Об утверждении правил предоставления информации по медицинским отходам
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-219/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2020 года № 21704.
В соответствии с подпунктом 13) статьи 9 и пунктом 7 статьи 100 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.04.2025 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления информации по медицинским отходам.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № ҚР ДСМ-15 "Об утверждении правил предоставления информации по медицинским отходам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18459, опубликован 17 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2020 года
№ ҚР ДСМ-219/2020
Правила предоставления информации по медицинским отходам
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления информации по медицинским отходам (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 100 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" определяют порядок и периодичность предоставления информации по медицинским отходам.

Медициналық қалдықтар жөніндегі ақпаратты беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-219/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 2 желтоқсанда № 21704 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 9-бабының 13) тармақшасына және 100-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Преамбула жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.04.2025 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Медициналық қалдықтар жөніндегі ақпаратты беру қағидалары бекітілсін.
2. "Медициналық қалдықтар жөніндегі ақпаратты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 30 наурыздағы № ҚР ДСМ-15 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18459 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 6 маусымда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 30 қарашасы
№ ҚР ДСМ-219/2020
бұйрығымен бекітілген
Медициналық қалдықтар жөніндегі ақпаратты беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Медициналық қалдықтар жөніндегі ақпаратты беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 100-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленген және медициналық қалдықтар жөніндегі ақпаратты беру тәртібі мен мерзімділігін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.04.2025 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах использованы следующие основные понятия:
1) собственники отходов – физические или юридические лица, осуществляющие обращение с медицинскими отходами;
2) специализированные организации – субъекты, деятельность которых связана со сбором, обезвреживанием, хранением, захоронением и утилизацией медицинских отходов;
3) медицинские отходы – отходы, образующиеся в процессе оказания медицинских услуг и проведения медицинских манипуляций, классифицируемые по классам опасности;
4) удаление медицинских отходов – операции по захоронению и уничтожению отходов;
5) обращение с медицинскими отходами – виды деятельности, связанные с отходами, включая предупреждение и минимизацию образования отходов, учет и контроль, накопление отходов, а также сбор, переработку, утилизацию, обезвреживание, транспортировку, хранение (складирование), удаление отходов и иные действия связанные с ними;
6) обезвреживание медицинских отходов – уменьшение или устранение опасных свойств отходов путем механической, физико-химической или биологической обработки;
7) утилизация медицинских отходов – использование отходов в качестве вторичных материальных или энергетических ресурсов;
8) захоронение медицинских отходов – размещение отходов в назначенном месте для хранения в течение неограниченного срока, исключающее опасное воздействие захороненных отходов на здоровье населения и окружающую среду.
Глава 2. Порядок предоставления информации по медицинским отходам
3. Организации здравоохранения ведут ежедневный учет образованных медицинских отходов в журнале по форме, согласно приложению 1 к настоящим правилам.
4. Специализированные организации ведут журнал ежедневного учета по обезвреживанию и (или) удалению медицинских отходов по форме согласно приложению 2 к настоящим правилам.
5. Собственники отходов согласно статье 319 и главой 30 Экологического кодекса Республики Казахстан представляют информацию по медицинским отходам уполномоченному органу в области охраны окружающей среды в виде ежегодного отчета в области обращения с медицинскими отходами (далее – отчет) для внесения их в Государственный кадастр отходов производства и потребления.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.04.2025 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.04.2025 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылды:
1) қалдықтардың меншік иелері – медициналық қалдықтармен жұмыс істейтін жеке және заңды тұлғалар;
2) мамандандырылған ұйымдар – қызметі медициналық қалдықтарды жинаумен, залалсыздандырумен, сақтаумен, көмумен және кәдеге жаратумен байланысты субъектілер;
3) медициналық қалдықтар – медициналық қызметтер көрсету және медициналық манипуляциялар жүргізу процесінде пайда болатын, қауіптілік сыныптары бойынша жіктелетін қалдықтар;
4) медициналық қалдықтарды жою – қалдықтарды көму және жою бойынша операциялар;
5) медициналық қалдықтармен жұмыс істеу – қалдықтардың пайда болуының алдын алуды және азайтуды, қалдықтарды есепке алу мен бақылауды, жинақтауды, сондай-ақ қалдықтарды жинауды, қайта өңдеуді, кәдеге жаратуды, залалсыздандыруды, тасымалдауды, сақтауды (қоймаға жинауды), жоюды қоса алғанда қалдықтармен байланысты қызмет түрлері және олармен байланысты өзге де іс-қимылдар;
6) медициналық қалдықтарды залалсыздандыру – механикалық, физикалық-химиялық немесе биологиялық өңдеу жолымен қалдықтардың қауіпті қасиеттерін азайту немесе жою;
7) медициналық қалдықтарды кәдеге жарату – қалдықтарды қайталама материалдық немесе энергетикалық ресурстар ретінде пайдалану;
8) медициналық қалдықтарды көму – көмілген қалдықтардың халықтың денсаулығына және қоршаған ортаға қауіпті әсерін болдырмайтын шектеусіз мерзім бойы оларды сақтау үшін белгіленген орындарда қалдықтарды жинау.
2-тарау. Медициналық қалдықтар жөніндегі ақпарат беру тәртібі
3. Денсаулық сақтау ұйымдары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қалдықтарды залалсыздандыру және (немесе) жою жөніндегі күн сайын есепке алу журналын жүргізеді.
4. Мамандандырылған ұйымдар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қалдықтарды залалсыздандыру және (немесе) жою жөніндегі күн сайын есепке алу журналын жүргізеді.
5. Қалдықтардың меншік иелері Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінің 319-бабына және 30-тарауына сәйкес медициналық қалдықтар жөніндегі ақпаратты Өндіріс және тұтыну қалдықтарының мемлекеттік кадастрына енгізу үшін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға медициналық қалдықтармен жұмыс істеу саласындағы жыл сайынғы есеп (бұдан әрі – есеп) түрінде береді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.04.2025 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет организации здравоохранения в области обращения с медицинскими отходами" (далее – Форма).
2. Форма заполняется организациями здравоохранения и предоставляется уполномоченному органу в области охраны окружающей среды.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежегодно по состоянию на 1 января до 1 марта года, следующего за отчетным
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
В графах 1-2 указываются данные по медицинским отходам класса "А" (в кубических метров).
В графе 1 указывается сколько образовано.
В графе 2 указывается сколько передано сторонним организациям на обезвреживание.
В графах 3-14 указываются данные по медицинским отходам класса "Б" (в тоннах).
В графах 3-6 указываются информация по биологическим и анатомическим отходам.
В графе 3 указывается количество образованных отходов.
В графах 4-5 указываются количество отходов, обезвреженных самим объектом здравоохранения.
В графе 4 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 5 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 6 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).
В графах 7-10 указываются данные по острым, колющим отходам.
В графе 7 указывается количество образованных отходов.
В графах 8-9 указываются количество отходов, обезвреженных самим объектом здравоохранения.
В графе 8 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 9 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 10 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).
В графах 11-14 указываются данные по прочим отходам.
В графе 11 указывается количество образованных отходов.
В графах 12-13 указываются количество отходов, обезвреженных самим объектом здравоохранения.
В графе 12 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 13 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 14 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).
В графах 15-26 указываются данные по медицинским отходам класса "В" (в тоннах).
В графах 15-18 указываются данные по биологическим и анатомическим отходам.
В графе 15 указывается количество образованных отходов.
В графах 16-17 указываются количество отходов, обезвреженных самим объектом здравоохранения.
В графе 16 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 17 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 18 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Медициналық қалдықтармен жұмыс істеу саласындағы денсаулық сақтау ұйымының есебі" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды денсаулық сақтау ұйымдары толтырады және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
3. Нысанға басшының өзі немесе оның міндеттерін атқарушы өзінің тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан 1 қаңтардағы жағдай бойынша жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейін ұсынылады
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру туралы түсіндірме
1-2-бағандарда "А" сыныбындағы медициналық қалдықтар туралы деректер көрсетіледі (текше метрмен).
1-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
2-бағанда залалсыздандыру үшін басқа ұйымдарға берілгендігі көрсетіледі.
3-14-бағандарда "Б" сыныбындағы медициналық қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі (тоннада).
3-6-бағандарда биологиялық және анатомиялық қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
3-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
4-5-бағандарда денсаулық сақтау объектісінің өзі залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
4-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
5-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
6-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
7-10-бағандарда өткір, үшкір қалдықтар туралы деректер көрсетіледі.
7-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
8-9-бағандарда денсаулық сақтау объектісінің өзі залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
8-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
9-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
10-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
11-14-бағандарда өзге де қалдықтар туралы деректер көрсетіледі.
11-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
12-13-бағандарда денсаулық сақтау объектісінің өзі залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
12-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
13-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
14-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
15-26-бағандарда "Б" сыныбындағы медициналық қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі (тоннада).
15-18-бағандарда биологиялық және анатомиялық қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
15-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
6-17-бағандарда денсаулық сақтау объектісінің өзі залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
16-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
17-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
18-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.

В графах 19-22 указываются данные по острым, колющим отходам.
В графе 19 указывается количество образованных отходов.
В графах 20-21 указываются количество отходов, обезвреженных самим объектом здравоохранения.
В графе 20 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 21 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 22 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).
В графах 23-26 указываются данные по прочим отходам.
В графе 23 указывается количество образованных отходов.
В графах 24-25 указываются количество отходов, обезвреженных самим объектом здравоохранения.
В графе 24 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 25 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 26 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).
В графах 27-34 указываются данные по медицинским отходам класса "Г".
В графах 27-28 указываются данные по ртутьсодержащим предметам (в штуках).
В графе 27 указывается количество образованных отходов.
В графе 28 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).
В графах 29-32 указываются данные по лекарственным средствам (жидкие в литрах, твердые в тоннах).
В графе 29 указывается количество образованных отходов.
В графах 30-31 указываются количество отходов, обезвреженных самим объектом здравоохранения.
В графе 30 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 31 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 32 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).
В графах 33-34 указываются данные по прочим отходам.
В графе 33 указывается количество образованных отходов.
В графе 34 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).
В графах 35-36 указываются данные по медицинским отходам класса "Д".
В графе 35 указывается количество образованных отходов.
В графе 36 указывается количество отходов, переданных сторонним организациям на обезвреживание (утилизацию).
В графах 37-40 указываются данные по медицинским отходам, переданным сторонним организациям (на обезвреживание, утилизацию, демеркуризацию).
В графе 37 указывается класс отходов.
В графах 38-40 указываются реквизиты отгрузки.
В графе 38 указывается наименование специализированной организации.
В графе 39 указывается основание для передачи отходов специализированным организациям (дата и № договора).
Приложение 4 к Правилам
предоставления информации по
медицинским отходам
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет специализированной организации в области обращения с медицинскими отходами
Представляется: уполномоченному органу в области охраны окружающей среды
Форма административных данных размещена на Интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru
Индекс формы административных данных: МО-2
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих информацию: специализированные организаций

19-22-бағандарда өткір, үшкір қалдықтар туралы деректер көрсетіледі.
19-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
20-21-бағандарда денсаулық сақтау объектісінің өзі залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
20-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
21-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
22-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
23-26-бағандарда өзге де қалдықтар туралы деректер көрсетіледі.
23-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
24-25-бағандарда денсаулық сақтау объектісінің өзі залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
24-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
25-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
26-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
27-34-бағандарда "Г" сыныбындағы медициналық қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
27-28-бағандарда құрамында сынап бар заттар бойынша деректер көрсетіледі (дана түрінде).
27-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
28-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
29-32-бағандарда дәрілік заттар туралы мәліметтер көрсетіледі (сұйықтық литрде, қатты тоннада).
29-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
30-31-бағандарда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
30-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
31-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
32-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
33-34-бағандарда өзге де қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
33-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
34-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
35-36-бағандарда "Д" сыныбындағы медициналық қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
35-бағанда қанша пайда болғандығы көрсетіледі.
36-бағанда залалсыздандыру (кәдеге жарату) үшін басқа ұйымдарға берілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
37-40-бағандарда басқа ұйымдарға берілген медициналық қалдықтар туралы мәліметтер көрсетіледі (залалсыздандыру, кәдеге жарату, демеркуризациялау үшін).
37-бағанда қалдықтардың сыныбы көрсетіледі.
38-40-бағандарда жөнелту мәліметтері көрсетіледі.
38-бағанда мамандандырылған ұйымның атауы көрсетіледі.
39-бағанда қалдықтарды мамандандырылған ұйымдарға беру негізі көрсетіледі (шарттың күні мен №).
Медициналық қалдықтар
жөніндегі ақпаратты беру
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Медициналық қалдықтармен жұмыс істеу саласындағы мамандандырылған ұйымының есебі
Беріледі: қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны Интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/dsm?lang=kk
Әкімшілік деректер нысаны индексі: MO-2
Мерзімділігі: жыл сайын
Есеп беру кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Ақпарат беретін адамдардың тобы: мамандандырылған ұйымдар

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет специализированной организации в области обращения с медицинскими отходами" (далее – Форма).
2. Форма заполняется специализированной организацией и предоставляется уполномоченному органу в области охраны окружающей среды.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежегодно по состоянию на 1 января до 1 марта года, следующего за отчетным
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
В графах 1-13 указываются данные по медицинским отходам класса "Б" (в тоннах).
В графах 1-5 указываются данные по биологическим и анатомическим отходам.
В графе 1 указывается количество отходов, принятых от организаций здравоохранения и других специализированных организаций.
В графе 2-3 указываются данные обезвреженных отходов.
В графе 2 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 3 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 4 указывается количество захороненных отходов.
В графе 5 указывается количество отходов, переданных на захоронение.
В графах 6-9 указываются данные по острым, колющим отходам.
В графе 6 указывается количество отходов, принятых от организаций здравоохранения и других специализированных организаций.
В графе 7-8 указываются данные обезвреженных отходов.
В графе 7 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 8 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 9 указывается количество отходов, переданных на утилизацию или переработку.
В графах 10-13 указываются данные по прочим отходам.
В графе 10 указывается количество отходов, принятых от организаций здравоохранения и других специализированных организаций.
В графе 11-12 указываются данные обезвреженных отходов.
В графе 11 указывается количество отходов, обезвреженных методом сжигание.
В графе 12 указывается количество отходов, обезвреженных несжигающими методами.
В графе 13 указывается количество отходов, переданных на утилизацию или переработку.
В графах 14-26 указываются данные по медицинским отходам класса "В" (в тоннах).
В графах 14-18 указываются данные по биологическим и анатомическим отходам.
В графе 14 указывается количество отходов, принятых от организаций здравоохранения и других специализированных организаций.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Медициналық қалдықтармен жұмыс істеу саласындағы мамандандырылған ұйымның есебі" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды мамандандырылған ұйымдар толтырады және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
3. Нысанға басшының өзі немесе оның міндеттерін атқарушы өзінің тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан 1 қаңтардағы жағдай бойынша жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейін ұсынылады
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
1-13-бағандарда "Б" сыныбындағы медициналық қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі (тоннада).
1-5-бағандарда биологиялық және анатомиялық қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
1-бағанда денсаулық сақтау ұйымдары мен басқа да мамандандырылған ұйымдардан алынған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
2-3-бағандарда залалсыздандырылған қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
2-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
3-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
4-бағанда көмілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
5-бағанда көму үшін жіберілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
6-9-бағандарда өткір, үшкір қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
6-бағанда денсаулық сақтау ұйымдары мен басқа да мамандандырылған ұйымдардан алынған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
7-8-бағандарда залалсыздандырылған қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
7-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
8-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
9-бағанда кәдеге жаратуға немесе қайта өңдеу үшін жіберілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
10-13-бағандарда өзге де қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
10-бағанда денсаулық сақтау ұйымдары мен басқа да мамандандырылған ұйымдардан алынған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
11-12-бағандарда залалсыздандырылған қалдықтар бойынша деректер көрсетіледі.
11-бағанда өртеу арқылы залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
12-бағанда өртемеу әдістерімен залалсыздандырылған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
13-бағанда кәдеге жаратуға немесе қайта өңдеу үшін жіберілген қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.
14-22-бағандарда "В" сыныбындағы медициналық қалдықтар бойынша мәліметтер көрсетіледі (тоннада).
14-18-бағандарда биологиялық және анатомиялық қалдықтар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
14-бағанда денсаулық сақтау ұйымдары мен басқа да мамандандырылған ұйымдардан алынған қалдықтардың мөлшері көрсетіледі.