Об утверждении формы, порядка оформления и регистрации деклараций о соответствии
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 14 октября 2020 года № 224-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 октября 2020 года № 21450. Утратил силу приказом и.о. Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 29 июня 2021 года № 433-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 29.06.2021 № 433-НҚ.
В соответствии с пунктом 3 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Форму деклараций о соответствии согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оформления и регистрации деклараций о соответствии согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
Б. Сұлтанов
Приложение 1 к приказу
Министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 14 октября 2020 года № 224-НҚ
Форма
Форма декларации о соответствии
ГОСУДАРСТВЕННАЯ СИСТЕМА ТЕХНИЧЕСКОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
КДС №
ДЕКЛАРАЦИЯ О СООТВЕТСТВИИ
Организация (1)
в лице (2)
заявляет под свою исключительную ответственность, что продукция (3)
соответствует требованиям (4)
Декларация о соответствии принята на основании (5)
Дата принятия декларации "___" _________ 20__ г. (6)
Декларация о соответствии действительна до "___" _________ 20__ г. (7)
Руководитель организации или индивидуальный предприниматель
_____________ _______________________________________________________ (8)
подпись инициалы, фамилия
М.П. (при наличии)
Сведения о регистрации декларации о соответствии (9)
Руководитель органа по подтверждению соответствия или уполномоченное им лицо
_____________ _______________________________________________________ (10)
подпись инициалы, фамилия
М.П. (при наличии)
Форма приложения к декларации о соответствии
ГОСУДАРСТВЕННАЯ СИСТЕМА ТЕХНИЧЕСКОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
КДСП №
ПРИЛОЖЕНИЕ к декларации о соответствии №__________________
Перечень конкретной продукции, на которую распространяется действие декларации о соответствии
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование продукции, ее изготовитель
Обозначение документации, по которой выпускается продукция
Руководитель организации или индивидуальный предприниматель
_____________ ____________________________________________________ (8)
подпись инициалы, фамилия
М.П. (при наличии)
Руководитель органа по подтверждению соответствия или уполномоченное им лицо
_____________ _____________________________________________________ (10)
подпись инициалы, фамилия
М.П. (при наличии)
Приложение 2 к приказу
Министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 14 октября 2020 года № 224-НҚ
Правила оформления и регистрации деклараций о соответствии

Сәйкестік туралы декларация нысанын бекіту, ресімдеу және тіркеу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 14 қазандағы № 224-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 қазанда № 21450 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2021 жылғы 29 маусымдағы № 433-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 29.06.2021 № 433-НҚ (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес сәйкестік туралы декларация нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес сәйкестік туралы декларацияны ресімдеу және тіркеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция
министрінің
2020 жылғы 14 қазаны
№ 224-НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Нысан
Сәйкестік туралы декларация нысаны
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ РЕТТЕУ ЖҮЙЕСІ
ҚСД №
СӘЙКЕСТІК ТУРАЛЫ ДЕКЛАРАЦИЯ
Ұйымы (1)
тұлғасында (2)
өнімнің тек қана өзінің жауапкершілігімен (3)
талаптарға сәйкес келетінін мәлімдейді (4)
Сәйкестік туралы декларация негізінде қабылданды (5)
Декларацияны қабылдау күні 20__ ж. "___" _________ (6)
Сәйкестік туралы декларация 20__ ж. "___" _________ дейін жарамды (7)
Ұйым басшысы немесе
жеке кәсіпкер _____________ _____________ (8)
қолы аты-жөні, тегі
М.О. (болған жағдайда)
Сәйкестік туралы декларацияны тіркеу туралы мәліметтер (9)
Сәйкестікті растау жөніндегі органның басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға _____________ ________________ (10)
қолы аты-жөні, тегі
М.О. (болған жағдайда)
Сәйкестік туралы декларацияға қосымшаның нысаны
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ РЕТТЕУ ЖҮЙЕСІ
КССП №
Сәйкестік туралы декларацияға қосымша
№__________________
Сәйкестік туралы декларацияның күші қолданылатын нақты өнімнің тізбесі
ЕАЭО СЭҚ ТН Өнімнің атауы, дайындаушы Өнім шығарылатын құжаттаманы белгілеу
Ұйым басшысы немесе жеке кәсіпкер _____________ _____________ (8)
қолы аты-жөні, тегі
М.О. (болған жағдайда)
Сәйкестікті растау жөніндегі органның
басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға _____________ ________________ (10)
қолы аты-жөні, тегі
М.О. (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция
министрінің
2020 жылғы 14 қазаны
№ 224-НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Сәйкестік туралы декларацияны ресімдеу және тіркеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления и регистрации декларации о соответствии (далее – Правила) разработан в соответствии с пунктом 3 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" (далее – Закон) и устанавливают общие требования к регистрации и заполнению форм:
1) деклараций о соответствии, применяемых при процедуре подтверждения соответствия продукции в государственной системе технического регулирования Республики Казахстан;
2) приложений к декларации о соответствии.
2. Бланк декларации о соответствии и приложение к ней, изготовленные в соответствии с требованиями настоящих Правил, являются документами строгой отчетности и имеет не менее четырех степеней защиты, в том числе:
гильошную рамку позитивного отображения;
микротекст (слово "ДЕКЛАРАЦИЯ"), размещенный по периметру гильошной рамки;
полупразрачный голографический защитный элемент;
типографический номер, состоящий из буквенного обозначения и/или порядкового номера бланка (число из семи арабских цифр), выполненного способом высокой печати, с применением специальной краски, флуоресцирующей при воздействии ультрафиолетового излучения.
3. Регистрация декларации о соответствии осуществляется органом по подтверждению соответствия (далее – ОПС), включенным в Реестр субъектов аккредитации.
4. Допускается обращение формы бланка декларации о соответствии и приложений к ним, оформленные по требованиям национального стандарта 3.4-2017 СТ РК "Формы сертификатов соответствия, декларации о соответствия и порядок их заполнения" до 1 марта 2022 года.
5. Декларация о соответствии заполняется на государственном и русском языках с использованием электронных печатающих устройств ОПС, регистрировавшим декларацию о соответствии.
Глава 2. Правила оформления деклараций о соответствии
6. В декларации о соответствии продукции указываются следующие сведения:
поле 1 – наименование организации-заявителя, принявшей декларацию о соответствии; бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) заявителя, присваиваемый при государственной регистрации юридического лица или индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, сведения о регистрации организации-заявителя (наименование регистрирующего органа, дата регистрации, регистрационный номер); адрес, телефон, электронный адрес.
В поле 1 дополнительно указываются сведения о полученной лицензии на данный вид деятельности (при наличии).
поле 2 – фамилия, инициалы и должность руководителя организации-заявителя (индивидуального предпринимателя), от имени которого принимается декларации о соответствии;
поле 3 – наименование, тип, марка продукции, код Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Евразийской экономической комиссии (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) продукции, на которую распространяется декларация о соответствии, сведения о серийном выпуске или партии продукции (указывается размер партии);
поле 4 – обозначение нормативных правовых актов и/или нормативных документов с указанием пунктов, содержащих установленные требования для продукции, соответствие которой подтверждается принятой декларацией о соответствии;
поле 5 – документ(ы), на основании которого(ых) принята декларация о соответствии;
поле 6 – дата принятия декларации о соответствии;
поле 7 – срок действия декларации о соответствии. Декларация о соответствии принимается на срок, установленный заявителем, исходя из планируемого срока выпуска данной продукции или срока реализации партии продукции, но не более чем на один год;
поле 8 – подпись, инициалы, фамилия руководителя организации-заявителя (индивидуального предпринимателя), принявшего декларацию о соответствии на изготовляемую (реализуемую) им продукцию и печать (при наличии) организации-заявителя (индивидуального предпринимателя);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы сәйкестік туралы декларацияны ресімдеу және тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік техникалық реттеу жүйесінде өнімнің сәйкестігін растау рәсімі кезінде қолданылатын сәйкестік туралы декларацияның;
2) сәйкестік туралы декларация қосымшасының нысандарын толтыруға қойылатын жалпы талаптарды белгілейді.
2. Осы Қағидалардың талаптарына сәйкес дайындалған сәйкестік туралы декларация бланктері және оған қосымша қатаң есептілік құжаттары болып табылады және кемінде төрт қорғау дәрежесіне ие болуы тиіс, оның ішінде:
- позитивтік суреттердің гильошир шеңбері;
- гильошир шеңберінің периметрі бойынша орналасқан микромәтін ("ДЕКЛАРАЦИЯ" сөзі);
- жартылай мөлдір голографиялық қорғаныш элементі;
- ультракүлгін сәулесінің әсерімен флуоресценттелетін арнайы бояуды қолдана отырып, жоғары баспа тәсілімен орындалған әріптік белгіден және/немесе бланкінің реттік нөмірінен (жеті араб санынан тұратын сан) тұратын баспаханалық нөмір.
3. Сәйкестік туралы декларацияны тіркеуді аккредиттеу субъектілерінің тізіліміне енгізілген сәйкестікті растау жөніндегі орган (бұдан әрі – СРО) жүзеге асырады.
4. 3.4-2017 ҚР СТ "Сәйкестік сертификаттарының, сәйкестік туралы декларация нысандары және оларды толтыру тәртібі" ұлттық стандартының талаптары бойынша ресімделген сәйкестік туралы декларация мен оған қосымшаның бланкісі нысандарының айналымы 2022 жылғы 1 наурызға дейін рұқсат етіледі.
5. Сәйкестік туралы декларацияны, сәйкестік туралы декларацияны тіркеген СРО электрондық баспа құрылғыларын пайдалана отырып, мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырады.
2-тарау. Сәйкестік туралы декларацияны ресімдеу қағидалары
6. Өнімнің сәйкестігі туралы декларацияда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1-жол – сәйкестік туралы декларацияны қабылдаған өтініш беруші ұйымның атауы; заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу кезінде берілген өтініш берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), өтініш беруші ұйымды тіркеу туралы мәліметтер (тіркеуші органның атауы, тіркелген күні, тіркеу нөмірі); мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы.
Осы қызмет түріне алынған лицензия туралы мәліметтер 1-жолда қосымша жазылады (болған жағдайда).
2-жол – оның атынан сәйкестік туралы декларация қабылдаған өтініш беруші ұйым басшысының (жеке кәсіпкердің) аты-жөні, тегі және лауазымы;
3-жол – өнімнің атауы, типі, маркасы, сәйкестік туралы декларация қолданылатын өнімнің Еуразиялық экономикалық комиссияның сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) коды, өнімнің сериялық шығарылымы немесе партиясы туралы мәліметтер (партияның нөмірі көрсетіледі);
4-жол – сәйкестік туралы декларацияны қабылдау арқылы сәйкестігі расталатын өнім үшін белгіленген талаптарды қамтитын тармақтарды көрсете отырып, нормативтік құқықтық актілерді және/немесе нормативтік құжаттың белгілері;
5-жол – сәйкестік туралы декларацияны қабылдауға негіз болған құжат(тар);
6-жол – сәйкестік туралы декларацияны қабылдау күні;
7-жол – сәйкестік туралы декларацияны қолдану мерзімі. Сәйкестік туралы декларация өтініш беруші белгілеген мерзімге, осы өнімді шығарудың жоспарланған мерзіміне немесе өнімнің партиясын сату мерзіміне байланысты, бірақ бір жылдан аспайтын мерзімге қабылданады;
8-жол – өзі дайындайтын (сататын) өнімге сәйкестік туралы декларацияны қабылдаған өтініш беруші ұйым басшысының (жеке кәсіпкердің) қолы, аты-жөні, тегі және мөрі (болған жағдайда);

поле 9 – наименование и адрес ОПС, зарегистрировавшего декларацию о соответствии, дата регистрации и регистрационный номер. Регистрационный номер декларации состоит из кода ОПС и порядкового номера декларации о соответствии, определенный при внесении ее в реестр, которые определяются по национальному стандарту СТ РК 3.11 "Структура и порядок ведения Государственного реестра системы";
поле 10 – подпись, фамилия, инициалы руководителя ОПС или уполномоченного им лица, зарегистрировавшего декларацию о соответствии и печать (при наличии) ОПС.
Глава 3. Правила регистрации деклараций о соответствии
7. Для регистрации декларации о соответствии, заявитель представляет в ОПС:
1) заявление о регистрации декларации о соответствии, подписанное заявителем и содержащее следующие сведения:
полное наименования заявителя, его место нахождения (адрес юридического лица) и адрес (адреса) места осуществления деятельности (в случае если адреса различаются) – для юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии), адрес (адреса) места осуществления деятельности (в случае если адреса различаются) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, а также БИН или ИИН заявителя, номер телефона и адрес электронной почты;
полное наименование изготовителя продукции, его место нахождения (адрес юридического лица) и адрес (адреса) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае если адреса различаются) – для юридического лица и его филиалов, которые изготавливают продукцию, или фамилия, имя и отчество (при наличии), адрес (адреса) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае если адреса различаются) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя;
наименование и обозначение продукции и (или) иное условное обозначение, присвоенное изготовителем продукции (при наличии);
название продукции (при наличии);
иные сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию (при наличии);
обозначение и наименование документа (документов), в соответствии с которым изготовлена продукция (технический регламент и (или) нормативный документ по стандартизации);
код (коды) продукции в соответствии с единой ТН ВЭД ЕАЭС;
наименование объекта декларирования (серийный выпуск, партия или единичное изделие). Для продукции серийного выпуска производится запись "серийный выпуск". Для партии продукции указывается размер партии, для единичного изделия – заводской номер изделия. Для партии продукции и единичного изделия указываются реквизиты товаросопроводительной документации, идентифицирующей партию продукции (в том числе ее размер) или единичное изделие;
наименование технического регламента, документа по стандартизации, требованиям которого соответствует продукция;

9-жол – сәйкестік туралы декларацияны тіркеген СРО атауы мен мекенжайы, тіркеу күні мен тіркеу нөмірі. Декларацияның тіркеу нөмірі сәйкестік туралы декларацияның оны тізілімге енгізген кезде белгіленген реттік нөмірі мен СРО кодынан тұрады, олар 3.11 ҚР СТ "Жүйенің мемлекеттік тізілімінің құрылымы және жүргізу тәртібі" ұлттық стандарты бойынша белгіленеді;
10-жол – сәйкестік туралы декларацияны тіркеген СРО басшысының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның қолы, аты-жөні, тегі және СРО мөрі (болған жағдайда).
3-тарау. Сәйкестік туралы декларацияны тіркеу қағидалары
7. Сәйкестік туралы декларацияны тіркеу үшін өтініш беруші СРО-ға мыналарды ұсынады:
1) өтініш беруші қол қойған сәйкестік туралы декларацияны тіркеу туралы және мынадай мәліметті қамтыған өтініш:
өтініш берушінің толық аты-жөні, оның орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы) және жұмыс орнының орналасқан жері (мекенжайы) (егер мекенжайлары әртүрлі болса) - заңды тұлға үшін немесе қызметті жүзеге асыру орнының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жұмыс орнының мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайлар өзгеше болса) - жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін, сондай-ақ өтініш берушінің БСН немесе ЖСН, телефон нөмірі және электрондық пошта мекенжайы;
өнімді өндірушінің толық атауы, оның орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы) және өнімді өндіру бойынша қызметті жүзеге асыру орнының мекенжайы (мекенжайлары) (мекенжайлары әр түрлі болған жағдайда) - өнімді шығаратын заңды тұлға және оның филиалдары үшін немесе тегі, аты, әкесінің аты ( егер бар болса), өндірістік қызметті жүзеге асыратын жердің мекенжайы (мекенжайлары) (жеке мекенжайлары әр түрлі болғанда) - жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін;
өнімнің атауы және белгіленуі және (немесе) оны өндіруші тағайындаған басқа шартты белгі (бар болған жағдайда);
өнімнің атауы (бар болған жағдайда);
өнімді сәйкестендіруді қамтамсыз ететін өнім туралы өзге мәліметтер (бар болған жағдайда);
оған сәйкес өнім шығарылатын құжаттың (құжаттардың) (техникалық регламент және (немесе) стандарттау жөніндегі нормативтік құжат) атауы және белгіленуі;
ЕАЭО СЭҚ бірыңғай ТН сәйкес өнімнің коды (кодтары);
декларацияланатын объектінің атауы (сериялық шығарылым, партия немесе жеке өнім). Сериялық шығарылатын өнім үшін "сериялық шығарылым" деп жазылады. Партиялық өнім үшін партия көлемі, жеке өнім үшін – заттың зауыттық нөмірі көрсетіледі. Өнім партиясы және бірлі-жарым бұйым үшін өнім партиясын (оның ішінде оның мөлшерін) немесе бірлі-жарым бұйымды сәйкестендіретін тауарға ілеспе құжаттаманың деректемелері көрсетіледі;
талаптарына өнім сәйкес келетін техникалық регламенттің, стандарттау жөніндегі құжаттың атауы;

2) сведения, подтверждающие государственную регистрацию юридического лица или физического лица в качестве индивидуального предпринимателя в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3) копии доказательственных материалов, в том числе результаты исследований (испытаний) и измерений продукции, подтверждающие соблюдение требований технических регламентов и (или) нормативных документов по стандартизации и (или) иных документов на соответствие которым принимается декларация о соответствии, заверенные печатью (при наличии) и подписью заявителя.
8. ОПС рассматривает представленные заявителем документы и сведения на предмет:
1) соблюдения требований к оформлению декларации о соответствии, установленных в Правилах оформления деклараций о соответствии;
2) представления всех документов и сведений, предусмотренных пунктом 1 настоящих Правил;
3) соответствия заявителя, принявшего декларацию о соответствии, требованиям подпункта 23) статьи 1 Закона.
По результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил документов и сведений, представленных заявителем, ОПС осуществляет регистрацию декларации о соответствии либо уведомляет заявителя об отказе в ее регистрации (с указанием причин отказа) в срок, не превышающий 5 рабочих дней со дня получения декларации о соответствии.
Декларация о соответствии, либо уведомление об отказе в регистрации декларации о соответствии выдается заявителю по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящих Правил.
9. Основаниями для отказа в регистрации декларации о соответствии являются:
1) представление документов и сведений, предусмотренных пунктом 7 настоящих Правил, не в полном объеме;
2) несоответствие заявителя, принявшего декларацию о соответствии требованиям Закона.
10. Внесение изменений в зарегистрированную декларацию о соответствии не допускается. При необходимости внесения изменений заявитель принимает новую декларацию о соответствии и осуществляет ее регистрацию согласно настоящих Правил.
Заявитель принимает новую декларацию о соответствии и осуществляет ее регистрацию без представления документов и сведений, предусмотренных подпунктами 2) и 3) пункта 7 настоящих Правил, в следующих случаях:
1) выявление в декларации о соответствии и приложениях к ней ошибок (опечаток);
2) изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица), адреса места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются), номера телефона и (или) адреса электронной почты заявителя;
3) изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица) изготовителя продукции;

2) заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелуін растайтын мәліметтер;
3) өтініш берушінің мөрімен және қолымен расталған, олар бойынша қабылданатын сәйкестік туралы декларацияның техникалық регламенттер және (немесе) стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттар және (немесе) өзге құжаттар талаптарының сақталуын растайтын дәлелді материалдардың көшірмелері, оның ішінде өнімді зерттеу (сынау) және өлшеу нәтижелері.
8. СРО өтініш беруші ұсынған құжаттарды және мәліметтерді мынадай мақсатта қарастырады:
1) Сәйкестік туралы декларацияны ресімдеу қағидаларында белгіленген сәйкестік туралы декларацияны ресімдеуге қойылатын талаптарды сақтау;
2) осы Қағидалардың 1-тармағында көзделген барлық құжаттар мен мәліметтерді ұсыну;
3) сәйкестік туралы декларацияны қабылдаған өтініш берушінің Заң талаптарына сәйкестігін.
Осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес өтініш беруші ұсынған құжаттар мен мәліметтерді қарау нәтижелері бойынша СРО сәйкестік туралы декларацияны тіркеуді жүзеге асырады не өтініш берушіні сәйкестік туралы декларацияны алған күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде оны тіркеуден бас тарту (бас тарту себептерін көрсете отырып) туралы хабардар етеді.
Сәйкестік туралы декларация не сәйкестік туралы декларацияны тіркеуден бас тарту туралы хабарлама өтініш берушіге осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша беріледі.
9. Сәйкестік туралы декларацияны тіркеуден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген құжаттар мен мәліметтерді толық көлемде ұсынбау;
2) Заңның талаптарына сәйкестігі туралы декларацияны қабылдаған өтініш берушінің сәйкес келмеуі.
10. Тіркелген сәйкестік туралы декларацияға өзгерістер енгізуге жол берілмейді. Өзгерістер енгізу қажет болған кезде өтініш беруші сәйкестік туралы жаңа декларацияны қабылдайды және оны осы Қағидаларға сәйкес тіркеуді жүзеге асырады.
Өтініш беруші жаңа сәйкестік туралы декларация қабылдайды және:
1) сәйкестік туралы декларацияда және оған қосымшада қателер (қате басылулар) анықталған;
2) өтініш берушінің ұйымдық-құқықтық нысаны, орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайлары), жұмыс орнының мекенжайы (мекенжайлар әр түрлі болған жағдайда), телефон нөмірі және (немесе) электрондық поштасы өзгерген;
3) өнімді өндірушінің ұйымдық-құқықтық нысаны, орналасқан жерлері (заңды тұлғаның мекенжайлары) өзгерген;

4) изменение кода (кодов) ТН ВЭД ЕАЭС;
5) сокращение количества адресов мест осуществления деятельности по изготовлению продукции.
11. При значительном объеме информации, указываемой в полях 4-5 Декларации, такая информация приводится в приложении к Декларации, которое оформляется на бланке приложения и является неотъемлемой частью декларации. Каждый лист приложения нумеруется, на нем проставляются регистрационный номер декларации, подписи, фамилии, имена и отчества (при наличии) руководителя (уполномоченного лица) ОПС.

4) ЕАЭО СЭҚ ТН коды (кодтары) өзгерген;
5) өнім жасалатын жерлердің мекенжайларының саны қысқарған жағдайларда осы Қағидалардың 9-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген құжаттар мен мәліметтерді ұсынбай, оны тіркеуді жүзеге асырады.
11. Декларацияның 4-5-жолдарында көрсетілген ақпарат көлемі ауқымды болған жағдайда, мұндай ақпарат қосымша бланкісінде ресімделетін және декларацияның ажырамас бөлігі болып табылатын декларацияға қосымшада көрсетіледі. Қосымшаның әр парағы нөмірленеді, оған декларацияның тіркеу нөмірі, СРО басшысының (уәкілетті тұлғаның) және сарапшы-аудитордың қолдары немесе тегі, аты, әкесінің аттары (болған жағдайда) қойылады.