О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 6С-40-2 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 21 мая 2020 года № 6С-43-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 мая 2020 года № 7862
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" от 13 декабря 2019 года № 6С-40-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7599, опубликовано 26 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 271 023 630,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 285 747,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 335 731,3 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 243 402 151,9 тысяч тенге;
2) затраты – 278 380 780,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 529 769,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 216 568,4 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 686 798,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 136 000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 136 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -41 022 920,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 41 022 920,4 тысячи тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности секретаря
Акмолинского областного маслихата
С.Аяганов
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Акмолинской области
Государственное учреждение
"Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 21 мая
2020 года № 6С-43-2
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 13 декабря
2019 года № 6С-40-2
Областной бюджет на 2020 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

Ақмола облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 6С-40-2 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 мамырдағы № 6С-43-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 мамырда № 7862 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 6С-40-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7599 тіркелген, 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020–2022 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 271 023 630,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 285 747,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 335 731,3 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 243 402 151,9 мың теңге;
2) шығындар – 278 380 780,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 529 769,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 216 568,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 686 798,6 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 136 000,0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 136 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -41 022 920,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 41 022 920,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессияның төрағасы,
Ақмола облыстық мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы
С.Аяганов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімдігі
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 21 мамырдағы
№ 6С-43-2 шешіміне
1 қосымша
Ақмола облыстық мәслихатының
2019 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 6С-40-2 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атаулар
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

180 873,9
086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
52 850,0
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
128 023,9
285
Управление физической культуры и спорта области
1 989 320,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 583 610,9
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
405 709,1
05
Здравоохранение
8 414 474,5
253
Управление здравоохранения области
6 430 030,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
162 606,8
006
Услуги по охране материнства и детства
151 235,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
114 841,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
120 354,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 791,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
22 442,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 394 755,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
104 606,1
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
3 240,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 966 512,1
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
38 081,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
103 362,4
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
268,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
244 936,0
271
Управление строительства области
1 984 444,1
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 984 444,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 897 815,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 498 724,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
134 207,5
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

180 873,9
086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
52 850,0
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
128 023,9
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 989 320,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 583 610,9
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
405 709,1
05
Денсаулық сақтау
8 414 474,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 430 030,4
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162 606,8
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
151 235,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
114 841,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
120 354,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 791,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
22 442,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 394 755,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
104 606,1
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
3 240,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 966 512,1
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
38 081,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
103 362,4
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
268,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
244 936,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 984 444,1
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
1 984 444,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 897 815,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 498 724,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134 207,5
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

904 487,2
003
Социальная поддержка инвалидов
928 262,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 763 245,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
297 071,7
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
3 631,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 693,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
87 822,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
221 877,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 151 428,0
261
Управление образования области
1 136 008,9
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 062 098,7
037
Социальная реабилитация
73 910,2
263
Управление внутренней политики области
29 386,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
29 386,0
270
Управление по инспекции труда области
88 057,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
88 057,1
271
Управление строительства области
145 639,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
145 639,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
25 908 991,5
271
Управление строительства области
229 003,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
229 003,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
25 679 988,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
83 415,6
005
Капитальные расходы государственного органа
1 158,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 405 415,0
038
Развитие коммунального хозяйства
1 745 486,0

904 487,2
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
928 262,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 763 245,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
297 071,7
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
3 631,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 693,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
87 822,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
221 877,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 151 428,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 136 008,9
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 062 098,7
037
Әлеуметтік сауықтандыру
73 910,2
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
29 386,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29 386,0
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
88 057,1
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 057,1
271
Облыстың құрылыс басқармасы
145 639,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
145 639,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
25 908 991,5
271
Облыстың құрылыс басқармасы
229 003,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
229 003,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
25 679 988,5
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 415,6
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 158,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 405 415,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 745 486,0

43 082 047,0
251
Управление земельных отношений области
271 070,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
56 894,6
010
Капитальные расходы государственного органа
9 591,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
204 585,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 004 899,6
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
89 391,6
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 282 386,5
006
Охрана животного мира
40 802,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
1 419 362,5
009
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск"
58 947,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
114 010,0
255
Управление сельского хозяйства области
37 653 561,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
176 254,5
002
Субсидирование развития семеноводства
959 154,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
8 845 072,0
018
Обезвреживание пестицидов
5 206,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
166 322,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
115 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 553 177,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
800 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 594 433,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
170 953,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
445 327,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

43 082 047,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
271 070,6
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 894,6
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 591,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
204 585,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 004 899,6
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 391,6
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 282 386,5
006
Жануарлар дүниесін қорғау
40 802,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
1 419 362,5
009
"Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана – Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу
58 947,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
114 010,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
37 653 561,5
001
Жергiлiкті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
176 254,5
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
959 154,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
8 845 072,0
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
5 206,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
166 322,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
115 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 553 177,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
800 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 594 433,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
170 953,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
445 327,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

6 359 206,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
171 600,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
51 215,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
750 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
750 000,0
271
Управление строительства области
42 795,0
020
Развитие объектов сельского хозяйства
42 795,0
719
Управление ветеринарии области
1 290 394,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
211 123,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 830,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
39 000,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
40 000,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
834 893,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
61 438,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
69 326,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
65 540,8
003
Капитальные расходы государственного органа
3 785,5
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 713 540,1
271
Управление строительства области
15 421 413,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
73 043,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

6 359 206,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
171 600,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
51 215,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
50 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
10 000,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
750 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
750 000,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
42 795,0
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
42 795,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 290 394,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
211 123,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 830,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
39 000,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
40 000,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
834 893,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
61 438,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
69 326,3
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 540,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 785,5
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 713 540,1
271
Облыстың құрылыс басқармасы
15 421 413,6
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 043,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

15 348 370,6
272
Управление архитектуры и градостроительства области
239 456,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
40 691,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
198 765,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
52 670,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
52 670,2
12
Транспорт и коммуникации
25 870 272,2
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
25 870 272,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
63 844,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
606 200,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 160 000,0
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
451 508,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 654 674,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 120 365,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
7 813 681,0
13
Прочие
11 836 297,3
253
Управление здравоохранения области
1 468 607,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
536 990,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
931 617,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
50 458,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
50 458,0
257
Управление финансов области
2 758 487,5
012
Резерв местного исполнительного органа области
2 758 487,5
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 967 610,1
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 967 610,1
265
Управление предпринимательства и промышленности области
3 696 927,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
40 000,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 941 161,0

15 348 370,6
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
239 456,3
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 691,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
198 765,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
52 670,2
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 670,2
12
Көлiк және коммуникация
25 870 272,2
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
25 870 272,2
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 844,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
606 200,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 160 000,0
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
451 508,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
8 654 674,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 120 365,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
7 813 681,0
13
Басқалар
11 836 297,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 468 607,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
536 990,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
931 617,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
50 458,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
50 458,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 758 487,5
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
2 758 487,5
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 967 610,1
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 967 610,1
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
3 696 927,0
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
40 000,0
014
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 941 161,0

015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
605 871,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
70 895,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
39 000,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
17 886,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 886,0
271
Управление строительства области
1 347 259,7
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
509 905,0
072
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
837 354,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
529 062,0
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
529 062,0
14
Обслуживание долга
13 387,0
257
Управление финансов области
13 387,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
9 609,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 778,0
15
Трансферты
59 075 772,2
257
Управление финансов области
59 075 772,2
007
Субвенции
53 095 660,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
198 490,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
4 703 463,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
255 000,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
823 159,2
III. Чистое бюджетное кредитование
33 529 769,8
Бюджетные кредиты
36 216 568,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

015
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
605 871,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
70 895,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
39 000,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
17 886,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 886,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 347 259,7
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
509 905,0
072
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
837 354,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
529 062,0
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
529 062,0
14
Борышқа қызмет көрсету
13 387,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
13 387,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
9 609,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 778,0
15
Трансферттер
59 075 772,2
257
Облыстың қаржы басқармасы
59 075 772,2
007
Субвенциялар
53 095 660,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
198 490,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
4 703 463,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
255 000,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
823 159,2
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
33 529 769,8
Бюджеттiк кредиттер
36 216 568,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

98 426 695,0
Целевые текущие трансферты
66 091 868,0
На компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса
5 432 784,0
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
174 030,0
На выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения
174 030,0
Управление координации занятости и социальных программ области
4 992 669,0
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
2 167 953,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
1 283 564,0
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением
884 389,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
202 823,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
163 375,0
На оказание услуг специалиста жестового языка
28 113,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
74 674,0
На обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
690,0
На протезно-ортопедические средства
128 774,0
На сурдотехнические средства
68 991,0
На тифлотехнические средства
107 872,0
На специальные средства передвижения (кресло-коляски)
116 756,0
На санаторно-курортное лечение
38 640,0
На услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
87 822,0
На развитие рынка труда, в том числе:
1 355 029,0
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
478 059,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством РК и работодателям, оказывающим содействие в переселении
24 011,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
339 328,0
на информационную работу
3 631,0
общественные работы
510 000,0
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
451 157,0
Управление образования области
19 530 848,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
3 105 832,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
152 638,0
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования

98 426 695,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
66 091 868,0
Шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге
5 432 784,0
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
174 030,0
Төтенше жағдай кезеңінде күшейтілген режимде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйақы төлеуге
174 030,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 992 669,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
2 167 953,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
1 283 564,0
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
884 389,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
202 823,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
163 375,0
Ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
28 113,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
74 674,0
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге
690,0
Протездік-ортопедиялық құралдарға
128 774,0
Сурдотехникалық құралдарға
68 991,0
Тифлотехникалық құралдарға
107 872,0
Арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар)
116 756,0
Санаторлы-курорттық емдеуге
38 640,0
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге
87 822,0
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
1 355 029,0
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
478 059,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
24 011,0
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
339 328,0
ақпараттық жұмысқа
3 631,0
қоғамдық жұмыс
510 000,0
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
451 157,0
Облыстың бiлiм басқармасы
19 530 848,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
3 105 832,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
152 638,0
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге

472 029,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
7 002 816,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
4 145 523,0
На приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман"
1 582 054,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
491 776,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
1 482 351,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
105 250,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
912 457,0
На размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей
78 122,0
Управление здравоохранения области
2 284 438,0
На проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда
268,0
На возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
244 936,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
16 758,0
На повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
35 883,0
На закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
1 282 442,0
На пропаганду здорового образа жизни
100 506,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
483 291,0
На реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
120 354,0
Управление внутренней политики области
9 707,0
На обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач
9 707,0
Управление физической культуры и спорта области
108 000,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
108 000,0
Управление культуры, архивов и документации области
1 171 458,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений

472 029,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
7 002 816,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
4 145 523,0
"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға
1 582 054,0
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге
491 776,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 482 351,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
105 250,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
912 457,0
Көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға
78 122,0
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 284 438,0
Медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне
268,0
Қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге
244 936,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджет қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге
16 758,0
Жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға
35 883,0
Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға
1 282 442,0
Саламатты өмір салтын насихаттауға
100 506,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
483 291,0
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға
120 354,0
Облыстың ішкі саясат басқармасы
9 707,0
Жаңалық телебағдарламаларының трансляциясын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету
9 707,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
108 000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
108 000,0
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 171 458,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге

708 501,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
462 957,0
Управление предпринимательства и промышленности области
1 463 538,0
На предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
39 000,0
На субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 424 538,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
8 066 449,0
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
6 323 952,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
1 742 497,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
58 947,0
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск"
58 947,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 842 571,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
339 871,0
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
1 502 700,0
Управление сельского хозяйства области
20 956 429,0
На возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 553 177,0
На субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
445 327,0
На субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 000 000,0
На субсидирование развития семеноводства
341 670,0
На субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 000 000,0
На субсидирование в рамках гарантирования и страхования заимов субъектов агропромышленного комплекса
800 000,0
На субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 359 206,0
На субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость

708 501,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
462 957,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
1 463 538,0
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге
39 000,0
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге
1 424 538,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
8 066 449,0
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
6 323 952,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 742 497,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
58 947,0
"Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана – Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу
58 947,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 842 571,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
339 871,0
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
1 502 700,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
20 956 429,0
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге
8 553 177,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға
445 327,0
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға
1 000 000,0
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға
341 670,0
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің сапасы мен өнімділігін арттыруды субсидиялауға
2 000 000,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға
800 000,0
Ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға
6 359 206,0
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға

170 953,0
На субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 286 096,0
Целевые трансферты на развитие
27 473 825,0
в том числе:
Управление строительства области
9 730 183,0
На строительство, реконструкцию объектов здравоохранения
1 169 415,0
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе:
2 889 324,0
на строительство жилья для социально уязвимых слоев населения
1 489 324,0
на строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей
1 400 000,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 887 099,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
388 665,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
739 228,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 656 452,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
11 647 155,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2020 года
2 253 911,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
4 937 856,0
На строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
677 631,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
468 071,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 679 668,0
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
400 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 230 018,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 096 487,0
На развитие транспортной инфраструктуры
2 269 636,0
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
194 742,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 088 530,0
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
543 579,0
Бюджетные кредиты
4 861 002,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 399 728,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 399 728,0
Управление предпринимательства и промышленности области
500 000,0
На содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
500 000,0
Управление сельского хозяйства области
2 961 274,0
На развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
2 961 274,0

170 953,0
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға
1 286 096,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
27 473 825,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы
9 730 183,0
Денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға
1 169 415,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға, оның ішінде:
2 889 324,0
әлеуметтік-осал топтар үшін тұрғын үй салуға
1 489 324,0
аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға
1 400 000,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 887 099,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
388 665,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
739 228,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 656 452,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
11 647 155,0
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 253 911,0
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
4 937 856,0
Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға
677 631,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
468 071,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
1 679 668,0
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
400 000,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 230 018,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 096 487,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
2 269 636,0
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
194 742,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 088 530,0
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
543 579,0
Бюджеттік несиелер
4 861 002,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 399 728,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 399 728,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
500 000,0
Облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге
500 000,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
2 961 274,0
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға
2 961 274,0