О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 55-282 "Об областном бюджете Алматинской области на 2020-2022 годы"
Решение Алматинского областного маслихата от 14 июля 2020 года № 59-306. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 20 июля 2020 года № 5561
В соответствии пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2020-2022 годы" от 13 декабря 2019 года № 55-282 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5371, опубликован 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 569 643 894 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 29 924 640 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 263 236 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15 970 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 538 440 048 тысяч тенге;
2) затраты – 572 035 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 89 070 537 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 94 690 462 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 619 925 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 213 835 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 213 835 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 92 676 284 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 92 676 284 тысячи тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог" по районам и городам областного значения зачисляются в размере 100% в районный и городской бюджет областного значения.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" по Балхашскому и Кербулакскому районам зачисляются в размере 50% в областной бюджет, по Панфиловскому, Сарканскому районам и городу Текели зачисляются в размере 100% в областной бюджет, по другим районам и городам областного значения зачисляются в размере 100% в районный и городской бюджет областного значения.";
в пункте 6:

Алматы облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 55-282 "Алматы облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 шілдедегі № 59-306 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 20 шілдеде № 5561 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 55-282 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5371 тіркелген, 2020 жылдың 6 қаңтарында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 569 643 894 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер – 29 924 640 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 263 236 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер – 15 970 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 538 440 048 мың теңге;
2) шығындар – 572 035 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 89 070 537 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 94 690 462 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 619 925 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1 213 835 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 1 213 835 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 92 676 284 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 92 676 284 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша 100% мөлшерінде аудандық және облыстық маңызы бар қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"4. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер Балқаш және Кербұлақ аудандары бойынша 50% мөлшерінде облыстық бюджетке, Панфилов, Сарқан аудандары мен Текелі қаласы бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке, басқа аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша 100% мөлшерінде аудандық және облыстық маңызы бар қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
6-тармақтағы:

цифры "123 950 275" заменить на цифры "136 650 275";
цифры "123 450 275" заменить на цифры "136 150 275";
в пункте 8:
цифры "88 498 066" заменить на цифры "165 773 241";
цифры "45 599 702" заменить на цифры "45 893 924";
цифры "4 204 033" заменить на цифры "5 176 908";
цифры "17 362 256" заменить на цифры "58 700 537";
после строки: "установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 849 044 тысячи тенге;" дополнить следующими строками:
"выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения – 223 652 тысячи тенге;
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 7 451 850 тысяч тенге;
субсидирование развития семеноводства – 200 000 тысяч тенге;
субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) –100 000 тысяч тенге;
субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса – 1 500 000 тысяч тенге;
субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства – 1 000 000 тысяч тенге;
компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 9 596 561 тысяча тенге;";
цифры "7 880 602" заменить на цифры "8 998 906";
цифры "2 182 175" заменить на цифры "5 161 011";
цифры "7 089 193" заменить на цифры "6 289 193";
цифры "2 997 414" заменить на цифры "10 746 338";
цифры "50 000" заменить на цифры "3 601 670";
в пункте 9:
цифры "31 380 830" заменить на цифры "34 275 655";
после строки: "формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 713 835 тысяч тенге;" дополнить следующей строкой:
"строительство и (или) реконструкцию объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы – 5 934 253 тысячи тенге;";
цифры "3 504 736" заменить на цифры "2 864 736";
цифры "4 842 994" заменить на цифры "3 595 833";
цифры "2 000 000" заменить на цифры "1 800 000";
цифры "1 291 755" заменить на цифры "101 973";
цифры "3 819 768" заменить на цифры "3 719 768";
цифры "1 960 443" заменить на цифры "2 845 915";

"123 950 275" саны "136 650 275" санына ауыстырылсын;
"123 450 275" саны "136 150 275" санына ауыстырылсын;
8-тармақтағы:
"88 498 066" саны "165 773 241" санына ауыстырылсын;
"45 599 702" саны "45 893 924" санына ауыстырылсын;
"4 204 033" саны "5 176 908" санына ауыстырылсын;
"17 362 256" саны "58 700 537" санына ауыстырылсын;
"мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге – 849 044 мың теңге;" деген жолдан кейін келесі жолдармен толықтырылсын:
"төтенше жағдай кезеңінде күшейтілген режимде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйақы төлеуге – 223 652 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 7 451 850 мың теңге;
тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға – 200 000 мың теңге;
тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға – 100 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға – 1 500 000 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға – 1 000 000 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 9 596 561 мың теңге;";
"7 880 602" саны "8 998 906" санына ауыстырылсын;
"2 182 175" саны "5 161 011" санына ауыстырылсын;
"7 089 193" саны "6 289 193" санына ауыстырылсын;
"2 997 414" саны "10 746 338" санына ауыстырылсын;
"50 000" саны "3 601 670" санына ауыстырылсын;
9-тармақтағы:
"31 380 830" саны "34 275 655" санына ауыстырылсын;
"тұрғын үйлерді салуға және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымы үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға – 713 835 мың теңге;" деген жолдан кейін келесі жолмен толықтырылсын:
"2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін, инженерлік-көлік инфрақұрылымын, әлеуметтік-мәдени объектілерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға 5 934 253 мың теңге;";
"3 504 736" саны "2 864 736" санына ауыстырылсын;
"4 842 994" саны "3 595 833" санына ауыстырылсын;
"2 000 000" саны "1 800 000" санына ауыстырылсын;
"1 291 755" саны "101 973" санына ауыстырылсын;
"3 819 768" саны "3 719 768" санына ауыстырылсын;
"1 960 443" саны "2 845 915" санына ауыстырылсын;

цифры "1 109 350" заменить на цифры "967 376";
цифры "670 536" заменить на цифры "570 536";
цифры "2 483 786" заменить на цифры "2 177 803";
в пункте 13:
строку "проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы Великой Отечественной войне" исключить;
после строки "оплату услуг индивидуальных помощников;" дополнить следующей строкой:
"ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;";
в пункте 14:
после строки "развитие теплоэнергетической системы;" дополнить следующей строкой:
"строительство и (или) реконструкцию объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;";
в пункте 16:
цифры "740 504" заменить на цифры "941 391";
в пункте 17:
цифры "27 356 004" заменить на цифры "26 888 918";
в пункте 18:

"1 109 350" саны "967 376" санына ауыстырылсын;
"670 536" саны "570 536" санына ауыстырылсын;
"2 483 786" саны "2 177 803" санына ауыстырылсын;
13-тармақтағы:
"Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 75 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;" жолы алып тасталсын;
"жеке көмекшілердің қызметін төлеуге;" деген жолдан кейін келесі жолмен толықтырылсын:
"2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға;";
14-тармақтағы:
"жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;" деген жолдан кейін келесі жолмен толықтырылсын:
"2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін, инженерлік-көлік инфрақұрылымын, әлеуметтік-мәдени объектілерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға;";
16-тармақтағы:
"740 504" саны "941 391" санына ауыстырылсын;
17-тармақтағы:
"27 356 004" саны "26 888 918" санына ауыстырылсын;
18-тармақтағы:

цифры "2 523 967" заменить на цифры "2 268 967".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, тарифной политики и обеспечения соблюдения законности".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Алматинского
областного маслихата С. Муканов
Секретарь Алматинского
областного маслихата С. Дюсембинов
Приложение к решению
Приложение 1 к решению маслихата Алматинской области от 13 декабря 2019 года № 55-282 "Об областном бюджете Алматинской области на 2020-2021 годы"
Областной бюджет Алматинской области на 2020 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

"2 523 967" саны "2 268 967" санына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, тарифтік саясат және заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Алматы облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы С. Муканов
Алматы облыстық
мәслихатының хатшысы С. Дюсембинов
шешіміне қосымша
Алматы облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы "Алматы облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 55-282 шешіміне 1-қосымша
Алматы облысының 2020 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

8 869 542
253
Управление здравоохранения области
8 869 542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
124 057
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
172 203
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
14 630
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
491 585
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
1 700
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 065 367
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
46 221 180
1
Социальное обеспечение
4 764 106
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 991 886
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
878 198
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 094 793
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
355 399
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
663 496
261
Управление образования области
745 720
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
630 779
037
Социальная реабилитация
114 941
271
Управление строительства области
26 500
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
26 500
2
Социальная помощь
1 666 005
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 666 005
003
Социальная поддержка инвалидов
1 666 005
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
39 791 069
256
Управление координации занятости и социальных программ области
39 680 165
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
119 250
007
Капитальные расходы государственного органа
5 228
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

8 869 542
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 869 542
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124 057
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
172 203
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
14 630
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
491 585
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
1 700
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 065 367
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
46 221 180
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 764 106
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 991 886
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
878 198
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 094 793
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
355 399
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
663 496
261
Облыстың білім басқармасы
745 720
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
630 779
037
Әлеуметтік сауықтандыру
114 941
271
Облыстың құрылыс басқармасы
26 500
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
26 500
2
Әлеуметтiк көмек
1 666 005
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 666 005
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 666 005
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
39 791 069
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
39 680 165
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
119 250
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 228
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

618 646
010
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
122 627
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
621 176
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
89 000
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
13 423
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
152 697
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
61 056
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
29 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 613 836
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 998 906
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
1 500 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
16 268 459
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
100 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
5 260
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 161 011
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
527 097
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
20 640
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

618 646
010
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
122 627
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
621 176
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
89 000
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
13 423
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
152 697
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
61 056
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
29 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 613 836
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 998 906
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
1 500 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
16 268 459
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
100 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 260
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 161 011
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
527 097
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
20 640
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
50 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

710 187
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
710 187
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
3 577 824
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 577 824
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
73 271
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
85 000
011
Капитальные расходы государственного органа
469
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 397 104
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
21 980
13
Прочие
21 316 678
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
10 063 099
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
10 063 099
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
72 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
375 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4 129 975
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 361 899
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
40 000
028
Реализация текущих мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
23 745
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4 010 480
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
50 000
9
Прочие
11 253 579
253
Управление здравоохранения области
2 030 447
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 222 983
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
807 464
256
Управление координации занятости и социальных программ области
71 423
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
71 423
257
Управление финансов области
2 268 967
012
Резерв местного исполнительного органа области

710 187
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау
710 187
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
3 577 824
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 577 824
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 271
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
85 000
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
469
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 397 104
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
21 980
13
Басқалар
21 316 678
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
10 063 099
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
10 063 099
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
72 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
375 000
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 129 975
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 361 899
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
40 000
028
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
23 745
051
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
4 010 480
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
50 000
9
Басқалар
11 253 579
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 030 447
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 222 983
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
807 464
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
71 423
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
71 423
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 268 967
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi

2 268 967
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
495 393
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
495 393
261
Управление образования области
1 565 712
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 565 712
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
200 874
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
144 567
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
56 307
271
Управление строительства области
2 913 497
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
421 864
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 491 633
285
Управление физической культуры и спорта области
1 707 266
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 707 266
14
Обслуживание долга
21 129
1
Обслуживание долга
21 129
257
Управление финансов области
21 129
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
17 846
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 283
15
Трансферты
121 055 187
1
Трансферты
121 055 187
257
Управление финансов области
121 055 187
007
Субвенции
110 686 334
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
122 938
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
9 596 561
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
255 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

2 268 967
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
495 393
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
495 393
261
Облыстың білім басқармасы
1 565 712
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 565 712
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
200 874
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
144 567
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
56 307
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 913 497
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
421 864
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 491 633
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 707 266
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 707 266
14
Борышқа қызмет көрсету
21 129
1
Борышқа қызмет көрсету
21 129
257
Облыстың қаржы басқармасы
21 129
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
17 846
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 283
15
Трансферттер
121 055 187
1
Трансферттер
121 055 187
257
Облыстың қаржы басқармасы
121 055 187
007
Субвенциялар
110 686 334
011
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
122 938
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 596 561
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
255 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

394 354
III. Чистое бюджетное кредитование
89 070 537
Бюджетные кредиты
94 690 462
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
75 305 655
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
75 305 655
261
Управление образования области
1 520 258
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
1 520 258
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 669 608
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
19 669 608
271
Управление строительства области
27 000 000
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
27 000 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
26 933 477
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
26 775 477
146
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка в виде бюджетного кредита
158 000
285
Управление физической культуры и спорта области
182 312
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
182 312
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 367 292
1
Жилищное хозяйство
10 367 292
271
Управление строительства области
10 367 292
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья
10 367 292
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 278 298
1
Сельское хозяйство
4 552 068
255
Управление сельского хозяйства области
4 552 068
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
4 552 068
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
3 726 230
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
2 426 230
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
2 426 230
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 300 000
030
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары

394 354
III. Таза бюджеттік кредит беру
89 070 537
Бюджеттік кредиттер
94 690 462
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
75 305 655
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
75 305 655
261
Облыстың білім басқармасы
1 520 258
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
1 520 258
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 669 608
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
19 669 608
271
Облыстың құрылыс басқармасы
27 000 000
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
27 000 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
26 933 477
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
26 775 477
146
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін кредиттеу
158 000
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
182 312
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
182 312
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 367 292
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 367 292
271
Облыстың құрылыс басқармасы
10 367 292
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
10 367 292
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 278 298
1
Ауыл шаруашылығы
4 552 068
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
4 552 068
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
4 552 068
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
3 726 230
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
2 426 230
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
2 426 230
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 300 000
030
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру