Об утверждении бюджета города Темира на 2020 - 2022 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 434. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2020 года № 6740. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Темира на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 99 671 тысяч тенге:
налоговые поступления 6 495 тысяч тенге;
неналоговые поступления 235 тысяч тенге;
поступления трансфертов 92 941 тысяч тенге;
2) затраты 100 026,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -355,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 355,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с измененями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 467 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.09.2020 № 522 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 543 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета города Темира зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
неналоговые поступления:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 778 тенге;

2020 – 2022 жылдарға арналған Темір қаласы бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 434 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 қаңтарда № 6740 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9–1 бабының және Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған Темір қаласы бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 99 671 мың теңге:
салықтық түсімдер 6 495 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 235 мың теңге;
трансферттер түсімдері 92 941 мың теңге;
2) шығындар 100 026,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) -355,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) 355,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 467 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2020 № 522 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 543 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Темір қаласы бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 778 теңге;

2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2020 № 522 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 409 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2020 - 2022 годы" предусмотрены на 2020 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет города Темира в сумме 53 296 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Темира на 2020 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования 7 570 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования 1 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Темира.
6. Учесть в бюджете города Темира на 2020 год поступления целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь 140 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования (экологические) 3 500 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 17 280 тысяч тенге;
на увеличение продолжительности ежегодного оплачиваемого трудового отпуска педагогических работников детских дошкольных организаций образования с 42 календарных дней до 56 дней 1 140 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Темира.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2020 № 543 (вводится в действие с 01.01.2020).
6-1. Учесть в бюджете города Темира на 2020 год поступление целевого текущего трансферта из районного бюджета в сумме 9 015 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевого текущего трансферта определяется на основании решения акима города Темира.
Сноска. Дополнен пунктом 6-1 решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 467 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.09.2020 № 522 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2020 № 543 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 32 668 теңге белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 15.09.2020 № 522 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 409 "2020 - 2022 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес Темір қаласы бюджетіне берілген субвенция көлемі 2020 жылға 53 296 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2020 жылға арналған Темір қаласы бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 7 570 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 1 000 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. 2020 жылға арналған Темір қаласы бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге 140 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға (экологиялық) 3 500 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 17 280 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогикалық қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығы 42 күнтізбелік күндерден 56 күндерге дейін ұлғайтуға 1 140 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді– Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 543 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2020 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде аудандық бюджеттен 9 015 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің аталған сомасын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 6-1 тармақпен толықтырылды – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 467 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2020 № 522 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді– Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 543 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.