О внесении изменений в решение Жаркаинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 6С-47/2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 29 июня 2020 года № 6С-55/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 июля 2020 года № 7936
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Жаркаинского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 6С-47/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7628, опубликовано 15 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 4500463,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 505217,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 15523,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 34532,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 3945191,3 тысяча тенге;
2) затраты - 5197234,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1390,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты -3977,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2587,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 63000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 63000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -761160,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -761160,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Жаркаинского районного маслихата
Б.Аубакиров
Секретарь
Жаркаинского районного маслихата
У.Ахметова
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Жаркаинского района
Приложение 1 к решению
Жаркаинского районного
маслихата от 29 июня
2020 года № 6С-55/2
Приложение 1 к решению
Жаркаинского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-47/2
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

Жарқайың аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-47/2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 маусымдағы № 6С-55/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 шілдеде № 7936 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жарқайың аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-47/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7628 тіркелген, 2020 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4500463,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 505217,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 15523,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 34532,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3945191,3 мың теңге;
2) шығындар - 5197234,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 1390,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 3977,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2587,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 63000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 63000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -761160,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -761160,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарқайың аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Б.Аубакиров
Жарқайың аудандық мәслихатының
хатшысы
У.Ахметова
"КЕЛІСІЛДІ"
Жарқайың ауданының әкімдігі
Жарқайың аудандық мәслихатының
2020 жылғы 29 маусымдағы
№ 6С-55/2 шешіміне
1 қосымша
Жарқайың аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-47/2 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I.Кірістер

122
Аппарат акима района (города областного значения)
121431,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
111541,4
003
Капитальные расходы государственного органа
9890,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41004,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
34104,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
600,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
700,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5600,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
36244,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
21248,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
14996,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
7274,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
7274,4
02
Оборона
8429,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8429,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5010,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3257,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
162,0
04
Образование
3402729,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
3326414,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19279,6
003
Общеобразовательное обучение
1881822,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10950,0
006
Дополнительное образование для детей
59657,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
296859,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10064,0

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
121431,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
111541,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9890,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41004,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34104,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
600,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
700,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5600,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
36244,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21248,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
14996,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
7274,4
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7274,4
02
Қорғаныс
8429,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8429,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5010,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3257,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
162,0
04
Бiлiм беру
3402729,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3326414,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19279,6
003
Жалпы білім беру
1881822,6
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзу
10950,0
006
Балаларға қосымша білім беру
59657,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
296859,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10064,0

2114,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25161,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25161,3
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15784,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14528,7
004
Организация работ по зонированию земель
1256,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
12262,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
12262,1
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29066,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
13543,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
13543,4
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15523,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
8023,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
7500,0
12
Транспорт и коммуникации
3700,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3700,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
200,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3500,0
13
Прочие
61987,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61827,0
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
15000,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
46827,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
160,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
160,0
14
Обслуживание долга
212,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
212,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
212,0
15
Трансферты
208201,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

2114,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25161,3
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25161,3
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15784,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14528,7
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1256,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
12262,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12262,1
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29066,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
13543,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13543,4
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
15523,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8023,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7500,0
12
Көлiк және коммуникация
3700,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3700,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
200,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3500,0
13
Басқалар
61987,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61827,0
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
15000,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
46827,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
160,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
160,0
14
Борышқа қызмет көрсету
212,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
212,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
212,0
15
Трансферттер
208201,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

86607,0
Отдел занятости и социальных программ района
105206,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
43976,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17865,0
на развитие рынка труда
39700,0
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
357,0
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
2221,0
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1087,0
Отдел культуры и развития языков района
15774,0
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
15774,0
Бюджетные кредиты
3977,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
3977,0
для реализации мер социальной поддержки специалистов
3977,0

86607,0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105206,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
43976,0
үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
17865,0
еңбек нарығын дамытуға
39700,0
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
357,0
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
2221,0
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
1087,0
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
15774,0
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
15774,0
Бюджеттік несиелер
3977,0
оның iшiнде:
Аудандық экономика және қаржы бөлімі
3977,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
3977,0