О внесении изменений в решение Астраханского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 6С-59-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 16 апреля 2020 года № 6С-66-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 16 апреля 2020 года № 7815
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Астраханского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 6С-59-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7630, опубликовано 16 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020 – 2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5005552,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 623942,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9848,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9646,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4362116,1 тысяч тенге;
2) затраты – 5222907,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41525,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 63624,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22099,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -259880,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 259880,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Астраханского районного маслихата
Б.Шарипов
Секретарь Астраханского районного маслихата М.Қожахмет
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Астраханского района
Приложение 1 к решению
Астраханского районного
маслихата от 16 апреля
2020 года № 6С-66-2
Приложение 1 к решению
Астраханского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-59-2
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

Астрахан аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-59-2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 6С-66-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 16 сәуірде № 7815 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астрахан аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-59-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7630 тіркелген, 2020 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет, тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5005552,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 623942,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 9848,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 9646,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4362116,1 мың теңге;
2) шығындар - 5222907,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 41525,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 63624,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 22099,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1000,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -259880,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 259880,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Б.Шарипов
Астрахан аудандық мәслихатының
хатшысы
М.Қожахмет
"КЕЛІСІЛДІ"
Астрахан ауданының әкімдігі
Астрахан аудандық мәслихатының
2020 жылғы 16 сәуірдегі
№ 6С-66-2 шешіміне
1 қосымша
Астрахан аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-59-2 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

29336,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26036,8
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3300,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
14831,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
12257,1
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
884,0
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1690,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
10388,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
10388,7
02
Оборона
29279,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29279,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4723,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
17076,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7480,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
500,0
04
Образование
3064881,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
2982274,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21046,1
003
Общеобразовательное обучение
2476397,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
30000,0
006
Дополнительное образование для детей
41844,7
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
171999,2
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14947,2
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
136221,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

29336,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26036,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3300,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
14831,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12257,1
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
884,0
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1690,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
10388,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10388,7
02
Қорғаныс
29279,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29279,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4723,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
17076,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7480,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
500,0
04
Бiлiм беру
3064881,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2982274,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21046,1
003
Жалпы білім беру
2476397,6
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
30000,0
006
Балаларға қосымша білім беру
41844,7
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
171999,2
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
14947,2
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
136221,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

41525,0
Бюджетные кредиты
63624,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63624,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
63624,0
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
63624,0
Погашение бюджетных кредитов
22099,0
5
Погашение бюджетных кредитов
22099,0
1
Погашение бюджетных кредитов
22099,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
22099,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
1000,0
Приобретение финансовых активов
1000,0
13
Прочие
1000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
1000,0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-259880,8
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
259880,8
Приложение 2 к решению
Астраханского районного
маслихата от 16 апреля
2020 года № 6С-66-2
Приложение 4 к решению
Астраханского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-59-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
ВСЕГО
1215204,2
Целевые текущие трансферты
395555,2
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69263,2
На развитие рынка труда, в том числе
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
15173,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
279,2
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
10604,0
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
7967,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
5065,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
2323,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
23006,0
На гарантированный социальный пакет детям
4846,0
Отдел образования района (города областного значения)
310557,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
25914,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования

41525,0
Бюджеттік кредиттер
63624,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63624,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
63624,0
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
63624,0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
22099,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
22099,0
1
Бюджеттік кредиттерді өтеу
22099,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
22099,0
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
1000,0
Қаржы активтерін сатып алу
1000,0
13
Басқалар
1000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
1000,0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-259880,8
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
259880,8
Астрахан аудандық мәслихатының
2020 жылғы 16 сәуірдегі
№ 6С-66-2 шешіміне
2 қосымша
Астрахан аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-59-2 шешіміне
4 қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома,
мың теңге
БАРЛЫҒЫ
1215204,2
Берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
395555,2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69263,2
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
15173,0
Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсету
279,2
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасы мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектер
10604,0
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
7967,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
5065,0
Техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге
2323,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
23006,0
Балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
4846,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
310557,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға
25914,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға

159300,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
206,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
125137,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
15735,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
15735,0
Целевые трансферты на развитие
756025,0
в том числе
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
756025,0
Реконструкция системы водоснабжения в селе Жана-Турмыс
200000,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры со зданием котельной в границах первой очереди строительства в селе Астраханка
556025,0
Бюджетные кредиты
63624,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
63624,0
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
63624,0

159300,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы
206,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы
125137,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
15735,0
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге
15735,0
Нысаналы даму трансферттері
756025,0
оның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
756025,0
Жаңа-Тұрмыс ауылында сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту
200000,0
Астрахан ауылында құрылыстың бірінші кезегі шекарасында қазандық ғимараты бар инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу
556025,0
Бюджеттік кредиттер
63624,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
63624,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
63624,0