О внесении изменений и дополнений в решение Мартукского районного маслихата от 8 января 2020 года № 347 "Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2020-2022 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 4 сентября 2020 года № 407. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 сентября 2020 года № 7406. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 9-1, 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата от 8 января 2020 года № 347 "Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6661, опубликованное 16 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы – цифры "25 148,7" заменить цифрами "24 584,7",
в том числе:
налоговые поступления – цифры "1 400" заменить цифрами "836";
в подпункте 2):
затраты – цифры "25 148,7" заменить цифрами "24 584,7";
в пункте 6:
в подпункте 1):
доходы – цифры "20 575,6" заменить цифрами "22 187,6",
в том числе:
налоговые поступления – цифры "2 150" заменить цифрами "1 950";
поступления трансфертов – цифры "18 420" заменить цифрами "20 232";
в подпункте 2):
затраты – цифры "20 575,6" заменить цифрами "22 187,6";
в пункте 9:
в подпункте 1):
доходы – цифры "150 719" заменить цифрами "192 180,1",
в том числе:
налоговые поступления – цифры "2 825" заменить цифрами "2 525";
поступления трансфертов – цифры "147 894" заменить цифрами "189 655,1";
в подпункте 2):
затраты – цифры "152 400,7" заменить цифрами "193 861,8";
в пункте 12:
цифры "39 211" заменить цифрами "80 972,1";
в пункте 14:
в подпункте 1):
доходы – цифры "21 206,3" заменить цифрами "22 406,7",
в том числе:
налоговые поступления – цифры "1 214" заменить цифрами "1 124";
поступления трансфертов – цифры "19 972" заменить цифрами "21 262,4";
в подпункте 2):
затраты – цифры "21 206,3" заменить цифрами "22 406,7";
в пункте 17:
в подпункте 1):
доходы – цифры "18 937,6" заменить цифрами "18 437,6",
в том числе:

Мәртөк аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 347 "2020-2022 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2020 жылғы 4 қыркүйектегі № 407 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қыркүйекте № 7406 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 109-1 баптарына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәртөк аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 347 "2020-2022 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6661 тіркелген, 2020 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "25 148,7" сандары "24 584,7" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – "1 400" сандары "836" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "25 148,7" сандары "24 584,7" сандарымен ауыстырылсын;
6 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "20 575,6" сандары "22 187,6" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – "2 150" сандары "1 950" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі – "18 420" сандары "20 232" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "20 575,6" сандары "22 187,6" сандарымен ауыстырылсын;
9 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "150 719" сандары "192 180,1" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – "2 825" сандары "2 525" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі – "147 894" сандары "189 655,1" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "152 400,7" сандары "193 861,8" сандарымен ауыстырылсын;
12 тармақта:
"39 211" сандары "80 972,1" сандарымен ауыстырылсын;
14 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "21 206,3" сандары "22 406,7" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – "1 214" сандары "1 124" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі – "19 972" сандары "21 262,4" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "21 206,3" сандары "22 406,7" сандарымен ауыстырылсын;
17 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "18 937,6" сандары "18 437,6" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:

налоговые поступления – цифры "2 377" заменить цифрами "1 877";
в подпункте 2):
затраты – цифры "18 937,6" заменить цифрами "18 437,6";
в пункте 19:
в подпункте 1):
доходы – цифры "20 920,1" заменить цифрами "21 291,1",
в том числе:
поступления трансфертов – цифры "19 943,9" заменить цифрами "20 314,9";
в подпункте 2):
затраты – цифры "20 920,1" заменить цифрами "21 291,1";
в пункте 24:
в подпункте 1):
доходы – цифры "546 811,5" заменить цифрами "583 557",
в том числе:
поступления трансфертов – цифры "505 225,5" заменить цифрами "541 971";
в подпункте 2):
затраты – цифры "550 339" заменить цифрами "587 084,5";
в пункте 29:
в подпункте 1):
доходы – цифры "26 753" заменить цифрами "26 455",
в том числе:
налоговые поступления – цифры "2 730" заменить цифрами "2 432";
в подпункте 2):
затраты – цифры "26 753" заменить цифрами "26 455";
в пункте 37:
в подпункте 1):
доходы – цифры "96 305,4" заменить цифрами "103 421,4",
в том числе:
поступления трансфертов – цифры "93 894,6" заменить цифрами "101 010,6";
в подпункте 2):
затраты – цифры "96 305,4" заменить цифрами "103 421,4";
дополнить пунктами 42-1,42-2 следующего содержания:
"42-1. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
неналоговые поступления;
доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в собственности государства.";
"42-2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге.
Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;

салықтық түсімдер – "2 377" сандары "1 877" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "18 937,6" сандары "18 437,6" сандарымен ауыстырылсын;
19 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "20 920,1" сандары "21 291,1" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
трансферттер түсімі – "19 943,9" сандары "20 314,9" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "20 920,1" сандары "21 291,1" сандарымен ауыстырылсын;
24 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "546 811,5" сандары "583 557" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
трансферттер түсімі – "505 225,5" сандары "541 971" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "550 339" сандары "587 084,5" сандарымен ауыстырылсын;
29 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "26 753" сандары "26 455" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – "2 730" сандары "2 432" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "26 753" сандары "26 455" сандарымен ауыстырылсын;
37 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "96 305,4" сандары "103 421,4" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
трансферттер түсімі – "93 894,6" сандары "101 010,6" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "96 305,4" сандары "103 421,4" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 42-1, 42-2 тармақтармен толықтырылсын:
"42-1. Ауылдық округтер бюджеттерінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық ;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
салықтық емес түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.";
"42-2. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;

2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.".
2. Приложения 1, 7, 10, 13, 16, 19, 25, 28, 34 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мартукского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 7, 10, 13, 16, 19, 25, 28, 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Мәртөк аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.