Об утверждении бюджета Желтауского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 410. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2020 года № 6649. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Желтауского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объҰмах:
1) доходы 207 253 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления 7741 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 199 512 тысяч тенге;
2) затраты 209 935,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -2 682,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 682,2 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств 2 682,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.04.2020 № 444 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.06.2020 № 466 (вводится в действие с 01.01.2020); от 16.09.2020 № 496 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 522 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2651 тенге;

2020-2022 жылдарға арналған Желтау ауылдық округі бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 410 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтардағы № 6649 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Желтау ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 207 253 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер 7741 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 мың теңге;
трансферттер түсімі 199 512 мың теңге;
2) шығындар 209 935,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -2 682, 2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 2 682, 2 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 682, 2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 444 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.06.2020 № 466 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.09.2020 № 496 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 522 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
біріңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсiмдер;
3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2651 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31183 тенге.
Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 32668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2020 № 496 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 118 616 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) увеличение оплаты труда педагогов государственных организации дошкольного образования;
2) доплата за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
3) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения аппарат акима сельского округа.
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
1) снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
2) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работников детских дошкольных организаций).
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения аппарат акима сельского округа.
7. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета на:
1) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций.
3) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
4) обеспечение деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 31183 теңге.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32668 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 16.09.2020 № 496 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 118 616 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
3) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге.
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) атаулы әлеуметтік көмек алушылардың мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану үшін төлемді төмендету;
2) педагог жұмысшылардың ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайыңғы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұзарту (мектепке дейінгі ұйымдарының жұмысшыларына);
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
7. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары;
3) Аудандық маңызыбар қалаларда, ауылдарда кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу жұмыстары.
4) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;

5) обеспечение санитарии населенных пунктов:
6) строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
7) освещение улиц в населенных пунктах.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения аппарат акима сельского округа.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.04.2020 № 444 (вводится в действие с 01.01.2020); от 16.09.2020 № 496 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 522 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Государственному учреждению "Аппарат Каргалинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе Каргалинского районного маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Караглинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
Н. Заглядова

5) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
6) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау;
7) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру.
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 444 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.09.2020 № 496 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 522 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. "Қарғалы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облыстық Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Қарғалы аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Заглядова

51 014
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
5
Погашение бюджетных кредитов
0
01
Погашение бюджетных кредитов
0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных
из государственного бюджета
0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-2682,2
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
2682,2
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
7
Поступления займов
0
01
Внутренние государственные займы
0
2
Договоры займа
0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
16
Погашение займов
0
1
Погашение займов
0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
2682,2
01
Остатки бюджетных средств
2682,2
1
Свободные остатки бюджетных средств
2682,2
Приложение 2 к решению Каргалинского районного маслихата от 6 января 2020 года № 410
Бюджет Желтауского сельского округа на 2021 год
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма, тысяч тенге
I. Доходы

51 014
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерi мен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржылық активтер сатып алу
0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
-2 682,2
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
2 682,2
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0
1
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
2 682,2
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
2 682,2
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
2 682,2
Қарғалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 410 шешіміне 2 қосымша
2021 жылға арналған Желтау ауылдық округі бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы, мың теңге
I. Кірістер