О внесении изменений в решение Сандыктауского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 38/1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 10 июня 2020 года № 43/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 июня 2020 года № 7889
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сандыктауского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 38/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7636, опубликовано 17 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 633 253,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 402 228,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 286,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 250,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 213 489,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 127 386,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 683,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 765,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 082,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 521 816,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 521 816,6 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Н.Тамбовцева
Секретарь
районного маслихата
С.Клюшников
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Сандыктауского района А.Уисимбаев
Приложение 1 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 10 июня
2020 года № 43/1
Приложение 1 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 38/1
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

Сандықтау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 38/1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 маусымдағы № 43/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 маусымда № 7889 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сандықтау аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 38/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7636 тіркелген, 2020 жылдың 17 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020–2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 633 253,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 402 228,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 286,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 213 489,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 127 386,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 683,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 39 765,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 082,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 521 816,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 521 816,6 мың теңге.";
жоғарыда аталған шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Н.Тамбовцева
Аудандық мәслихатының
хатшысы
С.Клюшников
"КЕЛІСІЛДІ"
Сандықтау ауданының әкімі А.Үисімбаев
Сандықтау аудандық мәслихатының
2020 жылғы 10 маусымдағы
№ 43/1 шешіміне
1 қосымша
Сандықтау аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 38/1 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

27 827,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
744,7
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 340,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 550,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
9 994,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
9 994,2
02
Оборона
10 763,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 763,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 216,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 247,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
300,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
628,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
628,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
628,0
04
Образование
2 540 456,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 531 456,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 234,9
003
Общеобразовательное обучение
1 996 443,7
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 800,0
006
Дополнительное образование для детей
65 007,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
62 951,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 126,0
023
Методическая работа
42 450,7
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
252 800,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
75 643,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
9 000,0
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
9 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
354 660,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
319 010,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

27 827,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
744,7
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 340,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 550,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
9 994,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 994,2
02
Қорғаныс
10 763,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 763,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 216,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 247,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
300,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
628,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
628,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
628,0
04
Білім беру
2 540 456,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 531 456,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 234,9
003
Жалпы білім беру
1 996 443,7
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 800,0
006
Балаларға қосымша білім беру
65 007,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
62 951,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
12 126,0
023
Әдістемелік жұмыс
42 450,7
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
252 800,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
75 643,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
9 000,0
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
9 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
354 660,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
319 010,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 082,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
12 082,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
12 079,2
01
Остатки бюджетных средств
12 079,2
1
Свободные остатки бюджетных средств
12 079,2
Приложение 2 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 10 июня
2020 года № 43/1
Приложение 4 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 38/1
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
1 226 500,0
Целевые текущие трансферты
1 186 735,0
в том числе:
отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
187 316,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
55 089,0
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением
23 581,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 184,0
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
5 162,0
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
2 452,0
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
230,0
на развитие рынка труда, в том числе:
46 969,0
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
18 714,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
13 255,0
на общественные работы
15 000,0
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
4 029,00
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
46 620,0
отдел образования района (города областного значения)
744 825,0
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
31 427,0
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
20 376,0
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
113 915,0
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
90 000,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 082,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
12 082,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
12 079,2
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
12 079,2
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
12 079,2
Сандықтау аудандық мәслихатының
2020 жылғы 10 маусымдағы
№ 43/1 шешіміне
2 қосымша
Сандықтау аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 38/1 шешіміне
4 қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
1 226 500,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 186 735,0
оның iшiнде:
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
187 316,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
55 089,0
кепілдік берілген әлеуметтік пакетке, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
23 581,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3 184,0
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
5 162,0
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге
2 452,0
spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге
230,0
еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
46 969,0
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
18 714,0
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастарға, аз қамтылған көпбалалы отбасы мүшелеріне, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерге
13 255,0
қоғамдық жұмыстарға
15 000,0
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
4 029,0
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
46 620,0
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
744 825,0
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға
31 427,0
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
20 376,0
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға
113 915,0
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
90 000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды жүзеге асыруға, оның ішінде:

489 107,0
капитальный ремонт Балкашинской средней школы № 1
237 936,0
капитальный ремонт детского сада "Мирас"
43 599,0
капитальный ремонт Сандыктауской средней школы
207 572,0
отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
26 894,0
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
26 894,0
отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
227 700,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
227 700,0
средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутрипоселковых дорог (4,6 км) в селе Балкашино
74 700,0
средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутрипоселковых дорог (4,6 км) в селе Сандыктау
63 000,0
средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутрипоселковых дорог в селе Балкашино
90 000,0
Бюджетные кредиты
39 765,0
в том числе:
отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39 765,0
для реализации мер социальной поддержки специалистов
39 765,0

489 107,0
№1 Балкашин орта мектебін күрделі жөндеуге
237 936,0
"Мирас" балабақшасын күрделі жөндеуге
43 599,0
Сандықтау орта мектебін күрделі жөндеуге
207 572,0
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26 894,0
Мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен архив мекемелері қызметкерлерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық баяндамаға қосымша ақы белгілеуге
26 894,0
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
227 700,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды жүзеге асыруға, оның ішінде:
227 700,0
Балкашино ауылының кент ішіндегі жолдарды (4,6 км) асфальтбетонды жабынмен орташа жөндеуге
74 700,0
Сандықтау ауылының кент ішіндегі жолдарды (4,6 км) асфальтбетонды жабынмен орташа жөндеуге
63 000,0
Балкашино ауылының кент ішіндегі жолдарды асфальтбетонды жабынмен орташа жөндеуге
90 000,0
Бюджеттік кредиттер:
39 765,0
оның iшiнде:
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39 765,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
39 765,0