О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 437. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2020 года № 21398.
В соответствии с пунктом 6 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 апреля 2019 года № 18493), следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Типовые формы:
1) постановления о возбуждении исполнительного производства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) постановления об отказе в возбуждении исполнительного производства согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) постановления о внесении изменений в ранее вынесенное постановление согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) постановления об отмене постановления частного судебного исполнителя согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) постановления об участии переводчика в исполнительном производстве согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) постановления об участии специалиста в исполнительном производстве согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) постановления о привлечении сотрудников или подразделения органов внутренних дел для обеспечения исполнения исполнительных документов согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) постановления о приостановлении исполнительного производства согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) постановления о возобновлении исполнительного производства согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) постановления о прекращении исполнительного производства согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) постановления о возвращении исполнительного документа согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) постановления о принятии исполнительного документа к своему производству согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) постановления о передаче имущества должника согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) постановления о передаче арестованного имущества на реализацию согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) постановления об обращении взыскания на дебиторскую задолженность согласно приложению 15 к настоящему приказу;

"Жеке сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 148 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 437 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 қазанда № 21398 болып тіркелді
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 10-бабы 6 тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы №148 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №18493 тіркелген, 2019 жылғы 10 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiнде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Үлгі нысандары:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы қаулы;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы қаулы;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес бұрын шығарылған қаулыға өзгерістер енгізу туралы қаулы;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жеке сот орындаушысы қаулысының күшін жою туралы қаулы;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысуы туралы қаулы;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізуге маманның қатысуы туралы қаулы;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес Ішкі істер органдарының қызметкерлерін немесе бөлімшесін атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз етуге тарту туралы қаулы;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұру туралы қаулы;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізуді жаңарту туралы қаулы;
10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізуді тоқтату туралы қаулы;
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізуді қайтару туралы қаулы;
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес атқарушылық құжатты өзінің іс жүргізуіне қабылдау туралы қаулы;
13) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес борышкердің мүлкін беру туралы қаулы;
14) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес тыйым салынған мүлікті өткізуге беру туралы қаулы;
15) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес дебиторлық берешектен өндіріп алу туралы қаулы;

16) постановления об обращении взыскания на заработную плату и иные виды доходов согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) постановления об определении задолженности согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) постановления о распределении взысканных денежных сумм согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) постановления о присоединении к взысканию согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) постановления о направлении исполнительного документа в ликвидационную комиссию, банкротному управляющему, реабилитационному управляющему согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) постановления об отмене мер обеспечения исполнения исполнительного документа согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) постановления о возмещении расходов, понесенных при совершении исполнительных действий согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) постановления об утверждении сумм оплаты деятельности частного судебного исполнителя согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) постановление о запрещении совершать определенные действия согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) постановления о задержании транспортного средства и водворении на специальную стоянку согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) постановления об изъятии движимого имущества согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) постановления об истребовании информации о номерах банковских счетов и наличии денег на них, сведений о характере и стоимости имущества, находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, а также в страховых организациях, и наложении ареста на них (подлежит санкционированию прокурором) согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) постановления о наложении ареста на имущество должника согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) постановления об обращении взыскания на имущество (подлежит санкционированию прокурором) согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) постановления о временном ограничении на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан (подлежит санкционированию судом) согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) постановления о приостановлении временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан (подлежит санкционированию судом) согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) постановления о снятии временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан согласно приложению 32 к настоящему приказу;

16) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес жалақыдан және өзге де табыс түрлерiнен өндiрiп алу туралы қаулы;
17) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес берешекті анықтау туралы қаулы;
18) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес өндiрiп алынған ақша сомасын бөлу туралы қаулы;
19) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес өндiрiп алуға қосылу туралы қаулы;
20) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес атқарушылық құжатты тарату комиссиясына, банкроттық басқарушыға, оңалтушы басқарушыға жіберу туралы қаулы;
21) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізуін қамтамасыз ету шараларының күшін жою туралы қаулы;
22) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес, атқарушылық әрекеттер жасау кезіндегі келтірілген шығыстарды өтеу туралы қаулы;
23) осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес жеке сот орындаушысының қызметіне төлемақы сомасын бекіту туралы қаулы;
24) осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес борышкердiң белгiлi бiр әрекеттер жасауына тыйым салу туралы қаулы;
25) осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес көлік құралын ұстау және арнайы тұраққа қою туралы қаулы;
26) осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес жылжымалы мүлiкті алып қою туралы қаулы;
27) осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес борышкердiң банктердегі шоттары және онда ақша қаражаттарының бар-жоғы, банкте орналасқан мүліктің бағасы және сипаттамасы туралы, банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы ақшасы туралы ақпаратты алу және оларға тыйым салу туралы қаулы (прокурордың санкциялануына жатады);
28) осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес борышкердің мүлкіне тыйым салу туралы қаулы;
29) осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес мүліктен өндіріп алу туралы қаулы (прокурордың санкциялануына жатады);
30) осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу қою туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
31) осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді тоқтата тұру туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
32) осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау туралы қаулы;

33) постановления о приводе лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю (подлежит санкционированию судом), согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) постановления об изъятии недвижимого имущества (подлежит санкционированию прокурором) согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) постановления об изъятии правоустанавливающих документов (подлежит санкционированию прокурором), согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) постановления об обращении взыскания на стипендию, пособие по социальному страхованию, при временной нетрудоспособности, пособие по безработице согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) постановления об истребовании информации о характере и содержании денежных требований, и наложении ареста на них согласно приложению 37 к настоящему приказу
38) постановления об отводе (самоотводе) специалиста, переводчика, судебного исполнителя, помощника частного судебного исполнителя согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) постановления об отказе в отводе (самоотводе) специалиста, переводчика, судебного исполнителя, помощника частного судебного исполнителя согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) постановления о назначении оценщика по оценке арестованного имущества либо поручение о проведении оценки имущества должника одной из сторон исполнительного производства согласно приложению 40 к настоящему приказу.
Приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 к настоящему приказу;
дополнить формой постановления об объявлении должника в розыск, согласно приложению 41 к настоящему приказу.
2. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 1
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о возбуждении исполнительного производства
"__" ________ 20__года _________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель
_______________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев ______________________________ №________ от "____"__________ 20___года
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа) о
______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера) поступившего из
______________________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
Исполнительный документ соответствует установленным законом требованиям,
предъявляемым к исполнительным документам.
Срок предъявления исполнительного документа не истек.
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 4 статьи 37,
статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ:

33) осы бұйрықтың 33-қосымшасына сәйкес сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
34) осы бұйрықтың 34-қосымшасына сәйкес жылжымайтын мүлiкті алып қою туралы қаулы (прокурордың санкциялануына жатады);
35) осы бұйрықтың 35-қосымшасына сәйкес құқықты белгілейтін құжаттарды алып қою туралы қаулы (прокурордың санкциялануға жатады);
36) осы бұйрықтың 36-қосымшасына сәйкес еңбекке уақытша жарамсыздығы кезiнде төленетiн әлеуметтiк сақтандыру жөнiндегi жәрдемақыларға, сондай-ақ оқушылардың стипендиялары мен жұмыссыздық жөнiндегi жәрдемақылардан өндiрiп алу туралы қаулы;
37) осы бұйрықтың 37-қосымшасына сәйкес ақша қаражаттарының мазмұны және сипаттамасы туралы ақпарат және оларға тыйым салу туралы қаулы;
38) осы бұйрықты 38-қосымшасына сәйкес аудармашының, маманның, сот орындаушының, жеке сот орындаушысының көмекшісінің бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы қаулы;
39) осы бұйрықты 39-қосымшасына сәйкес аудармашының, маманның, сот орындаушының, жеке сот орындаушысының көмекшісінің бас тарту (өздігінен бас тарту) қарсылық білдіру туралы қаулы;
40) осы бұйрықты 40-қосымшасына сәйкес тыйым салынған мүлікке бағалаушыны тағайындау туралы немесе атқарушылық іс жүргізу тараптарының біріне борышкердің мүлкін бағалауды жүргізу туралы қаулы;
1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 , 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 , 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 қосымшаларға сәйкес жана редакцияда жазылсын.
борышкерге іздеу салу туралы қаулы нысаны 42-қосымшаға сәйкес толықтырылсын
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді.
2) осы бұйрықтың ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ісшкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 1-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 1-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы ҚАУЛЫ
20__жыл "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)
және атқарушы округі, мекенжайы)
__________________________________________________________________________
(атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы)
20__ жылғы "____" ______________________________________________ келіп түскен
(жеке сот орындаушысына келіп түскен күні)
__________________________________________________________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкер (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда олардың жеке сәйкестендіру нөмірлері)
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық құжат атқарушылық құжаттарға қойылатын "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" (бұдан әрі - Заң) 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келеді.
Атқарушылық құжаттың ұсыну мерзімі өтпеген.
Жоғарыдағылардың негізінде, Заңның 37-бабының 4-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Возбудить исполнительное производство.
2. Исполнительному производству присвоить № ________.
3. Предупредить
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или руководителя
юридического лица, являющегося должником) об административной и уголовной
ответственности за неисполнение исполнительного документа путем направления
уведомления.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения,
подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд
в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд
по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место
регистрации частного судебного исполнителя находится в одном населенном пункте
с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ____________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 2
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 2
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об отказе в возбуждении исполнительного производства
"__" ________ 20__года ________________________________________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель__________________________________________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ) рассмотрев
__________________________________ №________ от "____" _____ 20___года
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа) о
____________________________________________________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника (полное наименование юридического лица,
для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии), их идентификационные номера) поступившего из
____________________________________________________________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания отказа в возбуждении исполнительного производства, со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного
нормативного правового акта)

1. Атқарушылық іс жүргізу қозғалсын және 20__ "________" № ___ берілсін.
2. Атқарушылық құжатының орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар қабылдансын.
3. Атқарушылық құжатты орындамағаны үшін
________________________________________
(борышкердің-жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда), заңды
тұлға басшысының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда)) хабарлама жіберу арқылы әкімшілік және қылмыстық жауаптылығы туралы ескертілсін.
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 2-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 2-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы ҚАУЛЫ
20__жыл "__" _______________                  ____________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда) және атқарушы округі, мекенжайы)
__________________________________________________________________________
(атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы)
20__ жылғы "____" ____________________________________________________ келіп түскен                              (жеке сот орындаушысына келіп түскен күні)
____________________________________________________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкер (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тартудың негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом) пункта 1 статьи 38, статьей 126 Закона
Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ:
1. Отказать в возбуждении исполнительного производства.
2. Копию постановления с приложением всех поступивших документов направить
в _____________________________________________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица,
которому возвращается исполнительный документ, их адреса)
3. Разъяснить, что устранение обстоятельств, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4) и 6) пункта 1 статьи 38 Закона,
не препятствует повторному направлению (предъявлению) исполнительного документа судебному исполнителю в порядке,
установленном настоящим Законом.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению
и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ___________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 3
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 3
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о внесении изменений в ранее вынесенное постановление
"__" ________ 20__года _______________________________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о______________________________________________________________________, (указываются требование исполнительного
документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________________________________________________________
(основания для внесения изменений в постановление со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 3 статьи 10, статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ:

Жоғарыдағылардың негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 38-бабының 1-тармағының) тармақшасын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ________________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушымен борышкердің деректері заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін - тегі, аты-жөні және әкесінің аты (болған жағдайда)) атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартылсын.
2. Қаулының көшірмесін келіп түскен барлық құжаттармен қоса ___________________
(атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның тегі (болған жағдайда), аты-жөні, заңды тұлғаның атауы, мекен-жайы) жолдансын.
3. Заңның 38-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4) және 6) тармақшаларында көзделген мән-жайларды жою атқарушылық құжатты сот орындаушысына осы Заңда белгіленген тәртіппен қайта жіберуге (ұсынуға) кедергі келтірмейтіндігі түсіндірілсін.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған
Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 3-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 3-қосымша
Үлгі нысаны
Бұрын шығарылған қаулыға өзгерістер енгізу туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" _______________                  __________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы
_____________________________________________________
(жеке жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қаулыға қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, өзгерістер енгізу негізі)
Жоғарыдағылардың негізінде, Заңның 10-бабының 3-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. В постановление от "___"_______20__года об "__________________________________________________________"
(наименование постановления)
внести следующие изменения: ________________________________________________________________________________.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению
и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного
судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного
исполнителя находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель __________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 4
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 4
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об отмене постановления частного судебного исполнителя
"__" ________ 20__года _______________________________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания для отмены постановления частного судебного исполнителя, со ссылкой на нормы действующего
Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 4 статьи 10, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. 20__жылғы "___"_______ қаулыға келесі өзгерістер енгізілсін:
_________________________________________________________________________.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған
Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 4-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
4-қосымша
Үлгі нысаны
Жеке сот орындаушысы қаулысының күшін жою туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  ____________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________________________ келіп
түскен (хат-хабардың келіп түскен күні,
__________________________________________________________________________
адресаттың атауы, өтініштің,прокурорлық ықпал ету актісінің, сот актісінің мәнін көрсету қажет)
АНЫҚТАДЫ:
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда)
іс жүргізуінде орындауда
__________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін - тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда))
_________________________20___ жылғы "____" __________ атқарушылық құжат бар.
_________________________________________________________________________.
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, сот орындаушысының қаулысының күшін жою үшін негіздер көрсетіледі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 4-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Отменить постановление от "___" ______ 20__ года о ____________________________________________________.
(наименование отменяемого постановления)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению
и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ______________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 5
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 5
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об участии переводчика в исполнительном производстве
"__" ________ 20__года ____________________________________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель _____________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ______________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания для участия переводчика, со ссылкой на нормы действующего
Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного
правового акта) руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 22, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Назначить переводчика _____________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица)

1. 20___ жылғы "__" ___________ № ____________ атқарушылық іс жүргізу бойынша
шығарылған "__" ______ 20__ жылғы _________________________________________
(күші жойылатын қаулының атауы)
туралы қаулының күші жойылсын.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 5-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 5-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысуы туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық іс жүргізудің тарабы
(тараптары) _______________________________________________________________
(аты-жөні, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), жеке тұлғаның ЖСН, заңды
тұлғаның атауы, БСН) атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысу қажеттігі
туралы____________________ өтініш берді.
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңының 10-бабының 1-тармағын, 22-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ______________________________________________________________ аудармашы
тағайындалсын.
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))

2. Предупредить переводчика __________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) об ответственности за заведомо неправильный перевод в соответствии с законами
Республики Казахстан ______________________________________________________________________________________________
(подпись переводчика, фамилия, имя и отчество (при наличии)
3. Разъяснить переводчику, что согласно пункту 2 статьи 22 Закона переводчик имеет право на вознаграждение за свой труд.
Выплаченное ему вознаграждение относится к расходам по совершению исполнительных действий.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению
и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 6
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 6
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об участии специалиста в исполнительном производстве
"__" ________ 20__года _______________________________________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
___________________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания привлечения специалиста, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 24, 68, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Назначить специалиста _______________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица)
2. Предупредить специалиста ____________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) об ответственности за дачу неправильного заключения в соответствии с законами Республики Казахстан
____________________________________________________________________________________________________________________.
(подпись специалиста, фамилия, имя и отчество (при наличии)
3. Разъяснить специалисту, что согласно пункту 3 статьи 24 Закона специалисты имеют право на вознаграждение за выполнение работы,
проводимой в связи с совершением исполнительных действий. Это вознаграждение и другие затраты на привлечение специалистов относятся
к расходам по совершению исполнительных действий.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 7
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 7
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о привлечении сотрудников или подразделений органов внутренних дел для обеспечения исполнения исполнительных документов
"__" ________ 20__года _______________________________________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года о _____________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
___________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
____________________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания для привлечения сотрудника (ов) органов внутренних дел, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 26, 126 Закона, подпунктом 36) пункта 1 статьи 6
Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ:

2. Аудармашы _______________________ көрінеу дұрыс аударма жасамаған жағдайда
(инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес жауапкершілігі туралы ескертілсін
_____________.
(аудармашының қолы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді міндетті түрде орындалуға тиіс және оған
Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылы әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 6-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 6-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық іс жүргізуге маманның қатысуы туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(маманды қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, қатыстыру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 24, 68-баптарын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ______________________________________________ маман болып тағайындалсын.
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Дұрыс қорытындылар жасамаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес
жауапты болатындығы туралы маман ___________________ ескертілсін __________________.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) (маманның қолы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 7-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 7-қосымша
Үлгі нысаны
Ішкі істер органдарының қызметкерлерін немесе бөлімшесін атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз етуге тарту туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерін (қызметкерлерін) тарту негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 26-бабын, 126-бабын және "Қазақстан Ресупубликасы Ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі 6-бабы 1 тармағы 36) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Привлечь сотрудников подразделения органов внутренних дел в целях:
_______________________________________________________________________________________________________________________
(оказание содействия в исполнении исполнительного документа при возникновении угрозы жизни или здоровья судебного исполнителя,
обеспечения правопорядка на месте совершения исполнительных действий).
2. Исполнение постановления возложить на __________________________________________________________________________
(наименование подразделения органов внутренних дел)
3. О результатах исполнения постановления сообщить судебному исполнителю:
_______________________________________________________________________________________________________________________.
(адрес, телефон, при необходимости адрес электронной почты)
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 8
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 8
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о приостановлении исполнительного производства
"__" ________ 20__года ________________________________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от " __" ______ 20___года
о _________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания приостановления исполнительного производства, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом) статьи 42, статьями 44, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
Исполнительное производство №_ от "___" ____ 20__года о ______________ приостановить до ___________________________.
О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 9
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 9
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о возобновлении исполнительного производства
"__" ________ 20__года _______________________________________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о _________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания возобновления исполнительного производства, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

1. Ішкі істер органдарының қызметкері (қызметкерлері) немесе бөлімшесі тартылсын.
2. Қаулы орындау үшін _________________________________________________ жолдансын. (ішкі істер органдары бөлімшесінің атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Қаулының орындалу нәтижесі туралы сот орындаушысына ___________ хабарлансын. (мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 8-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 8-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұру туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 42, 44-баптардың) тармақшаларын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық іс жүргізу _________________________________ дейін тоқтатыла тұрылсын.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 9-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 9-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының
мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді қайта жалғастыру негізі)

1. Прекратить исполнительное производство № ______ от "__" _______20__ года
о _____________________________________________________________________________.
(содержание исполнительного документа)
2. В соответствии со статьей 49 Закона исполнительное производство считать оконченным.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Прекращенное исполнительное производство не может быть начато вновь, за исключением случаев
восстановления судом срока предъявления исполнительного документа к исполнению либо признания действий
судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа, производство по которому прекращено, незаконными.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению
и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 11
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 11
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о возвращении исполнительного документа
"__" ________ 20__года ________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о _________________________________________________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
___________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
___________________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания возвращения исполнительного документа, со ссылкой на нормы действующего
Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

1. ________________________________________________________________________ туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушы және борышкер туралы деректер (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін-аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда))
20__жылғы "____" __________ № ___________ атқарушылық іс жүргізу тоқтатылсын.
2. Заңның 49-бабына сәйкес атқарушылық іс жүргізу аяқталды деп танылсын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
5. Заңның 47-бабының 2-тармақшасына сәйкес атқарушылық құжаттың орындауға ұсынылу мерзімін сот қалпына келтірген не сот орындаушысының іс жүргізу тоқтатылған атқарушылыққ ұжатты орындау жөніндегі әрекеттері заңсыз деп танылған жағдайларды қоспағанда, тоқтатылған атқарушылық іс жүргізуді қайта бастауға болмайды.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 10-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 10-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық құжатты қайтару туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтату негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом) пункта 1 статьи 48, 49, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Возвратить исполнительный документ ___________________________________________________________________________
(содержание исполнительного документа)
_____________________________________________________________________________________________________________________.
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица, адрес, по которому возвращается исполнительный документ)
2. В соответствии со статьей 49 Закона исполнительное производство считать оконченным.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона возвращение
исполнительного документа взыскателю не является препятствием для повторного предъявления этого документа к исполнению
в пределах установленного законом срока давности исполнения.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению
и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 12
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 12
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о принятии исполнительного документа к своему производству
"__" ________ 20__года ________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ______________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев __________________________________ №________ от "____"__________ 20___года
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о _______________________________________________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии),
их идентификационные номера) выданного __________________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания принятия исполнительного документа к своему производству)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпункт 2) пункта 1 статьи 162, статьей 126
Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 48-бабы 1-тармағының __) тармақшасын, 49-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ________________________________________________________________________
туралы (атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), заңды тұлғаның, соттың, уәкілетті органның атауы, мекен-жайы көрсетіледі) атқарушылық құжат қайтарылсын.
2. Заңның 49-бабына сәйкес атқарушылық іс жүргізу аяқталды деп танылсын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Заңның 48-бабы 2-тармақшасына сәйкес атқарушылық құжатты өндiрiп алушыға қайтару заңда белгiленген атқарудың ескіру мерзiмi шегiнде осы құжатты орындауға қайталап ұсынуға кедергi болып табылмайтыны түсіндірілсін.
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 11-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 11-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық құжатты өзінің іс жүргізуіне қабылдау туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________
атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(атқарушылық құжатты өзінің іс жүргізуіне қабылдау негіздері)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Принять к своему производству исполнительный документ ____________________________________________ № ______ от "____"_______ 20___года
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ________________________________________________________________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника (полное наименование юридического лица,
для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии), их идентификационные номера)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению
и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ___________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 13
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 13
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о передаче имущества должника
"__" ________ 20__года _________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель _____________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ______________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания передачи имущества должника взыскателю, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 4 статьи 55, 74, пунктом 2 статьи 85, статьей 126 Закона,
статьей 44-1 Закона "О государственной регистрации недвижимого имущества",
ПОСТАНОВИЛ:

1. _______________________________________________________________________ туралы
(атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), заңды тұлғаның, соттың, уәкілетті органның атауы, мекен-жайы көрсетіледі) атқарушылық құжатты өзінің іс жүргізуіне қабылдау.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Заңның 48-бабы 2-тармақшасына сәйкес атқарушылық құжатты өндiрiп алушыға қайтару
заңда белгiленген атқарудың ескіру мерзiмi шегiнде осы құжатты орындауға қайталап ұсынуға кедергi болып табылмайтыны түсіндірілсін.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 13-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 13-қосымша
Үлгі нысаны
Борышкердің мүлкін беру туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің мүлкін өндіріп алушыға беру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 85-бабының 2-тармағын, 126-бабын, "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 44-1-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Передать взыскателю __________________________________________________________________________________ следующее
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН, которому передается имущество) имущество должника
_____________________________________________________________________________________________:
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
№ п/п
Наименование имущества
Оценочная стоимость
Примечание
2. Органам государственной регистрации произвести регистрацию права собственности на передаваемое имущество (подлежащее государственной регистрации) за взыскателем
__________________________________________________________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
3. Затраты по передаче имущества должника отнести к расходам по исполнению исполнительных действий.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано,
опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя. Жалоба подается по месту совершения
исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Приложение: Акт приема-передачи имущества.
Частный судебный исполнитель _____________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 14
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 14
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о передаче арестованного имущества на реализацию
"__" ________ 20__года _________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ____________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
______________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
______________________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания передачи арестованного имущества на реализацию, указать в какой форме подлежит реализации имущество,
со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон)
либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 74, 77, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. ______________________________________ келесі мүлік берілсін: (жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
т/т
Мүліктің атауы
Бағалау құны
Ескерту
2. Өндіріп алушының өткізілетін мүлікке жеке меншік құқығын тіркеу үшін сот орындаушысының қаулысы
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу органы)
_____________ мемлекеттік тіркеу органдарына (мемлекеттік тіркеуге жататын) жолдансын.
3. Борышкердің мүлкін өткізуге жұмсалатын шығыстар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылсын.
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан
Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Қосымша: Мүлікті қабылау-өткізу актісі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 14-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 14-қосымша
Үлгі нысаны
Тыйым салынған мүлікті өткізуге беру туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып , тыйым салынған мүлікті өткізуге беру негізі, мүлікті қандай нысанда өткізілетінін көрсету (бірінші сауда-саттық, қайталанған немесе бастапқы комиссиялықта))
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 74, 75, 76 және 77-баптарын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Передать на реализацию следующее имущество:
№ п/п
Наименование имущества
Оценочная стоимость
Примечание
2. Затраты по реализации имущества должника отнести к расходам по проведению исполнительных действий.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано,
опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя. Жалоба подается по месту совершения
исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 15
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 15
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об обращении взыскания на дебиторскую задолженность
"__" ________ 20__года ______________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ______________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года о ___________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
___________________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания обращения взыскания на дебиторскую задолженность, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 55, 86, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на дебиторскую задолженность _____________________ перед (наименование дебитора, БИН)
должником _____________________________________ в пределах суммы ___________ тенге. (фамилия, имя и отчество (при наличии)
должника - физического лица, (сумма) ИИН, наименование юридического лица, БИН)

1. Мынадай мүлік өткізуге берілсін:
т/т
Мүліктің атауы
Бағалау құны
Ескерту
2. Борышкердің мүлкін өткізуге жұмсалатын шығыстар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылсын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан
Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 15-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 15-қосымша
Үлгі нысаны
Дебиторлық берешектен өндіріп алу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________
атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, дебиторлық берешектен өндіріп алу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 55, 86-баптарын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер _________________________________________ дебиторлық берешегінен
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН, заңды
тұлғаның атауы, БСН) ___________________________________ теңге өндіріп алынсын.

2. _________________________ перечислить (внести) сумму дебиторской, (наименование дебитора, БИН) задолженности
указанную в пункте 1 настоящего постановления на текущий счет наличности частного судебного исполнителя.
О результатах исполнения постановления незамедлительно информировать частного судебного исполнителя и должника.
3. Постановление направить для исполнения _________________________________________. (наименование дебитора)
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. В соответствии с пунктами 1, 2 статьи 128 Закона, законные требования судебного исполнителя обязательны для всех
государственных органов, органов местного самоуправления, граждан и организаций и подлежат неукоснительному выполнению
на всей территории Республики Казахстан.
Невыполнение законных требований судебного исполнителя, а также воспрепятствование осуществлению судебным
исполнителем функций по исполнению исполнительных документов влекут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
6. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель __________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 16
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 16
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об обращении взыскания на заработную плату и иные виды доходов
"__" ________ 20__года _______________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель __________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ___________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________________________________________________________
(основание обращения взыскания на заработную плату и иные виды доходов, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

2. Дебитор __________________________ берешектің сомасын жеке сот орындаушының (дебитордың атауы, БСН) ағымдағы қаражат шотына аударылсын (енгізілсін). Қаулының орындалу нәтижесі туралы мәлімет тез арада жеке сот орындаушыға және борышкерге хабарлансын. 3. Қаулы ___________________________________ орындау үшін жіберілсін. (дебитордың атауы)
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
5. Заңның 128 - бабы 1, 2 тармақтарына сәйкес сот орындаушысының заңды талаптары барлық мемлекеттік органдар, жергілікті өзін өзі басқару органдары, азаматтар мен ұйымдар үшін міндетті және Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында мүлтіксіз орындалуға тиіс.
Сот орындаушысының заңды талаптарын орындамау, сондай-ақ сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі функцияларды жүзеге асыруына кедергі келтіру Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауаптылыққа әкеп соғады.
6. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 16-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 16-қосымша
Үлгі нысаны
Жалақыдан және өзге де табыс түрлерiнен өндiрiп алу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________
атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жалақыдан және өзге де табыс түрлерiнен өндiрiп алу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 93, 95, 96, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на заработную плату и иные виды доходов должника
______________________________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника, ИИН)
в пределах суммы ___________________________________________________________тенге. (сумма, на которую обращается взыскание)
2. Удержание производить в размере _________ % от заработной платы и иных видов доходов должника.
Удержанные суммы ежемесячно перечислять на текущий счет частного судебного исполнителя
______________________________________________________________________________________________________________________.
(номер счета частного судебного исполнителя)
3. Постановление направить для исполнения в ____________________ и разъяснить, что в соответствии с Кодексом
об административных правонарушениях, неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя
влечет административную ответственность.
4. Разъяснить, что в соответствии со статьей 95 Закона при обращении взыскания на заработную плату или иные виды дохода
должника по одному или нескольким исполнительным документам за должником должно быть сохранено не менее пятидесяти процентов
заработной платы или иного дохода.
При этом сохраняемая сумма за должником должна быть не менее размера прожиточного минимума, устанавливаемого ежегодно
на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, за исключением случаев взыскания алиментов и возмещения вреда,
причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, а также смертью кормильца.
При поступлении нескольких исполнительных документов одной очереди, размер взыскиваемой суммы будет превышать пятидесяти
процентов от общего дохода должника, то бухгалтеру (работодателю) необходимо производить удержание пропорционально причитающейся
к получению взыскателями суммы.
О не довзысканной сумме бухгалтеру (работодателю) необходимо сообщить государственному судебному исполнителю.
5. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
6. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано,
опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ___________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 17
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 17
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об определении задолженности
"__" ________ 20__года _______________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель _____________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_______________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________________________________________________
(основание определения и расчет суммы задолженности, период, на который образовалась задолженность, ежемесячный долг исходя
из ежемесячного заработка должника или иного дохода либо из средней месячной заработной платы. Если задолженность рассчитана исходя
из средней месячной заработной платы в Республике Казахстан, обязательно указывается ежеквартальное изменение)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 99, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ:

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 93, 95 және 96-бабтарын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер
_____________________________________________________________________
(борышкердің аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
жалақысынан және өзге де табыс түрлерiнен сома шегінде __________ теңге өндiрiп алынсын.
2. Ай сайын _____ % мөлшерінде борышкердің жалақысынан және өзге де табыс түрлерiнен ұсталатын сомаларды толық өтегенге дейін ұстау қажет. Ұсталатын сома жеке сот орындаушының ағымдағы қаражат шотына _____________________ аударылсын (енгізілсін).
(жеке сот орындаушысының қаражат шотының нөмері)
3. Қаулы _______________________________ бухгалтериясына орындау үшін жіберілсін (заңды тұлғаның атауы) және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес сот орындаушының қаулыларын және заңды талаптарын орындамағаны үшін әкімшілік жауапкершілік көзделгені жөнінде ескертілсін.
4. Заңның 95-бабына сәйкес бiр немесе бiрнеше атқарушылық құжат бойынша борышкердiң жалақысына немесе өзге де кіріс түрлерiне өндiрiп алу қолданылған кезде борышкер жалақысының немесе өзге де кірісінің кемiнде елу пайызы сақталуға тиiс.
Бұл ретте, алименттерді өндіріп алу және мертіккеннен немесе денсаулығы өзгеше зақымданғаннан, сондай-ақ асыраушының қайтыс болуынан келтiрiлген зиянды өтеу жағдайларын қоспағанда, борышкерде сақталатын сома республикалық бюджет туралы заңда жыл сайын тиісті қаржы жылына белгіленетін ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшерінен кем болмауға тиіс.
Бір кезектегі бірнеше атқарушылық құжат түскен жағдайда өндіріп алу сомасы борышкердің жалпы табысының елю пайызынан асқан кеткен жағдайда бухгалтерге (жұмыс берушіге) өндiрiп алушыға тиесiлi сомаға барабар ұсталуы қажет.
Ал өндірілімей қалған сома туралы бухгалтерге (жұмыс берушіге) жеке сот орындаушысына хабарлау қажет.
5. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
6. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан
Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 17-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 17-қосымша
Үлгі нысаны
Берешекті анықтау туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы
___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, берешек сомасын анықтау және оны есептеу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 99-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Определить размер задолженности должника ___________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника)
по алиментам с "___"_________ 20___ года в размере ___________________________ тенге. (указывается сумма задолженности)
2. Принять меры по взысканию образовавшейся задолженности.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано,
опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ___________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 18
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 18
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о распределении взысканных денежных сумм
"__" ________ 20__года ________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ____________________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о _____________________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_______________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________________________________________________________________
(указывается расчет распределения взысканных денежных сумм между взыскателями, расходы по исполнению, оплата деятельности частного
судебного исполнителя, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
(далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 108, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Из взысканной суммы в размере _____________________________________ тенге:
Перечислить ___________________________________________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица)
сумму ___________________________________________ в размере ________________ тенге. (расходы либо оплата услуг частного судебного исполнителя,
либо другое) (сумма)
Перечислить ____________________________________________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица)
сумму ___________________________________________ в размере ________________ тенге. (расходы либо оплата услуг частного судебного исполнителя,
либо другое) (сумма)
2. Оставшуюся сумму после удовлетворения всех требовании возвратить должнику в размере
____________________________________________________________________________ тенге. (сумма)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано,
опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 19
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 19
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о присоединении к взысканию
"__" ________ 20__года _____________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ____________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ____________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
______________________________________________________________________________________________________________________
(основание присоединения к взысканию, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

1. Берешектің мөлшері ________________________________ сомасында айқындалсын.
(берешектің сомасы көрсетіледі)
2. Жиналып қалған берешекті өндіріп алу бойынша шара қабылдау.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 18-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 18-қосымша
Үлгі нысаны
Өндiрiп алынған ақша сомасын бөлу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, есептеу, өндiрiп алынған ақша сомасын бөлу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 108-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ________________________ мөлшердегі өндіріп алынған сома келесі тәртіпте бөлінсін:
__________________________________________________________ мөлшердегі сома
(аударылатын соманың барлығы немесе бөлігі жасалған атқарушылық әрекеттер бойынша
шығыстар немесе өндіріп алушыларға)
______________________________________________________________ аударылуға
жатады.
(аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
2. Барлық талаптар қанағаттандырылғаннан кейін ______________________________ теңге борышкерге қайтарылсын.                                    (сома қалдығы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 19-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 19-қосымша
Үлгі нысаны
Өндiрiп алуға қосылу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, өндiрiп алуға қосу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 109, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Присоединить к взысканию исполнительные производства
о _______________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________.
(указываются требования исполнительных документов)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ___________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 20
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 20
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о направлении исполнительного документа в ликвидационную комиссию, банкротному управляющему, реабилитационному управляющему
"__" ________ 20__года ___________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о _________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________________________________________
(основания направления исполнительного документа в ликвидационную комиссию, конкурсному управляющему,
реабилитационному управляющему, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных
исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 109-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ______________________ туралы атқарушылық іс жүргізулер өндiрiп алуға қосылсын. (атқарушылық құжаттың талабының мәні көрсетіледі)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан
Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 20-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 20-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық құжатты тарату комиссиясына, банкроттықты басқарушыға, оңалтуды басқарушыға жіберу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық құжатты тарату комиссиясына, банкроттықты басқарушыға, оңалтуды басқарушыға жіберу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 50, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Направить исполнительный документ _____________________________________________________________________________.
(наименование ликвидационной комиссии, фамилия, имя и отчество (при наличии) банкротного управляющего, реабилитационного управляющего)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано,
опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ___________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 21
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 21
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об отмене мер обеспечения исполнения исполнительного документа
"__" ________ 20__года __________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года о ________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________________________________________________________
(основание отмены мер обеспечения, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе
судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 2 статьи 47, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Снять арест (запрет) с имущества _________________________________________________________________________________
(наименование имущества, в том числе банковские счета, денежные средства, находящиеся на них)
принадлежащего________________________________________ наложенный постановлением (фамилия, имя и отчество (при наличии)
должника – физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) частного судебного исполнителя ____________________
от "___" _________ 20___ года в пределах суммы ______________ тенге.

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 50-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық құжат ___________________________________________ жолдансын.
(атқарушылық құжатты тарату комиссиясының атауы, банкроттық және оңалту басқарушының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 21-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 21-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық іс жүргізуін қамтамасыз ету шараларының күшін жою туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, тыйым салуды алып тастудың негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 47-бабы 2-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1._______________________________________________________ борышкерге тиесілі
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
__________________________________________________________________ түріндегі
(мүліктің атауы, оның ішінде банктерде, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарында орналасқан ақшалай қаражат) мүлкінен тыйым, шектеу түріндегі мәжбүрлеп орындату шараларының күшін жойылсын.

1. Взыскать с должника ____________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) сумму расходов
по совершению исполнительных действий ____________________________ (вид исполнительных действий)
в сумме _______________________________________________________________________________________________________________
и зачислить на текущий счет (прописью) частного судебного исполнителя _____________________________________________________.
(номер счета частного судебного исполнителя)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ___________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 23
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 23
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об утверждении сумм оплаты деятельности частного судебного исполнителя
"__" ________ 20__года ____________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель___________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о____________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
______________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
______________________________________________________________________________________________________
(расчет суммы оплаты деятельности судебного исполнителя, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

1. Борышкер _______________________________________________________________
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
________________________________________________ атқарушылық әрекеттер жасау
(атқарушылық іс жүргізу әрекеттерінің түрі)
бойынша шығыстар _________________________________ сома өндіріп алынсын және
(сөздермен)
жеке сот орындаушының ағымдағы қаражат шотына_____________ аударылсын (енгізілсін). (жеке сот орындаушысының қаражат шотының нөмері)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 23-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 23-қосымша
Үлгі нысаны
Жеке сот орындаушысының қызметіне төлемақы сомасын бекіту туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жеке сот орындаушысының қызметіне төлемақы сомасын өндіріп алу негізі)

1. Запретить должнику пользоваться принадлежащим ему на праве собственности имуществом, в том числе деньгами, либо пользоваться им в пределах
______________________________________________________________ тенге (иная валюта). (необходимая сумма для исполнения исполнительного документа,
с учетом оплаты расходов по исполнению)
2. Запретить органам государственной регистрации совершать определенные действия должнику, в том числе запрещение органам юридического лица
принимать решения, а равно приостановление действия принятых решений по отчуждению движимого и недвижимого имущества, имущественных и
неимущественных прав, ценных бумаг и долей в уставном капитале и имуществе юридического лица.
Информацию об исполнении постановления предоставить судебному исполнителю.
3. Постановление направить для исполнения должнику и в ________________________________________________________________________________.
(наименование органа, организации)
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано,
опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 25
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 25
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о задержании транспортного средства и водворении на специальную стоянку
"__" ________ 20__года ______________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель __________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года о
____________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________________________________________________
(основания о задержании и водворении на специальную стоянку транспортного средства должника, со ссылкой на нормы действующего
Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь статьей 10, подпунктом 2) пункта 2 статьи 32, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкерге өзiндегi не өзге де жеке немесе заңды тұлғалардағы (банктердi және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарды, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарын қоспағанда) ақшасы мен бағалы қағаздарын қоса алғанда, құқық меншігіндегі мүлкiн _______________________________________________ пайдалануға тыйым салынсын.
(орындау бойынша шығыстарды ескере отырып, атқарушылық құжатты орындауға қажетті сомасы)
2. Мемлекеттік тіркеу органдарына борышкерге белгілі бір іс-әрекеттер жасауға тыйым салу, оның ішінде заңды тұлға органдарына шешімдер қабылдауға тыйым салу, сол сияқты заңды тұлғаның жылжымалы және жылжымайтын мүлкін, мүліктік және мүліктік емес құқықтарын, бағалы қағаздарын және жарғылық капитал мен мүліктегі үлестерін иеліктен шығару жөнінде қабылданған шешімдердің қолданылуын тоқтата тұру. Қаулыны орындау туралы ақпарат сот орындаушыға ұсынылсын.
3. Қаулы __________________________________________________ орындау үшін жіберілсін. (мемлекеттік тіркеу органының атауы, борышкерге)
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 25-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 25-қосымша
Үлгі нысаны
Борышкердің көлік құралын ұстау және арнайы тұраққа қою туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің көлік құралын ұстау және арнайы тұраққа қою негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 2-тармағының 2) тармақшасын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Задержать и водворить на специальную стоянку транспортное средство
__________ ____________________________________________________________________________________________________________
(марка транспортного средства, год выпуска, государственный номер, VIN-код автомашины) принадлежащее
_______________________________________________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника, ИИН, наименование юридического лица БИН)
2. Постановление направить для исполнения ________________________________________. (наименование уполномоченного органа)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 26
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 26
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об изъятии движимого имущества
"__" ________ 20__года ____________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель _______________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о _______________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо орган, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________________________________________________________
(основание изъятия движимого имущества должника, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и
статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом 2) пункта 2 статьи 32, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. _____________________________________________________________ борышкерге тиесілі
(борышкердің аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
__________________________________________________________________________
(көлік құралының маркасы, шыққан жылы, мемлекеттік нөмірі)
_________________________ маркалы көлік құралы ұсталсын және арнайы тұраққа қойылсын.
2. Қаулы орындау үшін _________________________________________________ жолдансын. (қаулыны орындаушы орган)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 26-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
26-қосымша
Үлгі нысаны
Жылжымалы мүлікті алып қою туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы ___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жылжымалы мүлікті алып қою негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 2-тармағының 2) тармақшасын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Изъять движимое имущество ________________________________________________________________________________________
(указывается наименование изымаемого имущества)
принадлежащее ____________________________________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника - физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель _____________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 27
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 27
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор
___________________________
(наименование прокуратуры)
___________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма
Постановление об истребовании информации о номерах банковских счетов и наличии денег на них, сведений о характере и стоимости имущества,
находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, а также в страховых организациях, и наложении ареста на них
"__" ________ 20__года ________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________________________________
(основание истребования информации о номерах банковских счетов и наличии денег на них, сведений
о характере и стоимости имущества, находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды
банковских операций, а также в страховых организациях, основание наложения ареста)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пункта 6 статьи 32, статьями 62, 63 и 126
Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
статьями 50, 51 Закона "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан"
ПОСТАНОВИЛ:

1. _______________________________________________________ борышкерге тиесілі
(борышкердіңаты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
__________________________________________________________________________
(көлік құралының маркасы, шыққан жылы, мемлекеттік нөмірі) маркалы көлік құралын алып қою.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 27-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
27-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
____________________
(прокуратураның атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Борышкердің банктердегі шоттары және онда ақша қаражаттарының бар-жоғы, банкте орналасқан мүліктің бағасы және сипаттамасы туралы, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы ақшасы туралы ақпарат алу және оларға тыйым салу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің банктердегі шоттары және онда ақша қаражаттарының бар-жоғы, банкте орналасқан мүліктің бағасы және сипаттамасы туралы, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы ақшасы туралы ақпарат алу және оларға тыйым салу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 6-тармағын, 62, 63-баптарын және 126-бабын және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Заңының 50, 51 баптарын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Предоставить частному судебному исполнителю информацию о номерах банковских счетов и наличии денег на них,
сведений о характере и стоимости имущества, находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды
банковских операций, а также в страховых организациях, в отношении должника
_____________________________________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. должника - физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) и наложить арест на деньги в пределах
______________ тенге (иная валюта).
2. Постановление направить для исполнения в _______________________________________________________________
(наименование органа, организации) и представления информации об исполнении настоящего постановления судебному исполнителю
по адресу _____________________________________________________________________________________________________.
3. В соответствии с Кодексом об административных правонарушениях Республики Казахстан, неисполнение постановления
и иного законного требования судебного исполнителя влечет административную ответственность.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и
может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 28
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 28
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о наложении ареста на имущество должника
"__" ________ 20__года ________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(обстоятельства для принятия мер обеспечения, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

1. Сот орындаушыға
борышкер _____________________________________________________________________
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН) банктердегі шоттары және онда ақша қаражаттарының бар-жоғы, банкте орналасқан мүліктің бағасы және сипаттамасы туралы, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы ақшасы туралы ақпарат алу және оларға
__________________________________________________________________________
(орындалу бойынша шығындарын төлеуді есепке ала отырып, атқарушылық құжатты орындау үшін қажетті сома) теңге (шетел валютасы) көлемінде оларға тыйым салынсын.
2. Қаулы ___________________________ орындау үшін жолдансын және осы қаулының
(органның, ұйымның атауы)
орындалуы туралы ақпарат сот орындаушыға ______________________________ ұсынылсын.
(мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының заңды талаптарын орындамау, сондай-ақ сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі функцияларды жүзеге асыруына кедергі келтіру Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауаптылыққа әкеп соғады.
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 28-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
28-қосымша
Үлгі нысаны
Борышкердің мүлкіне тыйым салу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________________ (қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңының (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің мүлкіне тыйым салу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпункт 1) пункта 2, пункта 3 статьи 32, статьями 62, 63, 65 и 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Наложить арест на имущество должника
____________________________________ ______________________________________________________________________________,
(Ф.И.О. должника - физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) включая деньги и ценные бумаги,
находящиеся у него либо у иных физических или юридических лиц (за исключением банков и организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских операций, а также страховых организаций) в пределах
_________________________________________________________________________________________________ тенге (иная валюта).
(необходима сумма для исполнения исполнительного документа, с учетом оплаты расходов по исполнению)
2. Постановление направить для исполнения в ________________________________________ (наименование органа, организации)
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель __________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 29
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 29
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор
___________________________
(наименование прокуратуры)
___________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма
Постановление об обращении взыскания на имущество
"__" ________ 20__года ________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель _______________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________________________
(основание обращения взыскания на имущество, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 2-тармағының 1) тармақшасын, 3-тармағын, 62, 63, 65-баптарын және 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер_____________________________________________________________________
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН) өзiндегi не өзге де жеке немесе заңды тұлғалардағы (оның iшiнде банктердегi және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы қоспағанда) ақшасы мен бағалы қағаздарын қоса алғанда, мүлкiне тыйым салу
__________________________________________________________________________
(орындалу бойынша шығындарын төлеуді есепке ала отырып, атқарушылық құжатты орындау үшін қажетті сома) теңге (шетел валютасы) көлемінде оларға тыйым салынсын.
2. Қаулы _________________________________________________ орындау үшін жолдансын.
(органның, ұйымның атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының заңды талаптарын орындамау, сондай-ақ сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі функцияларды жүзеге асыруына кедергі келтіру Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауаптылыққа әкеп соғады.
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 29-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
29-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
____________________
(прокуратураның атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Мүліктен өндіріп алу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, мүліктен өндіріп алу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 55, 56, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на имущество _________________________________________________________________,
(наименование имущества)
принадлежащее _________________________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
находящееся ____________________________________________________________________________________________.
(указывается место нахождения имущества)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению
и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма
электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии),
дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую",
наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель __________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 30
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 30
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ___________________
(наименование суда)
__________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма
Постановление о временном ограничении на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" ________ 20__года ______________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель______________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ______________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основания выставления временного ограничения на выезд должника из Республики
Казахстан, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и
статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 55, 56-баптарын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ____________________________________________________________________ орналасқан
(мүліктің орналасқан жері көрсетіледі)
__________________________________________________________________________ тиесілі
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН)
___________________________________________________ мүлкінен өндіріп алынсын.
(мүліктің атауы)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады.
Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін.
Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады.Жоғары оң жақбұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 30-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
30-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеу қолданудың негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 1 статьи 33, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Временно ограничить выезд _______________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и
отчество (при наличии) руководителя юридического лица, ИИН) являющегося должником
(руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан.
2. Постановления судебного исполнителя о временном ограничении на выезд
из Республики Казахстан направить для исполнения в Пограничную службу Комитета
национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной
автоматизированной информационной системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения,
подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд
в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд
по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место
регистрации частного судебного исполнителя находится в одном населенном пункте
с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо
в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть
изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество
(при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа.
В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы
судьи, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель ___________________________________________
Место печати
Приложение 31
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 31
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ____________________
(наименование суда)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма
Постановление о приостановлении временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" ________ 20__года _________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ___________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ___________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________________________________________________
(основания приостановления временного ограничения на выезд должника за пределы Республики Казахстан, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 1-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))____________
Қазақстан Республикасынан шығуына шектеу
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), БСН) қойылсын.
2. Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 31-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
31-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары жәнетегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеуді тоқтата тұру туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің шығуына уақытша шектеуді тоқтата тұру негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 3 статьи 33, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Приостановить временное ограничение на выезд ______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника - физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при наличии) руководителя юридического лица,
ИИН) являющегося должником, руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица, из Республики Казахстан с "___" _______ 20____ года по "__"_______ 20__года.
2. Постановления судебного исполнителя направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
посредством государственной автоматизированной информационной системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано
в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный
(городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится в одном
населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа
может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются
с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель _______________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 32
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 32
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о снятии временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" ________ 20__года __________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________________________________________________
(основания снятия, отмены временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности)
юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 3-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
____________________________________________ 20__жылғы "____" _________
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), БСН)
20__жылғы "____" __________ дейін Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеу тоқтатыла тұрылсын.
2. Сот орындаушысының қаулысы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 32-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 32-қосымша
Үлгі нысаны
Жеке тұлғаның, заңды тұлғаның басшысының (міндетін атқарушыдан) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкер болып табылатын жеке тұлғадан, заңды тұлға басшысынан (міндетін атқарушыдан) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау, күшін жою негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом ) пункта 4 статьи 33, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Снять временное ограничение на выезд _________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника - физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при наличии) руководителя
юридического лица, ИИН) являющегося должником (руководителем (исполняющего обязанности) юридического лица),
из Республики Казахстан, наложенного постановлением частного судебного исполнителя
_________________________________________________ от "___" ____________ 20__ года. (фамилия и инициалы)
2. Постановление судебного исполнителя направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной информационной системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя
находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель _____________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 33
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 33
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья _______________________
(наименование суда)
_____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма
Постановление о приводе лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю
"__" ________ 20__года __________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель __________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ___________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________________________________________________________
(указываются основания привода лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 5 статьи 27, статьями 35-1, 126 Закона, подпунктом
36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ:

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 33-бабы 4-тармағының __) тармақшасын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
_________________________________________________ Қазақстан Республикасынан
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болғанжағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болғанжағдайда), БСН) шығуына уақытша шектеу алып тасталсын.
2. Сот орындаушысыныңқаулысы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 33-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
33-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары жәнетегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 27-бабының 5-тармағын, 35-1, 126-бабын және "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 36) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Обеспечить принудительный привод ______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, руководителя юридического лица) проживающего (работающего)
_______________________________________________________________________________________________________________________
(адрес по месту прописки (жительства) физического лица, месту нахождения юридического лица) в ________________________________
по адресу ______________________________________________________________________________________________________________.
(контора частного судебного исполнителя, суд, Департамент юстиции )
2. Постановление направить для оказания содействия в ________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Объявить должнику о принудительном приводе _____________________________________________________________________
(адрес, телефон, при необходимости адрес электронной почты)
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа.
При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество
(при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую",
наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель ____________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 34
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 34
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор
___________________________
(наименование прокуратуры)
__________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма
Постановление об изъятии недвижимого имущества
"__" ________ 20__года ________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________________________________________________
(основание изъятия недвижимого имущества должника, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

1. ____________________________________________________________ мекенжайы бойынша
(жеке тұлғаның тіркелген (тұрғылықты) жері, заңды тұлғаның орналасқан жері бойынша мекенжайы) тұратын (жұмыс атқаратын)
__________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның басшысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
_______________________________________________________________________ ғимараты
(жеке сот орындаушысының кеңсесіне, сотқа, Әділет департаментіне немесе басқа мекенжай) __ кабинетке жергілікті уақыт бойынша сағат __ минутта__күштеп әкелу қамтамасыз етілсін.
2. Қаулы көмек көрсету үшін________________________________________ жолдансын. (ішкі істер органының атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Борышкерге күштеп әкелу туралы ______________ мекенжайы бойынша хабарлансын. (мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 34-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 34-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
____________________
(прокуратураның атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Жылжымайтын мүлікті алып қою туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңының (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жылжымайтын мүлікті алып қою негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом 2-1) пункта 2 статьи 32, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Изъять недвижимое имущество принадлежащее ______________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника - физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
_____________________________________________________________________________. (наименование имущества и местонахождение)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд
в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд
по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится в одном населенном пункте
с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа
может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры
размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 35
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 35
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор
___________________________
(наименование прокуратуры)
___________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма
Постановление об изъятии правоустанавливающих документов
"__" ________ 20__года _________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель _________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о __________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________________________________________________
(основание изъятия правоустанавливающих документов должника, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 2-тармағының 2-1) тармақшасын, 126-бабын, басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ________________________________________________________________________ тиесілі
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН)
_______________________________________________ жылжымайтын мүлкі алып қойылсын.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 35-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 35-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
____________________
(прокуратураның атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Құқықты белгілейтін құжаттарды алып қою туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңының (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, құқықты белгілейтін құжаттарды алып қою негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 95, 97, 126 Закона Республики Казахстан
от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на стипендию, пособие по социальному страхованию при временной нетрудоспособности,
пособие по безработице выплачиваемое должнику _______________________________________________
в пределах суммы __________ тенге. (Ф.И.О. (при его наличии) должника)
2. Удержание производить в размере _________ % от размера стипендии, пособия по социальному страхованию
при временной нетрудоспособности, пособия по безработице должника.
Удержанные суммы ежемесячно перечислять на текущий счет частного судебного исполнителя.
3. Постановление направить для исполнения в __________________________________________________________
(наименование юридического лица, организатор) и разъяснить, что в соответствии с Кодексом
об административных правонарушениях Республики Казахстан, неисполнение постановления и иного законного требования
судебного исполнителя влечет административную ответственность.
4. Разъяснить, что в соответствии со статьей 95 Закона при обращении взыскания на заработную плату или иные виды дохода
должника по одному или нескольким исполнительным документам за должником должно быть сохранено не менее пятидесяти
процентов заработной платы или иного дохода.
При этом сохраняемая сумма за должником должна быть не менее размера прожиточного минимума, устанавливаемого ежегодно
на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, за исключением случаев взыскания алиментов и возмещения
вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, а также смертью кормильца.
При поступлении нескольких исполнительных документов одной очереди, размер взыскиваемой суммы будет превышать пятидесяти
процентов от общего дохода должника, то бухгалтеру (работодателю) необходимо производить удержание пропорционально
причитающейся к получению взыскателями суммы.
О не довзысканной сумме бухгалтеру (работодателю) необходимо сообщить государственному судебному исполнителю.
5. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
6. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 37
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 37
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ об истребовании информации о характере и содержании денежных требований, и наложении ареста на них
"__" ________ 20__года ______________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель __________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ___________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основание истребования информации, основание платежа по денежному требованию)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 89, 91, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ:

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 95, 97-баптарын және 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер _______________________________________________________________
(борышкердің аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
еңбекке уақытша жарамсыздығы кезiнде төленетiн әлеуметтiк сақтандыру жөнiндегi жәрдемақылардан, сондай-ақ оқышулардың стипендиялары мен жұмыссыздық жөнiндегi жәрдемақылардан өндiрiп алынсын.
2. Ай сайын _____ % мөлшерінде _______________________________ еңбекке уақытша
(борышкердің аты-жөні, тегі (бар болған жағдайда), ЖСН) жарамсыздығы кезiнде төленетiн әлеуметтiк сақтандыру жөнiндегi жәрдемақылардан, сондай-ақ оқышулардың стипендиялары мен жұмыссыздық жөнiндегi жәрдемақылардан толық өтегенге дейін ұстау қажет. Ұсталатын сома жеке сот орындаушының ағымдағы қаражат шотына
___________________________________________________________ аударылсын
(енгізілсін).
(жеке сот орындаушысының қаражат шотының нөмері)
3. Қаулы ______________________________ бухгалтериясына орындау үшін жіберілсін (заңды тұлғаның атауы) және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес сот орындаушының қаулыларын және заңды талаптарын орындамағаны үшін әкімшілік жауапкершілік көзделгені жөнінде ескертілсін.
4. Заңның 95-бабына сәйкес бiр немесе бiрнеше атқарушылық құжат бойынша борышкердiң жалақысына немесе өзге де кіріс түрлерiне өндiрiп алу қолданылған кезде борышкер жалақысының немесе өзге де кірісінің кемiнде елу пайызы сақталуға тиiс.
Бұл ретте, алименттерді өндіріп алу және мертіккеннен немесе денсаулығы өзгеше зақымданғаннан, сондай-ақ асыраушының қайтыс болуынан келтiрiлген зиянды өтеу жағдайларын қоспағанда, борышкерде сақталатын сома республикалық бюджет туралы заңда жыл сайын тиісті қаржы жылына белгіленетін ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшерінен кем болмауға тиіс.
Бір кезектегі бірнеше атқарушылық құжат түскен жағдайда өндіріп алу сомасы борышкердің жалпы табысының елю пайызынан асқан кеткен жағдайда бухгалтерге (жұмыс берушіге) өндiрiп алушыға тиесiлi сомаға барабар ұсталуы қажет. Ал өндірілімей қалған сома туралы бухгалтерге (жұмыс берушіге) Жеке сот орындаушысына хабарлау қажет.
5. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
6. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 37-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 37-қосымша
Үлгі нысаны
Ақша қаражаттарының мазмұны және сипаттамасы туралы ақпарат және оларға тыйым салу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, ақшалай талаптарына тыйым салу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 89, 91-баптарын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. ____________________________________________________________________________________________________________
предоставить частному судебному (наименование дебитора, третьего лица) исполнителю информацию о характере
и содержании денежных требований ______________________________________________________________________________.
(Ф.И.О. должника - физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. Наложить арест на денежное требование _________________________________________ (Ф.И.О. должника - физического лица, ИИН,
наименование юридического лица, БИН) в пределах суммы _______________ тенге.
3. Произвести платеж по арестованному денежному требованию на текущий счет частного судебного исполнителя
________________________________________________________________________________________________________________.
(фамилия и инициалы судебного исполнителя, номер счета)
4. Постановление направить для исполнения _________________________________________________________________________
(наименование дебитора, третьего лица)
5. О результатах исполнения постановления незамедлительно информировать судебного исполнителя и должника.
6. В соответствии с Кодексом об административных правонарушениях Республики Казахстан, неисполнение постановления
и иного законного требования судебного исполнителя влечет административную ответственность.
7. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
8. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель __________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 38
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 38
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ об отводе (самоотводе) специалиста, переводчика, судебного исполнителя, помощника частного судебного исполнителя
"__" ________ 20__года ___________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ___________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________________________________________________
(основание отвода (самоотвода))
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 54, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ (А):

1. ________________________________________________________________________
(дебитордың, үшінші жақтың атауы)
сот орындаушыға борышкер
_______________________________________________________
(борышкердің аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
ақшалай талаптарының мазмұны және сипаттамасы туралы ақпаратты ұсыну.
2. Ақшалай талап бойынша
________________________________________________________
(сома)
сома шегінде тыйым салу жасау.
3. Тыйым салынған ақшалай талап бойынша сома жеке сот орындаушының ағымдағы қаражат шотына ____________________________________________________ аударылсын (енгізілсін).
(жеке сот орындаушысының қаражат шотының нөмері)
4. Қаулы _______________________ және борышкерге орындау үшін жолдансын. (дебитордың, үшінші жақтың атауы)
5. Қаулыны орындау нәтижесі ___ жеке сот орындаушысына дереу хабарлансын. (мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
6. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес сот орындаушының қаулыларын және заңды талаптарын орындамағаны үшін әкімшілік жауапкершілік көзделген.
7. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
8. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 38-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 38-қосымша
Үлгі нысаны
Аудармашының, маманның, сот орындаушының, жеке сот орындаушысының көмекшісінің бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ атқарушылық іс
жүргізуге қатысатын (атқарушылық іс жүргізудің түрі, нөмірі және күні) аудармашы, маман, сот орындаушының, жеке сот орындаушысының көмекшісінің бас тарту (өздігінен бас тарту)
қарсылық білдіру __________________________________________________________ туралы
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
___________________________________________________________________ арызын қарап,
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы,заңды тұлғаның басшысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тарту (өздігінен бас тарту) негізі)
Жоғарыда айтылғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 54-бабын және 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Заявление __________________________________________ об отводе (самоотводе) (фамилия, инициалы) специалиста (переводчика,
помощника частного судебного исполнителя) удовлетворить, заявить самоотвод (утвердить отвод)
_____________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы) судебного исполнителя, специалиста (переводчика, помощника частного судебного исполнителя)
от участия в исполнительном производстве.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть
обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством
Республики Казахстан. Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель __________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 39
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 39
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ об отказе в отводе (самоотводе) специалиста, переводчика, судебного исполнителя, помощника частного судебного исполнителя
"__" ________ 20__года ___________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель __________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ___________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________________
(основание отказа в отводе (самоотводе))
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 54, 126 Закона Республики Казахстан
от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ (А):

1. ________________________________________ бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы
(аудармашы, маман, сот орындаушының, жеке сот орындаушысының көмекшісінің аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
_________________________________________________ арызы қанағаттандырылсын.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 39-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына 39-қосымша
Үлгі нысаны
Аудармашының, маманның, сот орындаушының, жеке сот орындаушысының көмекшісінің бас тартуға (өздігінен бас тарту) қарсылық білдіру туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________                  _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ атқарушылық іс жүргізуге
қатысатын (атқарушылық іс жүргізудің түрі, нөмірі және күні) аудармашы, маман, сот
орындаушының, жеке сот орындаушысының көмекшісінің бас тарту (өздігінен бас тарту) қарсылық білдіру ____________________________________________________ туралы
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
___________________________________________________________________ арызын қарап,
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы,заңды тұлғаның басшысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тартуға (өздігінен бас тарту) қарсылық білдіру негізі)
Жоғарыда айтылғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 54-бабын және 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Назначить специалиста по оценке арестованного имущества (поручить провести оценку имущества одной из сторон исполнительного производства),
принадлежащего должнику _________________________________________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. Предупредить специалиста _______________________ об ответственности за дачу (фамилия и инициалы) ложного заключения в соответствии
с законами Республики Казахстан __________________________. (подпись специалиста)
3. Оплата услуги по оценке арестованного имущества должника возлагается на стороны исполнительного производства и в последующем возмещается за счет должника.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано,
опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится
в одном населенном пункте с местом и сроки, предусмотренные гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 41
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 октября 2020 года № 437
Приложение 41
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор
_____________________________
(наименование прокуратуры)
_____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма
Постановление об объявлении должника в розыск
"__" ________ 20__года ______________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель___________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о____________________________________________________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________________________________________________
(основания об объявлении в розыск должника, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан
от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 45, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. _________________________________________________ борышкерге тиесілі тыйым
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН) салынған мүлікті бағалауға маман тағайындалсын (атқарушылық іс жүргізу тараптарының біріне борышкердің мүлкін бағалауды жүргізу туралы тапсырма беру).
2. Дұрыс қорытындылар жасамаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапты болатындығы туралы маман
________________________________________________
(инициалдары және тегі (болған жағдайда))
ескертілсін ________________________. (маманның қолы)
3. Борышкердің тыйым салынған мүлкін бағалау жөніндегі көрсетілетін қызметтің ақысын төлеу атқарушылық іс жүргізу тараптарына жүктеледі және кейіннен борышкердің есебінен өтеледі.
4. Осы қаулының көшірмесі атқарушылық іс жүргізу тараптарына жолдансын.
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 437 бұйрығына 41-қосымшаға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
41-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
____________________
(прокуратураның атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Борышкер іздеу салу қаулының үлгі нысаны
20__ жыл "__" __________                  ____________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________( жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
Жеке сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкерге іздеу жариялаудың негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 45 бабы, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Объявить в розыск должника ______________________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при наличии) руководителя
юридического лица, ИИН) являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица).
2. Постановления судебного исполнителя об объявлении должника в розыск направить для исполнения в территориальные органы
внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований Республики Казахстан.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано,
опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается в районный (городской) суд по месту регистрации частного судебного исполнителя.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если место регистрации частного судебного исполнителя находится в одном
населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма
электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии),
дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую",
наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель ____________________________________
Место печати

1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
__________________________________ тұлғаға іздеу жариялау (жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда,БСН) қойылсын.
2. Борышкер болып табылатын тұлғаға іздеу жариялау туралы қаулы Қазақстан Республикасы ішкі істер,сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметі,экономикалық тергеу қызметі аумақтық органдарына орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны            (қолы, инициалдары және тегі)