О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 24 декабря 2020 года № С-61/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 января 2021 года № 8330.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Степняка на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 213 581 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 455 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 200 126 тысяч тенге;
2) затраты – 218 381 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 800 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 800 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-1. Учесть, что бюджете города Степняка на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 4 800 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/3 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет Макинского сельского округа на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 281 744,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 276 744,6 тысяч тенге;
2) затраты – 283 244,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 500 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 500 тысяч тенге.

2021 - 2023 жылдарға арналған Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № С-61/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 18 қаңтарда № 8330 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 213 581 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 455 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 200 126 мың теңге;
2) шығындар – 218 381 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 800 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 800 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С 9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2021 жылға арналған Степняк қаласының бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 800 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 15.04.2021 № С-3/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 - 2023 жылдарға арналған Макинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 281 744,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 276 744,6 мың теңге;
2) шығындар – 283 244,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 500 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1500 мың теңге.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
2-1. Учесть, что в бюджете Макинского сельского округа на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 1500 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 393 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 129 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 264 тысяч тенге;
2) затраты – 24 993 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 600 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 600 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
3-1. Учесть, что бюджете Ангалбатырского сельского округа на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 2 600 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/3 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 275,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 350 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 925,7 тысяч тенге;
2) затраты – 26 925,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -650 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 650 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С 9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-1. 2021 жылға арналған Макинка ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1500 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 15.04.2021 № С-3/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 - 2023 жылдарға арналған Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 393 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 129 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21 264 мың теңге;
2) шығындар – 24 993 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 600 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2 600 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С 9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2021 жылға арналған Аңғал батыр ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 600 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 15.04.2021 № С-3/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2021 - 2023 жылдарға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 275,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 350 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 24 925,7 мың теңге;
2) шығындар – 26 925,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -650 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 650 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С 9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4-1. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 650 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 535,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 535,1 тысяч тенге;
2) затраты – 31 135,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -600 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 600 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
5-1. Учесть, что в бюджете Бирсуатского сельского округа на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 600 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 057 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 638 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 419 тысяч тенге;
2) затраты – 22 237 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -180 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 180 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
6-1. Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 180 тысяч тенге.

4-1. 2021 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 650 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 15.04.2021 № С-3/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2021 - 2023 жылдарға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 535,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 29 535,1 мың теңге;
2) шығындар – 31 135,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -600 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 600 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С 9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2021 жылға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 600 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 15.04.2021 № С-3/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2021 - 2023 жылдарға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 057 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 638 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21 419 мың теңге;
2) шығындар – 22 237 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -180 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 180 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С 9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2021 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 180 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Утвердить бюджет Донского сельского округа на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 888 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 789 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 56 099 тысяч тенге;
2) затраты – 59 788 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 900 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
7-1. Учесть, что бюджете Донского сельского округа на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 1 900 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Утвердить бюджет Енбекшильдерского сельского округа на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 900 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 151 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 749 тысяч тенге;
2) затраты – 58 500 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -600 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 600 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
8-1. Учесть, что бюджете Енбекшильдерского сельского округа на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 600 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Утвердить бюджет Заураловского сельского округа на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:

Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 15.04.2021 № С-3/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2021 - 2023 жылдарға арналған Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 888 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 789 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 56 099 мың теңге;
2) шығындар – 59 788 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 900 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 900 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С 9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-1. 2021 жылға арналған Донской ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 900 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2021 - 2023 жылдарға арналған Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 900 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 151 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 55 749 мың теңге;
2) шығындар – 58 500 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -600 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 600 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-1. 2021 жылға арналған Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 600 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2021 - 2023 жылдарға арналған Заурал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 30 057,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 150 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 907,8 тысяч тенге;
2) затраты – 30 998,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -940,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 940,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
9-1. Учесть, что бюджете Заураловского сельского округа на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 940,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/3 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Утвердить бюджет Ульгинского сельского округа на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 684,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 671 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 013,6 тысяч тенге;
2) затраты – 54 375,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 691 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 691 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
10-1. Учесть, что бюджете Ульгинского сельского округа на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 2 691 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/3 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Утвердить бюджет села Аксу на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:

1) кірістер – 30 057,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 150 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28 907,8 мың теңге;
2) шығындар – 30 998,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -940,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 940,4 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9-1. 2021 жылға арналған Заурал ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 940,4 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 15.04.2021 № С-3/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2021 - 2023 жылдарға арналған Үлгі ауылдық округінің бюджеті тиісінші 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 684,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 671 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49 013,6 мың теңге;
2) шығындар – 54 375,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 691 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2 691 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-1. 2021 жылға арналған Үлгі ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 691 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 15.04.2021 № С-3/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу ауылының бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

14. Утвердить бюджет села Краснофлотское на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 180 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 437 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 743 тысяч тенге;
2) затраты – 20 180 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
15. Утвердить бюджет села Мамай на 2021 - 2023 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 227 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 449 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 778 тысяч тенге;
2) затраты – 30 627 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
15-1. Учесть, что в бюджете села Мамай на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 400 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
16. Утвердить доходы бюджетов города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства.
17. Учесть, что в бюджетах города, сельских округов и сел на 2021 год предусмотрены объемы субвенций, в сумме 294 380 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
32 551 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
30 080 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
17 694 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
16 990 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу

14. 2021 - 2023 жылдарға арналған Краснофлот ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 180 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 437 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19 743 мың теңге;
2) шығындар – 20 180 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2021 - 2023 жылдарға арналған Мамай ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 227 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 449 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 29 778 мың теңге;
2) шығындар – 30 627 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 400 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15-1. 2021 жылға арналған Мамай ауылының бюджетінде 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 400 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін
Ескерту. Шешім 15-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 15.04.2021 № С-3/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық.
17. 2021 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдарға берілетін 294 380 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
32 551 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
30 080 мың теңге;
Аңғал батыр ауылдық округіне
17 694 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
16 990 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне

23 249 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
16 679 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
22 629 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
23 637 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
21 569 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
23 645 тысяч тенге;
селу Аксу
10 932 тысяч тенге;
селу Заозерное
14 346 тысяч тенге;
селу Кенащи
11 485 тысяч тенге;
селу Краснофлотское
15 821 тысяч тенге;
селу Мамай
13 073 тысяч тенге.
18. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 46.
19. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 47.
20. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
маслихата района
Биржан сал
М.Даулетханов
Секретарь маслихата
района Биржан сал
С.Шауенов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким района Биржан сал
Акмолинской области
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал

23 249 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
16 679 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
22 629 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
23 637 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
21 569 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
23 645 мың теңге;
Ақсу ауылына
10 932 мың теңге;
Заозерный ауылына
14 346 мың теңге;
Кеңащы ауылына
11 485 мың теңге;
Краснофлот ауылына
15 821 мың теңге;
Мамай ауылына
13 073 мың теңге.
18. 2021 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 46-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
19. 2021 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 47-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
20. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы
мәслихатының сессия
төрағасы
М.Даулетханов
Біржан сал ауданы
мәслихатының хатшысы
С.Шауенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы
Біржан сал ауданының әкімі
Біржан сал ауданы мәслихатының