Об утверждении Шалкарского городского бюджета на 2021-2023 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2020 года № 611. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 30 декабря 2020 года № 7884. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский городской бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 500458,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 66174,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 585,9 тенге;
поступления трансфертов – 433698,0 тысяч тенге;
2) затраты - 508951,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8493,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8493,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8493,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2021 № 141 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход Шалкарского городского бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе плата за размещение наружной (визуальной) рекламы;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
прочие доходы от коммунальной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" с 1 января 2021 года установлено:

2021-2023 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 611 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 7884 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 500458,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 66174,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 585,9 теңге;
трансферттердің түсімдері – 433698,0 мың теңге;
2) шығындар – 508951,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8493,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8493,3 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8493,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 141 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шалқар қалалық бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы,оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар,
оның ішінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру үшін төлем;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылық үшін салған айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес, 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:

1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2917 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 34302 тенге.
4. В соответствии с решением Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 605 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы" предусмотреть в городском бюджете на 2021 год объем передаваемой субвенции из районного бюджета в сумме 52821,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год поступление следующих текущих целевых трансфертов из районного бюджета:
на благоустройство города – 57246,7 тысяч тенге;
на содержание и ремонт автомобильных дорог – 307929,3 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании решения акима города Шалкар.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2021 № 141 (вводится в действие с 01.01.2021).
5-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год за счет из областного бюджета текущий целевой трансферт на внедрение новой системы оплаты труда государственных служащих -15701,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2021 № 92 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2021 № 121 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2021 год, согласно приложению 4.
7. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района, после его официального опубликования.

1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 34302 теңге болып белгіленгені ескерілсін.
4. Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 "2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен қалалық бюджетке 2021 жылға берілетін субвенция көлемі 52821,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2021 жылға арналған қалалық бюджетке аудандық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені көзделсін:
қаланы көркейтуге – 57246,7 мың теңге;
автомобиль жолдарын күтіп-ұстауға және жөндеуге – 307929,3 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Шалқар қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 141 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. 2021 жылға арналған қалалық бюджетке облыстық бюджеттен мемлекеттік қызметкерлерге еңбекақы төлеуді жаңа жүйесіне енгізуге 15701,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.09.2021 № 92 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 23.11.2021 № 121 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2021 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.