О внесении изменений в решение Ескельдинского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 60-349 "О бюджете Ескельдинского района на 2020-2022 годы"
Решение Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 10 декабря 2020 года № 77-427. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 декабря 2020 года № 5811
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ескельдинского районного маслихата "О бюджете Ескельдинского района на 2020-2022 годы" от 27 декабря 2019 года № 60-349 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5381, опубликован 16 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 12 462 354 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 741 093 тысяч тенге;
неналоговые поступления 4 358 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 40 292 тысячи тенге;
поступления трансфертов 11 676 611 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 32 917 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 11 643 694 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 5 631 832 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 1 281 854 тысячи тенге;
субвенции 4 730 008 тысяч тенге;
2) затраты 14 475 341 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 253 625 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 308 358 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 54 733 тысячи тенге;

Ескелді аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 60-349 "Ескелді ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 77-427 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 11 желтоқсанда № 5811 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ескелді аудандық мәслихатының "Ескелді ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 60-349 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5381 тіркелген, 2020 жылдың 16 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 12 462 354 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 741 093 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 4 358 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 40 292 мың теңге;
трансферттер түсімі 11 676 611 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 32 917 мың теңге;
мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер 11 643 694 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 5 631 832 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 281 854 мың теңге;
субвенциялар 4 730 008 мың теңге;
2) шығындар 14 475 341 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 253 625 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 308 358 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 54 733 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 266 612 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 266 612 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Ескельдинского районного маслихата "По вопросам экономики, финансов, бюджету и соблюдения законности".

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 266 612 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 266 612 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ескелді аудандық мәслихатының "Экономика, қаржы, бюджет және заңдылықты сақтау мәселелерін қамтитын" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ескельдинского районного маслихата Б. Жапабаев
Секретарь Ескельдинского районного маслихата К. Алпысбаев
Приложение к решению Ескельдинский районный маслихат от 10 декабря 2020 года № 77-427
Приложение 1 к решению Ескельдинского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 60-349
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескелді аудандық мәслихаты сессиясының төрағасы Б. Жапабаев
Ескелді аудандық мәслихатының хатшысы К. Алпысбаев
Ескелді аудандық мәслихаты 2020 жылғы 10 желтоқсаны № 77-427 шешіміне қосымша
Ескелді аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 60-349 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кірістер

138 361
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
81 565
012
Капитальные расходы государственного органа
110
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
22 551
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
582 903
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
330 053
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 076 509
1
Социальное обеспечение
458 347
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
445 913
005
Государственная адресная социальная помощь
445 913
464
Отдел образования района (города областного значения)
12 434
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
12 434
2
Социальная помощь
553 148
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
553 148
002
Программа занятости
332 596
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 559
006
Оказание жилищной помощи
1 693
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 259
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 937
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55 489
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
61 623
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 992
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
65 014
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 865
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 854
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 395
021
Капитальные расходы государственного органа
11 110

138 361
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
81 565
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
110
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
22 551
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
582 903
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
330 053
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 076 509
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
458 347
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
445 913
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
445 913
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12 434
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
12 434
2
Әлеуметтiк көмек
553 148
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
553 148
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
332 596
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 559
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 693
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 259
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 937
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
55 489
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
61 623
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 992
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
65 014
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 865
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 854
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 395
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 110