Об утверждении бюджета Саркульского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 432. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2020 года № 6738. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Саркульского сельского округа на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 141 593 тысяч тенге:
налоговые поступления 12 348 тысяч тенге;
неналоговые поступления 74 тысяч тенге;
поступления трансфертов 129 171 тысяч тенге;
2) затраты 202 155,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге;
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -60 562,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 60 562,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 466 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.05.2020 № 478 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 541 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета Саркульского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
неналоговые поступления:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 778 тенге;

2020–2022 жылдарға арналған Саркөл ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 432 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 қаңтарда № 6738 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған Саркөл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 141 593 мың теңге;
салықтық түсімдері 12 348 мың теңге;
салықтық емес түсімдері 74 мың теңге;
трансферттер түсімдері 129 171 мың теңге;
2) шығындар 202 155,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге;
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) -60 562,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 60 562,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер, енгізілді – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 466 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2020 № 478 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 541 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Саркөл ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 778 теңге;

2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2020 № 520 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 409 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2020 – 2022 годы" предусмотрены на 2020 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет Саркульского сельского округа в сумме 56 392 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Саркульского сельского округа на 2020 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования 12 149 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования 1 216 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Саркульского сельского округа.
6. Учесть в бюджете Саркульского сельского округа на 2020 год поступления целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях образования 900 тысяч тенге;
на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь 50 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования (экологические) 8 966 тысяч тенге;
на увеличение продолжительности ежегодного оплачиваемого трудового отпуска педагогических работников детских дошкольных организаций образования с 42 календарных дней до 56 дней 1114 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 48 384 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Саркульского сельского округа.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2020 № 541 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в бюджете Саркульского сельского округа на 2020 год поступление целевого текущего трансферта из районного бюджета в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2020 № 478 (вводится в действие с 01.01.2020).
7-1. Учесть в бюджете Саркульского сельского округа поступление займов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости 56 280,3 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании решения акима Саркульского сельского округа.

2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 32 668 теңге белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 15.09.2020 № 520 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы №409 "2020-2022 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Саркөл ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2020 жылға 56 392 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2020 жылға арналған Саркөл ауылдық округ бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 12 149 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 1 216 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Саркөл ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. 2020 жылға арналған Саркөл ауылдық округ бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына видеобақылау камераларын орнатуға 900 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге 50 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға (экологиялық) 8 966 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығы 42 күнтізбелік күнінен 56 күнге дейін ұлғайтуға 1 114 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 48 384 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Саркөл ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 541 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2020 жылға арналған Саркөл ауылдық округ бюджетте аудандық бюджеттен 0 мың тенге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттің түсімі ескерілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 27.05.2020 № 478 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-1. Саркөл ауылдық округ бюджетіне Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін 56 280,3 мың теңге қарыздар түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу Саркөл ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Дополнено пунктом 7-1 решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2020 № 478 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2020 № 541 (вводится в действие с 01.01.2020).
Распределение указанной суммы целевого текущего трансферта определяется на основании решения акима Саркульского сельского округа.
8. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

Ескерту. 7-1 тармақпен толықтырылды – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 27.05.2020 № 478 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 541 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ағымдағы нысаналы трансферттің аталған сомасын бөлу Саркөл ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
8. "Темір аудандық маслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.