О внесении дополнения в решение Кобдинского районного маслихата от 16 марта 2020 года № 305 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Кобдинском районе"
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 9 апреля 2020 года № 322. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 апреля 2020 года № 7047. Утратило силу решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2020 года № 395
Сноска. Утратило силу решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24.12.2020 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", на основании Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" и в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кобдинского районного маслихата от 16 марта 2020 года № 305 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Кобдинском районе" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6930, опубликованное 1 апреля 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее дополнение:
В правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Кобдинском районе, утвержденные указанным решением:
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. На период чрезвычайного положения единовременная социальная помощь в размере 20000 (двадцати тысяч) тенге оказывается:
1) инвалидам первой, второй третьей группы, детям инвалидам до шестнадцати лет и родителям воспитывающим ребенка инвалида согласно спискам предоставленным уполномоченной организацией, на каждого человека без учета дохода;

Қобда аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 наурыздағы № 305 "Қобда ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 322 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 сәуірде № 7047 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 395 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 24.12.2020 № 395 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 "Әлеуметтік – экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Жарлығын басшылыққа ала отырып және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Қобда аудандық мәcлихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қобда аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 наурыздағы № 305 "Қобда ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6930 тіркелген, 2020 жылғы 1 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне мынадай толықтыру енгізілсін:
Осы шешіммен бекітілген Қобда ауданындағы әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 9-1 тармағымен толықтырылсын:
"9-1. Төтенше жағдай кезеңінде 20 000 (жиырма мың) теңге көлемінде бір реттік әлеуметтік көмек көрсетіледі:
1) бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа толмаған мүгедек балаларға және мүгедек баланы тәрбиелеп отырған ата-аналарға құзырлы ұйымның ұсынған тізімдеріне сәйкес, әр адамға кірісін есептемегенде;

2) гражданам, страдающим онкологическими заболеваниями, инфицированным вирусом иммунодефицита человека и больным различной формой туберкулеза получающим амбулаторное лечение на период чрезвычайного положения, согласно спискам государственного коммунального предприятия "Кобдинская районная больница" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области", без учета дохода;
3) малообеспеченным семьям, доходы которых на каждого члена семьи не превышает 1 – кратного размера прожиточного минимума, за исключением семей, получающих адресную социальную помощь, согласно спискам предоставленных акимами сельских округов;
4) одиноким и одиноко проживающим пенсионерам обслуживающимся социальными работниками уполномоченного органа".
2. Государственному учреждению "Аппарат Кобдинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Кобдинского района после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 апреля 2020 года.
Председатель сессии
Кобдинского районного маслихата
А. Борамбаев
Секретарь Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев

2) төтенше жағдай кезеңінде онкологиялық аурулармен, адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған және туберкулездің әртүрлі нысандарымен ауыратын амбулаториялық ем алушы азаматтарға "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қобда аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық мекемесінің ұсынған тізімдеріне сәйкес, кірісін есептемегенде;
3) отбасының әрбір мүшесіне шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 1 – еселенген мөлшерінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасыларға, атаулы әлеуметтік көмек алатын отбасыларын қоспағанда, ауылдық округ әкімдері ұсынған тізімдеріне сәйкес;
4) Құзырлы органның әлеуметтік қызметкерлері қызмет көрсететін жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлерге".
2. "Қобда аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Қобда ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 сәуірінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
А. Борамбаев
Қобдау аудандық
мәслихатының хатшысы
Ж. Ергалиев