О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султана от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI "О бюджете города Нур-Султана на 2020-2022 годы"
Решение маслихата города Нур-Султана от 29 мая 2020 года № 492/65-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 15 июня 2020 года № 1272
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султана от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI "О бюджете города Нур-Султана на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2019 года за № 1252, опубликовано 7 января 2020 года в газетах "Astana aqshamy", "Вечерняя Астана", опубликовано 6 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в подпункте 1):
в подпункте 1) цифры "476 013 455" заменить цифрами "536 813 757";
цифры "297 876 112" заменить цифрами "269 876 112";
цифры "1 888 921" заменить цифрами "3 893 012";
цифры "161 315 658" заменить цифрами "248 111 869";
в подпункте 2) цифры "551 649 098,8" заменить цифрами "568 898 383,8";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) чистое бюджетное кредитование – 5 135 692 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 419 692 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 284 000 тысяч тенге;";
в подпункте 4) цифры "8 885 445" заменить цифрами "51 703 858", в том числе:
приобретение финансовых активов цифры "8 885 445" заменить цифрами "51 703 858";
в подпункте 5) цифры "(-88 940 780,8)" заменить цифрами "(-88 924 176,8)";
в подпункте 6) цифры "88 940 780,8" заменить цифрами "88 924 176,8";
в подпункте 8) цифры "(-11 101 000)" заменить цифрами "(-11 117 604)".
Приложения 1,4,6,9,12,15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6 к настоящему решению.
Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султан
А. Табулдина
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата
города Нур-Султан
М. Шайдаров
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 29 мая 2020 года № 492/65-VI
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI
Бюджет города Нур-Султана на 2020 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

"Нұр-Сұлтан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 456/58-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 492/65-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 маусымда № 1272 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 456/58-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылдың 30 желтоқсанында № 1252 тіркелген, 2020 жылдың 7 қаңтарында "Astana aqshamy", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде 2020 жылдың 6 қаңтарында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшадағы "476 013 455" деген сандар "536 813 757" деген сандармен ауыстырылсын;
"297 876 112" деген сандар "269 876 112" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 888 921" деген сандар "3 893 012" деген сандармен ауыстырылсын;
"161 315 658" деген сандар "248 111 869" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "551 649 098,8" деген сандар "568 898 383,8" деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда баяндалсын:
"3) таза бюджеттiк кредиттеу – 5 135 692 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 419 692 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 284 000 мың теңге;";
4) тармақшадағы "8 885 445" деген сандар "51 703 858" деген сандармен ауыстырылсын, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу "8 885 445" деген сандар "51 703 858" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы "(-88 940 780,8)" деген сандар "(-88 924 176,8)" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы "88 940 780,8" деген сандар "88 924 176,8" деген сандармен ауыстырылсын;
8) тармақшадағы "(-11 101 000)" деген сандар "(-11 117 604)" деген сандармен ауыстырылсын.
Аталған шешімге 1,4,6,9,12,15-қосымшалар осы шешімге 1,2,3,4,5,6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы
А. Табулдина
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы
М. Шайдаров
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2020 жылғы 29 мамыры
№ 492/65-VI шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2019 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 456/58-VI шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

568 898 383,8
01
Государственные услуги общего характера
17 193 967,0
111
Аппарат маслихата города республиканского значения, столицы
136 982,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
131 017,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 965,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 736 076,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 477 977,0
003
Капитальные расходы государственного органа
45 813,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
212 286,0
123
Аппарат акима района в городе
1 475 024,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
1 467 210,0
022
Капитальные расходы государственного органа
7 814,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
6 567 077,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
400 108,0
003
Капитальные расходы государственного органа
345 052,0
005
Приобретение имущества в коммунальную собственность
3 995 297,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 801 095,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
25 525,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
2 176 804,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
649 558,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 180,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 397 059,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
127 007,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
335 544,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
334 060,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 484,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
437 783,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне

568 898 383,8
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
17 193 967,0
111
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының аппараты
136 982,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
131 017,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 965,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 736 076,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 477 977,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45 813,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
212 286,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 475 024,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 467 210,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 814,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
6 567 077,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
400 108,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
345 052,0
005
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
3 995 297,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 801 095,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
25 525,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
2 176 804,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
649 558,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 180,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 397 059,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
127 007,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
335 544,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
334 060,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 484,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
437 783,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
193 953,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
10 127 778,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 470,0
029
Методическая работа
414 967,0
034
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
670 660,0
036
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
24 967 223,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 759 542,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
834 869,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
5 372 506,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
15 357 988,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
14 590 109,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
767 879,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
2 748 810,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 748 810,0
05
Здравоохранение
14 000 889,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
8 463 789,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
274 147,0
006
Услуги по охране материнства и детства
486 666,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
189 511,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
136 091,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
600,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
107 613,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
70 935,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 534 393,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
100 000,0

27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
193 953,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
10 127 778,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 470,0
029
Әдістемелік жұмыс
414 967,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
670 660,0
036
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
24 967 223,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 759 542,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
834 869,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 372 506,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 357 988,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
14 590 109,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
767 879,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 748 810,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 748 810,0
05
Денсаулық сақтау
14 000 889,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
8 463 789,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
274 147,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
486 666,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
189 511,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
136 091,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
600,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
107 613,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
70 935,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 534 393,0
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн күтіп-ұстау
100 000,0

029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
144 121,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 500,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 148 855,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
198 398,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 070 959,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
5 537 100,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 537 100,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 858 826,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
19 629 368,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
532 156,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
833 689,0
003
Программа занятости
2 608 066,0
004
Государственная адресная социальная помощь
4 755 497,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 422 748,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 218 003,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 422 179,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
188 189,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
582 165,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
505 860,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
144 121,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 148 855,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
198 398,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 070 959,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
5 537 100,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 537 100,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 858 826,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
19 629 368,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
532 156,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
833 689,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 608 066,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 755 497,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 422 748,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 218 003,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 422 179,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
188 189,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
582 165,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
505 860,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

4 348 808,0
018
Развитие благоустройства города
3 051 447,0
085
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
1 649 490,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
26 694,0
035
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
26 694,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
18 632,0
033
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
18 632,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
88 166 284,3
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
59 511 634,0
013
Развитие благоустройства города
5 420 259,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 114 391,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
17 120 000,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
1,0
034
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
7 648 097,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
390 748,0
004
Снос аварийного и ветхого жилья
20 000,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
500 436,0
007
Капитальные расходы государственного органа
5 257,0
008
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
674 785,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
23 473,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
6 030 398,0
016
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
3 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
21 766 243,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
278 766,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
278 024,0
004
Капитальные расходы государственного органа

4 348 808,0
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
3 051 447,0
085
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
1 649 490,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
26 694,0
035
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
26 694,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
18 632,0
033
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
18 632,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
88 166 284,3
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
59 511 634,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
5 420 259,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 114 391,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
17 120 000,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1,0
034
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
1,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
7 648 097,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
390 748,0
004
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
20 000,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
500 436,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 257,0
008
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
674 785,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
23 473,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
6 030 398,0
016
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
3 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
21 766 243,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
278 766,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
278 024,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

319 143,0
003
Капитальные расходы государственного органа
742,0
12
Транспорт и коммуникации
47 962 593,7
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
47 807 903,7
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере автомобильных дорог и пассажирского транспорта на местном уровне
281 406,0
003
Развитие транспортной инфраструктуры
25 821 295,7
004
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13 686 960,0
006
Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
300 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 300,0
010
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
6 902 417,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
814 525,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
154 690,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Нур-Султана
154 690,0
13
Прочие
24 504 819,4
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
5 275 050,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
1 073 476,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 201 574,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
7 776 680,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
337 640,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 590,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
700 020,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
200 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4 335 334,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
1 395 767,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
75 000,0

319 143,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
742,0
12
Көлiк және коммуникация
47 962 593,7
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
47 807 903,7
001
Жергілікті деңгейде автомобиль жолдары және жолаушылар көлігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
281 406,0
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
25 821 295,7
004
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13 686 960,0
006
Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету
300 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 300,0
010
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
6 902 417,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
814 525,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
154 690,0
020
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
154 690,0
13
Басқалар
24 504 819,4
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
5 275 050,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 073 476,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 201 574,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
7 776 680,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
337 640,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 590,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
700 020,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
200 000,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 335 334,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 395 767,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
75 000,0

048
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
265 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
406 329,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
1 163 642,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
67 217,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 846,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 094 579,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 990 338,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
4 990 338,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
233 010,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
233 010,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
281 441,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
281 441,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 504 964,4
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
4 504 964,4
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
279 694,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
279 694,0
14
Обслуживание долга
935 139,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
935 139,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
910 788,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
24 351,0
15
Трансферты
42 415 259,4
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
42 415 259,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов

048
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
265 000,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
60 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
406 329,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 163 642,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
67 217,0
052
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 846,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 094 579,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 990 338,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
4 990 338,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
233 010,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
233 010,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
281 441,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
281 441,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 504 964,4
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
4 504 964,4
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
279 694,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
279 694,0
14
Борышқа қызмет көрсету
935 139,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
935 139,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
910 788,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
24 351,0
15
Трансферттер
42 415 259,4
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
42 415 259,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару

765 880,1
007
Бюджетные изъятия
32 854 044,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
7 722 062,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
255 000,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
818 273,3
III. Чистое бюджетное кредитование
5 135 692,0
Бюджетные кредиты
5 419 692,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 153 576,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
653 576,0
027
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиума
653 576,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
500 000,0
047
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов
500 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2 450 000,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
2 450 000,0
038
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
2 450 000,0
13
Прочие
1 816 116,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
1 816 116,0
010
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
500 000,0
069
Кредитование на содействие развитию предпринимательства в городе республиканского значения, столице
1 316 116,0
5
Погашение бюджетных кредитов
284 000,0
01
Погашение бюджетных кредитов
284 000,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
284 000,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
51 703 858,0
Приобретение финансовых активов
51 703 858,0
12
Транспорт и коммуникации
3 805 412,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 805 412,0
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"

765 880,1
007
Бюджеттік алып коюлар
32 854 044,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
7 722 062,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
255 000,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
818 273,3
III. Таза бюджеттік кредиттеу
5 135 692,0
Бюджеттік кредиттер
5 419 692,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 153 576,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
653 576,0
027
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
653 576,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
500 000,0
047
Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
500 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2 450 000,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
2 450 000,0
038
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
2 450 000,0
13
Басқалар
1 816 116,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
1 816 116,0
010
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
500 000,0
069
Республикалық маңызы бар қалада, астанада кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
1 316 116,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
284 000,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
284 000,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
284 000,0
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
51 703 858,0
Қаржы активтерін сатып алу
51 703 858,0
12
Көлiк және коммуникация
3 805 412,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
3 805 412,0
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту