О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 6С-50-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 3 июля 2020 года № 6ВС-58-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 июля 2020 года № 7949
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 6С-50-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7644, опубликовано 17 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5163656 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 957184 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5463 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18490 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4182519 тысяч тенге;
2) затраты – 5332361 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 158679 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 170549 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11870 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15280 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15280 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-342664) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 342664 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 22397,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Жаксынского районного
маслихата
К.Кусаинов
Секретарь Жаксынского
районного маслихата
Б.Джанадилов
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Жаксынского района
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 3 июля
2020 года № 6ВС-58-1
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-50-1
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
1
2
3
4
5

Жақсы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-50-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 шілдедегі № 6ВС-58-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 шілдеде № 7949 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-50-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7644 тіркелген, 2020 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5163656 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 957184 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5463 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18490 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4182519 мың теңге;
2) шығындар – 5332361 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 158679 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 170549 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11870 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 15280 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 15280 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-342664) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 342664 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 22397,8 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы
К.Кусаинов
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Джанадилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Жақсы ауданының әкімдігі
Жақсы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 3 шілдедегі
№ 6ВС-58-1 шешіміне
1 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-50-1 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
АТАУЫ
1
2
3
4
5

34130,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
18126
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6324
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9680,3
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22690,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
15692,7
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4296
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2702
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16382,4
008
Развитие объектов спорта
16382,4
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
30000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30000
019
Развитие теплоэнергетической системы
30000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
43255,8
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
16583,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
16583,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7314,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7314,7
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
6522,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
6180,1
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
342,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12835
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10666
004
Организация работ по зонированию земель
2169
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17394,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
17394,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
17394,4
12
Транспорт и коммуникации
57274,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

34130,3
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18126
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6324
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9680,3
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
22690,7
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15692,7
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
4296
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2702
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
16382,4
008
Спорт объектілерін дамыту
16382,4
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
30000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30000
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
30000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
43255,8
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
16583,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16583,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7314,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7314,7
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
6522,2
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6180,1
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
342,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12835
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10666
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
2169
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17394,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
17394,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17394,4
12
Көлік және коммуникация
57274,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

709583
Целевые текущие трансферты
558181
на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
3850
Отдел образования
519037
на открытие IT-классов в школах
3638
на оснащение ресурсных центров
2558
на обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
1690
на обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
3945
на внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1782
на приобретение компьютеров для школ
13692
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования
4186
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций среднего образования
1973
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования
225540
на увеличение размеров должностных окладов педагогов – психологов школ
3086
на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления
7513
на доплату учителям со степенью магистра
3446
на доплаты учителям за наставничество молодым учителям
1761
на увеличение доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования
5689
на увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования
3883
на ремонты объектов образования
188699
на приобретение кабинетов робототехники
3873
на приобретение блочно-модульных котельных для объектов образования
27259
на приобретение школьных автобусов
14824
Отдел занятости и социальных программ района
35294
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
11677
на выплату государственной адресной социальной помощи
9500
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
13117
на выплату единовременной материальной помощи к 75-летию Победы в Великой отечественной войне
1000
Целевые трансферты на развитие
151402
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства
121402
Реконструкция разводящих водопроводных сетей в селе Ишимское Жаксынского района Акмолинской области
12130
Реконструкция скважинного водозабора и системы водоснабжения в селе Новокиенка Жаксынского района Акмолинской области

709583
Ағымдағы нысаналы трансферттер
558181
Бюджеттің атқарылуын есепке алудың бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
3850
Білім беру бөлімі
519037
Мектептерде IT – сыныптардың ашылуына
3638
Ресурстық орталықтарды жарақтандыруға
2558
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
1690
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
3945
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру және кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдың алу" бағдарламасын енгізуге
1782
Мектептерге компьютерлерді сатып алуға
13692
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
4186
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
1973
Жаңартылған білім беру мазмұн жағдайында бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
225540
Мектеп педагог-психологтарына лауазымдық жалақысы мөлшерін ұлғайтуға
3086
Жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге
7513
Магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
3446
Жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
1761
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы ұлғайтуға
5689
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптер және жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы төлеуге
3883
Білім беру объектілерін жөндеуге
188699
Робототехника кабинеттерді сатып алуға
3873
білім беру объектілері үшін блокты-модульдік қазандық сатып алуға
27259
мектеп автобустарын сатып алуға
14824
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35294
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
11677
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
9500
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар және ассистенттерді еңгізуге
13117
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмекке төлеуге
1000
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
151402
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
121402
Ақмола облысы Жақсы ауданының Ешім ауылының таратушы су құбырлары жүйелерін реконструкциялау
12130
Ақмола облысы Жақсы ауданының Новокиенка ауылында ұңғыма су тоғанын және сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялау

109272
Отдел жилищно-коммунального хозяйства
30000
Строительство и эксплуатация опор линии электропередач в селе Перекатное по улице Абая и улице Кирова, в селе Беловодское по улице Школьная и улице Станционная Жаксынского района Акмолинской области
9700
Строительство электроснабжения уличного освещения в селе Киевское Жаксынского района Акмолинской области
6600
Электроснабжение уличного освещения в селе Подгорное улица Мира, улица Набережная, улица Целинная Жаксынского района Акмолинской области
13700

109272
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылығы бөлімі
30000
Ақмола облысы Жақсы ауданының Перекатное ауылындағы Абай көшесі және Киров көшесі бойынша, Беловод ауылындағы Школьная көшесі және Станционная көшесі бойынша электр беру желілерінің тіректерін салу және пайдалану
9700
Ақмола облысы Жақсы ауданының Киевское ауылында көше жарығын электрмен жабдықтау құрылысы
6600
Ақмола облысы Жақсы ауданының Подгорное ауылында Мира көшесі, Набережная көшесі, Целинная көшесі көше жарығын электрмен жабдықтау
13700