О бюджете города Текели на 2021-2023 годы
Решение Текелийского городского маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 56-329. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5856.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1)доходы 5 660 748 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 938 106 тысяч тенге;
неналоговые поступления 6 334 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 13 929 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 702 379 тысяч тенге;
2)затраты 5 819 334 тысячи тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 5 337 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 6 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 663 тысячи тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 163 923 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 163 923 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 6 000 тысяч тенге;
погашение займов 57 591 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 215 514 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Текелийского городского маслихата Алматинской области от 17.11.2021 № 10-39 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в бюджете города на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета в Рудничный сельский округ в сумме 15 278 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2021 год в сумме 20 765 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельского округа, в том числе на:
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Текели.

Текелі қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Текелі қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 56-329 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5856 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 5 660 748 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 938 106 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 334 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 13 929 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 702 379 мың теңге;
2)шығындар 5 819 334 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 5 337 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 6 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 663 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 163 923 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 163 923 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 6 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу 57 591 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 215 514 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Текелі қалалық мәслихатының 17.11.2021 № 10-39 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған қала бюджетінен Рудничный ауылдық округіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 15 278 мың теңге сомасында көзделсін.
3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 20 765 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2021 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округ бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округ бюджетіне бөлу Текелі қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Текелийского
городского маслихата В. Стрельцов
Исполняющей обязанности секретаря
Текелийского городского маслихата В. Кубрак
Приложение 1 к решению Текелийского городского маслихата от 28 декабря 2020 года № 56-329
Бюджет города на 2021 год

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы В. Стрельцов
Текелі қалалық мәслихат
хатшысының міндетін атқарушы В. Кубрак
Текелі қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 56-329 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған қала бюджеті