О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 11 декабря 2020 года № 575. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 декабря 2020 года № 7781. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6565, опубликованное 20 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 223 878 270,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 877 326,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 893 562 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 155 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 192 951 882,3 тысячи тенге;
2) затраты – 232 433 663,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 442 901,5 тысяча тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 40 750 870,7 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 11 307 969,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 37 998 293,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37 998 293,9 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 46 034 895 тысяч тенге;
погашение займов – 10 052 707,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 016 106 тысяч тенге.";
пункт 8:
дополнить подпунктами 5-5) и 29-1) следующего содержания:

Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 575 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 желтоқсанда № 7781 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6565 тіркелген 2019 жылғы 20 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 223 878 270,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 877 326,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 893 562 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 155 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 192 951 882,3 мың теңге;
2) шығындар – 232 433 663,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 442 901,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 40 750 870,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 307 969,2 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 37 998 293,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37 998 293,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 46 034 895 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 052 707,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 016 106 мың теңге.";
8-тармақ:
5-5) және 29-1) мазмұндағы тармақшалармен толықтырылсын:

"5-5) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел за работу в период особого режима несения службы, связанного с распространением коронавирусной инфекции COVID-19;";
"29-1) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;";
подпункты 4), 5-1) и 16) исключить;
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2020 год в сумме 764 965,4 тысяч тенге.".

"5-5) COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуына байланысты қызмет атқарудың ерекше режимі кезеңіндегі жұмысы үшін ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге;";
"29-1) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;";
4), 5-1) және 16)-тармақшалары алынып тасталсын;
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 764 965,4 мың теңге сомасында бекітілсін.".

22 944 034,6
1
Сельское хозяйство
21 526 722,6
255
Управление сельского хозяйства области
20 439 443
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
149 882
002
Субсидирование развития семеноводства
312 730
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
401 624
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 060
018
Обезвреживание пестицидов
378
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
521
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 685
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 793
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
147 638
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 827 548
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 952 059
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
31 572
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 213 452
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
337 185
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
37 316
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 316
020
Развитие объектов сельского хозяйства
13 316
719
Управление ветеринарии области
1 073 963,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
104 845,7
003
Капитальные расходы государственного органа
2 460
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
11 640,8
009
Организация санитарного убоя больных животных
13 302,2
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек

22 944 034,6
1
Ауыл шаруашылығы
21 526 722,6
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
20 439 443
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 882
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
312 730
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
401 624
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 060
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
378
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
521
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 685
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 793
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
147 638
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 827 548
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 952 059
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
31 572
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 213 452
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
337 185
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
37 316
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 316
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13 316
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 073 963,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 845,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 460
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
11 640,8
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
13 302,2
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру

257
Управление финансов области
56 351 127,5
007
Субвенции
39 304 000
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
5 254,8
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
655 052,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
8 079 641
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 524 392
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
3 955 000
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
40 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
787 787,3
III. Чистое бюджетное кредитование
29 442 901,5
Бюджетные кредиты
40 750 870,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
27 564 539,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
27 564 539,7
261
Управление образования области
17 200
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
17 200
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
16 869 307,4
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
16 869 307,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 915 487,9
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
5 915 487,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 762 544,4
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
4 762 544,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 095 795
1
Жилищное хозяйство
7 095 795
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области

257
Облыстың қаржы басқармасы
56 351 127,5
007
Субвенциялар
39 304 000
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
5 254,8
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
655 052,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
8 079 641
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 524 392
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 955 000
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
40 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
787 787,3
III. Таза бюджеттік кредит беру
29 442 901,5
Бюджеттік кредиттер
40 750 870,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
27 564 539,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
27 564 539,7
261
Облыстың білім басқармасы
17 200
088
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредит беру
17 200
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
16 869 307,4
088
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредит беру
16 869 307,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 915 487,9
088
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредит беру
5 915 487,9
288
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 762 544,4
088
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредит беру
4 762 544,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 095 795
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 095 795
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы

452 213
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов
910
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
61 772
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 685
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 046
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 152 059
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий назакуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
119 475
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
308 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
103 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
11 572
020
Развитие объектов сельского хозяйства
11 572
719
Управление ветеринарии области
164 701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
32 350
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 196
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
29 969
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка)
13 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
87 186
2
Водное хозяйство
148 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
148 000
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
148 000
3
Лесное хозяйство
578 153
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
578 153
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение

452 213
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
910
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
61 772
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 685
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 046
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 152 059
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
119 475
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
308 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
103 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
11 572
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
11 572
719
Облыстың ветеринария басқармасы
164 701
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 350
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 196
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
29 969
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және тасымалдау (жеткізу)
13 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
87 186
2
Су шаруашылығы
148 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
148 000
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
148 000
3
Орман шаруашылығы
578 153
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
578 153
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру