О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 6С-50-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 27 ноября 2020 года № 6ВС-63-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 11 декабря 2020 года № 8221
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 6С-50-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7644, опубликовано 17 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5117575,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 927202,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8292,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3944,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4178137,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5245599,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 119757,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 131627,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11870,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15280,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15280,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-263061,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 263061,8 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 0 тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

Жақсы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-50-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 қарашадағы № 6ВС-63-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 желтоқсанда № 8221 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-50-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7644 тіркелген, 2020 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5117575,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 927202,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8292,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3944,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4178137,5 мың теңге;
2) шығындар – 5245599,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119757,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 131627,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11870,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 15280,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 15280,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-263061,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 263061,8 мың теңге";
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

36870,0
Отдел образования
465055,0
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
50827,0
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
2271,0
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
231943,0
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
180014,0
Отдел культуры и развития языков
20473,0
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
20473,0
Целевые трансферты на развитие
204061,0
Реконструкция разводящих водопроводных сетей в селе Ишимское Жаксынского района Акмолинской области
204061,0
Бюджетные кредиты
24852,6
в том числе:
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
24852,6
Приложение 3 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 27 ноября
2020 года № 6 ВС-63-2
Приложение 5 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-50-1
Целевые трансферты из областного бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
686539,8
Целевые текущие трансферты
538761,6
на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
3850,0
Отдел образования
501117,6
на открытие IT-классов в школах
3638,0
на оснащение ресурсных центров
1996,6
на обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
1690,0
на обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
3945,0
на внедрение программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1782,0
на приобретение компьютеров для школ
13692,0
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования
4186,0
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций среднего образования
1973,0
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования
225540,0
на увеличение размеров должностных окладов педагогов – психологов школ
3086,0
на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления

36870,0
Білім беру бөлімі
465055,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
50827,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
2271,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
231943,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
180014,0
Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20473,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
20473,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
204061,0
Ақмола облысы Жақсы ауданы Ешім ауылының су құбырлары тораптырын реконструкциялау
204061,0
Бюджеттік кредиттер
24852,6
оның ішінде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
24852,6
Жақсы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 27 қарашадағы
№ 6 ВС-63-2 шешіміне
3- қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-50-1 шешіміне
5- қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
АТАУЫ
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
686539,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
538761,6
бюджеттің атқарылуын есепке алудың бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
3850,0
Білім беру бөлімі
501117,6
мектептерде IT-сыныптарын ашуға
3638,0
ресурстық орталықтарды жабдықтауға
1996,6
аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
1690,0
аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
3945,0
"Кәмелетке толмағандар арасында денсаулық пен өмірлік дағдыларды қалыптастыру және суицидтің алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1782,0
мектептер үшін компьютерлер сатып алуға
13692,0
мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға
4186,0
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы күнтізбелік 42 күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға
1973,0
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне жаңартылған білім беру мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін қосымша ақы төлеуге
225540,0
мектеп педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға
3086,0
жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге

7513,0
на доплату учителям со степенью магистра
2 006,0
на доплаты учителям за наставничество молодым учителям
1761,0
на увеличение доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования
5689,0
на увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования
3883,0
на ремонты объектов образования
178272,8
на приобретение кабинетов робототехники
3873,0
на приобретение блочно-модульных котельных для объектов образования
21767,2
На приобретение школьных автобусов
14824,0
Отдел занятости и социальных программ района
25794,0
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
11677,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
0,0
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
13117,0
на выплату единовременной материальной помощи к 75-летию Победы в Великой отечественной войны
1000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства
8000,0
на подготовку к отопительному сезону
8000,0
Целевые трансферты на развитие
147778,2
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства
121402,0
Реконструкция разводящих водопроводных сетей в селе Ишимское Жаксынского района Акмолинской области
12130,0
Реконструкция скважинного водозабора и системы водоснабжения в селе Новокиенка Жаксынского района Акмолинской области
109272,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства
26376,2
Строительство и эксплуатация опор линии электропередач в селе Перекатное по улице Абая и по улице Кирова, в селе Беловодское по улице Школьная и по улице Станционная Жаксынского района Акмолинской области
8348,7
Строительство электроснабжения уличного освещения в селе Киевское Жаксынского района Акмолинской области
5281,0
Электроснабжение уличного освещения в селе Подгорное улица Мира, улица Набережная, улица Целинная Жаксынского района Акмолинской области
12746,5

7513,0
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2006,0
жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
1761,0
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
5689,0
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазбаша жұмыстарды тексергені үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
3883,0
білім беру объектілерін жөндеуге
178272,8
робототехника кабинеттерін сатып алуға
3873,0
білім беру объектілері үшін блокты-модульді қазандықтарды сатып алуға
21767,2
Мектеп автобустарын сатып алуға
14824,0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25794,0
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды іске асыруға
11677,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
0,0
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
13117,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына біржолғы материалдық көмек төлеуге
1000,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
8000,0
жылыту маусымына дайындыққа
8000,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
147778,2
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
121402,0
Ақмола облысы Жақсы ауданы Ешім ауылының су құбырлары тораптырын реконструкциялау
12130,0
Ақмола облысы Жақсы ауданы Новокиенка ауылында ұңғыма су тоғанын және сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялау
109272,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
26376,2
Ақмола облысы Жақсы ауданының Перекатное ауылында Абая көшесі бойынша және Киров көшесі бойынша, Беловодское ауылында Школьная көшесі бойынша және Станционная көшесі бойынша электр беру желілерінің тіректерін салу және пайдалану
8348,7
Ақмола облысы Жақсы ауданының Киевское ауылындағы көше жарығын электрмен жабдықтау құрылысы
5281,0
Ақмола облысы Жақсы ауданының Подгорное ауылындағы Мира көшесі, Набережная көшесі, Целинная көшесі көше жарығын электрмен жабдықтау
12746,5