненная иначе
Z87.7
Q45.8
5324.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.61
Фиксация тонкой кишки к брюшной полости
Z87.7
Q45.8
5325.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.62
Другая фиксация тонкой кишки
Z87.7
Q45.8
5326.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.63
Фиксация толстой кишки к брюшной полости
Z87.7
Q45.8
5327.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.64
Другая фиксация толстой кишки
Z87.7

5317.
Q45.0
Агенезия. ұйқы безінің аплазиясы және гипоплазиясы
Z87.7
Q45.0
5318.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
44.31
Жоғары айналмалы анастомоз
Z87.7
Q45.1
5319.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
44.41
Асқазан жарасын тігу
Z87.7
Q45.1
5320.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
45.90
Басқаша анықталмаған ішек анастомозы
Z87.7
Q45.1
5321.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
45.91
Аш ішектің анастомозы
Z87.7
Q45.1
5322.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
52.95
Ұйқы безіндегі басқа да қалпына келтіру манипуляциялары
Z87.7
Q45.1
5323.
Q45.2
Ұйқы безінің туа біткен кистасы
52.00
Ұйқы безіне операциялар
Z87.7
Q45.2
5324.
Q45.2
Ұйқы безінің туа біткен кистасы
52.402
Панкреатико цистогастростомия
Z87.7
Q45.2
5325.
Q45.3
Ұйқы безінің және ұйқы безінің басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q45.3
5326.
Q45.8
Ас қорыту мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
46.51
Аш ішектің стомасын жабу
Z87.7
Q45.8
5327.
Q45.8
Ас қорыту мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
46.60
Басқаша анықталмаған Ішекті бекіту
Z87.7

5345.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.10
Лапароскопическая кистэктомия
Z87.7
Q50.1
5346.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.14
Другие лапароскопические диагностические процедуры на яичниках
Z87.7
Q50.1
5347.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.20
Локальное иссечение или деструкция пораженного участка или ткани яичника
Z87.7
Q50.1
5348.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.25
Другие лапароскопические локалные иссечения или деструкция яичника
Z87.7
Q50.1
5349.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.30
Односторонняя овариэктомия

5345.
Q45.9
Анықталмаған ас қорыту мүшелерінің даму ақаулары
46.76
Тоқ ішектің фистуласын жабу
Z87.7
Q45.9
5346.
Q50.0
Аналық бездің туа біткен болмауы
Z87.7
Q50.0
5347.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
54.19
Өзге лапаротомия
Z87.7
Q50.1
5348.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.01
Лапароскопиялық (сальпинго-) оофорэктомия
Z87.7
Q50.1
5349.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.10
Лапароскопиялық кистэктомия

Z87.7
Q50.1
5350.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.50
Овариоэктомия
Z87.7
Q50.1
5351.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.61
Удаление обоих яичников и труб во время одного операционного периода
Z87.7
Q50.1
5352.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.62
Удаление яичника и трубы
Z87.7
Q50.1
5353.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.63
Лапароскопическое удаление обоих яичников и труб в течение одного операционного эпизода
Z87.7

Z87.7
Q50.1
5350.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.14
Аналық бездегі басқа лапароскопиялық диагностикалық процедуралар
Z87.7
Q50.1
5351.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.20
Зақымданған учаскені немесе аналық без тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q50.1
5352.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.25
Басқа лапароскопиялық жергілікті кесу немесе аналық безді деструкциялау
Z87.7
Q50.1
5353.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.30
Біржақты овариэктомия
Z87.7

Q61.8
5444.
Q61.8
Другие кистозные болезни почки
55.51
Нефроуретерэктомия
Z87.7
Q61.8
5445.
Q61.8
Другие кистозные болезни почки
55.90
Другие операции на почке
Z87.7
Q61.8
5446.
Q61.8
Дисплазия почки
56.31
Уретероскопия
Z87.7
Q61.8
5447.
Q61.9
Кистозная болезнь почек неуточненная
55.0169
Ретроперитонеальная диссекция (лапароскопическая резекция стенки кисты почки)
Z87.7
Q61.9
5448.
Q61.9
Кистозная болезнь почек неуточненная
55.50
Полная нефрэктомия
Z87.7
Q61.9
5449.
Q61.9
Кистозная болезнь почек неуточненная
55.5002
Полная нефрэктомия (эндовидеохирургическая, ретроперитонеальная)
Z87.7
Q61.9
5450.
Q61.9
Кистозная болезнь почек неуточненная
55.51
Нефроуретерэктомия
Z87.7
Q61.9
5451.
Q62.0
Врожденный гидронефроз
Z87.7
Q62.0

Q61.8
5444.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.39
Локальды кесудің немесе зақымдалған учаскені немесе бүйрек тінін деструкциялаудың басқа түрлері
Z87.7
Q61.8
5445.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.40
Ішінара нефрэктомия
Z87.7
Q61.8
5446.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.50
Толық нефрэктомия
Z87.7
Q61.8
5447.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.5002
Толық нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Z87.7
Q61.8
5448.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.51
Непроуретерэктомия
Z87.7
Q61.8
5449.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.90
Бүйрекке басқа операциялар
Z87.7
Q61.8
5450.
Q61.8
Бүйрек дисплазиясы
56.31
Уретероскопия
Z87.7
Q61.8
5451.
Q61.9
Анықталмаған бүйректің кистоздық ауруы
55.0169
Ретроперитонеалдық диссекция (бүйрек кистасының қабырғасын лапароскопиялық резекциялау)
Z87.7
Q61.9

5452.
Q62.1
Атрезия и стеноз мочеточника
Z87.7
Q62.1
5453.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.02
Нефростомия
Z87.7
Q62.2
5454.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.10
Нефротомия, нефростомия
Z87.7
Q62.2
5455.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.40
Частичная нефрэктомия
Z87.7
Q62.2
5456.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.51
Нефроуретерэктомия
Z87.7
Q62.2
5457.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.80
Другие восстановительные операции на почке
Z87.7

5452.
Q61.9
Анықталмаған бүйректің кистоздық ауруы
55.50
Толық нефрэктомия
Z87.7
Q61.9
5453.
Q61.9
Анықталмаған бүйректің кистоздық ауруы
55.5002
Толық нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Z87.7
Q61.9
5454.
Q61.9
Анықталмаған бүйректің кистоздық ауруы
55.51
Непроуретерэктомия
Z87.7
Q61.9
5455.
Q62.0
Туа біткен гидронефроз
Z87.7
Q62.0
5456.
Q62.1
Несепағардың атрезиясы және стенозы
Z87.7
Q62.1
5457.
Q62.2
Туа біткен несепағардың кеңеюі [туа біткен мегалоуретер]
55.02
Нефростомия
Z87.7

Q62.7
5495.
Q62.7
Врожденный пузырно-мочеточниково-почечный рефлюкс
59.30
Пликация мочеточниково-пузырного соустья
Z87.7
Q62.7
5496.
Q62.8
Другие врожденные аномалии мочеточника
55.02
Нефростомия
Z87.7
Q62.8
5497.
Q62.8
Другие врожденные аномалии мочеточника
55.80
Другие восстановительные операции на почке
Z87.7
Q62.8
5498.
Q62.8
Другие врожденные аномалии мочеточника
55.86
Анастомоз почки
Z87.7
Q62.8
5499.
Q62.8
Другие врожденные аномалии мочеточника
55.8602
Лапароскопический неоуретероцистоанастомоз
Z87.7
Q62.8

Q62.7
5495.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
56.51
Уретерокутанеостомия
Z87.7
Q62.7
5496.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
56.74
Уретероцистонеостомия
Z87.7
Q62.7
5497.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
56.79
Басқа анастомоз немесе несепағардың шунттануы
Z87.7
Q62.7
5498.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
56.89
Несепағардың басқа қалпына келуі
Z87.7
Q62.7
5499.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
59.30
Несепағар-көпіршіктің аппликациясы
Z87.7
Q62.7

Q63.1
5530.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
55.87
Лапароскопическая пластика лоханочно-мочеточникового сегмента
Z87.7
Q63.1
5531.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
55.89
Прочие восстановительные операции на почке
Z87.7
Q63.1
5532.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
55.92
Чрескожная пункция почки
Z87.7
Q63.1
5533.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
56.00
Операции на мочеточнике
Z87.7
Q63.1
5534.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
56.10
Трансуретральная ликвидация обструкции мочеточника
Z87.7

Q63.1
5530.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.5002
Толық нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Z87.7
Q63.1
5531.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.51
Непроуретерэктомия
Z87.7
Q63.1
5532.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.85
Таға тәрізді бүйрек бойынша Истмотомия
Z87.7
Q63.1
5533.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.86
Бүйрек анастомозы
Z87.7
Q63.1
5534.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.87
Лоханкалық-несепағар сегментінің лапароскопиялық пластикасы
Z87.7

Q63.8
5571.
Q63.8
Другие уточненные врожденные аномалии почки
55.54
Двусторонняя нефрэктомия
Z87.7
Q63.8
5572.
Q63.8
Другие уточненные врожденные аномалии почки
55.7002
Нефропексия (лапароскопическая ретроперитонеальная)
Z87.7
Q63.8
5573.
Q63.8
Другие уточненные врожденные аномалии почки
55.80
Другие восстановительные операции на почке
Z87.7
Q63.8
5574.
Q63.8
Другие уточненные врожденные аномалии почки
55.84
Уменьшение перекрута почечной питающей ножки
Z87.7

Q63.8
5571.
Q63.8
Бүйректің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
55.50
Толық нефрэктомия
Z87.7
Q63.8
5572.
Q63.8
Бүйректің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
55.5002
Толық нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Z87.7
Q63.8
5573.
Q63.8
Бүйректің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
55.51
Непроуретерэктомия
Z87.7
Q63.8
5574.
Q63.8
Бүйректің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
55.52
Қалған (жалғыз) бүйректің нефрэктомиясы
Z87.7

5605.
Q64.5
Врожденное отсутствие мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
Z87.7
Q64.5
5606.
Q64.6
Врожденный дивертикул мочевого пузыря
57.59
Открытое иссечение или деструкция пораженного участка или ткани мочевого пузыря
Z87.7
Q64.6
5607.
Q64.6
Врожденный дивертикул мочевого пузыря
57.89
Другие восстановительные операции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.6
5608.
Q64.6
Врожденный дивертикул мочевого пузыря
57.99
Прочие манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.6
5609.
Q64.7
Другие врожденные аномалии мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
57.59
Открытое иссечение или деструкция пораженного участка или ткани мочевого пузыря
Z87.7
Q64.7
5610.
Q64.7
Другие врожденные аномалии мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
57.89
Другие восстановительные операции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.7
5611.
Q64.7
Другие врожденные аномалии мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
57.99
Прочие манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.7
5612.
Q64.8
Другие уточненные врожденные аномалии мочевыделительной системы
57.59
Открытое иссечение или деструкция пораженного участка или ткани мочевого пузыря
Z87.7
Q64.8
5613.
Q64.8
Другие уточненные врожденные аномалии мочевыделительной системы
57.89
Другие восстановительные операции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.8
5614.
Q64.8
Другие уточненные врожденные аномалии мочевыделительной системы
57.99
Прочие манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.8
5615.
Q64.9
Врожденная аномалия мочевыделительной системы неуточненная
57.59
Открытое иссечение или деструкция пораженного участка или ткани мочевого пузыря
Z87.7
Q64.9
5616.
Q64.9
Врожденная аномалия мочевыделительной системы неуточненная
57.89
Другие восстановительные операции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.9
5617.
Q64.9
Врожденная аномалия мочевыделительной системы неуточненная
57.99
Прочие манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.9

5605.
Q64.1
Қуық экстрофиясы
Z87.7
Q64.1
5606.
Q64.2
Туа біткен артқы уретральды клапандар
Z87.7
Q64.2
5607.
Q64.3
Уретра мен қуық мойынының атрезиясы мен стенозының басқа түрлері
Z87.7
Q64.3
5608.
Q64.4
Аномалия зәр ағыны [урахуса]
Z87.7
Q64.4
5609.
Q64.5
Қуық пен несеп шығару арнасының туа біткен болмауы
Z87.7
Q64.5
5610.
Q64.6
Қуықтың туа біткен дивертикулы
57.59
Зақымдалған учаскені немесе қуық тіндерін ашық кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q64.6
5611.
Q64.6
Қуықтың туа біткен дивертикулы
57.89
Қуықтың басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q64.6
5612.
Q64.6
Қуықтың туа біткен дивертикулы
57.99
Қуықтағы басқа да манипуляциялар
Z87.7
Q64.6
5613.
Q64.7
Қуықтың және несеп шығару арнасының басқа да туа біткен ауытқулары
57.59
Зақымдалған учаскені немесе қуық тіндерін ашық кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q64.7
5614.
Q64.7
Қуықтың және несеп шығару арнасының басқа да туа біткен ауытқулары
57.89
Қуықтың басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q64.7
5615.
Q64.7
Қуықтың және несеп шығару арнасының басқа да туа біткен ауытқулары
57.99
Қуықтағы басқа да манипуляциялар
Z87.7
Q64.7
5616.
Q64.8
Зәр шығару жүйесінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
57.59
Зақымдалған учаскені немесе қуық тіндерін ашық кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q64.8
5617.
Q64.8
Зәр шығару жүйесінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
57.89
Қуықтың басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q64.8

Z87.7
Q65.1
5632.
Q65.1
Врожденный вывих бедра двусторонний
79.85
Открытое вправление вывиха бедра
Z87.7
Q65.1
5633.
Q65.1
Врожденный вывих бедра двусторонний
81.51
Полная замена тазобедренного сустава
209
81.51
Z54.0
Z96.6
Q65.1
Z87.7
Q65.1
5634.
Q65.1
Врожденный вывих бедра двусторонний
83.12
Тенотомия приводящей мышцы бедра
Z87.7
Q65.1
5635.
Q65.1
Врожденный вывих бедра двусторонний
Z87.7
Q65.1
5636.
Q65.2
Врожденный вывих бедра неуточненный
81.51
Полная замена тазобедренного сустава
209
81.51
Z54.0
Z96.6
Q65.2

Z87.7
Q65.1
5632.
Q65.1
Санның туа біткен шығуы екі жақты
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q65.1
5633.
Q65.1
Санның туа біткен шығуы екі жақты
78.75
Ортан жілік остеоклазиясы
Z87.7
Q65.1
5634.
Q65.1
Санның туа біткен шығуы екі жақты
79.45
Ортан жілік эпифизінің сынықтарының жабық репозициясы
Z87.7
Q65.1
5635.
Q65.1
Санның туа біткен шығуы екі жақты
79.75
Жамбас шығуының жабық репозициясы
Z87.7
Q65.1
5636.
Q65.1
Санның туа біткен шығуы екі жақты
79.85
Жамбас шығысын ашық түзету

Q67.6
5689.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
77.21
Клиновидная остеотомия лопатки. ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q67.6
5690.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.41
Другие восстановительные и пластические манипуляции на кости лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q67.6
5691.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z87.7
Q67.6
5692.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.61
Удаление имплантированных фиксаторов из лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q67.6
5693.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.62
Удаление имплантированных фиксаторов из плечевой кости
Z87.7
Q67.6
5694.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.71
Остеоклазия лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q67.6
5695.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.81
Диагностические манипуляции на кости лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины), не классифицируемые в других рубриках
Z87.7
Q67.6
5696.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
Z87.7
Q67.6
5697.
Q67.7
Врожденная килевидная грудь
Z87.7
Q67.7

Q67.6
5689.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
Z87.7
Q67.6
5690.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
34.74
Кеуденің деформациясын жою
Z87.7
Q67.6
5691.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q67.6
5692.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
34.99
Кеуде қуысындағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q67.6
5693.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
77.21
Жауырынның сыналы остеотомиясы. бұғана және кеуде қуысы (қабырға және кеуде)
Z87.7
Q67.6
5694.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.41
Жауырынның, бұғана мен кеуде қуысының сүйектеріне (қабырғалар мен кеудеге) басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар)
Z87.7
Q67.6
5695.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.60
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z87.7
Q67.6
5696.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.61
Қалақшадан, бұғана мен кеуде қуысынан имплантацияланған фиксаторларды алып тастау (қабырғалар мен кеуде))
Z87.7
Q67.6
5697.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.62
Иық сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z87.7
Q67.6

5698.
Q67.8
Другие врожденные деформации грудной клетки
Z87.7
Q67.8
5699.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
78.70
Остеоклазия кости неуточненной локализаци
Z87.7
Q68.0
5700.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
82.71
Коррекция натяжения сухожилия
Z87.7
Q68.0
5701.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
82.72
Пластическая манипуляция на кисти с применением мышечного или фасциального трансплантата
Z87.7
Q68.0
5702.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
82.99
Прочие манипуляции на мышце, сухожилии и фасции кисти
Z87.7
Q68.0
5703.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.02
Миотомия (кроме кисти)
Z87.7

5698.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.71
Жауырынның, бұғана мен кеуде қуысының остеоклазиясы)
Z87.7
Q67.6
5699.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.81
Басқа айдарларда жіктелмейтін жауырынның, бұғана мен кеуде қуысының (қабырға мен кеуде) сүйектеріне диагностикалық манипуляциялар
Z87.7
Q67.6
5700.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
Z87.7
Q67.6
5701.
Q67.7
Туа біткен килевидті кеуде
Z87.7
Q67.7
5702.
Q67.8
Кеуде қуысының басқа да туа біткен деформациялары
Z87.7
Q67.8
5703.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
78.70
Анықталмаған сүйектің остеоклазиясы
Z87.7

Q68.0
5704.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.09
Другие виды рассечения мягкой ткани (кроме кисти)
Z87.7
Q68.0
5705.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.13
Другая тенотомия (кроме кисти)
Z87.7
Q68.0
5706.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Z87.7
Q68.0
5707.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.77
Перемещение или трансплантация мышцы
Z87.7

Q68.0
5704.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
82.71
Сіңірдің созылуын түзету
Z87.7
Q68.0
5705.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
82.72
Бұлшық ет немесе фасциалды трансплантатты қолдана отырып, қолдарға пластикалық манипуляция
Z87.7
Q68.0
5706.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
82.99
Бұлшық етке, сіңірге және қолдың фасциясына өзге де манипуляциялар
Z87.7
Q68.0
5707.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
83.02
Миотомия (қылқаламнан басқа))
Z87.7

Q68.0
5708.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.79
Другая транспозиция мышцы (кроме кисти)
Z87.7
Q68.0
5709.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.83
Коррекция натяжения сухожилия (кроме кисти)
Z87.7
Q68.0
5710.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.88
Другие пластические манипуляции на сухожилии (кроме кисти)
Z87.7
Q68.0
5711.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
86.63
Свободный полнослойный лоскут другой локализации
Z87.7

Q68.0
5708.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
83.09
Жұмсақ матаның басқа түрлері (қылқаламнан басқа))
Z87.7
Q68.0
5709.
Q68.0
Туа біткен деформациясы кеуделік-сосцевидті бұлшықық
83.13
Басқа тенотомия (қылқаламнан басқа))
Z87.7
Q68.0
5710.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
83.75
Сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау
Z87.7
Q68.0
5711.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
83.77
Бұлшық ет ауыстыру немесе трансплантациялау
Z87.7

Z87.7
Q68.2
5750.
Q68.2
Врожденная деформация колена
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z87.7
Q68.2
5751.
Q68.2
Врожденная деформация колена
Z87.7
Q68.2
5752.
Q68.3
Врожденное искривление бедра
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
209
77.25
Z54.0
Z87.7
Q68.3
5753.
Q68.3
Врожденное искривление бедра
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции

Z87.7
Q68.2
5750.
Q68.2
Туа біткен тізе деформациясы
86.63
Басқа локализацияның тегін толық кесіндісі
Z87.7
Q68.2
5751.
Q68.2
Туа біткен тізе деформациясы
86.69
Басқа жерде орналасқан тері құрағының басқа түрлері
Z87.7
Q68.2
5752.
Q68.2
Туа біткен тізе деформациясы
86.70
Аяқтағы кескіш, әйтпесе анықталмаған
Z87.7
Q68.2
5753.
Q68.2
Туа біткен тізе деформациясы
86.71
Аяқтағы кесінділерді немесе кең негізде кесінділерді кесу және дайындау

Q68.4
5784.
Q68.4
Врожденное искривление большеберцовой и малоберцовой костей
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
Z87.7
Q68.4
5785.
Q68.4
Врожденное искривление большеберцовой и малоберцовой костей
86.63
Свободный полнослойный лоскут другой локализации
Z87.7
Q68.4
5786.
Q68.4
Врожденное искривление большеберцовой и малоберцовой костей
86.69
Другие виды кожного лоскута другой локализации
Z87.7

Q68.4
5784.
Q68.4
Үлкен жілік және аз жілік сүйектерінің туа біткен қисаюы
78.70
Анықталмаған сүйектің остеоклазиясы
Z87.7
Q68.4
5785.
Q68.4
Үлкен жілік және аз жілік сүйектерінің туа біткен қисаюы
79.36
Ішкі бекітумен үлкен жілік және кіші жілік сүйектерінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z87.7
Q68.4
5786.
Q68.4
Үлкен жілік және аз жілік сүйектерінің туа біткен қисаюы
79.362
Блоктаушы экстрамедуллярлы остеосинтезбен ішкі фиксациялаумен үлкен Герц және аз Герц сүйектерінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z87.7

5915.
Q70.9
Синдактилия неуточненная
82.79
Пластическая манипуляция на кисти с другим трансплантатом или имплантатом
Z87.7
Q70.9
5916.
Q70.9
Синдактилия неуточненная
82.81
Перемещение пальца руки, кроме большого пальца
Z87.7
Q70.9
5917.
Q70.9
Синдактилия неуточненная
82.89
Другие пластические манипуляции на кисти
Z87.7
Q70.9
5918.
Q70.9
Синдактилия неуточненная
86.85
Коррекция синдактилии
Z87.7
Q70.9
5919.
Q71.0
Врожденное полное отсутствие верхней(их) конечности(ей)
Z87.7
Q71.0
5920.
Q71.1
Врожденное отсутствие плеча и предплечья при наличии кисти
78.32
Манипуляции по удлинению плечевой кости
Z87.7
Q71.1
5921.
Q71.1
Врожденное отсутствие плеча и предплечья при наличии кисти
Z87.7
Q71.1
5922.
Q71.2
Врожденное отсутствие предплечья и кисти
Z87.7
Q71.2

5915.
Q70.4
Полисиндактилия
82.79
Басқа трансплантатпен немесе имплантатпен қолдарға пластикалық манипуляция
Z87.7
Q70.4
5916.
Q70.4
Полисиндактилия
82.89
Қылқаламдағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q70.4
5917.
Q70.4
Полисиндактилия
86.85
Синдактилияны түзету
Z87.7
Q70.4
5918.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
82.72
Бұлшық ет немесе фасциалды трансплантатты қолдана отырып, қолдарға пластикалық манипуляция
Z87.7
Q70.9
5919.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
82.79
Басқа трансплантатпен немесе имплантатпен қолдарға пластикалық манипуляция
Z87.7
Q70.9
5920.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
82.81
Үлкен саусақтан басқа қол саусағын жылжыту
Z87.7
Q70.9
5921.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
82.89
Қылқаламдағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q70.9
5922.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
86.85
Синдактилияны түзету
Z87.7
Q70.9

5923.
Q71.3
Врожденное отсутствие кисти и пальца(ев)
82.89
Другие пластические манипуляции на кисти
Z87.7
Q71.3
5924.
Q71.3
Врожденное отсутствие кисти и пальца(ев)
Z87.7
Q71.3
5925.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
78.33
Манипуляции по удлинению лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.4
5926.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
78.39
Манипуляции по удлинению прочих костей
Z87.7
Q71.4
5927.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
78.43
Другие восстановительные и пластические манипуляции на лучевой и локтевой костях
Z87.7
Q71.4
5928.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
78.63
Удаление имплантированных фиксаторов из лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.4
5929.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Z87.7
Q71.4
5930.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
Z87.7
Q71.4

5923.
Q71.0
Аяқ-қолдың туа біткен толық болмауы)
Z87.7
Q71.0
5924.
Q71.1
Білек пен иықтың туа біткен болмауы
78.32
Иық сүйегінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.1
5925.
Q71.1
Білек пен иықтың туа біткен болмауы
Z87.7
Q71.1
5926.
Q71.2
Білек пен қолдың туа біткен болмауы
Z87.7
Q71.2
5927.
Q71.3
Қол мен саусақтың туа біткен болмауы)
82.89
Қылқаламдағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.3
5928.
Q71.3
Қол мен саусақтың туа біткен болмауы)
Z87.7
Q71.3
5929.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
78.33
Сәуле және шынтақ сүйектерінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.4
5930.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
78.39
Басқа сүйектердің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.4

5931.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
Z87.7
Q71.4
5932.
Q71.5
Продольное укорочение локтевой кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q71.5
5933.
Q71.5
Продольное укорочение локтевой кости
78.33
Манипуляции по удлинению лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.5
5934.
Q71.5
Продольное укорочение локтевой кости
78.39
Манипуляции по удлинению прочих костей
Z87.7
Q71.5

5931.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
78.43
Сәуле және шынтақ сүйектеріндегі басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.4
5932.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
78.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z87.7
Q71.4
5933.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
83.75
Сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау
Z87.7
Q71.4
5934.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
84.991
Компрессиялық-дистракциялық остеосинтезге арналған аппарат салу
Z87.7
Q71.4

5935.
Q71.5
Продольное укорочение локтевой кости
78.43
Другие восстановительные и пластические манипуляции на лучевой и локтевой костях
Z87.7
Q71.5
5936.
Q71.5
Продольное укорочение локтевой кости
Z87.7
Q71.5
5937.
Q71.6
Клешнеобразная кисть
78.34
Манипуляции по удлинению кости запястья и пястной кости
Z87.7
Q71.6
5938.
Q71.6
Клешнеобразная кисть
78.44
Другие восстановительные и пластические манипуляции на кости запястья и пястной кости
Z87.7
Q71.6

5935.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
Z87.7
Q71.4
5936.
Q71.5
Шынтақ сүйегінің бойлық қысқаруы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q71.5
5937.
Q71.5
Шынтақ сүйегінің бойлық қысқаруы
78.33
Сәуле және шынтақ сүйектерінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.5
5938.
Q71.5
Шынтақ сүйегінің бойлық қысқаруы
78.39
Басқа сүйектердің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.5

5939.
Q71.6
Клешнеобразная кисть
78.84
Диагностические манипуляции на кости запястья и пястной кости, не классифицируемые в других рубриках
Z87.7
Q71.6
5940.
Q71.6
Клешнеобразная кисть
86.74
Фиксация лоскута на ножке или лоскута на широком основании к другим частям тела
Z87.7
Q71.6
5941.
Q71.6
Клешнеобразная кисть
Z87.7
Q71.6
5942.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
77.22
Клиновидная остеотомия плечевой кости
Z87.7
Q71.8

5939.
Q71.5
Шынтақ сүйегінің бойлық қысқаруы
78.43
Сәуле және шынтақ сүйектеріндегі басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.5
5940.
Q71.5
Шынтақ сүйегінің бойлық қысқаруы
Z87.7
Q71.5
5941.
Q71.6
Клешне тәрізді қылқалам
78.34
Білек сүйегінің және алақан сүйегінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.6
5942.
Q71.6
Клешне тәрізді қылқалам
78.44
Білек және алақан сүйегінің сүйегіне басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.6

5943.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
77.23
Клиновидная остеотомия лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.8
5944.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
77.33
Другие виды пересечения костей лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.8
5945.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
77.87
Другое частичное иссечение большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q71.8
5946.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.09
Трансплантация прочих костей
Z87.7

5943.
Q71.6
Клешне тәрізді қылқалам
78.84
Басқа айдарларда жіктелмейтін білек сүйегіне және алақан сүйегіне диагностикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.6
5944.
Q71.6
Клешне тәрізді қылқалам
86.74
Кесінді аяқта немесе кесінді дененің басқа бөліктеріне кең негізде бекіту
Z87.7
Q71.6
5945.
Q71.6
Клешне тәрізді қылқалам
Z87.7
Q71.6
5946.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
77.22
Клиновидная остеотомия иық сүйегінің
Z87.7

5963.
Q72.0
Врожденное полное отсутствие нижней(их) конечности(ей)
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.0
5964.
Q72.0
Врожденное полное отсутствие нижней(их) конечности(ей)
Z87.7
Q72.0
5965.
Q72.1
Врожденное отсутствие бедра и голени при наличии стопы
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.1
5966.
Q72.1
Врожденное отсутствие бедра и голени при наличии стопы
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.1
5967.
Q72.1
Врожденное отсутствие бедра и голени при наличии стопы
78.30
Манипуляции по удлинению конечности неуточненной локализации
Z87.7
Q72.1
5968.
Q72.1
Врожденное отсутствие бедра и голени при наличии стопы
Z87.7
Q72.1
5969.
Q72.2
Врожденное отсутствие голени и стопы
77.35
Другие виды пересечения бедренной кости
Z87.7
Q72.2
5970.
Q72.2
Врожденное отсутствие голени и стопы
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.2
5971.
Q72.2
Врожденное отсутствие голени и стопы
Z87.7
Q72.2

5963.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
Z87.7
Q71.8
5964.
Q71.9
Аяқтың жоғарғы бөлігін қысқартатын, анықталмаған ақау
78.33
Сәуле және шынтақ сүйектерінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.9
5965.
Q71.9
Аяқтың жоғарғы бөлігін қысқартатын, анықталмаған ақау
78.34
Білек сүйегінің және алақан сүйегінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.9
5966.
Q71.9
Аяқтың жоғарғы бөлігін қысқартатын, анықталмаған ақау
Z87.7
Q71.9
5967.
Q72.0
Аяқ-қолдың туа біткен толық болмауы)
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.0
5968.
Q72.0
Аяқ-қолдың туа біткен толық болмауы)
Z87.7
Q72.0
5969.
Q72.1
Табан болған кезде сан мен сирақтың туа біткен болмауы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.1
5970.
Q72.1
Табан болған кезде сан мен сирақтың туа біткен болмауы
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.1
5971.
Q72.1
Табан болған кезде сан мен сирақтың туа біткен болмауы
78.30
Анықталмаған локализациядағы аяқ-қолдың ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q72.1

5972.
Q72.3
Врожденное отсутствие стопы и пальца(ев)
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.3
5973.
Q72.3
Врожденное отсутствие стопы и пальца(ев)
Z87.7
Q72.3
5974.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.4
5975.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.4
5976.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q72.4
5977.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.35
Манипуляции по удлинению бедренной кости
Z87.7
Q72.4
5978.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.65
Удаление имплантированных фиксаторов из бедренной кости
Z87.7
Q72.4
5979.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
84.82
Имплантация и переустановка динамической стабилизационной системы, основанной на педикулярных винтах
Z87.7
Q72.4
5980.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
Z87.7

5972.
Q72.1
Табан болған кезде сан мен сирақтың туа біткен болмауы
Z87.7
Q72.1
5973.
Q72.2
Сирақ пен табанның туа біткен болмауы
77.35
Ортан жілік қиылысының басқа түрлері
Z87.7
Q72.2
5974.
Q72.2
Сирақ пен табанның туа біткен болмауы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.2
5975.
Q72.2
Сирақ пен табанның туа біткен болмауы
Z87.7
Q72.2
5976.
Q72.3
Аяқ пен саусақтың туа біткен болмауы)
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.3
5977.
Q72.3
Аяқ пен саусақтың туа біткен болмауы)
Z87.7
Q72.3
5978.
Q72.4
Сан сүйегінің бойлық қысқаруы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.4
5979.
Q72.4
Сан сүйегінің бойлық қысқаруы
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.4
5980.
Q72.4
Сан сүйегінің бойлық қысқаруы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7

5993.
Q72.6
Продольное укорочение малоберцовой кости
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.6
5994.
Q72.6
Продольное укорочение малоберцовой кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q72.6
5995.
Q72.6
Продольное укорочение малоберцовой кости
78.37
Манипуляции по удлинению большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q72.6
5996.
Q72.6
Продольное укорочение малоберцовой кости
Z87.7

5993.
Q72.5
Үлкен жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
84.991
Компрессиялық-дистракциялық остеосинтезге арналған аппарат салу
Z87.7
Q72.5
5994.
Q72.5
Үлкен жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
Z87.7
Q72.5
5995.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
77.37
Үлкен жілік және кіші жілік сүйектерінің қиылысуының басқа түрлері
Z87.7
Q72.6
5996.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7

Q72.6
5997.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.7
5998.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.7
5999.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
78.18
Применение внешнего фиксирующего устройства на предплюсневую и плюсневую кости
Z87.7
Q72.7
6000.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
78.38
Манипуляции по удлинению предплюсневой и плюсневой кости
Z87.7
Q72.7

Q72.6
5997.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.6
5998.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q72.6
5999.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
78.37
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q72.6
6000.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
Z87.7
Q72.6

6001.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
Z87.7
Q72.7
6002.
Q72.8
Другие дефекты, укорачивающие нижнюю (ие) конечность (ти)
77.27
Клиновидная остеотомия большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q72.8
6003.
Q72.8
Другие дефекты, укорачивающие нижнюю (ие) конечность (ти)
77.35
Другие виды пересечения бедренной кости
Z87.7
Q72.8
6004.
Q72.8
Другие дефекты, укорачивающие нижнюю (ие) конечность (ти)
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.8

6001.
Q72.7
Табанның туа біткен бұзылуы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.7
6002.
Q72.7
Табанның туа біткен бұзылуы
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.7
6003.
Q72.7
Табанның туа біткен бұзылуы
78.18
Сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q72.7
6004.
Q72.7
Табанның туа біткен бұзылуы
78.38
Сүйектің және сүйектің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q72.7

6032.
Q73.1
Фокомелия конечности(ей) неуточненной(ых)
77.27
Клиновидная остеотомия большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q73.1
6033.
Q73.1
Фокомелия конечности(ей) неуточненной(ых)
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q73.1
6034.
Q73.1
Фокомелия конечности(ей) неуточненной(ых)
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q73.1
6035.
Q73.1
Фокомелия конечности(ей) неуточненной(ых)
Z87.7
Q73.1
6036.
Q73.8
Другие врожденные дефекты, укорачивающие конечность(и), неуточненную(ые)
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
Z87.7
Q73.8

6032.
Q72.9
Туа біткен ақау, аяқтың қысқаруы, анықталмаған
Z87.7
Q72.9
6033.
Q73.0
Анықталмаған аяқ-қолдың туа біткен болмауы)
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q73.0
6034.
Q73.0
Анықталмаған аяқ-қолдың туа біткен болмауы)
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q73.0
6035.
Q73.0
Анықталмаған аяқ-қолдың туа біткен болмауы)
Z87.7
Q73.0
6036.
Q73.1
Анықталмаған аяқ-қолдың фокомелиясы)
77.27
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің сына тәрізді остеотомиясы
Z87.7
Q73.1

Z87.7
Q74.0
6047.
Q74.0
Другие врожденные аномалии верхней конечности (ей), включая плечевой пояс
77.83
Другое частичное иссечение лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q74.0
6048.
Q74.0
Другие врожденные аномалии верхней конечности (ей), включая плечевой пояс
78.12
Применение внешнего фиксирующего устройства на плечевую кость
Z87.7
Q74.0
6049.
Q74.1
Врожденная аномалия коленного сустава
Z87.7
Q74.1
6050.
Q74.2
Другие врожденные аномалии нижней(их) конечности(ей), включая тазовый пояс
77.27
Клиновидная остеотомия большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q74.2

Z87.7
Q73.8
6047.
Q74.0
Иық белін қоса алғанда, қолдың басқа да туа біткен ауытқулары
77.11
Жауырын кесудің басқа түрлері. бұғана және кеуде қуысы (қабырға және кеуде) бөлінбейтін
Z87.7
Q74.0
6048.
Q74.0
Иық белін қоса алғанда, қолдың басқа да туа біткен ауытқулары
77.13
Бөлмей сәулелі және шынтақ сүйектерін кесудің басқа түрлері
Z87.7
Q74.0
6049.
Q74.0
Иық белін қоса алғанда, қолдың басқа да туа біткен ауытқулары
77.23
Сәулелік және шынтақ сүйектерінің сыналы остеотомиясы
Z87.7
Q74.0
6050.
Q74.0
Иық белін қоса алғанда, қолдың басқа да туа біткен ауытқулары
77.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q74.0

6051.
Q74.3
Врожденный множественный артрогрипоз
Z87.7
Q74.3
6052.
Q74.8
Другие уточненные врожденные аномалии конечности(ей)
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
Z87.7
Q74.8
6053.
Q74.8
Другие уточненные врожденные аномалии конечности(ей)
77.27
Клиновидная остеотомия большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q74.8
6054.
Q74.8
Другие уточненные врожденные аномалии конечности(ей)
77.32
Другие виды пересечения плечевой кости
Z87.7
Q74.8

6051.
Q74.0
Иық белін қоса алғанда, қолдың басқа да туа біткен ауытқулары
77.83
Сәуле және шынтақ сүйектерін басқа ішінара кесу
Z87.7
Q74.0
6052.
Q74.0
Иық белін қоса алғанда, қолдың басқа да туа біткен ауытқулары
78.12
Иық сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q74.0
6053.
Q74.1
Тізе буынының туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q74.1
6054.
Q74.2
Жамбас белдігін қоса алғанда, аяқ-қолдың басқа да туа біткен ауытқулары
77.27
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің сына тәрізді остеотомиясы
Z87.7
Q74.2

6086.
Q75.4
Челюстно-лицевой дизостоз
76.19
Другие диагностические манипуляции на костях и суставах лицевого черепа
Z87.7
Q75.4
6087.
Q75.4
Челюстно-лицевой дизостоз
Z87.7
Q75.4
6088.
Q75.5
Окуломандибулярный дизостоз
Z87.7
Q75.5
6089.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
01.19
Другие диагностические процедуры на черепе
Z87.7
Q75.8
6090.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
01.51
Иссечение пораженного участка или ткани мозговых оболочек
244
01.51
Z50.8
Z50.8
Q75.8
Z87.7
Q75.8
6091.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
01.60
Иссечения пораженного участка черепа
Z87.7
Q75.8
6092.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
02.01
Вскрытие черепных швов
244
02.01
Z50.8
Z50.8
Q75.8
Z87.7
Q75.8
6093.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
02.03
Формирование черепного костного трансплантата
Z87.7
Q75.8
6094.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
02.04
Костный трансплантат в череп
Z87.7
Q75.8
6095.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
02.05
Установка черепной пластинки
244
02.05
Z50.8
Z50.8
Q75.8
Z87.7
Q75.8
6096.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
02.06
Другие виды остеопластики черепа

6086.
Q75.2
Гипертелоризм
Z87.7
Q75.2
6087.
Q75.3
Макроцефалия
Z87.7
Q75.3
6088.
Q75.4
Жақ-бет дизостозы
76.09
Бет сүйегінің басқа түрлері
Z87.7
Q75.4
6089.
Q75.4
Жақ-бет дизостозы
76.11
Бет сүйегінің биопсиясы
Z87.7
Q75.4
6090.
Q75.4
Жақ-бет дизостозы
76.19
Бет бас сүйегінің сүйектері мен буындарындағы басқа да диагностикалық манипуляциялар
Z87.7
Q75.4
6091.
Q75.4
Жақ-бет дизостозы
Z87.7
Q75.4
6092.
Q75.5
Окуломандибулярлық дизостоз
Z87.7
Q75.5
6093.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
01.19
Бас сүйектің басқа диагностикалық процедуралары
Z87.7
Q75.8
6094.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
01.51
Зақымданған жерді немесе ми қабығының тіндерін кесу
Z87.7
Q75.8
6095.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
01.60
Бас сүйектің зақымданған бөлігін кесу
Z87.7
Q75.8
6096.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
02.01
Бас сүйек тігістерін ашу

6108.
Q76.2
Врожденный спондилолистез
80.50
Иссечение или деструкция межпозвоночного диска, неуточненная
Z87.7
Q76.2
6109.
Q76.2
Врожденный спондилолистез
Z87.7
Q76.2
6110.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
03.10
Перерезка корешков спиномозговых нервов (ризотомия)
Z87.7
Q76.3
6111.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.3
6112.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.10
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость неуточненной локализации
Z87.7
Q76.3
6113.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.40
Другие восстановительные или пластические операции на костях
Z87.7
Q76.3
6114.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z87.7
Q76.3
6115.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.61
Удаление имплантированных фиксаторов из лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q76.3
6116.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
244
78.69
Z50.8
Z50.8
Q76.3
Z87.7
Q76.3
6117.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
81.04
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ
Z87.7
Q76.3
6118.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
81.041
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
244
81.041
Z50.8
Z50.8
Q76.3
Z87.7
Q76.3
6119.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
81.042
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
244
81.042
Z50.8
Z50.8
Q76.3
Z87.7
Q76.3
6120.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
81.043
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, протезирование диска
Z87.7
Q76.3
6121.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
81.05
Спондилодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ
Z87.7
Q76.3

6108.
Q76.0
Spina bifida occulta (артқы Бифид оккульт)
Z87.7
Q76.0
6109.
Q76.1
Клиппель-Фейль Синдромы
83.02
Миотомия (қылқаламнан басқа))
Z87.7
Q76.1
6110.
Q76.1
Клиппель-Фейль Синдромы
83.75
Сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау
Z87.7
Q76.1
6111.
Q76.1
Клиппель-Фейль Синдромы
Z87.7
Q76.1
6112.
Q76.2
Туа біткен спондилолистез
80.50
Анықталмаған омыртқааралық дискіні кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q76.2
6113.
Q76.2
Туа біткен спондилолистез
Z87.7
Q76.2
6114.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
03.10
Жұлын нервтерінің түбіршектерін кесу (ризотомия)
Z87.7
Q76.3
6115.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.3
6116.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
78.10
Анықталмаған локализацияның сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q76.3
6117.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
78.40
Сүйектердегі басқа қалпына келтіру немесе пластикалық операциялар
Z87.7
Q76.3
6118.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
78.60
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z87.7
Q76.3
6119.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
78.61
Қалақшадан, бұғана мен кеуде қуысынан имплантацияланған фиксаторларды алып тастау (қабырғалар мен кеуде))
Z87.7
Q76.3
6120.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z87.7
Q76.3
6121.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
81.04
Кеуде және бел омыртқаларының спондилезі, алдыңғы қол жеткізу
Z87.7
Q76.3

Q76.4
6155.
Q76.4
Другие врожденные аномалии позвоночника, не связанные со сколиозом
81.071
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z87.7
Q76.4
6156.
Q76.4
Другие врожденные аномалии позвоночника, не связанные со сколиозом
81.072
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами

Q76.4
6155.
Q76.4
Сколиозбен байланысты емес омыртқаның басқа да туа біткен ауытқулары
81.061
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z87.7
Q76.4
6156.
Q76.4
Сколиозбен байланысты емес омыртқаның басқа да туа біткен ауытқулары
81.062
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы қол жеткізу

6177.
Q76.7
Врожденная аномалия грудины
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.7
6178.
Q76.7
Врожденная аномалия грудины
Z87.7
Q76.7
6179.
Q76.8
Другие врожденные аномалии костей грудной клетки
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.8
6180.
Q76.8
Другие врожденные аномалии костей грудной клетки
78.09
Трансплантация прочих костей
Z87.7
Q76.8
6181.
Q76.8
Другие врожденные аномалии костей грудной клетки
78.41
Другие восстановительные и пластические манипуляции на кости лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q76.8
6182.
Q76.8
Другие врожденные аномалии костей грудной клетки
Z87.7
Q76.8
6183.
Q76.9
Врожденная аномалия костей грудной клетки неуточненная
Z87.7
Q76.9
6184.
Q77.0
Ахондрогенезия
Z87.7
Q77.0
6185.
Q77.1
Маленький рост, не совместимый с жизнью
Z87.7
Q77.1
6186.
Q77.2
Синдром короткого ребра
Z87.7
Q77.2
6187.
Q77.4
Ахондроплазия
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
Z87.7
Q77.4
6188.
Q77.4
Ахондроплазия
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q77.4
6189.
Q77.4
Ахондроплазия
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q77.4
6190.
Q77.5
Дистрофическая дисплазия
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q77.5
6191.
Q77.5
Дистрофическая дисплазия
Z87.7
Q77.5
6192.
Q77.6
Хондроэктодермальная дисплазия
Z87.7
Q77.6

6177.
Q76.6
Қабырғалардың басқа да туа біткен ауытқулары
77.41
Жауырынның, бұғана сүйегінің және кеуде қуысының биопсиясы)
Z87.7
Q76.6
6178.
Q76.6
Қабырғалардың басқа да туа біткен ауытқулары
78.10
Анықталмаған локализацияның сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q76.6
6179.
Q76.6
Қабырғалардың басқа да туа біткен ауытқулары
78.61
Қалақшадан, бұғана мен кеуде қуысынан имплантацияланған фиксаторларды алып тастау (қабырғалар мен кеуде))
Z87.7
Q76.6
6180.
Q76.6
Қабырғалардың басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q76.6
6181.
Q76.7
Кеуденің туа біткен ауытқулары
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.7
6182.
Q76.7
Кеуденің туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q76.7
6183.
Q76.8
Кеуде қуысы сүйектерінің басқа да туа біткен ауытқулары
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.8
6184.
Q76.8
Кеуде қуысы сүйектерінің басқа да туа біткен ауытқулары
78.09
Басқа сүйектерді трансплантациялау
Z87.7
Q76.8
6185.
Q76.8
Кеуде қуысы сүйектерінің басқа да туа біткен ауытқулары
78.41
Жауырынның, бұғана мен кеуде қуысының сүйектеріне (қабырғалар мен кеудеге) басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар)
Z87.7
Q76.8
6186.
Q76.8
Кеуде қуысы сүйектерінің басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q76.8
6187.
Q76.9
Анықталмаған кеуде қуысы сүйектерінің туа біткен аномалиясы
Z87.7
Q76.9
6188.
Q77.0
Ахондрогенезия
Z87.7
Q77.0
6189.
Q77.1
Маленький рост, несовместимый с жизнью
Z87.7
Q77.1
6190.
Q77.2
Синдром короткой стенки
Z87.7
Q77.2
6191.
Q77.4
Ахондроплазия
77.25
Жамбас сүйегінің сыналы остеотомиясы
Z87.7
Q77.4
6192.
Q77.4
Ахондроплазия
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q77.4

6193.
Q77.7
Спондилоэпифизарная дисплазия
81.82
Коррекция рецидивирующего вывиха плеча
Z87.7
Q77.7
6194.
Q77.7
Спондилоэпифизарная дисплазия
Z87.7
Q77.7
6195.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q77.8
6196.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
78.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на прочих костях
Z87.7
Q77.8
6197.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
78.62
Удаление имплантированных фиксаторов из плечевой кости
Z87.7
Q77.8
6198.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
78.65
Удаление имплантированных фиксаторов из бедренной кости
Z87.7
Q77.8
6199.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
Z87.7
Q77.8
6200.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
Z87.7
Q77.8

6193.
Q77.4
Ахондроплазия
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q77.4
6194.
Q77.5
Дистрофиялық дисплазия
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q77.5
6195.
Q77.5
Дистрофиялық дисплазия
Z87.7
Q77.5
6196.
Q77.6
Хондроэктодермальды дисплазия
Z87.7
Q77.6
6197.
Q77.7
Спондилоэпифизарлы дисплазия
81.82
Иықтың қайталанатын шығуын түзету
Z87.7
Q77.7
6198.
Q77.7
Спондилоэпифизарлы дисплазия
Z87.7
Q77.7
6199.
Q77.8
Түтік сүйектері мен омыртқа бағанасының өсу ақаулары бар басқа остеохондродисплазия
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q77.8
6200.
Q77.8
Түтік сүйектері мен омыртқа бағанасының өсу ақаулары бар басқа остеохондродисплазия
78.49
Басқа сүйектердегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q77.8

Q78.6
6232.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.62
Локальное иссечение пораженного участка или ткани плечевой кости
Z87.7
Q78.6
6233.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.63
Локальное иссечение пораженного участка или ткани лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q78.6
6234.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.65
Локальное иссечение пораженного участка или ткани бедренной кости
Z87.7
Q78.6
6235.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.67
Локальное иссечение пораженного участка или ткани большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7

Q78.6
6232.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.33
Сәуле және шынтақ сүйектері сүйектерінің қиылысуының басқа түрлері
Z87.7
Q78.6
6233.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.35
Ортан жілік қиылысының басқа түрлері
Z87.7
Q78.6
6234.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.37
Үлкен жілік және кіші жілік сүйектерінің қиылысуының басқа түрлері
Z87.7
Q78.6
6235.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.61
Зақымданған жерді немесе жауырынның сүйек тіндерін жергілікті кесу. бұғана және кеуде қуысы (қабырға және кеуде)
Z87.7

Q78.6
6236.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.83
Другое частичное иссечение лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q78.6
6237.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.85
Другое частичное иссечение бедренной кости
Z87.7
Q78.6
6238.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.87
Другое частичное иссечение большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q78.6
6239.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
78.13
Применение внешнего фиксирующего устройства на лучевую и локтевую кость
Z87.7

Q78.6
6236.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.62
Зақымданған жерді немесе иық сүйегінің тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q78.6
6237.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q78.6
6238.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.65
Зақымданған жерді немесе жамбас сүйегінің тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q78.6
6239.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.67
Зақымданған жерді немесе үлкен жілік және аз жілік тінін жергілікті кесу
Z87.7

Q79.0
6262.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
54.00
Рассечение брюшной стенки
Z87.7
Q79.0
6263.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q79.0
6264.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
54.11
Лапаротомия диагностическая
Z87.7
Q79.0
6265.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
54.19
Прочая лапаротомия
Z87.7
Q79.0
6266.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
Z87.7
Q79.0
6267.
Q79.1
Другие пороки развития диафрагмы
34.84
Другие виды восстановительных операций на диафрагме
Z87.7
Q79.1
6268.
Q79.1
Другие пороки развития диафрагмы
34.89
Другие манипуляции на диафрагме
Z87.7
Q79.1

Q79.0
6262.
Q79.0
Получение единовременного пособия при диафрагмальная грыжа
53.70
Іш қабырғасы мен ішперде басқа да қалпына келтіру манипуляциялары
Z87.7
Q79.0
6263.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
53.80
Диафрагманың жарығын жою торакальды қол жеткізу,баскаша анақтыланбаған
Z87.7
Q79.0
6264.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
53.81
Диафрагма жарығын жою торакальды қол жеткізу, диафрагма плитасы
Z87.7
Q79.0
6265.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
53.82
Парастернальды жарықты жою
Z87.7
Q79.0
6266.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
54.00
Құрсақ қабырғасын кесу
Z87.7
Q79.0
6267.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q79.0
6268.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
54.11
Диагностикалық Лапаротомия
Z87.7
Q79.0

6269.
Q79.1
Другие пороки развития диафрагмы
Z87.7
Q79.1
6270.
Q79.2
Экзомфалоз
45.93
Резекция участка тонкого кишечника, инвагинационный илеоасцедоанастомоз 'конец в бок'
Z87.7
Q79.2
6271.
Q79.2
Экзомфалоз
54.30
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани брюшной стенки или пупка
Z87.7
Q79.2
6272.
Q79.2
Экзомфалоз
54.63
Другие виды ушивания брюшной стенки
Z87.7
Q79.2
6273.
Q79.2
Экзомфалоз
54.71
Устранение несращения передней брюшной стенки
Z87.7
Q79.2
6274.
Q79.2
Экзомфалоз
54.72
Другие виды восстановительных манипуляций на брюшной стенке
Z87.7

6269.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
54.19
Өзге лапаротомия
Z87.7
Q79.0
6270.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
Z87.7
Q79.0
6271.
Q79.1
Диафрагма дамуының басқа ақаулары
34.84
Диафрагмадағы қалпына келтіру операцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q79.1
6272.
Q79.1
Диафрагма дамуының басқа ақаулары
34.89
Диафрагмадағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q79.1
6273.
Q79.1
Диафрагма дамуының басқа ақаулары
Z87.7
Q79.1
6274.
Q79.2
Экзомфалоз
45.93
Аш ішектің бөлігін резекциялау, инвагинациялық илеоасцендоанастомоз 'бүйіріндегі соңы'
Z87.7

Q79.2
6275.
Q79.2
Экзомфалоз
54.73
Другие виды восстановительных манипуляций на брюшине
Z87.7
Q79.2
6276.
Q79.2
Экзомфалоз
54.74
Другие восстановительные операции на сальнике
Z87.7
Q79.2
6277.
Q79.2
Экзомфалоз
54.75
Другие виды восстановительных манипуляций на брыжейке
Z87.7
Q79.2
6278.
Q79.2
Экзомфалоз
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z87.7
Q79.2
6279.
Q79.2
Экзомфалоз
Z87.7
Q79.2
6280.
Q79.3
Гастрошизис
45.62
Другие виды частичной резекции тонкой кишки
Z87.7
Q79.3

Q79.2
6275.
Q79.2
Экзомфалоз
54.30
Құрсақ қабырғасының немесе Кіндігінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q79.2
6276.
Q79.2
Экзомфалоз
54.63
Құрсақ қабырғасын тігудің басқа түрлері
Z87.7
Q79.2
6277.
Q79.2
Экзомфалоз
54.71
Алдыңғы құрсақ қабырғасының бітелуін жою
Z87.7
Q79.2
6278.
Q79.2
Экзомфалоз
54.72
Құрсақ қабырғасындағы қалпына келтіру манипуляцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q79.2
6279.
Q79.2
Экзомфалоз
54.73
Ішперде қалпына келтіру манипуляцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q79.2
6280.
Q79.2
Экзомфалоз
54.74
Сальникадағы басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q79.2

6281.
Q79.3
Гастрошизис
45.92
Анастомоз тонкой кишки в прямокишечную культю
Z87.7
Q79.3
6282.
Q79.3
Гастрошизис
45.93
Резекция участка тонкого кишечника, инвагинационный илеоасцедоанастомоз 'конец в бок'
Z87.7
Q79.3
6283.
Q79.3
Гастрошизис
46.01
Экстериоризация тонкой кишки
Z87.7
Q79.3
6284.
Q79.3
Гастрошизис
46.02
Резекция сегмента тонкой кишки, выведенного на поверхность тела
Z87.7
Q79.3
6285.
Q79.3
Гастрошизис
46.03
Экстериоризация толстой кишки
Z87.7

6281.
Q79.2
Экзомфалоз
54.75
Брыжейкадағы қалпына келтіру манипуляцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q79.2
6282.
Q79.2
Экзомфалоз
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q79.2
6283.
Q79.2
Экзомфалоз
Z87.7
Q79.2
6284.
Q79.3
Гастрошизис
45.62
Ішектің жартылай резекциясының басқа түрлері
Z87.7
Q79.3
6285.
Q79.3
Гастрошизис
45.92
Тік ішектің өсіндісіне аш ішектің анастомозы
Z87.7

Q79.3
6286.
Q79.3
Гастрошизис
46.11
Временная колостомия
Z87.7
Q79.3
6287.
Q79.3
Гастрошизис
53.61
Устранение грыжи с рассечением и использованием протеза
Z87.7
Q79.3
6288.
Q79.3
Гастрошизис
53.70
Другие восстановительные манипуляции на брюшной стенке и брюшине
Z87.7
Q79.3
6289.
Q79.3
Гастрошизис
53.71
Лапароскопическая фундопликация
Z87.7
Q79.3
6290.
Q79.3
Гастрошизис
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q79.3
6291.
Q79.3
Гастрошизис
54.50
Лапаротомия, устранение непроходимости (резекция, стома или анастомоз), висцеролиз
Z87.7

Q79.3
6286.
Q79.3
Гастрошизис
45.93
Аш ішектің бөлігін резекциялау, инвагинациялық илеоасцендоанастомоз 'бүйіріндегі соңы'
Z87.7
Q79.3
6287.
Q79.3
Гастрошизис
46.01
Аш ішектің экстериоризациясы
Z87.7
Q79.3
6288.
Q79.3
Гастрошизис
46.02
Дене бетіне шығарылған аш ішектің сегментін резекциялау
Z87.7
Q79.3
6289.
Q79.3
Гастрошизис
46.03
Тоқ ішектің экстериоризациясы
Z87.7
Q79.3
6290.
Q79.3
Гастрошизис
46.11
Уақытша колостомия
Z87.7
Q79.3
6291.
Q79.3
Гастрошизис
53.61
Кесу және протезді пайдалану арқылы жарықты жою
Z87.7

6302.
Q79.4
Синдром сливообразного живота
Z87.7
Q79.4
6303.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
53.70
Другие восстановительные манипуляции на брюшной стенке и брюшине
Z87.7
Q79.5
6304.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
54.19
Прочая лапаротомия
Z87.7
Q79.5
6305.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
54.22
Биопсия брюшной стенки или пупка
Z87.7
Q79.5
6306.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
54.30
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани брюшной стенки или пупка
Z87.7
Q79.5
6307.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
54.63
Другие виды ушивания брюшной стенки
Z87.7
Q79.5
6308.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
54.71
Устранение несращения передней брюшной стенки
Z87.7
Q79.5
6309.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z87.7
Q79.5
6310.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
Z87.7
Q79.5

6302.
Q79.3
Гастрошизис
54.75
Брыжейкадағы қалпына келтіру манипуляцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q79.3
6303.
Q79.3
Гастрошизис
54.93
Тері-құрсақ жыланкөзін жасау
Z87.7
Q79.3
6304.
Q79.3
Гастрошизис
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q79.3
6305.
Q79.3
Гастрошизис
Z87.7
Q79.3
6306.
Q79.4
Қара өрік тәрізді іш синдромы
Z87.7
Q79.4
6307.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
53.70
Іш қабырғасы мен ішперде басқа да қалпына келтіру манипуляциялары
Z87.7
Q79.5
6308.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.19
Өзге лапаротомия
Z87.7
Q79.5
6309.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.22
Құрсақ қабырғасының немесе Кіндігінің биопсиясы
Z87.7
Q79.5
6310.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.30
Құрсақ қабырғасының немесе Кіндігінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q79.5

6311.
Q79.6
Синдром элерса-данло
Z87.7
Q79.6
6312.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
77.23
Клиновидная остеотомия лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q79.8
6313.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
77.33
Другие виды пересечения костей лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q79.8
6314.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
77.57
Коррекция когтеобразного пальца стопы
Z87.7
Q79.8
6315.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
77.58
Другие виды рассечения, сращивание и коррекции пальцев стопы
Z87.7
Q79.8

6311.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.63
Құрсақ қабырғасын тігудің басқа түрлері
Z87.7
Q79.5
6312.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.71
Алдыңғы құрсақ қабырғасының бітелуін жою
Z87.7
Q79.5
6313.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q79.5
6314.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q79.5
6315.
Q79.6
Элерса-данло Синдромы
Z87.7
Q79.6

Q79.8
6327.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z87.7
Q79.8
6328.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
81.35
Повторный спондиллодез грудного и грудино-поясничного отдела, задний доступ
Z87.7
Q79.8
6329.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Z87.7
Q79.8
6330.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
83.77
Перемещение или трансплантация мышцы
Z87.7
Q79.8

Q79.8
6327.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
78.45
Сан сүйегінің басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q79.8
6328.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
78.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z87.7
Q79.8
6329.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
78.65
Ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z87.7
Q79.8
6330.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
78.67
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінен имплантталған фиксаторларды алып тастау
Z87.7
Q79.8

209
S52.1
Z54.0
Z96.6
S72.9
6644.
S52.1
Перелом верхнего конца лучевой кости
79.02
Закрытая репозиция костных отломков лучевой и локтевой кости без внутренней фиксации
209
S52.1
Z54.0
Z96.6
S72.9
6645.
S52.1
Перелом верхнего конца лучевой кости
79.12
Закрытая репозиция костных обломков лучевой и локтевой кости с внутренней фиксацией
209
S52.1
Z54.0
Z96.6
S72.9
6646.
S52.1
Перелом верхнего конца лучевой кости
79.121
Закрытая репозиция костных отломков лучевой и локтевой кости с внутренней фиксацией блокирующим интраамедуллярным имплантом
209
S52.1
Z54.0
Z96.6

209
S52.1
Z54.0
Z96.6
S72.9
6644.
S52.1
Шынтақ сүйегінің жоғарғы шетінің сынуы
79.122
Блоктаушы экстрамедуллярлы имплантты ішкі фиксациялаумен сәулелі және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S52.1
Z54.0
Z96.6
S72.9
6645.
S52.1
Шынтақ сүйегінің жоғарғы шетінің сынуы
79.22
Ішкі бекітусіз Сәуле және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
S52.1
Z54.0
Z96.6
S72.9
6646.
S52.1
Шынтақ сүйегінің жоғарғы шетінің сынуы
79.32
Ішкі бекітумен сәулелі және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
S52.1
Z54.0
Z96.6

209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6660.
S52.2
Перелом тела [диафиза] локтевой кости
77.83
ДРУГОЕ ЧАСТИЧНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6661.
S52.2
Перелом тела [диафиза] локтевой кости
78.13
Применение внешнего фиксирующего устройства на лучевую и локтевую кость
209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6662.
S52.2
Перелом тела [диафиза] локтевой кости
78.43
Другие восстановительные и пластические манипуляции на лучевой и локтевой костях
209
S52.2
Z54.0
Z96.6

209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6660.
S52.2
Дене сынуы [диафиза] шынтақ сүйегінің
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6661.
S52.2
Дене сынуы [диафиза] шынтақ сүйегінің
78.60
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6662.
S52.2
Дене сынуы [диафиза] шынтақ сүйегінің
78.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
209
S52.2
Z54.0
Z96.6

209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6686.
S52.3
Перелом тела [диафиза] лучевой кости
78.13
Применение внешнего фиксирующего устройства на лучевую и локтевую кость
209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6687.
S52.3
Перелом тела [диафиза] лучевой кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6688.
S52.3
Перелом тела [диафиза] лучевой кости
78.43
Другие восстановительные и пластические манипуляции на лучевой и локтевой костях
209
S52.3
Z54.0
Z96.6

209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6686.
S52.3
Дене сынуы [диафиза] сәуле сүйегінің
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6687.
S52.3
Дене сынуы [диафиза] сәуле сүйегінің
78.63
сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6688.
S52.3
Дене сынуы [диафиза] сәуле сүйегінің
78.73
сәулелік және шынтақ сүйектерінің остеоклазиясы
209
S52.3
Z54.0
Z96.6

209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6715.
S52.4
Сочетанный перелом диафизов локтевой и лучевой костей
78.43
Другие восстановительные и пластические манипуляции на лучевой и локтевой костях
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6716.
S52.4
Сочетанный перелом диафизов локтевой и лучевой костей
78.63
УДАЛЕНИЕ ИМПЛАНТИРОВАННЫХ ФИКСАТОРОВ ИЗ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6717.
S52.4
Сочетанный перелом диафизов локтевой и лучевой костей
78.69
УДАЛЕНИЕ ИМПЛАНТИРОВАННЫХ ФИКСАТОРОВ ИЗ ПРОЧИХ КОСТЕЙ
209
S52.4
Z54.0
Z96.6

209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6715.
S52.4
Шынтақ және сәуле сүйектері диафизаларының біріктірілген сынығы
79.00
Сынықтар мен ығысулардың репозициясы
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6716.
S52.4
Шынтақ және сәуле сүйектері диафизаларының біріктірілген сынығы
79.02
Ішкі бекітусіз Сәуле және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6717.
S52.4
Шынтақ және сәуле сүйектері диафизаларының біріктірілген сынығы
79.12
Ішкі бекітумен сәулелі және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S52.4
Z54.0
Z96.6

209
S52.5
Z54.0
Z96.6
S52.5
6738.
S52.5
Перелом нижнего конца лучевой кости
77.83
ДРУГОЕ ЧАСТИЧНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.5
Z54.0
Z96.6
S52.5
6739.
S52.5
Перелом нижнего конца лучевой кости
78.13
Применение внешнего фиксирующего устройства на лучевую и локтевую кость
209
S52.5
Z54.0
Z96.6
S52.5
6740.
S52.5
Перелом нижнего конца лучевой кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S52.5
Z54.0
Z96.6

209
S52.5
Z54.0
Z96.6
S52.5
6738.
S52.5
Сәуле сүйегінің төменгі ұшының сынуы
78.53
Сынық репозициясыз сәулелі және шынтақ сүйектерінің ішкі бекітілуі
209
S52.5
Z54.0
Z96.6
S52.5
6739.
S52.5
Сәуле сүйегінің төменгі ұшының сынуы
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S52.5
Z54.0
Z96.6
S52.5
6740.
S52.5
Сәуле сүйегінің төменгі ұшының сынуы
78.60
сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S52.5
Z54.0
Z96.6

209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6771.
S52.6
Сочетанный перелом нижних концов локтевой и лучевой костей
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6772.
S52.6
Сочетанный перелом нижних концов локтевой и лучевой костей
78.43
Другие восстановительные и пластические манипуляции на лучевой и локтевой костях
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6773.
S52.6
Сочетанный перелом нижних концов локтевой и лучевой костей
78.53
Внутренняя фиксация лучевой и локтевой костей без репозиции перелома
209
S52.6
Z54.0
Z96.6

209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6771.
S52.6
Шынтақ және сәуле сүйектерінің төменгі ұштарының ұштасқан сынуы
78.63
сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6772.
S52.6
Шынтақ және сәуле сүйектерінің төменгі ұштарының ұштасқан сынуы
78.73
сәулелік және шынтақ сүйектерінің остеоклазиясы
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6773.
S52.6
Шынтақ және сәуле сүйектерінің төменгі ұштарының ұштасқан сынуы
78.83
Басқа айдарларда жіктелмейтін сәулелік және шынтақ сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
209
S52.6
Z54.0
Z96.6

S52.7
Множественные переломы костей предплечья
78.10
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость неуточненной локализации
209
S52.7
Z54.0
Z96.6
S52.7
6805.
S52.7
Множественные переломы костей предплечья
78.13
Применение внешнего фиксирующего устройства на лучевую и локтевую кость
209
S52.7
Z54.0
Z96.6
S52.7
6806.
S52.7
Множественные переломы костей предплечья
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции

S52.7
Білек сүйектерінің көптеген сынықтары
78.53
сынық репозициясыз сәулелі және шынтақ сүйектерінің ішкі бекітілуі
209
S52.7
Z54.0
Z96.6
S52.7
6805.
S52.7
Білек сүйектерінің көптеген сынықтары
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S52.7
Z54.0
Z96.6
S52.7
6806.
S52.7
Білек сүйектерінің көптеген сынықтары
78.61
қалақшадан, бұғана мен кеуде қуысынан имплантацияланған фиксаторларды алып тастау (қабырғалар мен кеуде))

209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6842.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
77.63
ЛОКАЛЬНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ПОРАЖЕННОГО УЧАСТКА ИЛИ ТКАНИ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6843.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
77.83
ДРУГОЕ ЧАСТИЧНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6844.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
78.10
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость неуточненной локализации
209
S52.8
Z54.0
Z96.6

209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6842.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6843.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
78.39
басқа сүйектердің ұзаруы бойынша манипуляциялар
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6844.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
78.43
Сәуле және шынтақ сүйектеріндегі басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
209
S52.8
Z54.0
Z96.6

209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6887.
S52.9
Перелом неуточненной части костей предплечья
78.63
УДАЛЕНИЕ ИМПЛАНТИРОВАННЫХ ФИКСАТОРОВ ИЗ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6888.
S52.9
Перелом неуточненной части костей предплечья
78.83
Диагностические манипуляции на лучевой и локтевой костях, не классифицируемые в других рубриках
209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6889.
S52.9
Перелом неуточненной части костей предплечья
78.93
Введение стимулятора костного роста лучевой и локтевой костей
209
S52.9
Z54.0
Z96.6

209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6887.
S52.9
Білек сүйектерінің анықталмаған бөлігінің сынуы
79.12
Ішкі бекітумен сәулелі және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6888.
S52.9
Білек сүйектерінің анықталмаған бөлігінің сынуы
79.121
Бұғаттайтын интраамедуллярлы имплантты ішкі фиксациялаумен сәулелі және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6889.
S52.9
Білек сүйектерінің анықталмаған бөлігінің сынуы
79.32
Ішкі бекітумен сәулелі және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
S52.9
Z54.0
Z96.6

209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
6998.
S72.4
Перелом нижнего конца бедренной кости
77.85
ДРУГОЕ ЧАСТИЧНОЕ ИССЕЧЕНИЕ БЕДРЕННОЙ КОСТИ
209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
6999.
S72.4
Перелом нижнего конца бедренной кости
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
7000.
S72.4
Перелом нижнего конца бедренной кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S72.4
Z54.0
Z96.6

209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
6998.
S72.4
Жамбас сүйегінің төменгі ұшының сынуы
78.55
Сыну репозициясынсыз сан сүйегінің ішкі фиксациясы
209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
6999.
S72.4
Жамбас сүйегінің төменгі ұшының сынуы
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
7000.
S72.4
Жамбас сүйегінің төменгі ұшының сынуы
78.65
ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S72.4
Z54.0
Z96.6

209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7030.
S72.7
Множественные переломы бедренной кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7031.
S72.7
Множественные переломы бедренной кости
78.55
ВНУТРЕННЯЯ ФИКСАЦИЯ БЕДРЕННОЙ КОСТИ БЕЗ РЕПОЗИЦИИ ПЕРЕЛОМА
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7032.
S72.7
Множественные переломы бедренной кости
78.59
Внутренняя фиксация прочих костей без репозиции перелома
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7033.
S72.7
Множественные переломы бедренной кости
78.65
УДАЛЕНИЕ ИМПЛАНТИРОВАННЫХ ФИКСАТОРОВ ИЗ БЕДРЕННОЙ КОСТИ
209
S72.7
Z54.0
Z96.6

209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7030.
S72.7
Сан сүйегінің көптеген сынуы
78.95
Жамбас сүйегінің өсу стимуляторын енгізу
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7031.
S72.7
Сан сүйегінің көптеген сынуы
79.00
Сынықтар мен ығысулардың репозициясы
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7032.
S72.7
Сан сүйегінің көптеген сынуы
79.05
Ішкі бекітусіз сан сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7033.
S72.7
Сан сүйегінің көптеген сынуы
79.09
Ішкі бекітусіз басқа анықталған сүйектің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S72.7
Z54.0
Z96.6

209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7061.
S72.8
Переломы других частей бедренной кости
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7062.
S72.8
Переломы других частей бедренной кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7063.
S72.8
Переломы других частей бедренной кости
78.50
ПРИМЕНЕНИЕ ВНУТРИКОСТНЫХ ФИКСИРУЮЩИХ УСТРОЙСТВ
209
S72.8
Z54.0
Z96.6

209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7061.
S72.8
Сан сүйегінің басқа бөліктерінің сынуы
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7062.
S72.8
Сан сүйегінің басқа бөліктерінің сынуы
78.65
ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7063.
S72.8
Сан сүйегінің басқа бөліктерінің сынуы
78.95
Жамбас сүйегінің өсу стимуляторын енгізу
209
S72.8
Z54.0
Z96.6

209
S72.9
Z54.0
Z96.6
S72.9
7099.
S72.9
Перелом неуточненной части бедренной кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S72.9
Z54.0
Z96.6
S72.9
7100.
S72.9
Перелом неуточненной части бедренной кости
78.65
УДАЛЕНИЕ ИМПЛАНТИРОВАННЫХ ФИКСАТОРОВ ИЗ БЕДРЕННОЙ КОСТИ
209
S72.9
Z54.0
Z96.6
S72.9
7101.
S72.9
Перелом неуточненной части бедренной кости
79.05
Закрытая репозиция костных отломков бедренной кости без внутренней фиксации
209
S72.9
Z54.0
Z96.6

209
S72.9
Z54.0
Z96.6
S72.9
7099.
S72.9
Сан сүйегінің анықталмаған бөлігінің сынуы
79.151
Бұғаттайтын интрамедуллярлы имплантты ішкі фиксациялаумен ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S72.9
Z54.0
Z96.6
S72.9
7100.
S72.9
Сан сүйегінің анықталмаған бөлігінің сынуы
79.152
Бұғаттайтын экстрамедуллярлы имплантатпен ішкі фиксациясы бар ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S72.9
Z54.0
Z96.6
S72.9
7101.
S72.9
Сан сүйегінің анықталмаған бөлігінің сынуы
79.25
Ішкі бекітусіз сан сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
S72.9
Z54.0
Z96.6

Z54.0
Z96.6
S79.7
7115.
S79.7
Множественные травмы области тазобедренного сустава и бедра
79.39
ОТКРЫТАЯ РЕПОЗИЦИЯ КОСТНЫХ ОБЛОМКОВ ДРУГОЙ УТОЧНЕННОЙ КОСТИ С ВНУТРЕННЕЙ ФИКСАЦИЕЙ
209
S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7116.
S79.7
Множественные травмы области тазобедренного сустава и бедра
83.09
ДРУГИЕ ВИДЫ РАССЕЧЕНИЯ МЯГКОЙ ТКАНИ (КРОМЕ КИСТИ)
209
S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7117.
S79.7
Множественные травмы области тазобедренного сустава и бедра
86.22
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ, ИНФИЦИРОВАННОГО УЧАСТКА ИЛИ ОЖОГА КОЖИ
209
S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7118.
S79.7
Множественные травмы области тазобедренного сустава и бедра
86.221
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ

Z54.0
Z96.6
S79.7
7115.
S79.7
Жамбас буыны мен жамбас бөлігінің көптеген жарақаттары
209
S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7116.
S79.8
Жамбас буыны мен жамбастың басқа да анықталған жарақаттары
78.65
ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S79.8
Z54.0
Z96.6
S79.8
7117.
S79.8
Жамбас буыны мен жамбастың басқа да анықталған жарақаттары
80.15
жамбас буынының басқа артротомиясы
209
S79.8
Z54.0
Z96.6
S79.8
7118.
S79.8
Жамбас буыны мен жамбастың басқа да анықталған жарақаттары
83.09
жұмсақ матаның басқа түрлері (қылқаламнан басқа)

209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7161.
S82.1
Перелом проксимального отдела большеберцовой кости
77.67
ЛОКАЛЬНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ПОРАЖЕННОГО УЧАСТКА ИЛИ ТКАНИ БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ
209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7162.
S82.1
Перелом проксимального отдела большеберцовой кости
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7163.
S82.1
Перелом проксимального отдела большеберцовой кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S82.1
Z54.0
Z96.6

209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7161.
S82.1
Сынуы проксимальді бөлімінің жіліктің
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7162.
S82.1
Сынуы проксимальді бөлімінің жіліктің
78.60
сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7163.
S82.1
Сынуы проксимальді бөлімінің жіліктің
78.67
үлкен жілік және аз жілік сүйегінен имплантталған фиксаторларды алып тастау
209
S82.1
Z54.0
Z96.6

209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7228.
S82.3
Перелом дистального отдела большеберцовой кости
77.27
КЛИНОВИДНАЯ ОСТЕОТОМИЯ БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7229.
S82.3
Перелом дистального отдела большеберцовой кости
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7230.
S82.3
Перелом дистального отдела большеберцовой кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7231.
S82.3
Перелом дистального отдела большеберцовой кости
78.47
ДРУГИЕ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ И ПЛАСТИЧЕСКИЕ МАНИПУЛЯЦИИ НА БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7232.
S82.3
Перелом дистального отдела большеберцовой кости
78.57
ВНУТРЕННЯЯ ФИКСАЦИЯ БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ БЕЗ РЕПОЗИЦИИ ПЕРЕЛОМА
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7233.
S82.3
Перелом дистального отдела большеберцовой кости
78.59
Внутренняя фиксация прочих костей без репозиции перелома
209
S82.3
Z54.0
Z96.6

209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7228.
S82.3
Сынуы жіліктің метафиз
78.57
сыну репозициясынсыз үлкен герц және аз герц сүйегінің ішкі фиксациясы
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7229.
S82.3
Сынуы жіліктің метафиз
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7230.
S82.3
Сынуы жіліктің метафиз
78.60
сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7231.
S82.3
Сынуы жіліктің метафиз
78.67
үлкен жілік және аз жілік сүйегінен имплантталған фиксаторларды алып тастау
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7232.
S82.3
Сынуы жіліктің метафиз
78.77
үлкен жілік және аз жілік сүйегінің остеоклазиясы
209
S82.3
Z54.0
Z96.6
S82.3
7233.
S82.3
Сынуы жіліктің метафиз
78.87
Басқа айдарларда жіктелмейтін, үлкен жілік және кіші жілік сүйектердегі диагностикалық манипуляциялар
209
S82.3
Z54.0
Z96.6

209
S82.4
Z54.0
Z96.6
S82.4
7263.
S82.4
Перелом только малоберцовой кости
78.67
УДАЛЕНИЕ ИМПЛАНТИРОВАННЫХ ФИКСАТОРОВ ИЗ БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ
209
S82.4
Z54.0
Z96.6
S82.4
7264.
S82.4
Перелом только малоберцовой кости
79.00
Репозиция переломов и смещений
209
S82.4
Z54.0
Z96.6
S82.4
7265.
S82.4
Перелом только малоберцовой кости
79.06
ЗАКРЫТАЯ РЕПОЗИЦИЯ КОСТНЫХ ОТЛОМКОВ БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТЕЙ БЕЗ ВНУТРЕННЕЙ ФИКСАЦИИ
209
S82.4
Z54.0
Z96.6

209
S82.4
Z54.0
Z96.6
S82.4
7263.
S82.4
Тек кішкентай сүйектің сынуы
79.161
блоктаушы интрамедуллярлы импланттың ішкі фиксациясы бар үлкен жілік және аз жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S82.4
Z54.0
Z96.6
S82.4
7264.
S82.4
Тек кішкентай сүйектің сынуы
79.19
ішкі бекітумен басқа анықталған сүйектің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S82.4
Z54.0
Z96.6
S82.4
7265.
S82.4
Тек кішкентай сүйектің сынуы
79.26
Ішкі бекітуден үлкен Герц және кіші Герц сүйектерінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
S82.4
Z54.0
Z96.6

Z96.6
S82.5
7283.
S82.5
Перелом внутренней [медиальной] лодыжки
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7284.
S82.5
Перелом внутренней [медиальной] лодыжки
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7285.
S82.5
Перелом внутренней [медиальной] лодыжки
78.49
ДРУГИЕ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ И ПЛАСТИЧЕСКИЕ МАНИПУЛЯЦИИ НА ПРОЧИХ КОСТЯХ

Z96.6
S82.5
7283.
S82.5
Ішкі [медиальды] тобық сынуы
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7284.
S82.5
Ішкі [медиальды] тобық сынуы
78.67
үлкен жілік және аз жілік сүйегінен имплантталған фиксаторларды алып тастау
209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7285.
S82.5
Ішкі [медиальды] тобық сынуы
78.87
Басқа айдарларда жіктелмейтін, үлкен жілік және кіші жілік сүйектердегі диагностикалық манипуляциялар

209
S82.6
Z54.0
Z96.6
S82.6
7315.
S82.6
Перелом наружной [латеральной] лодыжки
78.47
ДРУГИЕ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ И ПЛАСТИЧЕСКИЕ МАНИПУЛЯЦИИ НА БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ
209
S82.6
Z54.0
Z96.6
S82.6
7316.
S82.6
Перелом наружной [латеральной] лодыжки
78.59
Внутренняя фиксация прочих костей без репозиции перелома
209
S82.6
Z54.0
Z96.6
S82.6
7317.
S82.6
Перелом наружной [латеральной] лодыжки
78.60
УДАЛЕНИЕ ИМПЛАНТИРОВАННЫХ ФИКСАТОРОВ ИЗ КОСТИ
209
S82.6
Z54.0
Z96.6

209
S82.6
Z54.0
Z96.6
S82.6
7315.
S82.6
Сыртқы [латеральды] тобықтың сынуы
78.69
басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
209
S82.6
Z54.0
Z96.6
S82.6
7316.
S82.6
Сыртқы [латеральды] тобықтың сынуы
78.87
Басқа айдарларда жіктелмейтін, үлкен жілік және кіші жілік сүйектердегі диагностикалық манипуляциялар
209
S82.6
Z54.0
Z96.6
S82.6
7317.
S82.6
Сыртқы [латеральды] тобықтың сынуы
78.97
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің өсу стимуляторын енгізу
209
S82.6
Z54.0
Z96.6

209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7440.
S82.9
Перелом неуточненного отдела голени
78.87
Диагностические манипуляции на большеберцовой и малоберцовой костях, не классифицируемые в других рубриках
209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7441.
S82.9
Перелом неуточненного отдела голени
78.97
Введение стимулятора костного роста большеберцовой и малоберцовой кости
209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7442.
S82.9
Перелом неуточненного отдела голени
79.06
Закрытая репозиция костных отломков большеберцовой и малоберцовой костей без внутренней фиксации
209
S82.9
Z54.0
Z96.6

209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7440.
S82.9
Анықталмаған жіліншік бөлігінің сынуы
79.161
Блоктаушы интрамедуллярлы импланттың ішкі фиксациясы бар үлкен жілік және аз жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7441.
S82.9
Анықталмаған жіліншік бөлігінің сынуы
79.162
Блоктаушы экстрамедуллярлы импланттың ішкі фиксациясы бар үлкен жілік және аз жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7442.
S82.9
Анықталмаған жіліншік бөлігінің сынуы
79.26
Ішкі бекітуден үлкен Герц және кіші Герц сүйектерінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
S82.9
Z54.0
Z96.6

209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7524.
T02.2
Переломы. захватывающие несколько областей одной верхней конечности
79.31
Открытая репозиция костных обломков плечевой кости с внутренней фиксацией
209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7525.
T02.2
Переломы. захватывающие несколько областей одной верхней конечности
79.311
Открытая репозиция костных отломков плечевой кости с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7526.
T02.2
Переломы. захватывающие несколько областей одной верхней конечности
79.32
Открытая репозиция костных обломков лучевой и локтевой кости с внутренней фиксацией
209
T02.2
Z54.0
Z96.6

209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7524.
T02.2
Сынықтар. бір қолдың бірнеше аймағын қызықты
79.34
ішкі бекітумен білезік фалангының сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7525.
T02.2
Сынықтар. бір қолдың бірнеше аймағын қызықты
79.341
Бұғаттайтын интрамедуллярлы остеосинтезбен ішкі фалангының сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7526.
T02.2
Сынықтар. бір қолдың бірнеше аймағын қызықты
79.39
Ішкі бекітумен анықталған басқа сүйектің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.2
Z54.0
Z96.6

Z54.0
Z96.6
T02.2
7548.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7549.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7550.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7551.

Z54.0
Z96.6
T02.3
7548.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.55
Сыну репозициясынсыз сан сүйегінің ішкі фиксациясы
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7549.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.56
Сыну репозициясынсыз тізе сүйегінің ішкі фиксациясы
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7550.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.57
Сыну репозициясынсыз үлкен Герц және аз Герц сүйегінің ішкі фиксациясы
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7551.

T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.50
ПРИМЕНЕНИЕ ВНУТРИКОСТНЫХ ФИКСИРУЮЩИХ УСТРОЙСТВ
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7552.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.55
Внутренняя фиксация бедренной кости без репозиции перелома
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7553.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.56
Внутренняя фиксация кости надколенника без репозиции перелома

T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.58
Сыну репозициясынсыз сүйектің және сүйектің ішкі фиксациясы
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7552.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.80
Басқа айдарларда жіктелмейтін, анықталмаған сүйектерге диагностикалық манипуляциялар
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7553.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.87
Басқа айдарларда жіктелмейтін, үлкен жілік және кіші жілік сүйектердегі диагностикалық манипуляциялар

209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7554.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.57
Внутренняя фиксация большеберцовой и малоберцовой кости без репозиции перелома
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7555.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.58
Внутренняя фиксация предплюсневой и плюсневой кости без репозиции перелома
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7556.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.80
Диагностические манипуляции на кости неуточненной локализации, не классифицируемые в других рубриках
209
T02.3
Z54.0
Z96.6

209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7554.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.88
Басқа айдарларда жіктелмейтін, білек және табан сүйектеріне диагностикалық манипуляциялар
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7555.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.89
Басқа айдарларда жіктелмейтін басқа сүйектердегі диагностикалық манипуляциялар
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7556.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.90
Сүйек өсу стимуляторын енгізу, локализация анықталмаған
209
T02.3
Z54.0
Z96.6

209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7600.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
78.11
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7601.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
78.12
Применение внешнего фиксирующего устройства на плечевую кость
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7602.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
78.51
Внутренняя фиксация лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины) без вправления перелома
209
T02.4
Z54.0
Z96.6

209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7600.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.53
Сынық репозициясыз сәулелі және шынтақ сүйектерінің ішкі бекітілуі
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7601.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.54
Сыну репозициясынсыз білек сүйегінің және алақан сүйегінің ішкі фиксациясы
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7602.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.80
Басқа айдарларда жіктелмейтін, анықталмаған сүйектерге диагностикалық манипуляциялар
209
T02.4
Z54.0
Z96.6

T02.4
7622.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
79.131
Закрытая репозиция костных отломков костей запястья и пястных костей с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7623.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
79.14
Закрытая репозиция костных обломков фаланг кисти с внутренней фиксацией
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7624.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
79.141
Закрытая репозиция костных отломков фаланг кисти с внутренней фиксацией блокирующим интра-экстрамедуллярным имплантом
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7625.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
79.142
Закрытая репозиция костных отломков костей запястья и пястных костей с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным имплантатом
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7626.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
79.21
Открытая репозиция костных обломков плечевой кости без внутренней фиксации
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7627.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
79.22
Открытая репозиция костных обломков лучевой и локтевой кости без внутренней фиксации
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4

T02.4
7622.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.21
Ішкі бекітусіз иық сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7623.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.22
Ішкі бекітусіз Сәуле және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7624.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.23
Ішкі бекітусіз білек сүйектері мен алақан сүйектері сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7625.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.24
Ішкі бекітусіз қол басы фалангасының сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7626.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.31
Ішкі бекітумен иық сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7627.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.311
бұғаттайтын интрамедуллярлы остеосинтезбен ішкі фиксациялаумен иық сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4

209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7701.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7702.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7703.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
T02.6
Z54.0
Z96.6

209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7701.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.51
Қалақты, бұғана мен кеуде қуысын (қабырға мен кеудені) сынықсыз ішкі бекіту
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7702.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.52
Сыну репозициясынсыз иық сүйегінің ішкі фиксациясы
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7703.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.53
Сынық репозициясыз сәулелі және шынтақ сүйектерінің ішкі бекітілуі
209
T02.6
Z54.0
Z96.6

209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7
7791.
T02.7
Переломы. захватывающие грудную клетку. нижнюю часть спины. таз и конечность(ти)
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7
7792.
T02.7
Переломы. захватывающие грудную клетку. нижнюю часть спины. таз и конечность(ти)
78.41
Другие восстановительные и пластические манипуляции на кости лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7
7793.
T02.7
Переломы. захватывающие грудную клетку. нижнюю часть спины. таз и конечность(ти)
78.54
Внутренняя фиксация кости запястья и пястной кости без репозиции перелома
209
T02.7
Z54.0
Z96.6

209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7
7791.
T02.7
Сынықтар. қызықты кеуде қуысы. арқаның төменгі бөлігі. таз және аяқ (ти))
78.57
Сыну репозициясынсыз үлкен Герц және аз Герц сүйегінің ішкі фиксациясы
209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7
7792.
T02.7
Сынықтар. қызықты кеуде қуысы. арқаның төменгі бөлігі. таз және аяқ (ти))
78.58
Сыну репозициясынсыз сүйектің және сүйектің ішкі фиксациясы
209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7
7793.
T02.7
Сынықтар. қызықты кеуде қуысы. арқаның төменгі бөлігі. таз және аяқ (ти))
78.80
Басқа айдарларда жіктелмейтін, анықталмаған сүйектерге диагностикалық манипуляциялар
209
T02.7
Z54.0
Z96.6

T90.5
7970.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.21
Рассечение и дренаж краниальных пазух
Z54.0
T90.5
7971.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.23
Повторное вскрытие места трепанации
Z54.0
T90.5
7972.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.24
Прочие формы трепанации черепа
Z54.0
T90.5
7973.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.25
Другая краниоэктомия
Z54.0
T90.5
7974.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.31
Рассечение мозговых оболочек
Z54.0

T90.5
7970.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
01.39
Бас миы кесудің өзге де түрлері
Z54.0
T90.5
7971.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
01.51
Зақымданған жерді немесе ми қабығының тіндерін кесу
Z54.0
T90.5
7972.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
01.59
Зақымдалған учаскені немесе бас миының тіндерін кесудің немесе деструкцияның өзге де түрлері
Z54.0
T90.5
7973.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
02.01
Бас сүйек тігістерін ашу
Z54.0
T90.5
7974.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
02.02
Бас сүйек сынығының фрагменттерін көтеру
Z54.0

T90.5
8006.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
76.91
Пластика костным трансплантатом кости лицевого черепа
Z54.0
T90.5
8007.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.63
Свободный полнослойный лоскут другой локализации
Z54.0
T90.5
8008.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.66
Аллотрансплантация кожи
Z54.0
T90.5
8009.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.69
Другие виды кожного лоскута другой локализации
Z54.0
T90.5
8010.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.70
Лоскут на ножке, неуточненный иначе
Z54.0
T90.5
8011.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.71
Вырезание и подготовка лоскутов на ножке или лоскутов на широком основании
Z54.0
T90.5
8012.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
Z92.5
T90.5
8013.
T90.6
Последствия других уточненных травм головы
Z87.8
T90.6
8014.
T90.8
Последствия других уточненных травм головы
Z92.5
T90.8
8015.
T90.9
Последствия неуточненной травмы головы
Z92.5
T90.9
8016.
T91.0
Последствия поверхностной травмы и открытого ранения шеи и туловища
Z92.5
T91.0
8017.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
02.94
Постановка или замена приспособлений для тракций (вытяжение за череп или hallo-тракция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8018.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
02.95
Удаление приспособлений для тракций (вытяжение за череп или hallo-тракция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8019.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.01
Удаление инородного тела из позвоночного канала
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8020.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.02
Повторное вскрытие места ламинеэктомии
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8021.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.09
Другие виды обследования и декомпрессии структур позвоночного канала
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8022.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.21
Чрескожная хордотомия
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8023.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.29
Другие виды хордотомии
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8024.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.51
Оперативное устранение менингоцеле
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8025.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.52
Оперативное устранение миеломенингоцеле
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8026.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.53
Восстановление перелома позвоночника
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8027.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.59
Другие восстановительные и пластические операции на структурах спинного мозга
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8028.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.592
Микроскопическая (эндоскопическая) декомпрессия структур спинного мозга с установкой PLIF кейджей и чрезкожной транспедикулярной фиксацией

T90.5
8006.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
86.71
Аяқтағы кесінділерді немесе кең негізде кесінділерді кесу және дайындау
Z54.0
T90.5
8007.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
Z92.5
T90.5
8008.
T90.6
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
Z87.8
T90.6
8009.
T90.8
Басқа анықталған бас жарақаттарының салдары
Z92.5
T90.8
8010.
T90.9
Басқа анықталған бас жарақаттарының салдары
Z92.5
T90.9
8011.
T91.0
Анықталмаған бас жарақатының салдары
Z92.5
T91.0
8012.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
02.94
Тракцияға арналған айлабұйымдарды қою немесе ауыстыру (бас сүйегінен тарту немесе hallo-тракция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8013.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
02.95
Тракцияға арналған айлабұйымдарды алып тастау (бас сүйегінен тарту немесе hallo-тракция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8014.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.01
Омыртқа арнасынан бөгде денені алып тастау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8015.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.02
Ламинэктомия орнын қайта ашу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8016.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.09
Омыртқа каналы құрылымдарын тексерудің басқа түрлері және декомпрессиялар
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8017.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.21
Шытырман хордотомия
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8018.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.29
Хордотомияның басқа түрлері
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8019.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.51
Менингоцелейді жедел жою
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8020.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.52
Миеломенингоцелены жедел жою
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8021.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.53
Омыртқа сынығын қалпына келтіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8022.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.59
Жұлын құрылымдарындағы басқа да қалпына келтіру және пластикалық операциялар
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8023.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.592
PLIF кейдждерді орнатумен және тері транспедикулярлы бекітумен жұлын құрылымының микроскопиялық (эндоскопиялық) декомпрессиясы
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8024.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.593
Омыртқаның алдыңғы және артқы тірек кешендерін кесу және бекіту арқылы жұлынның құрылымының микроскопиялық декомпрессиясы
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8025.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.7991
Нейронавигацияны қолдана отырып омыртқа мен жұлын миына жасалатын операциялар
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8026.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.7993
Стереотаксикалық жүйені қолдана отырып ми нейростимуляторын имплантациялау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8027.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.93
Жұлын нейростимуляторының электродын (электродтарын) имплантациялау немесе ауыстыру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8028.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.99
Жұлын миы мен омыртқа арнасының құрылымдарындағы басқа да манипуляциялар

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8029.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.593
Микроскопическая декомпрессия структур спинного мозга с резекцией и фиксацией переднего и заднего опорного комплексов позвоночника
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8030.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.7991
Операции на позвоночнике и спинном мозге с применением нейронавигации
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8031.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8032.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.93
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8033.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.99
Прочие манипуляции на спинном мозге и структурах позвоночного канала
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8034.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
04.20
Деструкция краниального и периферического нерва (криоаналгезия, инъекция нейролитического агента, радиочастотная абляция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8035.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
04.50
Протезирование краниального и периферического нерва
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8036.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
04.76
Восстановление старого травматического повреждения черепных и периферических нервов
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8037.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
05.00
Разделение симпатического нерва или ганглия
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8038.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8039.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
39.92
Инъекция склерозирующего агента в вену
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8040.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
77.60
Локальное иссечение пораженного участка или ткани кости неуточненной локализации
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8041.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
77.69
Локальное иссечение пораженного участка или ткани прочих костей
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8042.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
77.99
Полное иссечение прочих костей
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8043.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
78.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на прочих костях
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8044.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8045.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
244
78.69
Z50.8
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8046.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
80.51
Иссечение межпозвоночного диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8047.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
80.53
Восстановление фиброзного кольца трансплантатом или протезом

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8029.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
04.20
Краниальді және перифериялық нервінің деструкциясы (криоаналгезия, нейролиттік агенттің инъекциясы, радиожиілік абляция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8030.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
04.50
Краниалдық және перифериялық нервті протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8031.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
04.76
Бас сүйек және перифериялық нервтердің ескі жарақаттық зақымдануын қалпына келтіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8032.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
05.00
Симпатикалық нервтің немесе ганглийдің бөлінуі
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8033.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
39.56
Жамау түрінде тіндік трансплантатты пайдалана отырып қан тамырын қалпына келтіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8034.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
39.92
Венаға склероздаушы агентті Инъекция
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8035.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
77.60
Зақымданған жерді немесе анықталмаған сүйек тіндерін жергілікті кесу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8036.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
77.69
Зақымдалған учаскені немесе өзге де сүйектердің тіндерін жергілікті кесу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8037.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
77.99
Басқа сүйектерді толық кесу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8038.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
78.49
Басқа сүйектердегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8039.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
78.60
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8040.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
244
78.69
Z50.8
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1*
8041.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
80.51
Омыртқааралық дискті кесу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8042.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
80.53
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8043.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
80.59
Фиброз сақинасын трансплантатпен немесе протезбен қалпына келтіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8044.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.00
Омыртқааралық дискінің басқа (химионуклеоздан басқа) деструкциясы
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8045.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.01
Омыртқа спондиллодезі
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8046.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.02
Бірінші және екінші мойын омыртқаларының спондилодезі
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8047.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.03
Басқа алдыңғы спондилодез

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8048.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
80.59
Другая (кроме химионуклеоза) деструкция межпозвоночного диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8049.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.00
Спондиллодез позвонков
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8050.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.01
Спондилодез первого и второго шейного позвонков
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8051.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.02
Другой переднешейный спондилодез
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8052.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.03
Другой заднешейный спондилодез
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8053.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.04
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8054.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.041
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8055.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.042
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8056.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.043
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, протезирование диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8057.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.05
Спондилодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8058.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.051
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8059.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.052
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8060.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.053
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, протезирование диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8061.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.06
Спондилодез поясничного и крестцового позвонков переднего столба, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8062.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.061
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8063.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.062
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8064.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.063
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, протезирование диска

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8048.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.04
Басқа артқы спондилодез
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8049.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.041
Кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8050.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.042
Кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу, ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекіту
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8051.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.043
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8052.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.05
Кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу, диск протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8053.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.051
Кеуде және бел омыртқаларының спондилодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8054.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.052
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8055.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.053
Кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік, диск протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8056.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.06
Алдыңғы бағананың бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8057.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.061
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8058.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.062
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8059.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.063
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу, диск протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8060.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.07
Артқы бағананың бел және бел-сегізкөз спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8061.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.071
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйірлік көлденең кіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8062.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.072
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйірлік көлденең кіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8063.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.073
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйірлік көлденең кіру, диск протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8064.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.08
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, артқы қол жетімділік

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8065.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.07
Поясничный и пояснично-крестцовый спондиллодез заднего столба, задний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8066.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.071
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8067.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.072
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8068.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.073
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, протезирование диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8069.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.08
Спондилодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8070.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.081
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8071.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.082
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8072.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.083
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, протезирование диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8073.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.09
Спондилодез позвоночника, любого отдела и любым методом
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8074.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.32
Повторный спондилодез шейного отдела на другом уровне, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8075.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.33
Повторный спондилодез шейного отдела на другом уровне, задний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8076.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.34
Повторный спондилодез грудного и грудино-поясничного отдела, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8077.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.35
Повторный спондиллодез грудного и грудино-поясничного отдела, задний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8078.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.36
Повторный спондиллодез поясничного и пояснично-крестцового отдела, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8079.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.39
Повторный спондилодез позвоночника, любого отдела и любым методом
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8080.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.6010
Вертебропластика при опухолях позвоночника
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8081.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.65
Чрезкожная вертебропластика

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8065.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.081
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8066.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.082
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8067.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.083
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік, диск протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8068.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.09
Омыртқаның спондилодезі, кез келген бөлім және кез келген әдіспен
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8069.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.32
Мойын бөлімінің басқа деңгейіндегі қайта спондилодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8070.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.33
Басқа деңгейде мойын бөлімінің қайта спондилодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8071.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.34
Кеуде және кеуде-бел бөлігінің қайта спондилодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8072.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.35
Кеуде және кеуде-бел бөлігінің қайта спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8073.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.36
Бел және бел-құйымшақ бөлмесінің қайта спондиллодезі, алдыңғы кіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8074.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.39
Омыртқаның, кез келген бөлімнің қайта спондилодезі және кез келген әдіспен
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8075.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.6010
Омыртқа ісіктері кезіндегі Вертебропластика
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8076.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.65
Теріден тыс вертебропластика
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8077.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.651
Омыртқа патологиясы кезіндегі Кифопластика
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8078.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
83.75
Сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8079.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.62
Мойын деңгейінде омыртқааралық диск протезін имплантациялау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8080.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.63
Кеуде деңгейінде омыртқааралық диск протезін имплантациялау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8081.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.65
Омыртқа аралық диск протезін бел-сегізкөз деңгейінде имплантациялау

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8082.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.651
Кифопластика при патологии позвоночника
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8083.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8084.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.62
Имплантация протеза межпозвоночного диска на шейном уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8085.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.63
Имплантация протеза межпозвонкового диска на грудном уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8086.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.65
Имплантация протеза межпозвонкового диска на пояснично-крестцовом уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8087.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.66
Ревизия и переустановка искусственного протеза межпозвонкового диска на шейном уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8088.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.67
Ревизия и переустановка искусственного протеза межпозвонкового диска на грудном уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8089.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.68
Ревизия и переустановка искусственного протеза межпозвонкового диска на пояснично-крестцовом уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8090.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.82
Имплантация и переустановка динамической стабилизационной системы, основанной на педикулярных винтах
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8091.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.63
Свободный полнослойный лоскут другой локализации
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8092.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.69
Другие виды кожного лоскута другой локализации
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8093.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.70
Лоскут на ножке, неуточненный иначе
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8094.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.71
Вырезание и подготовка лоскутов на ножке или лоскутов на широком основании
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8095.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8096.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
Z92.5
T91.1
8097.
T91.2
Последствия других переломов грудной клетки и таза
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z54.0
T91.2
Z92.5
T91.2
8098.
T91.2
Последствия других переломов грудной клетки и таза
Z54.0
T91.2
Z92.5
T91.2
8099.
T91.3
Последствия травмы спинного мозга
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
244
03.4
Z50.8
Z54.0
T91.3
Z92.5
T91.3
8100.
T91.3
Последствия травмы спинного мозга
Z54.0
T91.3
Z92.5
T91.3
8101.
T91.4
Последствия травмы внутригрудных органов
Z92.5
T91.4
8102.
T91.5
Последствия травмы внутрибрюшинных и тазовых органов

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8082.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.66
Мойын деңгейінде омыртқааралық дискінің жасанды протезін тексеру және қайта орнату
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8083.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.67
Кеуде деңгейінде омыртқааралық дискінің жасанды протезін тексеру және қайта орнату
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8084.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.68
Бел-сегізкөз деңгейінде омыртқааралық дискінің жасанды протезін тексеру және қайта орнату
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8085.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.82
Педикулярлық бұрандаларға негізделген динамикалық тұрақтандыру жүйесін имплантациялау және қайта орнату
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8086.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.63
Басқа локализацияның тегін толық кесіндісі
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8087.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.69
Басқа жерде орналасқан тері құрағының басқа түрлері
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8088.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.70
Аяқтағы кескіш, әйтпесе анықталмаған
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8089.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.71
Аяқтағы кесінділерді немесе кең негізде кесінділерді кесу және дайындау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8090.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8091.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
Z92.5
T91.1
8092.
T91.2
Кеуде қуысы мен жамбастың басқа сынықтарының салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T91.2
Z92.5
T91.2*
8093.
T91.2
Кеуде қуысы мен жамбастың басқа сынықтарының салдары
Z54.0
T91.2
Z92.5
T91.2*
8094.
T91.3
Жұлын жарақатының салдары
03.4
Жұлынның немесе жұлын қабығының зақымдалған бөлігін кесу немесе бұзу
244
03.4
Z50.8
Z54.0
T91.3
Z92.5
T91.3
8095.
T91.3
Жұлын жарақатының салдары
Z54.0
T91.3
Z92.5
T91.3
8096.
T91.4
Кеуде ішіндегі мүшелер жарақатының салдары
Z92.5
T91.4
8097.
T91.5
Мұрын ішіндегі және жамбас ағзалары жарақатының салдары
Z92.5
T91.5
8098.
T91.8
Мойын мен дененің басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z96.6
T91.8
8099.
T91.8
Мойын мен дененің басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
Z92.5
T91.8
8100.
T91.9
Мойын мен дененің анықталмаған жарақатының салдары
Z92.5
T91.9
8101.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
04.30
Бас сүйек немесе перифериялық нервтерді тігу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8102.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
04.50
Краниалдық және перифериялық нервті протездеу
Z54.0
T92.0

Z92.5
T91.5
8103.
T91.8
Последствия других уточненных травм шеи и туловища
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z96.6
T91.8
8104.
T91.8
Последствия других уточненных травм шеи и туловища
Z92.5
T91.8
8105.
T91.9
Последствия неуточненной травмы шеи и туловища
Z92.5
T91.9
8106.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
04.30
Сшивание черепных или периферических нервов
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8107.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
04.50
Протезирование краниального и периферического нерва
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8108.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
04.76
Восстановление старого травматического повреждения черепных и периферических нервов
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8109.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
39.31
Сшивание артерии
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8110.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8111.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
39.92
Инъекция склерозирующего агента в вену
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8112.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
77.64
Локальное иссечение пораженного участка или ткани кости запястья и пястной кости
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8113.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
77.74
Иссечение кости запястья и пястной кости для имплантации
209
77.74
Z54.0
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8114.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
78.62
Удаление имплантированных фиксаторов из плечевой кости
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8115.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
78.63
Удаление имплантированных фиксаторов из лучевой и локтевой костей
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8116.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
80.218
Артроскопическая криодеструкция синовиальной оболочки плечевого сустава
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8117.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
80.22
Артроскопия локтевого сустава
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8118.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
80.227
Артроскопическая холодноплазменная коблация структур сустава локтевого сустава
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8119.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
80.228
Артроскопическая криодеструкция синовиальной оболочки сустава локтевого сустава
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8120.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.42
Отсроченное ушивание сухожилия мышцы-сгибателя кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8121.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.43
Отсроченное ушивание другого сухожилия кисти

Z92.5
T92.0
8103.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
04.76
Бас сүйек және перифериялық нервтердің ескі жарақаттық зақымдануын қалпына келтіру
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8104.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
39.31
Артерияны тігу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8105.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
39.56
Жамау түрінде тіндік трансплантатты пайдалана отырып қан тамырын қалпына келтіру
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8106.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
39.92
Венаға склероздаушы агентті Инъекция
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8107.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
77.64
Білек сүйегінің және алақан сүйегінің зақымданған бөлігін немесе ұлпасын жергілікті кесу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8108.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
77.74
Имплантация үшін білек сүйегін және алақан сүйегін кесу
209
77.74
Z54.0
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8109.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
78.62
Иық сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8110.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
78.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8111.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
80.218
Иық буынының синовиальды қабығының артроскопиялық криодеструкциясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8112.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
80.22
Шынтақ буынының артроскопиясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8113.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
80.227
Шынтақ буыны буыны құрылымының артроскопиялық суық плазмалық коблациясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8114.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
80.228
Шынтақ буыны буынының синовиальды қабығының артроскопиялық криодеструкциясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8115.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.42
Білезік-бұлшықет сіңірінің мерзімі ұзартылған тігу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8116.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.43
Қылқаламның басқа сіңірінің мерзімі ұзартылған тігу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8117.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.44
Білезік-бұлшықет сіңірінің басқа соғылуы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8118.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.45
Басқа қылқаламды басқа тігу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8119.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.46
Бұлшық етті тігу немесе қолдың фасциясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8120.
T92.0
82.51
Қылқалам сіңірінің орын ауыстыруы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8121.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.52
Қолдың сіңірі бекітілген орнын артқа жылжыту

Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8122.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.44
Другое ушивание сухожилия мышцы-сгибателя кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8123.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.45
Другое ушивание другого сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8124.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.46
Ушивание мышцы или фасции кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8125.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.51
Перемещение сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8126.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.52
Перемещение назад места прикрепления сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8127.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.53
Реимплантация сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8128.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.54
Реимплантация мышцы кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8129.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.55
Другие методы изменения длины мышцы или сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8130.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.56
Другие методы перемещения или трансплантации сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8131.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.57
Другие виды транспозиции сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8132.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.58
Другие виды перемещения или трансплантации мышцы кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8133.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.59
Другая транспозиция мышцы кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8134.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.69
Другая реконструкция большого пальца кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8135.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.71
Коррекция натяжения сухожилия
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8136.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.72
Пластическая манипуляция на кисти с применением мышечного или фасциального трансплантата
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8137.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.79
Пластическая манипуляция на кисти с другим трансплантатом или имплантатом
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8138.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.85
Другие виды тенодеза кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8139.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.86
Другие виды тенопластики кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8140.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
83.14
Фасциотомия (кроме кисти)
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8141.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия

Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8122.
T92.0
82.53
Білезік сіңірінің реимплантациясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8123.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.54
Білезік бұлшық етін реимплантациялау
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8124.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.55
Бұлшық ет ұзындығын немесе қылқалам сіңірін өзгертудің басқа әдістері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8125.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.56
Қолдың сіңірін ауыстырудың немесе трансплантациялаудың басқа әдістері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8126.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.57
Қылқалам сіңірінің транспозициясының басқа түрлері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8127.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.58
Білезік бұлшық етін ауыстырудың немесе трансплантациялаудың басқа түрлері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8128.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.59
Қол бұлшық етінің басқа транспозициясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8129.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.69
Үлкен саусақты басқа қайта құру
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8130.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.71
Сіңірдің созылуын түзету
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8131.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.72
Бұлшық ет немесе фасциалды трансплантатты қолдана отырып, қолдарға пластикалық манипуляция
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8132.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.79
Басқа трансплантатпен немесе имплантатпен қолдарға пластикалық манипуляция
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8133.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.85
Қолдың тенодезының басқа түрлері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8134.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.86
Қылқалам тенопластикасының басқа түрлері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8135.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
83.14
Фасциотомия (қылқаламдардан басқа))
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8136.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
83.75
Сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8137.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
83.92
Қаңқа бұлшықеттерінің стимуляторын енгізу немесе ауыстыру)
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8138.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
83.93
Қаңқа бұлшықеттерінің стимуляторын алып тастау (қылқаламнан басқа)
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8139.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
84.01
Қол саусағының ампутациясы және дезартикуляциясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8140.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
86.22
Жараны, инфекцияланған учаскені немесе тері күйігін хирургиялық өңдеу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8141.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
86.60
Тегін тері кесіндісі, әйтпесе анықталмаған

Z92.5
T92.3
8166.
T92.3
Последствия вывиха. растяжения и деформации верхней конечности
Z92.5
T92.3
8167.
T92.4
Последствия травмы нерва верхней конечности
Z96.6
T92.4
8168.
T92.5
Последствия травмы мышцы и сухожилия верхней конечности
83.63
Восстановление вращательной манжеты плеча
209
83.63
Z54.0
Z92.5
T92.5
8169.
T92.5
Последствия травмы мышцы и сухожилия верхней конечности
Z92.5
T92.5
8170.
T92.6
Последствия размозжения и травматической ампутации верхней конечности
77.74
Иссечение кости запястья и пястной кости для имплантации
209
77.74
Z54.0
Z54.0
T92.6
Z92.5
T92.3
8171.
T92.6
Последствия размозжения и травматической ампутации верхней конечности
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z54.0
T92.6
Z96.6
T92.6
8172.
T92.6
Последствия размозжения и травматической ампутации верхней конечности
Z92.5
T92.6
8173.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
04.30
Сшивание черепных или периферических нервов
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8174.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
04.50
Протезирование краниального и периферического нерва
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8175.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
04.76
Восстановление старого травматического повреждения черепных и периферических нервов
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8176.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8177.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
39.92
Инъекция склерозирующего агента в вену
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8178.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
77.63
Локальное иссечение пораженного участка или ткани лучевой и локтевой костей
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8179.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
77.69
Локальное иссечение пораженного участка или ткани прочих костей
Z54.0

Z92.5
T92.3
8166.
T92.6
Бұлшықет жарақатының және қолдың сіңірінің салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T92.6
Z96.6
T92.6
8167.
T92.6
Қолдың көбеюі мен жарақаттық ампутациясының салдары
Z92.5
T92.6
8168.
T92.8
Қолдың көбеюі мен жарақаттық ампутациясының салдары
04.30
Бас сүйек немесе перифериялық нервтерді тігу
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8169.
T92.8
Қолдың көбеюі мен жарақаттық ампутациясының салдары
04.50
Краниалдық және перифериялық нервті протездеу
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8170.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
04.76
Бас сүйек және перифериялық нервтердің ескі жарақаттық зақымдануын қалпына келтіру
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8171.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
39.56
Жамау түрінде тіндік трансплантатты пайдалана отырып қан тамырын қалпына келтіру
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8172.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
39.92
Венаға склероздаушы агентті Инъекция
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8173.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
77.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін жергілікті кесу
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8174.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
77.69
Зақымдалған учаскені немесе өзге де сүйектердің тіндерін жергілікті кесу
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8175.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
77.74
Имплантация үшін білек сүйегін және алақан сүйегін кесу
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8176.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T92.8
Z96.6
T92.8
8177.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
80.60
Тізе буынын кесу (кесу)
209
80.60
Z54.0
8178.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
81.96
Буынды қалпына келтірудің басқа түрлері
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8179.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
82.31
Қолдың бурсэктомиясы
Z54.0

Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8218.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
86.71
Вырезание и подготовка лоскутов на ножке или лоскутов на широком основании
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8219.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
86.72
Перемещение лоскута на ножке
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8220.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
86.73
Фиксация лоскута на ножке или лоскута на широком основании к кисти
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8221.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
86.74
Фиксация лоскута на ножке или лоскута на широком основании к другим частям тела
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8222.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8223.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
Z92.5
T92.8
8224.
T92.9
Последствия неуточненной травмы верхней конечности
77.74
Иссечение кости запястья и пястной кости для имплантации
209
77.74
Z54.0
8225.
T92.9
Последствия неуточненной травмы верхней конечности
Z92.5
T92.9
8226.
T93.0
Последствия открытого ранения нижней конечности
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z96.6
T93.0
8227.
T93.0
Последствия открытого ранения нижней конечности
80.95
Другие виды иссечения тазобедренного сустава
209
80.95
Z54.0
8228.
T93.0
Последствия открытого ранения нижней конечности
80.96
Другие виды иссечения коленного сустава
209
80.96
Z54.0
8229.
T93.0
Последствия открытого ранения нижней конечности
Z92.5
T93.0
8230.
T93.1
Последствия перелома бедра
39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8231.
T93.1
Последствия перелома бедра
39.92
Инъекция склерозирующего агента в вену
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8232.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.05
Секвестрэктомия бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8233.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.15
Другие виды рассечения бедренной кости без разделения
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8234.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8235.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.29
Клиновидная остеотомия прочих костей
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8236.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.35
Другие виды пересечения бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8237.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.65
Локальное иссечение пораженного участка или ткани бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8238.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.85
Другое частичное иссечение бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8239.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость

Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8218.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
Z92.5
T92.8
8219.
T92.9
Қолдың анықталмаған жарақатының салдары
77.74
Имплантация үшін білек сүйегін және алақан сүйегін кесу
209
77.74
Z54.0
8220.
T92.9
Қолдың анықталмаған жарақатының салдары
Z92.5
T92.9
8221.
T93.0
Аяқ-қолдың ашық жарақатының салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z96.6
T93.0
8222.
T93.0
Аяқ-қолдың ашық жарақатының салдары
80.95
Жамбас буынын кесудің басқа түрлері
209
80.95
Z54.0
8223.
T93.0
Аяқ-қолдың ашық жарақатының салдары
80.96
Тізе буынын кесудің басқа түрлері
209
80.96
Z54.0
8224.
T93.0
Аяқ-қолдың ашық жарақатының салдары
Z92.5
T93.0
8225.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
39.56
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8226.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
39.92
Жамау түрінде тіндік трансплантатты пайдалана отырып қан тамырын қалпына келтіру
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8227.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.05
Венаға склероздаушы агентті Инъекция
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8228.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.15
Жамбас сүйегінің секвестрэктомиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8229.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.25
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8230.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.29
Бөлмей сан сүйегінің басқа түрлері
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8231.
T93.1
77.35
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8232.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.65
Жамбас сүйегінің сыналы остеотомиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8233.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.85
Клиновидная остеотомия өзге де сүйек
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8234.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.15
Ортан жілік қиылысының басқа түрлері
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8235.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.19
Зақымданған жерді немесе жамбас сүйегінің тіндерін жергілікті кесу
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8236.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.45
Сан сүйегін басқа ішінара кесу
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8237.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.49
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8238.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.55
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8239.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.60
Сан сүйегінің басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар

Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8240.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8241.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.45
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8242.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на прочих костях
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8243.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.55
Внутренняя фиксация бедренной кости без репозиции перелома
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8244.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8245.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.65
Удаление имплантированных фиксаторов из бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8246.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z54.0
T93.1
Z96.6
T93.1
8247.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.70
Остеоклазия кости неуточненной локализаци
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8248.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.75
Остеоклазия бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8249.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.77
Остеоклазия большеберцовой и малоберцовой кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8250.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.85
Диагностические манипуляции на бедренной кости, не классифицируемые в других рубриках
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8251.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.05
Закрытая репозиция костных отломков бедренной кости без внутренней фиксации
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8252.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.15
Закрытая репозиция костных обломков бедренной кости с внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8253.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.151
Закрытая репозиция костных отломков бедренной кости с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным имплантом
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8254.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.152
Закрытая репозиция костных отломков бедренной кости с внутренней фиксацией блокирующим экстрамедуллярным имплантом
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8255.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.19
Закрытая репозиция костных обломков другой уточненной кости с внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8256.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.25
Открытая репозиция костных обломков бедренной кости без внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8257.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.35
Открытая репозиция костных обломков бедренной кости с внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8258.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.351
Открытая репозиция костных отломков бедренной кости с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8259.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.39
Открытая репозиция костных обломков другой уточненной кости с внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8260.
T93.1
Последствия перелома бедра
80.279
Артроскопическая вапоризация капсульно-связочных структур голеностопного сустава
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1

Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8240.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.65
Басқа сүйектердегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8241.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.69
Сыну репозициясынсыз сан сүйегінің ішкі фиксациясы
Z54.0
T93.1
Z96.6
T93.1*
8242.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.70
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8243.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.75
Ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8244.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.77
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8245.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.85
Анықталмаған локализаци сүйектің остеоклазиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8246.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.05
Ортан жілік остеоклазиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8247.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.15
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің остеоклазиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8248.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.151
Басқа айдарларда жіктелмейтін сан сүйегіне диагностикалық манипуляциялар
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8249.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.152
Ішкі бекітусіз сан сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8250.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.19
Ішкі бекітумен ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8251.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.25
Бұғаттайтын интрамедуллярлы имплантты ішкі фиксациялаумен ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8252.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.35
Бұғаттайтын экстрамедуллярлы имплантатпен ішкі фиксациясы бар ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8253.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.351
Ішкі бекітумен басқа анықталған сүйектің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8254.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.39
Ішкі бекітусіз сан сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8255.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
80.279
Ішкі бекітумен ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8256.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
81.40
Бұғаттайтын интрамедуллярлы остеосинтезбен ішкі фиксациялаумен ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8257.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
81.51
Ішкі бекітумен басқа анықталған сүйектің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8258.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
81.52
Сирақ-табан буынының капсульды-байланыстырғыш құрылымдарының артроскопиялық вапоризациясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8259.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
81.53
Басқа айдарларда жіктелмеген жамбасты қалпына келтіру
209
81.53
Z54.0
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8260.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
83.02
Жамбас буынын толық ауыстыру
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1

Z92.5
T93.9
8322.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
04.30
Сшивание черепных или периферических нервов
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8323.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
41.50
Полная спленэктомия
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8324.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
45.91
Тонкокишечный анастомоз
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8325.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
54.19
Прочая лапаротомия
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8326.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
77.27
Клиновидная остеотомия большеберцовой и малоберцовой кости
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8327.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
77.79
Иссечение прочих костей для имплантации
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8328.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8329.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.45
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бедренной кости
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8330.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8331.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.61
Удаление имплантированных фиксаторов из лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8332.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.62
Удаление имплантированных фиксаторов из плечевой кости
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8333.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.63
Удаление имплантированных фиксаторов из лучевой и локтевой костей
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8334.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.65
Удаление имплантированных фиксаторов из бедренной кости
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8335.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.66
Удаление имплантированных фиксаторов из кости надколенника
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8336.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.67
Удаление имплантированных фиксаторов из большеберцовой и малоберцовой кости

Z92.5
T94.0
8322.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
77.79
Имплантацияға арналған өзге де сүйектерді кесу
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8323.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8324.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.45
Сан сүйегінің басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8325.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.60
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8326.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.61
Қалақшадан, бұғана мен кеуде қуысынан имплантацияланған фиксаторларды алып тастау (қабырғалар мен кеуде))
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8327.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.62
Иық сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8328.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8329.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.65
Ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8330.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.66
Тізе сүйегінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8331.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.67
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінен имплантталған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8332.
T94.0
Дененің бірнеше бөлігін қамтитын жарақаттардың салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T94.0
Z96.6
T94.0*
8333.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
79.111
Бұғаттайтын интрамедулярлы имплантты ішкі бекітумен иық сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8334.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
79.16
Ішкі бекітумен үлкен жүнді және кіші жүнді сүйектердің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8335.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
79.36
Ішкі бекітумен үлкен жүнді және кіші жүнді сүйектердің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8336.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
81.051
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік

244
03.591
Z50.8
Z50.8
03.591
8386.
M48.0
Спинальный стеноз
03.592
Микроскопическая (эндоскопическая) декомпрессия структур спинного мозга с установкой PLIF-кейджей и черезкожнойтранспедикулярной фиксацией
244
03.592
Z50.8
Z50.8
03.592
8387.
M51.1
Поражения межпозвоночных дисков поясничного и других отделов с радикулопатией
81.072
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков.боковой поперечный доступ. с внутренней фиксацией эндокорректором
244
81.072
Z50.8
Z50.8
81.072
8388.
M53.2
Спинальная нестабильность
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
244
03.4
Z50.8
Z50.8
03.4
8389.
M53.2
Спинальная нестабильность
03.594
Микрохирургические вмешательства на спинном мозге шейно-затылочной области со стабилизацией позвоночно-двигательных сегментов с использованием интраоперационногонейромониторинга и навигационного оборудования
244
03.594
Z50.8
Z50.8
03.594
8390.
M53.2
Спинальная нестабильность
81.051
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
244
81.051
Z50.8
Z50.8
81.051
8391.
M53.2
Спинальная нестабильность
81.052
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
244
81.052
Z50.8
Z50.8
81.052
8392.
M53.2
Спинальная нестабильность
81.081
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
244
81.081
Z50.8
Z50.8
81.081
8393.
M53.2
Спинальная нестабильность
81.082
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
244
81.082
Z50.8
Z50.8
81.082
8394.
G50.0
Невралгия тройничного нерва
04.41
Декомпрессия корешка тройничного нерва
244
04.41
Z50.8
8395.
G51.0
Паралич Белла
04.42
Декомпрессия другого черепно-мозгового нерва
244
04.42
Z50.8
8396.
G91.8
Другие виды гидроцефалии
02.34
Вентрикулярный шунт в брюшную полость и ее органы
244
02.34
Z50.8
8397.
G95.0
Сирингомиелия и сирингобульбия
03.591
Микрохирургические вмешательства на спинном мозге шейно-затылочной области со стабилизацией позвоночно-двигательных сегментов с использованием интраоперационногонейромониторинга и навигационного оборудования
244
03.591
Z50.8
Z50.8
03.591
8398.
T92.4
Последствия травмы нерва верхней конечности
04.30
Сшивание черепных или периферических нервов
Z54.0
T92.4
8399.
T92.4
Последствия травмы нерва верхней конечности
04.49
Другие виды декомпрессии периферического нерва или ганглия или лизис спаек
Z54.0
T92.4
8400.
T93.4
Последствия травмы нерва нижней конечности
04.30
Сшивание черепных или периферических нервов
Z54.0
T93.4
8401.
T93.4
Последствия травмы нерва нижней конечности
04.49
Другие виды декомпрессии периферического нерва или ганглия или лизис спаек
Z54.0
T93.4
8402.
C91.0
Острый лимфобластный лейкоз
Z85.6
C91.0
8403.
C91.7
Другие уточненные лимфоидные лейкозы
Z85.6
C91.7
8404.
C91.9
Лимфоидный лейкоз неуточненный
Z85.6
C91.9
8405.
C92.0
Острый миелоидный лейкоз
Z85.6
C92.0
8406.
C92.4
Острый промиелоицитарный лейкоз
Z85.6
C92.4
8407.
C92.5
Острый миеломоноцитарный лейкоз
Z85.6
C92.5
8408.
C92.7
Другие уточненные миелоидные лейкозы
Z85.6
C92.7
8409.
C92.9
Миелоидный лейкоз неуточненный
Z85.6
C92.9
8410.
C93.0
Острый моноцитарный лейкоз
Z85.6
C93.0
8411.
C94.0
Острые эритремия и эритролейкоз
Z85.6
C94.0
8412.
C94.2
Острый мегакариобластный лейкоз
Z85.6
C94.2
8413.
C94.5
Острый миелофиброз
Z85.6
C94.5
8414.
C94.7
Другие уточненные лейкозы
Z85.6
C94.7
8415.
C95.0
Острый лейкоз неуточненного клеточного типа
Z85.6
C95.0
8416.
C95.1
Хронический лейкоз неуточненногоклеточного типа
Z85.6
C95.1
8417.
C95.7
Другие лейкозы неуточненного клеточного типа
Z85.6
C95.7
8418.
C95.9
Лейкоз неуточненный
Z85.6
C95.9
8419.
C96.0
Болезнь леттерера-сиве (ретикулоэндотелиоз)
Z85.7
C96.0
8420.
C96.1
Злокачественный гистиоцитоз
Z85.7
C96.1
8421.
C96.7
Другие уточненные злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей
Z85.7
C96.7
8422.
C96.9
Злокачественное новообразование лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей неуточненное
Z85.7
C96.9
8423.
С73
Злокачественное новообразование щитовидной железы
Z85.8
С73
8424.
С74.0
Злокачественное новообразование коры надпочечника
Z85.8
С74.0
8425.
С74.1
Злокачественное новообразование мозгового слоя надпочечника
Z85.8
С74.1
8426.
С74.9
Злокачественное новообразование надпочечника неуточненной части
Z85.8
С74.9
8427.
С76.0
Злокачественное новообразование головы, лица и шеи, неточно обозначенной локализации
Z85.8
С76.0
8428.
C22.0
Печеночноклеточный рак
Z85.0
C22.0
8429.
C22.2
Гепатобластома
Z85.0
C22.2
8430.
C51.8
Поражение вульвы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z85.4
C51.8
8431.
C51.9
Злокачественное новообразование вульвы неуточненной части
Z85.4
C51.9
8432.
C63.0
Злокачественное новообразование придатка яичка
Z85.4
C63.0
8433.
C63.1
Злокачественное новообразование семенного канатика
Z85.4
C63.1
8434.
C67.0
Злокачественное новообразование треугольника мочевого пузыря
Z85.4
C67.0
8435.
C67.1
Злокачественное новообразование купола мочевого пузыря
Z85.4
C67.1
8436.
C67.2
Злокачественное новообразование боковой стенки мочевого пузыря
Z85.4
C67.2
8437.
C67.3
Злокачественное новообразование передней стенки мочевого пузыря
Z85.4
C67.3
8438.
C67.4
Злокачественное новообразование задней стенки мочевого пузыря
Z85.4
C67.4

244
81.081
Z50.8
81.081
Z50.8
8386.
M53.2
Жұлын тұрақсыздық
81.082
Бас сүйек ішілік артерияларға стенттерді пункциялық имплантациялау
244
81.082
Z50.8
81.082
Z50.8
8387.
G50.0
Үш жақты невралгия
04.41
Экстра-интракраниальды васкулярлық шунттау
244
04.41
Z50.8
8388.
G51.0
Белла Сал Ауруы
04.42
Бас сүйектің ақауын пластикалық материалмен Краниопластика (сүйек цементі. титан пластина және т. б.)
244
04.42
Z50.8
8389.
G91.8
Гидроцефалияның басқа түрлері
02.34
Бас сүйектің ақауын пластикалық материалмен Краниопластика (сүйек цементі. титан пластина және т. б.)
244
02.34
Z50.8
8390.
G95.0
Сирингомиелия және сирингобульбия
03.4
Экстра-интракраниальды васкулярлық шунттау
244
03.4
Z50.8
03.4
Z50.8
8391.
T92.4
Қол жүйкесінің жарақатының салдары
04.30
Невролиз. Нервтің тігісі
T92.4
Z54.0
8392.
T92.4
Қол жүйкесінің жарақатының салдары
04.49
Нервтің транспозициясы немесе аутотрансплантациясы.
T92.4
Z54.0
8393.
T93.4
Аяқ нервінің жарақатының салдары
04.30
Невролиз. Нервтің тігісі
T93.4
Z54.0
8394.
T93.4
Аяқ нервінің жарақатының салдары
04.49
Нервтің транспозициясы немесе аутотра
T93.4
Z54.0
8395.
C91.0
Бас сүйек ішіне қан құйылу салдары
Z85.6
C91.0
8396.
C91.7
Басқа анықталған лимфоидты лейкоздар
Z85.6
C91.7
8397.
C91.9
Анықталмаған лимфоидты лейкоз
Z85.6
C91.9
8398.
C92.0
Жедел миелоидты лейкоз
Z85.6
C92.0
8399.
C92.4
Жедел промиелоцитарлық лейкоз
Z85.6
C92.4
8400.
C92.5
Жедел миеломонцитарлы лейкоз
Z85.6
C92.5
8401.
C92.7
Басқа анықталған миелоидты лейкоздар
Z85.6
C92.7
8402.
C92.9
Анықталмаған миелоидты лейкоз
Z85.6
C92.9
8403.
C93.0
Жіті моноцитарлы лейкоз
Z85.6
C93.0
8404.
C94.0
Жедел эритремия және эритролейкоз
Z85.6
C94.0
8405.
C94.2
Жедел мегакариобластық лейкоз
Z85.6
C94.2
8406.
C94.5
Жедел миелофиброз
Z85.6
C94.5
8407.
C94.7
Басқа анықталған лейкоздар
Z85.6
C94.7
8408.
C95.0
Анықталмаған жасушалық типті жіті лейкоз
Z85.6
C95.0
8409.
C95.1
Анықталмаған жасушалық типті созылмалы лейкоз
Z85.6
C95.1
8410.
C95.7
Анықталмаған жасушалық типтегі басқа лейкоз
Z85.6
C95.7
8411.
C95.9
Анықталмаған Лейкоз
Z85.6
C95.9
8412.
C96.0
Летерер-сиве ауруы (ретикулоэндотелиоз)
Z85.7
C96.0
8413.
C96.1
Қатерлі гистиоцитоз
Z85.7
C96.1
8414.
C96.7
Лимфоидты, қан түзетін және оларға ұқсас тіндердің басқа да анықталған қатерлі ісіктері
Z85.7
C96.7
8415.
C96.9
Лимфоидты, қан түзетін және оларға ұқсас тіндердің анықталмаған қатерлі ісігі
Z85.7
C96.9
8416.
С73
Қалқанша безінің қатерлі ісігі
Z85.8
С73
8417.
С74.0
Бүйрек үсті безінің қатерлі ісігі
Z85.8
С74.0
8418.
С74.1
Бүйрек үсті безінің ми қабатының қатерлі ісігі
Z85.8
С74.1
8419.
С74.9
Анықталмаған бөліктегі бүйрек үсті безінің қатерлі ісігі
Z85.8
С74.9
8420.
С76.0
Бастың, бет пен мойынның, дәл емес орналасқан қатерлі ісігі
Z85.8
С76.0
8421.
C22.0
Бауыр жасушалы Обыр
Z85.0
C22.0
8422.
C22.2
Гепатобластома
Z85.0
C22.2
8423.
C51.8
Вульваның жоғарыда көрсетілген бір және одан да көп оқшаулау шегінен шығатын зақымдануы
Z85.4
C51.8
8424.
C51.9
Анықталмаған бөліктегі вульваның қатерлі ісігі
Z85.4
C51.9
8425.
C63.0
Қатерлі ісігі аталық без қосалқысынан
Z85.4
C63.0
8426.
C63.1
Тұқымдық арқанның қатерлі ісігі
Z85.4
C63.1
8427.
C67.0
Мочевина үшбұрышының қатерлі ісігі
Z85.4
C67.0
8428.
C67.1
Қуық күмбезінің қатерлі ісігі
Z85.4
C67.1
8429.
C67.2
Қуықтың бүйір қабырғасының қатерлі ісігі
Z85.4
C67.2
8430.
C67.3
Қуықтың алдыңғы қабырғасының қатерлі ісігі
Z85.4
C67.3
8431.
C67.4
Қуықтың артқы қабырғасының қатерлі ісігі
Z85.4
C67.4
8432.
C67.5
Мочевина мойынының қатерлі ісігі
Z85.4
C67.5
8433.
C67.8
Жоғарыда көрсетілген бір және одан да көп оқшаулау шегінен шығатын қуықтың зақымдануы
Z85.4
C67.8
8434.
C67.9
Анықталмаған бөліктегі қуықтың қатерлі ісігі
Z85.4
C67.9
8435.
C68.8
Жоғарыда көрсетілген бір және одан көп оқшаулау шегінен шығатын зәр ағзаларының зақымдануы
Z85.5
C68.8
8436.
C43.0
Қатерлі меланома ерні
Z85.8
C43.0
8437.
C43.1
Қабақтың спайкасын қоса алғанда, ғасырдың қатерлі меланома
Z85.8
C43.1
8438.
C43.2
Құлақтың және сыртқы есту жолының қатерлі меланомасы
Z85.8
C43.2

8439.
C67.5
Злокачественное новообразование шейки мочевого пузыря
Z85.4
C67.5
8440.
C67.8
Поражение мочевого пузыря, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z85.4
C67.8
8441.
C67.9
Злокачественное новообразование мочевого пузыря неуточненной части
Z85.4
C67.9
8442.
C68.8
Поражение мочевых органов, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z85.5
C68.8
8443.
C43.0
Злокачественная меланома губы
Z85.8
C43.0
8444.
C43.1
Злокачественная меланома века, включая спайку век
Z85.8
C43.1
8445.
C43.2
Злокачественная меланома уха и наружного слухового прохода
Z85.8
C43.2
8446.
C43.3
Злокачественная меланома других и неуточненных частей лица
Z85.8
C43.3
8447.
C43.4
Злокачественная меланома волосистой части головы и шеи
Z85.8
C43.4
8448.
C43.5
Злокачественная меланома туловища
Z85.8
C43.5
8449.
C43.6
Злокачественная меланома верхней конечности, включая область плечевого сустава
Z85.8
C43.6
8450.
C43.7
Злокачественная меланома нижней конечности, включая область тазобедренного сустава
Z85.8
C43.7
8451.
C43.8
Злокачественная меланома кожи, выходящая за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z85.8
C43.8
8452.
C43.9
Злокачественная меланома кожи неуточненная
Z85.8
C43.9
8453.
C37
Злокачественное новообразование вилочковой железы
Z85.2
C37
8454.
D46.0
Рефрактерная анемия без сидеробластов, так обозначенная
Z86.0
D46.0
8455.
D46.1
Рефрактерная анемия с сидеробластами
Z86.0
D46.1
8456.
D46.2
Рефрактерная анемия с избытком бластов
Z86.0
D46.2
8457.
D46.3
Рефрактерная анемия с избытком бластов с трансформацией
Z86.0
D46.3
8458.
D46.4
Рефрактерная анемия неуточненная
Z86.0
D46.4
8459.
D46.7
Другие миелодиспластические синдромы
Z86.0
D46.7
8460.
D46.9
Миелодиспластический синдром неуточненный
Z86.0
D46.9
8461.
C92.3
Миелоидная саркома
Z85.6
C92.3
8462.
D60.0
Хроническая приобретенная чистая красноклеточная аплазия
Z86.2
D60.0
8463.
D60.1
Преходящая приобретенная чистая красноклеточная аплазия
Z86.2
D60.1
8464.
D60.8
Другие приобретенные чистые красноклеточные аплазии
Z86.2
D60.8
8465.
D60.9
Приобретенная чистая красноклеточная аплазия неуточненная
Z86.2
D60.9
8466.
D61.0
Конституциональная апластическая анемия
Z86.2
D61.0
8467.
D61.1
Медикаментозная апластическая анемия
Z86.2
D61.1
8468.
D61.2
Апластическая анемия, вызванная другими внешними агентами
Z86.2
D61.2
8469.
D61.3
Идиопатическая апластическая анемия
Z86.2
D61.3
8470.
D61.8
Другие уточненные апластические анемии
Z86.2
D61.8
8471.
D61.9
Апластическая анемия неуточненная
Z86.2
D61.9
8472.
D70
Агранулоцитоз
Z86.2
D70
8473.
D71
Функциональные нарушения полиморфноядерных нейтрофилов
Z86.2
D71
8474.
D69.3
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура
Z86.2
D69.3

8439.
C43.3
Беттің басқа және анықталмаған бөліктерінің қатерлі меланома
Z85.8
C43.3
8440.
C43.4
Бас пен мойынның шаш бөлігінің қатерлі меланома
Z85.8
C43.4
8441.
C43.5
Дененің қатерлі меланомасы
Z85.8
C43.5
8442.
C43.6
Иық буыны аймағын қоса алғанда, қолдың қатерлі меланомасы
Z85.8
C43.6
8443.
C43.7
Жамбас буыны аймағын қоса алғанда, аяқтың қатерлі меланома
Z85.8
C43.7
8444.
C43.8
Жоғарыда көрсетілген бір және одан көп орындардан тыс шығатын терінің қатерлі меланома
Z85.8
C43.8
8445.
C43.9
Анықталмаған терінің қатерлі меланома
Z85.8
C43.9
8446.
C37
Ашалы бездің қатерлі ісігі
Z85.2
C37
8447.
D46.0
Сидеробластсыз рефрактерлік анемия, осылай белгіленген
Z86.0
D46.0
8448.
D46.1
Сидеробластпен рефрактерлік анемия
Z86.0
D46.1
8449.
D46.2
Артық бластпен рефрактерлік анемия
Z86.0
D46.2
8450.
D46.3
Трансформациясы бар Бласт артық рефрактерлік анемия
Z86.0
D46.3
8451.
D46.4
Анықталмаған рефрактерлік анемия
Z86.0
D46.4
8452.
D46.7
Басқа миелодиспластикалық синдромдар
Z86.0
D46.7
8453.
D46.9
Анықталмаған миелодиспластикалық синдром
Z86.0
D46.9
8454.
C92.3
Миелоидты саркома
Z85.6
C92.3
8455.
D60.0
Созылмалы таза қызыл жасушалық аплазия
Z86.2
D60.0
8456.
D60.1
Өтімді сатып алынған таза қызыл жасушалық аплазия
Z86.2
D60.1
8457.
D60.8
Басқа сатып алынған таза қызыл жасушалық аплазиялар
Z86.2
D60.8
8458.
D60.9
Сатып алынған анықталмаған таза қызыл жасушалық аплазия
Z86.2
D60.9
8459.
D61.0
Конституциялық апластикалық анемия
Z86.2
D61.0
8460.
D61.1
Дәрі-дәрмектік апластикалық анемия
Z86.2
D61.1
8461.
D61.2
Басқа сыртқы агенттерден туындаған апластикалық анемия
Z86.2
D61.2
8462.
D61.3
Идиопатиялық апластикалық анемия
Z86.2
D61.3
8463.
D61.8
Басқа анықталған апластикалық анемиялар
Z86.2
D61.8
8464.
D61.9
Анықталмаған апластикалық анемия
Z86.2
D61.9
8465.
D70
Агранулоцитоз
Z86.2
D70
8466.
D71
Полиморфно ядролық нейтрофилдердің функционалдық бұзылулары
Z86.2
D71
8467.
D69.3
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура
Z86.2
D69.3
8468.
D69.9
Анықталмаған геморрагиялық жағдай
Z86.2
D69.9
8469.
D82.0
Вискотта-Олдрич Синдромы
Z86.2
D82.0
8470.
D82.2
Қысқа аяқ-қолдар есебінен күлділігі бар иммундық тапшылық
Z86.2
D82.2
8471.
D82.3
Эпштейн-барра вирусынан туындаған тұқым қуалайтын ақаудың салдарынан иммунитет тапшылығы
Z86.2
D82.3
8472.
D82.4
Е гипериммуноглобулинемия синдромы
Z86.2
D82.4
8473.
D82.8
Басқа анықталған елеулі ақаулармен байланысты иммунитет тапшылығы
Z86.2
D82.8
8474.
D82.9
Елеулі ақаумен байланысты анықталмаған иммунитет тапшылығы
Z86.2
D82.9

8475.
D69.9
Геморрагическое состояние неуточненное
Z86.2
D69.9
8476.
D82.0
Синдром Вискотта-Олдрича
Z86.2
D82.0
8477.
D82.2
Иммунодефицит с карликовостью за счет коротких конечностей
Z86.2
D82.2
8478.
D82.3
Иммунодефицит вследствие наследственного дефекта, вызванного вирусом эпштейна-барра
Z86.2
D82.3
8479.
D82.4
Синдром гипериммуноглобулинемии е
Z86.2
D82.4
8480.
D82.8
Иммунодефициты, связанные с другими уточненными значительными дефектами
Z86.2
D82.8
8481.
D82.9
Иммунодефицит, связанный со значительным дефектом, неуточненный
Z86.2
D82.9
8482.
D89.0
Поликлональнаягипергаммаглобулинемия
Z86.2
D89.0
8483.
D89.1
Криоглобулинемия
Z86.2
D89.1
8484.
D89.2
Гипергаммаглобулинемия, неуточненная
Z86.2
D89.2
8485.
D89.8
Другие уточненные нарушения с вовлечением иммунного механизма, не классифицированные в других рубриках
Z86.2
D89.8
8486.
D89.9
Нарушение, вовлекающее иммунный механизм, неуточненное
Z86.2
D89.9
8487.
P01.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные многоплодной беременностью
P01.5
Z87.6
Z87.6
P01.5
8488.
P02
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями со стороны плаценты, пуповины и плодных оболочек
P02
Z87.6
Z87.6
P02
8489.
P03.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные родоразрешением с наложением щипцов
P03.2
Z87.6
Z87.6
P03.2
8490.
P03.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные применением вакуум-экстрактора
P03.3
Z87.6
Z87.6
P03.3
8491.
P07.0
Крайне малая масса тела при рождении
P07.0
Z87.6
Z87.6
P07.0
8492.
P07.3
Другие случаи недоношенности
P07.3
Z87.6
Z87.6
P07.3
8493.
P22.0
Синдром дыхательного расстройства у новорожденного
P22.0
Z87.6
Z87.6
P22.0
8494.
P22.9
Дыхательное расстройство у новорожденного неуточненное
P22.9
Z87.6
Z87.6
P22.9
8495.
P23.9
Врожденная пневмония неуточненная
P23.9
Z87.6
Z87.6
P23.9
8496.
P24.8
Другие неонатальные аспирационные синдромы
P24.8
Z87.6
Z87.6
P24.8
8497.
P25
Интерстициальная эмфизема и родственные состояния, возникшие в перинатальном периоде
P25
Z87.6
Z87.6
P25
8498.
P27.1
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
P27.1
Z87.6
Z87.6
P27.1
8499.
P27.8
Другие хронические болезни органов дыхания, возникшие в перинатальном периоде
P27.8
Z87.6
Z87.6
P27.8
8500.
P28.0
Первичный ателектаз у новорожденного
P28.0
Z87.6
Z87.6
P28.0
8501.
P28.1
Другой и неуточненный ателектаз у новорожденного
P28.1
Z87.6
Z87.6
P28.1
8502.
P29.8
Другие сердечно-сосудистые нарушения, возникшие в перинатальном периоде
P29.8
Z87.6
Z87.6
P29.8
8503.
P35.8
Другие врожденные вирусные инфекции
P35.8
Z87.6
Z87.6
P35.8
8504.
P52.3
Неуточненное внутрижелудочковое кровоизлияние (нетравматическое) у плода и новорожденного
P52.3
Z87.6
Z87.6
P52.3

8475.
D89.0
Поликлоналды гипергаммаглобулинемия
Z86.2
D89.0
8476.
D89.1
Криоглобулинемия
Z86.2
D89.1
8477.
D89.2
Анықталмаған Гипергаммаглобулинемия
Z86.2
D89.2
8478.
D89.8
Басқа айдарларда жіктелмеген, иммундық тетікті тарту арқылы анықталған басқа да бұзылулар
Z86.2
D89.8
8479.
D89.9
Иммундық тетікті тартатын, анықталмаған бұзушылық
Z86.2
D89.9
8480.
P01.5
Ұрықтың және нәрестенің көп ұрықты жүктілікпен шартталған зақымданулары
P01.5
Z87.6
P01.5
Z87.6
8481.
P02
Ұрық пен нәрестенің плацентаны, кіндік пен ұрық қабығының асқынуымен шартталған зақымданулары
P02
Z87.6
P02
Z87.6
8482.
P03.2
Ұрықтың және жаңа туған нәрестенің босандыру арқылы қысқыштар салумен шартталған зақымданулары
P03.2
Z87.6
Z87.6
P03.2
8483.
P03.3
Ұрық пен нәрестенің вакуум-экстракторды қолданумен шартталған зақымданулары
P03.3
Z87.6
Z87.6
P03.3
8484.
P07.0
Туған кездегі дене салмағы өте аз
P07.0
Z87.6
Z87.6
P07.0
8485.
P07.3
Шала туудың басқа да жағдайлары
P07.3
Z87.6
Z87.6
P07.3
8486.
P22.0
Нәрестенің тыныс алу бұзылысының синдромы
P22.0
Z87.6
Z87.6
P22.0
8487.
P22.9
Нәрестенің анықталмаған тыныс алу бұзылуы
P22.9
Z87.6
Z87.6
P22.9
8488.
P23.9
Анықталмаған туа біткен пневмония
P23.9
Z87.6
Z87.6
P23.9
8489.
P24.8
Басқа неонаталды аспирациялық синдромдар
P24.8
Z87.6
Z87.6
P24.8
8490.
P25
Перинаталдық кезеңде пайда болған интерстициальді эмфизема және туыстық жай-күйлер
P25
Z87.6
Z87.6
P25
8491.
P27.1
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронх-өкпе дисплазиясы
P27.1
Z87.6
Z87.6
P27.1
8492.
P27.8
Перинаталдық кезеңде пайда болған тыныс алу органдарының басқа да созылмалы аурулары
P27.8
Z87.6
Z87.6
P27.8
8493.
P28.0
Жаңа туған нәрестедегі бастапқы анизектаз
P28.0
Z87.6
Z87.6
P28.0
8494.
P28.1
Жаңа туған нәрестедегі басқа және анықталмаған анизектаз
P28.1
Z87.6
Z87.6
P28.1
8495.
P29.8
Перинаталдық кезеңде пайда болған басқа жүрек-қан тамырлары бұзылулары
P29.8
Z87.6
Z87.6
P29.8
8496.
P35.8
Басқа туа біткен вирустық инфекциялар
P35.8
Z87.6
Z87.6
P35.8
8497.
P52.3
Ұрық пен нәрестеде анықталмаған қарыншаішілік қан құйылу (жарақаттық емес)
P52.3
Z87.6
Z87.6
P52.3
8498.
P52.0
Ұрық пен нәрестеде 1-ші дәрежелі қарыншаішілік қан құйылу (жарақаттық емес)
P52.0
Z87.6
Z87.6
P52.0
8499.
P52.1
Ұрық пен нәрестеде 2-дәрежелі қарыншаішілік қан құйылу (жарақаттық емес)
P52.1
Z87.6
Z87.6
P52.1
8500.
P52.2
Ұрық пен нәрестеде 3-дәрежелі қарыншаішілік қан құйылу (жарақаттық емес)
P52.2
Z87.6
Z87.6
P52.2
8501.
P55.9
Ұрықтың және нәрестенің анықталмаған гемолитикалық ауруы
P55.9
Z87.6
Z87.6
P55.9
8502.
P61.2
Шала туған Анемия
P61.2
Z87.6
Z87.6
P61.2
8503.
P78
Перинаталдық кезеңдегі ас қорыту жүйесінің басқа да бұзылуы
P78
Z87.6
Z87.6
P78
8504.
P94.8
Нәрестенің бұлшықет тонусының басқа да бұзылулары
P94.8
Z87.6
Z87.6
P94.8

8505.
P52.0
Внутрижелудочковое кровоизлияние (нетравматическое) 1-й степени у плода и новорожденного
P52.0
Z87.6
Z87.6
P52.0
8506.
P52.1
Внутрижелудочковое кровоизлияние (нетравматическое) 2-й степени у плода и новорожденного
P52.1
Z87.6
Z87.6
P52.1
8507.
P52.2
Внутрижелудочковое кровоизлияние (нетравматическое) 3-й степени у плода и новорожденного
P52.2
Z87.6
Z87.6
P52.2
8508.
P55.9
Гемолитическая болезнь плода и новорожденного неуточненная
P55.9
Z87.6
Z87.6
P55.9
8509.
P61.2
Анемия недоношенных
P61.2
Z87.6
Z87.6
P61.2
8510.
P78
Другие расстройства системы пищеварения в перинатальном периоде
P78
Z87.6
Z87.6
P78
8511.
P94.8
Другие нарушения мышечного тонуса новорожденного
P94.8
Z87.6
Z87.6
P94.8
8512.
B34.2
Коронавирусная инфекция COVID-19
B34.2
Z86.1
Z86.1
B34.2
8513.
U07.1
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус идентифицирован)
U07.1
Z86.1
Z86.1
U07.1
8514.
U07.2
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус не идентифицирован)
U07.2
Z86.1
Z86.1
U07.2
8515.
U07.13
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус идентифицирован) крайне тяжелая
U07.13
Z86.1
Z86.1
U07.13
8516.
U07.23
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус не идентифицирован) крайне тяжелая
U07.23
Z86.1
Z86.1
U07.23
8517.
U07.12
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус идентифицирован) тяжелая
U07.12
Z86.1
Z86.1
U07.12
8518.
U07.22
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус не идентифицирован) тяжелая
U07.22
Z86.1
Z86.1
U07.22
8519.
U07.11
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус идентифицирован) средняя
U07.11
Z86.1
Z86.1
U07.11
8520.
U07.21
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус не идентифицирован) средняя
U07.21
Z86.1
Z86.1
U07.21
8521.
J12.8
Другая вирусная пневмония
J12.8
Z86.1
Z86.1
J12.8
8522.
J12.9
Вирусная пневмония неуточненная
J12.9
Z86.1
Z86.1
J12.9
8523.
J16.8
Пневмония, вызванная другими уточненными инфекционными возбудителями
J16.8
Z86.1
Z86.1
J16.8
8524.
J15.8
Другие бактериальные пневмонии
J15.8
Z86.1
Z86.1
J15.8
8525.
J15.9
Бактериальная пневмония неуточненная
J15.9
Z86.1
Z86.1
J15.9
8526.
J18.0
Бронхопневмония неуточненнная
J18.0
Z86.1
Z86.1
J18.0
8527.
J18.1
Долевая пневмония неуточненная
J18.1
Z86.1
Z86.1
J18.1
8528.
J18.8
Другая пневмония, возбудитель не уточнен
J18.8
Z86.1
Z86.1
J18.8
8529.
J18.9
Пневмония неуточненная
J18.9
Z86.1
Z86.1
J18.9
Список сокращенных аббревиатур:
1
МКБ – 9
Международная классификация болезней, травм и причин смерти 9-го пересмотра
2
МКБ – 10
Международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем, 10 пересмотра
3
ГОБМП
Гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
4
ОСМС
Обязательное социальное медицинское страхование
5
КЗГ
Клинико-затратные группы
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-116/2020
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства здравоохранения республики Казахстан
1) Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 98 "Об утверждении Правил восстановительного лечения и медицинской реабилитации, в том числе детской медицинской реабилитации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10678, опубликован 20 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) подпункт 2) пункта 1 приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № ҚР ДСМ-120 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19317, опубликован 3 сентября 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);

8505.
B34.2
Коронавирустық инфекция COVID-19
B34.2
Z86.1
Z86.1
B34.2
8506.
U07.1
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталған)
U07.1
Z86.1
Z86.1
U07.1
8507.
U07.2
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталмаған)
U07.2
Z86.1
Z86.1
U07.2
8508.
U07.23
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталмаған) өте ауыр
U07.23
Z86.1
Z86.1
U07.23
8509.
U07.12
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталды) ауыр
U07.12
Z86.1
Z86.1
U07.12
8510.
U07.22
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталмаған) ауыр
U07.22
Z86.1
Z86.1
U07.22
8511.
U07.11
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталды) орташа
U07.11
Z86.1
Z86.1
U07.11
8512.
U07.21
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталмаған) орташа
U07.21
Z86.1
Z86.1
U07.21
8513.
J12.8
Басқа вирустық пневмония
J12.8
Z86.1
Z86.1
J12.8
8514.
J12.9
Анықталмаған вирустық пневмония
J12.8
Z86.1
Z86.1
J12.9
8515.
J16.8
Басқа анықталған инфекциялық қоздырғыштардан туындаған пневмония
J16.8
Z86.1
Z86.1
J16.8
8516.
J15.8
Басқа бактериялық пневмония
J15.8
Z86.1
Z86.1
J15.8
8517.
J15.9
Анықталмаған бактериялық пневмония
J15.9
Z86.1
Z86.1
J15.9
8518.
J18.0
Анықталмаған бронхопневмония
J18.0
Z86.1
Z86.1
J18.0
8519.
J18.1
Анықталмаған бронхопневмония
J18.1
Z86.1
Z86.1
J18.1
8520.
J18.8
Басқа пневмония, қоздырғышы анықталмаған
J18.8
Z86.1
Z86.1
J18.8
8521.
J18.9
Анықталмаған пневмония
J18.9
Z86.1
Z86.1
J18.9
Қысқартылған сөздердің тізімі:
1
АХЖ-9
9-қайта қаралған аурулардың, жарақаттардың және өлім себептерінің халықаралық сыныптамасы
2
АХЖ-10
10-шы қайта қаралған аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық сыныптамасы
3
КШТ
Клиникалық-шығынды топтар
4
МӘМС
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
5
ТМККК
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 7 қазаны
№ ҚР ДСМ-116/2020 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күші жойылған кейбір бұрықтардың тізбесі
1) "Қалпына келтіру емі және медициналық оңалту, оның ішіндебалаларды медициналық оңалту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 98 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10678 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 20 сәуірде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № ҚР ДСМ-120 бұйрығы 1-тармағының 2) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19317 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 3 қыркүйекте жарияланған);

3) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 февраля 2020 года № ҚР ДСМ-9/2020 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 98 "Об утверждении Правил восстановительного лечения и медицинской реабилитации, в том числе детской медицинской реабилитации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20022, опубликован 13 февраля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).

3) "Қалпына келтіру емі және медициналық оңалту, оның ішінде балаларды медициналық оңалту қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 98 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 10 ақпандағы № ҚР ДСД-9/2020 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20022 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 13 ақпанда электрондық түрде жарияланған).