Об утверждении бюджета Коптогайского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 368. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 января 2020 года № 6662. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 261 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления – 2 302 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 169 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 85 790 тысяч тенге;
2) затраты – 88 656,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -395,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета
(использование профицита) – 395,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 30.03.2020 № 394 (вводится в действие с 01.01.2020); от 01.07.2020 № 410 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.09.2020 № 442 (вводится в действие с 01.01.2020); от 13.11.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.12.2020 № 472 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
доходы от аренды имущества государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге.

2020-2022 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 368 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қаңтарда № 6662 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 88 261 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 302 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 169 мың теңге;
трансферттер түсімі – 85 790 мың теңге;
2) шығындар – 88 656,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -395,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) – 395,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 30.03.2020 № 394 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.07.2020 № 410 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.09.2020 № 442 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2020 № 455 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2020 № 472 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсiмдер.
3002E Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.

Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 01.07.2020 № 410 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 40 570 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 0 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
2) 5 858 тысяч тенге – на увеличение государственных выплат за квалификационную категорию педагогов организаций дошкольного образования;
3) 623 тысяч тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организацей дошкольного образования;
4) 655 тысяч тенге – на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24.12.2020 № 472 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Государственному учреждению "Аппарат Уилского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 01.07.2020 № 410 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 40 570 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған ауылдық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 0 мың теңге;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуді ұлғайтуға – 5 858 мың теңге;
3) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогикалық қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күн ұзақтығы 56 күнге дейін ұлғайтуға – 623 мың теңге;
4) атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге – 655 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 24.12.2020 № 472 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. "Ойыл аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Уилского
районного маслихата
С. Нурбаев
Секретарь Уилского
районного маслихата
Е. Жиеналин
Приложение 1 к решению Уилского районного маслихата от 6 января 2020 года № 368
Бюджет Коптогайского сельского округа на 2020 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24.12.2020 № 472 (вводится в действие с 01.01.2020).
категория
сумма
(тысяч тенге)
класс
подкласс
Наименование

7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
С. Нурбаев
Ойыл аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Жиеналин
Ойыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 368 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 24.12.2020 № 472 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
санаты
сомасы
(мың теңге)
сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы