Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2021-2023 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2020 года № 533. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 30 декабря 2020 года № 7872. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 195 211 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 978 906,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 607,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 85 147,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 074 549 тысяч тенге;
2) затраты – 17 214 758,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 974 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 26 502 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 528 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 29 521,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 29 521,4 тысяч тенге:
поступление займов – 26 502 тысяч тенге;
погашение займов – 16 528,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 548,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2021 № 97 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
акцизы:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрациях;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
по неналоговым поступлениям:
доходы от коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
штраф, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
по поступлениям от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2021-2023 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 533 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 7872 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 195 211 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 978 906,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 607,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 85 147,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 074 549 мың теңге;
2) шығындар – 17 214 758,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 974 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 26 502 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 528 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 29 521,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 521,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 26 502 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 528,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 548,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 97 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрі;
бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеуге, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. Установить в районном бюджете на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог - 70 %;
2) социальный налог - 70 %;
3) корпоративный подоходный налог – 50 %.
4. Учесть в районном бюджете на 2021 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 1 907 000,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на компенсацию потерь областного бюджета 6 609 389,0 тысяч тенге.
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 18 524 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 43 272 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 917 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34 302 тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи – 69 650 тысяч тенге;
2) на гарантированный социальный пакет детям – 21 630 тысяч тенге;
3) на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам – 3 476 тысяч тенге;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов – 37 135 тысяч тенге;
5) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 346 тысяч тенге;
6) на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику, на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов - 29 400 тысяч тенге;
7) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, членов малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченных трудоспособных инвалидов – 58 340 тысяч тенге;
8) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 40 763 тысяч тенге;
9) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях, управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 31 047 тысяч тенге;
10) на реализацию мероприятий по улучшению социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" - 20 056 тысяч тенге;

3. 2021 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы - 70 %;
2) әлеуметтік салық - 70 %;
3) корпоративтік табыс салығы – 50 %.
4. 2021 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 1 907 000,0 мың теңге көлемінде болып ескерілсін.
5. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 6 609 389,0 мың теңге ескерілсін.
6. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 18 524 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi –43 272 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 917 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 34 302 теңге.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 69 650 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 21 630 мың теңге;
3) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге – 3 476 мың теңге;
4) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 37 135 мың теңге;
5) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 346 мың теңге;
6) еңбекақыны ішінара субсидиялауға, жастар тәжірибесіне және әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 29 400 мың теңге;
7) жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыру үшін, соның ішінде NEET санатындағы жастарын, аз қамтылған көп балалы отбасылардың мүшелерін, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерді мемлекеттік гранттармен қамтамасыз етуге – 58 340 мың теңге;
8) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің еңбекақысына қосымша ақы белгілеуге – 40 763 мың теңге;
9) мемлекеттік мәдени ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына, мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға қосымша ақылар белгілеуге – 31 047 мың теңге;
10) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын жақсарту бойынша іс-шараларды іске асыруға – 20 056 мың теңге;

11) на общественные работы - 151 201 тысяч тенге;
12) на молодежную практику - 33 878 тысяч тенге;
13) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 26 502 тысяч тенге;
14) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, центров занятости населения - 37 913 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области 24.11.2021 № 97 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального фонда:
1) на реконструкцию биоочистных сооружений в городе Эмба – 344 794 тысяч тенге;
2) на строительство новой сети водоснабжения индивидуальных жилых домов в 10 квартале микрорайона Самал города Кандыагаш – 71 355 тысяч тенге;
3) на строительство новой сети электроснабжения при строительстве индивидуальных жилых домов в 10 квартале микрорайона Самал города Кандыагаш - 300 594 тысяч тенге;
4) на строительство новой сети электроснабжения (2 этап), при строительстве индивидуальных жилых домов в микрорайоне Нұрлы-Көш города Кандыагаш - 358 132 тысяч тенге;
5) на строительство новой сети водоснабжения (2 очередь), при строительстве индивидуальных жилых домов в микрорайоне Нұрлы-Көш города Кандыагаш - 161 559 тысяч тенге;
6) на строительство автомобильной дороги улицы Ж.Тлепбергенова города Эмба - 207 347 тысяч тенге;
7) на строительство автомобильной дороги в микрорайоне Самал города Кандыагаш - 266 711 тысяч тенге;
8) на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Кумсай - 328 217 тысяч тенге;
9) на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Жарык - 358 135 тысяч тенге;
10) на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Талдысай - 226 669 тысяч тенге;
11) на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Басшили - 342 256 тысяч тенге;
12) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей из Национального фонда – 33 400 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2021 № 97 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть в районном бюджете на 2021 поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:

11) қоғамдық жұмыстарға – 151 201 мың теңге;
12) жастар практикасына – 33 878 мың теңге;
13) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік несиелер – 26 502 мың теңге;
14) мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық- әлеуметтік мекемелер, халықты жұмыспен қамту орталықтары- 37 913 мың теңге.
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 97 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне Ұлттық қордан дамуға нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Ембі қаласындағы биотазарту ғимараттарын жаңғыртуға – 344 794 мың теңге;
2) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданының 10-кварталындағы жеке тұрғын үйлерді салу кезінде сумен жабдықтау жаңа желісінің құрылысына – 71 355 мың теңге;
3) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданының 10-кварталындағы жеке тұрғын үйлерді салу кезінде жаңа электрмен жабдықтау желісінің құрылысына – 300 594 мың теңге;
4) Қандыағаш қаласының Нұрлы- Көш шағын ауданындағы жеке тұрғын үйлерді салу кезінде жаңа электрмен жабдықтау желісінің құрылысына (2 кезең) – 358 132 мың теңге;
5) Қандыағаш қаласының Нұрлы- Көш шағын ауданындағы жеке тұрғын үйлерді салу кезінде жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына (2 кезек) – 161 559 мың теңге;
6) Ембі қаласының Ж.Тлепбергенов көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 207 347 мың теңге;
7) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы автомобиль жолының құрылысына – 266 711 мың теңге;
8) Құмсай ауылындағы су жүйелері мен ғимараттарының құрылысын салуға - 328 217 мың теңге;
9) Жарық ауылындағы су жүйелері мен ғимараттарының құрылысын салуға - 358 135 мың теңге;
10) Талдысай ауылындағы су жүйелері мен ғимараттарының құрылысын салуға - 226 669 мың теңге;
11) Басшилі ауылындағы су жүйелері мен ғимараттарының құрылысын салуға - 342 256 мың теңге;
12) Ұлттық қордан халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға - 33 400 мың теңге.
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 97 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:

на строительство новой сети газоснабжения к индивидуальным жилым домам в 9-10 кварталах микрорайона Самал города Кандыагаш - 320 503 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2021 № 97 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи – 25 350 тысяч тенге;
2) на гарантированный социальный пакет детям – 2 071 тысяч тенге;
3) на содействие занятости населения - 13 038 тысяч тенге;
4) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства, на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам – 27 413 тысяч тенге;
5) на капитальный ремонт многоэтажных жилых домов – 413 819 тысяч тенге;
6) на реализацию мероприятий по улучшению социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" - 210 867 тысяч тенге;
7) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов - 23 062 тысяч тенге;
8) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов - 42 315 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2021 № 97 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Учесть в районном бюджете на 2021 поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Кумсай- 27 351 тысяч тенге;
2) на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Жарык – 80 288 тысяч тенге;
3) на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Талдысай - 50 979 тысяч тенге;
4) на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Басшили – 76 725 тысяч тенге;
5) на строительство автомобильной дороги улицы Ж.Тлепбергенова города Эмба – 22 221 тысяч тенге;
6) на строительство автомобильной дороги в микрорайоне Самал города Кандыагаш – 26 624 тысяч тенге;
7) на строительство новой сети водоснабжения (2 очередь) при строительстве индивидуальных жилых домов в микрорайоне Нұрлы-Көш города Кандыагаш – 16 147,7 тысяч тенге;
8) на строительство новой сети водоснабжения индивидуальных жилых домов в 10 квартале микрорайона Самал города Кандыагаш – 30 044,1 тысяч тенге;
9) на строительство новой сети электроснабжения (2 этап) при строительстве индивидуальных жилых домов в микрорайоне Нұрлы-Көш города Кандыагаш – 35 794,2 тысяч тенге;

Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданының 9-10 кварталдарындағы жеке тұрғын үйлерді газбен жабдықтау жаңа желісінің құрылысына – 320 503 мың теңге.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 97 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 25 350 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 2 071 мың теңге;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 038 мың теңге;
4) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға, жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға - 27 413 мың теңге;
5) көп қабатты тұрғын үйлерді күрделі жөндеуге – 413 819 мың теңге;
6) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын жақсарту бойынша іс-шараларды іске асыруға – 210 867 мың теңге;
7) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 23 062 мың теңге;
8) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 42 315 мың теңге.
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 97 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Құмсай ауылындағы су жүйелері мен ғимараттарының құрылысын салуға - 27 351 мың теңге;
2) Жарық ауылындағы су жүйелері мен ғимараттарының құрылысын салуға - 80 288 мың теңге;
3) Талдысай ауылындағы су жүйелері мен ғимараттарының құрылысын салуға - 50 979 мың теңге;
4) Басшилі ауылындағы су жүйелері мен ғимараттарының құрылысын салуға – 76 725 мың теңге;
5) Ембі қаласының Ж.Тлепбергенов көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 22 221 мың теңге;
6) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы автомобиль жолының құрылысына – 26 624 мың теңге;
7) Қандыағаш қаласының Нұрлы- Көш шағын ауданындағы жеке тұрғын үйлерді салу кезінде жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына (2 кезек) – 16 147,7 мың теңге;
8) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданының 10-кварталындағы жеке тұрғын үйлерді салу кезінде сумен жабдықтау жаңа желісінің құрылысына – 30 044,1 мың теңге;
9) Қандыағаш қаласының Нұрлы - Көш шағын ауданындағы жеке тұрғын үйлерді салу кезінде жаңа электрмен жабдықтау желісінің құрылысына (2 кезең) – 35 794,2 мың теңге;

10) на строительство новой сети газоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в 9-10 кварталах микрорайона Самал города Кандыагаш – 22 212 тысяч тенге;
11) на реконструкцию биоочистных сооружений в городе Эмба – 99 564 тысяч тенге;
12) на строительство подводящего и внутрипоселкового газопровода по улице Ынтымак (разъезд № 315) в селе Басшили Енбекского сельского округа - 25 686 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2021 № 97 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города, села, сельских округов 1 330 425,0 тысяч тенге:
в том числе:
аппарат акима города Кандыагаш - 449 289,0 тысяч тенге;
аппарат акима города Эмба – 151 723,0 тысяч тенге;
аппарат акима города Жем – 72 275,0 тысяч тенге;
аппарат акима Аккемирского сельского округа - 67 655,0 тысяч тенге;
аппарат акима Батпаккольского сельского округа – 94 521,0 тысяч тенге;
аппарат акима Енбекского сельского округа – 47 145,0 тысяч тенге;
аппарат акима села Мугалжар – 98 609,0 тысяч тенге;
аппарат акима Ащесайского сельского округа– 19 704,0 тысяч тенге;
аппарат акима Егиндыбулакского сельского округа– 43 877,0 тысяч тенге;
аппарат акима сельского округа имени К.Жубанова– 45 103,0 тысяч тенге;
аппарат акима Журынского сельского округа– 51 522,0 тысяч тенге;
аппарат акима Каиндинского сельского округа– 43 137,0 тысяч тенге;
аппарат акима Кумжарганского сельского округа– 53 813,0 тысяч тенге;

10) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданының 9-10 кварталдарындағы жаңа жеке тұрғын үйлерді жаңа газбен жабдықтау желісінің құрылысына – 22 212 мың теңге;
11) Ембі қаласындағы биотазарту ғимараттарын жаңғыртуға – 99 564 мың теңге;
12) Еңбек ауылдық округі Басшили ауылындағы Ынтымақ көшесіндегі (№ 315 разъезд) жеткізілім және елді мекенішілік газ құбырының құрылысына - 25 686 мың теңге.
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 97 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала, ауыл, ауылдық округтер бюджетіне берілетін субвенция көлемдері 1330 425,0 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін:
оның ішінде:
Қандыағаш қаласы әкімі аппараты – 449 289,0 мың теңге;
Ембі қаласы әкімі аппараты – 151 723,0 мың теңге;
Жем қаласы әкімі аппараты – 72 275,0 мың теңге;
Ақкемер ауылдық округі әкімі аппараты - 67 655,0 мың теңге;
Батпақкөл ауылдық округі әкімі аппараты – 94 521,0 мың теңге;
Еңбек ауылдық округі әкімі аппараты – 47 145,0 мың теңге;
Мұғалжар ауылы әкімі аппараты – 98 609,0 мың теңге
Ащысай ауылдық округі әкімі аппараты - 19 704,0 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округі әкімі аппараты - 43 877,0 мың теңге;
Қ. Жұбанов атындағы ауылдық округі әкімі аппараты - 45 103,0 мың теңге;
Жұрын ауылдық округі әкімі аппараты - 51 522,0 мың теңге;
Қайынды ауылдық округі әкімі аппараты - 43 137,0 мың теңге;
Құмжарған ауылдық округі әкімі аппараты - 53 813,0 мың теңге;

аппарат акима Кумсайского сельского округа– 50 560,0 тысяч тенге;
аппарат акима Талдысайского сельского округа– 41 492,0 тысяч тенге.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме – 2 304 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2021 № 97 (вводится в действие с 01.01.2021).
14. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа на 2021 год, согласно приложению 4.

Құмсай ауылдық округі әкімі аппараты - 50 560,0 мың теңге;
Талдысай ауылдық округі әкімі аппараты – 41 492,0 мың теңге.
13. 2021 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 2 304 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 97 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің аппараттарының 2021 жылға бюджеттік бағдарламалары 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

15. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Мугалжарского района" в установленном законодательном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии,
секретарь Мугалжарского
районного маслихата
Р. Мусенова
Приложение 1 к решению Мугалжарского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 533
Мугалжарский районный бюджет на 2021 год

15. "Мұғалжар аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді.
16. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының хатшысы,
сессия төрағасы
Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 533 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті