Об утверждении норм сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда для собственных нужд лесных ресурсов и ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области
Решение Акмолинского областного маслихата от 18 июня 2020 года № 6С-45-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 июня 2020 года № 7907
В соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) нормы сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда Акмолинской области для собственных нужд лесных ресурсов, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) ставки платы за заготовку живицы и древесных соков в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области, согласно приложению 2 к настоящему решению;
3) ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области, согласно приложению 3 к настоящему решению;
4) ставки платы за побочные лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области, согласно приложению 4 к настоящему решению;
5) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий Акмолинской области для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целях, согласно приложению 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности секретаря
Акмолинского областного маслихата
С.Аяганов
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное
учреждение "Акмолинская областная
территориальная инспекция лесного
хозяйства и животного мира Комитета
лесного хозяйства и животного мира
Министерства экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан"
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 18 июня 2020 года
№ 6С-45-4
Нормы сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда Акмолинской области для собственных нужд лесных ресурсов
№ п/п
Наименование вида лесных пользований и ресурсов
Норма сбора на 1 человека,
килограмм
1
Сбор второстепенных древесных ресурсов
1.1
Кора
10
1.2
Ветви
200
1.3
Листья
10
1.4
Почки
10
1.5
Пни
500
1.6
Корни
200
2
Сбор лекарственных растений и технического сырья
2.1
Травы
20
2.2
Цветы
10
2.3
Листья, стебли и побеги
10
2.4
Плоды и ягоды
20
2.5
Корни
10
2.6
Почки
10
3
Сбор отдельных видов побочных лесных ресурсов
3.1
Плоды и ягоды
30
3.2
Грибы
50
3.3
Мох
50
3.4
Лесная подстилка и опавшие листья
50
3.5
Камыш
500
Приложение 2 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 18 июня 2020 года
№ 6С-45-4
Ставки платы за заготовку живицы и древесных соков в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области
п/п
Наименование вида лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы за единицу измерения в месячном расчетном показателе
1
Заготовка живицы и древесных соков при долгосрочном лесопользовании участками государственного лесного фонда
1.1
Заготовка живицы
гектар

Ақмола облысының мемлекеттік орман қорының аумағында өз мұқтаждары үшін жеке тұлғалардың орман ресурстарын жинау нормаларын және мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орманды пайдаланғаны үшін төлем мөлшерлемелерін бекіту туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2020 жылғы 18 маусымдағы № 6С-45-4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 маусымда № 7907 болып тіркелді
2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берілгендер:
1) осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Ақмола облысының мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз мұқтаждары үшін орман ресурстарын жинау нормалары;
2) осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында шайыр және ағаш шырынын дайындауға төлем мөлшерлемелері;
3) осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға төлем мөлшерлемелері;
4) осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында жанама орман пайдалануға төлем мөлшерлемелері;
5) осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес Ақмола облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарын аңшылық шаруашылығының қажеттері үшін, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттарда пайдаланғаны үшін төлем мөлшерлемелері бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы,
Ақмола облыстық мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы
С.Аяганов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі комитеті Ақмола облыстық
орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы"
Республикалық мемлекеттік мекемесі
Ақмола облыстық
мәслихатының
2020 жылғы 18 маусымдағы
№ 6С-45-4 шешіміне
1-қосымша
Ақмола облысының мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз мұқтаждары үшін орман ресурстарын жинау нормалары
р/б
Орманды пайдалану және ресурстар түрінің атауы
Бір адамға жинау нормасы, килограмм
1
Қосалқы сүрек ресурстарын жинау
1.1
Қабықтар
10
1.2
Бұтақтар
200
1.3
Жапырақтар
10
1.4
Бүршіктер
10
1.5
Томарлар
500
1.6
Тамырлар
200
2
Дәрілік өсімдіктер мен техникалық шикізатты жинау
2.1
Шөптер
20
2.2
Гүлдер
10
2.3
Жапырақтар, сабақтар және өркендер
10
2.4
Жемістер және жидектер
20
2.5
Тамырлар
10
2.6
Бүршіктер
10
3
Жанама орман ресурстарының кейбір түрлерін жинау
3.1
Жемістер және жидектер
30
3.2
Саңырауқұлақтар
50
3.3
Мүк
50
3.4
Орман жамылғысы және түскен жапырақтар
50
3.5
Қамыс
500
Ақмола облыстық
мәслихатының
2020 жылғы 18 маусымдағы
№ 6С-45-4 шешіміне
2-қосымша
Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында шайыр және ағаш шырынын дайындауға төлем мөлшерлемелері
р/б
Орманды пайдалану және ресурстар түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Айлық есептік көрсеткіште өлшем бірлігі үшін төлем мөлшерлемесі
1
Мемлекеттік орман қорының учаскелерін ұзақ мерзімді орман пайдалану кезінде шайыр және ағаш шырындарын дайындау
1.1
Шайыр дайындау
гектар

0,813
2
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских и оздоровительных целей
гектар
0,406
3
Пользование участками государственного лесного фонда для рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
гектар
0,292
4
Пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
гектар
0
Краткосрочное лесопользование (до 1 года)
1
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских и оздоровительных целей
1 день
0,1
2
Пользование участками государственного лесного фонда для рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
1 день
0,1

0,813
2
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу және сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
гектар
0,406
3
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттары үшін пайдалану
гектар
0,292
4
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдыларын отырғызу материалы мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелер өсіру үшін пайдалану
гектар
0
Қысқа мерзімді орман пайдалану (1 жылға дейін)
1
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу және сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
1 күн
0,1
2
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттары үшін пайдалану
1 күн
0,1