Об утверждении бюджета Аксайского сельского округа на 2021–2023 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2020 года № 562. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 8 января 2021 года № 7961. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аксайского сельского округа на 2021–2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 824 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 026 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 63 578 тысяч тенге;
2) затраты – 66 505,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -681,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 681,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 681,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.11.2021 № 113 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход бюджета Аксайского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность:
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
неналоговые поступления:
доходы от государственной собственности:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021–2023 годы" с 1 января 2021 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 917 тенге;

2021–2023 жылдарға арналған Ақсай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 562 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 7961 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021–2023 жылдарға арналған Ақсай ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 824 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 026 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 63 578 мың теңге;
2) шығындар – 66 505,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -681,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 681,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 681,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.11.2021 № 113 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ақсай ауылдық округ бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленетін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы;
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
салықтық емес түсімдер;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер:
мемлекеттік меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021–2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төмен мөлшері 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай– ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 2 917 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 34 302 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 24 декабря 2020 года №550 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2021–2023 годы" предусмотрены на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Аксайского сельского округа в сумме 28 282 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Аксайского сельского округа на 2021 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 35 296 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Аксайского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 13.10.2021 № 96 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Темирского
районного маслихата
Ж. Кожагулов
Секретарь Темирского
районного маслихата
Б. Избасов

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 34 302 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы №550 "2021–2023 жылдарға арналған Темір аудандық бюджет бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған Ақсай ауылдық округ бюджетіне берілген субвенциялар көлемдері 28 282 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2021 жылға арналған Ақсай ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 35 296 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Ақсай ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 13.10.2021 № 96 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Ж. Кожагулов
Темір аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Избасов