О бюджете Аксуского района на 2021-2023 годы
Решение Аксуского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2020 года № 72-313. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 января 2021 года № 5847.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 7 979 769 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 425 655 тысяч тенге;
неналоговые поступления 81 825 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 11 409 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 460 860 тысяч тенге;
2) затраты 8 159 047 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 134 316 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 171 388 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 37 072 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 313 614 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 313 614 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 171 388 тысяч тенге;
погашение займов 38 489 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 180 715 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аксуского районного маслихата Алматинской области от 18.11.2021 № 15-57 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 354 157 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому сельскому округу 19 871 тысяча тенге;
Арасанскому сельскому округу 20 547 тысяч тенге;
Б. Сырттановскому сельскому округу 18 667 тысяч тенге;
Егинсускому сельскому округу 19 369 тысяч тенге;
Есеболатовскому сельскому округу 18 158 тысяч тенге;
Жаналыкскому сельскому округу 19 445 тысяч тенге;
Жансугуровскому сельскому округу 27 991 тысяча тенге;
Капальскому сельскому округу 25 015 тысяч тенге;
Каракозскому сельскому округу 18 943 тысячи тенге;
Карасускому сельскому округу 21 394 тысячи тенге;
Карачиликскому сельскому округу 19 523 тысячи тенге;

Ақсу ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 72-313 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 8 қаңтарда № 5847 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 979 749 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 425 655 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 81 825 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 11 409 мың теңге;
трансферттер түсімдері 7 460 860 мың теңге;
2) шығындар 8 159 047 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 134 316 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 171 388 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 37 072 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 313 614 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 313 614 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 171 388 мың теңге;
қарыздарды өтеу 38 489 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 180 715 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 18.11.2021 № 15-57 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 354 157 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақсу ауылдық округіне 19 871 мың теңге;
Арасан ауылдық округіне 20 547 мың теңге;
Б. Сырттанов ауылдық округіне 18 667 мың теңге;
Егінсу ауылдық округіне 19 369 мың теңге;
Есеболатов ауылдық округіне 18 158 мың теңге;
Жаңалық ауылдық округіне 19 445 мың теңге;
Жансуруров ауылдық округіне 27 991 мың теңге;
Қапал ауылдық округіне 25 015 мың теңге;
Қаракөз ауылдық округіне 18 943 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 21 394 мың теңге;
Қарашілік ауылдық округіне 19 523 мың теңге;

Кошкенталскому сельскому округу 19 116 тысяч тенге;
Кызылагашскому сельскому округу 26 125 тысяч тенге;
Матайскому сельскому округу 24 200 тысяч тенге;
Молалинскому сельскому округу 17 548 тысяч тенге;
Ойтоганскому сельскому округу 19 071 тысяча тенге;
Суыксайскому сельскому округу 19 174 тысячи тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 10 051 тысяча тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Аксуского района.

Көшкентал ауылдық округіне 19 116 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округіне 26 125 мың теңге;
Матай ауылдық округіне 24 200 мың теңге;
Молалы ауылдық округіне 17 548 мың теңге;
Ойтоған ауылдық округіне 19 071 мың теңге;
Суықсай ауылдық округіне 19 174 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 10 051 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ақсу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-культурной сферы, молодежной политики, законности и защиты прав".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Аксуского районного маслихата Р. Сексенбаева
Временно исполняющий обязанности секретаря Аксуского районного маслихата Г. Мусабаланов
Приложение 1 к решению маслихата Аксуского района от "29" декабря 2020 года № 72-313
Районный бюджет на 2021 год

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-мәдениет саласы, жастар саясаты, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу аудандық мәслихатының сессия төрағасы Р. Сексенбаева
Ақсу аудандық мәслихат хатшысының уақытша міндетін атқарушы Г. Мусабаланов
Ақсу аудандық мәслихатының 2020 жылғы "29" желтоқсандағы № 72-313 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет