Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2021-2023 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2020 года № 459. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 декабря 2020 года № 7853. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 064 978,3 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 308 755 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 934 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 408 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 697 881,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8 439 343,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 181 758,7 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 214 294,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 556 123,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 556 123,8 тысяч тенге:
поступление займов – 214 294,7 тысяч тенге;
погашение займов – 32 536,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 374 365,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2021 № 116 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
акцизы на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

2021-2023 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 459 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 7853 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 064 978,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 308 755 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 934 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 408 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 697 881,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 439 343,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 181 758,7 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 214 294,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 536 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -556 123,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 556 123,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 214 294,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 536,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 374 365,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 21.12.2021 № 116 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленетін:
салықтық түсімдер:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
акциз, мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
тіркелгені үшін жергілікті бюджетке төленетін алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
ойын бизнесіне салық;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

3. Учесть в районном бюджете на 2021 год трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций в сумме 3 744 419 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций определяется на основании постановления акимата района.
4. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступления трансфертов из бюджета города Алга и бюджетов сельских округов в сумме 381 167 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджета города районного значения и бюджетов сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 917 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34 302 тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 4 498 000 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 711 521 тысяч тенге:
городу Алга – 313 297 тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу – 59 084 тысяч тенге;
Бестамакскому сельскому округу – 75 266 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 67 496 тысяч тенге;
Акайскому сельскому округу – 17 489 тысяч тенге;
Бескоспинскому сельскому округу – 19 556 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 16 213 тысяч тенге;
Карагашскому сельскому округу – 19 555 тысяч тенге;
Каракудыкскому сельскому округу – 24 425 тысяч тенге;
Карахобдинскому сельскому округу – 18 301 тысяч тенге;
Сарыхобдинскому сельскому округу – 16 949 тысяч тенге;
Токмансайскому сельскому округу – 42 497 тысяч тенге;
Ушкудыкскому сельскому округу – 21 393 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление из республиканского бюджета следующих целевых текущих трансфертов:
111 458 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
10 883 тысяч тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
22 788 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
208 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;

3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке функциялардың өзгеруіне байланысты ысыраптарды өтеуге 3 744 419 мың теңге трансферттер ескерілсін.
Облыстық бюджетке функциялардың өзгеруіне байланысты ысыраптарды өтеу трансферттері аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке Алға қаласы және ауылдық округтерден аудандық бюджетке 381 167 мың теңге сомасында трансферттер түсімдері ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала бюджетінен және ауылдық округтердің бюджеттерінен түскен трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 34 302 теңге.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 4 498 000 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 711 521 мың теңге сомасында ескерілсін:
Алға қаласына – 313 297 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылдық округіне – 59 084 мың теңге;
Бестамақ ауылдық округіне – 75 266 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 67 496 мың теңге;
Ақай ауылдық округіне – 17 489 мың теңге;
Бесқоспа ауылдық округіне – 19 556 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 16 213 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округіне – 19 555 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округіне – 24 425 мың теңге;
Қарақобда ауылдық округіне – 18 301 мың теңге;
Сарықобда ауылдық округіне – 16 949 мың теңге;
Тоқмансай ауылдық округіне – 42 497 мың теңге;
Үшқұдық ауылдық округіне – 21 393 мың теңге;
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 111 458 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 10 883 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 22 788 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 208 мың теңге;

160 549 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
1 935 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
20 880 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
33 400 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 10.11.2021 № 93 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление из Национального фонда Республики Казахстан следующих целевых трансфертов:
584 444 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
81 913 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
157 456 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
12 113 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 10.11.2021 № 93 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
34 896 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 692 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
286 644 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
22 289 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
22 459 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
14 517 тысяч тенге на санаторно-курортное лечение;
30 тысяч тенге на услуги по слухопротезированию;

еңбек нарығын дамытуға 160 549 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 1 935 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 20 880 мың теңге;
әлеуметтік жағынан осал халыққа және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға 33 400 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 10.11.2021 № 93 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесідей нысаналы трансферттер түскені белгіленсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға 584 444 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 81 913 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша і-шараларды іске асыруға 157 456 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 12 113 мың теңге.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 10.11.2021 № 93 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 34 896 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге 8 692 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге 286 644 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға 22 289 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 22 459 мың теңге;
санаторлық-курорттық емделуге 14 517 мың теңге;
есту протездеу қызметтеріне 30 мың теңге;

1 411 тысяч тенге на вспомогательные компенсаторные средства;
1 519 тысяч тенге на специальные средства передвижения;
1 789 тысяч тенге на протезно-ортопедические средства.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2021 № 116 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Учесть в районном бюджете на 2021 поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
39 937 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
215 937 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2021 № 116 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 21 900 тысяч тенге.

қосалқы компенсаторлық құралдарға 1 411 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдарына 1 519 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдарға 1 789 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 21.12.2021 № 116 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға 39 937 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 215 937 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 21.12.2021 № 116 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2021 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 21 900 мың теңге сомасында бекітілсін.

13. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Алгинского районного маслихата, после его официального опубликования.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
А. Жиенбаев
Секретарь Алгинского
районного маслихата
Б. Жумабаев

13. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
14. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
А. Жиенбаев
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жумабаев

007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстан
900
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
81 653,7
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
45 519,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22 824,7
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 905,6
006
Капитальные расходы государственного органа
525,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 264,2
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
36 134
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
21 229
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 905
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
94 380,0
1
Сельское хозяйство
1 957
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 957
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1 957
6
Земельные отношения
16 461,4
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
16 461,4
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
16 461,4
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
75 961,6
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18 028,6
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 028,6
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
57 933
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
57 933
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 536
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 536
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
37 536
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
900
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
81 653,7
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
45 519,7
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 824,7
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 905,6
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
525,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 264,2
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
36 134
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 229
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 905
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
94 380,0
1
Ауыл шаруашылығы
1 957
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 957
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 957
6
Жер қатынастары
16 461,4
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
16 461,4
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
16 461,4
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
75 961,6
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18 028,6
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 028,6
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
57 933
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 933
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 536
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 536
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
37 536
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер