О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 412. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2020 года № 22011
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127, опубликован 28 мая 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 98 (27974)) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 38) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила идентификации сельскохозяйственных животных (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 38) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок идентификации сельскохозяйственных животных, а также порядок оказания государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта" (далее – государственная услуга).";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) база данных по идентификации сельскохозяйственных животных (далее – база данных) – часть ветеринарного учета, предусматривающая единую, многоуровневую систему регистрации данных об индивидуальном номере животного, о его ветеринарных обработках, включая результаты диагностических исследований, а также данных о владельце животного, осуществляемая государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами, и используемая уполномоченным органом в области ветеринарии;
2) идентификация сельскохозяйственных животных – процедура учета животных, включающая присвоение индивидуального номера животным путем использования изделий (средств) для проведения идентификации, таврения с включением сведений о сельскохозяйственном животном в базу данных и выдачей ветеринарного паспорта;

"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 412 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 22011 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 38) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 38) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру тәртібін, сондай-ақ "Ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін айқындайды.";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор (бұдан әрі – дерекқор) – диагностикалық зерттеулер нәтижелерін қоса алғанда, жануардың жеке нөмірі туралы, оны ветеринариялық дауалау туралы деректерді, сондай-ақ жануардың иесі туралы деректерді тіркеудің бірыңғай, көп деңгейлі жүйесін көздейтін, жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар жүзеге асыратын және ветеринария саласындағы уәкілетті орган пайдаланатын ветеринариялық есепке алудың бөлігі;
2) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру – дерекқорға ауыл шаруашылығы жануары туралы мәліметтерді енгізе отырып және ветеринариялық паспорт бере отырып, бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарды (құралдарды) пайдалану, таңбалау арқылы жануарларға жеке нөмір беруді қамтитын жануарларды есепке алу рәсімі;

3) эмиссия индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных (далее – эмиссия индивидуальных номеров) – совокупность мероприятий по определению последовательной нумерации индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных и распределение их по административно-территориальным единицам республики;
4) изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных – бирки (навесные, с радиочастотной меткой), болюсы, чипы и другие изделия (средства), используемые для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
5) атрибуты для проведения идентификации сельскохозяйственных животных – инструменты и приборы, используемые для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
6) процессинговый центр – структурное подразделение государственной ветеринарной организации, созданной Правительством Республики Казахстан, осуществляющее функции в соответствии с Законом;
7) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
8) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В случаях, когда количество поголовья сельскохозяйственных животных, подлежащих идентификации, превышает количество символов индивидуального номера сельскохозяйственных животных, указанных в пунктах 3 и 4 настоящих Правил, допускается увеличение количества символов индивидуального номера сельскохозяйственных животных, указанных в пунктах 3 и 4 настоящих Правил, путем увеличения на один символ порядкового номера сельскохозяйственного животного.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Процедура идентификации сельскохозяйственных животных включает:
1) присвоение индивидуального номера сельскохозяйственным животным одним из способов, указанных в пункте 8 настоящих Правил;
2) включение сведений в базу данных согласно Правилам формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 367 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6321);

3) ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерінің эмиссиясы (бұдан әрі – жеке нөмірлер эмиссиясы) – ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерінің дәйекті нөмірленуін айқындау жөніндегі іс-шаралар жиынтығы және оларды республиканың әкімшілік-аумақтық бірліктері бойынша бөлу;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін пайдаланылатын сырғалар (аспалы, радиожиілік таңбасы бар), болюстер, чиптер және басқа да бұйымдар (құралдар);
5) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттар – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін пайдаланылатын құрал-саймандар мен аспаптар;
6) процессингтік орталық – функцияларын Заңға сәйкес жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасының Үкіметі құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымның құрылымдық бөлімшесі;
7) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттар беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
8) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Бірдейлендіруге жататын ауыл шаруашылығы жануарлар басының саны осы Қағидалардың 3 және 4-тармақтарында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірі символдарының санынан асқан жағдайда, осы Қағидалардың 3 және 4-тармақтарында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірі символдарының санын ауыл шаруашылығы жануарының реттік нөмірін бір символға ұлғайту жолымен ұлғайтуға жол беріледі.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру рәсіміне мыналар кіреді:
1) осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген тәсілдердің бірімен ауыл шаруашылығы жануарларына жеке нөмір беру;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 367 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6321 болып тіркелген) Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасын қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидаларына сәйкес мәліметтерді дерекқорға енгізу;

3) выдачу ветеринарного паспорта по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункты 19, 20, 21, 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"19. Государственные ветеринарные организации, созданные местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы (далее – ветеринарная организация) определяет потребность в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и передает информацию в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы (далее – местный исполнительный орган):
1) до 1 февраля текущего года – по потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных на текущий год;
2) до 1 марта текущего года – по потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных на следующий год;
3) по мере возникновения потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных по мере возникновения случаев, указанных в пункте 29 настоящих Правил.
20. Местный исполнительный орган на основании информации, полученной согласно пункту 19 настоящих Правил, определяет и передает в процессинговый центр информацию о потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных по области, городу республиканского значения, столицы:
1) до 15 февраля текущего года – по потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных на текущий год;
2) до 15 марта текущего года – по потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных на следующий год;
3) по мере возникновения потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных по мере возникновения случаев, указанных в пункте 29 настоящих Правил.
21. Процессинговый центр на основании информации, полученной согласно пункту 20 настоящих Правил, проводит эмиссию индивидуальных номеров:
1) доводит до местных исполнительных органов результаты проведенной эмиссии индивидуальных номеров;
2) осуществляет транспортировку (доставку) и передачу местным исполнительным органам изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации крупных и мелких сельскохозяйственных животных.
22. Местный исполнительный орган области:

3) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық паспорт беру.";
19, 20, 21, 22 және 23-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары құрған ветеринариялық ұйым (бұдан әрі – ветеринариялық ұйым) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілікті айқындайды және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган):
1) ағымдағы жылғы 1 ақпанға дейін – ағымдағы жылға ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілік бойынша;
2) ағымдағы жылғы 1 наурызға дейін – келесі жылға ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілік бойынша;
3) осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген жағдайлардың туындауына қарай ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттіліктің туындауына қарай ақпарат береді.
20. Жергілікті атқарушы орган осы Қағидалардың 19-тармағына сәйкес алынған ақпарат негізінде облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілік туралы ақпаратты айқындайды және процессингтік орталыққа:
1) ағымдағы жылғы 15 ақпанға дейін – ағымдағы жылға ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілік бойынша;
2) ағымдағы жылғы 15 наурызға дейін – келесі жылға ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілік бойынша;
3) осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген жағдайлардың туындауына қарай ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттіліктің туындауына қарай ақпарат береді.
21. Процессингтік орталық осы Қағидалардың 20-тармағына сәйкес алынған ақпарат негізінде жеке нөмірлердің эмиссиясын жүргізеді:
1) жеке нөмірлердің жүргізілген эмиссиясының нәтижелерін жергілікті атқарушы органдарға жеткізеді;
2) ірі және ұсақ ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттарды тасымалдауды (жеткізуді) және жергілікті атқарушы органдарға беруді жүзеге асырады.
22. Облыстың жергілікті атқарушы органы:

1) по мере получения от процессингового центра изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, эмиссии индивидуальных номеров, распределяет ветеринарным организациям, согласно их потребности, изделия (средства) и атрибуты для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, индивидуальные номера лошадей и однокопытных животных согласно эмиссии индивидуальных номеров и ветеринарные паспорта;
2) организует проведение идентификации сельскохозяйственных животных на соответствующей административно-территориальной единице с определением сроков ее проведения;
3) на постоянной основе организует ведение базы данных.
23. Местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы:
1) по мере получения от процессингового центра изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, эмиссии индивидуальных номеров, передает ветеринарной организации изделия (средства) и атрибуты для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, индивидуальные номера лошадей и однокопытных животных согласно эмиссии индивидуальных номеров и ветеринарные паспорта;
2) организует проведение идентификации сельскохозяйственных животных на соответствующей административно-территориальной единице с определением сроков ее проведения;
3) на постоянной основе организует ведение базы данных.";
пункт 24 исключить;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Ветеринарная организация:
1) определяет время и место проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
2) проводит идентификацию сельскохозяйственных животных;
3) присваивает животному индивидуальный номер способами идентификации, указанными в пункте 8 настоящих Правил;
4) осуществляет ведение базы данных (ввод данных в базу данных);
5) выдает владельцу животного ветеринарный паспорт в соответствии с главой 3 настоящих Правил.";
пункт 28 исключить;
пункты 29 и 30 изложить в следующей редакции:
"29. При повреждении или утере изделий (средств) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных (в случае невозможности определения индивидуального номера сельскохозяйственного животного), животное изолируется владельцем до проведения сверки индивидуальных номеров других сельскохозяйственных животных с ветеринарными паспортами и базой данных.
В случае, если изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных были утеряны у нескольких сельскохозяйственных животных, установление индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных производится по дополнительным данным, указываемым в ветеринарном паспорте (пол, масть сельскохозяйственного животного, дополнительные признаки).
В указанных случаях владелец сельскохозяйственных животных обращается в ветеринарную организацию соответствующей административно-территориальной единицы. Установление индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных осуществляется в срок не более пяти календарных дней со дня обращения владельца сельскохозяйственных животных.
Повторная идентификация сельскохозяйственных животных по причинам, указанным в настоящем пункте, проводится в порядке, установленном настоящими Правилами, с присвоением сельскохозяйственному животному нового индивидуального номера в срок не более тридцати календарных дней со дня обращения владельцем.
При присвоении сельскохозяйственному животному нового индивидуального номера в базе данных и ветеринарном паспорте отражается соответствующая информация (идентифицировано повторно) с привязкой к предыдущему индивидуальному номеру сельскохозяйственного животного, с указанием причин повторной идентификации сельскохозяйственного животного и принятием мер, предусмотренных в пункте 38 настоящих Правил.

1) процессингтік орталықтан ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді, жеке нөмірлердің эмиссиясын жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттардың алынуына қарай ветеринариялық ұйымдарға олардың қажеттіліктеріне сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттарды, жеке нөмірлердің эмиссиясына сәйкес жылқылар мен тақ тұяқты жануарлардың жеке нөмірлерін және ветеринариялық паспорттарды бөледі;
2) жүргізу мерзімін анықтай отырып, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуді ұйымдастырады;
3) тұрақты негізде дерекқорды жүргізуді ұйымдастырады.
23. Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы:
1) процессингтік орталықтан ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді, жеке нөмірлердің эмиссиясын жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттардың алынуына қарай ветеринариялық ұйымға олардың қажеттіліктеріне сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттарды, жеке нөмірлердің эмиссиясына сәйкес жылқылар мен тақ тұяқты жануарлардың жеке нөмірлерін және ветеринариялық паспорттарды береді;
2) жүргізу мерзімін анықтай отырып, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуді ұйымдастырады;
3) тұрақты негізде дерекқорды жүргізуді ұйымдастырады.";
24-тармақ алып тасталсын;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Ветеринариялық ұйым:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу уақыты мен орнын айқындайды;
2) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізеді;
3) жануарға осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген сәйкестендіру тәсілдерімен жеке нөмір береді;
4) дерекқорды жүргізуді жүзеге асырады (дерекқорға деректерді енгізу);
5) жануар иесіне осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес ветеринариялық паспорт береді.";
28-тармақ алып тасталсын;
29 және 30-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) бүлінген немесе жоғалған кезде (ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірін айқындау мүмкін болмаған жағдайда) жануар иесі басқа ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерін ветеринариялық паспорттармен және дерекқормен салыстырып тексергенге дейін жануарды оқшаулайды.
Егер ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) бірнеше ауыл шаруашылығы жануарларынан жоғалған жағдайда, ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерін анықтау ветеринариялық паспортта (ауыл шаруашылығы жануарының жынысы, түсі, қосымша белгілері) көрсетілетін қосымша деректер бойынша жүргізіледі.
Көрсетілген жағдайларда ауыл шаруашылығы жануарларының иесі тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринариялық ұйымына жүгінеді. Ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерін белгілеу ауыл шаруашылығы жануарларының иесі өтініш берген күннен бастап күнтізбелік бес күннен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
Осы тармақта көрсетілген себептер бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын қайта бірдейлендіру жануар иесі өтініш берген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде ауыл шаруашылығы жануарына жаңа жеке нөмір бере отырып, осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Ауыл шаруашылығы жануарына жаңа жеке нөмір беру кезінде дерекқорда және ветеринариялық паспортта ауыл шаруашылығы жануарын қайта бірдейлендіру себептерін көрсете отырып және осы Қағидалардың 38-тармағында көзделген шараларды қабылдай отырып, ауыл шаруашылығы жануарының алдыңғы жеке нөміріне байланыстыра отырып, тиісті ақпарат (қайта бірдейлендірілді) көрсетіледі.

30. Идентификация молодняка сельскохозяйственных животных, принадлежащего физическим лицам, осуществляется не менее чем за три рабочих дня до достижения возраста сельскохозяйственного животного, указанного в пункте 2 настоящих Правил.
Идентификация молодняка сельскохозяйственных животных, принадлежащего сельскохозяйственным формированиям и крестьянским хозяйствам, осуществляется в соответствии с графиком предстоящего отела (окота, опороса), представленным руководителем в соответствующее подразделение местного исполнительного органа, осуществляющего деятельность в области ветеринарии, и ветеринарную организацию.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Государственная услуга оказывается ветеринарными организациями.
Для получения государственной услуги физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) предоставляет в ветеринарную организацию, либо посредством портала, заявление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложен в стандарте государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта" согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, ветеринарная организация получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации.";
дополнить пунктами 31-1, 31-2 и 31-3 следующего содержания:
"31-1. Работник ветеринарной организации в день поступления осуществляет регистрацию заявления и направляет его руководителю ветеринарной организации, которым назначается ответственный ветеринарный врач.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Подтверждением принятия заявления на бумажном носителе в ветеринарной организации является отметка на его копии о регистрации с указанием даты и времени.
В случае обращения услугополучателя через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

30. Жеке тұлғаларға тиесілі ауыл шаруашылығы жануарларының төлін бірдейлендіру осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарының жасына жеткенге дейін кемінде үш жұмыс күні бұрын жүзеге асырылады.
Ауыл шаруашылығы құралымдары мен шаруа қожалықтарына тиесілі ауыл шаруашылығы жануарларының төлдерін бірдейлендіру ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның тиісті бөлімшесіне және ветеринариялық ұйымға басшы ұсынған алдағы бұзаулау (төлдеу, торайлау) кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Мемлекеттік қызметті ветеринариялық ұйымдар көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ветеринариялық ұйым арқылы не портал арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті ұсынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 6-1-қосымшаға сәйкес "Ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастау туралы мәліметтерді ветеринариялық ұйым "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 31-1, 31-2 және 31-3-тармақтармен толықтырылсын:
"31-1. Ветеринариялық ұйымның жұмыскері өтініш түскен күні оны тіркеуді жүзеге асырады және оны жауапты ветеринариялық дәрігерді тағайындайтын ветеринариялық ұйымның басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ветеринариялық ұйымда қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде күні мен уақыты көрсетіле отырып, тіркеу туралы белгі қою болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.

31-2. Ответственный ветеринарный врач в течение двух рабочих дней с момента регистрации заявления, проверяет полноту представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, и (или) представления документов с истекшим сроком действия, ответственный ветеринарный врач готовит и направляет услугополучателю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
31-3. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, ответственный ветеринарный врач проверяет индивидуальный номер сельскохозяйственного животного в базе данных, оформляет результат оказания государственной услуги – ветеринарный паспорт по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 6-2 к настоящим Правилам.
Ветеринарный паспорт оформляется в бумажной форме. Сведения в ветеринарный паспорт заносятся ветеринарным врачом ветеринарной организации, скрепляются подписью и печатью ветеринарного врача ветеринарной организации.
При обращении услугополучателя через портал, в "личный кабинет" услугополучателя направляется информация о месте, дате и времени получения ветеринарного паспорта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица ветеринарной организации.
Срок выдачи результата оказания государственной услуги составляет три рабочих дня с момента подачи заявления.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Сведения о проведенных ветеринарных обработках и диагностических исследованиях сельскохозяйственного животного и другие сведения о сельскохозяйственном животном (пол, масть, возраст сельскохозяйственного животного, дополнительные признаки) заносятся в базу данных.";
пункты 38, 39 и 40 изложить в следующей редакции:
"38. При гибели животного, а также возникновении случаев, предусмотренных в пункте 29 настоящих Правил, ветеринарные паспорта и изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных уничтожаются ветеринарными организациями с направлением соответствующей информации в подразделения местных исполнительных органов.
39. Выдача дубликата ветеринарного паспорта производится при его утере или порче.
Для получения дубликата ветеринарного паспорта услугополучатель предоставляет в ветеринарную организацию, либо посредством портала, заявление по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Утерянные, испорченные ветеринарные паспорта считаются недействительными со дня подачи владельцами сельскохозяйственных животных заявления по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.

31-2. Жауапты ветеринариялық дәрігер өтініш тіркелген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, жауапты ветеринариялық дәрігер өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
31-3. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты ветеринариялық дәрігер дерекқордағы ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірін тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық паспорт не осы Қағидаларға 6-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
Ветеринариялық паспорт қағаз нысанында ресімделеді. Ветеринариялық паспортқа мәліметтерді ветеринариялық ұйымның ветеринариялық дәрігері енгізеді, ветеринариялық ұйымның ветеринариялық дәрігерінің қолымен және мөрімен бекемделеді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" ветеринариялық паспортты алу орны, күні және уақыты туралы ақпарат не ветеринариялық ұйымның уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру мерзімі өтініш берілген сәттен бастап үш жұмыс күнін құрайды.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Ауыл шаруашылығы жануарына жүргізілген ветеринариялық дауалау және диагностикалық зерттеулер туралы мәліметтер және ауыл шаруашылығы жануары туралы басқа да мәліметтер (ауыл шаруашылығы жануарының жынысы, түсі, жасы, қосымша белгілері) дерекқорға енгізіледі.";
38, 39 және 40-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Жануар өлген жағдайда, сондай-ақ осы Қағидалардың 29-тармағында көзделген жағдайлар туындаған кезде ветеринариялық паспорттарды және ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіруге арналған бұйымдарды (құралдарды) жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелеріне тиісті ақпаратты жолдай отырып, ветеринариялық ұйымдар жояды.
39. Ветеринариялық паспорттың телнұсқасын беру ол жоғалған немесе бүлінген кезде жүргізіледі.
Ветеринариялық паспорттың телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық ұйым арқылы не портал арқылы осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Жоғалған, бүлінген ветеринариялық паспорттар ауыл шаруашылығы жануарларының иелері осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берген күннен бастап жарамсыз деп есептеледі.

При поступлении заявления на получение дубликата ветеринарного паспорта, ветеринарный врач ветеринарной организации в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления проверяет индивидуальный номер сельскохозяйственного животного в базе данных, оформляет дубликат ветеринарного паспорта с надписью "Дубликат" в правом верхнем углу и указанием даты первичной выдачи ветеринарного паспорта и даты его переоформления, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 6-2 к настоящим Правилам.
40. В случае необходимости получения выписки из ветеринарного паспорта, услугополучатель предоставляет в ветеринарную организацию, либо посредством портала, заявление по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Ветеринарный врач ветеринарной организации в течение тридцати минут рассматривает заявление и выдает выписку из ветеринарного паспорта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 6-2 к настоящим Правилам.
дополнить пунктами 40-1 и 40-2 следующего содержания:
"40-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарного паспорта, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения ветеринарного паспорта.
40-2. Ветеринарная организация обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.";
дополнить главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) ветеринарных организаций и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
41. Жалоба на решение, действие (бездействие) ветеринарной организации по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя ветеринарной организации, местного исполнительного органа, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
42. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
ветеринарной организацией, местным исполнительным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

Ветеринариялық паспорттың телнұсқасын алуға өтініш келіп түскен кезде ветеринариялық ұйымның ветеринариялық дәрігері өтініш берілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде дерекқорда ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірін тексереді, жоғарғы оң жақ бұрышында "Телнұсқа" деген жазумен және ветеринариялық паспорттың бастапқы берілген күні мен оны қайта ресімдеу күнін көрсете отырып, ветеринариялық паспорттың телнұсқасын ресімдейді не осы Қағидаларға 6-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартады.
40. Ветеринариялық паспорттан үзінді көшірме алу қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық ұйым арқылы не портал арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Ветеринариялық ұйымның ветеринариялық дәрігері отыз минут ішінде өтінішті қарайды және ветеринариялық паспорттан үзінді көшірмені береді не осы Қағидаларға 6-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартады.";
мынадай мазмұндағы 40-1 және 40-2-тармақтармен толықтырылсын:
"40-1. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының ветеринариялық паспорт алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық паспорт алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
40-2. Ветеринариялық ұйым Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ветеринариялық ұйымдардың және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
41. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ветеринариялық ұйымның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ветеринариялық ұйым, жергілікті атқарушы орган басшысының атына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
42. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
ветеринариялық ұйым, жергілікті атқарушы орган – оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.

43. Срок рассмотрения жалобы ветеринарной организацией, местным исполнительным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
44. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона о государственных услугах.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 6-1 и 6-2 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
приложения 7 и 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2020 года № 412
Приложение 2
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма

43. Ветеринариялық ұйымның, жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
44. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 6-1 және 6-2-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 412 бұйрығына
1-қосымша
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан

Приложение 6-1
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Стандарт государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче ветеринарного паспорта – в течение 3 (трех) рабочих дней;
2) при выдаче дубликата ветеринарного паспорта – в течение 2 (двух) рабочих дней;
3) при выдаче выписки из ветеринарного паспорта – в течение 30 (тридцати) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача ветеринарного паспорта, дубликата ветеринарного паспорта, выписки из ветеринарного паспорта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Ветеринарный паспорт выдается в бумажной форме.
При обращении услугополучателя через портал, в "личный кабинет" услугополучателя направляется информация о месте, дате и времени получения ветеринарного паспорта в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Кодексу.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы: www.​gov.​kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
При обращении в ветеринарную организацию:

6-1-қосымша
"Ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті облыстардың, Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) ветеринариялық паспорт беру кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) ветеринариялық паспорттың телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
3) ветеринариялық паспорттан үзінді көшірме беру кезінде – 30 (отыз) минут ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ветеринариялық паспортты, ветеринариялық паспорттың телнұсқасын, ветеринариялық паспорттан үзінді көшірме беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
Ветеринариялық паспорт қағаз нысанында беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында ветеринариялық паспортты алу орны, күні және уақыты туралы ақпарат жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Белгіленген жұмыс уақытынан тыс құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының кестесіне сәйкес белгілейді;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурсында орналастырылған: www. gov. kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Ветеринариялық ұйымға жүгінген кезде:

1) заявление по форме;
2) документ, удостоверяющий личность, и (или) документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
на портале:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарного паспорта, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения ветеринарного паспорта.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 701 998, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2020 года № 412
Приложение 6-2
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
_________________________________________________________________________
(наименование ветеринарной организации, созданной местным исполнительным
органом области, города республиканского значения, столицы)
рассмотрев Ваше заявление от________ 20 ___ года № __________, сообщает
следующее.
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(обоснование отказа)
_________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего,
подпись/электронная цифровая подпись)
Приложение 5 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2020 года № 412
Приложение 7
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
В _________________________
(наименование ветеринарной
организации, созданной
местным исполнительным
органом области, города
республиканского значения,
столицы)
от _________________________
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица, индивидуальный
идентификационный номер
наименование юридического
лица, бизнес
идентификационный номер)
Адрес _____________________
Заявление
Прошу выдать дубликат ветеринарного паспорта.
По причине ________________________________________________________
Вид животного _____________________________________________________
Количество животных _______________________________________________
Индивидуальный номер сельскохозяйственного животного ________________
Контактные телефоны _______________ Электронный адрес __________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных
данных.
Подпись/Электронная цифровая подпись услугополучателя или его представителя
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) )
Дата___________________
Приложение 6 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2020 года № 412
Приложение 8
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
В __________________________
(наименование ветеринарной
организации, созданной
местным исполнительным
органом области, города
республиканского значения,
столицы)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица, индивидуальный
идентификационный номер/
наименование юридического
лица, бизнес-
дентификационный номер)
Адрес ____________________
Заявление
Прошу выдать выписку из ветеринарного паспорта.
Индивидуальный номер сельскохозяйственного животного __________
Контактные телефоны ____________ Электронный адрес____________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку
персональных данных.
Подпись/Электронная цифровая подпись услугополучателя или его представителя
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата___________________

1) нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттіктерін растайтын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының ветеринариялық паспорт алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық паспорт алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 701 998, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 412 бұйрығына
4-қосымша
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіру
қағидаларына
6-2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту ________________________________________________________________________ (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы құрған ветеринариялық ұйымның атауы)
Сіздің 20 ___ жылғы ________ № __________ өтінішіңізді қарап, келесіні хабарлайды.
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(бас тартуға негіздеме)
__________________________________________________________________________
(қол қоюшының лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы / электрондық цифрлық қолтаңба)
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 412 бұйрығына
5-қосымша
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
____________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органы
құрған ветеринариялық
ұйымның атауы)
кімнен ______________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты( бар болса), тегі, жеке
сәйкестендіру нөмірі/заңды
тұлғаның атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы _________________
Өтініш
Ветеринариялық паспорттың телнұсқасын беруді сұраймын.
Себебі _____________________________________________
Жануардың түрі _____________________________________________
Жануардың саны _______________________________________
Ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі __________
Байланыс телефондары _________ Электронды мекенжайы _________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім беремін.
Қолы/Көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің электрондық цифрлық қолтаңбасы
__________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні __________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 412 бұйрығына
6-қосымша
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
____________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органы
құрған ветеринариялық
ұйымның атауы)
кімнен ______________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты( бар болса), тегі, жеке
сәйкестендіру нөмірі/заңды
тұлғаның атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы ________________
Өтініш
Ветеринариялық паспорттан үзінді көшірме беруді сұраймын.
Ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі __________
Байланыс телефондары ____________ Электрондық мекенжайы_________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім беремін.
Қолы/ Көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің электрондық цифрлық қолтаңбасы
____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні ___________________