О внесении изменений и дополнения в решение Жамбылского районного маслихата от 5 марта 2018 года № 29-155 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Жамбылского района"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 29 апреля 2020 года № 70-326. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 13 мая 2020 года № 5521. Утратило силу решением Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 28 сентября 2023 года № 7-32
Сноска. Утратило силу решением Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 28.09.2023 № 7-32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Жамбылского района" от 5 марта 2018 года № 29-155 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4576, опубликован 28 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Жамбылского района, утвержденных указанным решением:
подпункты 1) и 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"1) 15 февраля – День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;";
"4) 29 августа – День закрытия Семипалатинского испытательного ядерного полигона.";
подпункты 1) и 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны – 500 месячных расчетных показателей;";
"5) граждане имеющие социально-значимые заболевания, без учета доходов семьи – 5 месячных расчетных показателей;";
пункт 7 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) семьи, дети которых воспитываются и обучаются в дошкольных организациях образования, у которых среднедушевой доход не превышает семидесяти процентного порога, в кратном отношении к прожиточному минимуму по области – 5 месячных расчетных показателей.";

Жамбыл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 5 наурыздағы № 29-155 "Жамбыл ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 70-326 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 13 мамырда № 5521 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 7-32 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 28.09.2023 № 7-32 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының "Жамбыл ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 5 наурыздағы № 29-155 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4576 тіркелген, 2018 жылдың 28 наурызында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Жамбыл ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
6-тармақтың 1) және 4) тармақшалары келесі редакцияда баяндалсын:
"1) 15 ақпан – Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күні;";
"4) 29 тамыз - Семей ядролық сынақ полигонының жабылған күні.";
7-тармақтың 1) және 5) тармақшалары келесі редакцияда баяндалсын:
"1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері – 500 айлық есептік көрсеткіш;";
"5) әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын азаматтарға отбасы табыстарын есепке алмай – 5 айлық есептік көрсеткіш;";
7-тармақ мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) жан басына шаққандағы орташа табысы облыс бойынша ең төмен күнкөріс деңгейінің жетпіс пайыздық қатынасынан аспайтын, мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және оқытылатын балалары бар отбасылар – 5 айлық есептік көрсеткіш.";

подпункт 3) третьего абзаца пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, в однократном отношении к прожиточному минимуму по области, за исключением подпункта 10) пункта 7 настоящих Правил.";
подпункт 2) пункта 11 исключить.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По развитию социальной инфраструктуры, социальной защите населения, образованию, здравоохранению, языку, спорту, культуре, связи с общественными объединениям, правовой реформе и законности".
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Жамбылского районного маслихата Д. Чажабаев
Секретарь Жамбылского районного маслихата С. Жұрын

7-тармақтың үшінші абзацтың 3) тармақшасы келесі редакцияда баяндалсын:
"3) осы Қағидалардың 7-тармағының 10) тармақшаcын есептемегенде, облыс бойынша ең төмен күнкөріс деңгейіне бір еселік қатынас шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы.";
11-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Әлеуметтік инфрақұрылымдарды дамыту, халықты әлеуметтік қорғау, білім, денсаулық сақтау, тіл, спорт, мәдениет, қоғамдық ұйымдармен байланыс, құқықтық реформа және заңдылық жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының сессия төрағасы Д. Чажабаев
Жамбыл аудандық мәслихат хатшысы С. Жұрын