О бюджете Енбекшиказахского района на 2021-2023 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2020 года № 72-218. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 января 2021 года № 5849.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1)доходы 24 831 724 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 609 619 тысяч тенге;
неналоговые поступления 37 211 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 375 243 тысячи тенге;
поступление трансфертов 19 809 651 тысяча тенге;
2) затраты 26 703 542 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 167 417 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 233 527 тысяч тенге;
вознаграждения по кредитам,выданным из государственного бюджета 88 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 66 022 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами, в том числе:
приобретение финансовых активов 40 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 079 235 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 079 235 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 2 132 902 тысячи тенге;
погашение займов 66 022 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 12 355 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 19.11.2021 № 12-54 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенции из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 111 124 тысячи тенге, в том числе:
Аватскому сельскому округу 10 600 тысяч тенге;
Ассинскому сельскому округу
Акшийскому сельскому округу
Бартогайскому сельскому округу
Каражотинскому сельскому округу
Кырбалтабайскому сельскому округу
Корамскому сельскому округу
Малыбайскому сельскому округу
Масакскому сельскому округу
Согетинскому сельскому округу
Ташкенсазскому сельскому округу
Тескенсуйскому сельскому округу

Еңбекшіқазақ ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 72-218 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 8 қаңтарда № 5849 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 24 831 724 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 609 619 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 37 211 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 375 243 мың теңге;
трансферттер түсімі 19 809 651 мың теңге;
2) шығындар 26 703 542 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 167 417 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 233 527 мың теңге;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар 88 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 66 022 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 40 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 079 235 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 079 235 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 2 132 902 мың теңге;
қарыздарды өтеу 66 022 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 12 355 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 19.11.2021 № 12-54 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтардың бюджеттеріне берілетін республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар көлемдері 111 124 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
Ават ауылдық округіне
Асы ауылдық округіне
Ақши ауылдық округіне
Бартоғай ауылдық округіне
Қаражота ауылдық округіне
Қырбалтабай ауылдық округіне
Қорам ауылдық округіне
Малыбай ауылдық округіне
Масақ ауылдық округіне
Сөгеті ауылдық округіне
Ташкенсаз ауылдық округіне
Тескенсу ауылдық округіне
10 600 мың теңге;

7 930 тысяч тенге;
8 820 тысяч тенге;
7 629 тысяч тенге;
11 151 тысяча тенге;
9 826 тысяч тенге;
7 634 тысячи тенге;
15 889 тысяч тенге;
7 317 тысяч тенге;
12 929 тысяч тенге;
6 274 тысячи тенге;
5 125 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Енбекшиказахского района.

7 930 мың теңге;
8 820 мың теңге;
7 629 мың теңге;
11 151 мың теңге;
9 826 мың теңге;
7 634 мың теңге;
15 889 мың теңге;
7 317 мың теңге;
12 929 мың теңге;
6 274 мың теңге;
5 125 мың теңге.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейін бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 124 146 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата "По вопросам экономики, бюджета и финансов".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Енбекшиказахского районного маслихата Ж. АБДЫКАДЫРОВА
Исполняющий обязанности секретаря Енбекшиказахского районного маслихата А. Рустамбеков

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 124 146 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет және қаржы мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының сессия төрағасы Ж. АБДЫКАДЫРОВА
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы А. Рустамбеков