Об утверждении бюджета Кос-Истекского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 412. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2020 года № 6769
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объҰмах:
1) доходы 96 142,9 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 4 064 тысяч тенге;
поступления трансфертов 92 073 тысяч тенге;
2) затраты 96 142,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 0 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.04.2020 № 445 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.06.2020 № 468 (вводится в действие с 01.01.2020); от 13.07.2020 № 479 (вводится в действие с 01.01.2020); от 16.09.2020 № 498 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 524 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31183 тенге.
Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:

2020-2022 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округі бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 412 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 6769 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9–1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 96 142,9 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 064 мың теңге;
трансферттер түсімдері 92 073 мың теңге;
2) шығындар 96 142,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 445 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.06.2020 № 468 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.07.2020 № 479 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.09.2020 № 498 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 524 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық.
3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:

с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2778 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат- 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 13.07.2020 № 479 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 60 133 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 7 397 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования ;
2) 507 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
3) 1269 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения .
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2020 № 498 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 524 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 212 тысяч тенге - на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
2) 0 тысяч тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работников детских дошкольных организаций).
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2020 № 524 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета:
1) 0 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 0 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций.
3) 0 тысяч тенге – на текущий ремонт внутри поселковой дороги по улице Д.Кунаева в селе Кос-Истек;

2020жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32668 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 13.07.2020 № 479 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 60 133 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға -7 397 мың теңге ;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 507 мың теңге ;
3) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге - 1 269 мың теңге .
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 16.09.2020 № 498 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 524 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендету - 212 мың теңге ;
2) педагогикалық қызметкерлердің жыл сайыңғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күн ұзақтығын 56 күнге дейін ұлғайтуға (мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының қызметкерлері) - 0 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 23.11.2020 № 524 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 0 мың теңге ;
2) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары – 0 мың теңге.
3) Қос-Естек ауылындағы Д. Қонаев көшесі бойындағы кентішілік жолды ағымдағы жөндеуге - 0 мың теңге;

4) 4 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах;
5) 12 442 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
6) 9 200 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2020 № 468 (вводится в действие с 01.01.2020); от 13.07.2020 № 479 (вводится в действие с 01.01.2020); от 16.09.2020 № 498 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 524 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Государственному учреждению "Аппарат Каргалинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Каргалинского районного маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
Н. Заглядова

4) 4 мың теңге – елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
5) 12 442 мың теңге – елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
6) 9 200 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.06.2020 № 468 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.07.2020 № 479 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.09.2020 № 498 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 524 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. "Қарғалы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Қарғалы аудандық мәслихатының интернет - ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Заглядова