О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султана от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI "О бюджете города Нур-Султана на 2020-2022 годы"
Решение маслихата города Нур-Султана от 21 декабря 2020 года № 561/78-VI. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2020 года № 21990
В соответствии с пунктами 3 и 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султана от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI "О бюджете города Нур-Султана на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1252, опубликовано 6 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Нур-Султана на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 559 230 535 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 300 727 925 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 157 013 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 932 764 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 233 412 833 тысяч тенге;
2) затраты – 569 746 514,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 018 273 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 732 389 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 714 116 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 53 943 635 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 53 943 635 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-88 477 887,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 88 477 887,8 тысяч тенге;
7) поступление займов – 95 132 006 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-11 547 633) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 4 893 514,8 тысяч тенге.";
пункт 4 решения изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Нур-Султана на 2020 год в сумме 6 020 338 тысяч тенге.".
Приложения 1,12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2 к настоящему решению.

"Нұр-Сұлтан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 456/58-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 561/78-VI шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 21990 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабының 3 және 4-тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 456/58-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1252 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде 2020 жылдың 6 қаңтарында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда баяндалсын:
"1. Нұр-Сұлтан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 559 230 535 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 300 727 925 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 10 157 013 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 932 764 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 233 412 833 мың теңге;
2) шығындар – 569 746 514,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 24 018 273 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 24 732 389 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 714 116 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 53 943 635 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 53 943 635 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-88 477 887,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 88 477 887,8 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 95 132 006 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-11 547 633) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 893 514,8 мың теңге.";
шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда баяндалсын:
"4. Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 6 020 338 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Аталған шешімге 1, 12-қосымшалар осы шешімге 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

569 746 514,8
01
Государственные услуги общего характера
20 575 789,0
111
Аппарат маслихата города республиканского значения, столицы
136 982,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
132 886,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 096,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 659 119,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 441 244,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 589,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
212 286,0
123
Аппарат акима района в городе
1 744 071,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
1 738 679,0
022
Капитальные расходы государственного органа
5 392,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
7 234 994,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
430 692,0
003
Капитальные расходы государственного органа
247 296,0
005
Приобретение имущества в коммунальную собственность
3 646 297,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 899 445,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
11 264,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
2 030 496,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
634 558,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 180,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 310 509,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
82 249,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
747 423,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
746 098,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 325,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
467 783,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне

569 746 514,8
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
20 575 789,0
111
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының аппараты
136 982,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
132 886,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 096,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 659 119,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 441 244,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 589,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
212 286,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 744 071,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 738 679,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 392,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
7 234 994,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
430 692,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
247 296,0
005
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
3 646 297,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 899 445,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
11 264,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
2 030 496,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
634 558,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 180,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 310 509,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
82 249,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
747 423,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
746 098,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 325,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
467 783,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

3 036 008,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 036 008,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
13 414 196,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
11 226 265,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
11 640,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Нур-Султане
11 333,0
007
Капитальные расходы государственного органа
2 164 958,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 480 034,0
099
Строительство крематориев с кладбищами
1 480 034,0
04
Образование
125 398 203,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
3 298,0
019
Обучение участников избирательного процесса
3 298,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
467 877,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
55 950,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
322 770,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
89 157,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
106 481 288,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
470 296,0
003
Общеобразовательное обучение
57 836 527,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
2 035 454,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 094 613,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 390 724,0
008
Дополнительное образование для детей
3 281 043,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
339 038,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 908,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
160 550,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
902 093,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

3 036 008,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 036 008,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
13 414 196,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
11 226 265,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
11 640,0
004
Нұр-Сұлтан қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
11 333,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 164 958,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 480 034,0
099
Зираттар бар крематорийлер салу
1 480 034,0
04
Бiлiм беру
125 398 203,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
3 298,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
3 298,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
467 877,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
55 950,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
322 770,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
89 157,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
106 481 288,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
470 296,0
003
Жалпы білім беру
57 836 527,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
2 035 454,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 094 613,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 390 724,0
008
Балаларға қосымша білім беру
3 281 043,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
339 038,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 908,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
160 550,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
902 093,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

198 454,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
7 437 192,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 283,0
029
Методическая работа
494 670,0
034
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
587 029,0
036
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
19 455 937,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 004 799,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 063 764,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 696 578,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
15 403 603,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
14 636 724,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
766 879,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
3 042 137,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
3 042 137,0
05
Здравоохранение
13 988 372,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
8 482 370,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
286 067,0
006
Услуги по охране материнства и детства
473 127,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
136 091,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
101,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
64 218,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
123 935,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 219 064,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
12 000,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
142 885,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 500,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения

198 454,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
7 437 192,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 283,0
029
Әдістемелік жұмыс
494 670,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
587 029,0
036
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
19 455 937,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 004 799,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 063 764,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 696 578,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 403 603,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
14 636 724,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
766 879,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 042 137,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
3 042 137,0
05
Денсаулық сақтау
13 988 372,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
8 482 370,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
286 067,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
473 127,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
136 091,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
101,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
64 218,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
123 935,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 219 064,0
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн күтіп-ұстау
12 000,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
142 885,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары

2 460 363,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
198 398,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 364 621,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
5 506 002,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 506 002,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 815 204,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
18 510 421,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
600 156,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
831 383,0
003
Программа занятости
1 812 202,0
004
Государственная адресная социальная помощь
4 149 417,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
82 501,0
007
Оказание жилищной помощи
12 377,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 480 329,0
009
Социальная поддержка инвалидов
826 517,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
15 200,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 025 779,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
188 189,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
581 524,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
432 998,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 188 094,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 460 363,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
198 398,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 364 621,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
5 506 002,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 506 002,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 815 204,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
18 510 421,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
600 156,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
831 383,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 812 202,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 149 417,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
82 501,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 377,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 480 329,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
826 517,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
15 200,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 025 779,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
188 189,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
581 524,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
432 998,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 188 094,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

26 694,0
035
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
26 694,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
22 632,0
033
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
22 632,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
67 367 800,3
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
39 801 908,0
013
Развитие благоустройства города
5 376 656,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 014 217,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
17 175 019,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
9 852 217,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
409 671,0
004
Снос аварийного и ветхого жилья
9 077,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
714 296,0
007
Капитальные расходы государственного органа
15 257,0
008
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
768 802,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
21 952,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
7 910 162,0
016
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
3 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
19 363 639,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
196 266,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
195 524,0
004
Капитальные расходы государственного органа
742,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
334 115,0
021
Регулирование туристской деятельности
334 115,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
4 427,0
019
Строительство Национального пантеона
4 427,0
346
Управление по развитию языков и архивного дела города республиканского значения, столицы
1 814 416,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и архивного дела

26 694,0
035
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
26 694,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
22 632,0
033
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
22 632,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
67 367 800,3
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
39 801 908,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
5 376 656,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 014 217,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
17 175 019,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
9 852 217,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
409 671,0
004
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
9 077,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
714 296,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 257,0
008
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
768 802,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
21 952,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
7 910 162,0
016
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
3 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
19 363 639,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
196 266,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
195 524,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
742,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
334 115,0
021
Туристік қызметті реттеу
334 115,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 427,0
019
Ұлттық пантеон салу
4 427,0
346
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту және мұрағат ісі басқармасы
1 814 416,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мұрағат істері саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

154 690,0
13
Прочие
25 099 391,4
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
7 586 090,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
1 384 516,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 201 574,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
5 965 883,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
359 640,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 590,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
616 593,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
195 380,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
3 147 334,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
1 252 517,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
39 500,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
293 329,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
1 175 406,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
67 217,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
13 610,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 094 579,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
6 020 338,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
6 020 338,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
77 512,0

154 690,0
13
Басқалар
25 099 391,4
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
7 586 090,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 384 516,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 201 574,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
5 965 883,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
359 640,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 590,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
616 593,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
195 380,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 147 334,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 252 517,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
39 500,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
60 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
293 329,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 175 406,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
67 217,0
052
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
13 610,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 094 579,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
6 020 338,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
6 020 338,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
77 512,0

003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
77 512,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
281 441,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
281 441,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 773 351,4
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 773 351,4
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
219 370,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
219 370,0
14
Обслуживание долга
935 300,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
935 300,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
910 788,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
24 512,0
15
Трансферты
47 056 329,4
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
47 056 329,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
773 216,1
007
Бюджетные изъятия
32 854 044,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
12 355 291,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
255 000,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
818 778,3
III. Чистое бюджетное кредитование
24 018 273,0
Бюджетные кредиты
24 732 389,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20 466 273,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
637 316,0
027
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиума
637 316,0

003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
77 512,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
281 441,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
281 441,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 773 351,4
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
3 773 351,4
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
219 370,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
219 370,0
14
Борышқа қызмет көрсету
935 300,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
935 300,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
910 788,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
24 512,0
15
Трансферттер
47 056 329,4
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
47 056 329,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
773 216,1
007
Бюджеттік алып коюлар
32 854 044,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
12 355 291,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
255 000,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
818 778,3
III. Таза бюджеттік кредиттеу
24 018 273,0
Бюджеттік кредиттер
24 732 389,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
20 466 273,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
637 316,0
027
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
637 316,0